#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/03/2010 12:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επειδή η έννοια της αυτοκριτικής είναι άγνωστη στον κ. Παπαμιμίκο


Αγαπητό Antinews,


Διάβασα όσα δημοσιεύεις στο «Μια αλληλογραφία με τον κ. Παπαμιμίκο» και διαπιστώνω κι εγώ, όπως και άλλοι αναγνώστες σου, ότι η έννοια της αυτοκριτικής είναι άγνωστη στον κ. Παπαμιμίκο.


Είναι πραγματικά ντροπή οι τιμητές των προσώπων, των πράξεων και των «ιδεών» που οδήγησαν τη ΝΔ στην πλήρη απαξίωση του –10%, οι θιασώτες της ήσσονος προσπάθειας και του ρουσφετιού, οι επίγονοι του διεφθαρμένου πολιτικού κατεστημένου που έφερε την χώρα στην σημερινή της κατάσταση να διεκδικούν με δάφνες την ηγεσία μιας πολιτικής νεολαίας και να παρουσιάζονται υπέρμαχοι της αλλαγής, της διαφάνειας, των δημοκρατικών διαδικασιών και της προσφοράς στο κοινό καλό. ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!


Κατόπιν τούτων, υπενθυμίζω δύο δημοσιεύματα από την εποχή που τα ΜΜΕ χρησιμοποιούσαν την δράση του κ. Παπαμιμίκου και των κομματικών φίλων του για να πλήξουν την κυβέρνηση της ΝΔ και την παράταξη


Έστησαν την «ΟΝΝΕΔ Α.Ε.» με... σπόνσορα το κράτος


http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&pubid=21038


Το... τζόκερ των επιδοτήσεων..Πώς το δίκτυο των ΟΝΝΕΔίτικων εταιρειών αποσπά «δωρεές» από τον ΟΠΑΠ.


http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&pubid=21039


Π.Π.


Στην φωτογραφία:


Με κόκκινο χρώμα ο Ανδρέας Παπαμιμίκος


Με μπλε χρώμα ο Θόδωρος Μητράκας (στενός συνεργάτης Α. Παπαμιμίκου, ιδρυτικό μέλος ΜΚΟ, στέλεχος ΟΝΝΕΔ Α.Ε.)


Με ροζ ο Βασίλης Τοκάκης (συνεργάτης του Γιώργου Αλογοσκούφη, Δ.Σ. ΕΡΤ, στενός συνεργάτης Α. Παπαμιμίκου)


ΣΧΟΛΙΑ

  1. Galazia Gennia avatar
    Galazia Gennia 06/03/2010 13:13:57

    Και αυτός με το κίτρινο είναι ο Μάριος Τσάκας (συνεργάτης του Γιώργου Αλογοσκούφη, γ.γ. ΥΠΕΕ (!!), στενός συνεργάτης Α. Παπαμιμίκου)

  2. HRISOS avatar
    HRISOS 06/03/2010 14:35:39

    ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΑΡΑΤΕ ΤΟ ΠΑΠΑΜΙΜΙΚΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΝΔ ΓΙΑ ΑΡΠΑΧΤΕΣ .ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΦΑΤΡΙΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ .Η ΕΛΛΑΔΑ ΧΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΣΩΣΤΡΕΦΕΙΑ .ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΑΜΑΡΙΚΟΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΔΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ .ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΩ ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΔ ΑΥΤΟΙ ; ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΜΙΜΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΕΡΓΑ ΣΑΜΑΡΑΣ . ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΝΕΟΛΑΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ .

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ HRISOS 06/03/2010 15:49:33

      κατ αρχήν κόλλησε το πλήκτο Caps Lock στον υπολογιστή σου.
      Κατά δεύτερον, αν είναι αλήθεια όσα αποδίδονται στον κύριο αυτό
      απλά μη σώσει και είναι "ενεργά Σαμαράς" ποτέ.

    • HRISOS avatar
      HRISOS @ HRISOS 06/03/2010 16:04:41

      ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΝΟΧΛΩ .ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ Η ΝΔ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΩΜΕΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ 1987 ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΑΝ ΕΦΕΔΡΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΣΤΑ C-130 ΓΙΑ ΛΗΜΝΟ ΜΕ ΗΘΙΚΟ ΑΚΜΑΙΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ .ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΜΑΣ ΣΑΝ ΚΟΜΜΑ .

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ HRISOS 06/03/2010 19:05:13

      γιατί να μείνει ενωμένη με λαμόγια; Υπάρχουν λαμόγια μάστερ του είδους και στο έκτρωμα που κυβερνάει τώρα.

    • HRISOS avatar
      HRISOS @ HRISOS 06/03/2010 19:32:02

      ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ .ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΕ ΑΡΧΗΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΔΙΟΙΚΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ .ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΓΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Η ΒΑΣΗ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ .ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΟΝΝΕΔΙΤΗΣ ΕΠΕΦΤΕ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΦΩΡΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΟΥΠΑ ΑΚΟΥΩ ΟΝΝΕΔ ΚΑΙ ΜΚΟ ΚΑΙ ΨΟΦΑΩ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ .ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΝΤΡΟΦΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΨΑΧΝΟΥΝ .

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ HRISOS 07/03/2010 12:35:57

      @HRISOS

      Και τι μας λες, βρε άνθρωπε τού Θεού, να το κάνουμε τουμπεκί ψιλοκομμένο και να υποστηρίζουμε τη ΝΔ άκριτα, ακόμη κι αν το κόμμα προστατεύει όλους όσους μας οδήγησαν στα σημερινά ηθικά και οικονομικά χάλια; Θέλεις να αρχίσω να γράφω ονόματα; Δεν χρειάζεται. Απλώς δες ποιοι είχαν τα κύρια υπουργεία τα τελευταία 5,5 χρόνια.

  3. γ.μ. avatar
    γ.μ. 06/03/2010 19:48:00

    Αγαπητό Antinews,
    πιστεύω ότι είσαι λάθος-πολύ λάθος με τη συγκεκριμένη εμμονή σου. Μη διχάζεις την παράταξη, η Ελλάδα την έχει ανάγκη όσο ποτέ άλλοτε. Στήριξα και στηρίζω τον Αντώνη Σαμαρά, αλλά αυτό δεν πάει να πεί ότι όποιος στηρίζει Σαμαρά δεν έχει δικαίωμα να ακούει τις διαφορετικές απόψεις. όσον αφορά τον Παπαμιμίκο και οι 'πέτρες' γνωρίζουν ότι στήριξε Σαμαρά. Με το να τον σπρώχνεις στο ντορικό στρατόπεδο δεν κάνεις καλό στον υποψήφιο που στηρίζεις, αλλά ζημιά στον Πρόεδρο. Τι θα πείς αν ο Παπαμιμίκος εκλεγεί Πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ, ότι η Ντόρα ελέγχει την ΟΝΝΕΔ?Αστεία πράγματα!Τους υποψήφιους θα τους κρίνουμε και για το παρελθόν τους και για τις θέσεις τους, αλλά και για το όραμα που προσφέρουν για το αύριο της νεολαίας. Δεν έχω ταχθεί με το μέρος του Παπαμιμίκου, αλλά με την άδικη κριτική που του ασκείς έχω αρχίσει να τον συμπαθώ. Επίτρεψε μου, λοιπόν, να πω ότι προσφέρεις κάκιστες υπηρεσίες στον υποψήφιο που στηρίζεις.

  4. Polikarpos avatar
    Polikarpos 06/03/2010 22:19:26

    Παρακολουθώ με εξαιρετικό ενδιαφέρον τις εξελίξεις στην ΟΝΝΕΔ και έχω αρχίσει να προβληματίζομαι έντονα από τους διάφορους που ενδιαφέρονται για την ενότητα και το καλό της παράταξης. Αναρωτιέμαι...γιατί προσάπτουν σε όσους αναφέρουν στοιχεία για τον Παπαμιμίκο και τους συνεργάτες του...κακες υπηρεσίες στην παράταξη και κλίμα διχασμου;

    Είναι ψέματα όλα αυτά που γράφονται για όλους αυτούς τους απίστευτους, την παρέα του κου Παπαμιμίκου από το παρελθόν, που αφού απέτυχαν οίκτρά ως κυνερνητικά στελέχη και οδήγησαν την ΝΔ στην βαρύτερη ιστορικά εκλογική της ήττα, επιστρέφουν τώρα για να "καταλάβουν" την ΟΝΝΕΔ; Πως είναι άδειες κατηγοριες;

    Γιατί ο Παπαμιμίκος δεν υπερασπίζεται τους συνεργάτες του ή γιατί δεν δηλώνει πως δεν είναι συνεργάτες του όλοι αυτοι; Αντίθετα, ο ίδιος δήλωσε πως είναι περήφανος για αυτούς.

    Η ΝΔ και η νεολαία χρειάζονται κάθαρση και αν κάποιος βλέπει με συμπάθεια τον Παπαμιμίκο απλά και μόνο γιατί κατηγορείται για το συφερτό που έχει μαζέψει γύρω του...τότε είναι άξιος της μοίρας του.

    Όσο για το εάν ο Παπαμιμίκος στήριξε Ντόρα ... θα διαφωνήσε και εγώ μαζί σου Antinews. Ο Παπαμιμίκος δεν στήριξε Ντόρα...οι απίθανοι συνεργάτες του στήριξαν ανοιχτά την κυρία.

    Ο Παπαμιμίκος έκανε κάτι πολύ χειρότερο. Στήριζε και τους 2 μέχρι τελευταία στιγμή και μόνο όταν είχε κριθεί το αποτέλεσμα (την τελευταία εβδομάδα δηλαδή) πήγε "συμπτωματικα" με τον νικητή. Συμφωνώ πως δεν είναι Ντορικός...οπορτουνιστής είναι ο άνθρωπος...και αυτό από μόνο του διχάζει την νεολαία...γιατί όσο και αν προσπαθείτε να με πείσετε πως είναι συμπαθής κάποιος μόνο και μόνο γιατί κατηγορείται...εγώ προσωπικά επιμένω να θεωρώ συμπαθή μόνο όποιον με πείθει πως είναι τίμιος και ηθικός.

    Η ΝΔ χρειάζεται μία νέα αρχή και αυτό είτε μας αρέσει είτε όχι δεν μπορεί να γίνει με αποτυχημένα κυβερνητικά στελέχη και νεόπλουτους γιάπιδες.

  5. Michael+ avatar
    Michael+ 06/03/2010 23:07:20

    Δεν θεωρώ τα όσα αναφέρονται εναντίον του κ.Παπαμιμίκου "στοιχεία" εαν ήταν "στοιχεία" θα είχαν επέμβει άλλα όργανα και άλλες διαδικασίες. ΄Το ότι ο Τριανταφυλλόπουλος και πολλοί άλλοι Πασοκοδημοσιογράφοι επέλεξαν να χτυπήσουν τον Παπαμιμίκο το θεωρώ τιμή του και όχι ντροπή για κάποιον άνθρωπο που δραστηριοποιήθηκε μέσα στην παράταξη μας. Όλοι οι άλλοι υποψήφιοι απορώ (τρόπος του λέγειν) γιατί τους περάσαν τόσο αδιάφοροι..????
    Μήπως ο Τριανταφυλλόπουλος, το Βήμα και το Έθνος υποθέτει το blog σας ότι ιδρώσανε για το καλό της παράταξης μας??? Απεναντίας εγώ πιστεύω ότι μάλλον στην αποδυνάμωση της στόχευαν και αφού χτυπήσαν τον Παπαμιμίκο είναι τιμή του. Ίσως και άλλοι θα έπρεπε να 'ηταν δραστήριοι και να τους χτυπούσαν και αυτούς,αλλά αν δεν πράττεις τίποτα ΚΑΙ ποτέ πως θα σου κάνουν κριτική??

  6. Polikarpos avatar
    Polikarpos 06/03/2010 23:47:24

    Κάτσε ρε φίλε γιατί θα μας τρελάνεις εσυ...

    Όλα αυτά τα χιλιάδες ελληνόπουλα με τα οποία δεν ασχοληθεί ποτέ για σκάνδαλα οι δημοσιογράφοι τι είναι δηλαδη; Άτιμοι; Τιμημένοι είναι μόνο όσοι ασχολούνται τα μέσα ενημέρωσης για τις ντροπές τους;

    Όσο για τα άλλα όργανα...αν ασχολίοσουν έστω και στο ελάχιστο αμερόληπτα με την πολιτική θα ήξερες ότι όσο πιο λαμόγιο είσαι τόσο πιο δύσκολα τιμωρείσαι για το οτιδήποτε.

    Έχετε στραβωθεί τελείως μου φαίνεται από την λαχτάρα σας να βγάλετε τον Παπαμιμίκο και δεν βλέπετε ότι αποτελεί ντροπή για το κόμμα που δεν υπάρχουν καθαρότερα στελέχη να διεκδικήσουν την Προεδρία. Αυτή είναι η ποιότητα μας; Παπαμιμίκοι, τοκάκηδες, τσάκες και μητράκες;

    Εσύ ρε φίλε, χωρίς να σε ξέρω γιατί δεν κατεβαίνεις για Πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ;
    Σε πόσσα ΔΣ οργανισμών έχεις διατελέσει μέλος;
    Σε πόσσες ΜΚΟ έχεις υπάρξει μέλος του ΔΣ;
    Έχεις διατελέσει κυβερνητικό στέλεχος και με πόσσο μισθό;

    Ρώτα τα ίδια τον εκλεκτό σου κύριο Παπαμιμίκο και θα καταλάβεις πόσο κοντά βρίσκεται το προφίλ του σε αυτό του μέσου ΟΝΝΕΔίτη. Τέλος...γιατί με αποτρέλανες...να σε ρωτήσω:

    Τους Αλογοσκούφη, Βουλγαράκη, Παυλόπουλο και λοιπά παιδιά που οδήγησαν τη ΝΔ στη συντριβή...τι πρέπει να τους κάνουμε βάσει των λεγομένων σου (Ίσως και άλλοι θα έπρεπε να ‘ηταν δραστήριοι και να τους χτυπούσαν και αυτούς,αλλά αν δεν πράττεις τίποτα ΚΑΙ ποτέ πως θα σου κάνουν κριτική)?

    Μάλλον πρωθυπουργούς...και χαίρομαι που αποκαλύπτεις πως πραγματικά ονειρεύεσαι τη ΝΕΑ ΟΝΝΕΔ που ο Παπαμιμίκος σου ευαγγέλεται...ή μήπως έπρεπε να πω την ΟΝΝΕΔ ΑΕ?

  7. γ.μ. avatar
    γ.μ. 07/03/2010 00:09:12

    Ψυχραιμία Πολύκαρπε,
    εγώ σου τονίζω και πάλι δεν στηρίζω Παπαμιμίκο, αλλά αυτό το μένος κάνει αρκετούς με καθαρή σκέψη να αρχίζουν να τον συμπαθούν. Σε κάθε περίπτωση όποιος και αν εκλεγεί σίγουρα θα είναι καλύτερος από τον Παπανικολάου, ο οποίος απομάκρυνε πολλά ικανά στελέχη από την ΟΝΝΕΔ και μοίρασε την πίτα σε κάποια απίστευτα άτομα με πολιτική σκέψη χειρότερη και από κόττας. Ή μήπως κάνω λάθος?Δυστυχώς, τα πρωτοκλασσάτα στελέχη του Παπανικολάου δεν είναι τίποτα περισσότερο από αφισοκολλητές-χειροκροτητές και δεν άρθρωσαν ουδέποτε σοβαρό πολιτικό λόγο όλο αυτό το διάστημα. Τι να πρωτοθυμηθούμε?Το Συνέδριο φαρσοκωμοδία στη Χαλκίδα, όπου 2 ικανότατα στελέχη ο Γεωργακέλος και ο Λιακόπουλος έκαναν πίσω με εντολή Γραφείου Πρωθυπουργού? Το πάρτυ το 2008 στα καμμένα της Ηλίας που εξαγρίωσε τους κατοίκους?Να έχει χάσει ο άλλος συγγενείς και περιουσία και η ΟΝΝΕΔ να διοργανώνει πάρτυ στήριξης. Έκαναν μεγάλη ζημία στην παράταξη. Και για να τον τιμήσουμε τον άξιο τον κάναμε και Ευρωβουλευτή (για να μην αναφέρω τις επιτροπές στις οποίες συμμετείχε αυτός και οι κολλητοί του). ΤΕΣΠΑ, εγώ θα συνηστούσα ψυχραιμία γιατί έρχονται δύσκολες μέρες και για την πατρίδα και για την παράταξη. Αυτός που θα πείσει τους Οννεδίτες ας κερδίσει και ας ανοίξει επιτέλους το κλειστό club των αποστειρωμένων αφισοκολλητών-χειροκροτητών, γιατί η ΟΝΝΕΔ πρέπει πάλι να γίνει ελκυστική στην νεολαία!

  8. Polikarpos avatar
    Polikarpos 07/03/2010 10:14:31

    Αν το πρόβλημα είναι να φύγει το σύστημα Παπανικολάου για να έρθει το σύστημα Παπαμιμίκου ... συγνώμη αλλά δεν θα πάρω.

    Αν το πρόβλημα μας είναι να φύγουν οι αφισοκολλητές - χειροκροτητες του Παπανικολάου (εσύ τους χαρακτήρισες) για να έρθουν τα δραστήρια κυβερνητικά λαμόγια του Παπαμιμίκου ... συγνώμη αλλά πάλι δεν θα πάρω.

    Αν το πρόβλημα είναι να μην αποκλείονται από την ΟΝΝΕΔ άνθρωποι σαν τον Γεωργακέλο και τον Λιακόπουλο και να απόκλείονται εξίσου ικανοί άνθρωποι απλά και μόνο γιατί προέρχονται από κάποια επαρχιακή πολή που δεν έχει αρκετούς ψήφους...πάλι δεν θα πάρω.

    Γενικά βλέπω πως η νεολαία οδεύει στη δημιουργία πολιτικών ελίτ..ανθρώπων με τεράστιες δυνατότητες σε οικονομικά μέσα και θέματα προβολής, με δράση αποκλειστικά στην Αθήνα ή τη Θεσσσαλονίκη.

    Όσο για τα "περί ποιος θα πείσει τους νέους" ... μάθε πως δεν τρώμε κουτόχορτο ... έχει καταλάβει πολύς κόσμος πως στην ΟΝΝΕΔ γίνεται μάχη συστημάτων ... και πρόσεξε μην βρεθεί εκλεγμένος πρόεδρος με 10.500 ψήφους και καταλαβαίνεις τι εννοώ.

    Αν καταφέρουν οι Παπαμιμίκοι και οι Παπανικολάου να ρίξουν τη συμμετοχή της νεολαίας κάτω από τις 80.000 ψήφους ... θα πρέπει να διαγραφούν ακόμα και από τη ΝΔ...γιατί θα πρόκειται για αποτυχία.

  9. γ.μ. avatar
    γ.μ. 07/03/2010 11:12:30

    Καλημέρα Πολύκαρπε,
    με την τελευταία ανάλυση σου συμφωνώ περισσότερο!Σίγουρα όσο μεγαλύτερη η συμμετοχή, τόσο μεαλύτερη η νομιμοποίηση!Ούτε εγώ δεν θα πάρω διαλέγοντας με τα παραπάνω κριτήρια. Βέβαια, δεν πρέπει να πέσουμε στην παγίδα επιλέγοντας με γεωγραφικά κριτήρια. Αν κάποιος είναι ικανός και έχει πολιτικό λόγο μπορεί να συγκινήσει τους νεολαίους της Επικράτειας άσχετα αν προέρχεται από την Θεσσαλονίκη, την Εύβοια ή την Αθήνα.