18/09/2010 10:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιτρέπεται αρχηγός κοινοβουλευτικού κόμματος να διατηρεί παράνομο Ραδιοφωνικό Σταθμό ;

Το ερώτημα φαντάζει αφελές σε μιά Χώρα της Ευρώπης, που είναι και μέλος της Ε.Ε.

Και όμως στην Ελλάδα της σημερινής παρακμής , υπάρχει απάντηση :

Πρόκειται γιά τον Ραδιοφωνικό Σταθμό ΡΑΔΙΟΑΣΤΥ (Radiocity) που εξέπεμπε στην συχνότητα 90,6 FM.

Αληθεύουν οι πληροφορίες οτι είναι ιδιοκτησίας του Προέδρου του ΛΑ.Ο.Σ.  Γεωργίου Καρατζαφέρη ;

Εκείνου που μαζύ με τον ΓΑΠ του ΠΑΣΟΚ  ψηφίσανε χέρι-χέρι  το κατάπτυστο Μνημόνιο  του  Δ.Ν.Τ.  γιά να "σώσουν" την Ελλάδα.

Χθες, συνεργείο του Ε.Σ.Ρ. κατέβασε την κεραία του παράνομου Σταθμού ΡΑΔΙΟΑΣΤΥ και συνέλαβε και κάποιον (ταλαίπωρο και ανασφάλιστο) υπάλληλο που κάποιος  τον είχε διορίσει "υπεύθυνο" του Σταθμού, ο οποίος κρατείται  και  θα παραπεμφθεί να δικασθεί την Δευτέρα 19/9/2010  με την διαδικασία  του Αυτόφωρου !

Κύριε Καρατζαφέρη, που μας "σώσατε" με την υπαγωγή μας στα δεσμά του Δ.Ν.Τ. , μπορείτε να μας πείτε σε ποιόν ανήκει ο ραδιοφωνικός σταθμός;

Αντί-ΛΑ.Ο.Σ.



ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/09/2010 10:37:22

    Οι πασόκοι είναι γάτοι (και πειναλέοι γάτοι). Έφτιαξαν καινούργιο "ΛΑΟ"πρόβλητο Παπαθεμελή, σιγά μην δεν τον χρησιμοποιήσουν. Ο Βορίδης και 2-3 άλλοι που δεν είναι κάφροι, δεν το βλέπουν;

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 18/09/2010 10:54:49

    Γιατί κανείς βουλευτής της ΝΔ δεν κάνει ερώτηση στη Βουλή για τις παρανομίες Καρατζαφέρη? Τέτοια ανοχή έχει αυτός ο τύπος?? Σιχάθηκε να βλέπω βουλευτές της ΝΔ να χαριεντίζονται με τον κωλοτούμπα και μέγα υβριστή του Καραμανλή και του Σαμαρά!!

  3. helas george avatar
    helas george 18/09/2010 11:02:45

    ΚΥΡΙΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ,ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΜΕ ΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΜΑΖΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΔΟΣΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΟΧΙ ΥΠΕΡΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΔΑ,ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤ1 ΑΠΟΔΩΣΑΝ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΠΑΠΑΘΕΜΕΛΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΘΗΤΕΥΣΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΤΑΞΗΣ, ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙΣ ΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΔΙΕΘΝΗ ΝΑΖΙΣΤΙΚΗ,ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΚΑΘΗΚΟΝΤΩΝ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΜΕ.Ο ΛΑΟΠΡΟΒΛΗΤΟΣ ΠΑΠΑΘΕΜΕΛΗΣ ΣΠΡΩΧΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΡΙΖΑ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΞΕΡΕΤΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ Κ ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ ΣΑΝ ΚΟΙΜΩΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΑΠΤΩΝΤΑΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ?ΑΝΑΖΗΤΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ Κ ΘΑ ΑΝΑΔΕΙΚΤΕΙ Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΒΡΕΤΑΝΝΙΚΗΣ ΑΠΟΙΚΙΟΚΡΑΤΙΑΣ!!!!

  4. ο Μήτσος avatar
    ο Μήτσος 18/09/2010 11:07:00

    Το ΤΗΛΕ-Άστυ είναι νόμιμο;

    • nyfitsa avatar
      nyfitsa @ ο Μήτσος 18/09/2010 11:13:41

      Σωστός ο Μήτσος, μου την πήρες την ερώτηση από το στόμα.!

  5. Asterix avatar
    Asterix 18/09/2010 11:20:51

    Μα, νομίζω ότι το άρρωστο μοντελάκι "TV και FM θα είσαστε όλοι παράνομοι μέχρι να πω εγώ αν δεν είστε" ισχύει γενικώς για όλους. Εχει αλλάξει κάτι;

  6. Captain Joe avatar
    Captain Joe 18/09/2010 11:26:18

    Ελεύθερη ραδιοφωνία ή τρίχες κατσαρές ???

    «Και εγώ ως νέος άκουγα πειρατικούς σταθμούς και έχει φτάσει η στιγμή να παραδεχτούμε ότι υπάρχει πια ανάγκη στη χώρα μας για ελεύθερη ραδιοφωνία. Ιδιαίτερα η νεολαία έχει ανάγκη να εκφραστεί(...) Και αυτό σε μεγάλο βαθμό μπορεί να επιτευχθεί μέσα από πιο ελεύθερα ΜΜΕ».

    Τάδε έφη ο πρωθυπουργός μας, 2 χρόνια πριν ψηφιστεί η ελεύθερη ραδιοφωνία !

    ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΤΗΣ ΕΡΤ2, 1986. Απαραίτητη διευκρίνιση: τη συνέντευξη αυτή μου την είχε δώσει ο Γ.Π. όταν όλα τα άλλα «κυβερνητικά στελέχη του ΠΑΣΟΚ» είχαν ταχθεί εναντίον της «ελεύθερης ραδιοφωνίας».

    25/01/88: Ψηφίζεται το Προεδρικό Διάταγμα 25/88 για την «τοπική ραδιοφωνία».

    Και μας μας έκλεισε το ΕΣΡ πριν από 2 μήνες. Πρέπει επιτέλους να συζητηθεί το θέμα στην βουλή.
    Δείτε τώρα τι ζητούν οι βλαμμένοι γραφειοκράτες του ΕΣΡ, για να καταλάβετε οτι η ελεύθερη ραδιοφωνία είναι ένας μύθος, κι'οτι είναι άλλο ένα κλειστό επάγγελμα ! Κοιτάξτε, επίσης αυτό το σκάνδαλο, και μετά βγάλτε μόνοι σας τα συμπεράσματα : http://troktiko.blogspot.com/2010/06/blog-post_2676.html

    ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΒΕΒΑΙΩΣΕΩΣ ΝΟΜΙΜΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ
    • Τιμολόγια ΔΕΗ για τη λειτουργία των κεντρικών εγκαταστάσεων του σταθμού και της κεραίας εκπομπής από 1999 έως σήμερα.
    • Συμβάσεις με οργανισμούς διαχείρισης πνευματικών δικαιωμάτων με την τότε ημερομηνία.
    • Τιμολόγια διαφημίσεων από 1999 έως σήμερα.
    • Εκκαθαριστική δήλωση Φ.Π.Α. από 1999 έως σήμερα.
    • Καταστατικό της εταιρείας (εφόσον δεν πρόκειται για προσωπική εταιρεία), καθώς και έναρξη επιτηδεύματος στη Δ.Ο.Υ. για τη συγκεκριμένη εμπορική δραστηριότητα. Εάν έχει μεταβιβαστεί η επιχείρηση, προσκομίζεται και το βεβαιωτικό έγγραφο της μεταβίβασης.

    Όλα τα ανωτέρω να είναι νομίμως επικυρωμένα. Επίσης στο διαβιβαστικό έγγραφο να αναγράφονται τα πλήρη στοιχεία ταυτότητας του φορέα του σταθμού (διεύθυνση, ταχ. κώδ., τηλεφ., τηλεομοιοτ., ηλεκτρ. διεύθ.) καθώς και η συχνότητα εκπομπής που χρησιμοποιείται σήμερα.
    Από τα ως ανωτέρω στοιχεία (καθώς και από οποιοδήποτε άλλο επίσημο έγγραφο κρίνει σκόπιμο ο αιτών) θα πρέπει να προκύπτει ότι ο σταθμός λειτουργούσε κατά την 1η Νοεμβρίου 1999, σύμφωνα με τα οριζόμενα στη διάταξη του άρθρου 53 παρ. 1 του ν. 2778/1999 και, προφανώς, συνεχίζει να λειτουργεί μέχρι και σήμερα. Τα σχετικά με τη διαδικασία αυτή ορίζονται στο άρθρο 2 παρ. 3 της Οδηγίας 6/15.10.2002 του Ε.Σ.Ρ. («Δικτύωση ραδιοφωνικών σταθμών»).
    Πληροφορίες: Ν. Συμεωνίδου, τηλ. 210-3354518

    Δώστε μας υποστήριξη εδώ : http://www.facebook.com/pages/Radio-Caroline-2-Radio-108-FM-Iraklio-Crete/126793264027492?v=app_2373072738&ref=ts#!/topic.php?uid=126793264027492&topic=296

    Captain Joe

  7. kiki avatar
    kiki 18/09/2010 15:31:43

    Ο Κωλοτουμπας νομιμως,και κλεισανε τον Διεθνη σταθμο της Αθηνας,και απελυθη και δημοσιογραφος,για τις συνεντευξεις που επαιρνε.
    Και απο οτι εμαθα διαμαρτυρονται ολες οι ξενες πρεσβειες.
    Ναι αλλα ο κωλοτοτμπας μπορει ναχει σταθμο,γιατι τους κανει ολη την βρωμικη δουλεια.

  8. tony avatar
    tony 18/09/2010 15:46:19

    ...Εκείνου που μαζύ με τον ΓΑΠ του ΠΑΣΟΚ ψηφίσανε χέρι-χέρι το κατάπτυστο Μνημόνιο του Δ.Ν.Τ. γιά να “σώσουν” την Ελλάδα.............
    Αυτοί είναι οι μεγαλύτεροι ήρωες της Ελληνικής ιστορίας.
    Ούτε οι Ρωσοι ούτε οι Αργεντινοί ούτε οι Αμερικανοί κατάφεραν να διαλύσουν το πανίσχυρο ΔΝΤ.
    Το ιστορικό χρέος ανήκει στους ΕΛΛΗΝΕΣ.
    ΔΝΤ λυπάμαι την πατήσατε.
    Μπλέξατε με το Ελληνικό δημόσιο.

  9. anonymos avatar
    anonymos 18/09/2010 21:09:45

    είναι ο μόνος ?
    ολοι παρανομοι ειναι

  10. ixnos avatar
    ixnos 18/09/2010 23:58:42

    Το τηλεαστυ λειτουργει παρανομα εκπεμποντας πανελλαδικα, ενω δεν εχει αδεια.Για τους γνωριζωντες λέμε πως κατεβαζει δορυφορικο σημα και με κεραια τοπικης εμβελειας "φιλοξενουμενη" οπου δει, κανει αναμεταδωση στην επαρχια,