#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/05/2009 19:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εσωκομματική γκρίνια για την συνέντευξη Παπανδρέου

Μετά το "σοσιαλισμός η βαρβαρότητα" ο Γ.Παπανδρέου επέλεξε νέο σύνθημα: "ή αλλάζουμε ή βουλιάζουμε"


_____________________________________________________________________________________________
Μούδιασμα στο ΠΑΣΟΚ από την διακαναλική συνέντευξη του Γιώργου Παπανδρέου. Τα πρώτα σχόλια στελεχών σε κατ ιδίαν συνομιλίες τους ήταν όταν ότι είχε αξιοπρεπή μεν παρουσία αλλά χωρίς εκείνο το δυναμισμό που μπορεί να κάνει τη διαφορά και να συσπειρώσει τον ψηφοφόρο γύρω από το ΠΑΣΟΚ. Οι φίλοι του εύχονται ότι αύριο στο ντιμπέιτ θα είναι σε καλύτερη φάση, οι άσπονδοι φίλοι του περιμένουν απλώς να...πέσει από το ποδήλατο. 

Προσέξτε και πως αρχίζει το ΕΘΝΟΣ το ρεπορτάζ για την συνέντευξη στην ιστοσέλίδα του: "O Γ.Παπανδρέου έκανε πιο... σαφές το «σοσιαλισμός η βαρβαρότητα» μιλώντας στο Ζάππειο. «Το μήνυμα μας είναι μαζί μπορούμε να αλλάξουμε, ή αλλάζουμε ή βουλιάζουμε» σημείωσε χαρακτηριστικά

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 27/05/2009 19:31:33

    αραξε. η καλυτερη ολων οσων εχει δωσει

  2. Λεχρίτης avatar
    Λεχρίτης 27/05/2009 19:31:40

    Χαρά ο Μπένυ την ΓΑΠησε ο ΓΑΠ

  3. daris avatar
    daris 27/05/2009 19:40:11

    Οχι απλα η καλυτερη.
    Ηταν συνεντευξη ουσιας και σοβαρων απαντησεων σε ολα τα θεματα.
    Ηταν συνεντευξη λογου και οχι κραυγων και συνθηματων.
    Ηταν πολιτικη και οχι παραπολιτικη.
    Ηταν σοβαρη και οχι στημενη με κουφια λογια.
    Ηταν κατανοητη χωρις ακροτητες και με μεστο πολιτικο λογο.

  4. ΑΛΕΞΗΣ avatar
    ΑΛΕΞΗΣ 27/05/2009 19:44:38

    Μου φαίνεται οτι τελευταία θες να δημιουργείς προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν.Τι να σας πω μωρέ?

  5. Τρύπης avatar
    Τρύπης 27/05/2009 19:47:16

    Ανάλυση Πρετεντέρη είναι αυτή με ολίγον Μανώλη Καψή.

  6. Test avatar
    Test 27/05/2009 19:48:46

    Όλα τα ξέρεις εσύ X-Factor

  7. daris avatar
    daris 27/05/2009 19:50:56

    "Εγω δεν χρωσταω σε κανενα. Παρα μονο στον Ελληνα πολιτη...".
    Αυτο το αποσπασμα της ομιλιας του φτανει!

  8. ΑΛΕΞΗΣ avatar
    ΑΛΕΞΗΣ 27/05/2009 19:51:15

    @6 Δίκιο έχεις.Να δω που θα είστε τη βραδιά των εκλογών X-FACTOR.

  9. Λεχρίτης avatar
    Λεχρίτης 27/05/2009 19:52:57

    Πλάκωσε η κλασική τα ΓΑΠοπαιδα του κινήματος

  10. osaperas avatar
    osaperas 27/05/2009 19:57:51

    Ψυχραιμία παιδιά. Την βραδιά των εκλογών εμείς εδώ θα είμαστε. Όπως είμασταν εδώ και πριν από τις εκλογές όπως θα είμαστε και μετά.

    Οι βιαστικοί ένθεν και εκείθεν που εμφανίσθηκαν ουρανοκατέβατοι για "να μας περάσουν γραμμή" ευτυχώς θα έχουν φύγει

  11. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 27/05/2009 20:02:31

    @osaperas

    για την συνεντευξη μιλησα .οχι για τη βραδια των εκλογων

  12. Factorx avatar
    Factorx 27/05/2009 20:02:56

    @τρια πουλακια καθονταν: Νομίζω οτι σταμάτησες να κάνεις ρεπορτάζ και λυπάμαι. Αυτα που γράφω τα διασταυρωσα με τρεις δημοσιογραφους που κάνουν ΠΣΟΚ. Δεν τα λέω εγω. Οι αντίπαλοί του τα λένε. και ξέρεις οτι τα λένε ήδη

  13. osaperas avatar
    osaperas 27/05/2009 20:03:24

    @12
    Δεν απευθυνομαι σε σενα τρία πουλακια. Εσύ είσαι από εδώ

  14. Factorx avatar
    Factorx 27/05/2009 20:14:58

    @τρια πουλακια καθονταν: Πρόσεξε και το θάψιμο που κάνει το ΕΘΝΟΣ.
    http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&tag=8777&pubid=3866744

    Μετά το "σοσιαλισμός η βαρβαρότητα" ο Γ.Παπανδρέου επέλεξε νέο σύνθημα.

    "Το μήνυμα μας είναι μαζί μπορούμε να αλλάξουμε, ή αλλάζουμε ή βουλιάζουμε" σημείωσε χαρακτηριστικά κατά τη διακαναλική συνέντευξη Τύπου στο Ζάππειο.

  15. ΑΛΕΞΗΣ avatar
    ΑΛΕΞΗΣ 27/05/2009 20:19:46

    ΑΠΟΨΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΓΚΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ.ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.

  16. anagnostis avatar
    anagnostis 27/05/2009 20:22:14

    @ΑΛΕΞΗΣ. Συμφωνω. φαντασου δηλαδή τι ηταν οι προηγούμενες

  17. daris avatar
    daris 27/05/2009 20:25:24

    ΑΛΕΞΗΣ ο Τραγκας δεν ειναι να τον μεταφραζεις.
    Ξερει τι κανει...
    Οσο για τα καναλια αστα να πανε...Το ΜΕΓΚΑ εγινε ΕΡΤ και τα υπολοιπα παιζουν τα δικα τους παιχνιδια.
    Το μονο στανταρ ειναι τι λεει η νοημοσυνη του καθενος μας απο αυτα που ακουει και καταλαβαινει αναλογα το επιπεδο του και τις καταβολες του.
    Η συνεντευξη ηταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ και ΣΟΒΑΡΗ γι' αυτο και τα σχολια και οι αντιδρασεις.

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/05/2009 20:25:28

    Πρόκειται για έναν εκ των δελφίνων στο σύστημα κληρονομικής δημοκρατίας που έχουμε στο Ελλάντα. Αλλά και να μην το είχαμε το ίδιο είναι καθώς οι θέσεις των 2 κομμάτων είναι στη βάση τους πανομοιότυπες. Και εμείς χειροκροτάμε τις κοτσάνες που εκστομίζονταιως άλλοι "βάρβαροι" υπήκοοι κλακαδόροι λακέδες βαστάζοι βαλέδες κλπ κλπ

  19. anagnostis avatar
    anagnostis 27/05/2009 20:29:25

    Γιατί ακυρώθηκε η ομιλία Παπανδρέου στην Τρίπολη;
    Δεν θα γίνει τελικά η ομιλία του προέδρου του ΠΑΣΟΚ Γιώργου Παπανδρέου στην Τρίπολη, λίγες ημέρες μετά την ομιλία του πρωθυπουργού Κώστα Καραμανλή. Αν και είχε ανακοινωθεί επίσημα ότι θα στις 31 Μαΐου ο κ. Παπανδρέου θα μιλήσει στην Πρωτεύουσα του Νομού Αρκαδίας, τελικά αποφασίστηκε να ματαιωθεί αυτή η επίσκεψη

  20. daris avatar
    daris 27/05/2009 20:32:41

    Και αν καποιοι νομιζουν οτι τα ξερουν ολα ας καταλαβουν οτι υπαρχουν και αλλοι που γνωριζουν πολλα.
    Ειμαι απο αυτους που ειχαν την τυχη(;) να γνωριζουν απο κοντα και πολυ καλα, πολλους απο αυτους που σημερα ειναι στα καναλια(πρωτη μουρη) και σε επιλεκτες θεσεις και στα δυο μεγαλα κομματα και ειναι της γενιας μου.
    Ετσι ειμαι σε θεση να βλεπω πισω απο τις λεξεις και τα σχολια τους το γιατι και το πως.
    Πολυ φαρσοκομωδια ρε παιδια και πολυ υποκρισια!
    φανταζομαι και απο πολλους εξ'ημων!!!

  21. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 27/05/2009 20:35:17

    @Factorx
    αν δεν ειδες την συνεντευξη σε πληροφορω οτι ημουν μεσα και απο αυτους που ρωτησαν, και σχετικα νωρις.
    (Και νασαι σιγουρος, τοσα χρονια φουρναρης ξερω να κρινω).
    εγω δεν λεω οτι ηταν καλος η πολυ καλός. Γιωργος ειναι αυτος. δεν θα γίνει ποτε καραμανλης στο λέγειν. ειπα από οσες συνεντευξεις εχει δωσει ως τωρα ηταν η καλυτερη
    επισης το πως σχολιαζουν τα στελεχη ολων των κομματων τα ξερεις-η μαλλον τα ηξερες και τα ξεχασες
    ολοι ειναι "προγραμματισμένοι" οι παπανδρεικοι παντα θα ειναι ευχαριστημενοι, οι βενιζελικοι παντα απαξιωτικοι.
    το ιδιο και στη ΝΔ με καραμανλικους και Ντορικους, το ιδιο στον ΣΥΝ με αριστερο ρευμα και ανανεωτικους
    ολοι τους ΑΠΟ ΠΡΙΝ ξερουν αν θα ειναι δυσαρεστημενοι η ευχαριστημενοι!

  22. Factorx avatar
    Factorx 27/05/2009 20:35:35

    Τα ΝΕΑ: Παπανδρέου: «Αλλαγή ή ναυάγιο»

  23. ΑΛΕΞΗΣ avatar
    ΑΛΕΞΗΣ 27/05/2009 20:36:22

    ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ FACTORΧ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΑΠΟΨΕ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΟΡΘΑ ΚΟΦΤΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΤΟΥΣ ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ?ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΒΑΣΗ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Ο ΣΟΒΑΡΟΣ ΔΗΘΕΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΜΕ ΤΟ ΙΣΧΥΡΟ ΠΡΟΦΙΛ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ?

  24. daris avatar
    daris 27/05/2009 20:39:59

    @24
    Κατα την γνωμη σου το ΝΑΥΑΓΙΟ αναφερεται σε σχεση με το ΠΑΣΟΚ και οχι σε σχεση με τη χωρα;
    Γιατι εγω το δευτερο καταλαβα αφου ηταν απολυτα κατανοητο.

  25. Factorx avatar
    Factorx 27/05/2009 20:40:15

    @ΑΛΕΞΗΣ: Πειράζει να την δούμε πρωτα την συνέντευξη; Εσυ που τα ξέρεις; Απο τον ....Παπαγιάννη; Μήπως μπήκες σε λάθος σελίδα; και με την ευκαιρία: διάβασε εδω να δεις οτι τα έχουμε πει ήδη: http://www.antinews.gr/?p=6630

  26. Orestios avatar
    Orestios 27/05/2009 20:51:18

    Πολύ διφορούμενο το σύνθημα του GAP. Όπως λέει ο φάκτορας σε εξώφυλλο η φάτσα του GAP και δίπλα το "αλλαγή ή ναυάγιο" δημιουργεί πολλούς συνειρμούς και αναμνήσεις, στα οποία μπορεί να δωθούν πολλές ερμηνίες.
    Η συχνή αλλαγή συνθημάτων φανερώνει την αδυναμία ικανής απάντησης σε όλα όσα νομίζουν ότι ο λαός αναρρωτιέται. Σε συνδυασμό με την χλιαρή και άνευρη διαφήμιση, που επικάθεται σε μια άνευρη παρουσία του, το GAP καθίσταται αιχμάλωτο των ίδιων του των διλημάτων.

  27. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/05/2009 20:53:42

    Εδώ Τιτανικός εδώ Τιτανικός ... ακούει κανείς; Όβερ και άουτ.

  28. Orestios avatar
    Orestios 27/05/2009 20:58:08

    Καταστροφή!!!!! Καταστροφή!!!!!! Ναυάγιο!!!!!

    Μα δεν το έχει καταλάβει ότι κάνει πιο πειστική κάνει την διαφήμιση? Δηλαδή κανείς εκεί στο ΠΑΣΟΚ δεν του το είπε? Ωραίους συμβουλάτορες έχει το GAP.

  29. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 27/05/2009 21:07:36

    ακουω τον κουρασμενο.
    δεν σηκωνει μυγα στο σπαθι του λει. αλλιως θα αφηνε ανοιχτη τη βουλη.
    καλα πεστε οτι εγω ειμαι(που δεν ειμαι) πασοκος. ενας ανεξαρτητος- ακομματιστος-σκεπτομενος πολιτης πως νιωθει ακουγοντας τον?
    απλως εξευτελισμενος......

    -λεει κι άλλα αλλά βαριεμαι. παω για μπυρα

  30. daris avatar
    daris 27/05/2009 21:12:29

    Καραμανλης:Ποτε δεν θα ελεγα οτι ο κ.Σημιτης δεν ηταν τιμιος...μου ξεφυγε το "αρχιερεας της Διαπλοκης" μην το κανουμε θεμα τωρα!
    Απλα γελοιος!!!

  31. daris avatar
    daris 27/05/2009 21:16:26

    Το θεμα με τους Βατοπεδινους στα ψηφοδελτια παραμενει ανοιχτο;;;
    Με μια ακομα τετραετια θα γινει σοφοτερος και θα κανει λιγοτερα λαθη!!!
    Διαμαντι ο Καταλληλοτερος!!!

  32. ΑΛΕΞΗΣ avatar
    ΑΛΕΞΗΣ 27/05/2009 21:17:34

    ΔΗΛΑΔΗ ΦΑΚΤΟΡΑ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΠΕ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΛΟΓΩ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΩΝ.ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΒΡΗΚΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΩΡΑ.ΟΛΗ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ.

  33. osaperas avatar
    osaperas 27/05/2009 21:23:44

    @35
    Ο βουλγαρακης δεχνει τον ΄δρόμο
    (και η πελέκη τον παράδρομο)

  34. pipis avatar
    pipis 27/05/2009 21:27:49

    Δεν πας καλά σήμερα Factorx. Πρώτα αναρτάς σχόλιο για την μείωση της ψαλίδας υπέρ ΝΔ (το λες ρεπορταζ) και μετά το αποσύρεις (καλώς πράττεις). Ενώ τώρα πας να βγάλεις σκάρτη την συνέντευξη ΓΑΠ (μια από τις καλύτερες που έχει δώσει τα τελευταία χρόνια). Τι τρέχει; Να δω τι θα σχολιάσεις για την συνέντευξη του κουρασμένου. χχχχχχχχχχχχχχχ

  35. daris avatar
    daris 27/05/2009 21:31:33

    Ας μου επιβεβαιωσει καποιος τι ειπε για τις ΥΠΟΛΠΟΠΕΣ γιατι κουφαθηκα...
    "Τι να κανουμε αφου δεν βρηκαμε τους ενοχους;"
    Τι να κανουμε που ειμαστε καφροι και σε ακουμε;
    Ειμαστε ομως υποχρεωμενοι γιατι ειναι Πρωθυπουργος της χωρας και πρεπει να γνωριζουμε ή να ξερουμε τι δεν γνωριζουμε!

  36. daris avatar
    daris 27/05/2009 21:35:14

    Φιλε Ζητα εισαι απαραδεκτος.
    Καμια σχεση με κολλητηλικια κ.λ.π.
    Ο Φακτορ εχει τα πληρη στοιχεια μου και ξερει.
    Το να γνωριζεις ως φοιτητης ας πουμε απο κοντα ατομα και καταστασεις δεν ειναι μεμπτο.

  37. christos avatar
    christos 27/05/2009 21:37:59

    Να μου πείτε εσείς που συμμετέχετε στα σεμινάρια καθοδήγησης του ΠΑΣΟΚ τι σας είπαν οι ινστρούχτορες σας;
    Το σύνθημα “σοσιαλισμός η βαρβαρότητα” υφίσταται; Βελτιώθηκε; Καταργήθηκε; Ή θα δούμε;

    Για να καταλάβουμε κι εμείς…

  38. ΑΛΕΞΗΣ avatar
    ΑΛΕΞΗΣ 27/05/2009 21:38:35

    ΦΑΚΤΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ?ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΡΗΚΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

  39. Λεχρίτης avatar
    Λεχρίτης 27/05/2009 21:39:17

    ΓΑΠοτεροι του ΓΑΠ είστε μερικοί τι έγινε 5 χρόνια τώρα κόπηκε το χαρτζιλίκι και λυσσάξατε; Πολύ πρεμούρα για το Γιωργάκη έχει πέσει.

  40. ataktos avatar
    ataktos 27/05/2009 21:39:52

    Όποιος αγάπησε τον ΓΑΠ ας τον ξαναψηφίσει(δικαίωμα τους) ,ντε και καλά όλοι οι άλλοι ήμαστε υποχρεωμένη να σας ακλουθούμε (το ίδιο αφόρα τον Μπουλη μας ).

  41. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 27/05/2009 21:40:02

    @Zήτα
    -κοψε τις μαλακιες και αλλου οι χαρακτηρισμοικαι οι ειρωνιες .
    -το οτι ειχα μια κουβεντα με τον φακτορα δεν σου πεφτει λογος
    -με σενα δεν θα συνομιλουσα ουτως η αλλως

  42. osaperas avatar
    osaperas 27/05/2009 21:41:40

    Από ότι λένε όσοι άκουσαν την συνέντευξη καλά τα πήγε ο Πρετεντέρης στον Καραμανλή.

  43. Λεχρίτης avatar
    Λεχρίτης 27/05/2009 21:43:08

    Zήτα Says:
    May 27th, 2009 at 9:31 pm

    Πράσινα παπαγαλάκια αγαπητέ τελείωσε το καναβούρι και βγήκαν στην γύρα να στηρίξουν τα αφεντικά τους μπας και τους δώσουν κανένα ξεροκόμματο. Μην ασχολείσαι με κομματόσκυλα.

  44. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 27/05/2009 21:49:38

    @:Zήτα
    υπαρχουν επαγγελματιες δημοσιογραφοι διαπιστευμενοι στα κομματα απο τα μαγαζια που δουλευουν, ασχετα με τι ψηφιζουν οι ιδιοι ως πολιτες
    -προσωπικα καλύπτω οχι μονο πασοκ αλλα και ΣΥΝ και ΚΚΕ
    -το επιχειρημα οτι ημουν μεσα και ρωτησα νωρις αφορουσε το γεγονός οτι ο φακτορας μου ειπε οτι δεν κανω ρεπορταζ, αφετερου γιατι η συνεντευξη συνεχιστηκε σχεδον μια ωρα αφ΄ οτου σταματησε η τηλεοραση, αρα εχω πληρη επιγνωση του τι διαδραματιστηκε
    -αν θες νασαι ΝΔ-ουλης δικαιωμα σου. εγω δεν χαρακτηρισα τιποτα και κανεναν. εσυ επιτεθηκες.
    γιαυτο σε πηραν στα stage?

  45. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/05/2009 21:50:18

    @osaperas: καλόοοο ...!!!

  46. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 27/05/2009 21:51:19

    και σιγουρα σε τουτο το μπλογκ που διαβαζω, σαφως οι πασοκοι και οι αριστεροι σαν ποιοτητα είναι κλασεις ανωτεροι απο το ΝουΔουλια

  47. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 27/05/2009 21:56:18

    Τελικά ποιος κέρδισε; O Παναθηναικός ή ο Ολυμπιακός;

  48. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 27/05/2009 22:08:22

    ξέρω μόνο ποιος έχασε
    ...ο θεατής

  49. osaperas avatar
    osaperas 27/05/2009 22:09:03

    @55
    εισαι εκτος γραμμής

  50. ιακωβος avatar
    ιακωβος 27/05/2009 22:13:50

    ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

  51. Underdog avatar
    Underdog 27/05/2009 22:26:05

    Και νόμιζα τόσο καιρό ότι ήμουν μόνος!
    Φάκτορα το σάιτ γέμισε από Party Dogs.
    Φέρε κανέναν ελληνικό ποιμενικό!

  52. Factorx avatar
    Factorx 27/05/2009 22:31:18

    @Pipis: Είσαι ψεύτης. Πιο δημοσίευμα κατέβασα; Μήπως ενοείς αυτό αλλά δεν το άκουσες καλά;

    http://www.antinews.gr/?p=6578

  53. Σπύρος avatar
    Σπύρος 27/05/2009 22:32:59

    Το να προσπαθούν κάποιοι να μάς πείσουν πώς ο Γ.Α.Π.είναι ο νέος Ντοστογιέφσκι ,κακό κάνουν στο προφίλ του.
    Ομως απο τήν άλλη οι Νεοδημοκράτες φέρονται σάν ήδη ηττημένοι και το μόνον πού τούς νοιάζει είναι ότι φάνε και ότι πιούν μέχρις να εγκαταλείψουν τήν Διακυβέρνηση.
    Τα παραδείγματα πάμπολλα.
    Και δεν αναφέρομαι στά μεγάλα σκάνδαλα.
    Να μπορούσε κάποιος μονον να δεί την πλήρη απραξία έως και εγκληματική αδιαφορία τής Δεξιάς Διοίκησης τού Ο.Α.Ε.Ε.πού ανέλαβε πρό έτους περίπου.
    Κλεισμένοι στά πολυτελή γραφεία τους πού τά έκτισαν σκορπίζοντας 200000 ευρώ μόνον γιά δυό-τρία γραφεία τής Διοίκησης,αδιαφορώντας πλήρως γιά τούς ασφαλισμένους και περικόπτοντας σέ βαθμό δυσλειτουργίας τίς προσλήψεις σέ συμβασιούχους γιατρούς(για ολη την Αττική πήραν μονον 27 ατομα γιά να καλύψουν 5 Κεντρικές Περιφέρειες και τουλάχιστον 15 τμήματα) διαλύοντας τά πάντα.
    Γιά να μήν αναφερθώ στά παρακυκλώματα πού επικρατούν εκεί μέσα
    Και αυτό είναι μόνον ένα μικρό παράδειγμα.
    Δεν υπάρχει Κυβέρνηση πλέον στην Ελλάδα.
    Μονον αυτόματος Πιλότος.

  54. aftomatos pilotos avatar
    aftomatos pilotos 27/05/2009 22:46:15

    @Σπύρος
    εγώ είμαι προγραμματισμένος και τα πιλοτάρω καλά τα αεροσκάφη. δεν τα πετάω στην τύχη

  55. Σπύρος avatar
    Σπύρος 27/05/2009 23:14:31

    58@
    Για εξηγησε το αυτό γιατί βλέπω και την Μπάρτσα και δέν είμαι συγκεντρωμένος.

  56. Καραμήτρος avatar
    Καραμήτρος 27/05/2009 23:25:37

    Αν και είμαι φόλα αντί-ΓΑΠ παραδέχομαι πως η συνέντευξη ήταν καλή.(τουλάχιστον γιά το ευρύ κοινό. Αυτό δεν μετράει;)
    Ήταν σαν play-back...
    Πως θα ανεχτώ δεύτερο κατά σειρά άχρηστον πρωθυπουργό; Που να ζητήσω πολιτικό άσυλο;

  57. οκτώ avatar
    οκτώ 27/05/2009 23:25:43

    Αληθεύει ότι τα δύο μεγάλα κόμματα έχουν οικονομικές δυσκολίες στις μεταφορές των αγνών ετεροδημοτών ψηφοφόρων τους και ζητούν από τα μέλη τους έκτακτη συνδρομή ;
    Και ερωτώ : Που πήγαν τα λεφτά ;

  58. skeptiki avatar
    skeptiki 27/05/2009 23:38:56

    # osaperas Says:
    May 27th, 2009 at 9:41 pm

    Από ότι λένε όσοι άκουσαν την συνέντευξη καλά τα πήγε ο Πρετεντέρης στον Καραμανλή.
    ...
    Μάλιστα, το σωστό συμπέρασμα της μονομαχίας σήμερα....
    και το resume των ευρωεκλογών τελικά :)

    Ευτυχώς θα έχει καλό καιρό.....

  59. aftomatos pilotos avatar
    aftomatos pilotos 28/05/2009 00:05:03

    @Σπύρος
    Πολύ απλά. το λογισμικό μου το έχουν προγραμματίσει ώστε να πετάω σε συγκεκριμένες διαδρομές προκειμένου να φτάνω σε συγκεκριμένους προορισμούς, με συγκεκριμένη ταχύτητα, υπό συγκεκριμένες ατμοσφαιρικέ ςσυνθήκες, και συγκεκριμένο ύψος.
    Προφανώς ήθελε ςνα πείς ότι ολα έχουν αφεθεί στον τροχό της τύχης

  60. Σπύρος avatar
    Σπύρος 28/05/2009 00:12:44

    64@
    Δεκτόν και Κατανοητόν.

  61. olympiada (male) avatar
    olympiada (male) 28/05/2009 01:08:55

    Συνεντεύξεις ενάντια στο λαϊκό αίσθημα ακόμα και το πασίδηλο ενδιαφέρον του μέσου πολίτη. Συνεντεύξεις κομμένες και ραμμένες στα μέτρα του κάθε πολιτικού αρχηγού, αποστασιοποιημένες από το ελάχιστο χρέος του δημοσιογραφικού λειτουργήματος. Πριν την οπτική του antinews ας δούμε ορισμένες ερωτήσεις που θα έκανε ο πολίτης με βασικό ενδιαφέρον για τα κοινά και όχι για τον επικείμενο διορισμό του:

    Κύριε Παπανδρέου, χρησιμοποιείτε κατά κόρον τα προεκλογικά συνθήματα του Ομπάμα μεταφρασμένα στα Ελληνικά: “Μπορούμε” και “Πράσινη Ανάπτυξη”. Το αντιπολεμικό “Μπορούμε” υλοποιήθηκε με την ένταση των πολεμικών επιχειρήσεων στο Αφγανιστάν ενώ η “Πράσινη Ανάπτυξη” χρεώθηκε σαν την πρώτη απάτη Ομπάμα. Εσείς, που ακριβώς απευθύνετε τα δύο αυτά συνθήματα και συγκεκριμένα πως θα πείσετε τον Ελληνικό λαό ότι δεν θα ακολουθήσετε τον Ομπάμα στην απατηλή υλοποίηση και των δυο;

    Οι Ευρωεκλογές αναφέρονται στην έξωθεν μάχη για την προάσπιση των Ελληνικών συμφερόντων. Στο κόμμα σας μέχρι πρότινος είχε συμβουλευτικό ρόλο ο κύριος Βαλλιανάτος που υιοθετούσε θέσεις ενάντια στα Ελληνικά συμφέροντα (ορθές ή λάθος δεν το ερευνούμε). Επίσης ο κύριος Τσετίν Μαντατζή, βουλευτής σας, ανέφερε ότι η Θράκη αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι του Τουρκικού έθνους. Όταν εσωκομματικά πλήττονται τα Ελληνικά συμφέροντα, πως θα διασφαλίσετε ότι εκτός συνόρων οι ομογάλακτοι θα παλέψουν για την Ελλάδα μέσα στον Ευρωπαϊκό στίβο;

    Μιλήσατε επανειλημμένα για εφαρμογή της νομιμότητας. Ποιές οι θέσεις σας για τους λαθρομετανάστες; Θα εφαρμόσετε τη νομιμότητα;

    Πρόσφατα επισκεφθήκατε την Κίνα με την οποία η Ελλάδα σύναψε κάποιες σημαντικές συμφωνίες στις οποίες εσείς είσασταν αντίθετος. Είχατε δηλώσει μάλιστα ότι όταν το ΠΑΣΟΚ έρθει στην εξουσία, θα ακυρώσει τις συγκεκριμένες συμφωνίες. Το αναφέρατε αυτό στον συνομιλητή σας;

    Ποιά η θέση του ΠΑΣΟΚ στην πολιτική των αγωγών και στην ενεργειακή συνεργασία με τη Ρωσία;

    Ερωτήσεις απλές, όμορφες που διαφωτίζουν το εκλογικό σώμα και διευκρινίζουν τις όποιες παρεξηγήσεις. Γιατί δεν έγιναν;

  62. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 28/05/2009 10:36:00

    Βεβαίως και έχει δίκιο με την φράση ή αλλάζουμε ή βουλιάζουμε, καιρός είναι να σταματήσουμε να γραφικοποιούμε τις αλήθειες που λέει ο Γιώργος.
    Κάθε μέρα το βλέπετε όλοι βυθιζόμαστε 10 πόντους μέσα περισσότερο χωρίς καμιά ελπίδα ανάσυρσης, κάποιος πρέπει να το σταματήσει το βούλιαγμα.
    Άν μπορεί και θέλει ο Γιώργος πρέπει να του δώσουμε την ευκαιρία.

  63. christos avatar
    christos 28/05/2009 10:47:50

    Μια ερώτηση που δεν έγινε και θα ήθελα απάντηση είναι αν στα πλαίσια της κάθαρσης που ευαγγελίζεται ο κ Παπανδρέου,

    ΣΚΟΠΕΥΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟ 1000000 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ Ο Κ ΤΣΟΥΚΑΤΟΣ;...θα το επιστρέψει με τόκο ή χωρίς τόκο;

    ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΠΙΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Η ΟΧΙ; (Κατά το σώστε πίσω τα λεφτά που συχνά εκστομίζει… )

  64. ΣΚΛΗΘΡΟ avatar
    ΣΚΛΗΘΡΟ 28/05/2009 11:03:34

    Ο Τσουκατος ειπε οτι τα εδωσε στο ΠΑΣΟΚ, το ΠΑΣΟΚ ειπε οτι δεν τα πηρε, που ειναι τα λεφτα?
    Μα φυσικα τα εκλεψε ο Γιωργακης! Αυτο ειναι υπευθυνη δημοσιογραφια! Μπραβο φωστηρες!
    Εννοειται οτι το ΠΑΣΟΚ δεν ειναι αγιο, αλλα οχι και να βγαινουν τα γαλαζοπαιδια της βασιλοχουντικης δεξιας και να μιλανε!

  65. christos avatar
    christos 28/05/2009 11:05:04

    εσύ δηλαδή ξέρεις ότι το πΑΣΟΚ δεν τα πήρε;
    παπαγάλε ε παπαγάλε...

  66. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 28/05/2009 11:58:13

    Eεεε τότε ο Καραμανλής γιατί έδωσε συγχωροχάρτι στον Σημίτη για όλα τα ανομήματα της κυβέρνησης του?
    Ακούγεται μάλιστα οτι θα τον προτείνει για πρόεδρο της δημοκρατίας, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις προσπαθούμε να καλύψουμε την μικρή βρώμα για να μήν βγεί στην επιφάνεια η μεγάλη.

  67. christos avatar
    christos 28/05/2009 12:27:45

    ως παπαγαλάκια που είστε...πολλά "ακούγεται" μας λέτε...αλλά τίποτα δεν γίνεται από αυτά που μας λέτε πως "ακούγεται πως γίνονται"...

  68. tiramola avatar
    tiramola 28/05/2009 12:32:54

    @70
    Εχεις δίκιο...
    Άσχετα αν ο Σίκατσεκ μιλά για ποσά προεκλογικά και στα δύο κόμματα
    Φυσικά δεν μπορούμε να επικαλεστούμε ότι τα πήρε και η ΝΔ αφού κανένας από τα στελέχη της δεν το έχει παραδεχτεί...
    Γειά σου Έλληνα ψηφοφόρε!!!!!

  69. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 28/05/2009 12:43:15

    Το σίγουρο είναι για την Ζήμενς οτι τα έχουν πάρει και οι δύο, έχει πάρει το ΠΑΣΟΚ αλλά έχει πάρει και η Νέα Δημοκρατία. Τα φαινόμενα δείχνουν οτι η ΝΔ έχει τσεπώσει πάρα πολλά, ακόμα περισσότερα απο το ΠΑΣΟΚ δέν εξηγείται αλλιώς η τόσο ελαστική συμπεριφορά όλα αυτά τα χρόνια απέναντι στον Χριστοφοράκο, οι φωτογραφίες μαζί του, με ένα έτοιμο αεροπλάνο στο τέλος να δραπετεύσει στην Γερμανία.

  70. christos avatar
    christos 28/05/2009 12:45:09

    @ 73
    Αγαπητέ και φίλτατε tiramola το σκάνδαλο siemens είναι 100% σκάνδαλο ΠΑΣΟΚ...άστο μην το κουράζεις με ευσεβείς πόθους...

  71. christos avatar
    christos 28/05/2009 12:47:20

    το τι έγινε με την siemens θα το μάθετε από τον Σεπτέμβριο και μετά...εδώ θα ήμαστε παπαγαλάκια μου...

  72. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 28/05/2009 13:17:07

    Να το μάθουμε τώρα δέν μπορούμε να περιμένουμε άλλο.

  73. ΟΣΜΙΟΝ avatar
    ΟΣΜΙΟΝ 28/05/2009 18:04:27

    ποιος εισαι εσυ σε christos?
    πως και δεν σε φωναξε ακομη ο εισαγγελεας να καταθεσεις?

    Η SIEMENS ειναι σπονσορας ολων των κυβερνησεων μετα τον 2ο παγκοσμιο. Ξυπνα καημενε και ασε ησυχα τα παπαγαλακια!
    Μηπως θες να μιλησουμε για τη Φεβρωνια ή ειναι και αυτη αθωα?