07/04/2009 13:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επερώτηση το θέμα του Antinews για την ΚΕΔ

 Για μείζον ηθικό και πολιτικό θέμα από την επιλογή του νέου προέδρου και διευθύνοντος συμβούλου της Κτηματικής Εταιρείας του Δημοσίου (ΚΕΔ), κάνουν λόγο δέκα βουλευτές του ΠΑΣΟΚ σε ερώτησή τους προς τον υπουργό Οικονομίας και Οικονομικών. Όπως επισημαίνουν, η κυβέρνηση διόρισε ως νέο επικεφαλής της ΚΕΔ τον κ. Κωνσταντίνο Φωτόπουλο, ο οποίος από τον Οκτώβριο του 2004 μέχρι τον πρόσφατο διορισμό του έχει διατελέσει γενικός διευθυντής του Ομίλου Εταιρειών Civitas -όμιλος που, όπως υποστηρίζουν οι βουλευτές, φέρεται να έχει παράσχει τις υπηρεσίες του στον ηγούμενο Εφραίμ και στον εμπλεκόμενο στο σκάνδαλο του Βατοπεδίου Όμιλο Πάπιστα.

Το θέμα αναδείξαμε χθες στο: Η ΚΕΔ και η γαλάζια διαπλοκή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 07/04/2009 13:18:00

    Αυτό το αφιερώνω στο σύντροφο Τιραμόλα

  2. Smash Direct avatar
    Smash Direct 07/04/2009 13:56:15

    Εγω το αφιερωνω στον Σπατζιωτη ,τον orestio και σε ολο το συναφι τους!!!!Να τον χαιρομαστε....

  3. kanis avatar
    kanis 07/04/2009 14:40:37

    @factorx

    Εύγε!

    Ποιοί είναι οι δέκα βουλευτές;
    Φαντάζομαι, δεν θα περιλαμβάνεται ο Κανριχάκης, που έκανε το παν, να ανανεωθεί η διοίκηση της ΚΕΔ!

  4. tiramola avatar
    tiramola 07/04/2009 15:20:09

    Ευχαριστώ σύντροφε Φάκτορ.
    Σου απευθύνω θερμό αγωνιστικό χαιρετισμο!

  5. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΒΗΜΑ avatar
    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΒΗΜΑ 07/04/2009 16:16:19

    ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!

  6. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 07/04/2009 17:14:28

    kanis
    ηταν δυνατο να λειπει ο καρχιμακης?

  7. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 07/04/2009 17:17:20

    Και εις άλλα, και εις ανώτερα.

  8. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 07/04/2009 17:28:52

    Δεν ξέρω αν είναι η πρώτη φορά για το αντινιους που γίνεται ΣΟΒΑΡΗ επερώτηση βάσει ανάρτησής του, γιατί δεν το έχω παρακολουθησει από την αρχή του, αλλά εύχομαι ΜΟΝΟ τέτοια από 'δω και πέρα (αφήστε τους νεκρούς να προχωρούν).

  9. αλλα_λογια avatar
    αλλα_λογια 07/04/2009 20:46:46

    Το antinews εχει αλλη μια ευκαιρια να δωσει τροφη για κανουργια επερώτηση στη Βουλη. Πόσες συμβάσεις έχει δώσει ο υπουργός Παπαθανασίου στη Civitas; Τις πιο πολλες χωρις διαγωνισμο.
    Α, με την ευκαιρια πόσες δουλιες εχει δώσει ο Χατζηδάκης στην ίδια εταιρία.

  10. kanis avatar
    kanis 08/04/2009 01:12:22

    @6 τρια πουλακια καθονταν Says:
    April 7th, 2009 at 5:14 pm


    μόνο η ντόοοορα ξέρει!

  11. ariel avatar
    ariel 08/04/2009 11:58:15

    @3 Κanis αν διαβάσεις την επερώτηση, η υπογραφή του Καχριμάκη είναι πρώτη.