18/10/2010 14:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίκειται σημαντική αποκάλυψη για το Βατοπέδι

Βόμβα μεγατόνων θα σκάσει στις τρεις το μεσημέρι στα χέρια των βουλευτών που συμμετέχουν στην προανακριτική επιτροπή για το Βατοπέδι.

Στα χέρια του Προέδρου της επιτροπής βρίσκεται από την Παρασκευή έγγραφο (και θα αποκαλυφθεί σε λίγο) όπου σύμφωνα με πληροφορίες του antinews ο Αλ. Κοντός αποκαλύπτει λίστα της Κτηματικής Ετιαρείας του Δημοσίου όπου κατά την περίοδο 2000 – 2003 παραχωρήθηκαν ακίνητα σε ΝΠΔΔ (όπως η Μονή Βατοπεδίου) αξίας 905.000.000 ευρώ…

Να θυμίσουμε ότι το ΠΑΣΟΚ κατηγορεί σήμερα τη ΝΔ για ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ αξίας 100 εκατομμυρίων ευρώ…(χωρίς βέβαια να έχει εκτιμήσει τη ζημία του δημοσίου που επικαλείται). Όμως σημειώνεται πως ήταν ανταλλάξιμα ακίνητα…

Αντιθέτως, το ΠΑΣΟΚ είχε παραχωρήσει ΔΩΡΕΑΝ ακίνητα αξίας 905 εκατομμυρίων ευρώ…

Ποιος πρέπει λοιπόν να πάει στο ειδικό δικαστήριο;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/10/2010 14:54:21

    Εδω "μπουκαραν" στου ΑΚΗ ... χαχαχαααα στου Διδυμου Πυργου του ΠΑΣΟΚ.
    Λετε να βρηκαν DVD ??

    ΠΠ

    • Greg avatar
      Greg @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/10/2010 15:13:07

      Τί πλάκα και αυτή. Του έκλεψαν λέει χαρτιά και ντοσιέ από πολιτική σκοπιμότητα! Δηλαδής;

  2. blue nile avatar
    blue nile 18/10/2010 14:57:52

    ...έχει να γίνει της κακομοίρας...θα'χει πλάκα να βλέπω τη ξινισμένη φάτσα του Πεταλωτή...πιο πολύ γέλιο θα πέσει όμως στο μεγκάλο κανάλι...

    • Minnie avatar
      Minnie @ blue nile 18/10/2010 15:07:33

      Θα μας τα εξηγησει το βραδι ο Μανωλακης.
      Ειναι λαικισμοι και προβοκατσια της επαρατηε Δεξιας, ασε που για ολα φταιει ο Καραμανλης.

  3. Στάθης Δ avatar
    Στάθης Δ 18/10/2010 15:14:31

    Ενδιαφέρον. Μιά έρωτηση μόνο: Γιατί δεν το έβγαλαν όλα τα προηγούμενα χρόνια (όπως και όλα τα άλλα δυσώδη των πράσινων) και περίμεναν τώρα? Δεν ήξεραν, δεν είχαν στοιχεία, δεν ήταν σωστό, δεν τι?

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/10/2010 15:18:27

    Ζουμε μοναδικες στιγμες. Ζουμε την εξελιξη της Γλωσσας ΠΑΣΟΚ. ΠΡΑΣΙΚΟΠΛΑΣΤΕΣ.

    Να τους το αναγνωρισουμε. Θα μας εκπληξουν. Αυτη την ωρα ποιος μπορει να πει με σιγουρια εστω 20% τι θα πει ο Πεταλωτης και ο Σημιτης και ο τοτε Υπουργος? ΠΟΙΟΣ ?? Κανεις. Η Γλωσσα των Πρασινων Ερπετων ειναι μοναδικη. Θα φτιαξουν δικο τους δισκο της Φαιστου με την Πυθεια μαστουρωμενη απο αερα ΑΠΕ.

    ΠΠ

  5. loretta avatar
    loretta 18/10/2010 15:21:50

    κατα την γνωμη μου δεν θα γινει απολυτως τιποτα και αυτο θα καταδείξει τελικα την μη ανεξαρτησια της δικαιοσυνης !!!ΠΑΣΟΚ δεν θελατε? ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΤΕ

  6. denkserotipota avatar
    denkserotipota 18/10/2010 15:25:32

    Αντε και μεις ακούσαμε, μάθαμε , καταλάβαμε.
    Οι υπόλοιποι;

    Πολύ αργά για δάκρυα πάντως κ. Κοντέ.
    Οταν ο κόσμος ήθελε κάθαρση για χρηματιστήρια κλπ... την αρνηθήκατε.
    Η συνολική πολιτική ευθύνη βαραίνει ΕΣΑΣ για το ότι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σήμερα. Και αυτό δεν συγχωρείται εύκολα από τον αγνό "νεοδημοκράτη".

  7. eco-GR avatar
    eco-GR 18/10/2010 15:28:46

    Κοντες ανοησιες!!Γιατι τοσο καιρο τα κρατουσε μυστικα???Τι σχεση μπορει να εχουν με το Βατοπεδι??

  8. Pankalos avatar
    Pankalos 18/10/2010 15:43:22

    Πάμε στοίχημα ενα γύρο τσίπουρα ότι η διάρρηξη στο γραφείο του ακη και η διαρροή έγιναν από γνήσιους, πράσινους πασόκους που έχουνε κηρύξει ανένδοτο στους γιαλαντζί φαιολαχανί νεοταξίτες λαθροπασόκους;

  9. loretta avatar
    loretta 18/10/2010 16:08:05

    καλα εσυ δηλ οτι γραφετε το πιστευεις ε?? σκεψου ποιον εξυπηρετεί αυτη η διαρροή και μετα....μιλα!!

  10. eco-GR avatar
    eco-GR 18/10/2010 16:47:06

    Loretta.Σημασια εχει το γεγονος και οχι ποιον εξυπηρετειη διαρροη.Μπορεις να μας πεις κατι για την ουσια της συναντησης.Προσωπικα δεν την θεωρω κατ αναγκη κακο οχι ομως να ...γλυφουμε εκει που καποτε ψτυναμε!! Τουλαχιστον ας ειμαστε ειλεικρινεις και ρεαλιστες...

    • loretta avatar
      loretta @ eco-GR 18/10/2010 17:13:19

      πολυ απλα αγαπητε για να σου απαντησω θελω πρωτα να μας πεις εσυ που εισαι τοσο σιγουρος και αποδεχεσαι οτι διαρρέετε...ποιος ζητησε την συναντηση ποιο το θεμα και γιατι εγινε σε τετοια εποχη....

      τοτε θα λαβεις και την απαντηση μου μεχρι τοτε....μην πειθεσαι απο καθε τι που κυκλοφορει απο διαφορα...δημοσιογραφικα μπλοκγς που μεχρι προχτες προσκυνουσαν οποιον τους εξυπηρετουσε....!!!!

  11. eco-GR avatar
    eco-GR 18/10/2010 17:19:36

    Loretta..Παλι αποφευγεις να απαντησεις επι της ουσιας..Δεν προκειται περι διαρροης ,ειναι γεγονος και αποδειξη τουτου ειναι οτι δεν διαψευτηκε...

    • loretta avatar
      loretta @ eco-GR 18/10/2010 20:14:27

      δεν αποφευγω...αγαπητε...σου ειπα θελω ντεφακτο γεγονοτα ..και να στο θεσω και αλλιως....δεν με χαλαει καθολου που η θεοδωρα χανει εδαφος παντου...!!

      σε καλυψα????

  12. George avatar
    George 18/10/2010 18:20:15

    Τι έγινε με τη βόμβα ρε παιδιά;

    • Factorx avatar
      Factorx @ George 18/10/2010 20:56:13

      http://www.antinews.gr/?p=66920

  13. xmm avatar
    xmm 18/10/2010 21:09:36

    ΤΟ οτι ασχολουμαστ 3 χρονια τωρα με τη μεταφορα σε ΝΠΔΔ πορων ειναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ - ας2 μαθουμε τι εγιναν τα λεφτα μας που πανε στο ΝΠΙΔ του Λαμπρακη να υποθεσω.
    Στημενο απο το κοντομηνα. Το μονο σκανδαλο ηταν η αντιαισθητικη σταση των βουλγαρακηρουσοπουλων. Που εισαι ρε ΚΚ και μας αφησες εκθετους.

  14. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 19/10/2010 18:48:05

    Δεν αφήνουμε τις αηδίες για το βατοπαίδι που δεν επηρεάζουν κανένα. Στη Γαλλία ξεκίνησαν εμείς τι κάνουμε?

  15. bgtrotel avatar
    bgtrotel 19/10/2010 20:30:19

    Λοιπόν αν η σκάτζα έγινε από Δημόσιο σε Δημόσιο δεν τρέχει τίποτα. Αν όμως έγινε από Δημόσιο σε ΝΠΔΔ τότε υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα μεγάλο. Γιατί τα ΝΠΔΔ έχουν διοικητική και οικονομική αυτοτέλεια, και μπορούν να κάνουν ότι θέλουν για την εξασφάλιση των οικονομικών τους και όχι κατ΄ανάγκη των συμφερόντων του Δημοσίου. Κατανοητό ή όχι κ.κ., γενικώς. Και μιας και ο κ. Καραμανλής φρόντισε να παραγραφούν με την διάλυση της Βουλής, τι ψάχνουν τώρα τα σαϊνια.
    Μας δουλεύουν οι πάντες.
    Μουντζώστε τους. Όλους, μα όλους, μας κοροϊδευουν.