16/03/2010 09:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ετοιμάζεται να σκάσει το μεγαλύτερο κανόνι

 

Δε θα πούμε πολλά για να μη θίξουμε υπολήψεις. Οι πληροφορίες κάνουν λόγο για επιχειρηματία του χώρου του αυτοκινήτου που είναι έτοιμος να αρέσει κανόνι. Πρόκειται για τον μεγαλύτερο εισαγωγέα συγκεκριμένων μεσαίων και ακριβών Ι.Χ., μιας μάρκας από τις σημαντικότερες στην Ευρώπη. Σύμφωνα με πληροφορίες χρωστά πάνω από 50 εκατ. ευρώ και ήδη έχουν αρχίσει να σκάνε επιταγές του.

Αν ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας δεν αντέξει τότε θα μιλάμε για το μεγαλύτερο κανόνι στην Ελλάδα. Πάντως, τους τελευταίους μήνες όποιος έκανε παραγγελία αυτοκινήτου από τον συγκεκριμένο εισαγωγέα περίμενε πολύ καιρό να το πάρει στα χέρια του. Λέγεται δε ότι πλέον η μητρική δεν του δίνει αυτοκίνητα διότι δεν μπορεί να καλύψει το χρέος του. Τρεις μεγάλες τράπεζες κρατούν την τύχη του επιχειρηματία στα χέρια τους και κάποιοι στην αγορά δεν αποκλείουν ακόμη και πολιτική παρέμβαση προκειμένου να σωθεί και να μην μείνουν άνεργοι εκατοντάδες υπάλληλοι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Pikis avatar
    Pikis 16/03/2010 10:16:03

    Η πολιτική παρέμβαση θα είναι για να μην απολυθούν οι υπάλληλοι ή για να μην πάει μέσα ο μάγκας που έφαγε 50 εκατ. ευρώ;

  2. sovokai avatar
    sovokai 16/03/2010 10:18:02

    τον Φειδιπίδη τον πλήρωσε

  3. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 16/03/2010 10:20:26

    Λίγες εβδομάδες, πρίν από τις εκλογές της 4.10.09,ρώτησα κάποιο υψηλόβαθμο στέλεχος,πολυεθνικής εταιρείας,γιατί όλα μοιάζουν σαν ο ΚΚ,να θέλει να προσφέρει την εξουσία στον ΓΑΠ,σε πορσελάνινη πιατέλα;;;Ο άνθρωπος αυτός,στα πρώτα ήντα,με πολυετή θητεία σε ΗΠΑ,Γαλλία και Ιταλία,άνθρωπος με απόλυτη και σφαιρική γνώση του τι συμβαίνει γύρω του,χαμογέλασε συγκαταβατικά. Επανέφερα την ερώτηση και τότε μου απάντησε:Γιατί απλά ,είναι ιδιαίτερα ευφυής. Η δεξιά και δεν θέλει και δεν καταφέρνει να λέει πειστικά ψέματα.Η ΑΣΠΙΣ Πρόνοια,είναι μόνον η κορυφή του παγόβουνου.Τα επιμελητήρια βοούν εδώ και μιά δεκαπενταετία. Περίμενε και θα δείς.Αυτό που έρχεται, θα κάνει να μοιάζει με παρονυχίδα , ότι μέχρι σήμερα έχουμε δεί.Ποιό από τα δύο μεγάλα κόμματα,θ'αντέξει περισσότερο τους κραδασμούς;;;;Ποιόν απ'τους δύο θα στηρίξουν τα ΜΜΕ ,βάφοντας το μαύρο άσπρο;;;
    Ηταν η στιγμή που γιά πρώτη φορά ευχήθηκα, η διαφορά των δύο κομμάτων ν'άναι τουλάχιστον μεγάλη. Και νοών,νοείτω !!!!

  4. tiramola avatar
    tiramola 16/03/2010 10:38:57

    Η πραγματικότητα είναι ότι ο ιδιαίτερα ευφυής αυτός άνθρωπος οδήγησε τη χώρα και το κόμμα του στον πάτο.
    Τα δημοσκοπικά κρυφά ποσοστά της ΝΔ αυτήν την περίοδο είναι μεταξύ 12-15%.
    Ακόμα και σήμερα υπάρχει η ταμπέλα στο λύκειο που τελείωσα πριν από σχεδόν 30 χρόνια.
    Επιτυχία= 95%ιδρώτας και 5% εξυπνάδα...
    Για τα υπόλοιπα , όση στήριξη και να παρέχουν σε κάποιο κόμμα τα ΜΜΕ είναι τέτοια η ροή των πληροφοριών σήμερα και από πολλές πηγές που μόνο με ανέκδοτο ακούγονται οι θεωρίες περί πειστικών ή μη ψεμάτων...

    • άστεγος avatar
      άστεγος @ tiramola 16/03/2010 14:39:45

      Είναι αγιάτρευτος αυτός ο έρωτας του τιραμόλα με το μπομπολιστάν.
      Τί να πείς παρά να κουνήσεις το κεφάλι σου συγκαταβατικά;
      Τώρα ξέρει, λέει, και τα κρυφά ποσοστά της Νέας Δημοκρατίας.
      Oh boy, oh boy!
      Προσπάθησε να σκεφτείς λίγο μόνος σου κούκλε, δεν είναι δύσκολο.
      Γυναίκα δεν έχεις να σου θυμίζει τα χάπια τουλάχιστον;

  5. sceptic avatar
    sceptic 16/03/2010 10:42:06

    Εχεις δίκιο Σπάρτακε.....το να το βάζεις στα πόδια στα δύσκολα ασφαλώς και είναι γνώρισμα των πονηρών δεξιών...

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ sceptic 16/03/2010 10:45:43

      Ετσι είναι,άν έτσι νομίζετε...Τι άλλο να πώ; Υποκλίνομαι στην μεγαλοφυία και στην βαθειά πολιτική γνώση σας !

  6. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 16/03/2010 10:49:04

    Σπάρτακε, δεν ζωντανεύουν οι "νεκροί"!

    • tiramola avatar
      tiramola @ Sic transit gloria mundi 16/03/2010 11:16:57

      ....όσο και αν κλαις δεν ωφελεί...
      Μιλάμε για ΤΟ άσμα...
      Για να μην πω για το άλλο.."Τι τα θες τα χρήματα αφού υπάρχουν μνήματα"...

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Sic transit gloria mundi 16/03/2010 11:28:33

      Ε,αφού είσαι τόσο σίγουρος,τι να προσθέσω; Αρκεί και συ μην βγείς να γλέιψεις εκεί που έφτυνες. Εχουμε και παραδείγματα εσχάτως.........

  7. seadweller avatar
    seadweller 16/03/2010 11:04:06

    να το πούμε το ονοματάκι; Εδώ τό'χω....

  8. theokot2002 avatar
    theokot2002 16/03/2010 11:29:40

    Γιατί ρε παιδιά δεν λέμε το όνομα. Αυτό γίνεται εδώ και δεκαετίες. Άλλοι κλέβουν και εμείς καθόμαστε στα αυγά μας και συζητάμε για να κάνουμε τους μάγκες ότι γνωρίζουμε αυτά που δεν γνωρίζουν οι άλλοι, χωρίς όμως να αναφέρουμε τίποτα.
    Κριτική σε όλους και σε όλα.....

    • seadweller avatar
      seadweller @ theokot2002 16/03/2010 16:15:33

      Αν δεν το ξέρεις κάνε σύνθεση των δύο απαντήσεων από κάτω μου...

  9. mara avatar
    mara 16/03/2010 11:48:47

    Tί να πεί κανείς? Όταν δεν στροφάρεις πολιτικά και καταπίνεις αμάσητο ότι σου σερβίρουν, άστα να πάνε...
    Όσο και αν προσπαθείτε να φορτώσετε την κατρακύλα της χώρας στον Καραμανλή, τα νούμερα είναι αμείλικτα εναντίον του Πασόκ. Περιμένετε λίγο καιρό ακόμα και θα δείτε πως το μένος του κόσμου θα στραφεί εναντίον αυτών που πραγματικά διέλυσαν την χώρα.
    Πόσες φορές και πόσοι πολλοί θα τον θυμηθούνε τον Καραμανλή θα το δείτε στην πορεία....

    • tiramola avatar
      tiramola @ mara 16/03/2010 12:08:11

      Έλειπες στο εξωτερικό Μάρα και μόλις επέστρεψες?

  10. ΙΔ avatar
    ΙΔ 16/03/2010 11:51:55

    Οί σοσια ληστέs έρχονται πάντοτε γιά νά κάνουν τήν βρώμικη δουλειά στήν εξουσία.

  11. nancy avatar
    nancy 16/03/2010 11:56:16

    Μαύρο κουναβι είσαι ή μαύρος.. ΓΑΤΟΣ?

  12. Νίκος avatar
    Νίκος 16/03/2010 12:01:59

    "είναι έτοιμος να αρέσει κανόνι..."

    Πως ερμηνευεται αυτο;

    Παρατηρηση: Μονο στην Ελλαδα "πεφτουν" υποληψεις απο χρεωκοπιες. Δλδ, επιχειρηματικη χρεωκοπια=προσωπικη χρεωκοπια;

    • nancy avatar
      nancy @ Νίκος 16/03/2010 18:44:38

      Aλλοίμονο. Κανείς δεν κατηγορεί, κάθε άλλο. Μόνο εάν εξαπάτησε.

  13. ΙΔ avatar
    ΙΔ 16/03/2010 12:05:03

    Καί μιά και πιάσαμε τά ζώα.Έ'δέν είμαι και πράσινο άλογο.

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ ΙΔ 16/03/2010 12:19:43

      Κάποιοι άλλοι όμως που ήταν, προσπαθούν τελευταίως ν'αποτινάξουν το πράσινο δερματάκι τους !Κάλλιο αργά.........

  14. mara avatar
    mara 16/03/2010 12:23:43

    Ναί... Ήμουν μαζί με το George στην "περιοδεία" που κάνει ανά τον κόσμο για να βρεί τα λεφτά, που προεκλογικά υπήρχαν... αλλά φαίνεται ότι τα βούτηξε ο Καραμανλής παραμονή των εκλογών. Οπότε δεν χρειάζεται να τρέχει στας Ευρώπας... μιά βόλτα στην Ραφήνα αρκεί.

    • tiramola avatar
      tiramola @ mara 16/03/2010 12:32:28

      Πάντως χαίρομαι να κάνω διάλογο με τους εναπομείναντες ελάχιστους πολίτες που στροφάρουν...
      Η συντριπτική πλειοψηφία που τον μουτζώνουν δεν παίρνουν στροφές...

    • άστεγος avatar
      άστεγος @ mara 16/03/2010 14:42:03

      Η αλήθεια τιραμόλα είναι ότι δεν ήσασταν και λίγοι πριν τον Οκτώβρη.

  15. nancy avatar
    nancy 16/03/2010 12:27:40

    Δεν πιάσαμε τα ζώα παιδιά. Το Mavro kounavi πιό πάνω καταλαβαίνει.

  16. adistaktos avatar
    adistaktos 16/03/2010 12:33:16

    Όταν ο Γερμανός ζητάει να πάρει τη σύνταξή του o tiramola στα 67, εγώ θα ευχηθώ να μπορεί να γράφει στο antinews μέχρι τα 69, αφού όλα δείχνουν ότι ο μέγας Γιώργης τότε θα δώσει τη σύνταξη του tiramola!
    Για να γίνει, όμως, αυτό θα πρέπει προηγουμένως να φορτώσουν την απάτη τους στους άλλους, ώστε να παραμείνουν γαντζωμένοι στο άρμα της εξουσίας. Έτσι θα μπορούν ανενόχλητοι να ξεκοκαλίζουν ότι απέμεινε στο κουφάρι της χώρας που πρόδωσαν οι ΕΦΙΑΛΤΕΣ...
    tiramola, να ξέρεις ότι είναι κοντά η ώρα που εσείς οι ψεύτες-διχαστές-εφιάλτες θα φάτε τις σφαλιάρες σας από το λαό...
    Πόσο λες να κρατήσει το ψέμα ότι θα φτιάξεις τη χώρα με τα λεφτά που μου παίρνεις απ' την τσέπη μου;;;;;;;;;

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ adistaktos 16/03/2010 12:45:32

      Είσαι άδικος ! Οταν ο άλλος ζητάει γονυπετής συγγνώμη (μόλις ψές),δεν του ρίχνεις φάσκελα.Του δίνεις το χέρι γιά να ξανασηκωθεί.Αλλο άν δεν περιμένεις να βάλει ποτέ του μυαλό,γιατί πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι...........

    • tiramola avatar
      tiramola @ adistaktos 16/03/2010 13:18:49

      Όπως έχω γράψει πρόσφατα όχι μόνο δεν συμφωνώ με τα μέτρα νεοφιλελεύθερου τύπου που πήρε η κυβέρνηση αλλά θα τους πολεμήσω με ότι μέσο διαθέτω.
      Είναι άλλο όμως αυτό και άλλο να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις για το πως φτάσαμε ως εδώ.
      Ψάξε λοιπόν κανέναν άλλο να ξεχαρμανιάσεις...

    • adistaktos avatar
      adistaktos @ adistaktos 16/03/2010 13:46:28

      καλά ρε tiramola ξέχασες τι έλεγες όταν άνοιξε ο ΚΚ το ασφαλιστικό;
      Εμένα δεν μ' ενδιαφέρει αν είσαι ή κάνεις τον επαναστάτη... Επαναστάτης με το ένα πόδι στην εξουσία και το άλλο στο μέλι ξέρω κι εγώ να είμαι και να φαίνομαι κιόλας!!!
      Εμένα μ' ενδιαφέρει να δείξω ότι όταν πχ ο ΚΚ καλούσε το μεσσία Γιώργη να συνεισφέρει στην (ήπια) αντιμετώπιση του Ασφαλιστικού πριν 2 χρονια, εκείνος έκανε το επαναστάτη όπως ο tiramola...
      ...όταν άναβε τα κεράκια σε εκδηλώσεις για το θάνατο του Γρηγορόπουλου, όταν γύρναγε τον πλανήτη και κατηγορούσε τη χώρα του... όταν ΑΥΤΟΣ κατέστρεφε... έκανε τον επαναστάτη, τον πολεμιστή... σαν το tiramola...
      Είδες tiramola, ΑΥΤΟΣ βούτηξε την εξουσία, πάτησε και με τα δυό πόδια και συνεχίζει την καταστροφή... είδες πως είναι οι Δοσίλογοι-διχαστές-εφιάλτες και ψεύτες;;;
      Μέχρι και το υποβρύχιο που γέρνει αγόρασε τελικά... για να το μεταπωλήσει λέει ο Γιώργης ο Πεταλωτής!
      tiramola... το ψέμα έχει κοντά ποδάρια και έχει βάλει και τα χέρια μέσα βαθιά στην τσέπη μου... σε λίγο φτάνει στον κώ... μου και ΕΓΩ δεν το ανέχομαι!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ adistaktos 16/03/2010 15:00:36

      Τιραμόλα μου, μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις πώς φτάσαμε ως εδώ.

  17. Panos avatar
    Panos 16/03/2010 12:40:53

    Δυστυχώς είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που έχουν παραγγείλει από το νέο κανονιοφόρο... Περιμένω εδώ και 3 μήνες και τουτού τίποτε. Τουλάχιστον έχω δώσει μόνο προκαταβολή (αν και 1500€ δεν είναι λίγα). Αυτοί που το έχουν αποπληρώσει και είναι ακόμη ξεκρέμαστοι; Ε, ρε γλέντια!

  18. anonymous avatar
    anonymous 16/03/2010 12:42:04

    Μην μπερδευεστε με τις εννοιες εισαγωγεας/αποκλειστικος κλπ.

    Με το block excemption εχουν αλλαξει τα πραγματα. Ολοι μπορει να εισαγουν αλλα...
    ειναι αλλο ο Αποκλειστικος Εισαγωγεας/Χονδρεμπορος/Διανομεας ο οποιος ειναι παντα ενας και ειναι ο μονος που μιλαει και συνεργαζεται απευθειας με το εργοστασιο εξω... οπου εργοστασιο ειναι ο εκαστοτε ομιλος...

    και

    αλλο ο Εξουσιοδοτημενος Dealer, ο οποιος μπορει να ειναι εμπορια ή/και service ή/και φανοποιειο ή/και βαφειο -το καθετο μαγαζι δηλαδη- και ο οποιος εξουσιοδοτημενος Dealer/εμπορια/service/φανοβαφειο εχει υπογραψει συμβαση με τον ανωτερω Αποκλειστικο Εισαγωγεα/Χονδρεμπορο/Διανομεα και οχι με το εργοστασιο, το τονιζω.

    Αναφερεστε προφανως σε μεγαλο Dealer με μαγαζια σε ολες τις μεγαλες πολεις.

    Να γνωριζετε οτι εδω και πολλα χρονια ολοι οι Dealer αυτου του τυπου ειναι γυαλινες προσοψεις με πηλινα ποδια γιατι το στησιμο ενος ολοκληρωμενου καθετου μαγαζιου ΜΑΡΚΑΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ με ολες τις προδιαγραφες που απαιτει το ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ μπορει να ανελθει σε υψος 1 εκ. ευρω.

  19. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 16/03/2010 12:44:44

    Τέτοιου είδους κανόνια, συγκριτικά είναι από παιδικό πειρατικό καράβι.
    Μια - δυό Τράπεζες άς έχουμε στο νού. Υπάρχουν πάντα ευτυχώς η Nomura και η Mitsubishi: Τις μισές Αμερικάνικες Τράπεζες έχουν εξαγοράσει (μεταξύ των οποίων τη γνωστή σε όλους Morgan Stanley, σε ποοοολύ καλή τιμή - η Mitsubishi), λίγο πρίν "σκάσουν". Έ δεν θα ενδιαφερθούν και για μιά Βαλκανική;

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 16/03/2010 14:25:01

      A propos Nomura:
      Αφ' ενός:
      «Υπερτιμημένος» είναι ο κίνδυνος που αντανακλούν για την Ελλάδα οι συμφωνίες ανταλλαγής πιστωτικής αθέτησης (CDS) βάσει των spread με τα πενταετή γερμανικά ομόλογα, σύμφωνα με τη Nomura.
      ....Η τάση αυτή είναι ενδεχομένως αποτέλεσμα των κινήσεων των κερδοσκόπων που κλείνουν τις ανοιχτές θέσεις τους στα ελληνικά CDS μετά τις πρόσφατες θετικές εξελίξεις, σύμφωνα με τη Nomura. Η ψαλίδα είναι πιθανό να ανοίξει ακόμη περισσότερο εάν οι επενδυτές ρευστοποιήσουν τις θέσεις τους σε CDS μετά τις εντεινόμενες πιέσεις για αυστηρότερη εποπτεία στην αγορά των συμφωνιών ανταλλαγής πιστωτικής αθέτησης.
      Παρότι είναι δύσκολο να πει κανείς εάν είναι τα CDS που έχουν αμβλυνθεί υπερβολικά ή τα πενταετή ελληνικά ομόλογα που έχουν γίνει πολύ φθηνά, η Nomura εκτιμά ότι η σημερινή μεγάλη απόκλιση δεν είναι βιώσιμη (12/3/2010).
      Αφ' ετέρου:
      Τη σημαντική επίδραση των ρίσκων της ελληνικής οικονομίας στην πορεία των τραπεζών σημειώνει η Nomura, η οποία προχωρά σε περικοπή της τιμής-στόχου για 4 ελληνικές τράπεζες.
      ... H Nomura θέτει πλέον νέα τιμή-στόχο για την Εθνική τα 21 ευρώ από 30 ευρώ διατηρώντας τη σύσταση για αγορά, για τη Eurobank [EFGr.AT] τα 8,5 ευρώ από 14 ευρώ ("αγορά"), για την Alpha Bank [ACBr.AT] τα 8,3 ευρώ από 10,2 ευρώ ("ουδέτερη στάση") και για την Πειραιώς στα 6 ευρώ από 10 ευρώ ("μείωση θέσης").
      ...Το βασικό σενάριο της Nomura κάνει λόγο για ένταση της κρίσης το 2010 και για περαιτέρω συρρίκνωση της οικονομίας (έως το -1,5%), το οποίο όπως επισημαίνει οδηγεί στην αύξηση των μη εξυπηρετούμενων δανείων και στις προβλέψεις για σχετικές ζημίες. Ως αποτέλεσμα, η Nomura μειώνει τις εκτιμήσεις της για τα κέρδη ανά μετοχή κατά 35% την περίοδο 2010 - 2012.
      ....Αναλυτικότερα, η υποβάθμιση των εκτιμήσεων του οίκου για τα κέρδη ανά μετοχή για την περίοδο 2010 - 2012 είναι στο 30% για την Εθνική, στο 35% για τη Eurobank, για την Alpha Bank στο 24% και για την Πειραιώς στο 54% (27/2/2010).
      Φαίνεται να έχει κάνει τις επιλογές της η μεγάλη Γιαπωνέζα: Ασφαλώς δεν σορτάρει στα Ελληνικά κρατικά ομόλογα (πιθανώς τα "μαζεύει"), δεν θα έλεγα όμως το ίδιο για κάποιες Ελληνικές τράπεζες. Ίσως αυτές τις "μαζέψει" αργότερα, πιό χαμηλά.

  20. mara avatar
    mara 16/03/2010 12:51:03

    Συγνώμη... ξέχασα ότι την συντριπτική πλειοψηφία την εκπροσωπείς εσύ και τα πασοκοντοροκάναλα της χώρας, όπως βέβαια και οι "εγκυρότατες" δημοσκοπήσεις (ξέρεις μωρέ ποιές..., αυτές που βγάζανε αρχηγό την Ντόρα μέχρι και την παραμονή της εκλογής προέδρου) οπότε έχεις δίκιο η μούτζα είναι πέραν κάθε αμφιβολίας αξιόπιστη...

  21. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 16/03/2010 15:23:41

    tiramola,
    φτάσαμε ὡς ἔδῶ,διότι τήν πόρτα στήν διαφθορά καί στήν κατρακύλα-οἰκονομική τε καί ἠθική- τήν ἄνοιξε ὁ
    Ἀνδρέας,τήν συνέχισε μέ ταχεῖς ρυθμούς ὁ Ἀβουρή,ὁ Καραμανλῆς δέν ἔκανε τίποτα γιά νά διορθώση τά κακώς κείμενα,καί ὁ ΓΑΠ,ἦρθε γιά νά βάλλη τήν ταφόπλακα στήν-
    κατά μερικούς κωλοέθνος-Ἑλλάδα.
    Εἶναι ὅλοι ὑπεύθηνοι,ποιός περισσότερο;Ἡ ἱστορία τό λέει καί οἱ ὀλίγον μεγαλείτεροι στήν ἡλικία τό θυμοῦνται πολύ καλά,ἀρκεῖ νά μή φοροῦν πολιτικές παρωπῖδες.

  22. papasimonaki avatar
    papasimonaki 16/03/2010 16:15:20

    Δεν είναι ανάγκη να πούμε ονόματα, απλά να δώσουμε link

    http://www.euro2day.gr/news/enterprises/122/articles/573437/Article.aspx

  23. KORDOS KONSTANTINOS avatar
    KORDOS KONSTANTINOS 16/03/2010 21:05:50

    Παρακαλώ προσπαθείτε τις δύσκολες αυτές ώρες να κυριολεκτείτε:

    1.Δεν μπορεί να είναι όπως λέτε ο μεγαλύτερος εισαγωγέας διότι έχει μητρική εταιρεία την ΚΟΣΜΟΚΑΡ.
    2.Δεν μπορεί να είναι το μεγαλύτερο κανόνι στην Ελλάδα διότι τότε τι είναι τα κανόνια του Ψωμιάδη.
    3.Πολιτική παρέμβαση να μας εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει καθώς όλοι δοκιμάζονται ιδιαίτερα αυτή την εποχή και μήπως θα πρέπει υπάρξει και για αυτούς κάτι αντίστοιχο.

    Νομίζω τελικά ότι τα προβλήματά μας θα γίνουν λιγότερα όταν θα μάθουμε πρώτα να κυριολεκτούμε και μετά να μην υπερβάλουμε όταν παρουσιάζουμε ειδήσεις,

  24. kk avatar
    kk 16/03/2010 22:24:13

    Να πούμε όμως κάτι και για τους δύστυχους επιχειρηματίες:

    Ο κ.Αγούδημος αντίστοιχα επτώχευσε, προφυλακίστηκε και έπαθε διάφορα δεινά.Οι Φιλιπινέζοι όμως οικιακοί βοηθοί εξακολουθούν και κάνουν παρέλαση έξω από το σπίτι του στο Λαγονήσι.Μη φοβάστε λοιπόν για τον Παζαρόπουλο ατομικά.Θα τη βρει την άκρη με ή χωρίς πολιτική παρέμβαση.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ kk 17/03/2010 00:40:03

      Αλήθεια, ο Απέργης (Chrysler, Jeep κ.λπ) που είχε βαρέσει κανόνι πέρυσι και την κοπάνησε με προκαταβολές εκατομμυρίων ευρώ, τι απέγινε; Σε ποιο νησί του αρχιπελάγους των Μαλδίβων να λιάζεται άραγε ανενόχλητος πίνοντας τη "μαργαρίτα" του εις υγείαν των κορόιδων;