#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/09/2008 02:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επτά χρόνια που άλλαξαν τον κόσμο

11 Σεπτεμβρίου 2001

ΣΧΟΛΙΑ

  1. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 11/09/2008 02:54:47

    "ΑΠ' ΟΣΑ ΑΚΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΚΙ ΑΠ' ΟΣΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΜΙΣΑ"
    ΄
    Τι έγινε, αλήθεια, εκείνη την ημέρα; Ξέρουμε;;;

    http://911truth.org/

    http://physics911.net/

    Ο τρίτος ουρανοξύστης πώς έπεσε; από τι;
    The Conspiracy Files: 9/11 - The Third Tower
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/conspiracy_files/7330169.stm

  2. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 03:22:34

    Για τον τριτο ουρανοξυστη, ρωτηστε τον εβραιο κ. Λαρρυ Σιλβερστιν, ο οποιος ομολογησε δημοσιως κιολας οτι εδωθη εντολη (απο ποιον δεν μας εξηγησε ακομα) για "Pull" (ορος στα αγγλικα που χρεισιμοπειηται αποκλειστικα απο τους κατεδαφιστες).

  3. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 08:25:33

    @ 8:09 am

    Την καλημερα μου στον Ραββινο σου, μπαγασακο.
    Ο ομοϊδεατης σου, Larry Silverstein (κανε google το ονομα του, ετσι απο περιεργεια μια και διαβαζης λατινικα) ειναι φυσικο προσωπο και οχι φανταστικο. Για την ακριβεια ηταν/ειναι ο δικαιουχος μεσιτης για την ενοικιαση του World Trade Center.
    Και πουσαι, πριν βγης απο το σπιτι σημερα κοιταξου στον καθρεφτη γιατι μου φενεται οτι στα μουτρα σου ειναι ζωγραφισμενος ο χαρτης του ισραηλ.

  4. Aline avatar
    Aline 11/09/2008 09:38:37

    Σωστο αυτο οτι ο πυργος ηταν ξενοικιαστος για μεγαλο χρονικο διαστημα και ο νεος ιδιοκτητης κ. Λαρρυ Σιλβερσταιν μετα το μπαμ εισεπραξε ολα τα υπαρχοντα της Ελβετικης Rück Ασφαλιστικης στην οποια ηταν το κτιριο αυτο και σχεδον ολο το Μανχατταν παραμενει ασφασλισμενο.

  5. (Α)θανάσης avatar
    (Α)θανάσης 11/09/2008 10:34:27

    Παιδιά, ΟΠΟΙΟΣ είναι μηχανικός, ΧΩΡΙΣ πλυμένο εγκέφαλο, ΒΛΕΠΕΙ ότι η κατάρρευση είναι ελεγχόμενη. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ. Απλά, όταν όλοι λένε μαύρο, ο μέσος άνθρωπος φοβάται να πει άσπρο, αν και το βλέπει. Έτσι είμαστε φτιαγμένοι, και αυτό εκμεταλλεύονται οι μάγκες...

  6. μπαγασάκος avatar
    μπαγασάκος 11/09/2008 11:17:11

    παιδιά, με συγχωρείτε αλλά είστε σε σκοταδιστικό μήκος κύμματος. Θεωρίες συνομωσίες υπάρχουν πολλές. Δεν πηγανε στο φεγγάρι, το Περλ Χάρμπορ ήταν στημμένο, το φεγγάρι είναι φτιαγμένο από πεκορίνο κλπ.

    είχα δύο συμφοιτητές που πέθαναν στους Πύργους, και δούλευα 3-4 τετράγωνα πιο κάτω. Το πρώτο αεροπλάνο δεν το είδα, το δεύτερο το είδε η υφήλιος. Δικαίωμά σας να πιστεύετε όποια εκδοχή θέλετε, ακόμη και ότι οι Εβραίοι το έκαναν για να πάρει ο δικός τους τα λεφτά. Λίγο τραβηγμένο.

    Οι πύργοι ξαναυπήρξαν στόχος με τον εγκλειστο Αιγύπτιο παπά, ή ό,τι είναι, να κάνει και δηλώσεις περί αυτού.

    Δεν μπορώ να κάνω debate για το αν είναι ελεγχόμενη η κατάρρευση ή οι άνθρωποι που πηδάνε, αλλά σαν τέως μηχανικός, η εξήγηση της εσωτερικής κατάρευση από την υπερθέρμανση των κοιλοδοκών, λόγω του καυσίμου, όχι της πρόσκρουσης, είναι μάλλον πιστευτή.

    Διασκεδάζω με τα αντιαμερικανικά και αντιισραηλιτικά μας αντανακλαστικά. Είμαστε σαφώς κατά αυτών και υπέρ των Περσών, των Αράβων, των Τούρκων, των Χαζάρων και όλων αυτών των παραδοσιακών μας φίλων. Λα ιλα ιλαλάχα μωχαμετ ρεζουλ αλαχ. Και σαλαάμ αλέκουμ.

    Για όλα τα κακά μας φταίνε οι Αμερικάνοι και οι Εβραίοι. Τον Πρωθυπουργό εξ άλλου αυτοί δεν τον κυνηγάνε?

  7. g avatar
    g 11/09/2008 11:56:16

    καλα τα λεει ο μπαγασακος.
    γενικα η συνωμοσιολογια ειναι γοητευτικη αλλα στην ελλαδα το παρακανουμε.....
    λες και μας φταινε σε ολα οι εβραιοι(και οι ηπα,μη ξεχναμε...)
    πιστευω οτι οι εβραιοι ειναι σαφως πιο συμπαθητικοι απτους φανατιλες τους μουσουλμανους(τουρκια,σας λεει κατι???)(και δεν ειμαι εβραιος!!)

  8. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 11/09/2008 12:44:46

    Ο μπαγασάκος είναι τ ε ω ς μηχανικός (?), και λέει ότι η εξήγηση της κατάρρευσης από την υπερθέρμανση είναι πιστευτή.... Αυτό κι αν είναι συνομωσιολογία!!

    Εγώ, μπαγασάκο, είμαι νυν μηχανικός. Γνωρίζεις κάποιο πείραμα όπου φοιτητές υποβαλλόταν σε τεστ κατά ομάδες, όπου όλοι στην ομάδα πλην ενός ήταν "μιλημένοι" και απαντούσαν ΟΛΟΙ με τον ίδιο παραλογισμό στις ερωτήσεις? Γνωρίζεις ότι οι περισσότεροι από τα "πειραματόζωα" (οι μη μιλημένοι) σεβόταν την άποψη της πλειοψηφίας και δεν εμπιστευόταν τα ίδια τους τα μάτια?
    Ανάθεμα και την επιστήμη σας και το τσερβέλο σας άμα είναι ότι δεν σας βολεύει να το βαφτίζετε συνομωσιολογία και να το πετάτε... Είναι σαν να μου λέτε ότι οι πολιτικοί δεν κλέβουν, τα σκάνδαλα δεν υπάρχουν, ο Χίτλερ δεν έφταιγε, κλπ κλπ κλπ.
    ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΗ, και μάλιστα της τζάμπα μαγκιάς (της πλειοψηφίας)...
    Α'ρε Γκαίμπελς, ΔΑΣΚΑΛΕ (τους), πόσο επίκαιρη είναι η παρακαταθήκη σου!

  9. μπαγασάκος avatar
    μπαγασάκος 11/09/2008 13:17:24

    (A)θανάση, το τι είμαι τι είσαι δεν έχει σημασία, ούτε θα γνωματέυσουμε δι αλληλογραφίας. Επειδή κλεβουν οι πολιτικοί δεν σημαίνει ότι οι Εβραίοι έριξαν τους Πύργους. Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.

    Η Αμερική έχει τις ανελευθερίες της αλλά είναι γενικά ελεύθερη, ανοιχτή και staight. Εχουν βγει αυθεντίες και εχουν αναφερθεί στα μηχανολογικά αίτια της πτώσης. Το επκρατέστερο συμπέρασμα δείχνει άτελεια στην θερμομόνωση του σιδήρου, και σε απλές, αντι για θερμομονωτικές "γυψοσανίδες". Τρίχες.

    Υπήρξαν ανώμαλοι διεστραμμένοι στην Ελλάδα (άσε την Συρία) που πανηγύριζαν όταν έπεσαν οι Πύργοι. Εσύ χάρηκες ή στενοχωρήθηκες όταν έγινε? Ανώνυμα, εδώ, πες μας (ασχετως του ποιος το έκανε).

  10. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 11/09/2008 13:26:06

    Τα μπερδεύεις λίγο. Επειδή πρόκειται για (όντως) τραγικό γεγονός, σημαίνει ότι συνέβη με τον τρόπο που επιλέγεις να πιστεύεις; Επειδή πρόκειται για κάτι με παγκόσμια εμβέλεια πρέπει οι νόμοι της φύσης να υποκύψουν στα γούστα κι την αισθητική μας? Αυτό που (άθελά σου?)κάνεις λέγεται αντιστροφή αιτίου-αιτιατού και είναι ιδιαζόντως αναχρονιστική, αντιεπιστημονική και αταβιστική (εν τέλει) συμπεριφορά. ΑΛΛΟ ΠΩΣ έπεσαν οι Πύργοι, ΑΛΛΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ αφού έπεσαν. Και άλλο το ποιοι και πως επωφελήθηκαν. Οι τροχονόμοι/τρυματιοφορείς/νεκροθάφτες στον χώρο ενός τροχαίου δεν το προκάλεσαν, έπονται αυτού.

  11. Le canard avatar
    Le canard 11/09/2008 14:34:37

    Ο κύκλος της εποχής που άνοιξε η 11/9 (μονομέρεια των ΗΠΑ) φαίνεται να κλείνει, όπως έδειξε, μεταξύ των άλλων, η κίνηση της Ρωσίας στον Καύκασο και η στάση της Δυτικής Ευρώπης. Αν και είναι νωρίς να βγάλουμε τελεσίδικα συμπεράσματα, μάλλον ανοίγει νέος κύκλος, αυτός της πολυπολικότητας του κόσμου και της διαμόρφωσης νέων ισορροπιών δυνάμεων, με τις ΗΠΑ να αδυνατούν να λύνουν και να δένουν όπως θέλουν, να κάνουν κουρελόχαρτο το Διεθνές Δίκαιο, να το χρησιμοποιούν και να το ερμηνεύουν αποκλειστικά και μόνον για το δικό τους συμφέρον, και να ακολουθούν την πολιτική των κανονιοφόρων όποτε θέλουν (μονομέρεια).

  12. κουτσομπόλης avatar
    κουτσομπόλης 11/09/2008 14:57:26

    Ποιός κακός μου είπε ότι φιλοι του Σύριζα είχαν ολοήμερο παρτι;

  13. Suhoi avatar
    Suhoi 11/09/2008 15:00:10

    Η Ρωσία κατέλαβε την 8η θέση στη λίστα των χωρών που χρωστούν οι ΗΠΑ, σύμφωνα με το περιοδικό «Φαϊνανς». Το χρέος του κρατικού προϋπολογισμού των ΗΠΑ προς τη Ρωσία τον Ιούνιο του 2008 ήταν 2,5% -65,3 δις.δολλάρια. Την πρώτη θέση στη λίστα κατέχει η Ιαπωνία (583 δις), τη δεύτερη η Κίνα (503). Σύνολο προς τις δύο χώρες 40% του χρέους. Στην δεκάδα των μεγαλύτερων πιστωτών των ΗΠΑ εισέρχονται οι Βρετανία, Λουξεμβούργο, Χονγκ Κονγκ, Ελβετία, οι χώρες της ζώνης των οφφσορ της Καραϊβικής και οι χώρες εξαγωγείς πετρελαίου (Βενεζουέλα, ΗΑΕμιράτα, Εκουαδόρ, Ιραν, Ιρακ, Κουβέϊτ, Ομαν, κ.α.). Τον Απρίλιο του 2008 το εξωτερικό χρέος των ΗΠΑ (περιλαμβανομένων και των υποχρεώσεων του ιδιωτικού τομέα) ανερχόταν στα 13,77 τρις δολλάρια. Στο τέλος του 2008 εκτιμάται ότι θα ανέλθει στα 14,4 τρις. Το 2003 το εξωτερικό χρέος των ΗΠΑ ήταν 6,95 τρις.

  14. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 15:09:08

    Μπαγασακο εεε; Γουσταρω.
    Δουλευεις και στο Μανχανταν. Ολο και πιο κοντα πλησιαζουμε.
    Ναι συμφωνω ολο συνομοσιωλογιες ειμαστε. Το ερωτημα ειναι τινος την συνομωσια να πιστεψουμε. Την δικια σου η την δικια μου;

  15. μπαγασάκος avatar
    μπαγασάκος 11/09/2008 15:40:02

    Δεν συμμετέχω σε συνομωσίες... Ξέρω ότι τα φαινόμενα απατούν, και ότι υπάρχουν αφανή συμφέροντα, και η Αμερική έχει την διαπλοκή της, και εκεί έφτασαν να ζούν καλύτερα από τις δυνάμεις τους, αλλά είναι πιο ευέλικτοι, πιο προσαρμόσιμοι, γκρινιάζουν λιγότερο, δεν ασχολούνται μόνιμα με αντιπολίτευση και δεν πιστεύουν σε επίγειους σωτήρες (μερικοί πιστέυουν σε άλλους σωτήρες αλλά σε 300 εκατομ. κόσμο βρίσκεις απ' όλα). Και, ξέχασα, έχει ακόμα αφελείς που πιστεύουν σε τιμιότητα, ήθος, πράγματα όπως "η διαφθορά είναι κακή" και τέτοια χαζά.

    Αλλά να ακούω ότι συνομώτησαν οι Εβραίοι ή οι ρεπουμπλικάνοι ή δεν ξέρω ποιός να ρίξει τους Πύργους και να πηδάνε άνθρωποι από πάνω...με ζορίζει.

  16. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 11/09/2008 15:53:15

    Ενώ ότι 5 ξεβράκωτοι έμαθαν να πιλοτάρουν αεροπλάνο με videogame και μετά έκλεψαν μερικά για πλάκα και τα έριξαν ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που έπρεπε για να πέσουν (όχι βλαφθούν σοβαρά, ΠΕΣΟΥΝ) οι καρδιές του σύγχρονου εμπορίου), και με την ευκαιρία ισοπέδωσαν και ένα τμήμα του Αμερικανικού Πενταγώνου ΜΟΝΟ ρίχνοντας πάνω του ένα πολιτικό αεροσκάφος, συντρίμια του οποίου ΟΥΔΕΠΟΤΕ βρέθηκαν επί τόπου, ενώ από ένα τερτίπι της μοίρας οι Πύργοι έπεσαν κατ'απομίμηση ελεγχόμενης κατάρρευσης, ΜΗΝ παρασύροντας μαζί τους 6-7 άλλα κτίρια στην περιοχή, δεν σε ζορίζει...

    Μάλιστα. Ενδιαφέρων πρέπει να είναι ο ορισμός που δίνεις στη λέξη "ζόρισμα". Αλλά μη ζορίζεσαι πολύ ούτως ή άλλως.

  17. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 16:22:27

    Για θεραπεια "μπαγασακο" πρεπει να εγγραφεις οσο το δυνατο συντομωτεροστο "εβραιος ανωνυμος".

  18. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 16:27:54

    Τι λες αθλιε ; Σε ποιον νομιζεις οτι μιλας; Σε μπεκρηδες Αμερικανους; Οι Ελληνες εφευραν τους Δουρειους Ιππους ρε μακακα. Αντε να μιλησης με κανενα αλκοολικο.

  19. μπαγασάκος avatar
    μπαγασάκος 11/09/2008 16:29:52

    Θα πω μόνο αυτό και τίποτε άλλο, γιατί απλά θίγομαι ή θλίβομαι με αυτά που λές.

    Ελεγχόμενη έκρηξη, έστω και μετά από την πυρκαγιά (που υποθέτω δεν ήταν βίντεο τρυκ) θα είχε σειρά από εμφανείς εκρηξούλες, ή έστω σκόνη, παφ-παφ-παφ στα κτίρια. Φυσικά η εικόνα θα μπορούσε να ήταν ψέυτικη και να τις απέκρυψαν.

    Κτίρια της περιοχής έπαθαν ζημιές, ένα (ή 2) νομίζω ολική (έπεσε/αν). Για όποιον δεν έχει πάει, το μέγεθος του χώρου είναι δυσνόητο για τα δικά μας δεδομένα, αλλά μπες στο google earth, θα παρεις μια γεύση. Περιττό να σου πω ότι γύρω από τους Πύργους γινόταν ο αγώνας 10 χιλιομέτρων της Wall Street. Δεν μιλάμε για τα κτιρια του Βωβού στο Μαρούσι, μιλάμε για το Μαρούσι.

    Το έχω ακούσει το επιχείρημα με τα συντρίμια που δεν βρέθηκαν στο Πεντάγωνο. 1) Συντρίμια αεροπλάνου είδες πουθενά στο world trade center? μάλλον όχι. 2) Σε όλο αυτό το σενάριο, μαλ_κες είναι οι πανούργοι συνομώτες που δεν άφησαν καμμιά ουρά ή τουρμπίνα από την προηγουμένη για να την βρουν οι πυροσβέστες? Ωστόσο, να! καλό ερώτημα για την θεωρία σου: βρήκαν αλουμίνιο οι ντετέκτιβς που πήγαν μετά να κάνουν απογραφή? Ή να στείλουμε τον κύριο Σανιδά να ψάξει τα μπάζα όταν τελειώσει με ό,τι ψάχνει εδώ?

    Και εν πάσει περιπτώσει, εμείς εδώ "ξερουμε" και 12 εκατομ. Νεοϋορκέζοι, όχι όλοι αδερφές, ούτε όλοι ρεπουμπλικάνοι, δεν το έχουν σκεφτεί αυτό, ούτε έχει σκεφτεί κανένας εισαγγελέας τους (αυτοί είναι στραβόξυλα, γιατί έχουν πολιτικές βλέψεις) να το ψάξει μετά από όλες τις χρήσιμες πληροφορίες που έχουν πάρει από εμάς και κάτι τριτοκοσμικούς μας συνοδοιπόρους!

    Over and out

  20. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 11/09/2008 16:32:14

    Μπαγασάκο, και εκεί αναρωτιούνται, και εκεί "ξέρουν". ΟΛΗ η προβληματική για την 9/11 από ΕΚΕΙ εκπορεύεται.

  21. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 16:59:18

    Φακτορα/Θανασουλη,
    Αρχιζω να υποψιαζομαι οτι υπαρχει καποιος λογος που δεν ανεβαζεις δυο απ τα σχολια μου. Το ενα στα Ελληνικα και το αλλο στα Εγγλεζικα. Σου εστειλα ξεχωριστο e-mail που αποκαλυπτει ονοματα, δημοσιες θεσεις εβραιων στις δυο κυβερνησεις Τζωρτζ Μπους, σπιουνιες τους, κλπ. κλπ. και παλι δεν το αναρτησες.
    Εν τω μεταξυ, βλεπω (σχολιο 19) οτι στην φραση μου "αθλιε εβραιε" την λεξη "εβραιε" την εσβησες. Αυτο μου λεει πολλα.

  22. ven. avatar
    ven. 11/09/2008 17:16:12

    και καλα εκανε ο factor..(νταξει ψιλοπασοκος ,αλλα καλο παιδι φαινεται...)

  23. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 17:18:38

    Μπαγασακο,
    εισαγγελεας απ το Τζου-Γιορκ ε;
    Τυπου ας πουμε Τζου-λιανι; η Ελλιοτ Σπιτζερ;
    Οσο για τ' αλλα που μας γραφεις, ξερεις πολυ καλα αλλα και μας το κρυβεις επιμελεστατα τα ΜΜΕ στην Αμερικη (και οχι μονο)ειναι ΟΛΑ εβραϊκα. Τελεια και Παυλα.

  24. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 11/09/2008 18:29:47

    ΚΥΡΙΕ ΦΑΚΤΟΡΑ....
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΑ....
    ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΑΜΕΣΩΣ Ο ΤΖΟΡΤΖ ΜΠΟΥΣ!!!
    ΚΥΡΙΕ ΦΑΚΤΟΡΑ..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ Ο ΤΖΟΡΤΖ ΜΠΟΥΣ!!

  25. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 19:01:23

    Πολυ μουχλα βλεπω στα υπογεια της Πρεσβειας εκει στην Μαραθωνοδρομων 1.
    Παλαιο Ψυχικο ειναι αυτο βλεπεις. Απ τα παλαιοτερα και αριστοκρατικοτερα προαστια της Αθηνας. Κααααααργα χρημα!! Ασ' ειν' καλα οι Αμερικλανοι που τους πληρωνουνε το νοικι.
    Αλλα τι δουλεια εχει η αλαφροπετρα (συνταξιουχοι προπονητες) με το σκορδοστουμπι; Χμμμμ!!!!

    "Μπαγασακο" σουπα να καλημερισης το Ραββινο σου και οχι να μας τον φερεις για σχολια του ποπου στο Αντι.... και δεν συμμαζευται.

  26. ταρίφας avatar
    ταρίφας 11/09/2008 19:29:19

    (Α)θανάση: "νυν μηχανικέ" για πες μας για την επίδραση των υψηλών θερμοκρασιών, που αναπτύσσονται από την έκρηξη μερικών τόννων κηροζίνης, πάνω στον σιδερένιο σκελετό ενός κτιρίου σε ένα ενδιάμεσο όροφο; Και πως νομίζεις ότι θα καταρρεύσει αυτό;

    μπαγασάκο: μην στεναχωριέσαι με τον Άγη. Όποιον δεν έχει τα ίδια μυαλά(;) τον αποκαλεί "άθλιο εβραίο", "παλιο οβρηό", "μαθητή ραββίνου" και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Το κόλπο είναι να τον αγνοείς, άλλωστε never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience..

  27. Factorx avatar
    Factorx 11/09/2008 19:35:49

    Απόψεις ναι . Ακόμα και ακροδεξιές, ή ακροαριοστερές. Αλλά οχι αντισιμιτισμούς. Εχει μπλογκς και η παρέα του κ. Καρατζαφέρη.

  28. Factorx avatar
    Factorx 11/09/2008 19:38:46

    @ven. Εγω δεν σε προσέβαλα , ετσι; να σου στε΄θλων μια κασέτα με τις καταθέσεις μου στο Ειδικό Δικαστήξριο; να μην λέμε και οτι θέλουμς.

    Και που είσαι; αυτα τα δεν γράφουμε για την δεξιά για να μην μας πουν πασόκους και το ανάποδο, τελείωσαν απο πολύυυυυ καιρό

  29. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 21:01:24

    κ. Φακτορ,
    Ετσι ντε. Πεστο μας οτι δεν ανεβαζης τα σχολια μου ως "αντισημιτικα", παρα να μου αραδιαζης αηδειες για προβλημα με το σερβερ και αλλα κουραφεξαλα.
    Τα 39 εβραιϊκα ονοματα που σουδωσα ομως υπαρχουν στην κυβερνηση Μπους. Αυτο ειναι "φακτ". Οπως λεμε φακτορ-ας.

    Ταριφα, τα χερια εξω απ τις κουβερτες οταν κοιμασαι.

  30. ταρίφας avatar
    ταρίφας 11/09/2008 21:09:57

    Τώρα πια σιγουρεύτηκα. Με τίποτα δεν είναι πάνω από 15...

  31. Αγης avatar
    Αγης 11/09/2008 21:30:38

    Αυτο δεν σημαινει οτι οταν δεν κοιμασαι ντε και καλα να το κανεις να δακρυζη.
    Εμπρος λοιπον. Ταριφας στην αναταση!!!!!

  32. yehudi menuhin avatar
    yehudi menuhin 11/09/2008 22:51:27

    Άγη έχεις τίποτα εναντίον του Σημίτη; Ή είσαι σεϊχουλισλάμης καμουφλαρισμένος; Πολύ μένος βρε παιδί μου, και χωρίς λόγο και αιτία...

  33. an_onymous avatar
    an_onymous 12/09/2008 01:25:30

    και ανορθόγραφος ρε παιδί μου... ρε λες ;;;

  34. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 12/09/2008 02:34:35

    Ασχέτως θεωριών (που με αφήνουν αδιάφορο) και προσωπικών χαρακτηρισμών (επίσης αδιάφορο) .

    Η ουσία :

    1.οι Η.Π.Α κέρδισαν μερικά χρόνια πλαστής ευμάρειας και παγκόσμιας κυριαρχίας από τότε .

    2.πλέον πέρασαν και αυτά τα λίγα (χρόνια) και ξαναγύρισαν στην προηγούμενη κατάσταση δηλαδή σε οικονομικό αδιέξοδο και δυσκολία παγκόσμιας επιβολής .

    Θα προσπαθήσουν να τα επανακτήσουν και πως είναι το πολιτικό ερώτημα ???

    Στο κάτω κάτω τι σημασία έχει ? κι ο Μπους κι ο Λάντεν δυο δογματικά πλουσιοφλωράκια ήτανε που δεν βρήκαν νόημα στη ζωή τους .

  35. ioannis mpampalis avatar
    ioannis mpampalis 12/09/2008 19:12:25

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΑΛΛΑ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΣΑΝ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΧΡΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΟΠΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΤΗ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΗ ΒΟΜΒΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ..
    ΚΡΙΜΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ ΜΥΑΛΟ ΚΡΙΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΣΦΑΞΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ.
    ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΣΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ ΚΡΙΜΑΑΑΑΑΑ.....
    ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

  36. ioannis mpampalis avatar
    ioannis mpampalis 12/09/2008 19:47:29

    ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟΥΣ ΕΡΙΞΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΔΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ

  37. ioannis mpampalis avatar