14/01/2010 12:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίθεση κουκουλοφόρων στο γραφείο του Κατσιφάρα

Επίθεση στο γραφείο του υφυπουργού Δικαιοσύνης Απόστολου Κατσιφάρα, στον 1ο όροφο της οδού Θεμιστοκλέους 23-25 στην Αθήνα,πραγματοποίησε ομάδα περίπου 15 κουκουλοφόρων στις 12.30 . Οι δράστες τα έσπασαν με λοστούς, χτύπησαν τον γραμματέα του υπουργού, ο οποίος διακομίστηκε στο νοσοκομείο, και έναν ακόμη συνεργάτη του. Την ώρα της επίθεσης ο κ.Κατσιφάρας βρισκόταν στη συνεδρίαση του υπουργικού συμβουλίου.

Στις 26 Νοεμβρίου είχε σημειωθεί επίθεση με εμπρηστικό μηχανισμό στο πολιτικό γραφείο του Απ.Κατσιφάρα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. marcuze avatar
    marcuze 14/01/2010 12:52:14

    Μηπως ήταν θυρωροί και τον μπέρδεψαν με τον άλλο τον ανεκδιηγητο τον Κατσιφάρα τον μπουζουκόβιο υπυργίσκο;
    Ο κουλούρης κινδυνευει να ξεβάψει το μακιγιαζ του αν τον πετυχουν πουθενα.

  2. thespieys avatar
    thespieys 14/01/2010 13:23:40

    Τα παράπονα σε εκείνους που τους προστάτευαν το περασμένο Δεκέμβριο και δεν αφησαν την ΕΛ.ΑΣ να κανει τη δουλειά της (γι ακόμη μια φορά)

  3. t avatar
    t 14/01/2010 13:32:47

    Είναι δυνατόν μέρα μεσημέρι να μπουκάρουν 15 κουκουλοφόροι, να προκαλούν ζημιές αλλά και να ξυλοκοπούν έναν άνθρωπο;
    Kάτι δεν πάει καλά.

  4. remali avatar
    remali 14/01/2010 13:33:56

    εν αναγκη να ρωτησουν το χιλιανο σφαχτη που κανακεψαν

  5. Jasmin avatar
    Jasmin 14/01/2010 13:36:51

    Κύριε υπουργέ ΠροΠο
    Θα πιάσετε κανέναν κουκουλοφόρο;
    ή μόνο τους αστυνομικούς θα κυνηγάτε;

    • koronia96 avatar
      koronia96 @ Jasmin 14/01/2010 13:39:13

      Το ίδιο δεν είναι;

    • Jasmin avatar
      Jasmin @ Jasmin 14/01/2010 13:43:40

      Αν ήταν το ίδιο
      θα έπιανε και κουκουλοφόρους,
      με την ίδια ευκολία που πιάνει τους αστυνομικούς.
      Κάτι που δεν ισχύει.

    • koronia96 avatar
      koronia96 @ Jasmin 14/01/2010 14:31:27

      Με την ίδια ευκολία που πιάνει και αφήνει τους κουκουλοφόρους, πιάνει και δικάζει αστυνομικούς (Ε.Δ.Ε.)
      εξουσία = κουκουλοφόροι = αστυνομία

      Πράγματι συμφωνούμε.

    • man8os avatar
      man8os @ Jasmin 14/01/2010 17:05:24

      Οταν αλωνουν την πολη οι εχθροι, η λεηλασια γινετε μονομερως...

  6. Jasmin avatar
    Jasmin 14/01/2010 13:45:40

    Οπότε να πως αποδεικνύεται ότι οι κουκουλοφόροι
    είναι προστατευόμενοι της εξουσίας,
    ενώ ο μεροκαματιάρης εργαζόμενος αστυνομικός
    είναι ο στόχος=εχθρός της εξουσίας...
    Οπότε εν μέρει συμφωνούμε νομίζω

  7. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 14/01/2010 13:51:14

    Yπαρχει διαφορα εκτιμησης. Ο ενας πιστευει οτι η αστυνομια ελεγχει τους κουκουλοφορους ενω η αλλη οτι οι κουκουλοφοροι-οι αρχηγοι τους-ελεγχουν την αστυνομια.
    Η γνωμη μου ειναι οτι μαλλον το δευτερο συμβαινει.

    • Jasmin avatar
      Jasmin @ ψυχραιμια 14/01/2010 13:55:28

      Όπως πάντα με κατανοείς απόλυτα.
      Ευχαριστώ, Ψυχραιμία

  8. papadopoulos takis avatar
    papadopoulos takis 14/01/2010 13:54:26

    ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΣΤΟ ΣΙΔΕΡΟΛΟΣΤΟ Η ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ!!!!!!!!!

  9. remali avatar
    remali 14/01/2010 14:37:45

    ελα Koronia εκβιαζουν διαφοροι για να πετυχουν καμια ευνοικη μεταχειριση σε κανα αφετειο
    τα εχουν προκηρυξει αρκετες φορες
    τωρα αν εσυ ξερεις να μας πεις για καμια τετοια δουλεια που μπουκαρουν δεκαπεντε και δεν ειναι καρφωμενη παω πασο...

    • koronia96 avatar
      koronia96 @ remali 14/01/2010 15:09:43

      Αν και σε χάνω με τον τρόπο που γράφεις, νομίζω ότι δε λέω κάτι διαφορετικό.
      Μισθωμένοι βρίσκονται κάτω από όλες τις κουκούλες.

    • remali avatar
      remali @ remali 14/01/2010 16:00:30

      δε λέμε ακριβως το ιδιο...αλλα δε πειραζει

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/01/2010 15:29:34

    Θα πεσουν.. και απο τους κουκουλοφορους αυτοι.

    ΠΠ

  11. Γιώργης Χολιαστός avatar
    Γιώργης Χολιαστός 14/01/2010 21:51:49

    Η οικογενειοκρατία είναι μία από τις βαθύτερες πληγές που τώρα ξαιματώνουν τη χώρα.
    Αν ο Απόστολος Κατσιφάρας είναι συγγενής του παλιού Κατσιφάρα, λυπάμαι που δεν τον σκότωσαν.
    Γιώργης Χολιαστός

  12. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 15/01/2010 13:38:13

    Πιο πολύ μου άρεσε η δήλωση "καταδίκης" του GAP στο Big Brother-Υπουργικό συμβούλιο. 10 συντακτικά λάθη σε μία φράση, ξύλινος λόγος (με λάθη, επιπλέον), φτηνή κοινοτυπία, θύμιζε μαθητή γυμνασίου που λέει πράγματα που αποστήθισε αλλά δεν καταλάβε, και τα λέει με λάθη.
    Για γέλια και για κλάματα το ανθρωπάκι.
    Πώς αυτό το πράμα είναι πρωθυπουργός μας;;;