17/04/2009 17:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ετοιμάζονται να το σκάσουν στη Λατινική Αμερική

Επειδή υπάρχει έντονη φημολογία, σύμφωνα με την οποία κάποιοι από τους κατηγορουμένους για το σκάνδαλο Ζημενς, ετοιμάζονται να «δραπετεύσουν» κατά τη Λατινική Αμερική, όπου λέγεται μάλιστα, ότι ορισμένοι έχουν αγοράσει εκεί πολυτελείς κατοικίες, άραγε, ο εισαγγελέας θα βγάλει εντολή απαγόρευσης εξόδου για τους κατηγορουμένους;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/04/2009 18:00:18

    Στα βήματα των Μέγκελε, Μπάρμπι και Άιχμαν βαδίζουν και οι καθ`ημάς λαμόγιοι.... Ας ελπίσουμε να βρεθεί και για αυτούς μια (έστω συμβολική) αγχόνη κάπου κάποτε.

  2. 321 avatar
    321 17/04/2009 18:10:12

    Η δημιουργία αποσυναγώγων ενδεχομένως να λειτουργήσει λυτρωτικά για όλη την κοινωνία: και θα ξενιτευθούν τα μπουμπούκια, οπότε θα τους "φάει" το νόστιμον ήμαρ αλλά και θα διαπιστώσουν οι "υπόλοιποι καλοθελητές" ότι κάποια πράγματα, κάποτε κοστολογούνται, πλην όμως διαφορετικά από ό,τι είχαν συνηθίσει.

  3. Alexoulis avatar
    Alexoulis 17/04/2009 18:40:38

    Μήπως θυμάται κανείς μια εισαγγελέα που αγνοείται η τύχη της....

    ΟΧΙ...???

    Dont worry...ας φυγουν και αυτοι και εμείς εγγυημένα θα τους ξεχάσουμε...

  4. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 17/04/2009 18:59:42

    Κόπα-Κοπάνα!

    Μην ανησυχείτε δεν θα πάνε μακρία...μέχρι το Κουμπανίτο στου Ψυρρή θα είναι το πιο Λατινοαμερικάνικο που θα δουν.

  5. (Α)θανάσης avatar
    (Α)θανάσης 17/04/2009 19:05:50

    Μόνο που - αλοίμονο, πάντα - αυτοί που κρεμάνε τους εκάστοτε άιχμεν γίνονται πολύ καλύτεροί τους στην αϊχμανιά...

    Άρα, δεν θέλουμε κρεμάλες...
    Συνειδητότητα την ώρα που ψηφίζουμε θέλουμε...

    Τόσο δύσκολο είναι πια?

  6. HΡΑΚΛΗΣ avatar
    HΡΑΚΛΗΣ 17/04/2009 19:12:54

    Καποιος να παρει ενα τηλεφωνο την αστυνομια ρε παιδια!
    Μην προλαβουν να διαφυγουν!

  7. XL avatar
    XL 17/04/2009 19:36:15

    Θα ξενιτευθεί ο χριστοφοράκος ο καρατέκα της μίζας;

    Το θέμα προκαλεί συγκίνηση και πρέπει να το προσεγγίσει η εκπομπή "με αράπη" της ποια είσαι σι μαρι κυριακού.

  8. Hase avatar
    Hase 17/04/2009 20:16:27

    Εγω παιδια δεν πιστευω πως θα φυγει καποιος. Οι λαδωμενοι ειναι τοσο μεγαλοι που θα φροντισουν ωστε κανεις να μην παει φυλακη η να αυτοαπελαθει. Ο Χριστοφορακος π.χ. δεν ειναι και τοσο μακακας ωστε να μην τους βαστεει καπου. Εχει λαδωσει και πολιτικους και κομματα. Κατι ραμματα θαχει για την γουνα τους. Η θα τον φανε πριν κανει ντου (και εκει που θα παει θα ειναι μια μονιμη απειλη) η θα φροντισουν να πεσει στα πολυ μαλακα. Το ιδιο ισχυει και για τους αλλους φυσικα.

  9. villa iirini avatar
    villa iirini 17/04/2009 21:00:26

    ΑΝ ΞΕΝΙΤΕΥΤΟΥΝ ΘΑ ΞΕΝΙΤΕΥΤΟΥΝ ΟΙ 2 ΓΝΗΣΙΕΣ ΚΟΤΕΣ
    ΟΙ ΔΥΟ ΓΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΚΟΤΕΣ ΠΟΥ ΞΕΖΟΥΜΙΣΑΝ ΤΗ ΣΗΜΕΝΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
    ΦΡΑΓΚΟ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑΝ.
    Ο ΛΙΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο CHRISTO
    ΕΛΕΩ ΑΤΤΙΚΩΝ ΔΑΚΤΥΛΙΩΝ ΚΑΙ ΡΟΔΟΥ (Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΟ)
    ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΗ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ ΤΗΣ IRENE ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΟΙΚΟΠΕΔΑ ΡΟΛΟΓΙΑ ΒΙΟΛΙΑ ΠΟΥΡΑ ΞΕΖΟΥΜΙΖΑΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ (88-98)
    ΑΝΤΕ ΛΙΑΚΟ ΚΑΙ ΚΡΙΣΤΟ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ VIP ΤΗΣ ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.
    ΑΡΧΕΝΤΙΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. 321 avatar
    321 17/04/2009 21:37:28

    Yellow ribbons!

  11. Νικόλας avatar
    Νικόλας 17/04/2009 22:31:50

    Η φήμες αυτές δεν είναι τυχαίες. Είναι μια πρόσκληση-πρόκληση στους εμπλεκόμενους να την κοπανίσουν όσο υπάρχει καιρός. Θα γλίτωναν πολύ κόσμο από το άγχος.

  12. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 17/04/2009 23:03:31

    Απο τη στιγμη που τον εχουν και γυρναει ετσι,ελευθερος,καταλαβαινετε ποσους εχει λαδωσει,ενθεν κακειθεν.
    Αν δεν ηταν ετσι,θα τον ειχαν βουτηξει τυτοι δω και θα τον ειχαν ψησει,για να ξεσισουν τους αλλους.
    Αλλα Ο δημοσιογραφος,μονο τον κακομοιρη τον Παχτα,ηξερε να ξεσκιζει τοτε.
    Που δεν εφταιγε κιολας.
    Αλλα τωρα,τον βαραινουν οι τσεπες του απ το χρημα που εχει μαζεψει,και δεν μπορει να κουνηθει.

  13. 321 avatar
    321 18/04/2009 18:28:50

    @3
    Αντωνία (Τόνια) Ηλία είναι το όνομα που ψάχνεις

  14. Μήπως ήδη τόκαναν; « ΣΥ.ΡΙΖ.Α. ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΕΥΔΑΠ avatar