#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/09/2008 13:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιτέλους! Κοινή δράση ΠΑΣΟΚ – ΣΥΡΙΖΑ

Κοινή δράση ΠΑΣΟΚ - ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ για τα δικαιώματα των ομόφυλων ζευγαριών εντόπισε το  sibilla-gr-sibilla.blogspot.com. Καλούν, με άλλες οργανώσεις, τον κόσμο να φωνάζει σήμερα έξω από την Βουλή των Ελλήνων στις 18.00: «Οι γάμοι είναι έγκυροι».

Και για να μην ξεχνάμε: Σήμερα, την ίδια ώρα στο ΣΥΝΤΑΓΜΑ, ο Α.Σ.Δ.Α. σε συνεργασία με τους Δήμους της Δυτικής Αθήνας, το Δήμο Ελευσίνας αλλά και τους άλλους Δήμους της Δυτικής Αττικής καθώς και με την ΤΕΔΚΝΑ διοργανώνει μεγάλη πορεία αντίστασης στην περιβαλλοντική καταστροφή της Δυτικής Αθήνας, η «Ελευσίνια Πορεία Περιβάλλοντος» θα καταλήξει στην πλατεία Συντάγματος (ώρα 19:00) με σκοπό να επιδοθεί σχετικό ψήφισμα στη Βουλή των Ελλήνων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/09/2008 13:40:20

    χαχαχαχααα

    και σε 3 μερες αν γινουν δημοσκπησεις θα εχουμε αλλα ποσοστα ! α Ρε Μαντονα που τους χρειαζεται.

    Αυτος ο ΓΑΠ δεν μπορει να κρατηθει ωρες ωρες. Τα ελυσε ολα τα ζητηματα της χωρας και τα εσωκομματικα του και τωρα παλευει για τους γαμους ομοφυλοφυλλων στο Συνταγμα. Θελω να δω στην κοινη δραση ποιον θα παρει η καμερα !!! ΘΑ ειναι βουλευτες του ΠΑΣΟΚ στο δρομο αποψε?

    Περιβαλλον και γαμοι ομοφυλλων το μενου σημερα ΓΑΠ. Διαλεξε !

    ΠΠ

  2. Ζουπ avatar
    Ζουπ 29/09/2008 13:52:35

    Ο ένας χέρι-χέρι με τον Καρατζαφέρη και ο άλλος χέρι-χέρι με τον Βαλλιανάτο...

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/09/2008 13:56:58

    Να σου πω... μεχρι στιγμης τα ευλογημενα Νεφελιμ δεν εχουν αξιωσει δικαιωμα στο γαμο ομοφυλλων !!

    2 γκει Νεφελιμ να με υιοθετησουν !!!???

    Σε αναμονη εξελιξεων.

    ΠΠ

  4. nas avatar
    nas 29/09/2008 14:40:50

    Χμμμμ... ΠΠ θες δύο γκει Νεφελιμ να σε υιοθετήσουν, ή μήπως να σε... παντως αν υπάρξει συμπλευση ΠΑΣΟΚ - ΣΥΝ, μόνο με ερμαφροδιτες καταστάσεις θα μπορούσε να ξεκινήσει... λετε να σώσουν τη χώρα όλες οι... "φιλενάδες" σας βορείων προαστίων και Κολωνακίου; και γιατί ρε ΠΠ περιμένεις ποιοί θα είναι απ' το ΠΑΣΟΚ στην πορεία; Δηλαδή τους ΣΥΝασπισμένους γκει τους ξέρεις; για πες κανα δυό...

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/09/2008 14:56:59

    Φιλε Νας,

    δεν εννουσα γκει ΠΑΣΟΚΟΥΣ ή ΣΥΡΙΖΕΣ.

    Απλα ως διαδηλωτες και συναγωνιστες στον αγωνα. Το βραδυ θα εχουμε και παραθυρα σχετικα.. :)

    Ετσι κι αλλιως πιστευω οτι και οι 2 εχουν γκει Πολιτικη !!!! Ουτε ετσι Ουτε γουβετσι. Για γαμο δηλαδη.

    ΠΠ

  6. astabolis avatar
    astabolis 29/09/2008 15:25:50

    Κορίτσια, να δούμε αγκαλίτσα τα μέλη του εκτελεστικού γραφείου του πασόκ, το Γρηγόρη Βαλιανάτο και τον Τάκη Ζαχαράτο σε δημόσια συγκέντρωση και ας πεθάνουμε!
    Δεν θα το αντέξω το ξέρω.
    (Τί κάνει η άτιμη η ψηφοθηρία!)

  7. nas avatar
    nas 29/09/2008 17:34:08

    Λοιπόν, ΠΠ, στο δια ταύτα: Ο μεν Βαλλιανάτος είναι γνωστός και τι είναι και που είναι. Πες τι ξέρεις για τους γκει ΣΥΡΙΖΙΩΤΕΣ, αλλιώς άσε τις εξυπνάδες... στο κάτω-κάτω, μόνο η δεξιά δικαιούται να έχει γκει σε πολύ-πολύ υψηλές θέσεις; Δηλαδή αν διεκδικήσει μεθαύριο καμιά θέση πολιτική ο Βαλλιανάτος, δεν το δικαιούται; αλλά γιαυτό εσείς οι Αθηναίοι οι διατελούντες μετ' ευτελίας πέριξ της μικρής πλατείας "της αστείας", που έλεγε και ο "γύφτος" κάποτε... μουγκα στη στρουγκα, ε; αν έχει κάποιος να καταλογίσει κάτι στον ΓΑΠ, να το κάνει ΤΩΡΑ, αλλιώς να το ΒΟΥΛΩΣΕΙ (όπως λένε και οι καθολικοί στους γάμους...).

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/09/2008 17:51:33

    Παντρευεται ο ΓΑΠ ??

    Η μητερα ειναι ενημερη??

    ΠΠ

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/09/2008 17:56:27

    nas πω κατι??

    οποιος εχει τη μυγα, μυγιαζεται !

    ΠΠ

  10. nas avatar
    nas 29/09/2008 18:09:59

    ΠΠ: Καλά... ασε τα περί μύγας, διότι άλλος ζήτησε δύο γκει Νεφελιμ να περάσει καλά... σοβαρέψου... και αφού δεν έχεις απάντηση ποιός γκει στον ΣΥΡΙΖΑ θα ηγηθεί της διαδήλωσης, κάνε τουμπεκί, γιατί εσένα μάλλον θα σε ξέρουν εκεί πέρα στο αδελφάτο και μπορεί να σε γιαουρτώσουν! όμως αυτή η ειδησούλα δημοσιεύτηκε στην ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ: "Σύμφωνο συμβίωσης υπέγραψε προχθές στο Λονδίνο η Βρετανίδα υφυπουργός Οικονομικών Αντζελα Ιγκλ με τη σύντροφό της, Μαρία Εξαλ, ενώπιον 50 καλεσμένων. Η 47χρονη είναι η πρώτη γυναίκα βουλευτής που συνάπτει σύμφωνο συμβίωσης με τη σύντροφό της και η μοναδική γυναίκα στο βρετανικό Κοινοβούλιο που είναι ανοιχτά ομοφυλόφιλη. Τον περασμένο Ιούλιο, ο σκιώδης υπουργός Επιχειρήσεων, Αλαν Ντάνκαν, ήταν ο πρώτος βουλευτής των Συντηρητικών που «παντρεύτηκε» τον σύντροφό του, όταν υπέγραψε σύμφωνο συμβίωσης με τον Τζέιμς Ντάνσιθ".
    Μήπως κάποιος απο τους... πεντε Factorx-ες της φιλόξενης και ενδεχομένως εγκυρότερης γωνίας στο διαδίκτυο έχει κάτι να πεί; αλλιώς ας πάνε παρακάτω, σε άλλη είδηση πιό αντρική κι ας μην προσπαθούν να προβοκάρουν την εκλογική ανάταση του ΠΑΣΟΚ μέσα απο σχόλια για γκει συναθροίσεις...

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/09/2008 19:49:24

    νας,

    δεν επιασες αυτο που ειπα με τα νεφελιμ. φταιει η μυγα.

    δεν με απασχολει τι κανουν οι Βρετανοι ουτε οι Σενεγαλεζοι. Μαγκια τους και κοινωνια τους.

    Εγω θελω να δω ποιοι ΠΑΣΟΚΟΙ/ΕΣ και ΣΥΡΙΖΙΤΕΣ/ΣΕΣ θα ειναι σημερα στην πορεια-διαδηλωση. Τιποτε αλλο περα απο αυτο. Δε μ απασχολει αν ειναι η οχι γκει. προβλημα τους.
    Αν δεν πανε ομως, μας δουλευουν ολους ψιλο γαζι. Ειδικα εσενα με το ανοιχτο μυαλο ! Εφοσον το πιστευουν ως θεμα σοβαρο προς διαδηλωση, να πανε.

    Για να δουμε ποσα απ οσα λενε δεξια αριστερα τα πιστευουν και πολεμανε για αυτα στο δρομο.

    Το ιδιο ισχυει και για την καυση των νεκρων και παει λεγοντας. Εχεις θεση? βγες και στηριξετην και παλεψε για αυτη. Δεν εχεις θεση αλλα θεσουλα σαν μπαι.. ασε μας και πηγαινε παρακατω.

    Αυτο ισχυει για ολα τα κομματα/χρωματα.

    ΠΠ

    ΠΠ

  12. nas avatar
    nas 29/09/2008 21:38:22

    Ο.Κ. ΠΠ... συμφωνούμε σ' αυτό που λές. έχουν θέση, ή θεσούλα; νομίζω πως και τα δύο κόμματα σε θέματα ομοφυλλοφιλων, καυσης νεκρών, αλλοδαπών κ.λ.π περισότερο ρίχνουν φωτοβολίδες, παρά τα έχουν επεξεργαστεί σε βάθος, όπως επιβάλεται για μιά χώρα που πατάει με το ένα πόδι στα Ευρώπας...