01/04/2009 00:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιστρέφουν στη Ρηγίλλης Ρουσόπουλος - Καραχάλιος

(Μόνο στο http://www.antinews.gr/). Προεκλογικά καθήκοντα αναλαμβάνουν σύντομα στη Νέα Δημοκρατία ο Θοδωρής Ρουσόπουλος και ο Νίκος Καραχάλιος. Οι δυο μέχρι πρότινος ορκισμένοι εχθροί θα συστεγασθούν μάλιστα στην Κεντρική Εκλογική Επιτροπή του κόμματος ο πρώτος ως γενικός συντονιστής και ο δεύτερος ως υπεύθυνος στρατηγικής. Ρόλοι τους οποίους άλλωστε έχουν διακριθεί και οι δυο στο παρελθόν. Η συμφιλίωση, που αναμένεται να δώσει πόντους στο κυβερνητικό κόμμα, έγινε δυνατή ύστερα από εντολή Καραμανλή την οποία μετέφερε προς τους δυο ο κοινός τους φίλος κ. Ζακυνθινός. Χθες το βράδυ μάλιστα συνέφαγαν και οι τρεις του σε γνωστό στέκι της Γλυφάδας.  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Vass avatar
    Vass 01/04/2009 01:18:27

    Ο χρόνος θα απαλύνει το Άγος. Βάλσαμο μια ήπια ήττα στις Ευρωεκλογές. Αν ο ΘΒΡ συγκρατήσει το κάρο στις -3,0 μονάδες θα ξαναμπεί στη κυβέρνηση μετά από έναν ανασχηματισμό καλλωπισμού και αναδιανομής των ισορροπιών.

  2. apostolos34s avatar
    apostolos34s 01/04/2009 01:32:21

    Έχει τελειώσει το έργο (διακυβέρνηση ΝΔ), απλά όπως όλα τα πράγματα στο "Στρουμφοχωριό" (Ρηγίλλης-Μαξίμου) θα το πάρουν χαμπάρι τελευταίοι. Σαν τον κερατά σύζυγο ένα πράγμα.
    Οι άνθρωποι είναι αστείοι και το βλέπεις καθημερινά. Μόλις διέρρευσε ότι η "PROMOT Λαϊνόπουλος" είναι για λουκέτο, αποφάσισαν στο πόδι να νομοθετήσουν για να μειώσουν το ειδικό τέλος ταξινόμησης των αυτοκινήτων.
    Και ύστερα είναι και το άλλο. Ποιος Καραμανλής, ο ...βοηθός του Σουφλιά; Να έγραφες Factor X ότι ο "κουφός" έδωσε εντολή να τα βρουν και να συνεργαστούν Καραχάλιος-Ρουσόπουλος να δεχθώ ότι μπορεί να γίνει.
    Και μόνο αποδελτίωση να κάνουμε όσα γράφει τις τελευταίες 10 ημέρες το antinews.gr, βγάζουμε το ασφαλές συμπέρασμα πως η κυβέρνηση της ΝΔ είναι ένας άταφος και άκλαφτος νεκρός...
    Και που είστε αδέλφια; Ακόμη δεν ήλθε το Φθινόπωρο όπου τότε θα αρχίσουμε να ζούμε την πραγματική οικονομική κρίση. Τότε είναι που θα λείψει το χρήμα (κυρίως το μαύρο) από την τουριστική σεζόν, που δεν χρειάζεται για να είσαι μάγος να εκτιμήσεις ότι φέτος θα είναι χάλια.
    Ακόμη σήμερα ζουμε με το (μαυρο) χρήμα του προηγούμενου καλοκαιριού. You Know?

  3. Ανώνυμους avatar
    Ανώνυμους 01/04/2009 01:39:51

    Άντε παιδιά ξαναφέρτε και τον Βουλγαράκη να δέσει το γλυκό! Ας τους κρίνουμε ανάλογα με τις πράξεις τους προς το κοινωνικό σύνολο αλλιώς ας τους λουστούμε ξανά, στην -επικείμενη- ψήφο μας εναπόκειται.

  4. Σπύρος avatar
    Σπύρος 01/04/2009 01:40:33

    Και η Αλέκα μέ τον Πάγκαλο χορεύουν αύριο το Τανγκό τής Αγάπης στην Πλατεία Συντάγματος ...
    Το μεταδίδει η Τατιάνα Live...
    Aντε Φάκτορες.

    Καλό Μήνα...!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. apostolos34s avatar
    apostolos34s 01/04/2009 01:44:17

    Αν ήταν Πρωταπριλιάτικο, ομολογώ ότι την πάτησα. Όμως με την Κυβέρνηση-"στρουμφάκια", με αυτούς τους "βασιλιάδες της γκάφας" και τους "πρωταθλητές του αυτογκόλ", δεν θα μου έκανε εντύπωση, όντως να αληθεύει η ενεργοποίηση του Ρουσόπουλου και η συνεργασία του με τον Καραχάλιο.
    Όπως και να έχει καλό μήνα φίλοι και φίλες.

  6. Σπύρος avatar
    Σπύρος 01/04/2009 01:45:32

    Και εγώ δεν είμαι σίγουρος.
    Αλλά μόνονο για Πρωταπριλιάτικο μπορώ να το πάρω.
    Καλό Μήνα σέ όλους.

  7. Προφήτης avatar
    Προφήτης 01/04/2009 01:57:52

    Γεια σου Σπύρο.
    Γεια σου Απόστολε.
    Καλό Μήνα σε όλους (εκτός απ' τα σοράκια-γνωστό).
    Και του χρόνου.

  8. Anonymous avatar
    Anonymous 01/04/2009 05:07:48

    Προεκλογική εκστρατεία έν μέσω καταιγίδας φορομπηχτικών μέτρων, ασταμάτητων κατακόρυφων μειώσεων μισθών και συντάξεων, απίστευτης ακρίβειας, ανασφάλειας, εγκληματικότητας κτλπ κτλπ.
    Άν συμβαίνουν όλα αυτά προεκλογικά άν ξανακερδίσουμε μετεκλογικά τί έχει να γίνει?
    Όσοι είστε αποφασισμένοι να ρίξτε ψήφο στον Καραμανλή ξανασκεφτείτετο.

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/04/2009 06:28:58

    εγώ άκουσα ότι ο Βουλγαράκης και ο Ρουσόπουλος αποσύρονται σε σκήτη κοντά στην Εσφιγμένου στο Όρος και ο Παυλίδης στην Χοζοβιώτισσα που γίνεται και αυτή άβατη.

  10. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 01/04/2009 08:29:20

    Καλό μήνα, ρε παιδιά! Και του χρόνου!

  11. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 01/04/2009 08:46:45

    Εαν δεν ειναι αστειο λογω πρωταπριλιας το μονο που απομενει ειναι να καλεσουν και τον Εφραιμ για ευχελαιο μια και ηταν της παρεας!!

  12. RUSSIA avatar
    RUSSIA 01/04/2009 09:12:12

    OLOI MIA PAREA!! ELLINES FOROLOGOUMENOI EIMASTE GIA KLAMATA!

  13. velvet avatar
    velvet 01/04/2009 10:16:23

    Καλό μήνα. Ωραιο το πρωταπριλιάτικο.

  14. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 01/04/2009 10:45:36

    Factorx δεν είσαι καλά ενημερωμένος.

    Στην Ρηγίλλης πάει για πρώτη φορά με υψηλά καθήκοντα ο Αλογοσκούφης. Συγκεκριμένα αναλαμβάνει την σύνταξη του προγράμματος για τις Ευρωεκλογές που έρχονται, ειδικά μάλιστα για το θέμα της ανασυγκρότησης των χρηματοπιστωτικών αγορών (δομημένα ομόλογα κτλ).
    Η επικοινωνία του Προγράμματος θα γίνει απο τον Ρουσσόπουλο με βοηθό τον Καραχάλιο και συντονιστή τον Ζαγορίτη.

  15. stelios avatar
    stelios 01/04/2009 11:43:11

    Πρωταπριλια ρεεε!

  16. ataktos avatar
    ataktos 01/04/2009 11:48:08

    Σπύρος-είσαι άπιαστος

  17. Keep Talking avatar
    Keep Talking 01/04/2009 11:48:53

    ΧΑΧΑΧΑ, γελασαμε, παλι!

  18. Theo Balaclava avatar
    Theo Balaclava 01/04/2009 12:05:20

    Καλό Μήνα !

  19. Le canard avatar
    Le canard 01/04/2009 12:08:45

    Τα νέα τα μάθατε; Ο Ομπάμα υποχρεώνει τον Ερντογάν να αποσύρει εδώ και τώρα τα τουρκικά στρατεύματα από τα κατεχόμενα και απαιτεί την επανενοποίηση της Κύπρου, και την επιστροφή στο στάτους κβο πριν το 1974.

  20. Le canard avatar
    Le canard 01/04/2009 12:15:03

    ...και την ίδια στιγμή βγαίνει έκθεση της Υπηρεσίας Εσωτερικών Υποθέσεων της ΕΛΑΣ που διαπιστώνει διαφθορά στην Αστυνομία. Πλαστογραφίες, κλοπές και υπεξαιρέσεις χρημάτων είναι ο πλούσιος ... απολογισμός της ΕΛΑΣ για το 2008.

    Σιγά την είδηση!!!

  21. Le canard avatar
    Le canard 01/04/2009 12:20:18

    Γράφουν τα Νεα του Συγκροτήματος Λαμπράκη-Ψυχάρη σήμερα: "Οι κουκουλοφόροι αποκεντρώνονται. Με εμπρηστικές επιθέσεις μακριά από το κέντρο της Αθήνας «ακυρώνουν» τις εξαγγελίες μέτρων οι κουκουλοφόροι".

    Κοντολογίς. Θέλει η πουτάνα να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει.

  22. κουμπάρος avatar
    κουμπάρος 01/04/2009 12:54:48

    Ακόμη και τη φυλάκιση -από 8 μήνες έως 5 χρόνια- επιστρατεύει τώρα για τα μέλη των καρτέλ η κυβέρνηση, διαπιστώνοντας πως ούτε τις τιμές ρίχνουν παρά τις καταδικαστικές σε βάρος τους ποινές από την Επιτροπή Ανταγωνισμού. Οσο για τα επιβληθέντα πρόστιμα -ύψους 243 εκατ. ευρώ την τελευταία πενταετία- μόλις περίπου το 30% έχει πληρωθεί στο Δημόσιο Ταμείο...

    Η ποινή φυλάκισης -κατά τα αμερικανικά πρότυπα της αντιτράστ νομοθεσίας- θα προβλέπεται και στη χώρα μας για πρώτη φορά με τον νέο νόμο για την Επιτροπή Ανταγωνισμού, τον οποίο ανακοίνωσε χθες ο επί της Ανάπτυξης υπουργός Κωστής Χατζηδάκης. Σαφή ένδειξη των κυβερνητικών προθέσεων για τη νέα αντιμονοπωλιακή νομοθεσία δίνουν και οι επερχόμενες αλλαγές, σύμφωνα με τις οποίες:

    Αποβάλλονται και δεν θα εκπροσωπούνται στο εξής στην Επιτροπή Ανταγωνισμού οι εκπρόσωποι του εμπορικού - επιχειρηματικού κόσμου (ΓΣΕΒΕΕ, ΕΣΕΕ, ΣΕΒ).



    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά ο μικρός ο Χατζηδάκης, τουλάχιστον σε επίπεδο διαχείρισης, πάει καλά. Τα μέτρα είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Αρκεί να ξαναφτιαχτεί και να ξαναλειτουργήσει η Επιτροπή Ανταγωνισμού που την πάγωσε ο Παπαθανασίου όσο ήταν στο υπουργείο Ανάπτυξης μετά το "σκάνδαλο των κουμπάρων" (κανονικά θα έπρεπε να την φτιάξει και να την εξυγιάνει, αλλά δεν το έκανε. Γιατί;). Επίσης, απαιτούνται ικανοι ελεγκτικοί μηχανισμοί για να εφαρμόσουν τον σχεδιαζόμενο νόμο, αλλά και να μπορούν να στοιχειοθετήσουν τις παραβάσεις ώστε να πέσουν στη συνέχεια καμπάνες. Διότι συνήθως, οι παραβάτες πιάνονται, αλλά όλως περιέργως, σπανίως στοιχειθετούνται τα αδικήματα. Τέλος, να εισπράττονται τα πρόστιμα μέσα σε αυστηρό χρονοδιάγραμμα και όχι όποτε καπνίσει στον επιχειρηματία.

    Με την ευκαιρία, κ.ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ τι λέτε για την απόφαση του ΣτΕ να μην πληρώσει η Βόνταφον το πρόστιμο που της είχε επιβληθεί από την Ανεξαρτητη Αρχή για τις υποκλοπές;

  23. Πρωταπριλιάτικος avatar
    Πρωταπριλιάτικος 01/04/2009 13:05:31

    Χαχαχα! Το Βήμα σήμερα έχει το the best. Γραφει λοιπόν: «Το Βήμα» δεν δημοσιεύει πρωταπριλιάτικο ψέμα. Αρκούν των άλλων..."


    Ο κυρ Σταύρος ο Ψυχάρης και ο κυρ Χρήστος ο Λαμπράκης, καθώς και ο λόρδος Ντερμπεντερ(ης) μας λέγουν ότι δεν λένε ποτέ ψέμματα. Χαχαχαχαχαχαχαχαχα. Πολύ κρυόπλαστοι βρε παιδί μου, εκεί στο Συγκρότημα.

  24. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/04/2009 13:29:00

    α καλό !!! καλο μηνα.

    ΠΠ

  25. femme avatar
    femme 01/04/2009 13:56:08

    Οι ερευνητές μελέτησαν τη συμπεριφορά περίπου 500 γυναικών από 18 έως 50 ετών και διαπίστωσαν ότι τα 2/3 (τις συγκεκριμένες ημέρες) επιδίδονταν σε αυθόρμητες αγορές, κυρίως ενδυμάτων

    ΄""από 18 έως 50 ετών""

    σοβαρή μελέτη έκανε!

    δεν μας λέει στα 60 τις κάνουν!

  26. Naruto avatar
    Naruto 01/04/2009 14:15:46

    Ηταν σοβαρο και το θεμα, για αυτο.

  27. femme avatar
    femme 01/04/2009 14:33:39

    Δεν αμφιβάλω και ομολογω ότι δεν το διάβασα.

    Αλλά άς έβαζε 18-45

    Απ' τα σαρανταπέντε και μετά η ζωή τραβά την κατηφόρα.

    Πάντως περισσότερο θα συμφωνούσα αν μας έλεγε τι ξοδεύουν για φαγητό, γιατί οι γυναίκες την πέφτουν στο ψυγείο και τα ντουλάπια της κουζίνας τις ημέρες αυτές, παρά ψωνίζουν.

    Αν δεν το ξέρετε το σώμα ελαφρώς αλλάζει και οι γυναίκες ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ να ψωνίζουν τις ημέρες αυτές.

    Ακόμη σε αυτό το σημείο τη βρίσκω λάθος την μελέτη, γιατί αυτή η συνήθεια δεν σταματάει ποτέ.
    Ούτε μετά τα πενήντα.

    Τις ημέρες αυτές σαν από κατάρα....σοκολάτα, πατατάκια κι άλλα πολλά να μη βρεθούν μπροστά σου.

  28. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 01/04/2009 14:44:44

    Βρες μια ομοιότητα και μια διαφορά που έχουν ο Κ.Καραμανλής και ο Νερωνας.
    Η ομοιότητα είναι ότι και οι δυο απέδωσαν τη φωτιά στον εχθρό τους. Ο μεν Νέρωνας στους Χριστιανούς ο δε Καραμανλής στο ΠΑΣΟΚ.
    Η διαφορά είναι ότι ο Νέρωνας ήταν και φυσικός και ηθικός αυτουργός ενώ για τον Καραμανλή ξέρουμε ότι λόγω ανικανότητας ήταν ηθικός αυτουργός. Για φυσικός δεν ξέρουμε.