12/02/2009 12:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίθεση στον εισαγγελέα Παπαγγελόπουλο

Επίθεση με εμπρηστικό μηχανισμό, που αποτελείτο από γκαζάκια, σημειώθηκε το πρωί στην είσοδο της κατοικίας στην Ηλιούπολη του προϊσταμένου της Εισαγγελίας Εφετών Δημήτρη Παπαγγελόπουλου, ο οποίος προΐσταται των ερευνών για την τρομοκρατία (!!!).

Ο κ. Παπαγγελόπουλος έγινε γνωστός στο παρελθόν από την ανάκριση που είχε αναλάβει για την πολύκροτη υπόθεση «Στάζι -Κόκκαλη». Τον Φεβρουάριο του 2002 η πολύμηνη ανάκριση (που είχε αρχίσει ο Ζορμπάς) κατέληξε στην άσκηση ποινικής δίωξης για τέσσερις κακουργηματικές πράξεις και δύο πλημμελήματα εναντίον του προέδρου της INTRACOM Σωκράτη Κόκκαλη και παντός υπευθύνου. Τα αδικήματα για τα οποία είχε διωχθεί ο Σ. Κόκκαλης ήταν: 1) «Κατασκοπία» σε βάρος της χώρας. 2) «Απάτη». 3) «Υπεξαίρεση» σε βάρος των μετόχων της «ΙΝΤΡΑΚΟΜ». 4) «Νομιμοποίηση εσόδων, που προέρχονταν από παράνομες δραστηριότητες». 5) «Ενεργητική δωροδοκία» και 6) «Παθητική δωροδοκία».

Ωστόσο, παρά το γεγονός της ύπαρξης αδιαμφισβήτητων στοιχείων και παρά τις υποσχέσεις της ΝΔ και του ιδίου του κ. Καραμανλή προσωπικά για απονομή δικαιοσύνης, η υπόθεση ενταφιάστηκε με τη συνήθη μέθοδο του βουλεύματος, ύστερα από απαλλακτική πρόταση του πέμπτου ή έκτου ανακριτή (που να θυμάται κανείς) που ανέλαβε την υπόθεση. Όλως τυχαίος ο τελικός ανακριτής που πρότεινε την απαλλαγή, ο κ. Δ. Οικονόμου. ανέλαβε στη συνέχεια και την υπόθεση Ζαχόπουλου - DVD.

Ο κ. Παπαγγελόπουλος έχει ασχοληθεί μεταξύ άλλων και με την υπόθεση της Mayo (βλέπε εδώ).

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 12/02/2009 12:46:20

    Η δειλια τους,παρασημο στον σωστο λειτουργο της δημοκρατιας και της δικαιοσυνης

  2. Le canard avatar
    Le canard 12/02/2009 13:36:09

    Επίθεση και στον ανακριτή για τη 17Ν (Εφετείο), Φούκα. Δύο δικαστικοί που χειρίστηκαν θέματα τρομοκρατίας ως συμβολικός στόχος. Θυμίζουν εποχές που οι τρομοκρατικές οργανώσεις, είτε με προκηρύξεις, είτε με ακριβώς ίδιους τρόπους (πιστόλι, βόμβες σε σπίτια, κ.λ.π.) έθεταν στο στόχαστρό τους δικαστικούς. Επιστροφή στο παρελθόν ή αντιγραφή μεθόδων του παρελθόντος με στόχο την δημιουργία εντυπώσεων περί ανακάμψης του τρομοκρατικού φαινομένου;

  3. Aλογοσκουφιτσα avatar
    Aλογοσκουφιτσα 12/02/2009 13:51:00

    3. Ti ωραιο κρατος! να καταδικαζεσαι για κατασκοπια εναντιον, πουλωντας πολυτιμες πληροφοριες προς ιδιον οφελος και να απαλλασεσαι γιατι το επιθυμουν μερικα πολιτικα ελεεινα τσανακια.
    Στο γκουγκλ για οσους ξερουν Γερμανικα υπαρχει ενα χαρτομανιο αρκετα κατατοπιστικο ενυπωμενο
    για οσους πιστευαν οτι η δημοκρατια δουλευε σ' αυτη τη χωρα, αλλα υπο ποιες συνθηκες;;;;

  4. βαγγελης avatar
    βαγγελης 12/02/2009 14:25:52

    δυστυχως ετσι οπως εχουν κανει τα πραγματα οι πολιτικοι και η δικαιοσυνη δεν ξερεις ποιον και τι να υποστηριξεις....

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 12/02/2009 15:10:53

    @5 Βαγγέλης: και δεν ξέρεις τι να υποθέσεις ..., θα συμπλήρωνα.

  6. χαραλαμπο-π avatar
    χαραλαμπο-π 12/02/2009 15:28:16

    για να τα λεμε ολα, το αρθρο παραθετει πολυ σωστα τα στοιχεια για το θεμα, κατα την αποψη μου. φωτιζει σωστα τις πτυχές των επιθέσεων, το ποιόν του εισαγγελέα σε σχεση με το παρακρατος.

  7. Papajohn avatar
    Papajohn 12/02/2009 15:57:50

    Καλα, με τρομάξατε για τα καλά... Το σπίτι μου ειναι ακριβώς πίσω απο το σπίτι του Παπαγγελόπουλου. Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν τι έγινε... Μπροστά στο σπίτι του υπάρχει όλη τη νύχτα αστυνομικός. Τα γκαζάκια μπήκαν λέει στις 6.15, όταν τελείωνει η βάρδια του νυχτερινού αστυνομικού και έρχεται μετα η προσωπική του ομάδα. Προφανώς παρατηρούσαν τους αστυνομικούς και είδαν την αλλαγή, και μάλλον ειδαν το κενό. Πήδηξαν στη μονοκατοικία τους απο την πίσω πόρτα (απο τη δικιά μας πολυκατοικία) τα έβαλαν μπροστά στη πόρτα του και έφυγαν πάλι απο πίσω. όχι τπτ άλλο, αισθανόμασταν και ασφαλείς με 24/7 προστασία..!

  8. Le canard avatar
    Le canard 12/02/2009 17:00:21

    Παλιές «καλές» εποχές θύμισε το σημερινό μπαράζ βομβιστικών επιθέσεων, με στόχους, μεταξύ άλλων δύο δικαστικούς και εναν δικηγόρο, που άπαντες ασχολούνται ή είχαν ασχοληθεί με θέματα τρομοκρατίας. Βεβαίως, από το 2002 κιόλας, οπότε εξαρθρώθηκε κομμάτι της 17Ν, οι νέες οργανώσεις, στις περισσότερες προκηρύξεις τους εστρέφοντο κατά της Δικαιοσύνης. Τώρα όμως, έβαλαν στο στόχαστρο το σπίτι του αρμόδιου εισαγγελέα για θέματα τρομοκρατίας, κ.Παπαγγελόπουλου. Οι υπόλοιπές δύο βόμβες, είχαν εμφανείς συμβολισμούς. Η μια κατά του δικηγόρου, Γεωργίου, που παρέστη στη δίκη για τη 17Ν ως συνήγορος της οικογένειας Μάλλιου. Ως γνωστόν, στις 14-12-1976, η 17Ν είχε σκοτώσει στο Παλαιό Φάληρο, με τρείς σφαίρες στην κοιλιά, τον απότακτο –λόγω χούντας- αστυνομικό, Eυάγγελο Mάλλιο (*). Επίθεση έγινε και στον ανακριτή για τη 17Ν (Εφετείο), Φούκα.

    Δεν αποκλείεται οι δράστες, με τις ενέργειές τους, καθώς και με τις υπόλοιπες επιθέσεις κατά Τραπεζών και άλλων στόχων, να ήθελαν να στείλουν μήνυμα ότι η τρομοκρατία επανακάμπτει. Εξίσου πιθανός στόχος είναι να φοβίσουν μέλη της Δικαιοσύνης στο πλαίσιο των ερευνών που διεξάγονται για την αποκάλυψη στοιχείων και προσώπων. Των δικαστικών είχαν προηγηθεί οι αστυνομικοί, οι οποίοι μετά τη δολοφονία του 15χρονου Αλέξανδρου, έγιναν επανειλημμένως στόχος. Όπως και να’χει, η εντατικοποίηση των τρομοκρατικών ενεργειών, έρχεται να προσθέσει επιπλέον προβλήματα στην κυβέρνηση και να αποσταθεροποιήσει περαιτέρω την εικόνα της.

    Καλό είναι πάντως, να θυμόμαστε αντίστοιχες ή σκληρότερες ενέργειες στο παρελθόν, με στόχο δικαστικούς ή ακόμα και πολίτες –μάρτυρες σε τρομοκρατικές επιθέσεις. Ιδού οι σημαντικότερες από αυτές:

    -1-4-1985 «Δολοφονία του εισαγγελέα Γεώργιου Θεοφανόπουλου από την «Aντικρατική Πάλη» του X.Tσουτσουβή.

    -10 και 19-1-1989. Πυροβολούνται από τη 17Ν στα πόδια και τραυματίζονται οι εισαγγελείς, K. Aνδρουλιδάκης και Π. Tαρασουλέας (Xαλάνδρι). O πρώτος πεθαίνει λίγες ημέρες αργότερα. Mε την προκήρυξη για Tαρασουλέα, είπαν ότι ευνόησε τους Aνδρεάδηδες για τα Nαυπηγεία.

    -20-3-1992. Eμπρηστική βόμβα στο αυτοκίνητο αυτόπτη μάρτυρα -και σε άλλους- στο Θησείο, που κατέθεταν στην Aστυνομία για τα χαρακτηριστικά των ανθρώπων του EΛA που ενδεχομένως πήραν μέρος στην βομβιστική επίθεση κατά λεωφορείου των ΜΑΤ.

    -16-4-96. Βόμβα στην οικία του αντεισαγγελέα Ζωγράφου (Φράξια Μηδενιστών).

    -27-1-1997: Tοποθέτηση εκρηκτικού μηχανισμού στο κτίριο 6 των Δικαστηρίων «ενάντια στο σύστημα της δικαστικής τρομοκρατίας» (Eπαναστατικοί Πυρήνες).

    -24-11-1997: Eκρηξη ωρολογιακού μηχανισμού στα γραφεία του πρώην προέδρου του Aρείου Πάγου, B.Kόκκινου (Eπαναστατικοί Πυρήνες).

    -6-9-2003: Εκρηξη δύο βομβών στα δικαστήρια, στην Ευελπίδων. Τραυματίστηκε αστυνομικός (Επαναστατικός Αγώνας).

    29-10-2004.Εκρηξη βόμβας που είχε τοποθετηθεί στο προστατευτικό κιγκλίδωμα, στην Π.Ράλλη, όταν περνούσε από το δρόμο λεωφορείο της ΕΛΑΣ, με κατεύθυνση τις φυλακές Κορυδαλλού. Θεωρήθηκε ως σαφές μήνυμα υπερ των καταδικασθέντων ή των δικαζομένων για τις υποθέσεις 17Ν και ΕΛΑ (Επαναστατικός Αγώνας).

    (*) Στις 31-12-1979 πυροβολήθηκε με δύο ο στενός συνεργάτης του Mάλλιου επί δικτατορίας, Πέτρος Mπάμπαλης. Στο σημείο σκόρπισαν προκηρύξεις με την υπογραφή «Iούνης 78».

  9. Le canard avatar
    Le canard 12/02/2009 17:11:32

    Οι τύποι είναι τουλάχιστον αστείοι. Λέγεται ότι γκαζάκια έβαλαν και στο πολιτικό γραφείο του Πάγκαλου (του ογκόλιθου) και σε γραφεία του Ριζοσπάστη στο κέντρο της Αθήνας.

  10. Le canard avatar
    Le canard 12/02/2009 18:11:15

    Bόμβα (γκαζάκια) στην ΕΤΕ (δύο ΑΤΜ) στην Τριών Ιεραρχών στα Πετράλωνα. Σήμερα 12-2-09.

    Αραγε, δεν είναι η ίδια που είχε κάνει τη ληστεία η 17Ν;


    Στη ληστεία μετά φόνου (Χρ. Μάτης) στην ΕΤΕ Κ. Πετραλώνων, για την οποία ο εισαγγελέας αναφέρει: «...περί την ώρα 8.50, στις 24 Δεκεμβρίου 1984, και ενώ είχε ήδη αρχίσει να λειτουργεί το υποκατάστημα της ΕΤΕ Πετραλώνων, στην οδό Τριών Ιεραρχών και ενώ ευρίσκονταν μέσα 15 πελάτες και 14 υπάλληλοι, εισήλθαν τέσσερα άτομα, εκ των οποίων ο ένας φορούσε στολή αστυνομικού και κρατούσε στα χέρια του ένα κουτί με γλυκά που του είχε δώσει μια άγνωστη γυναίκα...».

    Η ίδια είναι. Γεμίσαμε συμβολισμούς συντρόφια. Αλλά -ακούστε με- παρακαρφώνεστε!

  11. Le canard avatar
    Le canard 12/02/2009 18:26:38

    Ο εκπρόσωπος της οικογένειας Μάτη, ήταν ο Στ.Γεωργίου. Αρα έτσι εξηγείται και το κτύπημα στην Εθνική των Πετραλώνων (17Ν).

  12. Le canard avatar
    Le canard 12/02/2009 18:35:20

    Ζητώ συγγνώμην. Ο Γεωργίου ήταν μόνον της οικογένειας Μάτη

  13. Le canard avatar
    Le canard 12/02/2009 19:01:36

    Ο Γεωργίου ήταν συνεργάτης του Απ. Ανδρεουλάκου, (πρώην υφυπουργού).

  14. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 12/02/2009 20:02:23

    Απλώς συνεχιζεται η τρομοκρατία της άκρας αριστεράς και των αναρχικών που δρα διαρκώς από το 1974 με μια μικρη διακοπή για να γινουν οι Ολυμπιακοι Αγωνες.

  15. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 12/02/2009 21:30:28

    Ετσι ειναι ψυχραιμε,με την ανοχη,αλλα και συμπαρασταση δημοσιογραφων,αλλα και πολιτικων κομματων.Ας μην κοροιδευομαστε.
    Και βαρανε στο γαμο του Καραγκιοζη.
    Καναν φακελακια γιατρο,του στυλ που σας εχω γραψει στο ΚΑΤ,που διαλαλουσε οτι θελει λεφτα για να κανει την εγχειρηση,ενωπιον ολου του θαλαμου,δεν ειδα να θιγει καμια οργανωση απ αυτες.
    Και καναν απατεωνα,που ταρπαζε απο το ταμειο,επισης.
    Μονο η πολιτικη μετραει.Εγω,η εσυ δηλαδη.
    Σκατα,που ειπε και ο Καμπρον.

  16. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 13/02/2009 12:00:57

    ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ?

    Φυσικά και έτσι είναι.Τωρα δεν υπάρχει περίπτωση να ξεφυγουμε χωρίς θυματα.Πολύ αργα το σκέφθηκαν οσοι προωθουσαν τη βια της αριστεράς για δεκαετίες.
    Τροπος βέβαια υπάρχει αλλά δεν θα είναι ευχαριστος.Η Βουλή μπορει να κηρυξει κατάσταση πολιορκίας και να εξαπολύσει αστυνομικη επιχειρηση κατα παντός αναρχοαριστερου συμπαθουντος.Δεν προεκιται να γινει φυσικά τωρα οποτε ας περιμένουμε τις εξελίξεις.

  17. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 13/02/2009 12:49:13

    @Anonymous: "ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ?": τα ...κάλαντα!!!

    @ψυχραιμια: ...σκύψε, μη σε πάρει καμιά σφαίρα!!!

    ΠΡΙΝ να κάνετε απόλυτες διαπιστώσεις για την επερχόμενη "Επανάσταση" των "Αστόχων Τρομοκρατών και Αστοιχείωτων Αριστερών", μπορείτε να αποδείξετε την γνησιότητα των οργανώσεων "ΕΑ" και "ΣΕ"; Αλλιώς,

    ΑΝ δεν κατέχετε από Τρομοκρατία ή "Τρομοκρατία" και "Αντάρτικα Πόλης", -θέμα από δύσκολο έως ακατάληπτο, λόγω αντικειμενικών αιτίων-, είναι επικίνδυνο για την δημόσια τάξη, - για την οποία τόσο κόφτεσαι, τόσο καιρό, φίλε, Ψυχραιμία-, να αποφαίνεστε τόσο κατηγορηματικά περί αυτών.

    ΓΙΑΤΙ, αλήθεια, δεν διαμαρτύρεστε και δεν πιέζετε την Αστυνομία και την Κυβέρνηση να τους μπαγλαρώσει άμεσα; Μήπως έχουμε κυβέρνηση ...ΣΥΡΙΖΑ, ή άλλων "αναρχοαριστερών", και τους καλύπτει;

  18. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 13/02/2009 13:28:53

    @ νηπιος γερων
    Ποιος σου είπε ότι δεν διαμαρτυρηθηκα για την αδρανεια της κυβερνησης;
    Εγραψα πάνω από δεκα ποστ εδω μέσα ότι πρέπει να διαταχθει δικαστική ερευνα για τους οργανωτές των επεισοδίων και των καταστροφών και προβλεψα ότι δεν θα γινει.Τωρα που απειλουνται δικαστές δηλώνω ότι ο αναρχοαριστερός χωρος πρέπει να αντιμετωπισθει με τις μεθοδους που αντιμετωπισε η Ιταλία τη μαφία στη Σικελία αλλά προβλέπω ότι δεν θα γίνει.
    Φυσικά και τους καλύπτει η κυβέρνηση.Δεν είναι παραδοξο αυτο.Και τους υποψηφιους πραξικοπηματιες της 21ης Απριλιου κάλυπταν για χρόνια μέχρι που τους έβαλαν φυλακή οι ιδιοι οι καλυπτομενοι.
    Από εκει και πέρα όπως ένας πολιτης το 1966 δεν ειχε τροπο ατομικά να αντιδράσει σε αυτο που ερχόταν αφού όλοι οι υπεύθυνοι κώφευαν έτσι και τωρα το μονο που μου εχει μεινει είναι να γραφω εδω.Τι άλλο να κάνω-να βγω να τους πιασω ο ιδιος;
    Aν θες να καταδικάσω την κυβερνηση που δεν τους πιάνει την καταδίκασα.Ποιος ομως θα τους πιασει;Υπάρχει;

  19. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 13/02/2009 14:01:42

    Πάντα τελικά πρέπει να υπάρχει κάποιος "μπαμούλας".
    Όταν είμασταν παιδιά για να τρώμε.
    Τώρα που μεγαλώσαμε για να καταπίνουμε.

  20. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 13/02/2009 22:36:16

    @ψυχραιμια: ΟΚ, αυτό. Το πρώτο ερώτημα, που είναι και τρο βασικό;;;

    @Anonymous: "ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΡΑΥΓΕΣ!!": Εσύ, φίλε μου, κραυγάζεις!

  21. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 14/02/2009 10:12:15

    Να αποδείξω τη "γνησιοτητα" αγνωστων δεν μπορω.
    Εκείνο που ξέρω είναι ότι ηταν γνησιες και η 17Ν και ο ΕΛΑ και άλλοι πολλοί ενω επι τρεις δεκαετιες όλοι μιλούσαν για προβοκατορες ακριβως για να μην ενοχοποιήσουν την αριστερά για τους φόνους.
    Θα πρέπει να ξερεις ότι αυτο που λέμε προβοκατορες δεν ειναι τοσο ευκολο όταν μιλαμε για δολοφονίες.
    Καθε οργανισμος εχει μια έστω υποτυπωδη ιδεολογία και συναδελφικοτητα είναι αδυνατον να διατάσσονται δολοφονίες μελών του χωρις να δημιουργειται κριση σε αυτον.Αποκλειω την πιθανοτητα η ιδια η αστυνομία να πυροβολεί αστυνομικούς και αποκλείω την πιθανοτητα ξένες συμμαχικες χώρες να οργανωνουν επιθέσεις κατα Ελλήνων αστυνομικών.
    Ποιος άλλος μη γνησιος εξοπλιζει τους τρομοκρατες δεν γνωριζω.

  22. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 14/02/2009 14:58:04

    @ψυχραιμια: φίλε μου, καλέ, άμα δεν γνωρίζεις καλύτερα να ΜΗ ΜΙΛΑΣ.

    Δεν μιλούσαν, πρώτα απ' όλα, ΟΛΟΙ για προβοκάτορες. Η δε Αριστερά, είναι και η εξωκοινοβουλευτική. Η "εθνικόφρων" Δεξιά, αλήθεια, γιατί ...κάλυπτε την "προδοτική" Αριστερά;

    Αποκλείεις την πιθανότητα; ποιος είσαι, ρε, καρντάσι; ο ...πάπας; ή η ...ενσάρκωση του Ιωσήφ και στο είπε ο Θεός σου στον ύπνο σου; Είναι σοβαρά επιχειρήματα αυτά σε συν-ζήτηση για την "Τρομοκρατία" ή Τρομοκρατία ή "Αντάρτικο Πόλης"; εν μέσω, μάλιστα, παγκοσμίου πολέμου "κατά της Τρομοκρατίας";

    Διαβάζοντας τα γραπτά σου, έχω την γνώμη (= την δόξα, την άποψη, την ιδέα, -δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, βέβαια), ότι αγαπάς την Ελλάδα όσο κι εγώ. Οπότε, αν σου πω ότι αποκλείω αυτά που αποκλείεις, δεν μπορείς να μου προσάψεις ιδιοτέλεια. Ποιος, ΟΜΩΣ, έχει δίκιο; Εδώ μιλάμε δημόσια. Άνθρωποι επηρεάζονται, -ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ νέοι. Υπάρχει αντικειμενική ευθύνη, είτε το θέλουμε είτε όχι. Άρα, οφείλουμε να καταθέτουμε ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟΥΣ που να θωρακίζουν τα συμπεράσματα και τις προτροπές ή προτάσεις μας. Κυριότατα, αν αυτές αφορούν ζητήματα που άπτονται ΘΑΝΑΤΟΥ. Θανάτου νέων ΠΑΙΔΙΩΝ...

    Δεν σε είδα να λαμβάνεις μέρος και να δίνεις τα πολύτιμα φώτα σου, e-λογιότατε +σχολιαστά, στην συν-ζήτηση για την πλαστότητα ή μη της προκήρυξης. Δεν κατέθεσες την γνώμη σου για τον προβληματισμό που τέθηκε για τον τρόπο γραφής που παραπέμπει σε ξένους ή ξενο-σπουδαγμένους. Από σένα περίμενα βοήθεια σ' αυτό, γιατί σε θεωρώ φίλο και γνώστη της συγγραφής και του λόγου, πέρα του ότι δηλώνεις ερευνητής της Αλήθειας και εραστής της νυν Ελλάδας.

    Αντ' αυτών, σε βλέπω να καταπίνεις αμάσητα τα σενάρια του Καθεστώτος (= Κράτος + Παρακράτος + ΜΜΕ), περί συνέχειας της 17Ν στον ...Επαναστατικό Αγώνα και στην Σέχτα, επειδή συνάδουν στις πεποιθήσεις σου και διευκολύνουν την ιδεολογία σου. Και να υποδαυλίζεις ένα "πιασάρικο", παράλογο και διχαστικό ΜΗΝΥΜΑ περί κακών Αριστερο-αναρχικών και καλών Δεξιο-εθνικιστών. Αυθαίρετο μήνυμα, που στηρίζεται σε προσλαμβάνουσες δικές σου και μεταφυσικά "ΑΠΟΚΛΕΙΩ" σου.

    Η διαφορά μας είναι πως εγώ μπορώ να σου αποδείξω ότι αυτοί οι ανθέλληνες ...επαναστάτες "του ποπού" είναι πλαστοί. Και αν είναι πλαστοί, "φίδι που μας έφαγε", αδερφέ! Για άρχισε να το σκέφτεσαι κι έτσι. ΜΗΝ το ...ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙΣ κι αυτό "από χέρι", please!

  23. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 14/02/2009 23:25:51

    Σκέπτομαι τα πάντα.

    Η “εθνικόφρων” Δεξιά, αλήθεια, γιατί …κάλυπτε την “προδοτική” Αριστερά;
    Απάντηση : Διοτι νομιζε ότι πίσω από τη 17Ν ήταν το ΠΑΣΟΚ.Μπορει να γελάς αλλά αυτη ηταν η πεποιθηση παρα πολλών που έχοντας συναψει συμφωνία με τον Φλωράκη για νομιμοποιηση του ΚΚΕ με αντάλλαγμα να μην αρχισει πάλι τα μπαμ - μπουμ αδυνατουσαν να πάρουν στα σοβαρα ότι υπαρχει αριστερα εκτός ΚΚΕ.

    Οι αμερικανιές στην προκηρυξη της Σεχτας μπορει να προερχονται κάλλιστα από νεαρους Ελληνες που ζουν στην Αθηνα.Νομιζεις ότι τα σημερινά παιδιά μιλουν όπως εμεις;Η επίδραση των αμερικανικών εργων και μουσικής είναι πολύ μεγάλη στις νεες ηλικίες.
    Ο Επαναστατικός Αγωνας κατα την αποψη μου είναι το νεο ονομα των Επαναστατικων Πυρηνων που εβαλαν μια βομβα στο Ledra Marriott με αποτέλεσμα να σκοτωθει μια ξενοδοχουπάλληλος και να δυσφημισθουν οποτε άλλαξαν όνομα.Η Σεχτα μπορει να είναι διασπαση τους από νέους πιο επηρεασμένους από τους αναρχικούς.Ολα αυτά είναι υποθεσεις έτσι;