#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/05/2010 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίσημη γλώσσα της Ελλάδας τα αμερικανικά






Στο Μαξίμου ο Ερντογάν μιλούσε τουρκικά και ο πρωθυπουργός της Ελλάδας αμερικανικά!!!

Μήπως καθιερώθηκε ως επίσημη γλώσσα της Ελλάδας η Αμερικανική  και δεν το πήρα χαμπάρι;;;

Αναγνώστης

Ένα μόνο θα προσθέσουμε: Ότι όλοι οι πρωθυπουργοί του κόσμου μιλάνε στην γλώσσα τους σε επίσημες συναντήσεις. Ακόμα κι όταν βρίσκονται στο εξωτερικό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 14/05/2010 14:20:39

    Άνθρωπέ μου, τη μητρική του γλώσσα μιλούσε. Τι διαμαρτύρεσαι;

  2. Lewnidas avatar
    Lewnidas 14/05/2010 14:23:08

    ασε τον μωρε<! τουλαχιστον δεν μπερδευε

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 14/05/2010 14:23:40

    Αχαχαχαχαχαχα! Ουδεμια εκπληξη. η συνειδηση καθοριζει σχεδον τα παντα. Ηταν, λοιπον, επομενο. Εξ' αλλου, ειναι η δευτερη "επισημη μας". Ε, Φραου Μπιλντερμπεργκοπουλου;

  4. yangoolas avatar
    yangoolas 14/05/2010 14:29:12

    αγράμματος είναι αλλά τις ιδεοληψίες του τις έχει στα αγγλικά

  5. GreenHorses avatar
    GreenHorses 14/05/2010 14:30:37

    Θα εκπληρωθεί και το όνειρο της Διαμαντοπούλου...

    Μήπως να γίνουμε και πολιτεία USA; αφού ούτως ή άλλος ότι θελουν κάνουν αμερικανάκι έχουμε κυβερνήτη

    πα μαλ πα μαλ.

  6. κολοκοτρωνης avatar
    κολοκοτρωνης 14/05/2010 14:31:16

    το ειδα στο mega πριν απο λιγο, και με επιασαν τα νευρα μου...
    ημαρτον πια με τον προσκυνημενο...

  7. EtsiMareSei avatar
    EtsiMareSei 14/05/2010 14:33:46

    Ειπαμε,το οτι δεν εξυπηρετει πλεον τα Ελληνικα συμφεροντα ειναι φως φαναρι...
    Αυτο ομως σε καμια περιπτωση δεν σημαινει οτι δεν εξυπηρετει τα αμερικανικα!!
    Ερωτηση λοιπον: Υπαρχει καλυτερος τροπος για να γινει αντιληπτος προς την γειτονα χωρα σε επιπεδο συμβολισμων?

  8. GreenHorses avatar
    GreenHorses 14/05/2010 14:35:15

    Σα δεν ντρέπεστε ήταν στην εξορία ο άνθρωπος από το 81 που κυβερνά την χώρα και άλλα 10+ χρόνια υπουργός πόσο θα του πήρε να βγάλει την ύλη του δημοτικού;

    Αυτός σας αξίζει πατριώτες μου να τον χαίρεστε σας ξεπούλησε στο ΔΝΤ τώρα θα πάρει και ένα τα υπόλοιπα Τουρκία και Σκόπια.

    Εθνοσωτήρες η οικογένεια παπανδρέου ολοκληρώνεται η δουλειά τους με το jeffrey

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/05/2010 14:38:52

    Πρόκειται για ΟΝΕΙΔΟΣ.
    Το κάνει ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ και ΣΚΟΠΙΜΑ.
    Είναι στο πλαίσιο σαδιστικών ψυχολογικών επιχειρήσεων.
    Αντί για βούρδουλα.
    Νομίζουν ότι θα συνηθίσουμε.

    Σε όλες τις συνεντεύξεις και συναντήσεις με ξένους ηγέτες ΕΠΙΛΕΓΕΙ να μη μιλάει ελληνικά, ενώ όλοι οι ηγέτες μιλούν στη γλώσσα τους και υπάρχει διερμηνέας.

    Υπάρχει όμως και κάτι άλλο.

    Η επιλογή του Μουσείου Μπενάκη για να δοθεί επίσημη συνέντευξη του πρωθυπουργού στους τουρκους δημοσιογράφους εκφράζει σύγχυση στοχεύσεων και σαφείς προθέσεις απάλειψης της ιστορικής μας νήμης.

    Αν υιοθετήσουμε τη λογική αυτή, θα ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου:

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΜΙΑ ΚΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΝΑΓΗΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΥΣ ΣΑΣ;

    • ErnestoChe avatar
      ErnestoChe @ αλλενάκι 14/05/2010 15:08:35

      Γιατι στα Ιμια και στην Κυπρο είναι ο Ερτογάν που θα ξεναγήσει τον ΓΑΠ.

  10. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 14/05/2010 14:40:06

    Δεν είναι για πλάκα το θέμα είναι η επιτομή της κατάντιας ενός έθνους.

    Ας ελπίσουμε σύντομα να αλλάξουν τα πράγματα γιατί άλλιώς βαίνουμε σε περίοδο νέας τουρκοκρατίας.

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Αγανάκτηση 14/05/2010 16:21:49

      Τίποτε δεν αλλάζει απο μόνο του.
      Πρέπει να μπούμε σε περισυλλογή ως φυλή κα Έθνος.
      Αυτά είναι μόνον η αρχή.

  11. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 14/05/2010 14:59:34

    Στό χέρι μας εἶναι νά μή ξαναπεράσουμε Τουρκοκρατία,καί ἀφῆστε τούς Καραγκιόζηδες νά νομίζουν πώς θά μᾶς καταφέρουν.
    Τό σπουδαιότερο πού πρέπει ΟΛΟΙ νά κάνουμε(οἱ ἔχοντες παιδιά,ἐννοῶ)εἶναι νά κάνουμε τό σπίτι μας ἕνα μικρό "Κρυφό Σχολειό",διότι θά προσπαθήση νά κάνη ἡ Διαμάντω τά παιδιά μας γενίτσαρους
    Αὐτό εἶναι προτεραιότης,γιά νά μή χαθοῦμε.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Kὀριννα 14/05/2010 15:03:06

      Κόριννα άσχετο...
      Τις 32 ελιές που μάζεψες τις πήγες στο λιοτρίβι?

      • otiprepei avatar
        otiprepei @ tiramola 14/05/2010 16:15:49

        Περίμενε εσύ την "Δικαιοσύνη" και την "Παιδεία" του με συνοπτικές διαδικασίες αφελληνιζόμενου Κράτους και των καιροσκόπων ιδιωτών στους χαλεπούς καιρούς που έρχονται.
        Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

      • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
        ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ tiramola 14/05/2010 16:19:26

        Εσύ συνεχίζεις τις 40 γονυκλισίες την ημέρα,στην Παναγιά την Πρασινογρηγορούσα γιά τις άστοχες επιλογές σου;

      • Αγανάκτηση avatar
        Αγανάκτηση @ tiramola 14/05/2010 16:24:23

        Μωρέ το ΠΑΣΟΚ να'ναι καλά κι ας φτάσουν τα σύνορα στο Βόλο. Ε τιραμόλα;

      • Τίποτα avatar
        Τίποτα @ tiramola 14/05/2010 17:17:54

        tiramola, την έχεις κάνει λάστιχο... ξέρεις εσύ...

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Kὀριννα 14/05/2010 16:14:52

      Λέγεται homeschooling.
      και μετά έρχεται και το The right to bear arms.

      Περίμενε εσύ την "Δικαιοσύνη" και την "Παιδεία" του με συνοπτικές διαδικασίες αφελληνιζόμενου Κράτους και των καιροσκόπων ιδιωτών στους χαλεπούς καιρούς που έρχονται.
      Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

    • ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
      ΔΗΜΗΤΡΗΣ @ Kὀριννα 15/05/2010 00:32:49

      ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΑΣ! ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΗΞΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΕΙΧΑΝ ΞΕΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ...

  12. ελευθεριαδου βουλα avatar
    ελευθεριαδου βουλα 14/05/2010 15:00:05

    ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΥς ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥς (ΒΛΕΠΕ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑς- ΘΡΑΚΗς) ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩς ΣΗΜΕΡΑ Η ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΚΑΙ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΑΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΟΥς
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑς

  13. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 14/05/2010 15:07:08

    Προς: Kόρρινα, Αλλενάκι, Αγανάκτηση και τους άλλους φίλους. Επειδή έχει πέσει θλίψη στην Πόλη, σας παραθέτω ένα απόσπασμα-μνημείο από τον Επιτάφειο του Περικλέους. "Η ελπίς ουδέποτε εκλείπει."


    "41. Συνοψίζοντας θεωρώ ότι η όλη πόλη είναι σχολείο της Ελλάδας και ότι, μου φαίνεται, ο καθένας από εμάς μπορεί να παρουσιάσει τον εαυτό του αυτάρκη σε πάρα πολλές δραστηριότητες με χάρη και επιδεξιότητα. Και ότι αυτά είναι μάλλον η αλήθεια και όχι απλή κομπορρημοσύνη, κατάλληλη για την παρούσα περίσταση, το αποδεικνύει η ίδια η δύναμη της πόλης, την οποία αποκτήσαμε με τους τρόπους αυτούς. Γιατί είναι η μόνη πόλη από τις σημερινές που όταν δοκιμάζεται αποδεικνύεται ανώτερη της φήμης της, και η μόνη, η οποία ούτε στον εχθρό που της επιτίθεται, δίνει αφορμή να αγανακτήσει με όσα παθαίνει από τέτοιους αντιπάλους, ούτε στους συμμάχους της δίνει αφορμή για παράπονα, γιατί τάχα εξουσιάζονται από ανάξιους. Αφού παρουσιάσαμε τη δύναμή μας με μεγάλες αποδείξεις, και μαρτυρίες θα μας θαυμάζουν οι σύγχρονοί μας και οι επόμενοι, και μάλιστα χωρίς να χρειαζόμαστε τον Όμηρο να μας επαινεί, ούτε κανέναν άλλο που με λόγια θα μας ευχαριστήσει προς στιγμήν, όμως την ιδέα που θα σχηματιστεί για τα έργα μας θα τη βλάψει η αλήθεια, αλλά εξαναγκάσαμε με την τόλμη μας ολόκληρη τη θάλασσα και την ξηρά να γίνει προσιτή, ιδρύσαμε παντού αιώνια μνημεία και των συμφορών μας και των επιτυχιών μας. Για μια τέτοια πόλη και αυτοί εδώ λοιπόν πολεμώντας γενναία πέθαναν, για να μη τη στερηθούν, και είναι φυσικό ο καθένας από όσους απομένουν να θέλει να μοχθήσει γι’ αυτήν."

    • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
      I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ Κώστας Ροδινός 15/05/2010 14:14:19

      Φίλε Ροδινέ, μετάφρασέ το στα αγγλικά (στην αμερικανική καθομιλουμένη) και στείλε το στον ΓΑΠ. Άμα το δει στη ντοπιολαλιά του μπορεί και να το διαβάσει!

  14. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 14/05/2010 15:11:59

    Γιατί να κουράζεται να μεταφράζει στην Ελληνική γλώσσα
    την αγγλικής υφής, αμερικανική σκέψη του?
    Θέλετε να κάνει σαρδάμ? Αφού στη μητρική του γλώσσα είναι άψογος!
    Η ανιψιά μου [Αυστραλή υπήκοος] εντυπωσιάστηκε
    απο την καθαρότητα της προφοράς!

    Η αμερικανική,εκτός του γεγονότος οτι οι περισσότεροι Έλληνες
    δεν καταλαβαίνουν τι λέει ο πρωθυπουργός,
    [όταν θέλει να ξεπουλήσει κάτι] έχει και άλλο ένα πλεονέκτημα:
    Δεν χρειάζεται μεταφραστές ο Ομπάμα, για να καταλάβει
    τον συμπατριώτη του!

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Beyond The Stars 14/05/2010 15:16:45

      Ε και ο μπαμπάς μέα κούλπα δεν είπε; Σόι πάει το βασίλειο!

      Ρε jeffrey η εξορία σε εμπόδισε από το 81 που ο νταντι έκανε κωλοχανείο στα οικονομικά την Ελλάδα; Αλλά 12 υπουργός δεν σου έφτασαν να βγάλεις την ύλη η «γλώσσα μου», σκέφτομαι και γράφω, Λόλα να ένα μύλο;

      Βρε ούστ american boy.

  15. Eastrader avatar
    Eastrader 14/05/2010 15:13:34

    Τον ειδα στις ειδησεις τον ...(μην πω τιποτα βαρυ τωρα),και τρελαθηκα.Ας μου πει καποιος,ποτε εχει ξαναγινει αυτο σε συναντηση αρχηγων?Ποτε αξιοπρεπης ηγετης ακομα και ενος μικρου Αφρικανικου κρατους δεν κρατησε τουλαχιστον τα προσχηματα μπροστα σε εναν ξενο ηγετη?

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Eastrader 14/05/2010 15:32:03

      Ο ίδιος το έχει κάνει αρκετές φορές πάντως.

    • Titos avatar
      Titos @ Eastrader 15/05/2010 08:31:53

      Αγαπητέ δεν είναι θέμα αξιοπρέπειας, αλλά διεθνούς διαδικασίας και ετικέτας. Οι πρωθυπουργοί, στις επίσημες συναντήσεις και εκδηλώσεις μιλούν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ την επίσημη γλώσσα του Κράτους τους.
      Μήπως το πρόβλημα είναι αλλού; Μήπως το GAP προσπαθεί σιγά-σιγά να απαξιώσει και να αλλάξει το πολίτευμα της Ελλάδας;
      Το πολιτικό διευθυντήριο που έχει μαζέψει γύρω του, τα «διαγγέλματα» που αρμόζουν σε Προέδρους και Μονάρχες, η απαξίωση της Βουλής των Ελλήνων, οι χυδαίοι λαϊκισμοί όπως το “opengov”, η παραχάραξη ψηφισμένων Νομοσχεδίων που θέλει τον κάθε Υπουργό απλά να ενημερώνει την Βουλή και όχι να θέτει τα ζητήματα για έγκριση ή ψήφιση. Αυτά και και ένα σωρό αλλά, μικρά κι μεγάλα, σημάδια μήπως στρέφουν την Χώρα σιγά-σιγά προς μία δικτατορική κατεύθυνση που τα πάντα κατευθύνονται από μία μικρή ομάδα ανθρώπων γύρω από τον εκάστοτε πρωθυπουργό;

      • anonymous avatar
        anonymous @ Titos 15/05/2010 10:06:38

        ειχε πει εδω ενας σχολιαστης τι του χρειαζεται αυτουνου αλλα ηταν πολυ ακραιο και τελεσιδικο και το σχολιο σβηστηκε γιατι θα ειχε προβληματα το σαιτ

        ετσι που το παει ομως δεν τον βλεπω να τη γλιτωνει

  16. mantia avatar
    mantia 14/05/2010 15:44:57

    Πάντως να σας πώ την αλήθεια πριν από λίγες μέρες έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο για την αισχρή δυναστεία Παπανδρέου,γραμμένο από την πρώην γυναίκα του Γιωργάκη....(έχει κι άλλο παιδί τον Αντρεά)!!!όπου μέσα στις πολλές ανακαλύψεις μην τις αναφέρω όλες έλεγε ότι όταν ήρθε η ώρα να ανανεώσει την αμερικανική του υπηκοότητα(όντας Έλληνας βουλευτής,επί πρωθυπουργίας του πατέρα του)το αμερικανικό προξενείο στο Λονδίνο αρνήθηκε να του την ανανεώσει εφ΄όσον ήταν Έλληνας βουλευτής.Με την διαφορά όμως ότι αν υπέγραφε ένα χαρτί στο οποίο αναφερόταν ότι μονίμως και ες αεί θα υπακούει στις εντολές των ΗΠΑ η υπηκοότητα θα του ανανεωθεί παραύρα......ΕΕΕ δεν χρειάζεται να σας πώ ότι υπέγραψε...και πήρε την αμερικανική υπηκοότητα....

    • popolaros avatar
      popolaros @ mantia 14/05/2010 22:40:31

      Δώσε μερικές πληροφορίες.
      Τίτλο βιβλίου, συγγραφέα.

  17. otiprepei avatar
    otiprepei 14/05/2010 15:56:43

    Εκατάφερεν η Μαρίκα Μινέικο να ειδήν τον γιόκαν της πρωθυπουργόν του ψευδορωμαίϊκου.

  18. Orestios avatar
    Orestios 14/05/2010 15:57:02

    Είναι φιλλέληνας, λέμε τώρα.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 14/05/2010 17:50:44

      Τι εστί φιλλέλην; Είναι στην βαρβαρική;
      Δεν γνωρίζω. Διαφωτίστε με παρακαλώ.

  19. αρισταρχος avatar
    αρισταρχος 14/05/2010 16:06:47

    Στην πατρίδα μας,μεταφραστής στον πρωθυπουργό μας!!!
    Αυτά συμβαίνουν μόνο εδώ, σε κράτη χωρίς ιστορία, πολιτισμό, κυριαρχικά δικαιώματα... Μετά θέλουμε να κερδίσουμε, στα εθνικά μας δίκαια...
    Εδώ ερμηνεύεται τέλεια η ...μπανανία... Η απόλυτη ...κατάντια!!!
    Και κανένας δεν μιλάει...

  20. Greco avatar
    Greco 14/05/2010 16:07:54

    "τσεκουρι και φωτια στους προσκυνημενους"
    "κανενας τουρκος στο μορια,μηδε στον κοσμο ολο"

    θ.κολοκοτρωνης

  21. Νικόλας avatar
    Νικόλας 14/05/2010 16:25:46

    Τους Ισραηλινούς πολιτικούς τους έχω ακούσει να μιλάνε συνέχεια στα Αγγλικά χωρίς να κινδυνεύουν να τους θεωρήσουν ξεπουλημένους. Δεν είναι το πρόβλημα η γλώσσα που μιλάει κανείς αλλά τι λέει.

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Νικόλας 14/05/2010 18:33:38

      Άκουσες Ισραηλινό πρωθυπουργό να μιλάει δημοσίως στα αγγλικά όντας στο Ισραήλ; Δεν νομίζω...

  22. vassilis avatar
    vassilis 14/05/2010 16:31:07

    Για να μιλας΅Ελληνικα πρεπει να σκεφτεσαι και να πραττεις με τις αξιες αυτων που χρησιμοποιουσαν αυτη τη γλωσσα και ανεδειξαν τον πολιτισμο παγκοσμιως ,με αλλα λογια να την καταλαβαινεις, δεν ειναι γλωσσα υποτακτικων αλλα γλωσσα παιδειας και ελευθερων ανθρωπων με ιδανικα.

  23. Μούσα avatar
    Μούσα 14/05/2010 16:41:31

    Αντεχετε και τους βλέπετε?
    Οσο για την συνείδηση μακάρι να είχε και αμερικάνικη
    Εβραική-σιωνιστική εχει και κυριος εχθρός τους ο ελλληνισμός.
    Αυτος το σίχαμα με το μονίμως σφηνωμένο χαμόγελο και την πενθιμη μωβ γραβάτα μισεί τους Ελληνες οι οποιοι συν τοις αλλοις λιγοστευουν ειτε απο δολοφονιες αλλοδαπων,ειτε απο αυτοκτονιες λογω της οικονομικης
    κρισης που αυτοι δημιουργησαν,ειτε απο την υπογεννητικότητα.
    Ας πούμε επιτέλους τα πράγματα με τ΄ονομα τους.

  24. nikos avatar
    nikos 14/05/2010 16:43:21

    ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΜ ΤΟ ΑΛΛΟ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΟΜΠΑΜΑ ΤΟΝ ΣΑΡΚΟΖΙ ΚΑΙ ΦΟΡΑΝΕ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΕΤΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΕΡΝΤΟΓΑΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΦΟΡΑΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΥΠΟΤΙΜΙΤΙΚΟ ΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΕΣΕΙ Η ΜΗΠΩΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΝ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ ?

  25. sauraki avatar
    sauraki 14/05/2010 16:53:26

    ΚΑΠΟΤΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ, ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ, ΠΩς ΣΤΟ ΥΠΕΞ ΜΙΛΟΥΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ (ΕΠΙ ΓΑΠ). ΤΩΡΑ Κ. ΠΑΓΚΑΛΕ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΞΙΜΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΡΓΑΖΕΣΤΕ. ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ..?

  26. ataktos avatar
    ataktos 14/05/2010 17:32:10

    μα δεν το πείραται χαμπάρι .. ότι είμαστε η 52 πολιτεία της Αμερικής ... βίζες καταργήθηκαν...τα δάνεια μας έρχονται από ΔΝΤ σε δολ ...

  27. denkserotipota avatar
    denkserotipota 14/05/2010 17:35:10

    Κοίτα ρε παιδί μου που ούτε το χρηματιστήριο δεν καταλαβαίνει τούρκικα και αμερικάνικα σήμερα...

    Γ.Δ. 1.658,29 -3,41%
    14/05/2010 17:18:38

    • denkserotipota avatar
      denkserotipota @ denkserotipota 14/05/2010 17:36:17

      Αν (λέω ΑΝ) ήταν πάνω θα μας είχαν ζουρλάνει τα Μέσα Αποβλάκωσης για το ΠΟΣΟ ΘΕΡΜΑ βλέπει η "εγχώρια αγορά" τη σημερινή επίσκεψη.........

  28. Πολίτης της Μπανανίας avatar
    Πολίτης της Μπανανίας 14/05/2010 19:41:25

    http://tinyurl.com/2b2kzah

    Το επίμαχο βίντεο.

    Κλαυσίγελος και τραγέλαφος.

  29. USATODAY avatar
    USATODAY 14/05/2010 20:41:58

    Θα πέσουν μεσα σε ένα ορυμαγδό γέλιου

  30. Χρήστος avatar
    Χρήστος 14/05/2010 21:18:14

    Από τη μία έχουμε κάποιον που τα βάζει με το Ισραήλ, που δεν κωλώνει να ανακαλεί τον πρέσβη από τις ΗΠΑ και να τον επαναφέρει μόλις του ζητηθεί συγνώμη, που καταφέρνει να ομαλοποιήσει τη σχέση της Τουρκίας με τους παραδοσιακούς της εχθρούς, Ρώσους Σύριους Αρμένιους, που έβαλε τη χώρα του στους G 20 το ισχυρότερο κλαμπ του πλανήτη, που στέλνει στον διάολο το ΔΝΤ, έναν πρωθυπουργό καλό μουσουλμάνο, ευπατρίδη, περήφανο γιατί είναι Τούρκος και όχι Ευρωπαίος ή Ασιάτης ή άνθρωπος του Κόσμου, που πιστεύει και το δείχνει στις τουρκικές αρχές κι αξίες της ζωής, που κάνει τον Τούρκο πολίτη να υπομένει τη φτώχεια του γιατί ο Τούρκος είναι φτωχός αλλά βλέπει το φως στην άκρη του τούνελ, ένα πρωθυπουργό που αρνείται να καταθέσει στεφάνι στον Άγνωστο Στρατιώτη για να μην μαγαρίσει τα χέρια του αλλά μπορεί και το επιβάλει σε κάθε ξένο που επισκέπτεται την Άγκυρα (στο μνημείο ΚΕΜΑΛ ανθρώπου που ξεβρόμισε την Μικρά Ασία κατασφάζοντας τους συνωστισμένους προγόνους μας) ...
    Κι από την άλλη έναν δήθεν κοσμοπολίτη καρπαζοεισπράκτορα, έναν αποτυχημένο μπλοφατζή του νεροπίστολου, έναν αναποτελεσματικό, δειλό, κουτοπόνηρο ψεύτη.

    Και για όποιον έχει ακόμη αμφιβολίες για το ποιος είναι το αφεντικό 35 (ναι τριανταπέντε) παραβιάσεις του εναέριου χώρου έγιναν μόνο εχθές και τα ΜΜΕ μούγγα στη στρού

  31. δημητρης avatar
    δημητρης 14/05/2010 21:53:37

    Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Α

  32. ανέστης avatar
    ανέστης 14/05/2010 22:09:20

    ανθέλληνας
    εθνικός μειόδοτης
    δωσίλογος
    προδότης
    προσκυνημένος
    υπηρέτης ξένων συμφερόντων
    νενέκος
    εφιάλτης
    δειλός
    αμερικανάκι

    διαλέγετε και παίρνετε

    μέσα σε 6 μήνες κατέστερψε οικονομικά την χώρα και τώρα την ξεπουλάει
    αλλά ποιός φταίει ; εμείς τον ψηφίσαμε ας τον λουστούμε τώρα η ας τον στείλουμε απο κει πουρθε στο αμέρικα

  33. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 14/05/2010 22:21:56

    Γιατί νά μιλήση Ἑλληνικά; Τί καταλαβαίνει αὐτός ἀπό τήν γλῶσσα τῶν Θεῶν;
    Ἀφῆστε πού θά τήν μαγαρίση.

    • Liebknecht avatar
      Liebknecht @ Kὀριννα 15/05/2010 00:17:01

      Ωραίο αυτό, "η γλώσσα των Θεών"... Κι εγώ νόμιζα ότι οι Θεοί είναι πολύγλωσσοι... Τι μαθαίνει κανείς...Των Δώδεκα ή αναφέρεσαι και στους Θεούς από την Ανατολή?

  34. laz avatar
    laz 14/05/2010 22:37:50

    ΜΑ και ο παπανδρεου στην γλωσσα του μιλουσε factora

  35. BlueSky avatar
    BlueSky 14/05/2010 22:57:51

    Το καημένο το παιδί, εξορίστηκε έξι φορές από , από , από ..........άπό .....από....από....."έκνομες καταστάσεις". Το Καημένο, καθάρισε και τη μισή Στοκχόλμη, αλλά και να μη ξεχνάμε τις ευχαριστήριες επιστολές της μάμαJeffrey.

  36. popolaros avatar
    popolaros 14/05/2010 22:59:35

    Ο αλλοδαπός κυβερνήτης μας, δεν κρύβεται πλέον.
    Κάθε μέρα που περνάει, θα αυτοεξεφτελίζεται όλο και περισσότερο.
    Κάθε μέρα που περνάει, πλησιάζει το πολιτικό τέλος του.
    Κάθε μέρα που περνάει, θα αποδεικνύει αυτό που είναι.
    Ένας ΞΕΝΟΣ ανάμεσα σε Έλληνες, που κατάφερε να μας εξαπατήσει, μαζί με το σύστημα που τον υποστήριξε.
    ...αλλά όπως λέει η παροιμία,
    ο ψεύτης και ο κλέφτης...

  37. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 14/05/2010 23:12:05

    Δυστυχως αποδυκνειεται για μια αλλη φορα οτι οι μονοι ελληνες που ενδιαφερονται για το καλο της χωρας ειναι οι ΕΛΛΗΝΕΣ της διασπορας, οι δε ντοπιοι αυτοακρωτηριαζονται.
    Κυριοι κατα λαθος γεννημενοι στην Ελλαδα ειστε ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.
    Ο Γ.Παπανδρεου ειναι οτι καλυτερο εχει αυτη την στιγμη η Ελλαδα.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Παρατηρητής 14/05/2010 23:48:12

      Ελπίζω απλώς να αστειεύεσθε...

    • Dimi avatar
      Dimi @ Παρατηρητής 15/05/2010 00:42:56

      @ Παρατηρητής

      Σημασία ΔΕΝ έχει που είσαι ανθέλληνας έλληνας.

      Σημασία έχει που ΔΕΝ αξίζεις να λέγεσαι Ελληνας.

      Γιά δε το ύποπτο περί αυτοακρωτηριασμού, σε ποιά
      ακριβώς ηθελημένη παραμόρφωση μέλους αναφέρεσαι?

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Παρατηρητής 15/05/2010 00:50:47

      Φίλε Παρατηρητή έχεις απόλυτο δίκαιο για αυτό ας μην τον στερούμε από την υπόλοιπη ανθρωπότητα και ας πάει στο καλό...μακρυά από εδώ

    • laz avatar
      laz @ Παρατηρητής 15/05/2010 00:57:39

      εγω παλι νομιζα πως ειναι πρωθυπουργος επειδη ειναι εγγονος και υιος pro..Ειναι το pro 10 με χειροτερο gameplay(το γραφω στα ελληνικα για να με καταλαβαινει ο giorgo)...

      που απεδειξε ο γιωργος πως ειναι οτι καλυτερο?οταν ηταν υπουργος παιδειας που μας αλλαξε την εκπαιδευση και μας την εκανε ελβετικη(δηλαδη δεν εκανε τιποτα)...οταν ηταν εξωτερικων που ηθελε να διαλυσει την κυπριακη δημοκρατια με εγγυησεις τουρκικες(που ρωτα την λωζαννη ποσο αξιζουν)

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Παρατηρητής 15/05/2010 01:32:18

      @ Παρατηρητής

      Μίλα γιά πάρτη σου, ΕΛΛΗΝΑ τῆς διασπορᾶς! Γιατί ἐγώ ὡς Ἑλληνίδα τῆς διασπορᾶς ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ γιά τόν πρωθυπουργό (τρομάρα του)τῆς Πατρίδας ΜΟΥ! Μᾶς ἔχει κάνει ΡΕΖΙΛΙ στόν κόσμο. Ὁ ἄνθρωπος αὐτός εἶναι ξένος μέ κάθε τι Ἑλληνικό!!!!

    • kastroHEL avatar
      kastroHEL @ Παρατηρητής 15/05/2010 10:05:54

      και εγω ελληνας τις διασπορας ειμαι αλλα πιστεψε με, δεν υπαρχει χειροτερος απο τον ΓΑΠ...ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ...οσο για τους ελληνες εδω,το εχει η ρατσα μας πρεπει το πραγμα να φτασει στο αμην για να ξυπνισουν...ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ,ΕΛΛΔΑ...ΜΗ ΜΕ ΠΟΥΝ ΦΑΣΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΚΡΟΔΕΞΙΟ...ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΓΑΠ ΣΟΥ!!!!

  38. lampros avatar
    lampros 14/05/2010 23:25:22

    Ο Σιράκ όταν ένας Γάλλος εκπρόσωπος των βιομηχάνων επέμενε να μιλάει αγγλικά σε επίσημη συγκέντρωση, αποχώρησε μαζί με τρείς υπουργούς του.

    President Chirac and three of his ministers walked out of the room when Ernest-Antoine Seillière, the leader of the European business lobby UNICE, punctured Gallic pride by insisting on speaking the language of Shakespeare rather than that of Molière

    http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article695020.ece

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4840160.stm

    Άλλοι τόποι, άλλα ήθη...

  39. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 14/05/2010 23:34:44

    Παρατηρητή,

    τί πῆρες καί σέ πείραξε; Δέν φωνάζης κανένα γιατρό; Καί ἐσεῖς οἱ Ἕλληνες τῆς

    διασποράς ἄν δέν καταλαβαίνετε τί τραβᾶμε ἐμεῖς ἔδῶ μέσα μέ αὐτούς τούς

    Καραγκιόζηδες,καλλίτερα νά ἀπέχετε κάθε κριτικῆς.Κατάλαβες πατριώτη; Ἄντε

    στό καλό,βραδιάτικα.

  40. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 14/05/2010 23:37:07

    Γιατρο χρειαζεστε εσεις, τεμπεληδες.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Παρατηρητής 14/05/2010 23:57:59

      Τι λες άνθρωπε μου; Μαζί δουλεύουμε;
      Μαζί ξενυχτάμε; Άντε από εδώ μέσα, γιατί θα προβώ σε ωμότητες λεκτικές...
      Μαζέψου...

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Παρατηρητής 14/05/2010 23:59:08

      Μην το συνεχίζεις...
      Να χαρείς...

    • kastroHEL avatar
      kastroHEL @ Παρατηρητής 15/05/2010 10:10:48

      μη λες οτι εισαι ελληνας τις διασπορας μας προσβαλεις,οι ελληνες τις διασπορας πονανε την πατριδα ανεξαρτητα απο τις πικρες που μας εχει δωσει....εχω πολλες αμφιβολιες οτι εισαι ενας απο εμας!αυτο το σχολιο το κανουν οι ξενοι στους ελληνες!!!!

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Παρατηρητής 15/05/2010 11:55:18

      σε ποια ακριβώς διασπορά ανήκεις;του Ελσίνκι;

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ vardarskian 15/05/2010 11:58:33

        Του Κολωνακίου...

      • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
        ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ vardarskian 15/05/2010 12:07:45

        Της Bildenberg !!!!

  41. Melvin avatar
    Melvin 15/05/2010 07:17:21

    Ο συμβολισμός του ΓΑΠ να μιλα αμερικάνικα έχει δώσει ΟΛΕΣ τις απαντήσεις... όπως ο συμβολισμός του Ερντογκάν να θέλει μονίμως μεταφραστή γιατί ΔΕΝ μιλά με ξένους παρά μόνο στη γλώσσα της πατρίδας του. Οι Τούρκοι είναι πατριώτες. Και δεν ντρέπονται όπως ο ΓΑΠ για την χώρα τους!

  42. Ένα Πρόβατο avatar
    Ένα Πρόβατο 15/05/2010 11:11:57

    Αν γίνουμε και επίσημα πολιτεία της αμερικής και πάρω υπηκοότητα θα μετακομίσω Λας Βέγκας γιατί έμαθα ότι εκεί είναι ήσυχα και οικογενειακά

  43. ΜΑΚΕΔΝΟΣ avatar
    ΜΑΚΕΔΝΟΣ 15/05/2010 11:43:41

    Ναι ρε τι πραγμα ειναι αυτο??!!να ντρεπεται να μιλησει ελληνικα ο παπανδρεου και ο αλλος περηφανα να μιλαει τα τουρκικα που ειναι ισως η πιο ασχημη ακουστικα γλωσσα του κοσμου,αλλα πως να το κανουμε ειναι γλωσσα του και την τιμα δεοντος!!!!παλια εαν θυμαστε οταν ο ερτογαν και καραμανλης σε καποια επισκεψη επρεπε να πανε να σταθουνε σε καποιο σημειο που ηταν οι σημαις των χωρων τους ο ερτογαν εγκυψε διπλασε την τουρκικη και την εδωσε στον σωματοφυλακα του να την φυλαξη και ο καραμανλης πατησε επανω ο νοκερος,ελεος ρε με αυτον ζαμανφουτιστικο ανθελληνισμο σας,ΕΛΕΟΣ!!

  44. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 15/05/2010 12:01:56

    Tώρα; Ο κόσμος τόχει τούμπανο, δεκαετίες...Τι είχαν πεί στον Πιουριφόι; Στον Βάν Φλήτ;

    • ataktos avatar
      ataktos @ Sic transit gloria mundi 15/05/2010 12:05:55

      ρίξε το ναπάλμ στο λαό μας …και αυτοί το έριξαν ..

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ ataktos 15/05/2010 12:10:58

        Ακόμα καίει, δυστυχώς! Εξήντα χρόνια.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ ataktos 15/05/2010 12:13:14

        Ακόμα και τώρα υπάρχουν Έλληνες που "σορτάρουν" την Ευρώπη για να κάνουν πλάτες στο απέναντι μπατιριμένο μαγαζί. Φώς φανάρι!

      • ataktos avatar
        ataktos @ ataktos 15/05/2010 12:16:09

        Μα εκεί δεν έφαγαν σχετικά πρόσφατα η μαντάμ ..με τον κύριο πρόεδρο χιχιχιχ

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ ataktos 15/05/2010 12:18:33

        Παράξενη η ψυχαναλυτική σχέση μας με τις Ηνωμένες Χρηματοκρατίες της Αμερικής : Πολλοί Έλληνες (και δεν μιλώ για αυτούς με τις παραφουσκωμένες τσέπες), τη μισούμε και ταυτόχρονα τη θαυμάζουμε και τρέχουμε πίσω της σαν σκυλάκια του καναπέ. Το βίτσιο αυτό καταντά σχιζοφρένεια πιά!

  45. καναρίνι avatar
    καναρίνι 15/05/2010 12:41:19

    Επειδή προσέξατε τη γλώσσα δεν προσέξατε τι έλεγε !
    Ο Ερντογάν είπε ότι για να ετοιμάσουν αυτές τις συμφωνίες δούλεψαν για πολύ καιρό Τούρκοι αξιωματούχοι
    Και το Αλιεν έδωσε συγχαρητήρια στους Τούρκους αξιωματούχους και είπε ότι θα τις υπογράψει. Και Υπέγραψε.
    Δε του έχουν πει ότι πρέπει πρώτα να διαβάζει τα μικρά γράμματα στους όρους των πιστωτικών καρτών.
    Ας ελπίσουμε ότι ήταν γραμμένες στα αγγλικά.

  46. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 15/05/2010 14:01:43

    Professor Roberts
    101 reasons to take Greek.

    Homer: worth learning Greek for Iliad alone,eveything after is just icing.
    Αὐτό,γιά αὐτούς ἐδῶ μέσα πού μέ κοροϊδέυουν γιά τήν μανία μου μέ τόν Ὁμηρο.

    Satisfy your language requirement.Αὐτό γιά τόν ΓΑΠ,μήπως καί μάθει
    μιά γλῶσσα σωστά.

    Expand your vocabulary geometrically.Γιά τόν ΓΑΠ again.

    By studying an "inflected language"in which each syllable is important,become better,more observant reader of all texts and documents.

    By studying a language so different from English,re-approach English with greater appreciation of nuances of diction,style and sentence structure.
    Αὐτό καί ἄν εἶναι γιά τόν ΓΑΠ.

    Become a better writer.

    Appreciate the beauty of languages whose word-forms allow greater freedom of poetic word-order.

    Odysseus seeing his dog Argos after 20 years is most moving scene in all of literature(scientifically proven).
    ἐνῶ ἅμα διαβάζης Μαρξ,ἀντι γιά Ὁμηρο;

    Think the "politics of personal destruction"is a modern phenomenon?Read Demosthenes.

    Ponder the radical relativism of Protagoras᾿s statement "Man is the measure of all things".

    After reading Homer,understant the universe of meaning contained in Vergil΄s "arma virumque cano"

    Those who cannot remember the past are doomed to repeat it.


    Αὐτά τά ὀλίγα ἀπό τά 101,γιά νά ξέρουμε τἰ ἔχουμε καί ἀπὀ τί πᾶνε νά στερήσουν τά παιδιά μας.

  47. φοιτητής avatar
    φοιτητής 15/05/2010 14:06:28

    ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
    1ον Δεν κοροιδευουμε τον θεσμό του πρωθυπουργού
    2ον Ας είμαστε ενωμένοι σε αυτή την δύσκολη στιγμή
    Σας σιχάθηκα! Ομόνοια και ομοψυχία.

    • Nancy avatar
      Nancy @ φοιτητής 15/05/2010 14:50:17

      Oμοψυχία έχουμε. ΄Οσο για Ομόνοια, κατέβα να δείς ποιοί την κατοικούνε..

      Θα σε ξανάβρω στους μπαξέδες..

    • Νταβέλης avatar
      Νταβέλης @ φοιτητής 15/05/2010 23:22:46

      Δεν τον κοροϊδεόυμε. Ο Γιώργος είναι ένας από εμάς. Αυτός ντρέπεται για εμάς. Όχι μόνο ντρέπεται αλλα μας βλάπτει και συνειδητά. Θα μείνει στην Ιστορία ως εκείνος που έβαλε τάξη στο ελληνικό κράτος? Στην καλλυτερη τν περιπτώσεων τον περιμένει η τύχη της Θάτσερ, που την αγαπάνε μερικοί βιτσιόζοι νεοφιλελεύθεροι οικονομολόγοι και θα τη μισούν γενεές Εγγλέζων που έρχονται. Ο σοσιαλισμός αφορά την ελπίδα τη δικαιοσύνη. Αν είναι δικαιοσύνη να ντρεπόμαστε για μια πατρίδα που την έχουμε αφήσει έρμαιο σε πέντε νταβατζήδες ενώ το όραμά μας είναι μια άνευ όρων προσέγγιση με την Τουρκία... τότε μάλλον ζούμε έναν εφιάλτη. Ο Κένεντι ήταν πιο σοσιαλιστής από τον Γιώργο, Κάτσο! Κάτσο! που έλεγε και ο Μαλεζάνι. Έχει διαβάσει το κεφάλαιο ο Γιώργος ... του Μαρξ ε?

  48. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 15/05/2010 15:40:46

    Μην γινόμαστε τόσο "υπερβολικοί"! Μίλησε "αμερικάνικα" από φόβο, για να μην υπάρξουν παρανοήσεις σε αυτά που ήθελε να πει, λόγω του ότι τα ελληνικά του έχουν ένα "προβληματάκι" και εννοιολογικά και συντακτικά!
    Επίσης η Γλώσσα αποτελεί ένα από τα εθνολογικά στοιχεία κάθε λαού.
    Γιατί θα πρέπεινα υποχρεωθεί να κάνει αβάντα στο Ελληνικό Έθνος; Νοιώθει Έλληνας;

  49. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 15/05/2010 16:07:10

    Liebknecht,
    σέ πειράζει πού εἶναι ἡ γλῶσσα τῶν Θεῶν(ἄλλοι τό εἶπαν καί ὄχι ἐγώ)καί ὄχι γλῶσσα τῶν λαῶν τῆς ἑρήμου;

  50. Luis G. avatar
    Luis G. 15/05/2010 20:04:45

    Ελληνιδες και Ελληνες εαν μεσα απο αυτα τα παθη που τραβατε ολοι σας, μπορεσετε και διαμορφωσετε εσεις οι ιδιοι και μονο εσεις ενα νεο κομμα μακρια
    απο ολα αυτα τα παρασιτα που σας κυβερνανε τοσα χρονια...τοτε θα ειστε οι νικητες εναντια στο ιδιο κατεστημενο που υπαρχει απο το 70 και μετα για εσας!
    Αρκει να το πιστεψετε,αρκει να ερθετε ο ενας κοντα στον αλλον με καλοσυνη,νεανικες συζητησεις μεσα απο παγκακια, πλατιες με ανθρωπους που θα καταλαβετε οτι εχουνε πραγματικα καλες προθεσεις για τη πατριδα σας γιατι πολυ απλο...οταν πατωνεις τοτε καταλαβαινεις και επαναπροσδιοριζεις τα παντα γυρω σου.Ξεφυγετε απο το βολευτικο συνδρομο του δημοσιου και ολων των αλλων παρεμφερων και μπορειτε να κανετε τα παντα αρκει να το πιστεψετε αρκει να το βαλετε κατω και να το παλεψετε...αλλωστε τα ονειρα σε πολλες περιπτωσεις γινονται αληθινα οταν ΘΕΛΟΥΜΕ.Τωρα που ειναι καιρος γιατι εαν αλαχθει η ιστορια της Ελλαδος στα σχολεια οπως τα λενε τοτε ξεχαστε τα τα παντα ειστε καταδικασμενοι δουλοι αλλων λαων διπλωματικα ανωτερων απο εσας μιας και η υπομονη αρα και επιμονη θα τους αποφερει μεγαλους καρπους απο τους ιδιους σας τους κηπους.
    Ενωθειτε και σφιξτε ο ενας με τον αλλον τα χερια σας αγαπατε την πατριδα σας και σας ζηλευουνε για αυτο παρα πολλοι εκει εξω ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ.
    Μην κρυβεστε μονο πισω απο τα πληκτρα και τις κρυες οθονες του υπολογιστη σας σε κοινη θεα τριτων που σας ελεγχουνε μεσα απο τα ιδια μεσα εχοντας και επιπλεον και μια καμερα για να σας βλεπουνε καθε μερα μεχρι και τι χρωμα εσωρουχο φορατε αρα και ετσι με αυτον τον τροπο θα σας πλασαρουνε τον εαυτο τους οταν ερχονται οι εκλογες για να σας δειξουνε οτι συμεριζονται τα θελω σας με δολιο τροπο.
    Τελος για αναλυστε, γιατι μετα το 2014-2015 οπου ερχονται και τα χρονια για επανεκλογη νεας κυβερνησης τοτε αρχιζει να στεκετε σε καλους δρομους και καλα η οικονομια του κρατους σας????
    Σας ευχαριστω για την αναγνωση που θα κανετε και να θυμαστε ΠΑΝΤΑ!!!...μπορειτε, αρκει να το βαλετε στοχο γιατι ειστε δυναμικος λαος και πανω απ ολα αγαπατε τον τοπο σας και την πολυ βαρια σας ιστορια που θελουνε μεσα απο εκει να σκισουνε τις σελιδες σας αυτοι οι αλλοι και να σας καταταξουνε σε θεσεις Σκοπιων,Λιβανου κτλ δηλαδη χωρα χωρις παρελθον αρα ευκολα αποκτισιμη απο αλλους κλεφτες λαους.
    Γεια σας.

  51. Ο ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ avatar
    Ο ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ 16/05/2010 13:37:46

    1.Ειδα τον ΤΖΕΦΡΥ να μιλαει ελληνικα στη συνεντευξη.
    2.Υποθετω μιλησε κατα μερος η' απευθυνομενος π.χ σε δημοσιογραφους ξενους στα αγγλικα ωστε να αποφευχθει η οποιαδηποτε παρανοηση απο καποια κακη μεταφραση.Η' απλα για να δειξει πως εχει παρει ενα lower,αλλιως τι σοι ευρωπαιος πολιτικος ειναι ρε παιδια?
    3.Ο Ερντογαν ειναι ενας αμορφωτος τουρκαλας που επιμενει να μιλαει την αντιαισθητικη βαρβαρικη γλωσσα του και να μας εξαναγκαζει να πληρωνουμε μεταφραστες της μογγολικης επιβαρυνοντας το ελληνικο δημοσιο.
    4.Στα διεθνη meeting οι πολιτικοι μιλανε κανονικα γαλλικα,αν οχι μιλανε αγγλικα.Ο Παπανδρεου σωστα ξηγηθηκε.Ο Ερντογαν απλα επιβεβαιωσε την μογγολικη καταγωγη του και πως οι τουρκαλαδες οι αμορφωτοι.

    ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ