12/10/2012 21:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επεισόδια στον όμιλο Μπόμπολα

Επεισόδια πριν από λίγο στον όμιλο Μπόμπολα και αυτή την ώρα βρίσκονται αστυνομικές δυνάμεις έξω από το κτίριο. Φημολογείται ότι ο «όλα τα σφάζω» Φώτης Μπόμπολας απέλυσε περισσότερους από 10 ηχολήπτες με τη μία, αυτοί τρελάθηκαν και άρχισαν να κάνουν επεισόδια και να σπάνε. Κλήθηκε η αστυνομία αλλά η κατάσταση ήταν έκρυθμη για αρκετή ώρα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Τάκης avatar
    Τάκης 12/10/2012 21:43:06

    Οι ταραξίες θα πάνε για αντίσταση κατά της (ανωτάτης) αρχής. Την οποία αρχή βέβαια εκπροσωπεί ο Μπόμπολας.

  2. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 12/10/2012 21:57:11

    Καθε Παρασκευη τρεμει το φυλοκαρδι ολων των εργαζομενων μη τυχων και παρουν τον δρομο για τον ΟΑΕΔ . Η Παρασκευη απο καλυτερη μερα της εβδομαδας για τον εργαζομενο , εφτασε να ειναι μισητη .

    • bladerunner82 avatar
      bladerunner82 @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 12/10/2012 22:23:45

      ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ....

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 12/10/2012 23:45:14

      Μπα μην το λες! Εγώ απολύθηκα Τρίτη! Αλλά όχι από το Μπομπολέικο!

  3. Επονιτάκι avatar
    Επονιτάκι 12/10/2012 23:04:59

    τους καθάρισε δηλαδή στεγνά ο Φωτίνο,ο υιός του Δον Μπομπολεόνε

  4. Wraia ta leme avatar
    Wraia ta leme 12/10/2012 23:41:47

    Εξ εγκυροτάτης πηγής: Ο "όλα τα σφάζω" γυιός εκδότη, κρύφτηκε σε μία τουαλέττα και την επιχείρηση καταστολής, ανέλαβε η σύζυγος, πρώην γραμματεύς του αφεντικού που έδινε εντολές στην αστυνομία!...

    • kapar13 avatar
      kapar13 @ Wraia ta leme 13/10/2012 10:06:18

      Λογικό ακούγεται. Ξέρει από "ντικτέϊσον"...

  5. ΣΑΚΑΤΑΚ avatar
    ΣΑΚΑΤΑΚ 12/10/2012 23:41:59

    ....Σσσσσστ...μη λέτε κακές κουβέντες για τον ευεργέτη!!..αχάριστοι, θυμηθείτε το σπρώξιμο που μας έκανε,,πριν τις εκλογές, στην παρούσα φάση, αλλά και μετά βεβαίως βεβαίως...

  6. sitting duck avatar
    sitting duck 12/10/2012 23:44:00

    Δεν ξέρω αν κάνετε πλάκα, αλλά εργαζόμενοι στην εφημερίδα που υπήρξαν αυτόπτες μάρτυρες των επεισοδίων, ανέφεραν ότι μπούκαραν ΜΑΤ να συλλάβουν τους απεργούς, ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ!!! Κύριε Δένδια, κύριε Ρουπακιώτη, μπορείτε να αντικρούσετε αυτές τις μαρτυρίες;

  7. nikos avatar
    nikos 13/10/2012 00:30:14

    Respect . Αυτο θα πει " πασει θυσία" . Οριστεί λοιπόν οι θυσίες. Αντε μπρε! Χειροκροτειστε.

  8. ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ avatar
    ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ 13/10/2012 01:19:16

    Ρε τι τραβάει ο Εθνικός εργολάβος με τα παλιόπαιδα, πρέπει να του συμπαρασταθούμε τόσα και τόσα καλά μας έχει κάνει μέχρι και με την διαχείριση των απορριμμάτων θα ασχοληθεί για χάρη μας, τι να πρωτοκάνει ένας (όμιλος) έμεινε;

  9. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 13/10/2012 03:46:56

    Η ευγενής σινιορία των ηχοληπτών ανέβηκε πολύ στην εκτίμηση μου.

  10. Ραβινος avatar
    Ραβινος 13/10/2012 08:51:11

    Για να το δουμε και απο την αλλη μερια χωρις εκδικητικη θωρια λογω Μπομπολεικου !Δηλαδη εαν μια επιχειρηση δεν μπορει να πληρωσει τους εργαζομενους λογω οικονομικων προβληματων ασχετως ποιας ειδικοτητας ειναι αυτοι θα πρεπει να τους εχει αεργους στο μισθολογιο δικην δημοσιου υπαλληλου ?Σαν να μην ακουγεται καλα !Ετσι που τα βλεπουμε τα πραγματα θα καταληξουμε στο τελος να βλεπουμε καθε ιδιωτικη επιχειρηση να δημοσιοποιηθει για να εχουν ''δουλεια '' οι υπαλληλοι της ασχετως το ποιος και απο που θα τους πληρωνει !Το ονειρο καθε τεμπελχανα λαμογιου !Ωραια πραγματα !

    • parsifal avatar
      parsifal @ Ραβινος 13/10/2012 10:15:56

      Eίσθε η μόνη ψύχραιμη φωνή κ. Ραββίνε. Κάποιο κύριοι, παχυλά αμοιβόμενοι επι δεκαετίες ραδιοτηλεοπτικής ασυδοσίας θεωρούν επιβεβλημένο να συντηρεί η χειμαζομένη οικονομία και κοινωνία 40 ραδιόφωνα και περί τα 15 περιφερειακά τηλεοπτικά κανάλια στην Αττική μόνο...
      Ποιός εχέφρων επιχειρηματίας, ασχέτως του τι κέρδισε ολα αυτά τα χρόνια θα συνεχίσει να πληρώνει για κάτι που καταρρέει, με μηδέν διαφήμιση, υψηλούς μισθούς. κόστος για ρεύμα και συντήρηση ;
      Τι αντίληψη επιχειρηματικότητος είναι αυτή ;
      Θεωρούν εαυτούς "προστατευόμενο" είδος ; Λέτε να πάθωμε κάτι εάν κλείσουν οι τα ραδιόφωνα της προπαγάνδας, της αγραμματοσύνης και της σκουπιδομουσικής ;

      • Elric avatar
        Elric @ parsifal 14/10/2012 10:46:41

        Επειδή κάποιοι από σας δε γνωρίζουν πως έχουν τα πράγματα και βιάζεστε να εκθειάσετε τις πρακτικές των μεγαλοκαναλαρχών-μεγαλοεκφοτών-μεγαλοεργολάβων με κρατικές αναθέσεις, σας παραπέμπω στο σχόλιο του Blaferunner από κάτω και σας πληροφορώ πως 10 ηχολήπτες με μέσο όρο μισθού 700-800 ευρώ μας κάνουν συνολικά λιγότερα από 100.000 ευρώ το χρόνο την ώρα που οι (δηλωμένες) αμοιβές των μεγαλοδημοσιογράφων που αναφέρθηκαν ξεπερνάνε τα 2 εκατομμύρια το χρόνο. Ας έκοβε ο Μπόμπολας λοιπόν από αυτούς κι όχι από τους χαμηλόμισθους που συντηρούν οικογένειες. Δε θα πάθαιναν κακό. Αλλά ξέχασα οι ηχολήπτες στερούνται αναγνωρισημότητας κι επιρροής, είναι αναλώσιμοι ενώ οι τηλεπερσόνες χρειάζονται για την προπαγάνδα, δεν τους αγγίζουμε. Ωραίο τρόπο σκέψης υιοθετείτε, αυτόν ακριβώς που μας έφτασε ως εδώ κάνοντας τους λίγους "εκλεκτούς" και ισχυρούς να πλουτίζουν σε βάρος των πολλών. O καπιταλισμός σε όλο του το μεγαλείο, συνεχίστε να τον εκθειάζετε! Και Parcifal, για τα ραδιοτηλεοπτικά σκουπίδια (τα οποία φαίνεστε να μασάτε ακόμα) δεν ευθύνεται ο ηχολήπτης αλλά ο καναλάρχης, ο διευθυντής προγράμματος, ο αρχισυντάκτης κι όλοι αυτοί οι μεγαλοδημοσιογράφοι. Προς αποκατάσταση της αλήθειας.

    • bladerunner82 avatar
      bladerunner82 @ Ραβινος 13/10/2012 11:33:06

      Αποκαλυπτικό δημοσιεύμα για τις αμοιβές των δημοσιογράφων του Μεγάλου Καναλιού δημοσίευσε το περιοδικό UNFOLLOW.
      Όπως χαρακτηριστικά αναφέρει το δημοσίευμα οι παρουσιαστές φέρεται να δηλώνουν στην εφορία τα εξής ποσά:
      Τη διετία της κρίσης και του µνηµονίου η οικογένεια (ατοµικό εισόδηµα και εταιρεία) Πρετεντέρη δήλωσε κάτι παραπάνω από 700.000 ευρώ, ο Μανώλης Καψής 250.000 ευρώ, ο Νίκος Στραβελάκης 430.000 ευρώ, ο Παύλος Τσίµας 410.000 ευρώ και η Όλγα Τρέµη 480.000 ευρώ.

  11. θησεας avatar
    θησεας 13/10/2012 09:27:34

    οταν το κρατος σοβαρευτει θα πρεπει να ασκησει ελενχο σε ολους τους μπομπολες! υποθεση ελλ.χρυσου ,ολυμπιακα εργα,τηλεοπτικες συχνοτητες, κτλπ .Οποιος ξερει τη ιστορια του Μπομπολα πραγματικα φρικαρει...εχω μιλησει για την λαμογια που εγινε σε ελληνα μεγαλοεργολαβο στην Λυβιη το 81 ωστε να τα παρατησει κ να τα παρει ο κολλητος του ανδρεα τζαμπα κ ετοιμα!

    • drider avatar
      drider @ θησεας 13/10/2012 13:09:26

      Δυστυχώς φίλε μου δεν είναι θέμα "σοβαρότητας" του κράτους. Το κράτος είμαστε και όλοι εμείς που με τις ψήφους μας νομιμοποιούσαμε τα πεπραγμένα των εκάστοτε κυβερνήσεων διαχρονικά...

    • ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ avatar
      ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ @ θησεας 13/10/2012 20:19:04

      Όταν κάποιος κάπου κάποτε είπε ότι πέντε νταβατζήδες κυβερνούν την Ελλάδα από το επόμενο κιόλας λεπτό άρχισε η αντίστροφη μέτρηση.Οι γνωστοί όμιλοι των γνωστών νταβατζήδων με τις έγκριτες εφημερίδες τους έπιασαν δουλειά για το ξήλωμά του.Αυτή την στιγμή αβαντάρουν φουλ την τρικομματική για να σώσουν αυτά που έχουν χτίσει όλα αυτά τα χρόνια.Το θέμα είναι ότι τις δουλειές και τους ομίλους και όλα αυτά τα ωραία καπιταλιστικά, τα έφτιαξαν στην χώρα που αποκαλείται και μπανανία πουλώντας αριστεροφροσύνη.Μαζί με την ισοπέδωση των πάντων στα ΜΜΕ εκτοπίστηκαν και ιστορικές εφημερίδες της δεξιάς όπως η Ακρόπολη, η Μεσημβρινή και η Βραδυνή.Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον ένας έλεγχος των μεγάλων αυτών ομίλων ώστε να αρχίσει κάποια στιγμή το ξήλωμα του πουλόβερ.

  12. eknomos avatar
    eknomos 03/12/2012 02:00:52

    ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΔΙΟΔΙΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΟΛΑ.

    ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΡΓΑ ΤΟΥ ΟΣΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ.
    ΔΗΛΑΔΗ Ο ΜΠΟΜΠΟΛΑΣ

    ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΧΡΥΣΟ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ.
    ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΟΛΑ

    ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΟΜΙΔΗ ΛΑΣΠΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΤΑΛΛΕΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ.
    ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΟΛΑ

    ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΟΠΟΥ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΒΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΤΑ ΦΟΡΤΗΓΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΛΠ ΠΡΕΠΕΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ.
    ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΟΛΑ

    ΓΙΑ ΝΑ ΨΥΧΑΓΩΓΗΘOYME ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ (MEGA-ΕΘΝΟΣ-ΚΑΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Κ.Λ.Π) ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ.
    ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΟΛΑ

    ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Η ΑΡΧΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ)
    ΠΟΙΟΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ??? ΕΕΕΕ...ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ....