#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/03/2011 20:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιστρέψτε ότι αφαιρέσατε αμέσως




Η κ.Χρυσάνθη Κωνσταντακάτου ιδιοκτήτρια του Μεγάρου Υπατεία,αναφέρει στην προσωπική της σελίδα στο Face book:«Προς τον κ. Τσίπρα και τους “αλληλέγγυους” των 300 “μεταναστών απεργών πείνας”. Παρακαλώ πολύ, ενημερώστε τους συντρόφους σας εκ “των απεργών”, που υπεξαίρεσαν από το Μέγαρο Υπατία, ασημικά και πορσελάνες, να τα επιστρέψουν και το θέμα θα θεωρηθεί λήξαν. Όπως γνωρίζετε το κτήριο βιντεοσκοπείται. Ευχαριστώ.»

 

Επειδή στους αυτόχθονες ιθαγενείς Νεοέλληνες κατάκλεψαν χωρίς να τους ρωτήσουν όχι μόνο τα "ασημικά" αλλά και το ίδιο τους το ¨σπίτι¨ το ¨βιός¨την ¨αξιοπρέπεια" και χωρίς υπερβολή την ίδια τους την "ζωή", παρακαλώ όλους τους αναγνώστες της ιστοσελίδας να στείλουν στο ιστότοπο "http://www.facebook.com/george.a.papandreou" (το facebook του κ. Πρωθυπουργού) την απαίτηση τους να τους επιστραφούν όλα τα παραπάνω που τους αφαιρέθηκαν χωρίς την έγκριση τους. Γιατί εμείς ποτέ δεν προσφερθήκαμε οικειοθελώς να παραχωρήσουμε βασικά μας δικαιώματα ενώ η κ. Κων/κάτου προσφέρθηκε οικειοθελώς να παραχωρήσει το μέγαρο Υπατεία.

 

Και μην φοβάστε εάν δεν έχετε βίντεο. Δεν χρειάζεται να τους δώσετε την ικανοποίηση να σας χλευάσουν με το γνωστό "η βιντεοσκόπηση αφορά προσωπικά δεδομένα και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί..."

GS

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. NIKOS avatar
    NIKOS 24/03/2011 21:06:36

    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ.

  2. zio avatar
    zio 24/03/2011 21:11:40

    ο,τι

  3. grigoris avatar
    grigoris 24/03/2011 21:15:56

    Ε τώρα εσείς τι περιμένατε....Να σας τα γυαλίσουν μήπως;

  4. ΚΜ avatar
    ΚΜ 24/03/2011 21:20:57

    Καλά, η κυρία δεν ήξερε τί έβαζε μέσα; Γιατί δεν τα μάζευε πριν βάλει μέσα τους σουβλακοφάγους; Άς πρόσεχε, δεν της φταίει κανένας (χωρίς αυτό να αθωώνει τους δράστες). Και πάλι καλά γι'αυτήν που δεν έλειπε και κανα ντουβάρι στην τελική...

    Κατά τα άλλα, μ'αρέσει που μόλις τα τσουγκρίσαν λίγο μεταξύ τους τα συντρόφια, δίνει στεγνά Τσίπρα (ενώ υποτίθεται ότι επρόκειτο για ανεξάρτητες επιτροπές αγώνα και «αλληλέγγυους» σε πρωτοβουλία, και καλά, των ίδιων των λαθραίων). Επίσης, όλους εμάς τους μη λαθρολάγνους, με όλα όσα ασυγκρίτως σοβαρότερα υφιστάμεθα καθημερινά, άμα ψελλίσουμε τίποτα, μας αποκαλεί η χούντα τους «φασίστες» και «ρατσιστές». Ενώ τώρα αυτηνής της κλέψαν τα πετσετάκια και το κάνει θέμα στα ΜΜΕ και, ώ, ξαφνικά οι «ηρωϊκοί απεργοί πείνας» γίναν κλεφτρόνια!

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ ΚΜ 24/03/2011 23:29:52

      χαχαχαχα!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ΚΜ 25/03/2011 00:02:57

      Δεν ήξερε, δεν ρώταγε; Ας ρωτούσε τον άντρα της τουλάχιστον, πρώην Κνίτης είναι, αν δεν ξέρει αυτός, ποιος ξέρει;
      Τα παραπονά της στον ΟΗΕ, χαχα.

  5. άσχετος avatar
    άσχετος 24/03/2011 21:22:26

    Είναι καλό παιντί ...

  6. ΚΑΤΕΡΙΝΑ avatar
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ 24/03/2011 21:49:48

    ΣΤΕΡΝΉ ΜΟΥ ΓΝΩΣΗ ΝΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΠΡΩΤΑ!!!!!!!
    ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Η ΚΥΡΙΑ;ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΝ ΕΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΟ.
    ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΛΕΕΙ ΔΩΣΕ ΘΑΡΡΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΑΤΗ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΕΔΩ ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑΝ!!!!!!
    ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕς ΣΑΣ!!!!!!ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΤΕΡΕΣ.

    • Aris lalidis avatar
      Aris lalidis @ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 24/03/2011 22:28:30

      Nτρεπομαστε να πουμε οτι ο απλυτος χωριατης
      ανεβηκε στο κρεβατι κατοπιν προσκλησεως οχι
      για να το παρει αλλα για να μας .............;
      Ο χατζηελληνακος απλα βιντεοσκοπει.

  7. Κ.Αναγνώστου avatar
    Κ.Αναγνώστου 24/03/2011 22:09:43

    Είστε σίγουροι;

  8. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 24/03/2011 22:33:51

    Περαστικά σας κυρία μου.Και επειδή βιντεοσκοπείται τι έγινε;Κλαιν μαιν βγάζει μια απόφαση ο Ραγκούσης και σε ένα βράδυ τους κάνει αστυνομικούς τους Μαροκινούς ή ακόμα και δικαστικούς......Μετά την απομάκρυνση απο την Υπατία,ουδέν λάθος αναγνωρίζεται(ούτε ασημικό επιστρέφεται)

  9. zio avatar
    zio 24/03/2011 22:37:41

    "διαπράχθηκαν ποινικά αδικήματα και για τον λόγο αυτό δεν θα τηρήσουμε τα συμφωνηθέντα."

    αλλά που τέτοια τύχη, με τους προσκυνημένους.

  10. Ταλάντη avatar
    Ταλάντη 24/03/2011 22:54:33

    Να πας να τα βρεις τα ασημικά σου στο παζάρι Κυρία μου ,Να έρθεις από τα προάστια που είσαι Κανά πρωινό να σε πάρει και σένα η μπόχα τους , δήθεν ανθρωπιστές της δεκάρας για αυτά που έχετε δεν βάλατε και πολύ πλάτη. Kράτα εσύ το βιντεάκι και εμείς την μνήμη μας.

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/03/2011 23:20:59

    +1000

  12. Κοινὸς νοῦς avatar
    Κοινὸς νοῦς 24/03/2011 23:31:27

    Καλά, ἔφερε 300 ἀγνώστους ἀνθρώπους στὸ σπίτι της καὶ ἄφησε ἐκεῖ πορσελάνες καὶ ἀσημικά; Πάλι καλὰ ποὺ δὲν ἄφησε καὶ χρυσὲς λίρες....

  13. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 25/03/2011 00:04:21

    Τα καθάρματα του Μαγκρέμπ δεν σέβονται τις γυναίκες και τους φέρονται σαν σκουπίδια, τα ασημικά θα σεβόντουσαν...

  14. GEODETIS avatar
    GEODETIS 25/03/2011 00:08:32

    αν είναι δυνατόν την πλιατσικολόγησαν την έπαυλη χαχαχαχαχχααααα.... αυτό αν είναι απο τα Άγραφα χαχαχαχαααα.... γουστάρωωωωω .... αν είναι γεγονός και όχι ¨τυράκι¨ ένα έχω να προσθέσω, καλά να πάθει αυτός που είναι ιδιοκτήτης ..... χαχαχαχαααα.....

  15. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 25/03/2011 01:18:50

    Για τις τσάντες, τα κινητά, τα πορτοφόλια και τους σταυρούς που αφαιρούν καθημερινά οι καημενούληδες από τους Έλληνες στα πεζοδρόμια και στις εισόδους των πολυκατοικιών έχουν να πουν κάτι;
    Μάλλον όχι.

  16. Fanis avatar
    Fanis 25/03/2011 01:40:44

    Ερωτηση στην στοργικη κυρια με το υπατια:
    Ειμαι απο επαρχια και λογω δουλειας αναγκαζομαι πολλες φορες να ερχομαι στην Αθηνα.
    Θα μπορουσε η γεματη καλωσυνη κυρια με τις περισσιες ευαισθησιες να μου δανειζει για αυτες τις μερες κανενα δωματιο απο το αρχοντικο της??
    Εγγυωμαι οτι εγω δεν θα κλεψω τιποτα.

    Η καλη κυρια τι λεει?

    Υ.Γ
    Δηλωνω ομως με θλιψη οτι δεν ειμαι λαθρομεταναστης ουτε καν μεταναστης δεν ειμαι .Ελληνας ειμαι. Εδω γεννηθηκα εδω μεγαλωσα.
    Ειναι αμαρτημα και μειονεκτημα αυτο?? Που δεν ειμαι λαθρομεταναστης θελω να πω...

    Καλη μου κυρια θα ηθελα να σας το ζητησω επισημα αυτο.
    Βαρεθηκα τα &&λοξενοδοχεια

  17. Μαχάων avatar
    Μαχάων 25/03/2011 03:57:08

    Μόνο σε εμένα φαίνεται ύποπτη αυτή η ιστορία;
    Δεν είναι βέβαια καθόλου περίεργο οι γύπες που η ίδια κάλεσε στο σπίτι της να έκαναν τα όσα ισχυρίζεται, μάλλον αναμενόμενο θα έλεγα... Το περίεργο είναι στο δημόσιο της δήλωσης.....
    Ας προσπαθήσουμε μια αναγνωση μέσα από τις γραμμές..
    1. Η κ.Χρυσάνθη Κωνσταντακάτου διαθέτει το μέγαρο για τους 300 γύπες.. σε συνεννόηση 'οπως διατεινεται με Τσίπρα και "λοιπούς αλληλέγγυους".
    2. Οι γύπες μετά από πολλές μέρες (και σουβλάκια..) έχοντας διασύρει τη χώρα φεύγουν για κρουαζιέρα...
    3. Μετά από μέρες η εν λόγω κυρία εκθέτει το "φιλαράκι" της τον Αλέξη δημόσια, (φανταζομαι οτι πρέπει να είναι φιλαράκια για να τον διευκολύνει να βρεί στέγη για τα δικά του φιλαράκια τους λάθρο...) ζητώντας από αυτόν και όχι την ελληνικη αστυνομία να της βρεί τα σεμεδάκια της...

    Όλο αυτό γίνεται σε μια περίεργη περίοδο.. το GAP μετράει τα δεκανίκια του και δεν του βγαίνουν... ο καρατζαφύρερ "δεν διάβασε λεπτομερώς", η μικρή εξερευνήτρια ψάχνει για ψηφοφόρους (αλήθεια σε κανενα συρτάρι έχει κοιτάξει; ποτέ δεν ξέρεις..), και το σημαντικότερο το παραδοσιακό δεκανίκι των σοσιαληστών έχει ανοίξει μια άνευ προηγουμένου κόντρα με τον "μαζί τα φάγαμε"....
    Μήπως όλο αυτό είναι μια καλοστημένη επίθεση στην πατερίτσα Τσίπρας;;;
    Μήπως όλο αυτό δεν γίνεται ανιδιοτελώς;;;
    Μήπως μια καλοπληρωμένη θέση "συμβούλου" περιμένει την κ.Χρυσάνθη Κωνσταντακάτου;;;

    • sorry avatar
      sorry @ Μαχάων 25/03/2011 18:53:55

      επιτελους μια αποψη! ολοι οι αλλοι τον τρωτε τον παπα κανονικοτατα! την μια κραζετε τον Παγκαλο κ την αλλη τρωτε τα παραμυθια που σας πουλαει ο ΓΑΠ

  18. Gagalis Georgios avatar
    Gagalis Georgios 25/03/2011 06:50:14

    Lypamai alla nomizw oti i antistoixisi pou ginetai den einai swsti. Opws i kyria epelekse na paraxwrisei to megaro kai eklapisan ta asimika etsi kai o "aytox8on i8agenis Neoellin" paraxwrise tin eksousia ston nyn prwthypourgo. Ara stamatiste na klaigeste gia ta "asimika" kai koitakste gia prwti fora stin neoteri elliniki istoria na paraxwrisete tin eksousia se kapoion aksio me mono gnomwna tin patrida kai to ethinko symferon kai oxi to "amynestai peri partis" (den einai or8ografiko la80s..). Mia zwi o Ellinas epsaxne allou tin ypaitiotita, e loipon kyrioi, to lathos arxizei apo ton lao, kathe laos exei tous politikous pou tou aksizoun teleia kai payla.
    Otan allaksei i ideologia tis mizerias kai tis partis (kataloipa tourkokratias, katoxis klp) tote mono tha allaksoun kai aytoi poi EKLEGONTAI gia na mas kyvernisoun. Oute o Giwrgaki, oute o Kwstakis anevikan ekei panw monoi tous, kapoios tous anevase kai aytos o kapoios legetai ellinikos laos, ekei psakste to lathos... tin riza toulaxiston. Kalinyxta Ellada
    * lypamai gia tous latinikous xaraktires alla grafw apo ekswteriko kai den exw ellinikous

  19. NONOS avatar
    NONOS 25/03/2011 09:45:29

    Ποσο μα πόσο αφελής ...μπορει να ειναι η κατα τα αλλα συμπαθής κυρία "Υπατία" δηλαδη που ζει σε αλλη χωρα, πως δε της πηραν και τα σφραγίσματα απο τα δόντια οι ...δηθεν φουκαραδες σοκολά ενας θεος το ξερει,γιατι διαμαρτυρεται τελικά και προς ποιόν,για να ξερουμε δηλαδη και το ρόλο του καθενα σ'αυτη την κοινωνία.
    Ας κανουν κανενα γκαλοπ ως εταιρία για τα αισθηματα των Ελληνων γενικως προς τους φιλοξενηθέντας στο νεοκλασσικό για να δουν την πραγματικότητα,..και αλλη φορά να προσεχουν ποιόν βαζουν στο σπίτι τους!!!!!!

  20. juliet avatar
    juliet 25/03/2011 10:18:13

    τα είχε ασφαλισμένα; μήπως οι ασφαλιστικές της είπανε ,χρήματα γιοκ,ήξερες τι έκανες .....έτσι σκέφτηκε να το παίξει ληστεμένη μπας και η''φίλη '' Νταλαρα της ανταποδώσει την εξυπηρέτηση.......λέω,ε δεν ξέρω τις διαδικασίες.....

  21. juliet avatar
    juliet 25/03/2011 10:21:33

    Βρε συντρόφοι ,τώρα που σας κατηγορεί για κλέφτες ξαναμπήτε και κάνετε νέα απεργία πείνας........για το καθαρό κούτελο αυτή τη φορά......και θα σας φέρουμε να φάτε και του πουλιού το γάλα.....μέχρι λαγό στιφάδο!!!!

  22. TED avatar
    TED 25/03/2011 11:30:26

    Ανεμομαζέματα, διαβολοσκορπίσματα.

  23. apos avatar
    apos 25/03/2011 12:42:49

    Οι 300 με βουλα της πολιτειας κυκλοφορουν ελευθεροι χωρις να γνωριζουμε καν τι ειναι και τι ηταν στην χωρα τους.
    Ο Ελληνας που για οποιοδηποτε λογο χρωσταει εστω και ενα ευρω κινδυνευει να παει φυλακη.
    Ατοπο, παραλογο και αδικο για καποιον που εχει συναλλαγες με το δημοσιο και ειναι απληρωτος ή κανω λαθος?
    ---------
    www.activecleaning.gr