#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/01/2010 11:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ερωτήματα για το υπουργείο Τουρισμού



Ερώτημα: Γιατί ορισμένα ΜΜΕ επιτίθενται τελευταία στον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο της ΝΔ Κώστα Μπαρκόπουλο για υποτιθέμενες ατασθαλίες του όταν ήταν υπουργός Τουρισμού επί κυβέρνησης ΝΔ;

 Απάντηση: Επειδή τα συγκεκριμένα ΜΜΕ λέγεται ότι έπαιρναν δουλειές – εντελώς διαφανείς προφανώς - σε αεροδρόμια και αλλού επί υπουργίας του προκατόχου του Άρη Σπηλιωτόπουλου. Έτσι όταν διέρρευσε ότι η κυβέρνηση θα βγάλει στην φόρα στοιχεία για τον ΕΟΤ άρχισαν να κτυπάνε τον Μαρκόπουλο για να θολώσουν τα νερά.

 Κατόπιν τούτου και επειδή διαβάζουμε πολλά και διάφορα για τον ΕΟΤ επί κυβέρνησης Καραμανλή, αλλά στοιχεία δεν βλέπουμε, ρωτάμε αν επί υπουργίας Άρη Σπηλιωτόπουλου και προηγουμένων δημιουργήθηκαν οι εξής καταστάσεις και περιμένουμε απάντηση:

 1. 80 εκ. ευρώ χρέος από τον Ιανουάριο του 2009

2. 13 εξώδικα από ΜΜΕ του εξωτερικού για απλήρωτες υποχρεώσεις

3. Απλήρωτες  οι Νομαρχίες για τα έξοδα τουριστικής προβολής 2008 (περίπου 11 εκ. ευρώ)

4. Όλοι οι διαγωνισμοί για τις εκθέσεις του εξωτερικού στον αέρα, έξω από τις προθεσμίες.

5. Το ενοίκιο του κτιρίου του ΕΟΤ στα 30 ευρώ το τ.μ. Ούτε στο Μανχάταν να ήταν!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thespieys avatar
    thespieys 18/01/2010 11:52:06

    Ετσι να μπαίνουν κάποια πράγματα στη θέση τους γιατί έχουν λυσσάξει τα καθεστωτικά ΜΜΕ και blogs.

  2. provocateur avatar
    provocateur 18/01/2010 12:46:31

    Το ΠΑΣΟΚ χρησιμοποιεί τον Μαρκόπουλο για να αποδομησει τον Σαμαρά. Αλλά κι αυτός βρε παιδί μου έχει κάτι δημοσιογραφάρες δίπλα του για να τον υπερασπίζονται άλλο πράγμα

  3. mpaxalo avatar
    mpaxalo 18/01/2010 12:50:40

    3Το Μητσοτακαίκο δεν συγχωρεί στυον μαρκόπουλο οτι στηριξε τον Σαμαρά και πρωτοστατησε στον αγωνα υπερ του. Πιστεύουν ότι αν χρειαστεί να αναμετρηθούν με τον Σαμαρά, ο Μαρκόπουλος πρέπει να είναι φθαρμένος. Μετά από αυτόν σειρά θα πάρει ο Παναγιωτόπουλος.

  4. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 18/01/2010 15:45:05

    Είναι στρατηγικό το χτύπημα, διότι ξέρουν ότι ο Μαρκόπουλος είναι από τις καλύτερες μονάδες του Σαμαρά στον τηλεοπτικό και στον κοινοβουλευτικό λόγο.

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/01/2010 15:49:06

    Ποιό είναι αυτό το ανέμελο αγόρι στη φωτό; Σαν διαφήμιση για κολάν είναι....

  6. ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ avatar
    ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ 18/01/2010 15:49:48

    με το μυαλό που κουβαλάτε , μητσοτακικοί και σαμαρικοί, όταν προκόψει η Ν.Δ να μου γράψεται.

  7. donaE avatar
    donaE 18/01/2010 15:55:44

    Οταν βλεπω αυτη την φωτογραφιση του Σπηλιωτοπουλου,εχω ολες τις απαντησεις για το χαλι μας ετοιμες.
    Ποσο 'αλλου' πρεπει να ειναι μια κοινωνια για να εχει αυτην την συμπεριφορα σε υπουργο;
    Ενταξει αυτος ειναι ναρκισσος εμεις τι ειμαστε;
    Χωριατες ψωνισμενοι η καταθλιπτικοι αδιαφοροι.Η και τα δυο.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ donaE 18/01/2010 16:01:00

      Απλά Μ@@@@ες είμαστε dohna. Τι το ψάχνεις και παιδεύεσαι;

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ donaE 19/01/2010 14:48:05

      Σωστά. Ας προσέχει ο κόσμος που ρίχνει σταυρό. Από κει παίρνουν θάρρος όλοι αυτοί και παριστάνουν τις μεγάλες προσωπικότητες.

  8. Ο εξ ΑΡΚΑΔΙΑΣ avatar
    Ο εξ ΑΡΚΑΔΙΑΣ 18/01/2010 19:04:18

    Έχουμε γεμίσει τρελλά αγόρια παντού! Αλλά του αναγνωρίζω ότι είναι πολύ έξυπνος.

  9. αρης avatar
    αρης 18/01/2010 19:15:39

    ετσι λειτουργει το μητσοτακεικο χτυπαει σε καιρο ¨ειρηνης¨,θα πληρωσει πολιτικα ο μαρκοπουλος την δηλωση του οτι ο επιτιμος δεν δικαιουται να μιλα....το βλεπουμε πλεον ολο στον εντυπο και ηλεκτρονικο τυπο.....παει ο μαρκοπουλος....ειπαμε ο μητσοτακης μπορει να εχασε αλλα ειναι πρωτομαστορας σε αυτα τα παιχνιδια...και τωρα πλεον που δεν μπορει να διημιουργησει πολιτικο παιχνιδι θα αφεθει στην αγαπημενη του τακτικη να καταστρεφει....

  10. vas avatar