#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/09/2013 21:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίθεση στο ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ



Τρομοκρατική επίθεση από ομάδα κουκουλοφόρων δέχθηκαν τα γραφεία του «Πρώτου Θέματος», τα οποία υπέστησαν ζημιές.

Λίγο μετά τις 8 το βράδυ μια δράκα κρανοφόρων οπλισμένοι με ρόπαλα και βαριοπούλες, σφυριά και ρόπαλα προσέγγισαν τα γραφεία της εφημερίδας, στην οποία βρισκόταν δεκάδες εργαζόμενοι, και άρχισαν να επιδίδονται σε τυφλούς βανδαλισμούς.

Οι κουκουλοφόροι, αρχικά στράφηκαν κατά των οχημάτων που ήταν σταθμευμένα στο δρόμο και εν συνέχεια άρχισαν να σπάνε τους υαλοπίνακες της εισόδου του κτιρίου και να πετούν μαύρες, κόκκινες και άσπρες μπογιές.

Οι εργαζόμενοι στην είσοδο, με κίνδυνο της ζωής τους, πρόλαβαν και έκλεισαν την είσοδο, και είναι ευτύχημα το γεγονός ότι δεν υπήρξε τραυματισμός από το τυφλό χτύπημα των κουκουλοφόρων.

Η επίθεση διήρκεσε λίγα λεπτά και οι κουκουλοφόροι που ήταν πεζοί τράπηκαν σε φυγή, αφήνοντας πίσω τους φέιγ βολάν στα οποία έγραφαν «ΚΡΑΤΟΣ ΜΜΕ ΝΕΟΝΑΖΙ, ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ. ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΛΥΣΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ ΦΥΣΣΑ»

Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, για την επίθεση κουκουλοφόρων στα γραφεία της εφημερίδας “Πρώτο Θέμα”  εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

 

«Η Νέα Δημοκρατία καταδικάζει απερίφραστα την επίθεση κουκουλοφόρων εναντίον της εφημερίδας “Πρώτο Θέμα”.

Είναι άλλη μια οργανωμένη εκδήλωση βίας εναντίον της ελευθερίας του Τύπου.

Καταδικάζουμε τη βία απ’ όπου κι αν προέρχεται, όποιον κι αν στοχεύει.

Αυτό είναι και το χρέος όλων των πολιτικών δυνάμεων».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aggelos avatar
    Aggelos 26/09/2013 21:19:48

    δεν πειραζει,,αντιφασιστες ηταν,,ας καψουνε..

  2. ΩΡΙΩΝ1 avatar
    ΩΡΙΩΝ1 26/09/2013 21:21:42

    Την ίδια περίπου ανακοίνωση εξέδωσαν και τα γραφεία τύπου του ΣΥΡΙΖΑ και των άλλων κομμάτων της Βουλής.

  3. X avatar
    X 26/09/2013 21:23:05

    Μάλλον ''τιμωρία'' για το απόλυτα προσβλητικό πρωτοσέλιδο του Κυριακάτικου φύλλου, που είχε τον Παύλο Φύσσα να ξεψυχάει.

  4. papadopoulos ilias avatar
    papadopoulos ilias 26/09/2013 21:28:27

    Φυσικα "καλη"τιμωρια ε; απο τους "καλους"

    • Γεωργία Χ. avatar
      Γεωργία Χ. @ papadopoulos ilias 26/09/2013 23:11:04

      Εκτός από την ηθικολογία, υπάρχει και η απλή διαπίστωση. Για τους καλούς τους κακούς και για τους άσχημους, ψάξε στα παραμύθια.

  5. jgreek avatar
    jgreek 26/09/2013 21:29:49

    Ή επειδή τα έβαλε με το σύντροφο Βαξεβάνη....

    • islamaband avatar
      islamaband @ jgreek 26/09/2013 22:21:10

      Σωστός !!

  6. Tassos avatar
    Tassos 26/09/2013 21:35:13

    ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ και ΧΑ δεν έχουν βγάλει ανακοίνωση. Εγκρίνουν?

    • nikos avatar
      nikos @ Tassos 26/09/2013 22:33:08

      Ο κομιστής έχει πάντα δίκιο..!

      • X.A avatar
        X.A @ nikos 27/09/2013 21:56:34

        Και ο φοροκλέφτης επίσης. Μιά οικογένεια είμαστε.

  7. Dora Dora avatar
    Dora Dora 26/09/2013 21:36:12

    Ε, τώρα με αυτή τη λογική, μπορεί και επειδή ο Φεβρουάριος δεν έχει 31. Ποιός να ξέρει;

    • jgreek avatar
      jgreek @ Dora Dora 26/09/2013 21:40:36

      Κανείς δεν ξέρει,αλλά υποθέσεις (βάσιμες) μπορούν να υπάρξουν.

  8. Δημητρης avatar
    Δημητρης 26/09/2013 21:40:34

    Βαζελοι ηταν ηθελαν εκδικηση απο τον θεμο

    • era avatar
      era @ Δημητρης 27/09/2013 12:08:02

      +++++++

  9. cummulus avatar
    cummulus 26/09/2013 21:58:33

    "Καταδικάζουμε τη βία απ’ όπου κι αν προέρχεται, όποιον κι αν στοχεύει." Νερόβραστη ἀνακοίνωση ὅταν πρόκειται γιά τήν Ἀριστερά.

  10. nikos avatar
    nikos 26/09/2013 22:25:34

    Αλλο νά σέ δέρνει ένας δημοκράτης ,τό κάνει γιά τό καλό σου !!

  11. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 26/09/2013 23:12:29

    Τί δημοκράτες καί συνιστῶσες! Κολοπαίδια ἀναρχικοί ,νά ἐκδικηθοῦν γιά τό Φύσσα ἤθελαν.Ἀπλά δέ μποροῦν νά τά βάλουν μέ τούς χρυσαυγίτες καί κτυποῦν ὅπου βροῦν.
    Αὐτή τή βία ἀπό πλευρᾶς χρυσαυγιτῶν πού κυνηγοῦν καί καταδικάζουν ὅλοι τόσες μέρες,ἔρχεται τῶρα καί ἀπό τήν ἄλλη πλευρά ὡς ἐκδίκηση.Θά εἶναι μόνο πιό προσεκτικοί τούτοι νά μήν ἔχουμε θανάτους;...

    • tak avatar
      tak @ Κυθήριος 27/09/2013 08:29:40

      Κυθήριε, κανένας ... "πρόεδρος" διαμαρτυρήθηκε;

  12. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 27/09/2013 09:21:14

    Οι δημοκρατες αναρχικοι τα σπανε και οι φασιστες της χα επικαλουνται τα συνταγματικα τους δικαιωματα....!!
    Θεε μου εχεις χιουμορ,στο αναγνωριζω

  13. Anonymouse avatar
    Anonymouse 27/09/2013 09:42:07

    Ειλικρινα τωρα , λυπηθηκε πραγματικα κανενας ;

    Θα χυσει καποιος-πλην εργαζομενων εκει- ενα δακρυ αν για "Χ" λογο αυριο εκλεινε ;

    • era avatar
      era @ Anonymouse 27/09/2013 12:11:11

      100 χιλιάδες ηδονοβλεψίες και κουτσομπόληδες...
      (αφαίρεσα τις 25 χιλιάδες που αγοράζει μόνος του μπας και πάρει καμία διαφημισούλα)