28/11/2009 15:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιχείρηση καλπονοθεία

Πανικόβλητοι επειδή το βλέπουν ότι χάνουν καταφεύγουν στα «έκτακτα μέτρα».

Μας καταγγέλλουν ότι στην Κρήτη κυκλοφορούν «σάκοι» με ταυτότητες ηλικιωμένων και άλλων που δεν προτίθενται να ψηφίσουν. Θα τις πάρουν άτομα που θα ψηφίσουν πρώτα με την δική τους ταυτότητα και μετά θα διπλοψηφίσουν με την ξένη.

 Δεν πιστεύουμε ότι μπορούν να φτάσουν μέχρις εκεί μέσα στον πανικό τους. Σε κάθε περίπτωση, στις μικρές κοινωνίες οι ευθύνες των εφορευτικών επιτροπών είναι μεγάλες, επειδή γνωρίζονται όλοι μεταξύ τους.

 Μια καλή ιδέα για τους φίλους του Σαμαρά είναι να παρακολουθούν και την κίνηση στις αναχωρήσεις από την Κρήτη προς Αθήνα. Είμαι περίεργος να δω πόσοι κρητικοί θα ψηφίσουν τελικά στην Αθήνα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 28/11/2009 15:53:05

    Είναι δεδομένο ότι θα το προσπαθήσουν, αλλά όχι τόσο πολύ ώστε να εκτεθούν ανοικτά. Γι' αυτό πρέπει να καταγγείλουμε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ δημόσια ό,τι ύποπτο δούμε. Αυτό που φοβούνται είναι η δημοσιότητα, πρέπει να το βγάλουμε στη φόρα μόλις το δούμε.

    • DION FROM HLEIA avatar
      DION FROM HLEIA @ Επώνυμος 28/11/2009 20:27:20

      ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΑΝΟΙΧΤΑ. Ο,ΤΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΑΣ ΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΗ ΒΑΣΙΛ. ΣΟΦΙΑΣ 4 ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ BLOG.

  2. Anonimi avatar
    Anonimi 28/11/2009 16:06:05

    Έτσι μπράβο, καλύτερη είναι η Ζιμπάμπουε δηλαδή; Το Ντοράκι άφησε τον Μακιαβέλλι που διάβαζε κρυφά τις νύχτες και έπιασε τώρα τα απομνημονεύματα του Μουγκάμπε. Πρόοδος... Ουστ!

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ Anonimi 28/11/2009 16:08:43

      Αρκεί η εφορευτική επιτροπή να κάνει τη δουλειά της.

    • kanis avatar
      kanis @ Anonimi 28/11/2009 18:50:29

      Μακιαβέλι διαβάζουνε απο την κούνια στο Μητσοτακέικο, μαζύ με το πρώτο τους το γάλα!

      Αν διάβαζαν και λίγο Πηνελόπη Δέλτα, δεν θα είχαν φτάσει εκεί την χώρα!

  3. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 28/11/2009 16:12:47

    Παιδια μη χαλαρωνετε. Μεχρι αυριο βραδυ αγωνιζομαστε. Έχετε τα ματια και τα αυτιά σας ανοιχτα. Από αδίστακτους και πανικόβλητους ανθρώπους ΧΩΡΙΣ ΗΘΙΚΕΣ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ πρεπει να περιμενουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..Υπομονη. Μερικες ώρες εμειναν μεχρι να ανασανουμε...

  4. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 28/11/2009 16:24:20

    Ελπίζω να υπάρχει ένας τυπικός έλεγχος ταυτοπροσωπίας... ελπίζω...

    • lsz avatar
      lsz @ «Κασσάνδρα» 28/11/2009 16:26:19

      οτι βλεπουμε παρανομο να το ξεφωνιζουμε...εμεις θα κανουμε το καθηκον μας...

  5. XAPLAS avatar
    XAPLAS 28/11/2009 16:26:33

    Η ΕΚΛΟΓΗ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΑΥΡΙΟ.ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΔΩ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ-ΜΑΝΤΡΕΣ(ΧΘΕΣΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΨΩΜΙΑΔΗ) ΠΟΥ ΘΑ ΨΗΦΙΖΑΝ ΨΩΜΙΑΔΗ,ΗΔΗ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ.

  6. NIKOS avatar
    NIKOS 28/11/2009 16:51:04

    ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΖΗΤΑΝΕ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΡΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΑΠΟ 10 ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ Η ΜΟΝΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ.

  7. NIKOS avatar
    NIKOS 28/11/2009 16:54:02

    ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 10 ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΕΔΩΣΑ ΑΠΟ 10 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2009 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ. ΑΝ ΔΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΨΗΦΙΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΠΑΝΗΓΗΡΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

  8. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 28/11/2009 17:03:00

    Την είδατε τη νέα φωτογραφία που έβγαλαν με τον Αντώνη και τη σημαία του UCK ; Δείτε να ανατριχιάσετε

  9. Κώστας Μπ. avatar
    Κώστας Μπ. 28/11/2009 17:04:40

    ΠΑΣΟΚ και ΛΑΟΣ προτιμούν Ντόρα για διαφορετικούς λόγους.Για το ΛΑΟΣ είναι θέμα επιβίωσης , για το ΠΑΣΟΚ μπορούν να την χτυπήσουν όπως και τον Μητσοτάκη το ¨93 (απ¨όπου να πιάσεις το μητσοτακέϊκο υπάρχει θέμα).
    Δεν θα μπορούσε να υπάρξει επίσημη γραμμή να ψηφίσουν αλλά παρασκηνιακά και για χαβαλέ οι του ΛΑΟΣ ενδιαφέρονται περισσότερο για τις εκλογές αυτές από τους Νεοδημοκράτες που είναι αηδιασμένοι από την 5ετία της Νέας Διακυβέρνησης.

  10. lsz avatar
    lsz 28/11/2009 17:05:55

    το πασοκ στηριζει ντορα...διοτι ειναι πανευκολος στοχος

  11. lsz avatar
    lsz 28/11/2009 17:24:08

    ωραιος ο σαμαρας στην ΝΕΤ...αυτον τον ανθρωπο τον αγαπαω !!
    γαμωτο σηκωθειτε ολοι αυριο και πατε να ψηφισετε...μη τυχον βγει ρε παιδια η ντορα...ελεος οχι αλλο...φτανει...
    βρηκαμε εναν σωστο ανθρωπο για κυβερνητικη θεση..ευτυχης συγκυρια

    σηκωθειτε για να μην γκρινιαζετε μετα για την καταντια της χωρας

  12. loretta avatar
    loretta 28/11/2009 17:24:12

    Σαμαρας στο κοττακη.....βλεπεις και ακους εναν ανθρωπο οχι κουρδισμενο,οχι ρομποτ γεματο επαρση και αλαζονια οπως η ΘΕΟΔΩΡΑ.

    ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΨΥΧΗ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ???

  13. TERMATOFYLAKAS avatar
    TERMATOFYLAKAS 28/11/2009 17:38:52

    δηλαδή υπάρχει περίπτωση κάποιος 40χρονος ή 50χρονος να πάει να ψηφίσει σε κάποιο εκλογικό τμήμα με την ταυτότητα μιας 80χρονης ή ενός 80χρονου?
    Δεν θα ρίξει κανένας από την εφορευτική επιτροπή μια ματιά στην φωτογραφία της ταυτότητας ή δεν θα κάνει ταυτοπροσωπία?
    Ο πρόεδρος της εφορευτικής επιτροπής - που νομίζω θα είναι δικηγόρος ή συμβολαιογράφος - θα κάνει τα "στραβά μάτια"?
    Εκλογικοί αντιπρόσωποι του κυρίου Σαμαρά ή του κυρίου Ψωμιάδη δεν θα υπάρχουν για να καταγγείλουν αυτές τις απαράδεκτες τακτικές, αν όντως εμφανιστούν?
    Ας μην σπέρνουμε τον πανικό δεξιά και αριστερά χωρίς λόγο. Δεν τιμά και την ίδια την ΝΔ, να υπονοούμε ότι μέλη της βάση οργανωμένου σχεδίου σχεδιάζουν νοθεία.......

  14. loretta avatar
    loretta 28/11/2009 17:46:27

    ...στην κρητη γενικα συμβαινουν πολλα ....υπαρχει πολυ τραμπουκισμος και δεν εχει να κανει μονο μαυτην την εκλογη.....ειναι ενα φαινομενο που το συναντας ειδικα στα χωρια...Κακως που υπαρχει ακομα και θα πρεπει να το αποβαλουν .

  15. ΜιχΜιχ avatar
    ΜιχΜιχ 28/11/2009 17:52:24

    Περίεργες κινήσεις στο 7ο ΔΔ Αθηναίων (Αμπελόκηποι).

    • kanis avatar
      kanis @ ΜιχΜιχ 28/11/2009 18:52:33

      ΄ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ λέγε να μαθαίνουμε, ίσως να γίνονται τα ίδια κι άλλού!

  16. ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ avatar
    ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ 28/11/2009 17:52:42

    ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ.

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ πού ανήκουμε ιδεολογικώς, εντός ή εκτός ΝΔ, δεξιά ή αριστερά.

    Εάν ψηφίσουν μόνον τα οργανωμένα κομματόσκυλα, η Ντόρα θα κερδίσει. Το παλαιοκομματικό κατεστημένο, τα διαπλεκόμενα και ο εθνομηδενιστικός νεοφιλελευθερισμός απόλυτη εξουσία και στην αντιπολίτευση. Πώς θα αντέξουμε τέτοιον εφιάλτη;

    Φοβούμαι την φοβία του απλού κόσμου - «ου μπλέξεις», «μην μέ φακελώσουν». Σαχλαμάρες, κανένας κίνδυνος. Δύο ευρώ μόνον, και, εντάξει, το πολύ-πολύ λίγο σπαμ στις επόμενες εκλογές, τίποτε άλλο.

    ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ. Παροτρύνετε τους γνωστούς σας.

    ΨΗΦΙΖΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ.

    Τα εκλογικά κέντρα εδώ. Διαλέξτε όποιο θέλετε. Κοντά στο σπίτι σας, ή μακρυά, όπου προτιμάτε!
    http://www.nd.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=56032&Itemid=480

  17. larisaios onneditis avatar
    larisaios onneditis 28/11/2009 19:25:19

    Ζητάω την προσοχή των αντιπροσώπων του ΣΑΜΑΡΑ σε όλη την Ελλάδα..Αύριο το μητσοτακέικο θα προσπαθήσει με κάθε τρόπο να κερδίσει.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ.ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ ΜΑΖΙΚΑ.

    • tiramola avatar
      tiramola @ larisaios onneditis 28/11/2009 19:54:16

      Θα πλακωθείτε στο ξύλο μεταξύ σας όπως το πάτε...
      Αφού και τους δύο τους κυνηγά το σύστημα ΠΑΣΟΚ....

      • kanis avatar
        kanis @ tiramola 28/11/2009 20:07:27

        κρύβε λόγια φίλε τιραμόλα...!

        Τα κοπέλια του Καρατζαφέρη, που έχουν πάρει γραμμή από τον αρχηγό τους να στηρίξουν Ντόρα..., τα έχω άξια για όλα!

        Αν μη τι άλλο, όταν ψήφιζε κοντά ένα εκατομμύριο κόσμος για να βγεί αρχηγός στο ΠΑΣΟΚ, χτυπήματα χυδαία κάτω από τη ζώνη δεν υπήρχαν! Δεν είδαμε ο αντιδιεκδικητής, να βγάλει αφίσα του ΓΑΠ με το λογότυπο της ΝΔ...! Τότε είχαμε μόνο τον χασογκόλη μπουκαλορίχτη Πρετεντέρη με την ξυνή την Τρέμη, να μας κουνάνε κάθε βράδυ το δάχτυλο και να υπονομεύουν τον ΓΑΠ!!
        Αυτό που γίνεται τώρα είναι ανήκουστο!!!

  18. kanis avatar
    kanis 28/11/2009 20:32:58

    Γιατί παραιτήθηκε απόψε ο αρχηγός της ΟΝΝΕΔ, όπως έσπευσε, να μας ενημερώσει το "έγκυρο" Μένγκα;

  19. loretta avatar
    loretta 28/11/2009 20:41:24

    Βουλευτης απο καβαλα εσπευσε στο ΜΕΓΚΑ να δηλωσει και να διευκρινησει οτι ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΘΕΟΔΩΡΑ!! δεν προλαβα να ακουσω το ονομα οποιος το ακουσε να το μεταφερει..

    Η ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑ ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ???

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΓΞΤΕ ΤΟ.

    • kanis avatar
      kanis @ loretta 28/11/2009 20:45:06

      Ακουσες ότι ο βουλευτής Ευρυττανίας Τσίπρας της ΝΔ στηρίζει ΣΑΜΑΡΑ!!
      Τι ξέρει η Ευρυττανία και δεν γουστάρει Ντόρα;

      • loretta avatar
        loretta @ kanis 28/11/2009 20:47:19

        ΚΑΝΙΣ ο ευρητανικος λαος εχει ενστικτο γνωση και θυμικό εξαιρετο!!

        ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ !! φαντασου Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ!!

  20. ΜΠΑΡΜΠΑΣTΕΡΓΙΟΣ avatar
    ΜΠΑΡΜΠΑΣTΕΡΓΙΟΣ 28/11/2009 22:11:22

    ΠΑΤΑ ΓΕΡΑ ΑΝΤΩΝΗ ΜΟΥ ΜΗ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΑ ΤΖΑΚΙΑ
    ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝΕ ΤΗΣ ΖΗΜΕΝΣ ΤΑ ...ΚΟΡΑΚΙΑ