#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/02/2010 00:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επανακλέγεται στην Προεδρία της Δημοκρατίας ο Κ.Παπούλιας



Την ανανέωση της θητείας του Προέδρου της Δημοκρατίας Κάρολου Παπούλια, για άλλα πέντε χρόνια, ψηφίζουν το πρωί της Τετάρτης τα μέλη της Βουλής των Ελλήνων. Ο κ. Παπούλιας αναμένεται να επανεκλεγεί με 266 ψήφους (ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΛΑΟΣ). Η ορκωμοσία θα γίνει στα μέσα Μαρτίου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 03/02/2010 00:30:51

    Συναίνεση παντού για να κάνει πάρτυ η διαφθορά.

  2. kanis avatar
    kanis 03/02/2010 02:18:35

    Αν ηγείται ένας εξαίρετος Ελληνας, κάτι θα μάθουν οι υπόλοιποι....

  3. maria avatar
    maria 03/02/2010 10:57:34

    Επρεπε να κάνει πρώτος το βήμα και να αφήσει ΄'ενα χιλιάρικο ενίσχυση της ζοφεράς οικονομίας μας. Απο λόγια είμαστε όλοι τέλειοι αλλοι θα πονάνε και θα τρώνε τα τροτοκλασάτα φτηνοτρόφιμα ,άλλοι θα μισερώνονται στα νοσοκομεία απο τους αλμπάνηδες χρυσοθήρες κι άλλοι απο καθέδρας θα κάνουν κριτική. Δεν έχουμε αγαπητοί πατριώτες πολιτικούς. Ολοι τους ανήκουν και σε κάποια κλάμπς, δεν θα ξυπνήσουμε επειτέλους ν΄ αφήσουμε τα ζήτω καινα τους τρίξουμε τα δόντια, παραμάθαμε στη καλοπέραση και στη αναισθησία. Η ελευθερία και οι διακαιοσύνη θέλουν αγώνα.

  4. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 03/02/2010 11:08:00

    Αν εννοής τόν Παπούλια εξαίρετο Ελληνα,μάθε πως ένας εξαίρετος Ελληνας δέν θά άκουγε τήν Μπενάκη νά λέη ο,τι λέει καί νά παρέμενε στήν θέσι του.
    Δυστυχώς, είναι ένας απ'αυτούς.Πολιτικοί,ή καταστροφή μας,πού ή πλειοψηφία μας τούς φορά καπέλλο,καί οί υπόλοιποι τούς υφιστάμεθα.Κυβερνούν οί πολλοί σού λέει δλδ,κυβερνά ή βλακεία.Επίκαιρος παρά ποτέ ό Λεμπέσης.

  5. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 03/02/2010 11:18:03

    Κυττάτε νά δήτε πού ό Ελλαδέμπορας,Αδωνις,ψήφισε Παπούλια.Μπήκε καί αυτός σέ μαντρί,ό καραγκιόζης.Καλά τόν έλεγε ελλαδέμπορα ό ΔΑΥΛΟΣ,μολονότι καί αυτός ήταν περίπου τά ίδια σκ..α.Αει σιχτίρ,πρωί-πρωί!
    ΕΝΑΣ Ελληνας πέρασε κάποτε από εδώ, ό Καποδίστριας,καί τόν......σκοτώσαμε.

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/02/2010 11:22:04

    Τείνω να συμφωνήσω με τον Ορέστιο. Μπορεί ο Παπούλιας να είναι "καλός άνθρωπος" αλλά δεν έχω ανύπαντρη αδερφή. Ο θεσμός είναι προβληματικός. Χρησιμεύει για να λέμε κάθε τόσο "καλός άνθρωπος ο τάδε". Καλός μπορεί να είναι αλλά, θεσμικά, μια ελληνική κοροϊδία και μισή.

    Λογικά σε καιρό διαχείρισης κρίσης δεν θες να ανόιγεις μέτωπα, αλλά η κρίση και η (μη) διαχείρισή της είναι το καλύτερο Ξεχαστήριο και Κουκουλωτήριο.

    Θα επιθυμούσα Πρόεδρο της Δημοκρατίας με αντικείμενο ουσιαστικό, και όχι άλλον ένα για το all in the family.

    • ataktos avatar
      ataktos @ archaeopteryx 03/02/2010 11:38:05

      xm...xaxaxa
      αριστο!!!!!!!!

  7. ._ avatar
    ._ 03/02/2010 11:38:43

    Πέρασε και αυτό το τραίνο...

    • ataktos avatar
      ataktos @ ._ 03/02/2010 11:44:31

      Σχεδόν εκσκαφέας …

  8. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 03/02/2010 12:14:09

    Καλή θητεία κε Πρόεδρε. Ελπίζω να μην με συμπεριλάβετε στους "φίλους και φίλες" του επόμενου επετειακού διαγγέλματός σας, είμαστε λαός και όχι πληθυσμός.

  9. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 03/02/2010 12:24:44

    Ακουγότανε,στό διάγγελμα, σάν τόν αξέχαστο Γιώργο Οικονομίδη,γιά όσους μεγαλύτερους, τόν θυμούνται.

  10. ._ avatar
    ._ 03/02/2010 12:51:39

    Καλό στομάχι για την επόμενη τετραετία.

    Ξέρω, ξέρω. Η οικονομία είναι χάλια, δεν αντέχουμε εκλογές, απειλείται η εθνική μας κυριαρχία κτλ κτλ. Μόλις φάμε το πακινομοσχέδιο στη μάπα, θα είναι αργά για δάκρυα.

  11. aris lalidis avatar
    aris lalidis 03/02/2010 15:56:42

    " Φιλες Φιλοι "...... Ο κ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ.
    " Επι των ημερων σας κυριε Προεδρε...." Η κ.ΜΠΕΝΑΚΗ.
    ΛΕΤΕ;