03/02/2009 13:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιστρέφουν στην Κρήτη

[youtube bfTJS5OFloA&eurl]

Επιστρέφουν τελικά στην Κρήτη οι 2.000, περίπου, αγρότες από το λιμάνι του Πειραιά. Η σχετική απόφαση ελήφθη έπειτα από πολύωρη σύσκεψη του συντονιστικού οργάνου που εκτίμησε ότι ο αγώνας τους εδώ στην Αθήνα πέτυχε (αφού τα θέματα τους έγινα γνωστά) και θα συνεχιστεί στην Κρήτη μαζί με τους υπόλοιπους αγρότες. Η επιβίβαση στα καράβια άρχισε ήδη, καθώς είναι γνωστό οτι οι αγρότες είχαν πει οτι όταν αποχωρήσουν τα ΜΑΤ θα φύγουν κι αυτοί "ήρεμα και καλά".

Προηγουμένως όμως σημειώθηκαν τραγελαφικά επεισόδια. Το πρωί σε άλλη συνεδρίαση του συντονιστικού οργάνου είχε αποφασισθεί να μην κατεβούν στην Αθήνα, αλλά να καλέσουν εκεί εκπροσώπους των κομμάτων. Πρώτος πήγε ο Γιώργος Παπανδρέου, αλλά όταν οι αγρότες κινήθηκαν προς αυτόν τα ΜΑΤ νόμισαν ότι θα τους επιτεθούν και τους ρίχτηκαν με αποτέλεσμα να ακολουθήσουν σκηνές χάους. Χημικά και χειροβομβίδες κρότου – λάμψης από την αστυνομία, ξύλα, πέτρες και ..φρούτα από τους αγρότες και ο Γιώργος να κλαίει από τα δακρυγόνα.

Τα δακρυγόνα, που έριξε η Αστυνομία παρουσία του προέδρου του ΠΑΣΟΚ προκάλεσαν την έκρηξη της Χαριλάου Τρικούπη, η οποία ζητεί τις παραιτήσεις των κ. Παυλόπουλου και Μαρκογιαννάκη, καθώς και της ηγεσίας της Αστυνομίας. Η ηγεσία του ΠΑΣΟΚ είναι έξαλλη με την κυβέρνηση και την "αυταρχική πολιτική που έχει υιοθετήσει έναντι της κοινωνίας" και σκοπεύει να κλιμακώσει τις αντιδράσεις της, αφού θεωρεί πρωτοφανή τα γεγονότα που έγιναν στον Πειραιά.

Με μία ώρα καθυστέρηση απέπλευσε τελικά το πλοίο «Φαιστός» από το λιμάνι του Πειραιά, μετά την ένταση που προκλήθηκε όταν οι αγρότες αποβιβάστηκαν από το πλοίο, λίγο πριν από τον προγραμματισμένο απόπλου, ζητώντας την παραίτηση του υφυπουργού Δημόσιας Τάξης, Χρήστου Μαρκογιαννάκη. Την οργή των αγροτών είχαν προκαλέσει οι δηλώσεις του υφυπουργού σε τηλεοπτικό σταθμό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tiramola avatar
    tiramola 03/02/2009 13:54:52

    Η επίθεση με δακρυγόνα έγινε την ώρα που ο Παπανδρέου συνομιλούσε με τους αγρότες!
    Απο τα χημικά κατέρευσε και ο Μίχας...

  2. Swell avatar
    Swell 03/02/2009 14:03:45

    Σημαντική η πρωτοβουλία ΤΟΥ ΓΑΠ.

  3. anonymous avatar
    anonymous 03/02/2009 14:12:12

    Τότε τα τανκς...τώρα τα τρακτέρ! Τα "σταγονίδια" εκβιάζουν πάλι!

  4. tiramola avatar
    tiramola 03/02/2009 14:13:24

    Πόσο χρονών είσαι ανώνυμε 4?

  5. Ο Anonymous 2 avatar
    Ο Anonymous 2 03/02/2009 14:18:31

    @ tiramola
    Είναι πέντε!
    Όσο και η Νουδούλα στο γκουβέρνο (τότε διορίσθηκε)

  6. tiramola avatar
    tiramola 03/02/2009 14:34:28

    Εγώ νομίζω ότι είναι αγροφύλακας....

  7. Jimmy L avatar
    Jimmy L 03/02/2009 14:44:09

    Factorx τωρα αποθεωθηκες και συναμα προδωθηκες!!!!Ωστε τα ΜΑΤ εριξαν δακρυγονα επειδη νομισαν οτι οι αγροτες θα επιτεθουν στον Παπανδρεου???ΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΙΓΟ ΝΤΡΟΠΗ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ??

  8. tiramola avatar
    tiramola 03/02/2009 14:46:03

    Νόμισαν ότι θα του επιτεθούν?

  9. Jimmy L avatar
    Jimmy L 03/02/2009 14:49:23

    TIRAMOLA εαν εχεις αμφιβολια διαβασε προσεχτικα το Factora

  10. andreas avatar
    andreas 03/02/2009 14:51:23

    Συμφωνώ με Jimmy L. Να σοβαρευτούμε λίγο που νομίσαμε ότι τα ματ προστάτευαν τον Παπανδρέου και αν είναι έτσι τότε γιατί συνέχισαν να πετούν δακρυγόνα αφού είδαν ότι ο ΓΑΠ συνομιλούσε με τους αγρότες; Το μόνο που αποδεικνύεται για ακόμα μία φορά είναι ότι η κυβέρνηση μας δείχνει δείγματα της Νέας(;) Δημοκρατίας που θέλει να μας επιβάλει!

  11. daris avatar
    daris 03/02/2009 14:51:45

    "...αλλά όταν οι αγρότες κινήθηκαν προς αυτόν τα ΜΑΤ νόμισαν ότι θα του επιτεθούν και τους ρίχτηκαν με αποτέλεσμα να ακολουθήσουν σκηνές χάους...." ΝΤΡΟΠΗ Factorx!!! ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΓΡΑΦΑ ΣΕ ΣΟΒΑΡΟ BLOG!!! ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘ'ΕΝΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΔΗΛΩΝΕΙ.ΑΘΑΝΑΤΕ ΕΛΛΗΝΑ!!!

  12. Γιώργος avatar
    Γιώργος 03/02/2009 14:57:25

    Θα έχει τις πληροφορίες του για να το γράφει

  13. Factorx avatar
    Factorx 03/02/2009 15:01:57

    @daris και tiramola και Jimmy: χαλαρώστε, μια παραδρομή ήταν. "θα ΤΟΥΣ επιτεθουν" ειναι το σωστό και το διορθώσαμε. Και μόνο τα νούμερα που είναι στημένα για να μας τσακώσουν για ένα σίγμα γράφουν αυτά που γράφεις daris. Ετσι tiramola;

  14. Jimmy L avatar
    Jimmy L 03/02/2009 15:02:35

    @daris δεν χρειαζεται πολυ μυαλο για να καταλαβει κανεις το τι παιχνιδι παιζειτο τρωκτικο με το ψευδvνυμο factor.Εναι εγκαθετος ωρισμενων κυκλων απο οπου και τα παιρνει για να γραφει αυτα που γραφει.Σε λιγο οπως παει θα αποκαλυφθει μονος του!!Ακου νομισαν.......

    factorx: καλα, εσύ κερδίζεις το βραβείο της βλακείας

  15. alone avatar
    alone 03/02/2009 15:03:03

    Μήπως νόμισαν ότι ο ΓAΠ θα επιτεθεί στους
    αγρότες;

  16. daris avatar
    daris 03/02/2009 15:12:38

    Την πρόθεσή τους να αναχωρήσουν από το λιμάνι του Πειραιά για την Κρήτη, δήλωσαν το μεσημέρι οι περίπου 2.000 ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ αγρότες που το πρωί της Δευτέρας είχαν έρθει από το νησί με τα τρία πλοία της γραμμής. Μετά από μια πολύωρη σύσκεψη του συντονιστικού τους οργάνου οι πρόεδροι όλων των αγροτικών συλλόγων της Κρήτης αποφάσισαν να επιστρέψουν στο νησί τους, θεωρώντας ότι ο αγώνας τους εδώ στην Αθήνα πέτυχε και θα συνεχιστεί στην Κρήτη μαζί με τους υπόλοιπους αγρότες. Ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Ηρακλείου Ζαχαρίας Σπυριδάκης, σε δηλώσεις του, κατηγόρησε για "αναλγησία" την κυβέρνηση, ενώ επιτέθηκε δριμύτατα κατά της Ελληνικής Αστυνομίας.
    Ο αγώνας θα συνεχιστεί από εδώ, στην περιφέρεια Κρήτης, μαζί με του υπόλοιπους αγρότες!

  17. Ο Anonymous 2 avatar
    Ο Anonymous 2 03/02/2009 15:13:04

    Ο μητσοτάκαρος τι λέει;
    Μήπως τους είχε στείλει τους σύντεκνους για να επιτεθούν στο γιο του πιό μισητού εχθρού του;
    Πάλι γκαντέμικο του βγήκε; Μήπως του το "χάλασε" ο τσεφαλογιάννης με δικούς του ζωνιανούς εγκάθετους; Αλλά πάλι, γίνεται να βγάλει τον παπανδρέα μάγκα; Υπερβολή δεν είναι; Όμως πάλι, το γινάτι βγάζει μάτι..

  18. Helmut avatar
    Helmut 03/02/2009 15:17:28

    Πάει ο ΓΑΠ να επισκεφτεί τους αγρότες στο λιμάνι του Πειραιά και μετά από λίγο αποφασίζουν ομόφωνα και εντελώς αυθόρμητα να φύγουν & να επιστρέψουν στην Κρήτη.

    Κατά τα άλλα δεν είναι υποκινούμενα τα κοπέλια.

  19. aionios avatar
    aionios 03/02/2009 15:20:40

    όταν σπέρνεις θύελλες θερίζεις ανέμους.
    αν και πέρασαν 13 χρόνια από τις μεγάλες αγροτικές κινητοποιήσεις της Θεσσαλίας, τότε που τα κομματόσκυλα της ΝΔ έκλειναν τους δρόμους ήρθε τώρα η στιγμή να πληρωθούν με το ίδιο νόμισμα από τα πράσινα κομματόσκυλα.
    όλα τα κιλά όλα τα λεφτά.
    θα πήγαινε και στην Ε.Ε να διεκδικήσει τα δίκαια των αγροτών ο άβουλος παραλίας.
    τέλεια παράσταση στο λιμάνι.
    ξύπνησε επιτέλους το αμερικανάκι.

  20. daris avatar
    daris 03/02/2009 15:25:43

    Helmut Says:
    ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ...ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΟΥΝ ΟΜΟΦΩΝΑ ΚΑΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ!!!ΤΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΣΑ...ΚΑΤΙ ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΦΕΡΕΦΩΝΑ!!!

  21. Factorx avatar
    Factorx 03/02/2009 15:27:02

    @daris: δηλαδη ο Μαρκογιαννάκης είναι το πρόβλημα; Ζήτω η Νικηφοράκης

  22. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 03/02/2009 15:28:10

    @ aionios 20
    aka αγροτικά κομματόσκυλα της ΝΔ :
    Εν τω μεταξύ ο Κoκκινούλης άνοιξε mall "to Agrotikon" και ο Νασίκας έγινε χρηματιστής στο city.
    Αυτές είναι μπίζνες. Ενώ οι άλλοι, τα κορόιδα της εκλογικής περιφέρεια του "επικοινωνιακού ηγέτη", "αρκούνται" στα γάλατα και τα μοναστηριακά ακίνητα!
    Χέσε ψηλά κι αγνάντευε!

  23. osaperas avatar
    osaperas 03/02/2009 15:33:10

    Το Δεκέμβριο όταν είχαν ξεσηκωθεί οι πιτσιρικάδες τους είχαμε κατηγορήσει ως κατευθυνόμενους από το σόρος και λοιπές μυστικές δυνάμεις των ξένων υπηρεσιών.

    τώρα τους αγρότες της κρήτης τους θεωρούμε κατευθυνόμενους από τη Μαρίκα ή από τη Ντόρα ή απότο Γιωργάκη. Μέχρι κι αυτό διαβάσαμε: Ο Γιωργάκης ο οποίος δεν μπορέι να κατευθύνει τον εαυτό του, κατά τα άλλα κατεύθυνε τους αγρότες και τους έπεισε να επιστρέψουν στη κρητη.

    Απίστευτα σενάρια.

    να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε ή μάλλον θα διαβάσουμε

  24. aionios avatar
    aionios 03/02/2009 15:35:43

    ο Σιδερόπουλος είναι Νομαρχιακός Σύμβουλος με το συνδυασμό του νομάρχη Λουκά Κατσαρού νομάρχη Λάρισας της ΝΔ και Πρόεδρος του Πολιτιστικού Οργανισμού της Νομαρχίας.
    το Εμπορικό κέντρο λέγεται Gaia Lifestyle Center και ανήκει στην ΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ με πρόεδρο τον Κοκκινούλη.

  25. daris avatar
    daris 03/02/2009 15:35:45

    @22 ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΕΙΛΗΜΑ ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Ή ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΑ ΧΑΝΙΑ ΤΑ ΟΡΙΖΕ ΜΙΑ "ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ" ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ!!!ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΔΕΣ-ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΔΕΣ-ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΔΕΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΝΟ ΛΑΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ.ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΞΙΖΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΞΑΝΑ!!!

  26. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/02/2009 15:38:07

    ΓΑΠ - η εκρηξη αφορα την Ε.Ε. εμεις εδω νανι

  27. aionios avatar
    aionios 03/02/2009 15:38:26

    @οσαπερα

    τα κόμματα είναι πάνω από όλα στην Ελλάδα.
    και παιδομάζωμα να κάνουν στα χωριά αυτοί θα φωνάζουν ζήτω.
    αν δεν τα ζήσεις δεν καταλαβαίνεις.
    οι Κρητικοί είναι βαμμένοι ως το κόκκαλο και δεν πήγαν για τα προβλήματα πάνω.

  28. anonymous avatar
    anonymous 03/02/2009 15:39:43

    osapera

    Αν εξαιρέσεις την αναφορά σου στον Γιωργάκη, όλα τα άλλα που λες, καταγράφουν το επικρατέστερο επί του παρόντος ισχύον σενάριο, που κυκλοφορεί ευρύτερα έως σήμερα.

  29. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 03/02/2009 15:40:54

    @ aionios 25
    Πληροφορημένος στην εντέλεια περί τα θεσσαλικά, τα σέβη μου.
    Ο όρος "διαπλοκή" είναι πιά μπανάλ, τώρα μιλάμε για Έρωτα (με την εξουσία) και Ραδιουργία.

  30. aionios avatar
    aionios 03/02/2009 15:42:38

    το λάδι έχει τιμή στα ελαιοτριβεία τώρα 1.9€.
    πριν τρία χρόνια το δίναμε 3.8€.
    κι όμως είδα στην Κρήτη αγρότες της ΝΔ στο Λασίθι -ναι υπάρχουν και τέτοιοι εκεί- να είναι χαλαροί εως αδιάφοροι και πράσινους μουτζαχεντίν να ετοιμάζουν επανάσταση.

  31. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/02/2009 15:43:03

    Η φωτογραφία θα μείνει στην ιστορία με τα σχόλια του …

  32. daris avatar
    daris 03/02/2009 15:43:20

    aionios Says:
    Να σου υπενθημησω αγαπητε οτι οι Κρητικοι ειναι πολλα χρονια στην ακρη και στο νομο Χανιων οι "βαμμενοι" που αναφερεις εχουν 3 βουλευτες Γαλαζιους και 1 Πρασινο.Γιατι πήγαν στην Αθήνα? Γιατι 12 μερες κοινητοποιησεων και τα Αθηναικα μεσα δεν ειχαν καμια εικονα και καμια αναφορα.Η μονη αναφορα στην Κρητη ειναι οταν ριχνουν μπαλοθιες και οταν βραζουν τα Ζωνιανα!!!

  33. aionios avatar
    aionios 03/02/2009 15:45:21

    είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
    γαμώ τα κόμματα σας.
    αμόρφωτοι και προσκυνημένοι μια ζωή.
    να φωνάζουμε πάντα για κάποιον αρχηγό.

  34. daris avatar
    daris 03/02/2009 15:48:30

    Πως μπορει καποιος να δικαιολογησει την σταση πολλων γαλαζιων αγροτων που πεινανε πραγματικα απο την τρομακτικη απωλεια εσοδων,με ευθηνη της κυβερνησης, να μην μετεχουν στισ κοινητοποιησεις? Ποιοι λοιπον ειναι οι υποκινουμενοι και σε πια κατευθηνση?

  35. anonymous avatar
    anonymous 03/02/2009 15:49:08

    Άληθεύει, ότι σύμφωνα με τις μετρήσεις του euribor, οι Κρητικοί κατέχουν ένα απο τα υψηλότερα κατά κεφαλή εισοδήματα, σε όλη την Ευρωπαική Ενωση;

  36. aionios avatar
    aionios 03/02/2009 15:51:50

    το σουλτανί το σταφύλι, το καλύτερο σταφύλι του κόσμου για βρώση όχι οινοποίηση, που παράγει κατά μεγαλύτερο ποσοστό η Κρήτη, το 2002 έμενε απούλητο στα ψυγεία με τιμές εξευτελιστικές.
    Δεν θυμάμαι κανένα τότε να φωνάξει για κινητοποιήσεις.
    τότε μόνο τα γαλάζια κομματόσκυλα ούρλιαζαν για τα βαμβάκια κλπ.
    τώρα αν τους πιάσεις από την μύτη θα σκάσουν.

  37. Προφήτης avatar
    Προφήτης 03/02/2009 15:52:06

    @26
    Κόψ' τη κλαψα

    Ο "αγνός λαός της Κρήτης" τούς ψηφίζει και "ορίζουν" τη μοίρα του.

    Και μάθε να φέρεσαι : ΔΕΝ γράφουμε με κεφαλαία.
    Τι "φωνάζεις" ; Για να σε υπολογίσουμε ;

  38. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 03/02/2009 15:52:32

    @ daris 36
    "Πως μπορει καποιος να δικαιολογησει την σταση πολλων γαλαζιων αγροτων που πεινανε πραγματικα απο την τρομακτικη απωλεια εσοδων,με ευθηνη της κυβερνησης, να μην μετεχουν στισ κοινητοποιησεις";

    Θα μιλήσουν όταν στηθεί η κάλπη. Και θα βουλιάξει το ταμείο του ΟΓΑ από συντάξεις αναπηρίας σε μονόχειρες - αυτοακρωτηριασμένους.

  39. daris avatar
    daris 03/02/2009 15:53:08

    @χαράλαμπος 34:
    Διαβαζω,ξαναδιαβαζω,δεν καταλαβα το πνευμα σου...βοηθησε λιγακι.

  40. osaperas avatar
    osaperas 03/02/2009 15:53:37

    Και κάτι ακόμη.

    Πάει ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης στο Πειραιά να συναντήσει τους διαδηλωτές.
    Δεν έχει σημασία ποιος είναι αυτός, αν λέγεται παπανδρέου ή καραμανλής ή μητσοτάκης ή σημίτης.
    Έχει ένα θεσμικό ρόλο, είναι αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης.

    Και τον προβοκάρει η αστυνομία με δακρυγόνα. Καθαρή αλητεία

    Όσοι γνωρίζουν τον μαρκογιαννάκη και όσοι έχουν διαβάσει τις κατά καιρούς απόψεις του, έυκολα μπορούν να οδηγηθούν στο συμπέρασμα ότι η εντολή ήταν δική του.

    Και για να μην παρεξηγηθώ το ίδιο μπόρέι να έκανε ένας μαρκογιαννάκης του πασοκ σε βάρος του οποιουδήποτε.

    μα αυτά όμως είναι θεσμικά ζητήματα και πρέπει όλοι να πάρουμε θεση και να τα καταδικάσουμε.

    Σε θεσμικά ζητήματα όλοι πρέπει να είμαστε απόλυτοι και καθετοι-άσχετα ποιος είναι ο άλλος άσχεται εαν ειναι σοβαρός ή ασόβαρος άσχετα εάν ο ίδιος τα εφαρμόζει ή όχι.

    Οι θεσμοί ενός κράτους είναι δική μας υπόθεση, το κράτος είναι δική μας υπόθεση και δεν πρεπει να το εκχωρούμε σε κανένα μαρκογιαννάκη ή μητσοτάκη η γιωργάκη ή όποιονδήποτε άλλον πολιτικό και εμείς να γελάμε ανάλογα με ποιο κόμμα υποστηρίζουμε

  41. Giannis avatar
    Giannis 03/02/2009 15:53:48

    ΕΙΣΤΕ ΖΩΑ!

    ΤΟ ΞΕΦΤΙΛΙΚΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ!

    ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ

    ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΑΧΟΜΠΑΡΟΚ ΣΥΤΛΑΚΙ ΤΟΥ '80, ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ.


    ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΝ ΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ; ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ

    ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕ Ο ΔΕΚΕΜΒΡΗΣ ΓΙΑ 30 ΒΙΤΡΙΝΕΣ

    ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΛΥΜΕΝΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΠΟΥ ΦΙΛΟΔΟΞΕΙ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΕΙΚΟΝΑ ΓΕΛΟΙΟΤΕΡΗ ΤΩΝ ΝΕΑΡΩΝ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΗ

    ΚΡΙΜΑ!
    ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΙ
    Ο ΓΑΠ ΗΤΑΝ ΘΕΑΜΑ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ;

    Μ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΦΟΡΕΣΟΥΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ 4ΕΤΙΑ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ, ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ

  42. daris avatar
    daris 03/02/2009 15:57:27

    Προφήτης Says:
    Για σου φιλε προφητη μαγκα! Σε ευχαριστω για τη συμβουλη!Ασε εμενα να κλαιω και δεν χρειαζομαι την υποληψη σου! Ισως να κλαιω και για σενα,που ξερεις!!!

  43. daris avatar
    daris 03/02/2009 15:59:44

    Giannis Says:
    Οι ξενοδοχοι δεν θα ξεσηκωθουν...ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ!!!

  44. MANOLIS avatar
    MANOLIS 03/02/2009 16:00:35

    Ο ΣΥΡΙΖΑ ΘΑ ΞΑΝΑΝΕΒΕΙ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ, ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΩΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΑΝ ΑΠΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ

  45. N.Ν. avatar
    N.Ν. 03/02/2009 16:03:02

    ΦΊΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ ΟΙ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΛΕΝΕ. ΤΟ PROJECT ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ, ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟ.

  46. tiramola avatar
    tiramola 03/02/2009 16:03:53

    Πως τον θέλετε τον πρωθυπουργό κύριε Γιάννη ?
    Μηπως να τρώει παιδάκια βλέποντας dvd και να απαντούν για αυτόν οι διαφοροι επικοινωνιολόγοι Λούληδες?

    Φακτορα την έχεις "ξανακάνει" αν θυμάσαι με τα μέτρα στήριξης των αγροτών που είχε ανακοινώσει ο ΓΑΠ σε Σέρρες και Τρίκαλα...

    Τα "έτσι τιραμόλα?" πέστα σε κανένα άλλον....
    Μετά τις επόμενες εκλογές όμως θα αναγκαστείς εκ των πραγμάτων να ανεβάζεις σχόλια που αφορουν πραγματική πολιτικη και όχι σενάρια όπως συνηθισες 5 χρόνια τώρα με τους ηθοποιούς...

  47. anonymous avatar
    anonymous 03/02/2009 16:04:00

    5.Tiramola & 6.Anonymous 2


    Kούνια, που σας κούναγε...
    μεσ΄την γλυκειά βροχούλα!


    anonymous 4

  48. daris avatar
    daris 03/02/2009 16:05:16

    @48 χαράλαμπος:
    Εξυπνη σκεψη αλλα η μονη λυση ειναι στα χερια των ψηφοφορων και οχι στα τερτιπια του εκλογικου νομου!!ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

  49. tiramola avatar
    tiramola 03/02/2009 16:07:50

    @Ανωνυμος 4
    Εγώ προτείνω , και να το πεις και στην Ρηγιλλης , να μετακομίσουν καλυτερα μετα τις εκλογές στα Κειμαν που έχουν και τις off shore όλοι μαζι οι θρησκευόμενοι...
    Πήγαινε και συ μαζι....

  50. daris avatar
    daris 03/02/2009 16:09:33

    Anonymous Says:
    Ειμαι σιγουρος οτι τα μονα πραγματικα δακρυα ειναι αυτα του ΚΚ που απο σεβασμο στον καταληλοτερο δεν εδειξε η TV.

  51. Giannis avatar
    Giannis 03/02/2009 16:09:34

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΤΥΠΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΩΣ ΠΡΟΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΪΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ...ΠΑΙΔΙΑΚΙΑ ΤΟΥ.
    ΧΕΣΤΗΚΑ
    ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΓΑΠ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙ;
    ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ;
    ΜΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ.
    ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ; ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ.
    ΑΠΛΩΣ ΤΡΟΦΟΔΟΤΗΣΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΘΟΡΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ. Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΠΕΣΜΕΝΟΥ ΦΡΟΥΤΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ.
    ΤΩΡΑ ΟΛΗ Η ΓΗ ΒΙΩΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΟΦΑΝΗ ΚΡΙΣΗ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!
    ΑΛΙΩΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΑΒΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΌ ΤΟΝ ΓΑΠ...

  52. daris avatar
    daris 03/02/2009 16:10:49

    ** και επειδη δεν ειναι σωστο οι ΑΝΔΡΕΣ να κλαινε!!!

  53. tiramola avatar
    tiramola 03/02/2009 16:11:23

    "ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΓΑΠ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ"

    Στο εξωτερικό μένεις?

  54. ΝΝ avatar
    ΝΝ 03/02/2009 16:11:35

    Σωστός ο Giannis!!!

  55. Giannis avatar
    Giannis 03/02/2009 16:13:34

    OXI TIRAMOLA ΜΟΥ, ΕΔΩ ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ

    ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΤΟΣΟ ΟΠΑΔΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ.
    ΣΥΖΗΤΑΜΕ
    ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ;

  56. daris avatar
    daris 03/02/2009 16:13:57

    giannis Says:
    Ειμαι σιγουρος οτι αν δεν κατεβαινε στο λιμανι ο ΓΑΠ παλι κακο θα ηταν.Το MEGA-λο παραμυθι καποτε εχει τελος!

  57. daris avatar
    daris 03/02/2009 16:20:18

    61 χαραλαμπος:
    Εχεις δικιο απολυτο και σιγουρα δεν ειναι δημοκρατικο κατι τετοιο.Δεν ειναι προυποθεση μια ισχυρης κυβερνησης η αυτοδυναμια του ενος ή του αλλου κοματος αλλα η πραγματικη συγκλιση αποψεων στα σημαντικα θεματα ειτε σε κυβερνητικο ειτε σε πολιτικο επιπεδο.

  58. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/02/2009 16:20:32

    tiramola - καλα ο ΓΑΠ και σκατα να φαει τιποτα αλλα εσει ποια ....

  59. antonis avatar
    antonis 03/02/2009 16:21:33

    Ta pragmata einai apla: ta MAT epite8ikan giati nomisan o GAP kai oi sun auto pane na SKASOUN TA LASTIXA twn agrotwn!!!

    XAXAXAXA!! den 3exname!!

  60. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/02/2009 16:25:05

    Όταν ο παπατζής τα έκαμνε σκατα(1945) όλοι χα χα
    τώρα φωτογραφία για φαει …

  61. Προφήτης avatar
    Προφήτης 03/02/2009 16:25:33

    Γιατί δεν κατέβηκε και η τρόϊκα στο λιμάνι ;

  62. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/02/2009 16:28:53

    Τιραμολα –ειδές ποτέ να αγιάσει στον τόπο του έτσι και σει φίλε …

  63. daris avatar
    daris 03/02/2009 16:36:56

    Ο ANTENNA TV...
    μετέδωσε πληροφορία από Βρυξέλλες που μας ενημερώνει ότι μέχρι στιγμής ο κ. Χατζηγάκης βρίσκεται εκεί χωρίς να έχει κάνει καμιά επαφή!! Πληροφορίες ότι ίσως γίνει κάποια συνάντηση έως την Παρασκευή!!!
    Γιατί πήγε ο κ.Υπουργός στις Βρυξέλλες τόσο βιαστικά; Ποιο πρόβλημα είχε; Για να μην συναντηθεί με τους αγρότες; Κορόιδεψε τους Ελληνες; Τι λέει ο ΚΚ?

  64. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/02/2009 17:07:04

    ευτηχος υπαρχει το copy και εχω την φωτογραφεια

  65. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/02/2009 17:11:57

    Ευτυχώς factorx δεν σου αρέσει ο κλαψιάρης πρωθυπουργός (καλά τι άντρας θα ήταν ) τώρα όμως θα σε πάω με το καροτσάκι στον Αλέξη η στο Καρά …χα χα α

  66. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 03/02/2009 17:16:35

    Ο μόνος σοβαρός και υπεύθυνος πολιτικός είναι ο Γιώργος Παπανδρέου. Δυστυχώς οι Ελληvες γουστάραν τον παραλία, γιατί είναι βαλκάνιοι. Τώρα που τους ήρθε το τσιβί στον... ρίχνουν καμιά μπαλωθιά "τι κάνει ο Γιώργος". Ο Γιώργος και το ότι ασχολείται με τους Ελληνες χάρη τους κάνει.

  67. ΑΦΡΙΚΗ avatar
    ΑΦΡΙΚΗ 03/02/2009 17:38:35

    ΣΙΓΑ ΡΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ... ΧΑΡΗ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΑΠ... ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΦΡΙΚΗ? ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!

  68. Tuareg avatar
    Tuareg 03/02/2009 17:56:08

    @ ΑΦΡΙΚΗ 69
    Δεν είμαστε ακόμα Αφρική αλλά προσπαθούμε σκληρά, ίσως και να το πετύχουμε.

  69. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/02/2009 17:59:12

    Άντε γειά! Και μάλιστα δεν χρειάστηκε καν δυναμική επέμβαση της αγροφυλακής...

  70. 111 avatar
    111 03/02/2009 18:03:33

    2-2-2009

    ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ, ΟΧΙ ΔΑΚΡΥΓΟΝΑ!

    Οι Οικολόγοι Πράσινοι Κρήτης καταγγέλλουν την αστυνομική επίθεση κατά των αγροτών της Κρήτης στο λιμάνι του Πειραιά με τα δακρυγόνα, τους τραυματισμούς (ακόμη και βουλευτή της αντιπολίτευσης) και τις συλλήψεις. Αποκλειστικά υπεύθυνη είναι η κυβέρνηση της ΝΔ που αρνείται να επιτρέψει στους αγρότες να διαδηλώσουν ειρηνικά όπως είναι η πρόθεσή τους μέχρι το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης.

    Γι’ άλλη μια φορά, οι αγρότες αποδεικνύεται ότι αντιμετωπίζονται από την κυβέρνηση ως πολίτες β’ κατηγορίας, ακολουθώντας την παράδοση των κυβερνήσεων του ΠΑΣΟΚ που έβαζαν να ξεφουσκώνουν τα λάστιχα των τρακτέρ κι έσερναν αγρότες στα δικαστήρια για τις κινητοποιήσεις τους.

    Οι αγρότες είναι θύματα μιας πρωτοφανούς εκμετάλλευσης. Βασικά προϊόντα της Κρήτης όπως το λάδι έχουν τις χαμηλότερες τιμές εδώ και πολλά χρόνια, ενώ οι τιμές στα ράφια για τους καταναλωτές αυξάνονται συνεχώς με ευθύνη μεσαζόντων, μεγαλεμπόρων και ανυπαρξίας ελέγχων από την κυβέρνηση. Την ίδια στιγμή, με ευθύνη όλων των κυβερνήσεων των τελευταίων χρόνων και των κομμάτων που κυβέρνησαν, οι συνεταιρισμοί είναι καταχρεωμένοι και υπό διάλυση, οι αγρότες κατέληξαν εξαρτημένοι από χημικά λιπάσματα, το πετρέλαιο και τις επιδοτήσεις που αποτελούν όπλο στα χέρια εταιρειών και κυβερνήσεων για να τους ελέγχουν πολιτικά. Ακόμη και τους σπόρους που άλλοτε παρήγαγαν οι ίδιοι τους έχουν βάλει να τους αγοράζουν κάθε χρόνο, πακέτο με τα χημικά λιπάσματα και φυτοφάρμακα.

    Οι Οικολόγοι Πράσινοι Κρήτης απαιτούν:
    • Άμεση έναρξη διαλόγου με τους αγρότες και τους φορείς της Κρήτης, χωρίς την παρεμβολή αστυνομικών δυνάμεων.
    • Στήριξη με αποζημιώσεις των αγροτών που πλήττονται. Η αγροτική οικονομία πρέπει να επιβιώσει και να διατηρηθεί πληθυσμός στην ύπαιθρο, ιδιαίτερα τώρα, στις συνθήκες της διεθνούς οικονομικής κρίσης.

    Οι Οικολόγοι Πράσινοι Κρήτης προτείνουν:
    • Ενθάρρυνση της στροφής στη βιολογική καλλιέργεια, την απεξάρτηση των αγροτών από το πετρέλαιο και τα χημικά λιπάσματα. Να προστατευτούν οι παραδοσιακές ποικιλίες σπόρων και να ενθαρρυνθούν οι αγρότες να παράγουν οι ίδιοι τους σπόρους τους.
    • Βασικά προϊόντα διατροφής θα πρέπει να παράγονται και να καταναλώνονται σε τοπικό επίπεδο, ως αντίδοτο στην οικονομική κρίση.
    • Συνεταιρισμοί και δίκτυα καταναλωτών και παραγωγών θα πρέπει να δημιουργηθούν και να συνεργαστούν χωρίς την παρεμβολή μεσαζόντων για να δίνουν καλές τιμές για τους παραγωγούς και φτηνά ποιοτικά αγροτικά προϊόντα για τους καταναλωτές.

    Οικολόγοι Πράσινοι Κρήτης

  71. anonymous avatar
    anonymous 03/02/2009 18:04:04

    @51 Tiramola

    Αν ήξερες...πόσα συγγνώμη, θα ζητούσες!!!!!!

    anonymous 4

  72. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/02/2009 18:04:43

    Strange Attractor - καπου αλλου θα σκασει στο Αθηνοσταν ...

  73. θυμωμένος avatar
    θυμωμένος 03/02/2009 19:19:11

    Κάποιοι "πονηροί πολιτευτές", (και απο τις δύο μεγάλες παρατάξεις, και για δικούς τους λόγους έκαστος), προσπάθησαν, και μισοκατάφεραν να ευτελίσουν τους αγώνες των αγροτών της Κρήτης.
    Επειδή αυτοί που βλέπετε στις τηλεοράσεις και τα δελτία, με τις "κατσούνες" και τα κρουσάτα κεφαλομάντηλα ΔΕΝ είναι οι αγρότες της Κρήτης, καλά θα κάνουν οι εμπνευστές της ιστορίας την επόμενη φορά που θα προσπαθήσουν τέτοια κόλπα να είναι τουλάχιστον σωστά προετοιμασμένοι.
    Οι αγώνες δεν γίνονται με γραφικότητες.
    (Ας πάρουν μερικά παραδείγματα από τους αγρότες του κάμπου, να μάθουν πως οργανώνονται και κερδίζονται οι διεκδικήσεις).

  74. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 03/02/2009 19:53:54

    Εγω,βλεποντας και ακουγοντας τους διαφορους και απο δω και απο κει,εχω εντελως απογοητευτει,για την πολιτικη εκπροσωπηση, που εχουμε.
    Μονο να τους βλεπεις,χωρις καν να τους αους,τρεμεις απο το τι μας επιφυλασσει το μελλον.
    Καλα ρε γαμωτο,κανενας με IQ αξιοπρεπες,δεν υπαρχει εκει περα;
    Πως τα καταφεραμε να βαλουμε τα ζωα να μας κυβερνανε;Και εννοω ενθεν κακειθεν.
    Αντωωναρος,Αντωνιου,Ξηνογιαννακοπουλου,Πρωτοπαππας,και τοσα αλλα σαινια!

  75. anonymous avatar
    anonymous 03/02/2009 21:17:37

    "Δεν αποχωρούν οι αγρότες της Κρήτης από το λιμάνι του Πειραιά, εάν δεν ανακαλέσει ο Χρήστος Μαρκογιαννάκης τις δηλώσεις του περί "υποκινούμενων κινητοποιήσεων"....λέει σαν έκτακτο, ο ζούγλας τελεία γρ.

    Ο μεν να ανακαλέσει,ή,οι παρουσιαστές των ειδήσεων του μένγκα,
    ...που τον εξέθεσαν για "διγλωσσία" ...ανάμεσα σε επαρχία κι απρουτεύουσα!

  76. osaperas avatar
    osaperas 03/02/2009 21:37:09

    @76
    σωστός εισαι αλλά θα επρεπε να ξεκινησεις τη παραθεση ονοματων από το μαρκογιαννάκη, ο οποίος λόγω της θεσης του και του χαμηλού iq του είναι σούπερ επικίνδυνος. Τα υπολοιπα ονόματα μένουν ως εχουν

  77. dimitris avatar
    dimitris 03/02/2009 22:24:18

    ΓΙΑΝΝΗ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

  78. Factorx avatar
    Factorx 04/02/2009 00:15:20

    Με μία ώρα καθυστέρηση απέπλευσε τελικά το πλοίο «Φαιστός» από το λιμάνι του Πειραιά, μετά την ένταση που προκλήθηκε όταν οι αγρότες αποβιβάστηκαν από το πλοίο, λίγο πριν από τον προγραμματισμένο απόπλου, ζητώντας την παραίτηση του υφυπουργού Δημόσιας Τάξης, Χρήστου Μαρκογιαννάκη. Την οργή των αγροτών είχαν προκαλέσει οι δηλώσεις του υφυπουργού σε τηλεοπτικό σταθμό.

  79. Anonymous avatar
    Anonymous 04/02/2009 00:33:50

    @4Δεν ήξερα ότι τα τανκς=τρακτέρ!Η Ρηγίλλης καλά...!

  80. anonymous avatar
    anonymous 04/02/2009 01:08:02

    ..κι οι Χανιώτες καλύτερα!

  81. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 04/02/2009 16:40:38

    Είδα χθες ειδήσεις και τα σχετικά βίντεο, διάβασα κι εδώ τα σχόλια. Ρε παιδιά, πάτε καλά; Είναι δυνατόν να λένε (ουσιαστικά αυτό λένε) ότι η αστυνομία έριξε τα δακρυγόνα επίτηδες στον Παπανδρέου; Πάτε καλά; Και πάνε καλά όσοι το λένε;

    Τα δακρυγόνα είχανε πέσει 10 λεπτά πριν. Ο ίδιος ο ΓΑΠ λέει ότι ήταν 100 μέτρα μακρυά όταν δεν έριχναν πλέον (το είπε τηλεφωνικά στην Τρέμη, η οποία το μετέφερε στο δελτίο ειδήσεων - μη χάσει κι αυτή να μας πει για τα κονέ της). Το ΠΑΣΟΚ ουδέποτε ενημέρωσε ότι θα πάει εκεί ο ΓΑΠ. Το παραδέχτηκαν όλοι. Θα έπρεπε, λέει ο Καστανίδης, να το καταλάβουν από τις φωνές των αγροτών και την ανακοίνωση στα μεγάφωνα! Μα τα μεγάφωνα τον ανήγγειλαν όταν ήταν ήδη εκεί! Έπειτα, είναι τρόπος αυτός να ενημερώνεις την αστυνομία για το που και πότε θα πάει ο αρχηγός της αξ. Αντιπολίτευσης; Να περιμένουν τους αστυνομικούς που είναι εκεί να τον δουν ή να τον ακούσουν, για να ενημερώσουν τους ανωτέρους τους; Έπειτα είδατε τις εικόνες; Γιατί εγώ μόνο τον ΓΑΠ είδα να τρίβεται. 50 άλλα πρόσωπα φαίνονται στο βίντεο και κανείς άλλος δεν τρίβεται; Αυτό δεν είναι απόδειξη ότι τα δακρυγόνα είχαν ριχθεί πριν από αρκετή ώρα και πλέον μόνο σε λίγους μπορούσαν να δράσουν;

    Είπαμε αντιπολίτευση στην κυβέρνηση αλλά σε πράγματα που στέκονται. Όχι σε ανοησίες.