#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/05/2010 09:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επειδή μας έχουν κουράσει με τους Κινέζους



Επειδή μας ζάλισαν τα κανάλια με την κα Κατσέλη και τους Κινέζους:

1.Το  ΠΑΣΟΚ δεν μιλούσε  για ξεπούλημα  των λιμανιών;

2.Το  ΠΑΣΟΚ δεν είχε υποστηρίξει  ότι δεν θα αναγνωρίσει  καμία συμφωνία;

3. Ο  Παπουτσής στη  Βουλή δεν μιλούσε  για μέγα σκάνδαλο;

4. Δεν οργάνωναν πορείες  έξω απ το Υπουργείο Ναυτιλίας για να ακυρώσουν τη συμφωνία;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 21/05/2010 09:28:23

    Λεπτομέρειες, που λέει κι ο Πάγκαλος.

  2. Pankalos avatar
    Pankalos 21/05/2010 09:31:28

    Λεφτομέρειες.

  3. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 21/05/2010 09:39:27

    Βάλτε και το βιντεάκι με τις δηλώσεις ΓΑΠ για την COSCO, όταν ήταν αντιπολίτευση!!! Αντιστέκεται στην εκποίηση του εθνικού πλούτου!!!

    • Dimi avatar
      Dimi @ ΣΟΦΙΑ 21/05/2010 10:11:39

      Τhis is it http://bit.ly/amBGap

      • GreenHorses avatar
        GreenHorses @ Dimi 21/05/2010 10:40:08

        Ρε δεν ντρέπονται λιγάκι, αλλά τέτοιους θέλει ο ελληνικός λαός καλά του κάνουν.

      • anetos avatar
        anetos @ Dimi 21/05/2010 11:24:38

        Βλέποντας το βιντεακι σε πιάνει η απόλυτη κατάθλιψη με αυτόν τον μ@@@κα !!! και το κόμμα του αλλά και τον ηλίθιο ελληνικό λαό που παει από την χοντρή Σκύλλα στην χαζή Χάρυβδη...

      • Dimi avatar
        Dimi @ Dimi 21/05/2010 17:32:47

        @ GreenHourses & anetos

        Tον Jeffrey Mineiko ψήφισαν 1,000,000+ Λαθρομετανάστες με Ελληνικές Ταυτότητες. Και μερικοί ευκολόπιστοι (Λεφτά Υπάρχουν!) Ελληνες. Εξ αιτίας αυτών των ολίγων ανεγκέφαλων, υποφέρει ο Ελληνισμός σήμερα.

        Οποιος θεωρεί τον Jeffrey Mineiko τόσο αφελή, όσο μάς θέλει να πιστεύουμε ότι είναι, κάνει τραγικό λάθος. Ενώ μάς λέει ότι "ΔΕΝ με ενδιαφέρουν οι Θητείες", την ίδια ώρα, νομιμοποιεί κατά κύμματα λαθρομετανάστες-ψηφοφόρους «γλάστρες». ΚΑΙ την ίδια ώρα, γιά ψηφοθηρικούς επίσης λόγους, επιχειρεί να Ισλαμοποιήσει την Ελλάδα, μέσω «Κακηκράτη».

        Τέτοια διαβολικά σχέδια αποδόμησης, ΔΕΝ έχει συλλάβει καμιάς Χούντας νους, παγκοσμίως! Ο νεοταξίτης αυτός ανθέλληνας προδότης, έχει μακροπρόθεσμα σχέδια διάλυσης της Ελλάδας, ερήμην των Ελλήνων.

        Οι οποίοι όμως Ελληνίδες κι Ελληνες, ΔΕΝ πρόκειται να του επιτρέψουμε νά μάς καθίσει δίχαλο στο σβέρκο γιά τα επόμενα 30 χρόνια, όπως αυτός και τ' αφεντικά του νεοταξίτες, απεργάζονται.

        Γι’αυτό, στις επόμενες εκλογές, πρόκειται να γίνει χαμός στα Εκλογικά Κέντρα. Θα πέσει πολύ ξύλο και θα καταστραφούν οι ταυτοτήτες των Ελληνοποιημένων μαϊμούδων που θα επιχειρήσουν με τη μαϊμουδοψήφο τους ν’αλλοιώσουν το Εκλογικό Αποτέλεσμα.

        Και η «πολιτισμική» αστυνομία Κοεμτζόγλου (βλέπε Χρυσοχοϊδη), θα παραμείνει απλός θεατής.

        Επειδή το Τσουνάμι της Οργής των Ελλήνων, θα σαρώσει τα πάντα στο πέρασμά του.

        Επειδή η υφαρπαγή της Εξουσίας, ΔΕΝ πρόκειται να συμβεί Ποτέ Ξανά στην Ελλάδα!

        Επειδή Πάντα, μα Πάντα, το Εγκλημα φέρνει Τιμωρία, αν στη ζωή σου δεν κρατήσεις μιά σειρά..

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 21/05/2010 09:47:43

    και οι απόψεις της Λούκας; Πάλι την καταπιέσανε...

  5. GreenHorses avatar
    GreenHorses 21/05/2010 09:57:51

    Γιατί δεν έλεγε για επανακρατικοποιήσεις ΟΤΕ και ολυμπιακής;

    Για το ασφαλιστικό δεν κατέβηκε στο δρόμο;

    Δεν είπε θα βρει λεφτά για το λαό;

    Υπάρχει καμια αμφιβολία ότι είναι γιουσουρουμ οι άνθρωποι;

  6. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 21/05/2010 10:04:05

    Στα συν του Καραμανλή΄η συμφωνία με την Cosco. Τα σωστά να τα λέμε.Εδώ θα μπορούσε να κάνει μια επικοινωνιακή παρέμβαση η Ρηγίλλης υπέρ των πεπραγμένων της προηγούμενης κυβέρνησης. Όπως ζήτησαν συγγνώμη για άλλα, έτσι να ζητήσουν να τους πιστωθεί η συμφωνία με την Cosco, γιατί αν δεν το κάνουν με τη Χούντα των ΜΜΕ του ΓΑΠ, ο κόσμος θα νομίζει ότι η ΝΔ ήθελε να τους διώξει και ο "θεσμός" ΓΑΠ τους κράτησε στη χώρα. Επίσης ψιλομυρίζει σκάνδαλο με τις αμοιβές των συνδικαλιστών που είχαν κλείσει το λιμάνι. Αυτά πρέπει να ειπωθούν.

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Bodinus1576 21/05/2010 10:25:53

      Καλά είπαμε στην Ριγίλλης ύπνο βαθύ, αν δεν βγουν 15-20 άτομα να κάνουν μια σοβαρή αντιπολίτευση οι καλύτερα να μην βγαίνουν καθόλου.

      Ποιος να μιλήσει ο Αβραμόπουλος (παρίσταμαι και χαιρετώ) που είδε την επίσκεψη Ερωτογάν εξαίσια; Ο Τράγκας που μέρα νύχτα δεν ασχολείται με τίποτα άλλο εκτός από το χοντρό ενώ το ΠΑΣΟΚ αλωνίζει και έχει εξαπατήσει όλη την κοινωνία;

      Όσο για να ΜΜΕ σε λίγο θα μας πουν ότι την COSCO δεν την ήθελε η ΝΔ που έκανε διαδηλώσεις στους δρόμους μαζί με τους συνδικαλιστές!!!

      Στην Ελλάδα το σύστημα ΠΑΣΟΚ ζει και βασιλεύει.

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Bodinus1576 21/05/2010 10:28:50

      Ακουσε κανείς να ασχολούνται με τις μίζες 90εκ των υποβρυχίων που βγήκε από τον τέλογλου πρόσφατα;

      Που παραλήφθηκαν χωρίς να υπάρχει δοκιμή τα υποβρύχια;

      Για το Τ+10 την Goldman Sachs και τις επαφές τις εδώ;

      και πολλά πολλά άλλα.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ GreenHorses 21/05/2010 10:31:41

        σσσσ σιγά τα πληκτρολόγια θα ξυπνήσει κανένας στη ΝΔ από τα κλικ...

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 21/05/2010 10:27:37

    Το ΠΑΣΟΚ σαν αντιπολίτευση καταψήφισε τη συγκεκριμένη σύμβαση στη Βουλή που θα είχε αρνητικές επιπτώσεις για τον Πειραιά, που αποτελούσε εκποίηση δημοσίου πλούτου κλπ ... ο Γεώργιος Παπανδρέου 2008

  8. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 21/05/2010 10:42:51

    Συμφωνώ και μένω με την απορία: Στο μεροκάματο δεν βγαίνουν για τα προς το ζην, λεφτά για επιτελείο τους δίνει το κράτος, τόσο δύσκολο είναι να βγει κάποιος να πει δυο κουβέντες ή να τις πληκτρολογήσει; Για το Τ+10 λέω μόνο το εξής, γιατί απ' 'οτι αντιλαμβάνομαι πάνε να το φορτώσουν στον Προβόπουλο: Είναι δυνατόν να μην είχε ειδοποιήσει την Κυβέρνηση η ΤτΕ, έστω και με μορφή non paper; Είμαι σίγουρος ότι έχουν ενημερώσει, ακριβώς για να είναι καλυμμένοι απέναντι στη τροπή που δείχνουν να παίρνουν τα πράγματα.

  9. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 21/05/2010 10:50:45

    Προκειται για πολιτικη απατη ολκης στην οποια συμμετεχουν εκτος απο το ΠΑΣΟΚ ολα τα καναλια και οι εφημεριδες της ψευδοδημοκρατικης και στην πραγματικοτητα κλεπτοκρατικης παραταξης.
    Αυτος που ηλθε τωρα ειναι απλος προεδρος μιας εταιριας ενω περυσι ειχε ελθει ο ιδιος ο προεδρος της Κινας Χου Ζινταο αυτοπροσωπως και τον σνομπαρε το συστημα εξουσιας των πασοκοκρατικοδιαιτων συμμοριτων και των παπαγαλων τους (MEGA,ΔΟΛ,ΕΘΝΟΣ,ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ) γιατι ειχε να ασχοληθει με τις "νυχτες του Αλεξη".Η μια προβλητα που κανονισε ο Καραμανλης να δωσει στους Κινεζους θεωρηθηκε κατακτηση απο την αυτοκρατορια του .......Φου Μαντσου ενω τωρα γλυφουν καποιον που ο Χου Ζινταο μπορει να τον στειλει να σπαει πετρες για αναμορφωση σε στρατοπεδο εργασιας οποτε θελει και του υποσχονται τα μισα λιμανια της χωρας,αεροδρομια και τραινα.

    • Bodinus1576 avatar
      Bodinus1576 @ ψυχραιμια 21/05/2010 11:05:36

      Τον οποίο Πρόεδρο είχε σπεύσει να συναντήσει η Παπαρρήγα. Τα κεφάλαια από κομμυνιστικές χώρες είναι καλά, τα άλλα είναι βουτηγμένα στο αίμα των εργαζομένων. Παιδιά, πρέπει να αντιληφθούμε ότι ζούμε σε καθεστώς προπαγάνδας αισχίστου τύπου. Έχουνε καταλάβει τα κανάλια, τα πανεπιστήμια και τις εφημερίδες και εμείς παρακαλάμε να βγει η Ρηγίλλης να ψελλίσει δύο γραμμές. Είναι τόσο δύσκολο να βρεθούν κάποιοι άνθρωποι, δεν μιλώ για εκπρόσωπο τύπου, οι οποίοι θα αναλάβου την επικοινωνιακή προβολή και συντήρηση θεμάτων; Τόσο δύσκολο είναι να βρουν δυο Νεοδημοκράτες, οι οποίοι γουστάρουν να τα χώνουν στο ΠΑΣΟΚ; Εκτός και αν πρέπει να αυτομαστιγωνόμαστε προς εξαγνισμό

  10. Lewnidas avatar
    Lewnidas 21/05/2010 10:51:58

    μα οι ανθρωποι ετσι εχουν μαθει τοσα χρονια. ηλιθια αντιπολιτευση, ψεματα για ανεβουν στην εξουσια, δημιουργια κομματικων στρατων διαμεσου του δημοσιου. τα 2 τους βγηκαν στο τριτο ηρθε η κριση και τον εχουν πιει.

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Lewnidas 21/05/2010 11:05:58

      Τώρα άλλαξε το δημόσιο και έπιασαν τις ιθαγένειες.

  11. Νίκος avatar
    Νίκος 21/05/2010 11:18:22

    Αν θελετε να πειτε οτι ειχαν λυσαξει με τις αντιπατριωτικες τους πραξεις μονο και μονο για να ριξουν τον ΚΚ τον β', ε, εχετε δικιο.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Νίκος 21/05/2010 11:24:49

      Μα πώς σου πέρασε αυτό από το μυαλό?
      Είναι ποτέ δυνατόν?

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Νίκος 21/05/2010 11:57:43

      Δίκιο βουνό!
      Αλλά που να το βρούμε το δίκιο μας;

  12. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 21/05/2010 11:27:24

    Τά λιμάνια είναι η ΚΑΡΔΙΑ της οικονομίας κάθε κράτους, μην το ξεχνάτε παρακαλώ.
    Δεν είναι θέμα διά πολιτικήν αντιπαράθεσιν, όποιος κάνει κάτι τέτοιο είναι προδότης. Από την άλλη μεριά δεν πρέπει να είναι στο χέρι των ανθρώπων πού δουλεύουν στα λιμάνια να καθορίζουν πότε τά λιμάνια θα είναι ανοικτά και πότε θα τά κλείνουν διά πολιτικούς λόγους και μόνον. Την περίοδο μετά την μεταπολίτευσιν υπήρχε μία ανάπτυξις εις τά λιμάνια πού πράγματι ήθελαν να προσφέρουν τις πρέπουσες υπηρεσίες στις οικονομίες των κρατών τους ειδέ Rotterdam. Marseilles,κτλ. Οι τότε Ελληνικές κυβερνήσεις ούτε πού ενδιαφέρθησαν να κάνουν κάτι ώστε να εξιχρονήσουν τά λιμάνια μας. Την ίδια τακτική ακολουθούν και οι τωρινές κυβερνήσεις. Μην περιμένετε να δούμε καλλίτερες μέρες, χειρότερες έρχονται αυτοί πού μας κυβερνούν ενδιαφέρονται μόνο διά τις καρέκλες τους.
    Η οικονομία της Πατρίδος μας και κατά συνέπειαν τά οικονομικά μας ημών των Ελλήνων δεν θα καλλιτερεύσουν αν δεν υπάρξει πραγματική ανάπτυξις. Πώς θα έλθουν να εγκατασταθούν εταιρείες στην Πατρίδα μας όταν το φορτηγό κάνει δύο ώρες διά να βγή από τά στενάκια στην Εθνική οδό; Πώς θα έρθουν εταιρείες να εγκατασταθούν στην Πατρίδα μας όταν τά συνδικάτα στα λιμάνια θεωρούν το λιμάνι κτήμα τους; Υπάρχει μία επιστήμη πού λέγεται port efficiency και την σπουδάσαμε όταν ελάχιστοι εγνώριζαν την υπαρξίν της. Προσεφέρθησαν αι υπηρεσίες μας δωρεάν διά την Πατρίδα, αλλά ποιος ενδιαφερόταν για την Πατρίδα, αυτοί ενδιαφέροντο διά την μάσα.
    Συμφωνίες με οργανισμούς διά την λειτουργία των λιμανιών είναι πολύπλοκες και χρειάζονται ανθρώπους πού να γνωρίζουν το αντικείμενο.

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ Κωνσταντίνος 21/05/2010 18:05:37

      Κωνσταντινε(υπεροχο ονομα)ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και καλα!

  13. takis roula avatar
    takis roula 21/05/2010 11:40:47

    Να βγούνε τώρα τα κανάλια να κάνουν δημοσκοπήσεις στον δρόμο όχι τις τηλεφωνικές τις στημένες, να δούμε τότε πόσο θα είναι το ποσοστό του ΠΑΣΟΚ. Ψεύτες και πάλι ψεύτες υφάρπαξαν την ψήφο του ελληνικού λαού με τα ψέμματα και δεν ντρέπονται να εμφανίζονται και στα κανάλια να λένε αηδίες.Ας βγει να πει κάποιος την αλήθεια για τους Κινέζους που από ότι ακούω και διαβάζω μόνο στα μπλογκς προσεφέρθησαν να αγοράσουν όλο το χρέος μας αρκεί να τους δώσουμε δύο λιμάνια. Και για να έχουν καλύτερη πρόσβαση στην Ευρώπη να φτιάξουν με δικά τους λεφτά δρόμους και σιδηρόδρομους. Αν αυτό είναι αλήθεια και ο Πρωθυπουργός αρνήθηκε τότε είναι ένοχος εσχάτης προδοσίας ενώπιον του ελληνικού λαού.

  14. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 21/05/2010 11:42:51

    ολα αυτα πριν πτωχευσουμε.τωρα......

  15. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 21/05/2010 12:02:34

    μπα πότε πτωχεύσαμε; γιατί ο ΓΑΠ πανηγυρίζει ότι μας έσωσε ... αλλά ξέχασα είναι ο ίδιος που θα καταργούσε το ασφαλιστικό και διαδήλωνε το 2008, πήγαινε σε συναυλίες για να διώξει τους Κινέζους από τον Πειραιά, δεν θα μείωνε μισθούς και συντάξεις ....

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ Ο Ιθαγενής 21/05/2010 13:14:44

      μια χαρα πτωχεύσαμε...στις συναυλίες πηγαινε για να πάρει ψηφους,τους μισθούς τους μείωσε γιατί του αφησε ο χοντρός 13% ελλειμα.....με το πρωτο συμφωνείς -με το δεύτεδρο να φανταστω οτι διαφωνείς

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 21/05/2010 13:20:29

      καθόλου μόνο που ο ...χοντρός άφησε έλλειμμα 10% και το έκλεισε 13% ο λιγνός τους 3 τελευταίους μήνες του 2009...
      και έφερε και μια καθαρή αύξηση χρέους 5,8 δις € το πρώτο τρίμηνο με τα επιτόκια που δανειζόταν ο Τιτανικός..

      "Το σύστημα που βρήκαμε εμπεριέχει ανισότητες και αδικίες. Απ' αυτό το σύστημα κληθήκαμε να αντλήσουμε πόρους. Δεν είχαμε την πολυτέλεια να αλλάξουμε πρώτα το σύστημα. Η επιλογή μας ήταν ανάμεσα στην κατάρρευση της Ελλάδας και τη σωτηρία. Επιλέξαμε το δεύτερο. Στην επιτήρηση δεν βάλαμε εμείς τη χώρα. Το έλλειμμα του 10% δεν δημιουργήθηκε στη δική μας μικρή θητεία. Με το μηχανισμό στήριξης εξασφαλίσαμε 110 δισ. ευρώ" είπε. σε απάντηση του Τσίπρα σήμερα στη Βουλή...

      τι έγινε γλώσσα λανθάνουσα αλήθεια λέει;

      Άρχισε να ομολογεί ότι έπαιζαν με νεροπίστολα 7 μήνες;

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Ο Ιθαγενής 21/05/2010 13:22:17

      @ Ιθαγενή...
      Με κάτι άλλο έπαιζαν...

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 21/05/2010 14:19:43

      -Οι δαπάνες τέλος του ΠΔΕ είναι περιορισμένες κατά 39,1%, ενώ τα έσοδα του μειώθηκαν κατά 39,8% σε σχέση με την αντίστοιχη
      περίοδο του 2009.

      πρώτο τρίμηνο 2010 μετά την αύξηση του χρέους με 5,8 δις €...

  16. Γιάννης avatar
    Γιάννης 21/05/2010 12:07:44

    Η συμφωνία με τους Κινέζους έχει υπογραφή ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ.
    Προφανώς κατά τα λεγόμενα των ΜΜΕ, η συμφωνία πρέπει να έγινε σε μία παρτίδα PLAYSTATION.
    Η συμφωνία είναι τεράστια και πιστεύω ότι θα συμβάλλει καθοριστικά στην ανάπτυξη της χώρας. Ένα μέρος μόνο των κινέζικων εισαγωγών να περάσει από ΠΕΙΡΑΙΑ και ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ αρκεί.

    • Σοφία avatar
      Σοφία @ Γιάννης 21/05/2010 14:21:55

      Σσσσσσ!!!! Η Νέα Δημοκρατία κοιμάται!!!!!!

  17. globek avatar
    globek 21/05/2010 12:13:14

    Τώρα που ..θα τους χαρίσουμε και τα 3000 MW τα παιδιά όλο χαρά θα είναι ….

  18. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/05/2010 16:15:28

    Θα πω 2 αληθειες π δε θα τις ακουσετε αλλου.

    1. Η Λουκα ειναι απο τις εξυπνοτερους πολιτικους εβερ. ΙQ.

    2. Οι Κινεζοι ηθλαυν πυλη-εισοδο να κανουν λαθρεμποριο στην Ευρωπη και βρηκαν εμας. και καλα εκαναν. κ εμεις τα περνουμε και επρεπε να παρουμε παραπανω λογω του κινητρου τωνε.

    Φωνες ΠΑΣΟΚ πρασινος κουκος μονος με παραθυρα.

    ΠΠ

  19. Μούσα avatar
    Μούσα 21/05/2010 18:15:25

    Ο πρόεδρος της Cosco στην συνάντηση με τον Α.Σαμαρά ευχαριστησε τον φίλο του τον Καραμανλή.

    http://troktiko.blogspot.com/2010/05/cosco_1624.html

  20. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 21/05/2010 20:10:36

    Ὁ Κινέζος ὡραῖος,εὐχαρίστησε τόν Καραμανλή!Χά!

  21. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 21/05/2010 21:46:38

    Ο άλλος Κινέζος (εκλέγεται και στον Πειραιά ο αθεόφοβος), ο πρώην captain, δεν θα πάρει θέση;