#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/05/2010 16:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ετοιμάζεται να μιλήσει ο Καραμανλής



Καλά πληροφορημένες πηγές αναφέρουν ότι ο πρώην πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής ετοιμάζεται να σπάσει την σιωπή του. Για το σκοπό αυτό έχει ζητήσει από τον Προκόπη Παυλόπουλο, τον Γιώργο Αλογοσκούφη και τον Ευάγγελο Αντώναρο να ετοιμάσουν απαντήσεις σε όλα τα ζητήματα στα οποία επικρίνεται η κυβέρνησή του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. lmn13 avatar
    lmn13 10/05/2010 16:34:31

    Αγωγός, Veto, TORM 1 κα.

    • Κομοτηνη avatar
      Κομοτηνη @ lmn13 10/05/2010 16:38:06

      Μακάρι να τα πει
      Μακάρι

    • NEMESIS avatar
      NEMESIS @ lmn13 11/05/2010 02:14:59

      Από ποιους θα ζητήσει να ετοιμάσουν απαντήσεις????
      Αντί για πίσσα και πούπουλα ζητά απαντήσεις!!!!

      • NEMESIS avatar
        NEMESIS @ NEMESIS 11/05/2010 02:34:32

        Ο τέως είχε τον χρόνο πάρει τα σωστά κεφάλια την σωστή στιγμή , να υποστηρίξει τα «όχι» του και πάει σε εκλογές.
        Το κράτος όχι μόνον δεν «επανιδρύθηκε» αλλά παραδόθηκε άνευ όρων στην γνωστή λαίλαπα…
        Τι και αν έφτυσε αίμα η βάση της παράταξης για να κυβερνήσετε!
        Για όλα αυτά Κώστα μας σου απαντήσαμε εμείς και από τους υποφαινόμενους δεν θέλουμε απαντήσεις γιατί τους καρτερούμε με τα γιαούρτια ανά χείρας…

  2. Τίποτα avatar
    Τίποτα 10/05/2010 16:37:47

    να μιλήσει; και τι να πει; "Φέρε άλλη μία από τα ίδια";

    • Thomas avatar
      Thomas @ Τίποτα 10/05/2010 16:50:19

      Μήπως την αλήθεια σε απλά ελληνικά και όχι greeklish της διασποράς?

  3. tzager avatar
    tzager 10/05/2010 16:40:42

    Tα έχει πει όλα η σιωπή του..! Τι άλλο να μας πει;

    Άστο καλύτερα...

  4. the bitter end avatar
    the bitter end 10/05/2010 16:41:01

    Γεια σου ρε ΚωστΆρα. Τον ετσάκισες τον κρόκους και τους λοιπούς "ευεργέτες". Χο χο χο.

  5. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 10/05/2010 16:42:04

    To ζήτημα δεν είναι αν θα μιλήσει, αλλά πόσα θα αποκαλύψει.
    Γιατί, αν είναι να πεί γενικολογίες....

    • Stasa avatar
      Stasa @ Κώστας Ροδινός 10/05/2010 16:51:11

      Έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!!!!!!

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ Κώστας Ροδινός 10/05/2010 17:00:20

      Τι να αποκαλύψει δηλαδή. Περί των μπουρδών του Βατοπεδίου (αφού π.χ. η μονή δικαιώνεται συνεχώς δικαστικά), περί TOR (ας μας μιλήσουν οι υπουργοί άμυνας του ΠΑΣΟΚ), περί siemensq, περί τίνος άλλου πράγματος ή μήπως για τα περί DVD; (εαν βγούνε τα βίτσια όλης της βουλής στη φόρα θα κοκκινίσει και η Αλεξανδράτου)

      Όσον αφορά τον Αλογοσκούφη το μόνο που μπορείς να προσάψεις είναι προσκόλληση στους δείκτες της ΕΕ εν μέσω παγκόσμιας κρίσης. Αυτό, τίποτε άλλο μεμπτό δεν έγινε σε σχέση με ότι συνήθως γινόταν μεταπολιτευτικά.

      Εαν η σημερινή κυβέρνηση είχε την εξουσία το 2008, που είχαμε τη διεθνή κρίση, το πιθανότερο σήμερα να είμασταν χειρότερα από την Αργεντινή.

      Όλη η μεταπολίτευση είναι ένα σκάνδαλο. Τα λιγότερα τα έχει κάνει η ΝΔ.

      • Stasa avatar
        Stasa @ Αγανάκτηση 10/05/2010 17:04:36

        Από κάπου τον κρατάνε.. δεν μπορεί!! Δεν βρίσκω φυσιολογική την όλη στάση του ως τώρα.

      • Τίποτα avatar
        Τίποτα @ Αγανάκτηση 11/05/2010 16:15:32

        @ Stasa
        Έτσι. Σόι πάει το βασίλειο.

  6. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 10/05/2010 16:42:14

    Μηδενί δίκην δικάσεις πρίν αμφοί μύθον ακούσης

    • Bodinus1576 avatar
      Bodinus1576 @ Bodinus1576 10/05/2010 16:42:32

      αμφοίν

      • μανιάτης avatar
        μανιάτης @ Bodinus1576 10/05/2010 16:52:54

        Audiatur et altera pars..

      • Bodinus1576 avatar
        Bodinus1576 @ Bodinus1576 10/05/2010 17:03:07

        Είμαστε σοφιστικέ site τι να κάνουμε

  7. Κεραυνός avatar
    Κεραυνός 10/05/2010 16:45:03

    Να μας πεί γιατί κρύβεται συνέχεια στο τελευταίο πίσω έδρανο της βουλής.
    Έρχεται με ελικόπτερο 5 λεπτά πρίν την ψηφοφορία και φεύγει αμέσως μετά.

  8. Μ avatar
    Μ 10/05/2010 16:46:18

    Τι; Θα αφήσει το Play Station;, άντε ρε!!!

  9. GreenHorses avatar
    GreenHorses 10/05/2010 16:50:36

    Αντε χοντρε πες και τίποτα γιατί έχει βγει από πάνω και ο φορεστ gap, θύμισε του τι έλεγε προεκλογικά όταν έλεγες για μετρά, ή όταν ο Αλογοσκούφης πήγε να πάρει οποιαδήποτε επιπρόσθετο μέτρο τι ακούσαμε για την αύξηση του ΦΠΑ, για τους υμιυπαίθριους, για τα αντικειμενικά κριτήρια για τα 28δισ. του τραπεζικού συστήματος... που εφαρμόστηκαν όλα ανεξαιρέτως τώρα και όλοι οι δημοσιοκάφροι που τότε τσίριζαν τώρα τα κατάπιαν μέχρι τελευταίας σταγόνας.

  10. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 10/05/2010 16:51:03

    Άν τελικά συμβεί, θα είναι σημαντικό γεγονός, ότι κι άν πεί. Και αυτά που θα πεί, αλλά και αυτά που δεν θα πεί, χρήζουν προσοχής.
    Αλλά είναι νωρίς, και καλό είναι να κρατά κανείς μικρό καλάθι. Τα πιό σημαντικά από μιά τόσο κρίσιμη περίοδο της Νεώτερης Ελληνικής Ιστορίας, μάλλον θα έλθουν στη δημοσιότητα σε μεταγενέστερο χρόνο.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Sic transit gloria mundi 10/05/2010 16:53:59

      Yπάρχουν όμως και σημαντικά που πρέπει να αποκαλυφθούν αμέσως

  11. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 10/05/2010 16:57:29

    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΔΕΧΟΤΑΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ .....

    • taxidriver avatar
      taxidriver @ Ιωάννης ο Μεσσήνιος 10/05/2010 17:06:41

      Συγνωμη πρεπει να ζητησουν και αλλοι και μαλιστα γονατιστοι.
      Αν εχεις ορεξη ριξε μια ματια εδω

      http://epicurus2day.gr/index.php/politicscomments/178-2010-04-28-18-01-51

  12. Nancy avatar
    Nancy 10/05/2010 17:00:44

    Ναι πολύ σωστά, η Ιστορία επιβεβαιώνεται απο τις εξελίξεις των γεγονότων, όχι εν θερμώ. Καλά να είμαστε sik..κλπ

    • Nancy avatar
      Nancy @ Nancy 10/05/2010 17:13:28

      ΄Ωπα, στον sictransitgloriamundi πάει. ΟΥΦ

  13. sirmar avatar
    sirmar 10/05/2010 17:11:35

    Τι να πεί τα 40 εως 60 δις που ειπε ο πακης οτι μέρασε μεσα στο 2009.Η για τους 20 μπάτσους πού τον φύλανε. Εαν έχει τσίπα να βγή και να τα πεί ΟΛΑ

  14. KRITIKOS avatar
    KRITIKOS 10/05/2010 17:31:17

    Πιστεύω ότι θα μιλήσει και έχει να μας πει πολλά, διότι θα πρέπει να υπερασπιστεί το έργο της κυβέρνησής του, το οποίο ανεξάρτητα από τα λάθη τα οποία έγιναν είναι πολύ μεγάλο. Επίσης ο κόσμος περιμένει να μάθει ποιοι ήταν αυτοί που επεδίωξαν την απομάκρυνσή του από την εξουσία και δεν εννοώ κέντρα εντός Ελλάδος.

    Τέλος, το ερώτημα που απασχολεί όλους μας: αφού ο ΓΑΠ ήξερε την κατάσταση της οικονομίας γιατί ήθελε σώνει και καλά εξουσία και δεν άφησε την κυβέρνηση Καραμανλή να πάρει τα δυσάρεστα γι τον λαό μέτρα;

  15. klausevitz avatar
    klausevitz 10/05/2010 17:32:53

    "Η αλήθεια λέγεται πολλαχώς" κατά Αριστοτέλη.
    Κάτι έχει να πεί,αρκεί να μήν είναι οι γνωστές
    συμβατικότητες....άν πάλι δεν μπορεί να μιλήσει
    ευθέως, ας τάφήσει γι'αργότερα!

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/05/2010 17:32:57

    Καλά εσύ την έκανες νωρίς... τυχερέ. Στο τσαφ πήδηξες από το φλεγόμενο πλοίο στο οποίο ήσουν καπετάνιος.
    Και αντί να πνιγείς, έπεσες σε ...γιωτ. Τυχερέ!
    Τώρα: Οι εξομολογήσεις του καπετάν Μπελούσι! Κυκλοφορούν και σε βιπερ.

  17. ανέστης avatar
    ανέστης 10/05/2010 17:33:01

    Πρέπει επιτέλους να βγει να μιλήσει γιατι σίγουρα δεν είναι τόσο ανεπαρκης
    και επιζημιος για την χώρα όπως τον παρουσιάζουν τα κατεστημενα ΜΜΕ .Χρωστάει μια απαντηση στον λαο ,στον ίδιο του τον εαυτό αλλα και στον εθνικο μειοδότη που μας κυβερνά

  18. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 10/05/2010 17:42:36

    Καλό είναι να περιμένουμε τι 'χρώμα θα δείξει' χωρίς να προτρέχουμε.

  19. ataktos avatar
    ataktos 10/05/2010 17:43:23

    Επιτέλους ..λέτε ….να ακολουθεί ο «σύντροφος» Σημίτης

  20. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 10/05/2010 18:02:49

    Ετοιμάζεται...............λέει , ...............
    μέχρι να μιλήσει........., χαλαρά, .............και τα πεί.................τσεκουράτα...........................και σταράτα...............ετοιμάζεται ...λέμε......μέχρι αν μιλήσει ,........βλεπουμε.

  21. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 10/05/2010 18:05:47

    Αν σπάσει την σιωπή του προετοιμαζόμενος από αυτούς που αναφέρετε...καλά κρασιά. Μπορώ να το γράψω και διαφορετικά αλλά οι διαχειριστές θα πρέπει να με "κόψουν" δια παντός...
    Αν ο Κ.Καραμανλής έχει την εντύπωση ότι οι συγκεκριμένοι είναι οι καλύτεροι για να τον προετοιμάσουν, δεν απορώ καθόλου για την κατάσταση στην οποία έχουμε φτάσει...Οι συγκεκριμένοι πρέπει να ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ από προσώπου γης...Δεν έχει κανένα υπόγειο η Ρηγίλλης ή η Ραφήνα;
    Δεν έχετε ιδέα , νομίζω , τι ακούν και τι γράφεται για τους συγκεκριμένους.
    Δεν είναι μόνο ότι απέτυχαν παταγωδώς. Είναι ότι δεν έχουν και οι ίδιοι το φιλότιμο να βουλώσουν το στοματάκι τους...Πως το λένε ρε παιδιά.Σκασμός;
    Βουλώστε το; Πάψτε; Πως αλλοιώς να το γράψω και να μην φανώ απρεπής;
    ΄Πρέπει ο Σαμαράς να τους απαγορεύσει την έξοδο από τα σπίτια τους επί ποινή διαγραφής εν ριπή οφθαλμού. ΚΑΚΟ κάνουν, καταλαβαίνετε;
    Πιστεύω ότι αν έχει κάτι να πει ας προετοιμαστεί μόνος του. Λιγότερες ηλιθιότητες θα πει, είμαι βέβαιος.
    Σημείωση :μην περιμένετε πολλά....Αν πραγματικά ανοίξει το στόμα του με στοιχεία και όχι μπουρδολογίες κομματικές, πιστές στην γραμμή "εγώ τα έλεγα", θα τον ξεσκίσουν κυριολεκτικά...Κυριολεκτικά...έχει και μικρά παιδιά...

  22. ελευθεριαδου βουλα avatar
    ελευθεριαδου βουλα 10/05/2010 18:10:39

    να τα πει ολα, να ξεσκεπασει τους προδοτες, ειναι επιτακτικη αναγκη

  23. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 10/05/2010 18:18:34

    καλύτερα να βγάλει και να παει να γινει μοναχός στο βατοπαιδι,να εχει τη χαρη του εφραίμ........και να φανταστεις οτι μου ηταν και ψιλοσυμπαθής

    • Σπάρτακος avatar
      Σπάρτακος @ CRAZY DOCTOR 10/05/2010 20:44:13

      Δηλαδή τρελλογιατρέ μας,αν δεν σου ήταν και ψιλοσυμπαθής,με ποιά άλλη λέξη θ'αντικαθιστούσες το σκασμό ;

  24. Ελληνας avatar
    Ελληνας 10/05/2010 18:43:06

    φοβερα ρεφλεξ . Θύμισε εποχές βατοπεδίου που βούιζε ο κόσμος και αυτός πετούσε αετό...

  25. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 10/05/2010 18:51:32

    Όλοι εσείς που βρίζετε και στάζετε χολή για τον Καραμανλή,αποδεικνύετε για ακόμη μια φορά το τρισάθλιο επίπεδο αυτού του λαού(ευτυχώς όχι όλων).Εσείς γουστάρετε να ακούτε ψέμματα,να σας χαιδεύουν τα αυτάκια και να σας πουλάνε χάντρες και καθρεφτάκια,να σας λένε λεφτά υπάρχουν την ώρα που κάποιοι κερδοσκοπούν εις βάρος σας.Δεν θα γίνω υπερασπιστής του Καραμανλή,γιατί δεν το έχει ανάγκη έτσι κι αλλιώς δεν σας άξιζε να έχετε έναν τέτοιο ηγέτη.Καφενειακές κουβέντες αμόρφωτων και πιθηκιζόντων συμπολιτών μου, του στυλ ''παίζει πλευστέισον και τρώει σουβλάκια'' είναι για γέλια.Φαίνεται οτι ο θέμος Αναστασιαδής με το εμετικό του ύφος έπιασαν τόπο,συγχαρητήρια.....Δεν σας άξιζε ρε Έλληνες ο Καραμανλής γιατί προτιμούσατε το αμερικανάκι,μπράβο σας φάτε τώρα τις περικοπές μισθών,την αύξηση του Φ.Π.Α και τους διεθνείς τραπεζίτες να ορίζουν τις τύχες σας.Ο ΚΚ είχε τους αδένες να πεί όχι στους Αμερικανούς στο Βουκουρέστι και να ορθώσει ανάστημα,την ώρα που άλλοι έδιναν και δίνουν κ....Ξεχνάτε οτι έλεγε απο το καλοκαίρι για τα χάλια της οικονομίας και πρότεινε λύσεις που θα έβγαζαν το καράβι απο τη θαλασσοταραχή,ενώ κάποιοι άλλοι έκαναν φτηνό λαικισμό,αφήνοντας τη χώρα στα νύχια του κάθε Σόρος(αλήθεια για την επίσκεψη του κερδοσκόπου αυτού στην Ελλάδα 10 μέρες μετά τη νίκη του Πασόκ πριν εκτοξευτούν τα spreads,θα μας πεί κανείς τίποτα;).Δηλαδή η Ελλάδα που παρέλαβε ο Καραμανλής ήταν πριγκηπάτο του Μονακό και Ελβετία,ενώ ξαφνικά σε 5 χρόνια έγινε Σουαζιλάνδη ε;Αλλάξτε κανάλι το Μέγκα σας έχει αποβλακώσει,βγείτε απο την εικονική πραγματικότητα και ελάτε πίσω στον κόσμο μας....Έκανε λάθη ναι,όπως όλοι κάνουμε το κυριότερο κατά τη γνώμη μου είναι οτι δεν έλιωσε τους πράκτορες που αλώνιζαν και αιματοκύλισαν τη χώρα,κρυμμένοι πίσω απο τη ρομφαία του αναρχισμού.Ανέχτηκε τον Πολ Ποτ Αλαβάνο κ το κόμμα του,οι οποίοι είχαν ξεπεράσει προ πολλού τα όρια της νομιμότητας,με το κόμμα αυτό να επιδεικνύει όλο και πιο έντονη αντιδημοκρατική και φασιστική συμπεριφορά...Ο πρώην πρωθυπουργός είχε να αντιμετωπίσει απο την αρχή της θητείας του ωμούς εκβιασμούς και απειλές,υποκλοπές,φωτιές που μπήκαν όλως τυχαίως ένα μήνα πριν τις εκλογές,χυδαίες προσωπικές επιθέσεις κατά της οικογενείας και των παιδιών του ενώ τον Δεκέμβριο του 2008 πραξικοπηματικά κάποιοι ''γνωστοί'' άγνωστοι'' προσπάθησαν να καταλάβουν ή μάλλον καλύτερα να ρίξουν απο την εξουσία την κυβέρνησή του,έχοντας την ανοχή άν όχι την υποστήριξη κάποιων κοινοβουλευτικών κομμάτων που μιλούσαν για επανάσταση των νέων,χαρακτηρίζοντας έτσι το πλιάτσικο και τους βανδαλισμούς...Αυτά αγαπητοί συμπολίτες τα ξεχάσατε; Είναι γνωστό εμείς οι Έλληνες έχουμε κοντή μνήμη.Να σας τη φρεσκάρω λίγο ακόμα λοιπόν:Ο ΚΚ αντιμετώπισε ένα πρωτοφανές κατά τη γνώμη μου κύμα λασπολογίας απο το 95% του Τύπου,επειδή τόλμησε να στείλει υποθέσεις διαπλεκόμενων επιχειρηματιών στον Εισαγγελέα και να μην τα κάνει γαργάρα όπως επί Σημίτη(βλέπε υπόθεση Κυριακού,Κοντομηνά,προσπάθεια να περάσει το Βασικό μέτοχο(εκεί απέτυχε οικτρά δυστυχώς).Η απάντηση των νταβατζήδων;Η δημοσίευση τάχα σκανδάλων που αμφιβάλλω αν το 5% απο εσάς γνωρίζει και έχει καταλάβει π.χ την υπόθεση Βατοπεδίου το οποίο έχει ξεχαστεί εντελώς,ενώ τα παπαγαλάκια που 2 χρόνια πριν λαλούσαν τώρα δεν αναφέρουν καν την αθώωση της μονής απο τα δικαστήρια!Θα μπορούσα να μιλάω ώρες για τη σαπίλα της δημοσιογραφίας,των πληρωμένων πενών,των υποτακτικών των αφεντικών τους εγχώριων και αλλοδαπών...Τέλος να θυμίσω οτι αυτός ο άνθρωπος κυβέρνησε 2 χρόνια με 152 βουλευτές,ενώ είχε να αντιμετωπίσει και εσωτερικούς εχθούς με το ντοράκι να συνωμοτεί φανερά εις βάρος του,πριονίζοντας την καρέκλα και εκβιάζοντας.Ο λόγος που έφυγε δεν είναι επειδή δεν είχε λύσεις,ούτε επειδή κουράστηκε απλά δεν ήθελε να διχάσει τους Έλληνες,βλέποντας που πηγαίνει το πράγμα.Μπορείτε να τον κατηγορήσετε για πολλά,πείτε τον ανίκανο,άβουλο,λίγο οτι θέλετε δικαίωμα σας είναι,φόρο δεν θα πληρώσετε για τα πιστεύω σας(αν και με τον Παπακωνσταντίνου τίποτα δεν είναι δεδομένο), το σίγουρο είναι οτι ο Καραμανλής αν και κατακρεουργήθηκε,συκοφαντήθηκε,διασύρθηκε,τόλμησε να σηκώσει το κεφάλι,όχι για το δικό του συμφέρον αλλά για τον αχάριστο ελληνικό λαό...Μόνος μου και όλοι σας αυτός ήταν ο Καραμανλής,με τα λάθη του,τις ελλείψεις,τις ανασφάλειες αλλά σίγουρα με πατριωτικό αίσθημα ανώτερο αυτών που ΕΣΕΙΣ διαλέξατε σήμερα να είναι κυβέρνησή σας και μας οδηγούν στο γκρεμό.....

    • Nancy avatar
      Nancy @ Μαύρος Ιάκωβος 10/05/2010 21:35:38

      Μπράβο Μ.Ιάκωβε, αυτή είναι η πραγματικότητα που κάποιοι δεν θέλουν να παραδεχτούν. Εδωσε μάχες για τη χώρα του με το αίσθημα της ευθύνης, με τις αξίες που έχει σαν άνθρωπος, που είπε αλήθειες για την κατάσταση της χώρας, που έκανε εκλογές και δεν αποχώρησε, ΑΛΛΑ, δρυός πεσούσης.. Η απάντησή σου τα λέει όλα.

    • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
      ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Μαύρος Ιάκωβος 10/05/2010 22:10:40

      Ιακωβε συμφωνω απολυτα με καθε σου κουβεντα.Κωστα μην τους κανεις τη χαρη να μιλησεις.Και να μιλησεις θα βρουνε αλλα μετα να λενε.Τα ειπες προρκλογικα.Ας προσεχαν.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Μαύρος Ιάκωβος 10/05/2010 22:25:08

      Iάκωβε, εννοείται ότι συμφωνώ.
      Και κάτι που δε ξεχνάμε. Επανέφερε τον Αντώνη Σαμαρά στη Ν.Δ. και στη συνέχεια του έδωσε και ένα αβανταδόρικο υπουργείο, παρά τις αντιδράσεις της γνωστής οικογένειας.

    • NONOS avatar
      NONOS @ Μαύρος Ιάκωβος 11/05/2010 00:25:18

      Μπραβο αρχοντα Ιακωβε πεστα να τ'ακουν ορισμενοι μηπως και ξυπνησουν.
      Τους ηταν πολύς ο Κωστής δεν τον καταλαβαν δεν επιασαν το ρυθμό του και τωρα που αρχισαν να νιωθουν στο πετσι τους τη λορδα θα τον αναζητησουν αλλα δε θα τους κανει τη χαρι και καλα θα κανει.
      Καραμανλη η Ελλάς δεν θα ξαναβρει ουτε σε 100 χρόνια αλλα και ουτε θα υποστει πολιτικός τον πόλεμο που δεχτηκε απο ντόπια και ξενα συμφεροντα στα 5 χρόνια που κυβερνησε.
      Η Ιστορία και ο πανδαματωρ χρόνος θα τον κρινει και θα τον δικαιωσει αλλα θα ειναι αργα για τη χωρα και τα παιδια μας.
      Ειθε ο θεός να δωσει να ελθουν ετσι οι συνθηκες που το εθνος να τον "υποχρεωσει" να το ξαναυπηρετησει για να το σωσει και να σωσει και την ψυχη του γιατι αυτο που τραβα τωρα ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ μας δεν εχει προηγουμενο και μονο η ψυχουλα του το ξερει.

    • Φωτης avatar
      Φωτης @ Μαύρος Ιάκωβος 11/05/2010 01:09:00

      Mπράβο φιλε μου..Συμφωνω απολυτα με ολα οσα λες..
      Δρυος πεσουσης…. ετσι δεν ειναι;

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ Μαύρος Ιάκωβος 11/05/2010 01:15:00

      Χαίρομαι που μπόρεσα να περάσω τις σκέψεις αυτές,σκέψεις που είναι απλή λογική τίποτα περσσότερο.Σωστά λες η ιστορία θα κρίνει NONE και εκεί θα φανεί η γύμνια των αχυρανθρώπων.Ο λαός δεν ξέρω πότε θα κρίνει, που συνεχίζει εν έτει 2010 να τρώει κουτόχορτο,να πιστεύει παραμύθια και να προσκολλάται τόσο πολύ στο λαικισμό και τη φενάκη που του σερβίρουν....Άποψή μου καλύτερα να μη βγεί να μιλήσει ποτέ και για τίποτα,αφού και πάλι χλευασμό και ειρωνείες θα αποσπάσει απο τους ''φωστήρες'' του συστήματος και το υπηρετικό προσωπικό τους....Αυτοί θέλουν να έχουν πολιτικούς γίγαντες επιπέδου Τζέφφρυ,Ντοράκι,Καρατζαφέρη κωπηλάτες,νοικοκυρούλες με γερμανική παιδεία και πρώην μποντιμπιλτεράδες με τον Καραμανλή θα ασχοληθούν;

    • ΣΟΦΙΑ avatar
      ΣΟΦΙΑ @ Μαύρος Ιάκωβος 11/05/2010 03:46:16

      Ειλικρινά συγχαρητήρια!!! Έχω τόσους μήνες στην ψυχή μου την πίκρα και το θυμό φια τον τρόπο που έχουν αντιμετωπίσει τον Κώστα τον Καραμανλη! Όταν άκουγα τον Τράγκα, τον Χατζηνικολάου, τον Αναστασιάδη και όλα τα σκουλήκια να χυδαιολογούν έτσι ασύστολα εναντίον του μου ερχόταν να σπάσω την τηλεόραση!Και μην νομίζετε ο κόσμος μέσα του ΄ξέρει την αλήθεια!!!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Μαύρος Ιάκωβος 11/05/2010 09:57:23

      εύγε

    • k74 avatar
      k74 @ Μαύρος Ιάκωβος 11/05/2010 13:34:43

      ...ενα βραδυ (στα 1983-4)σε κεντρο που εμφανιζοταν ο μεγας Χαρυ Κλυν, εγινε παρεξηγηση
      .... ο Χαρυ αρχισε να πειραζει καποια χοντρουλα που ηταν αναμεσα στους ακροατες, με αποτελεσμα να περεξηγηθεί ο αντρας της και με τα πολλα να ανεβει στην πιστα και να προσπαθησει να χειροδικησει κατα του Χαρυ.....αφου μπηκαν στην μεση καποιοι αλλοι και τον εμποδισαν, ηρεμησε ο συζυγος και καθισε παλι στο τραπεζι του με την χοντρουλα κυρια του
      ..... τοτε ο Χαρυ εκανε το παρακατω σχολιο (θελοντας να του πει οτι κακως παρεξηγηθηκε....μεσα στο προγραμμα ειναι να πειραζει παρευρισκομενους και δεν τρεχει και τιποτα) και τον εσφαξε με το βαμβακι

      "..... ρε φιλε, εγω παιρνω 100 χιλιαρικα την βραδυα για να ανεβω επανω στην πιστα και να κανω τον μαλακα..... εσυ γιατι τον κανεις τζαμπα;"

      ειμαι σιγουρος οτι αν ο Καραμανλης διαβαζε το παραπανω αρθρο (με το χιουμορ που αν μη τι αλλο εχει.....) το ιδιο θα ελεγε στον συντακτη του σχολίου

    • γιωργος χανια avatar
      γιωργος χανια @ Μαύρος Ιάκωβος 11/05/2010 14:01:24

      Ιάκωβε μπράβο σου, επιτέλους κάποιος που άρθρωσε καθαρό πολιτικό λόγο.
      Όχι βέβαια ότι ο Καραμανλής δεν φέρει ακέραιες τις ευθύνες του, ιδιαίτερα που άφηνε να οργώνουν υπερβολικά ανίκανοι και διεφθαρμένοι(με ναυαρχίδα τον χρυσοψώλη Βουλγαράκη) αλλά πιστεύω ότι αγάπησε και πόνεσε τον τόπο αλλά ήταν δυστυχώς ανίκανος και ανεπαρκής να τιθασεύσει τους εκβιασμούς που δεχόταν.
      Επίσης δεν κατάφερε να εκθεμελιώσει το πράσινο κράτος.
      Και για όσους αναρωτιούνται για το χάλι του Δημόσιου τομέα και τις ευθύνες του Καραμανλή, θέλω να πιστεύω οτι δεν υπάρχουν τόσο αφελείς σε αυτόν τον τόπο (ασχέτος κόμματος)που να έχουν αυταπάτες για την ολική ευθύνη του Πασοκ που για 22 χρόνια έφτιαχνε μπακάλικα πελατιακών σχέσεων σε βουλευτικά γραφεία και τώρα ο γιωργάκης κάνει λεονταρισμούς στην βουλή για ολική ευθλυνη της ΝΔ. Σαν δεν ντρέπεται.....

      • k74 avatar
        k74 @ γιωργος χανια 11/05/2010 15:08:44

        γιωργο εδωσες την απαντηση

        "...ήταν δυστυχώς ανίκανος και ανεπαρκής"

        ...κατα τα αλλα αν ειχε αγαθες προθεσεις να κανει καλο στον τοπο .....κανενας δεν θα μαθει
        ....το 2004 βγηκε για να κανει επανιδρυση του διεφθαρμενου κρατους που παρελαβε....αλλα αναλωθηκε να χρησιμοποιησει το διαφθαρμενο συστημα προς ιδιο (ή των ημετερων...δεν εχει σημασια) ωφελος

  26. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 10/05/2010 19:13:27

    Άμα στηρίζει τις απαντήσεις του στον Πάκη, στον Αντώναρο και στον Αλογοσκού, καλύτερα να παραμείνει σιωπηλός. Τον ίδιο θέλουμε να ακούσουμε όχι τα πολιτικά πτώματα..

  27. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 10/05/2010 19:14:15

    Αποψη μου,είναι πως σίγουρα θα μιλήσει.Οχι όμως τώρα.Θα το πράξει πολύ αργότερα,όταν πιά μερικά πράγματα,θ'άχουν ΕΜΠΕΔΩΘΕΙ ΓΙΑ ΚΑΛΑ στο μυαλό του Ελληνα.Τότε μόνον θ'άχει αξία και χρησιμότητα γιά τον τόπο,η όποια παρέμβασή του.Αν σε κάτι διακρίνεται ο ΚΚ ο Β΄,είναι στο να μην παίρνει αποφάσεις εν θερμώ.Είναι άριστος τακτικιστής.Απλά με τη σειρά του,άν και δεν είναι εμπαθής,απολαμβάνει το μαρτύριο του Γιωργάκη.Το μαρτύριο της σταγόνας.Κι όσο δεν μιλάει,το μαρτύριο κάποιων που έχουν χάσει τον ύπνο τους γιά το τί θα πεί,είναι αφόρητο.Αυτό πιά κι αν τ'απολαμβάνει.Εδώ είμαστε και θυμηθείτε με.Κάθε πράγμα στον καιρό του.

  28. stel avatar
    stel 10/05/2010 19:20:52

    Καλύτερα να μήν μιλήσει ποτέ πιά και να μήν ξαναεμφανιστεί. Το κεφάλαιο αυτό έκλεισε. Ασ πάμε μπροστά.

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ stel 10/05/2010 19:36:20

      Συμφωνώ. Περισσότερο κακό θα κάνει παρά καλό. Θα οξύνει την πόλωση σε καιρούς που πρέπει να είμαστε ενωμένοι.

  29. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 10/05/2010 19:56:33

    Συμφωνώ με το Σπάρτακο και όχι με τους stel και Αρράκι. Δεν είναι χθεσινός ο Καραμανλής και ο λόγος που του την πέφτουν τόσο χυδαία και αισχρά, είναι προφανώς για να τον απαξιώσουν, για όταν ανοίξει το στόμα του και αρχίσει να "δίνει" όλα τα καθεστωτικά κοχίμπα (Φαήλο, δημιούργησες καινούργια ορολογία στην πολιτική σκηνή). Θα στείλει πολύ κόσμο για ύπνο και θα μετανιώσουν οικτρά την καθεστωτική λάσπη που του πετάνε.

    Πρέπει να σκεφτούμε και κάτι άλλο: Ο κόσμος δεν καταψήφισε τον Καραμανλή "για την οικονομική κατάσταση που παρέδωσε". Είναι λάθος αυτό, επί της ουσίας. Ο κόσμος είχε πιστέψει ότι "λεφτά υπάρχουν" και ήθελε περισσότερα λεφτά. Ούτε όμως τον καταψήφισε επειδή υποσχέθηκε μέτρα. Τον καταψήφισε, πρώτον, επειδή έχασε το ηθικό πλεονέκτημα με το λάθος χειρισμό της υπόθεσης Βατοπαιδίου και το "νόμιμο και ηθικό" και, δεύτερον, επειδή δημιούργησε ψυχολογία ήττας, παράδοσης και παραίτησης, με την απόφασή του να κάνει εκλογές σε χρονικό σημείο που δεν τον ευνοούσε το πράγμα. Ξέρω πολύ κόσμο της ΝΔ που δεν πήγε να ψηφίσει λόγω αυτής της "παραίτησης". Σου λέει, αφού θα βγει το ΠΑΣΟΚ, πού να τρέχω;

    Ο Καραμανλής προετοιμαζόταν και για το ενδεχόμενο να παραμείνει στην ηγεσία της ΝΔ, αλλά ήρθαν μετά οι δέκα και μισό μονάδες και επέτειναν το σύμπτωμα "παραίτησης". Αν είχε μείνει αρχηγός της ΝΔ, δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι θα είχε δικαιωθεί πλήρως από τις εξελίξεις και θα έκανε πολύ καλύτερη αντιποίτευση από τη σημερινή. Η ΝΔ θα είχε 40+% στις δημοσκοπήσεις και ο ΓΑΠ 25-%. Αν δεν στενοχωριέμαι που έφυγε, είναι μόνο και μόνο γιατί δόθηκε η ευκαιρία στον Αντώνη. Η καλύτερή του εκδίκηση στο "σύστημα". Και για τα σημερινά δημοσκοπικά ποσοστά της ΝΔ, ο βασικός λόγος είναι η απογοήτευση του Νεοδημοκρατικού κόσμου από τον Καραμανλή.

    Όταν ο Καραμανλής μιλήσει, και θα ξέρει αυτός πότε είναι η κατάλληλη στιγμή, τότε ο κόσμος αυτός θα πάρει πάνω του και θα τρέξει να στηρίξει τον Αντώνη. Τον οποίο έμμεσα αυτή τη στιγμή, με πολύ σημαντικές σημειολογικά κινήσεις, εξακολουθεί να στηρίζει ο ΚΚ. Καλά να είναι, όπου είναι, και ας τον βρίζουν πατόκορφα τα καθεστωτικά κοχίμπα. Τους χώθηκε πολύ άσχημα. Ο Καραμανλής ήταν η αρχή του τέλους τους. Που θα είναι πιο σύντομο από όσο πιστεύουν και οι ίδιοι.

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ Επώνυμος 10/05/2010 20:03:38

      χαλασμενα χάπια πήρες?

      • Σπάρτακος avatar
        Σπάρτακος @ CRAZY DOCTOR 10/05/2010 20:41:19

        Εσύ είσαι ο χαρούμενος που μόλις έβαλε βενζίνη; Πάντως,αν μη τι άλλο, σου αναγνωρίζω αυτογνωσία γιά την επιλογή του ψευδωνύμου σου.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Επώνυμος 11/05/2010 00:06:10

      You got a point.

  30. mara avatar
    mara 10/05/2010 20:39:24

    Δεν ξέρω αν θα μιλήσει τώρα, (δεν το νομίζω...).
    Αλλά το βέβαιο είναι ότι, σύντομα θα προσπαθήσουν με λύσσα, να στοιχειοθετήσουν κατηγορίες με στόχο να τον κλείσουν φυλακή.
    Τότε οι αποκαλύψεις του, θα συντρίψουν κόσμο και κοσμάκη...
    Όχι απλά θα τους γυρίσουν μπούμερανγκ, δεν θα ξέρουν κάποιοι που να κρυφτούν.
    Αν προλάβουν... θα αλλάξουν νύχτα... χώρα παραμονής.

  31. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 10/05/2010 20:42:51

    Κώστα σε στηρίζουμε, σε αγαπάμε.
    Θα περιμένουμε όσο χρειάζεται.
    Είμαστε βέβαιοι ότι το τσουνάμι δεν θα το αποφύγουν στο τέλος.

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ Μποτίλια στο πέλαγος 10/05/2010 21:09:26

      Παρασύρεστε από τον συναισθηματισμό σας. Ως άνθρωπος, όσοι τον έχουν γνωρίσει λένε πως είναι φιλικός, ευγενής και εύχαρης. Κι εγώ τον συμπάθησα αλλά...λυπάμαι...δεν κάνει γιά πρωθυπουργός, πολύ απλά

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Αρράκις الراقص 10/05/2010 21:48:26

        Ο Αντώνης θα είναι σαφώς καλύτερος. Μην ξεχνούμε όμως τι κληρονόμησε ο Καραμανλής. Δεν είχε υπόψη του τις αντιστάσεις του συστήματος, δεν θέλησε και να ελέγξει το κόμμα του και τα λαμόγια του. Πάντως, αν καλοσκεφτούμε τι βρήκε, μια χαρά τα πήγε. Και ας καλοσκεφτούμε πόσα πλήγματα επέφερε στο σύστημα με τις απλές και μεθοδευμένες κινήσεις του. Όταν θα μιλήσει θα είναι η επόμενη. Και τότε θα αλλάξεις κι εσύ γνώμη.

      • Μποτίλια στο πέλαγος avatar
        Μποτίλια στο πέλαγος @ Αρράκις الراقص 11/05/2010 15:25:15

        Ίσως, ενώ δεν κάνει για πρωθυπουργός, να είναι κατάλληλος για μπόγιας, ώστε να ξεκουμπιστούνε τα γουρουνόσκυλα. Η χώρα δεν χρειάζεται πρωθυπουργό, μαγκούρα θέλει.

  32. Μούσα avatar
    Μούσα 10/05/2010 21:09:05

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Μαύρε Ιάκωβε!
    και κατα την γνωμη μου ακόμα κι αν ισχύει κατι τέτοιο, κανατε λάθος διαχειριστές του Αntinews που το δημοσιοποιήσατε διοτι δίνετε την ευκαιρία στον καθένα που κρυβεται πισω απο ενα πληκτρολογιο να βγαζει εδώ την χολή του και να δημιουργείτε κλίμα,δεδομένου οτι η σελιδα σας διαβάζετε απο πολλούς.

  33. Ηλίας avatar
    Ηλίας 10/05/2010 21:10:56

    Διατηρώ μια μικρή προσδοκία να βγει να μιλήσει στο συνέδριο. Αν δε βγει ας μείνει σιωπηλός εκεί στη Βοστώνη που θα πάει. Το χαρτί αυτό κάηκε.

  34. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 10/05/2010 22:27:29

    Κατα την αποψη μου ο Καραμανλης περιμενε να καταληξει η ολη επιχειρηση χρεωκοπιας και προσφυγης στο ΔΝΤ που εκανε ο Παπανδρεου και δεν ηθελε να αναμιχθει καθως βασικο στοιχειο της επιχειρησης ηταν οι εναντιον του κατηγοριες και τυχον αναμιξη του θα εκανε τα πραγματα χειροτερα και ισως ανατροφοδοτουσε την τακτικη Παπανδρεου.
    Τωρα που η επιχειρηση ολοκληρωθηκε ισως να μιλησει.
    Φυσικα αυτα που θα ερωτηθει δεν ειναι αυτα που θα ρωτουσα εγω και που αφορουν αλλα πραγματα π.χ. εαν ορος για την προσεγγιση με τη Ρωσια ετεθη απο τον Πουτιν το χαιδεμα των πρωην ανθρωπων της στο εσωτερικο της Ελλαδος που προκαλεσε μεγαλα προβληματα δημοσιας ταξεως και ιδεολογιας.

    • Μούσα avatar
      Μούσα @ ψυχραιμια 10/05/2010 23:04:02

      @ψυχραιμία
      εαν επιτρέπεται τι εννοείς με το 'εαν ορος για την προσεγγιση με τη Ρωσια ετεθη απο τον Πουτιν το χαιδεμα των πρωην ανθρωπων της στο εσωτερικο της Ελλαδος'?

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Μούσα 11/05/2010 00:43:07

        Εννοω οτι επι Καραμανλη υπηρξε μια ιδεολογικη αλλα και πρακτικη ανοχη της αριστερας που οδηγησε σε εβδομαδιαια επεισοδια και συλλαλητηρια,εκτεταμενες καταστροφες και στην αναδειξη τελικα του πρωην κνιτη και στελεχους του ΚΚΕ Αλαβανου σε πυρπολητη των Αθηνων.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ ψυχραιμια 11/05/2010 11:48:44

      Τί σχέση έχει ο (τωρινός) Πούτιν με τους εδώ ανθρώπους της πρωην Σοβιετικής Ένωσης; Μη μπερδεύουμε ανόμοια πράγματα. Εδώ οι πιλότοι του Πούτιν μόλις είδαν άγαλμα του Στάλιν στην κεντρική πλατεία της Γεωργιανής γενέτειράς του, άνοιξαν πύρ! Και πάει ο άτυχος Ολλανδός ρεπόρτερ, που βρέθηκε σε λάθος τόπο, λάθος χρόνο.

  35. nina avatar
    nina 10/05/2010 23:11:12

    Δεν έχει να πει τίποτα. Ηταν μικρότερος των περιστάσεων και στην καλύτερη περίπτωση ήταν υπο κηδεμονία. και μη με συγχίζετε άλλο είμαι μεγάλη γυναίκα λίγο σεβασμό πιά να προλάβω να πάρω σύνταξη.

  36. Anonimi avatar
    Anonimi 10/05/2010 23:20:08

    http://www.youtube.com/watch?v=3gpvQIQgq8M

    Δεν θα το αντέξω.

  37. Λαχανάς avatar
    Λαχανάς 11/05/2010 00:24:35

    Δεν μπορω να καταλαβω ολους εσας που λετε "να μη μιλησει", "ειναι καμμενο χαρτι" κλπ. Ρε παιδια πατε καλα; Εχετε καταλαβει για ποιον μιλατε; Εχετε καταλαβει τι πολιτικο κοσμημα ειναι ο Καραμανλης; Οχι ρε να μη τους κανει τη χαρη, να μιλησει και να παραμιλησει επιτελους. Να αποκαλυψει επιτελους τι γινεται σε αυτη τη χωρα. Τι σκοπους εξυπηρετουν τα ΜΜΕ, τι σκοπους εχει το ΠΑΣΟΚ, και κυριως τι δυσκολιες αντιμετωπισε αυτα τα εξι χρονια. Αντε, γιατι αρκετη απαξιωση εχει πεσει στον κορυφαιο πρωθυπουργο της μεταπολιτευσης. Οσοι μιλουν ασχημα για τον Καραμανλη θα πρεπει να ντρεπονται.

    Ιακωβος συμφωνω σε όλα αυτα που ειπες.

  38. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 11/05/2010 01:44:23

    Δεν είναι μόνο τα οικονομικά. Θα μπορέσει ποτέ να μιλήσει για όλα όσα παίχτηκαν γύρω από το θέμα των αγωγών Burgas-Αλεξανδρούπολης και South Stream; Από τότε και μετά άρχισαν να αποκαλύπτονται σκάνδαλα το ένα μετά το άλλο. Και ενδιάμεσα ομολόγων και Βατοπεδίου, όταν δεν είχαν κάτι άλλο, όλα τα ΜΜΕ έπαιζαν επί 4 μήνες Ζαχόπουλο που όλη η ιστορία ήταν ότι γά...ε ο χοντρός την ψώφια που ήθελε να διοριστεί!

    Όμως, το θέμα των αγωγών εντάσσεται στο μεγάλο διεθνές γεωστρατηγικό - ενεργειακό παιχνίδι, με σημασία πολύ μεγαλύτερη από τα χρέη της Ελλάδας. Και επειδή είναι θέμα που κάνει τζιζ και αφορά τεράστια διεθνή και αδίστακτα συμφέροντα, το βλέπω πολύ χλωμό να τολμήσει να πει κουβέντα. Για τα οικονομικά και άλλα επί μέρους θέματα ενδεχομένως να μιλήσει, αλλά για το "ψητό" (ενεργειακά) πολύ αμφιβάλλω αν θα δείξει "χρώμα".

  39. ntik avatar
    ntik 11/05/2010 13:05:38

    Να προσέξει μη σκίσει Κανά καλσόν 5,5 χρόνια κοιμόταν όρθιος αν τώρα κατάφερε να ξυπνήσει θα χαρώ να μάθω πως κατάφερε να ξυπνήσει

    • Τίποτα avatar
      Τίποτα @ ntik 11/05/2010 16:19:58

      Εσύ που ψήφισες πασοκ κοιμάσαι όρθιος!

  40. k74 avatar
    k74 11/05/2010 22:08:21

    ..οι φανατικοι του Κωστακη...και ειστε πολλοι ακομα ζωη ναχετε, θυμιζετε εκεινους τους γραφικούς Αυριανιστες εξω απο τον Αρειο Παγο την εποχη του Ειδικου Δικαστηρίου...ιδιος φανατισμος....εθελοτυφλειτε το ιδιο με εκεινους....και περιμενετε τον Μεσια σας να επανελθει στο προσκηνιο..

  41. LELOUS avatar
    LELOUS 11/05/2010 22:41:44

    Ορέστιε, μετέφερε στο αφεντικό την γενική δυσαρέσκεια για τον μπουχέσα. Thumb's down...

  42. Los Lostrellos avatar
    Los Lostrellos 12/05/2010 07:49:05

    Τς τς, μα καλά δεν έχουνε ίχνος ντροπής μερικοί εδώ μέσα; Παρακολουθώ εδώ και καιρό αυτό το νδκρατικό μπλόγκ διότι μιλάει για τα νέα πασοκικά εγκλήματα που από ότι φαίνεται κάνουν τη δεκαετία του 80 να μοιάζει με παιδική χαρά. Αλλά ώρες ώρες φαίνεται και ο δικός πολωτικός λόγος, συνυπεύθυνος για το δικομματικό κατάντημα της χώρας μας. Ο Καραμανλής φταίει ΠΟΛΥ περισσότερο από το καλόβουλο παιδί από τη Μινεσότα για όλα. Γιατί; Διότι πολύ απλά υποτίθεται πως πως είχε την εθνική ματιά, αυτή που μετά βδελυγμίας μέσω "μεσαίου χώρου" προσπάθησε μαζί με όλους τους υπόλοιπος να απεκδυθεί και να αποτάξει. Ντροπή σας. Εκεί καταντήσατε, σφουγγοκωλάριοι της άχρηστης και παρασιτικής ψευτοαριστεράς. Η εθνική του ματιά φάνηκε στα εθνικά θέματα. Αλλά όχι απλά τα άφησε μισά, αλλά ΠΑΡΕΔΩΣΕ την πατρίδα του/μας στα χέρια του Μινεσοτιανού διεθνιστή με τις υπερατλαντικές διασυνδέσεις και την ιδεολογία της δεξιάς και του εθνικού χώρου στον ύποπτο παντός καιρού joker γαλατά-σανοπώλη. ΝΤΡΟΠΗ. Να αφήσεις την Ελλάδα να καίγεται και την Αθήνα το ίδιο επειδή υπάρχει ο Σύριζα; Τι δειλία είναι αυτή; Αντί να κλείσει φυλακή καμπόσους και να ολοκληρώσει τις πρωτοβουλίες στα εθνικά και ενεργειακά θέματα, σήκωσε τα χέρια ψηλά και παραδώθηκε. Αντί να σπάσει τα ποδάρια στα εσωκομματικά του βρωμόσκυλα που παραστρατούσαν, τα ανέχτηκε και τα κάλυψε κιόλας. Διάβασα παραπάνω ακόμα και ότι δήθεν ο Πούτιν επέβαλε για τον αγωγό να υπάρχει ανοχή στην αριστερά! Καλά πως τις σκεφτήκατε αυτές τις γελοιότητες; Ναι, ο Πούτιν έχει σαν αρχή να δείχνει ανοχή στον Σύριζα, το βρήκατε..
    Και πολύ μα πάρα πολύ ακούγεται ότι τον απείλησαν, τον έκαναν, τον έραναν, κτλπ. Αυτά όλα είναι ιστορίες για αγρίους. Και τι θα πει τον απειλούσαν; ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ χώρας είναι υπεύθυνος για 10 εκατομμύρια λαό. Να αντέξει και τις απειλές και όλα, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, η υποχρέωσή του, εκεί φαίνεται ο άνδρας ο πολιτικός, από τον επαγγελματία υπάλληλο της πολιτικής. Εδώ ο απλός στρατιώτης είναι έτοιμος να πεθάνει για την πατρίδα του, και ο αρχηγός όλου του στρατού και του κράτους θα φοβηθεί; Ντροπή, και πάλι. Αν βέβαια, τον κρατούσαν απ τα @@ με διάφορα ΔΙΚΑ ΤΟΥ παραπτώματα, τότε δέκα φορές το χειρότερο για αυτόν, δικό του το λάθος. Σε κάθε περίπτωση, απέτυχε οικτρά, προδίδοντας τη χώρα του, λόγω της υποχώρησης και αποχώρησής του, την ιδεολογία του και τα ίδια του τα λόγια, λόγω της πορείας του στη διάρκεια της πρωθυπουργίας του.