06/12/2009 17:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επεισόδια σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη



Μαζικά συλλαλητήρια πραγματοποιήθηκαν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη στη μνήμη του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου. Οι πορείες σημαδεύτηκαν από επεισόδια, ενώ στο κέντρο της Αθήνας η αστυνομία πραγματοποίησε 73 προσαγωγές και έχει κάνει εκτεταμένη χρήση δακρυγόνων κατά των διαδηλωτών.

Εκτεταμένα επεισόδια μεταξύ αστυνομικών και ομάδων νεαρών που παρεισέφρησαν στην πορεία για τον ένα χρόνο από τη δολοφονία του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου σημειώθηκαν στα Προπύλαια και στην πλατεία Συντάγματος.

Η αστυνομία προχώρησε σε 60 προσαγωγές και συλλήψεις έως τώρα στον χώρο γύρω από την πλατεία Συντάγματος.



Ομάδες κουκουλοφόρων πέταξαν πέτρες, ξύλα και άλλα αντικείμενα στους αστυνομικούς, οι χρησιμοποίησαν με δακρυγόνα και χειροβομβίδες κρότου-λάμψης για να τους απωθήσουν.

Φωτιές άναψαν κατά μήκος της οδού Πανεπιστημίου σε κάδους απορριμμάτων. Κλειστός ήταν ο σταθμός του μετρό στο Πανεπιστήμιο.

Σπασμένες βιτρίνες καταστημάτων υπάρχουν στην οδό Σταδίου και στην οδό Πανεπιστημίου.

Λίγο μετά τις 2 το μεσημέρι, οι άγνωστοι εισέβαλαν στην πρυτανεία του Πανεπιστημίου Αθηνών σπάζοντας τις πόρτες του κτιρίου.

Οι νεαροί κατέβασαν επίσης την ελληνική σημαία από το κεντρικό κτίριο του πανεπιστημίου, αναρτώντας μία άλλη με σημαία με το σήμα των αναρχικών.



Κατά την έφοδο στην πρυτανεία, οι άγνωστοι τραυμάτισαν τον πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών Χρήστο Κίττα.

Ο πρύτανης μεταφέρθηκε στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο και θα υποβληθεί για προληπτικούς λόγους σε αξονική τομογραφία.

Τρία ακόμη άτομα τραυματίστηκαν στη διάρκεια των επεισοδίων: Δύο διαδηλωτές (μία 55χρονη γυναίκα και ένας άνδρας) οι οποίοι μεταφέρθηκαν τραυματισμένοι με ασθενοφόρα στο νοσοκομείο, καθώς και μία γυναίκα αστυνομικός από χτύπημα με πέτρα στο κεφάλι.

Νωρίτερα συγκέντρωση αντιεξουσιαστών πραγματοποιήθηκε στη Νέα Ερυθραία, κοντά στο σπίτι της οικογένειας του Αλέξη Γρηγορόπουλου.

Συμπλοκές ανάμεσα σε αστυνομικούς και διαδηλωτές και στη Θεσσαλονίκη.

Τα επεισόδια ξεκίνησαν όταν, σύμφωνα με την αστυνομία, άτομα που συμμετείχαν στην πορεία, εκτόξευσαν αντικείμενα, πέτρες και μολότοφ εναντίον αστυνομικών, οι οποίοι «απάντησαν» με δακρυγόνα.

Η ατμόσφαιρα από τη συνεχή ρίψη δακρυγόνων είναι αποπνικτική σε ολόκληρο το κέντρο της πόλης, όπου σε διάφορα στενά έχουν εγκλωβιστεί διαδηλωτές και έχει διακοπεί η κυκλοφορία των οχημάτων από το ύψος των πανεπιστημίων μέχρι τον Βαρδάρη.

Η αστυνομία έχει προχωρήσει σε προσαγωγές, ενώ ως στιγμής δεν υπάρχουν πληροφορίες για τραυματισμούς

Ειρηνικά ολοκληρώθηκε το συλλαλητήριο που οργάνωσαν στα Χανιά κόμματα, φορείς και φοιτητές του Πολυτεχνείου Κρήτης ένα χρόνο μετά την δολοφονία του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου στα Εξάρχεια.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. t avatar
    t 06/12/2009 16:32:17

    Γιατί κανένα κανάλι δεν δείχνει το κέντρο;
    Δεν είναι περίεργο που δεν δείχνει κανένα κανάλι τι γίνεται αυτή τη στιγμή στο κέντρο?

  2. Y. avatar
    Y. 06/12/2009 16:38:20

    Προβλέπω μπούκα (για πρώτη φορά) στο άσυλο.

  3. Centrosinistra avatar
    Centrosinistra 06/12/2009 16:53:23

    Ε, όχι και πρώτη φορά. Και τις άλλες 2 φορές επί ΠΑΣΟΚ είχε γίνει μπούκα στο άσυλο. Εάν δούν ότι ξεφεύγει η κατάσταση μάλλον θα ξαναμπουκάρουν και καλά θα κάνουν!

    Οταν η οικογένεια ζητάει να μη γίνουν επεισόδια και ο "χώρος" τα σπάει, αποδεικνύεται ότι το αδικοχαμένο παιδί το χρησιμοποιούν απλά ως πρόφαση. Επεσαν οι μάσκες και ξεφτιλίστηκαν. Αιδώς αργείοι.

    Οσο για τα ΜΜΕ πολύ καλά κάνουν και κρατάνε χαμηλούς τόνους. Δεν χρειάζεται να γίνουμε και πάλι διεθνώς ρεντίκολο και μάλιστα με τις υπάρχουσες οικονομικές συνθήκες. Απαιτείται υπευθυνότητα από όλους.

    • emily avatar
      emily @ Centrosinistra 06/12/2009 17:17:34

      Συμφωνώ απολύτως.Μόνο όμως επί ΠΑΣΟΚ το θυμούνται ότι δεν πρέπει να γινόμαστε ρεζίλι διεθνώς?

      • Centrosinistra avatar
        Centrosinistra @ emily 06/12/2009 18:07:18

        Οχι βέβαια. Προφανώς και πέρυσι ήταν απαράδεκτοι, όταν έριχναν λάδι στη φωτιά και πολλές φορές έδειχναν ξανά και ξανά τα ίδια πλάνα με τις φωτιές.

        Απλά φέτος κατάλαβαν και οι ίδιοι οι "νταβατζήδες", ότι παίζεται και το δικό τους το κεφάλι. Αν τα spread πάρουν την αναφορά και κηρύξει φαλιμέντο το κρατίδιο έχουν να χάσουν πολλά και οι ίδιοι.

        Εννοείται ότι το ΠΑΣΟΚ διατηρεί προνομιακές σχέσεις με συγκροτήματα και μεγαλοδημοσιογράφους και παίζει και αυτό το ρόλο του.

  4. t avatar
    t 06/12/2009 16:57:17

    Sky News Online
    Riot Chaos Over Boy Killed By Greek Cops
    http:// news.sky.com/skynews/World-News

    • Centrosinistra avatar
      Centrosinistra @ t 06/12/2009 17:03:42

      Ο κυρ Μέρντοχ παίζει περίεργο παιχνίδι με την Ελλάδα τώρα τελευταία.

    • Y. avatar
      Y. @ t 06/12/2009 17:13:29

      Δεν ανοίγει.

      • t avatar
        t @ Y. 06/12/2009 18:37:45

        http://news.sky.com/skynews/World-News

    • Loretta avatar
      Loretta @ t 06/12/2009 17:56:00

      Τα παιδιά του Α’ Αντιπροέδρου της Βουλής, Γρηγόρη Νιώτη, ήταν ανάμεσα στα 22 άτομα που συνελήφθησαν χθες στο χώρο του "Ρεσάλτο".

      Πρόκειται για τον γιο του και την κόρη του του κ. Νιώτη.

      εξηγηστε μου τωρα ρε παιδια...αυτα τα δυο καλοπαιδα τι δουλεια ειχαν εκει???

      • Y. avatar
        Y. @ Loretta 06/12/2009 18:01:52

        Πίτσα ντιλιβεράδες (ίσως και νταλαβερτζήδες)

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Loretta 06/12/2009 18:09:42

        Πολεμούσαν το καθεστώς... του μπαμπά τους.

        • Y. avatar
          Y. @ Strange Attractor 06/12/2009 18:18:05

          Όπως και ο γιός Βούτση.

  5. Nick avatar
    Nick 06/12/2009 16:57:45

    Το 1995 αφού είδα και αποείδαν πήραν το ΟΚ από την Πρητανεία να μπούν μέσα.

    Τώρα, κάτι διάβασα για επέμβαση των ΕΚΑΜ.

  6. Loretta avatar
    Loretta 06/12/2009 16:58:39

    γιατι να δειχνουν τα καναλια τους μπαχαλακιδες? ξεχνατε οτι δεν εχουμε δεξια κυβερνηση? Εχουμε πασοκ συνεπως τα μιντια...συμπνεουν...με τα σοσιαΛηστικα αδερφια τους....!!

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Loretta 06/12/2009 17:00:48

      α, ν΄ αγιάσει το στόμα σου Λορέττα μου!

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ Loretta 06/12/2009 17:07:28

      Και να εκθέσουμε και τον υποψήψιο Δήμαρχο Αθηναίων!!! Πλάκα κάνεις;;;

    • Y. avatar
      Y. @ Loretta 06/12/2009 17:15:50

      Καλώς τηνε. Που χάθκες μπρε?

    • Y. avatar
      Y. @ Loretta 06/12/2009 17:19:41

      Δε πιστεύω να με παρεξηγείς? Το χάθκες το πήρα από το δικό σου πούσουν, και το μπρε από την Μαρκέλλα. Που χάθκε κι αυτή?

  7. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 06/12/2009 17:13:11

    βρε κακό που πάθαμε! κάποτε μας εξυμνούσε όλη η Ευρώπη για τους Ήρωες, τώρα θα μας βρίζει για τους τρομοκράτες!
    http://greece-salonika.blogspot.com/2009/12/blog-post_175.html
    (μας βρίζει και για τα οικονομικά δε λέω, αλλά από κάτι μονόστηλα διαβάζω πως κάποιες άλλες χώρες της ΕΕ είναι πολύ χειρότερα, αλλά αυτές φαίνεται έχουν καλύτερες δημόσιες σχέσεις...)

  8. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 06/12/2009 17:13:44

    Συγχαρητήρια στον Σαμαρά που δεν αναφέρθηκε εχθές στη "δολοφονία" του Αλέξη, αλλά στον "άδικο χαμό" του.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Τηλέμαχος 06/12/2009 18:11:36

      δεν παύει να είναι ανθρωποκτονία. Κακώς χρησιμοποιείται η λέξη δολοφονία απ΄ όλους μας επίσημους και ανεπίσημους, -μας την έχουν επιβάλλει δια της πλύσεως εγκεφάλου -που αποδεικνύει φυσικά πόσο ισχυρά είναι τα ΜΜΕ, μέχρι να αποδειχθεί ο δόλος, όμως είναι ανθρωποκτονία, σκότωσε μια ανθρώπινη ύπαρξη, και φυσικά κατέστρεψε και τη δική του ζωή, όπως γίνεται σε όλες τις ανθρωποκτονίες.
      ...Φυσικά η πράξη του μας κληροδότησε κι ένα διεθνές κίνημα, το ALEXIS, οπότε δικαιούμαι να του καταλογίσω και κοινωνοκτονία!

    • dkfar avatar
      dkfar @ Τηλέμαχος 06/12/2009 18:49:31

      Ναι, ήταν σίγουρα τροχαίο ατύχημα, παρόλα όσα λέγονται.

      • B.K.Σ. avatar
        B.K.Σ. @ dkfar 06/12/2009 19:00:00

        τροχαίο δεν ήτανε, αλλά για να μιλάς για δολο-φονία, πρέπει να αποδειχθεί ο δόλος. Εάν αποδειχθεί τότε δικαιούμαι να εικάζω πως ο δολοφόνος πληρώθηκε για να πληρώσει, ώστε να γίνει το μεγάλο μπαμ για ένα καζάνι που έβραζε και ετοιμαζόταν από τις 17 νοέμβρη πέρυσι, τότε είχε δοθεί το ραντεβού αλλά τους τα χάλασε η βροχή. Ήταν έτοιμοι να χτυπηθούν με την αστυνομία και να πάρουν το αίμα που θέλανε για να κάψουν όλες τις πόλεις στην χώρα μας. Ε, ο Κορκονέας δούλεψε γι΄ αυτούς. απομένει ν΄ αποδειχθεί ο δόλος, ήτοι δούλεψε ως σκέτα κάφρος ή ως πληρωμένος κάφρος.

        • dkfar avatar
          dkfar @ B.K.Σ. 06/12/2009 19:09:24

          Αυτά που αναφέρεις ανάγονται στις θεωρίες συνομωσίας. Το γεγονός είναι ότι ο δολοφόνος γύρισε πίσω αναίτια και πυροβόλησε τον 15χρονο. Στη συνείδηση του κόσμου έχει καταγραφεί δολοφονία. Και μάλλον είναι αδιάφορο το τι θα αποφασίσει η ανεξάρτητη(!!!) δικαιοσύνη

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ B.K.Σ. 06/12/2009 19:13:33

          Λυπάμαι αγαπητέ μου, αλλά επειδή είμαι πιστός εραστής της συνομωσιολογίας εγώ θέλω να αποδειχθεί ο δόλος. Διότι να είσαι σίγουρος πως θα στηθώ καραούλι για καμμιά εικοσαριά χρόνια και θα σου δώσω ραντεβού εδώ για την πηγή του ...δόλου. Κι όσο για τη συνείδηση του κόσμου την μελέτησε ο γκαίπελ καλύτερα και μετά ήρθαν τα μελισσοχαζοκούτια....

        • τηλέμαχος αναγνώστου avatar
          τηλέμαχος αναγνώστου @ B.K.Σ. 06/12/2009 19:27:10

          "τότε δικαιούμαι να εικάζω πως ο δολοφόνος πληρώθηκε ... Ε, ο Κορκονέας δούλεψε γι΄ αυτούς. απομένει ν΄ αποδειχθεί ο δόλος, ήτοι δούλεψε ως σκέτα κάφρος ή ως πληρωμένος κάφρος."

          Αυτό στο έγραψα χτες (ο μωρός) σαν απόδειξη του παραλογισμού στον οποίο οδηγούν οι θεωρίες συνωμοσίας που ασπάζεστε σαν ευαγγέλιο. Σήμερα το υιοθετείς και αυτό με μεγάλη άνεση. Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ B.K.Σ. 06/12/2009 20:34:04

          ki eγώ προχθές Τηλέμαχε σου έγραψα να πας να διαβάσεις τί γράφαμε πριν από ένα χρόνο εδώ μέσα. άμα όμως δως μου δω θέλεις κλόπυραϊτ κράτα το. Τηλέμαχε, έλεος!

        • Jasmin avatar
          Jasmin @ B.K.Σ. 07/12/2009 01:07:15

          Έχεις δίκιο.
          Θυμάται κανείς τις αφίσες που είχε προλάβει να κολλήσει ο Σύριζα για τις 9 Δεκεμβρίου;;;;;;
          Τους πρόλαβε, όμως, η 6η Δεκεβρίου

  9. Centrosinistra avatar
    Centrosinistra 06/12/2009 17:21:28

    Τις σημερινές εκδηλώσεις τις καταλαβαίνω, όχι βέβαια τα επεισόδια ειδικά όταν υπάρχει και έκκληση της οικογένειας. Σήμερα είναι η θλιβερή επέτειος, οπότε οι ειρηνικές εκδηλώσεις έχουν το χαρακτήρα μνήμης.

    Το αυριανό πανεκπαιδευτικό, όμως, τι ρόλο βαράει; Τα θέλει ο πισινός ορισμένων. Πού πάτε ωρε λεβέντες της ΟΛΜΕ και της ΑΔΕΔΥ;

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Centrosinistra 06/12/2009 21:05:12

      Η ΟΛΜΕ και η ΑΔΕΔΥ εχουν εννομο ταξικο συμφερον.Οσο διατηρειται το κλιμα ανωμαλιας στην Ελλαδα με αριστερο περιτυλιγμα ειναι αδυνατη η συζητηση για αρση μονιμοτητας ΔΥ,αξιολογηση εκπαιδευτικων και αλλα πραγματα που θα στους στενοχωρησουν.Βασικα αυτοι οι κλαδοι ειναι οι μεγαλοι κερδισμενοι απο την αναρχοαριστερη κουλτουρα της μεταπολιτευσης γιατι ζουν σχετικα καλα χωρις να δουλευουν πολυ.

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/12/2009 17:29:21

    έχει συνέχεια ελικόπτερα εδώ και ώρα πάνω από Αλεξάνδρας και Πεδίο Αρεως

    • Y. avatar
      Y. @ archaeopteryx 06/12/2009 17:36:05

      Πάνω από Αλεξάνδρας και Πεδίο, δε πειράζει. Πάνω από Κορυδαλλό, βλέπεις τίποτα?

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Y. 06/12/2009 17:38:35

        τόσο μακριά δεν «πετάω» χαχαχα, (να μην με παρεξηγήσουν κιόλας...)

        • Y. avatar
          Y. @ archaeopteryx 06/12/2009 17:43:55

          Βρε τι πάταμε, τι πάταμε.......χαχαχα

    • provato avatar
      provato @ archaeopteryx 06/12/2009 17:40:08

      Μην ανησυχείς είναι ΄΄πράσινα΄΄ ελικόπτερα. Εχουν μέσα τους νέους γγ περιβάλλοντος για την πράσινη ανάπτυξη και ΄΄ελέγχουν΄΄ ... τα αέρια ρεύματα πάνω απο την Αττική, για να σιγουρευτούν που θα εγκαταστήσουν τις ανεμογεννήτριες ...

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ provato 06/12/2009 17:53:35

        ανεμογεννήτριες ζεστού αέρα, περί τους 37 βαθμούς, με ίχνη καυσίμου μεθανίου, κατάλληλες για τους δυαδικούς κύκλους των επώνυμων επιχειρηματιών που χρειάζονται βοήθεια για να μας λυσουν το ενεργειακό... Γίνεσαι μπαχαλάκιας ή δεν γίνεσαι;

  11. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 06/12/2009 18:12:17

    Με σημαια σαν αυτη που εκαψαν αποψε τα μαγκακια της δεκαρας, ειχαν τυλιχτει οι τελευταιοι εξεγερμενοι Εβραιοι του Αουσβιτς πριν ανατιναχτουν.

    Μια κοινωνια που θεωρει την χειρωνακτικη εργασια ντροπη, παραγει ανθρωπους που επικαλουνται την ανεργια για να καλυψουν την ασημαντοτητα τους.

  12. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 06/12/2009 18:15:07

    Αξιοι της μοιρας τους και της περιφρονησης μας, χωρις καμμια ψυχιατρικη ψευδοδικαιολογια.

    Υ.Γ: οπως και οι ακροδεξιοι αντιστοιχοι τους, που θα αναλαβουν ρολο τιμωρου αποψε. Που σιγουρα θα εκαιγαν ξανα τους Εβραιους του Αουσβιτς.

  13. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 06/12/2009 18:34:47

    Συγγνώμη αν μιλω σκληρα καμμια φορα.

    Απλα, με πλημμυρισε η αγανακτηση. Κρίμα στα νιάτα τους.

    Και πρωτα απο ολα για οσους παρασερνουν παιδια στην πολιτικη πορνεια, καθε χρωματος

    Αναμεσα τους και τους καθοδηγητες των ακροδεξιων και των αναρχικων

  14. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 06/12/2009 18:36:27

    @ factor X

    αν γινεται, σβηστε το δευτερο post

  15. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 06/12/2009 18:37:01

    @ factor X

    αν γινεται, σβηστε το δευτερο post

    το σχετικα με τη μοιρα τους

  16. anthropos avatar
    anthropos 06/12/2009 19:23:45

    «Ετοιμάσου παλιόγερε να πεθάνεις» στον πρύτανη του Καποδιστριακού…. Και ακολουθεί η βαθύτατη θλίψη του κ. Μουντζούρη του Ε.Μ.Π….

  17. Jasmin avatar
    Jasmin 06/12/2009 20:09:18

    Συμφωνώ 100%.
    Να προσθέσουμε και το γιο του Καφετζόπουλου στην Πάτρα.
    Και ας πούμε ότι τουλάχιστον ο κος Νιώτης δεν προσπάθησε να παρέμβει.
    Το αισχρό έγινε στη Θεσσαλονίκη, όπου ο Τάσος Κουράκης (έτσι έμαθα, κάθε πληροφορία-διόρθωση ευπρόσδεκτη) συνεννοήθηκε με τον φίλο του-πρώην συναγωνιστή (ήδη από τα φοιτητικά τους χρόνια) Βούγια. Και με την παρέμβαση Βούγια αφέθησαν ελεύθερα άτομα (που είχαν πιαστεί επ'αυτοφώρω, πετούσαν μολότοφ, χτυπούσαν αστυνομικούς κ.ο.κ)
    Αυτό τώρα λέγεται Δημοκρατία;;;

  18. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 06/12/2009 20:14:26

    Ο γιός του Κιλτίδη δεν πήγε με την τσατίλα που έχει?

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/12/2009 20:28:14

    Jasmin, έτσι ακριβώς και πολύ χειρότερα.

  20. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 06/12/2009 20:38:02

    Την εντολή να μην συλληφθούν οι κουκουλοφόροι με τις μολότωφ στις τσέπες στη Θεσσαλονίκη την έδωσε ο Βούγιας.
    Έτσι αντιλαμβάνονται οι σοσιαλιστές την Προστασία του Πολίτη;
    Τί λέει ο προϊστάμενος του κομπλεξικού του Βούγια ο Χρυσοχοϊδης;
    Τί λέει ο αμερικάνος προϊστάμενος του Χρυσοχοϊδη;
    Τί θα πούνε μετά σε τόσες καταστηματάρχες που καταστράφηκαν τα μαγαζιά τους από τους κουκουλοφόρους;
    Είναι ντροπή.
    Είναι ξεφτίλα.
    Που είναι η πολιτική ευθύνη;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ελεύθερος 06/12/2009 21:06:45

      Ο κατάλληλος άνθρωπος στη κατάλληλη θέση.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ελεύθερος 06/12/2009 21:11:00

      Συμβουλεύτηκε πρώτα την ξεβράκωτη?

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ ελεύθερος 06/12/2009 21:18:13

      Η ποιά; Πως την είπες; Πολιτική ευθύνη; Χαχαχα!!!!

  21. Orestios avatar
    Orestios 06/12/2009 21:08:39

    Άσχετο. Δεν θα έπρεπε να πληρώσουν φόρο για άσκοπη έκλυση διοξειδίου του άνθρακα με τόσες φωτιές που προκαλούν οι απόγονοι του φιδιού? Η πράσινη κυβέρνηση που είναι?

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Orestios 06/12/2009 21:18:29

      χαχαχαχα θέλουμε την ακατανόμαστη στο Υπουργείο προστασίας του Πολίτη (που μετονομάζεται πάραυτα «του Πολίτη και του Πλανήτη». (Θα κάνουμε και εξοικονόμηση Υπουργείων)

      • Orestios avatar
        Orestios @ archaeopteryx 06/12/2009 21:49:26

        Αρχσίε εννοείς αυτή που μας έδειχνε τα 'σώψυχά της αλά Λάρα Κρόφτ μαϊμού? Μια ξώβυζη μοντέλα?

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ Orestios 06/12/2009 21:52:50

          που τέτοια τύχη... την ΥΠΕΧΩΔΕ εννοούσα, αλλά τωρα που το λές, Υπουργείο Προστασίας Πολίτη, Πλανήτη και Πολτισμού. Δυνατό ακούγεται.

        • Orestios avatar
          Orestios @ Orestios 06/12/2009 21:54:36

          Σφαγή θα γίνει στο ΠΑΣΟΚ για το ποιός θα το πάρει.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ archaeopteryx 06/12/2009 21:57:44

        Να το πάρει η Καϊλή. Μια και αναφέρεται σε πλανήτες και παρεμφερή, της ταιριάζει καθότι η ίδια είναι αυτό που οι σύμμαχοι μας οι Αμερικάνοι αποκαλούν space cadett

  22. Ν. ΚΟΦΑΣ avatar
    Ν. ΚΟΦΑΣ 06/12/2009 21:26:49

    Πρέπει όλοι σας να είστε άρρωστοι. Δηλαδή πρέπει πάλι να καεί η Αθήνα.
    Στεναχωριέστε που δεν έγιναν μεγάλα επεισόδια. Η Ελλάδαδεν είναι ούτε του Κωστάκη,Γιωργάκη,Αντωνάκη,Αλέκας,Καρατζαφέρη,Αλέξη(Τσίπρα)καί Σια.
    Ειναι δικιά μας , είναι του Ελληνικού λαού.
    Αλλά όταν υπάρχουν Ελληνες σαν καί σας [που περιμένετε να καεί η Ελλάδα για να χρεωθεί η Ν.Δ. η το ΠΑΣΟΚ (ανάλογα σε ποιό κόμμα(ομάδα) βρίσκεστε)]
    τότε δεν υπάρχει ελπίδα γιαυτό το τόπο.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ Ν. ΚΟΦΑΣ 06/12/2009 22:02:18

      Τώρα εσύ αυτό κατάλαβες; Μήπως είσαι πιωμένος; Φτιάξε έναν διπλό σκέτο να στανιάρεις.

    • ελεύθερος avatar
      ελεύθερος @ Ν. ΚΟΦΑΣ 07/12/2009 07:31:59

      Μερικοί άνθρωποι άλλα διαβάζουν και άλλα καταλαβαίνουν.
      Μάλλον, όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται.

  23. Γιαννης Αποσκιτης avatar
    Γιαννης Αποσκιτης 07/12/2009 09:44:33

    Μην ξεχνατε και τη δηλωση Χρυσοχοιδη "εχω φιλους αντιεξουσιαστες".Το παρακρατος δουλευει για το κρατος η το κρατος ειναι στην πραγματικοτητα παρακρατος;

  24. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar