#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/11/2010 14:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιχειρούν να θολώσουν τα νερά με τον Καραμανλή (πάλι)



Δημοσιεύματα στον Τύπο, τα οποία εμφανίζουν τον Κώστα Καραμανλή να έχει χαρακτηρίσει το Μνημόνιο “αναγκαίο κακό” για τη χώρα, διέψευσαν σήμερα συνεργάτες του πρώην πρωθυπουργού.

Σύμφωνα με τα δημοσιεύματα, οι επίμαχες δηλώσεις φέρεται να έγιναν κατά τη διάρκεια συζήτησης εφ’ όλης της ύλης που είχε με το προεδρείο της Εθνικης Συνομοσπονδίας Επορίου που τον επισκέφτηκε στο γραφείο του (http://www.antinews.gr/?p=69924)

Οι συνεργάτες του καραμανλή, αφού επισημαίνουν πως «δεν υπάρχει καμιά διαφοροποίηση από την επίσημη θέση της ΝΔ σε θέματα οικονομίας» υπογραμμίζουν πως «κάθε άλλη ερμηνεία είναι αυθαίρετη και αποσπασματική».

Σύμφωνα με τους ίδιους , η φράση «αναγκαίο κακό» «δεν ειπώθηκε ποτέ από το στόμα του πρώην πρωθυπουργού», όπως χαρακτηριστικά ανέφεραν.

Φαίνεται λοιπόν ότι κάποιοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν εντελώς

προβοκατόρικα δύο ημέρες πριν από τις εκλογές τη συνομιλία του κ. Καραμανλή με την

ΕΣΕΕ. Οπως, μάλιστα, μας λένε κάποιοι που γνωρίζουν το παρασκήνιο της

συνάντησης, δεν ειπώθηκε ποτέ η φράση “αναγκαίο κακό” το μνημόνιο, άλλωστε το

διέψευσε ο πρώην πρωθυπουργός μέσω συνεργατών του.

Μέσα σε μια ευρύτερη κουβέντα ο κ. Καραμανλής είπε τα αυτονόητα, αν και θα

έπρεπε να τα πει νωρίτερα. Οτι δηλαδή η κατάσταση της οικονομίας είναι άθλια και

η λήψη μέτρων υποχρεωτική. Αλλο αυτό, κι άλλο οι προβοκατόρικοι τίτλοι

εφημερίδων όπως το Βήμα που στην ουσία θέλησε να παίξει το παιχνίδι της

κυβέρνησης ενόψει εκλογών. Ποια είναι η λογική;

Να δημιουργήσει πρόβλημα             στη ΝΔ δύο μέρες πριν τις εκλογές. Να ενταθεί η

εσωστρέφεια, αν το είπε ή όχι κι αν διαφοροποιείται από τη γραμμή του

κόμματος. Εν ολίγοις το στόχο του τον πέτυχε, έστω κι αν δεν υπάρχουν             αλήθειες

παρά μόνο αποσπασματική             εκτίμηση μιας κουβέντας.

Η θολούρα είναι πάντα το καλύτερο όπλο των φοβισμένων. Το ΠΑΣΟΚ επιχειρεί

να θολώσει τα νερά, να πει ότι όλοι ίδιοι είμαστε, όλοι το Μνημόνιο θέλουμε κι

άλλη λύση δεν υπήρχε ώστε ο ψηφοφόρος να παγιδευτεί. Ποια             αντιμνημονιακή ψήφος σου λέει, αν όλοι τα ίδια λένε.

Μ’ αυτά και μ’ αυτά ο κόσμος ξεχνά ότι πάει στις κάλπες για να διαμαρτυρηθεί και

ασχολείται με το τι είπε ο Καραμανλής στον Κορκίδη και πώς ο τελευταίος

ερμήνευσε τις κουβέντες του και τις πέρασε στους δημοσιογράφους. Αλλά δεν είναι

καθόλου “αθώα” η δυνατή τοποθέτηση του θέματος στις εφημερίδες του

Συγκροτήματος, ακολουθούμενες φυσικά κι από όσους έχουν συμφέρον να φαίνεται

διαιρεμένη η Νέα Δημοκρατία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Misha avatar
    Misha 05/11/2010 14:19:31

    Δυο συγκροτήματα: Μπόμπολα και ΔΟΛ ξεπουλάνε την πατρίδα.
    Τσεκούρι και φωτιά στους εξωνημένους!

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Misha 05/11/2010 15:27:22

      Τα ΝΕΑ στο σημερινό φύλλο είναι που γράψανε το προπαγανδιστικό άρθρο. Φτού ρε!

  2. loretta avatar
    loretta 05/11/2010 14:22:56

    μονο τον πανικο του δειχνει το συστημα ΠΑΣΟΚ...για το τσακισμα που θα φαει...!!! και ο κιτρινισμος εχει το ορια του κυριοι

  3. BlueSky avatar
    BlueSky 05/11/2010 14:25:33

    Το πασοκοκάναλο μέγκα, ανέλαβε διατεταγμένη υπηρεσία υπέρ του πασόκ και λέει τάχα για τις αναταράξεις στη Ρηγίλλης. Γιουσουφάκια του πασόκ ενωθείτε για να δικαιολογήσετε το μισθό σας.

    • Minnie avatar
      Minnie @ BlueSky 05/11/2010 14:49:31

      Χα!
      Το πασοκοκαναλο εβαλε θεμα προωρων εκλογων αμεσως μετα τις εκλογες του '07.

      Καποια στιγμη εκανε μια δηλωση ο ΚΚ οτι δεν σκεπτεται προωρες εκλογες.

      Στο δελτιο των 8 ο διαλογος ηταν εως σουρρεαλιστικος.... νομιζω μεταξυ Πρετεντερη-Καψη...

      "Ο ΚΚ εκανε αυτην την δηλωση..."
      "Ναι αλλα επειδη ΕΜΕΙΣ ξερουμε οτι στο βαθος του μυαλου του οντως ΕΧΕΙ προωρες εκλογες, να συζητησουμε τις πιθανοτητες... και μπλα μπλα μπλα... "

      Γιατι ασχολουμαστε?
      Το πασοκοκαναλο διαβαζει τις σκεψεις και τις προθεσεις μας, πριν απο μας, για μας.

      Γιατι δεν καταργουμε τις οποιες εκλογες?
      Η θεια Ολγα και ο Μανωλακης ξερουν καλυτερα.

      Ας τους εμπιστευθουμε το μελλον μας, ας αποφασιζουν αυτοι για ολους εμας, ερημην μας.

      • kiki avatar
        kiki @ Minnie 05/11/2010 16:09:58

        @ Μινιε,
        και ειναι θειτσα οντως.Ηλικιακα θαπρεπε ναναι και γιαγια.

        • Minnie avatar
          Minnie @ kiki 05/11/2010 16:30:32

          Ξερω ακριβως ποσο ειναι, ποσα σιδερωματα εχει κανει, που και ποτε.
          Δεν εχει σημασια ομως, εχει δικαιωμα να φροντιζει τον εαυτο της οπως θελει.

          ΔΕΝ εχει δικαιωμα ομως να νομιζει οτι η "παλιοπαρεα" που καθε βραδυ φλυαρει σε επιπεδο καφενε της συμφορας, μπορει να εχει απηχηση σε οποιονδηποτε πολιτη που η νοημοσυνη του ειναι ανω του Ηλιθιου.

  4. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 05/11/2010 14:40:50

    Αυτό δείχνει τον μεγάλο πανικό της πράσινης προπαγάνδας αλλά και ο Καραμανλής θα πρέπει να προσέχει που ανοίγει το στόμα του, τουλάχιστον τώρα. Λίγη υπομονή δεν βλάπτει. Κι έχω να του προτείνω μια ωραία ημερομηνία. Στις 21 Νοεμβρίου θα μπορούσε να δώσει και διακαναλική αν θέλει. Όχι τίποτε άλλο γιατί αυτό το "αντε γα..." που φέρεται να του είπε κάποια ψυχή το Νοέμβριο του 2009, είναι καιρός να της το ξεπληρώσει!!!

  5. bromoskylo avatar
    bromoskylo 05/11/2010 14:58:01

    H διασπορά ψευδών ειδήσεων προεκλογικά επιτρέπεται;

  6. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 05/11/2010 15:01:23

    Πολύ φοβάμαι οτι ο κ.Καραμανλής έπαθε, αλλά δεν έμαθε!

    Η φθορά του άρχισε όταν υποτίθεται οτι είπε στον κ.Χατζηνικολάου οτι είναι ...κουρασμένος.
    Εμεινε το "κουρασμένος" και χάθηκαν όλα τα άλλα.
    Στην πολιτική επικοινωνία, αν δεν κινείσαι άμεσα μένουν εντυπώσεις.

    Τώρα πάλι θα είπε κάτι σε μια χαλαρή κουβέντα και ο καθένας ο,τι κατάλαβε, κατάλαβε.

    Και θυμήθηκαν να δημοσιοποιήσουν τη συζήτηση τρείς μέρες πριν τις εκλογές!
    Προφανώς για να αποδυναμώσουν την επιχειρηματολογία του κ.Σαμαρά και να αβαντάρουν τον κ.Παπανδρέου.

    Είναι υποχρέωση του Καραμανλή να διαψεύσει προσωπικά, άμεσα και με τρόπο κατηγορηματικό αυτά που του αποδίδουν και όχι να κρύβεται πίσω από συνεργάτες.

    Γιατί διαφορετικά αλλού θα πάει το μυαλό όλων μας...

    • 309 avatar
      309 @ Κώστας Ροδινός 05/11/2010 15:09:37

      Εχεις απολυτο δικιο...αυτη ειναι δυστυχως η αληθεια

    • bromoskylo avatar
      bromoskylo @ Κώστας Ροδινός 05/11/2010 15:09:50

      O Ελληνικός λαός έπαθε αλλά δεν έμαθε;
      Η φθορά του άρχισε όταν του σέρβιραν ότι ο Καραμανλής είναι …κουρασμένος.
      Και μετά ήρθε ο ΓΑΠ και μετά το μνημόνιο.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Κώστας Ροδινός 05/11/2010 15:29:14

      Την διάψευση την έκανε μέσω συνεργατών του. Αν μιλήσει ανοιχτά θα ανοίξει συζήτηση που δεν είναι σκόπιμη αυτή τη στιγμή γιατί αποπροσανατολίζει.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 05/11/2010 15:31:59

        Μια γραπτή δήλωση από το γραφείο του θα έκλεινε το θέμα και θα ξεμπρόστιαζε αυτού που επιχειρούν να θολώσουν τα νερά.

        Μένει εκτεθειμένος, αν δεν το κάνει.

  7. Γιώργος avatar
    Γιώργος 05/11/2010 15:04:55

    To σύστημα θέλει να μετατρέψει τον Καραμανλή σε ένα είδος Επιτίμου, όπως ο Μητσοτάκης, που θα κάνει διαφόρων ειδών "παρεμβάσεις" σε ανύποπτο χρόνο με κεντρικό στόχο τον διχασμό της Ν.Δ.
    Ελπίζω πως ο Καραμανλής δεν θα παίξει αυτό το παιχνίδι. Άθλιος ο ρόλος και του Κορκίδη.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Γιώργος 05/11/2010 15:31:52

      Δεν είναι άθλιος ο Κροκίδης. Μην ψαρώνετε επειδή ο Ψυχάρης ή ο Μπόμπολας διαστρεβλώνουν τα γεγονότα. Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια. Αυτούς που πείθει είναι τα φανατικά πασοκοειδή που δεν αλλάζουν με τίποτα. Αυτά που είπε ο Καραμανλής στην ένωση εμπόρων και ελαφραίνουν λίγο το βάρος του Σαμαρά και επιβεβαιώνουν τη στήριξη του προς τον νέο αρχηγό.

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 05/11/2010 15:32:35

        Κορκίδης

  8. 309 avatar
    309 05/11/2010 15:07:38

    Εκτος απο τον πανικο της πρασινης προπαγανδας και την διασπορα ψευδων ειδησεων που "επιτρεπονται" για την χουντα του ΠΑΣΟΚ μονο . και που ολοι γωριζουμε την τακτικη αυτη ο ΚΚ δεν ηξερε οτι 5 μερες πριν τις εκλογες μιλωντας με 2-3 αμφιβολης προελευσης εκρπροσωπους θα παρερμηνευοταν οσα ελεγε και ασφαλως δεν επροκειτο ποτε να απαντουσε ? Ποια θα ειναι η εντυπωση του απλου κοσμου βλεποντας το πουλημενο τυπο να λεει οτι “το μνημονιο ηταν αναγκαιο " ?? τωρα βρηκε να μιλησει ?? δεν καταλαβαινε οτι μονο κακο μπορουσε να προκαλεσει στη παραταξη της ΝΔ ? Μηπως “εκτελει” ακομη εντολες και μεταξυ αυτων να μπλοκαρει τον Σαμαρα ???? Λεω…ΜΗΠΩΣ…!

  9. Greg avatar
    Greg 05/11/2010 15:34:59

    Η ΝΔ, ο Σαμαράς, δεν λέει όχι στο μνημόνιο. Λέει κακώς μπήκαμε στο μνημόνιο. Το ίδιο είπε και ο Καραμανλής: "Δεν ήταν μονόδρομος, ο ΓΑΠ έχασε χρόνο". Δεν υπάρχει διαφοροποίηση.

  10. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 05/11/2010 15:57:46

    Η εμετική παραπληροφόρηση του Ψυχάρη με το σημερινό άρθρο στα ΝΕΑ το οποίο αναπαρήγαγαν και άλλα πασοκικά ΜΜΕ δείχνει ότι πολύ καλά κάνει και δεν μιλάει τώρα ο Καραμανλής. Οι άνθρωποι του πασοκικού καθεστώτος είναι τόσο αδίστακτοι που θα διαστρέβλωναν με τη μαύρη προπαγάνδα τους ότι θα έλεγε ο πρώην πρωθυπουργός όπως δεν δίστασαν να κάνουν με αυτά που συζήτησε με τον Κορκίδη. Τα λίγα που είπωθηκαν πάντως από τον Καραμανλή στην ένωση εμπορίου αποτελούν μια ελάφρυνση για τον Σαμαρά αφού επαναεπιβεβαιώθηκε η στήριξή του στον νέο αρχηγό και η συμφωνία του στην αντιμνημονιακή στάση της ΝΔ η οποία όπως είπε θα πάει στις εκλογές πολύ καλύτερα κι απ' ό,τι η ίδια η Ρηγίλης πίστευε.

  11. qwert avatar
    qwert 05/11/2010 16:38:50

    O πρόεδρος της ΕΣΕΕ Βασίλης Κορκίδης ξεκαθάρισε ότι κανείς από τους παρευρισκόμενους δεν άκουσε τον τέως πρωθυπουργό να λέει κάτι τέτοιο.

    Η δήλωση του κ. Κορκίδη έχει ως εξής: «Στην ιδιαίτερα φιλική συνάντησή μας με τον π. πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή κανείς από τους παρευρισκόμενους δεν άκουσε τον π. πρωθυπουργό να χαρακτηρίζει το Μνημόνιο 'αναγκαίο κακό'».

  12. η Dimi avatar
    η Dimi 05/11/2010 17:13:55

    Σε πείσμα της Αριστοκρατίας της Σκοπιμότητας (Aristocracy of Purpose) των Bilderbergs, η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων, έχουμε μνήμη Ελέφαντα!

    Γι’αυτό, αφήνουμε τους θολωμένους στη βαθειά θολούρα τους, να διϋλίζουν τον κόνωπα (είπε, ξείπε ο ΚΚ) και να καταπίνουν αμάσητη την κάμηλο (Κρίσιμα Εθνικά Θέματα).

    Γι’αυτό, κάνουμε ένα συγκλονιστικό Flash-Back, γιά ν’αποτυπωθεί Η ΑΛΗΘΕΙΑ στη μνήμη μας, την ώρα που θα ρίχνουμε την ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΨΗΦΟ μας στην κάλπη, την Κυριακή, 07 Νοεμβρίου, 2010.
    *
    23/04/1992
    Eπιστολή προς τον τότε Αρχιεπίσκοπο Αμερικής Ιάκωβο, και Iδιόχειρη «Εθνική Διαθήκη» Ανδρέα Παπανδρέου, γιά το Σκοπιανό. http://bit.ly/bOU1h0
    *
    18/09/1993
    Στη πρωτόγνωρη σε όγκο και παλμό προεκλογική συγκέντρωση στη Παραλία της Θεσσαλονίκης, o Ανδρέας Παπανδρέου διαβεβαιώνει εκατομμύρια Μακεδόνες γιά την υπέρασπιση του Ονόματος της 3500χρονης Μακεδονίας μας και καθορίζει την Πραγματική Εθνική Κόκκινη Γραμμή, με την Ιστορική φράση: «To Oνομά μας, είναι η Ψυχή μας!»
    **
    17/06/2010
    (Επί ημερών Mineiko-Chant-Bilderberg)

    Προτείνεται παρασκηνιακά, το όνομα «Μακεδονία του Βαρδάρη». Δηλαδή, με διπλή εκχώρηση, δίνονται και το ΟΝΟΜΑ και τα ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ στα Ελληνικά Εδάφη, τα οποία διατρέχει ο ποταμός Αξιός (Βαρδάρης).

    «Mακεδονία του Βαρδάρη» = «Μακεδονία του Αξιού» = Εθνική Προδοσία!!!
    *
    21/06/2010
    MΑΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ
    Σκηνοθεσία: European Union
    Σενάριο: State Department
    http://bit.ly/b9SA2V
    *
    19/08/2010
    Tεράστια πρόκληση κι εξωφρενικός ο σφετερισμός του Ελληνικού Ηλιου, στην αναθεωρημένη έκδοση του Σκοπιανού σχολικού βιβλίου «Κοινωνία» της Ε’ Δημοτικού. Στο οποίο βιβλίο, προβάλλεται ο 16άκτινος Ελληνικός Ηλιος της Βεργίνας, ως δήθεν «Μακεδονικό» Σύμβολο των Σκοπίων, Παγκοσμίως!!!

    Την ίδια ώρα, η Mineiko-Chant-Bilderberg κυβερνητική ακυβερνησία, σε μανδραγόρα κατατονική αφασία.
    *
    19/09/2010 - ΔΕΘ
    Ξεκάθαρο «Oχι!» στην ονομασία “Μακεδονία του Βαρδάρη” (Vardarska Macedonia). «Το “Μακεδονία του Βαρδάρη” είναι ένα όνομα το οποίο δεν πρέπει ποτέ να δεχθούμε, αφού θα ξεχώριζε ότι του «Πιρίν» και του «Αιγαίου» είναι σκλαβωμένες και του «Βαρδάρη» ελεύθερη!» ~Αντώνης Σαμαράς http://bit.ly/a5KckS
    **

    Επίσημες δηλώσεις της κυβέρνησης των Σκοπίων

    «O μαλακός Παπανδρέου είναι καλό σημάδι».

    «Tο ρολόϊ της ιστορίας χτυπά αντίστροφα για τον διαμελισμό της Ελλάδας από τρία έθνη. Η Ελλάδα θα χάσει την Μακεδονία του Αιγαίου από τους Mακεδόνες, τη Θράκη, το Αιγαίο και την Κύπρο από την Τουρκία και την Ήπειρο από την Αλβανία. Τι θα απομείνει τελικά στους Γρεκούς; Ο μικρός τους βράχος που ονομάζεται Αθήνα, η οποία είναι 50% αλβανική».

    ~Δαμιανός Βασιλειάδης – Διπλωματικό Περισκόπιο:
    «Ενα εφιαλτικό, Οργουελιανό σενάριο γιά Μακεδονία, Θράκη, Ηπειρο» (21/10/2010)
    ***

    Καμία Ανω ή Κάτω Μακεδονία. Καμία Βόρεια ή Νότια Μακεδονία. Καμία Σύνθετη Μακεδονία. Αυτή είναι η αξίωση του απανταχού Ελληνισμού παγκοσμίως.

    Το όνομα του κρατιδίου είναι και παραμένει ΣΚΟΠΙΑ. Τελεία και Τέλος.

  13. Factorx avatar
    Factorx 05/11/2010 18:22:15

    Σχετικά με σημερινά δημοσιεύματα του Τύπου και ρεπορτάζ αναφορικά με τη συνάντηση του Προεδρείου της Εθνικής Συνομοσπονδίας Ελληνικού Εμπορίου με τον π. Πρωθυπουργό κ. Κώστα Καραμανλή, ο Πρόεδρος της ΕΣΕΕ κ. Βασίλης Κορκίδης δήλωσε τα εξής: "Στην ιδιαίτερα φιλική συνάντησή μας με τον π. Πρωθυπουργό κ. Κώστα Καραμανλή κανείς από τους παρευρισκόμενους δεν άκουσε τον π. Πρωθυπουργό να χαρακτηρίζει το Μνημόνιο "αναγκαίο κακό".


    • headbangers balls avatar
      headbangers balls @ Factorx 05/11/2010 18:56:05

      ωραια . τώρα ο λαος αισθάνεται ασφαλης με τη ΝΔ και θα την ξαναψηφίσει συγχωρώντας τα πάντα

  14. πελ avatar
    πελ 05/11/2010 18:54:26

    ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ, αυτο ειναι , αν επικρατησουν πηγαινουμε ολαταχως για ΠΑΣΟΚΙΚΟ ολοκληρωτισμο του ΚΙΝΕΖΙΚΟΥ ειδους.
    θα ειμαστε πρωτοποροι και σε αυτο,αοι αλλαγες απο ανατολικα πρωτα εδω γινονται αισθητες, ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΜΗ ΤΩΡΑ!

    • Greco avatar
      Greco @ πελ 05/11/2010 19:23:34

      οι παλιες καραβανες τς νδ (ραλλης,αβερωφ και πιο μετριοπαθως ο γερο-καραμανλης) ειχαν προειδοποιησει απτο 1979 οτι αν ερχοταν το πασοκ στα πραγματα κινδυνευε η κοινοβουλευτικη δημοκρατια

      εβλεπαν οτι αυτο το λαικιστικο μορφωμα δεν ειχε καμια σχεση με αστικο κοινοβουλευτικο κομμα το οποιο θα σεβοταν τη ταξη δικαιου και οτι θα ορμουσε με τα μουτρα στη διαφθορα

      Ειδικα ο Ραλλης ειχε δηλωσει το 81 οτι ευχοταν να μη μετανοιωσει ο λαος για την επιλογη του

      τη συνεχεια την ειδαμε,δυστυχως επαληθευτηκαν 100% .
      Αλωση των παντων,διαφθορα επιπεδου τριτου κοσμου και τωρα που φαγωθηκαν ολα τα λεφτα (δανεικα) απτο συστημα που εγκαθιδρυσαν,θα την πληρωσουν οι αδυνατοι που αφελως δοξαζαν τον αντρεα--βλεπετε οι κουτοφραγκοι τωρα θελουν πισω το ρευστο και μας εχουν στο χερι--

      Λυπαμαι που ιστορικες εφημεριδες,οπως ειδικα το βημα,στηριξαν και στηριζουν αυτη τη σοσιαλ-συμμορια προδιδοντας τις ιστορικες δημοκρατικες καταβολες τους ,γλυφοντας ολοκληρωτικα καθεστωτα σοβιετικων επιρροων τυπου μπααθ και γινομενες καραγκιοζηδες για τη στηριξη τους

      Και βγαινει ο ξεδιαντροπος παγκαλος,ο ανεπαγγελτος αυτος πολιτικαντης,και μιλα και για το ποιες ομαδες ειναι παραγωγικες και ποιες οχι.Και επιβεβαιωνει οτι ο αντρεας πουλαγε φουμαρα με το "εξω απο εοκ και νατο" για να κολακευσει τους μικροαστους!!!!!!
      (οπως ειχαμε γραψει και εδω,αλλα καποιοι πασοκοι δε θελαν να το πιστεψουν)---οριστε επιβεβαιωση απτον αντιπροεδρο που σε ενα σοβαρο κρατος οχι υπουργος,ουτε κλητηρας δε θα ηταν--

  15. Y. avatar
    Y. 05/11/2010 19:11:32

    1. Ο Καραμανλής (με Κ, και διόρθωσέ το), είπε και ελάλισε, και αμρτίαν ουκ έχει
    2. “..το στόχο του τον πέτυχε..” Κανένα στόχο δεν πέτυχε. Έπεσε στο κενό, γιατί η κατσίκα (εν προκριμένω, ο Ελληνικός λαός), δεν μασάει ταραμά.
    3. Τα αυτοκλήτως χαρακτηριζόμενα “ θεσμικά συγκροτήματα” (ΔΟΛ, ΜΟΛ, Μπομπολάρηδες, Λαμογιάρηδες και λοιπές “προοδευτικές” εκδοτικές δυνάμεις), την έχουν ψυχανεμισθεί ότι έτελεύτη ο βίος της διαπλοκούμενης και παρασιτικής μακροημέρευσής τους, και σαν τη κότα που μετά το κόψιμο του κεφαλιού εξακολουθεί να χτυπά ανεμικά τα φτερά της, έτσι και αυτά (τα συγκροτήματα), κάνουν τις τελευταίες απέλπιδες κινήσεις τους, μπας και κερδίσουν κάποιο χρόνο επιπλέον ζωής. Μακράν νυχτωμένοι είναι
    ΦΑΜΙΣΤΕ ΤΟΥΣ (όλη τη χλέμπα και τον παρακμιακό συφερτό), ΜΕ ΤΗ ΨΗΦΟ ΣΑΣ.

    ΚΑΜΙΑ ΦΗΦΟ ΣΤΟΥΣ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΥΣ
    (...κι αν δε γουστάρετε ΝΔ, ψηφίστε ΚΚΕ)

  16. takis avatar
    takis 05/11/2010 23:32:13

    Μα καλα ειναι σοβαροι αυτοι οι συνδικαλιστες του εμποριου.Γιατι πηγανε στον Κ.Κ. να μιλησουνε για το μελλον τους???Δεν τον ζησανε 6 εξι χρονια???Γιαυτο κλεινουνε συνεχεια,συμβουλευονται τους ειδικους.Γιατι δεν πηγανε σε κανενα μεντιουμ ποιο καλες εμπορικες ιδεες αναπτυξης θα τους ελεγε.Ακου μωρε,πηγαν στον πιο ........ πρωθυπουργο να ρωτησουν για εμποριο.

  17. Κάποιος avatar
    Κάποιος 06/11/2010 11:11:51

    Ο τέως πρωθυπουργός, ο επανιδρυτής των ψησταριών και αναθεωρητής των ταβερνών εξακολουθεί να παρέχει τις χρήσιμες υπηρεσίες του στον τόπο, κάνοντας ή μην κάνοντας δηλώσεις.
    Αυτό σημαίνει να είσαι πολιτικός με εκτόπισμα.
    Στην περίπτωση του δεν μιλάμε για βαρίδι αλλά για άγκυρα δεξαμενόπλοιου.