29/01/2009 13:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επικράτησαν οι γαλάζιοι αγροτοπατέρες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γραφίδης avatar
    Γραφίδης 29/01/2009 13:53:03

    Διαβλέπω πίκρα για την διάλυση των μπλόκων. Αποδίδεται στους γαλάζιους. Μώρε μπράβο δύναμη οι γαλάζιοι αγρότες! Ανοίγουν και κλείνουν τα μπλόκα ότε θέλουν και πληρώνονται γι' αυτό "...ενώ εκτιμάται ότι σε πολύ σύντομο χρόνο θα πιστωθούν και οι ατομικοί λογαριασμοί των δικαιούχων".

    Ένας ακόμη λόγος για σίγουρη αυτοδυναμία του ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ. Ο άλλος (λόγος)? ROCOS και MATI.

    Ante geia!!!

  2. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 29/01/2009 14:20:44

    Διαβλέπω μια ανακούφιση για τη διάλυση των μπλόκων. Ολόιδια με την ανακούφιση των πασόκων όταν ξεφούσκωσαν τα λάστιχα.

  3. ο δείμος του πολίτη avatar
    ο δείμος του πολίτη 29/01/2009 14:30:27

    Οι γαλάζιοι αγροτοσυνδικαλιστές δεν έχουν τέτοια δύναμη να ξεσηκώσουν τόσο κόσμο και μετά τον διώξουν. Το θέμα είναι το ΠΑΣΟΚ δεν κινητοποιήθηκε όσο έπρεπε και έμεινε μόνο στα τηλεοπτικά σχολια.

  4. εφιαλτης avatar
    εφιαλτης 29/01/2009 15:01:30

    Aναμενόμενο!Οι εφιάλτες Κοκκινούληδες θα αγωνίζονταν για τα κοινά συμφέροντα…..αυτοί πιθανόν να έλυσαν το πρόβλημα του διορισμού καμιάς κόρης ή γιού στο δημόσιο…

  5. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 29/01/2009 15:46:19

    ΟΧΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΣΤΑ ΜΠΛΟΚΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΓΑΠ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΟΤΑΝ ... ΚΑΙ ΑΝ .... ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΤΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ ΚΤΛ , ΖΗΤΩ Ο ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓΕΡΩΧΟΥ ΑΚΗ , ΖΗΤΩ Η ΠΑΣΣΙΟΝΑΡΙΑ ΛΟΥΚΑ ΚΑΤΣΕΛΗ ΖΗΤΩ Ο ΕΘΝΙΚΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΠΑΓΚΑΛΟΣ (ΤΟΝ ΟΤΣΑΛΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ΑΥΤΟΣ ... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ) ΖΗΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ,ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΖΗΤΩ ΤΑ BLUEBERRY ΖΗΤΩ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΚΑΤΖΕΤΑΚΙΑ (ΓΙΩΡΓΟ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ)ΖΗΤΩ Η ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΚΑΦΡΙΛΑ
    ΟΥΣΤ ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΕΣ

  6. andreas avatar
    andreas 29/01/2009 17:10:21

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι χαμένοι από την μάχη είναι οι αγρότες. Τα 500 που τους έταξαν δεν πρόκειται να τα ΄πάρουν, τουλάχιστον όχι άμεσα και όχι όλα. Τι να γίνει αφού επέτρεψαν σε ορισμένους γαλάζιους δούρειους ίππους είναι άξιοι της τύχης τους. Ήθελα μόνο να ξερα αυτοι της κυβέρνησης οι καραγκιόζηδες δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο; Τουλάχιστον ο ΓΑΠ σου λέει ότι το 1 δις θα το δώσω από τα 28 των τραπεζών, ο άλλος ούτε που ξέρει. Μπορεί να λέμε ό,τι θέλουμε για το ΠΑΣΟΚ όμως αν είναι να διαλέξω στην καφρίλα του και στους ανίκανους επιλέγω σαφώς το πρώτο. Γιατί μια καφρίλικη κυβέρνηση σαν του ΠΑΣΟΚ, μπορεί να τσιμπήσει κάμποσα όμως θα σου κάνει ένα έργο, ας θυμηθούμε βιοτικό επίπεδο, αττικές οδούς, μετρό και τα σχετικά. Από την άλλη ο ανίκανος βλέπε κυβέρνηση ΝΔ, ούτε ξέρει πού πάνε τα 4, την μια βγάζει ένα νόμο, την άλλη τον παίρνει πίσω και διαρκώς χάνεται στην μετάφραση. Η ανικανότητά της λοιπόν είναι επικίνδυνη, κάτι που καταμαρτυρά το γεγονος ότι 5 χρόνια τώρα τα πάντα βρίσκονται σε χειρότερη κατάσταση, συμπεριλαμαβανομένης της οικονομίας, που κοντεύει να καταρρεύσει πριν καν μπει η διεθνής κρίση.

  7. neos agrotis avatar
    neos agrotis 29/01/2009 18:14:27

    αυριο στθς 10 πμ μπλοκο στην εθνικη αθηνων πατρων στο αιγιο.

  8. AGRICOLAS avatar
    AGRICOLAS 29/01/2009 19:01:50

    ΠΟΙΟΣ ΚΑΡΦΩΣΕ ΣΤΗΝ ΚΟΜΙΣΙΟΝ ΓΙΑ ΤΑ 500.000.000,ΠΟΙΟΣ ΕΠΕΝΔΥΕΙ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΑΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.ΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΜΠΛΟΚΑ ΤΠΗΡΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕ,ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΜΠΟΥΚΑΡΟΥΝ ΤΑ ΤΡΑΚΤΕΡ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ..ΛΩΡΙΔΑ ΤΗΣ ΓΑΖΑΣ; ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΗΤΕ Ο ΣΥΡΙΖΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.ΠΟΙΟΣ ΕΞΥΠΝΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΙΣ ΣΕΡΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΔΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ; ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΕΣ Η ΚΟΙΝΕΣ.....
    ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΦΑΞΩ ΤΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ
    ΠΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠ' ΤΑ ΜΠΛΟΚΑ ΚΑΙ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΚΟΤΕΣ..
    ΟΙ ΚΑΡΙΟΛΗΔΕΣ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΑΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ..ΚΩΛΟΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ....Α ΡΕ ΠΑΓΓΑΚΕ!!

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 29/01/2009 20:04:56

    Ελλάς Ελλήνων Επιδοτούμενων.