02/06/2011 21:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίθεση κατά Πεταλωτή με πέτρες, γιαούρτια και αβγά στην Αργυρούπολη



Επίθεση από πολίτες με πέτρες, γιαούρτια κ.α. δέχθηκε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γ. Πεταλωτής στην Αργυρούπολη. Ο Πεταλωτής ήταν ομιλητής σε εκδήλωση του ΠΑΣΟΚ Αργυρούπολης – Ελληνικού, η οποία πραγματοποιήθηκε σε Α ΚΑΠΗ του Δήμου (κοντά στην κεντρική πλατεία Αργυρούπολης, στην οδό Αλεξουπόλεως).

Άμα τη εμφανίσει του υπουργού συγκεντρώθηκαν εκατοντάδες άτομα στο πεζοδρόμιο και τον προαύλιο χώρο. Κάποια στιγμή πετάχθηκαν λίγες πέτρες και μερικά γιαούρτια προς την πλευρά που ήταν ο υπουργός. Η αστυνομία δημιούργησε κλοιό γύρω από το κτίριο, εμφανίσθηκαν τα ΜΑΤ και υπήρξε ένταση.

Ο κ. Πεταλωτής παραμένει εγκλωβισμένος στο 1ο ΚΑΠΗ Αργυρούπολης.

Τα άτομα παραμένουν συγκεντρωμένα 20 μέτρα μακριά από το ΚΑΠΗ, ενώ υπάρχουν ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις. Η κατάσταση παραμένει τεταμένη, ενώ μετά από παρέμβαση δημοτικών συμβούλων σταμάτησαν οι προσαγωγές διαδηλωτών.

Κατηγορεί τον ΣΥΡΙΖΑ

"Δεν θα μας φοβίσουν μερικές δεκάδες τραμπούκοι, υποτίθεται δημοκρατικοί που προσπάθησαν να σταματήσουν αυτή την εκδήλωση" δήλωσε μεταξύ άλλων ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, ο οποίος κατά τη διάρκεια της ομιλίας του παρενοχλήθηκε με τη χρήση φακών λέιζερ. Έκανε λόγο για "εγκάθετους του ΣΥΡΙΖΑ οι οποίοι προσπαθούν να μας κάνουν να ξεχάσουμε τι σημαίνει δημοκρατία", ενώ πρόσθεσε ότι δεν φοβάται κανέναν και θα φύγει από την μπροστινή πόρτα του ΚΑΠΗ.

Τελικά, παρά τις ηρωϊκές κορώνες, ο κ Πεταλωτής έφυγε από την πίσω πόρτα

BINTEO: apolitistosteki

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 21:17:21

    Γιαούρτια στον Πάγκαλο, αβγά στον Πεταλωτή, πορτοκαλάδες στο Λοβέρδο.
    Αυτή η κυβέρνηση δε θα πεινάσει.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 21:49:38

      Γι αυτο ο Παγκαλος ειπε..... "Μαζι τα φαγαμε"... αυτα εννοουσε
      και ποσα ΑΛΛΑ εχουν να φανε απο εδω κι επειτα....!!!!!!

  2. kiki avatar
    kiki 02/06/2011 21:22:55

    πολλα ξερεις.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 21:24:57

    εγω που τον εχω δει να περπαταει... ειναι λορδος !! καγκελο ρε παιδι μου.. χαχαχα
    δεν λυγιζει με τπτ.

    ΠΠ

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 23:44:31

      Μην είσαι σίγουρος. Μωρέ και τσακίζει και λυγάει...

      • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
        ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 03/06/2011 18:18:42

        ΑΛΛΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΜΑΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ.
        ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΔΟΞΙΑΔΗΣ,ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ .ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΛΟΥΣΙΟΣ.
        ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο "ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ" ΛΑΙΚΙΣΤΗΣ.
        ΠΟΥ ΞΕΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΙΝΤΑΝΟΙ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ?
        ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ Η ΧΩΡΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΑΜΨΗ ΚΑΙ ΕΞΟΔΟ ΑΠΟ ΤΟ
        ΜΑΥΡΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΗΣ ΦΤΩΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

  4. geopan avatar
    geopan 02/06/2011 21:27:22

    Τραμπούκοι είναι λέει...Η κακιά δεξιά φταίει λέει..Θα κάνουμε πρόοδο αλματώδη λέει..Το καμάρι της Ροδόπης δεν ξέρει τι του γίνεται λέω..

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 02/06/2011 21:27:36

    Που μίλησε παιδιά ο Αλέκος Τζανετάκος?Στο Φάππειο?

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Γιάννης Φαίλτωρ 02/06/2011 21:32:47

      χαχαχαχαχα καλοοοοοοο

      ΠΠ

  6. zame avatar
    zame 02/06/2011 21:29:00

    με αυτα που ξεστομιζουν τοσο ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ...πολυ φοβαμαι πως δυσκολα να αποφυγουν & τα ποιο χειροτερα..

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ zame 02/06/2011 21:32:13

      Ενα Συγγνωμη, ειναι δυσκολο ?? ΠΑΣΟΚΟΙ παντα εχουν δικιο σε ολα και φταινει ολοι οι αλλοι !!!

      ΕΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ρε πειτε.... οχι " δεν μας καταλαβαινετε, που θελουμε να σας σωσουμε !" ο αλλος εχει χασει τη μπαλλα κ εσυ πουλας συνεχομενα πρασιναδα.. τι θα κανει??? θα σε κλεισει σε μια γωνια απ τα νευρα του. εχει σιχαθει την πρασινη πιπιλα. κοιταζχει τη τσεπη του. κοιταζει γυρω του. εσεις νιωθετε?

      Οι Δογματικες Πρακτικες εχουν πεθανει.

      ΠΠ

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 21:29:28

    "θα βγουμε απο την κριση και θα κανουμε αλματα προοδου" !!
    Μιλησε για "φασιστες" για "καννιβαλους".
    "μας λενε χουντα"
    ακουω... αχχαααα
    Κομματικη Εκδηλωση ΠΑΣΟΚ σε ΚΑΠΗ !!! χαχαχαχαχ εκει τους ειπαν ειναι safe για πρασιναδα... αλλα επεσε συρμα !! αχχαα

    Εαν ημουν εκει μεσα, τι θα του ελεγα νομιζετε στα παραπανω στα εισαγωγικα???

    τα λεει στα παπουλακια και τις γιαγιουλες...!!! πανε καλα??....

    ΠΠ

    • kiki avatar
      kiki @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 21:40:18

      O ΣΥΡΙΖΑ του φταιει εγκαθετοι της Αριστερας, τραμπουκοι της δεξιας, της αριστερας,
      και μεσα ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ Πασοκοι, ημαρτον καφροι πασοκοι μεσα να τον ακουσουν, τι ειδος ανεξαντλητο ειναι αυτο.
      Τωρα και ο Μπαμπης εκφοβιζει τον κοσμο, φοβαται και ο ιδιος οτι θα γινει συντομα το" λατρεμενο αντικειμενο του ποθου"
      Αλλα συνταξιουχοι πασοκοι, Αλλιεντ θα ειναι αυτο το ειδος.

    • kiki avatar
      kiki @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 21:45:10

      Ο Συριζα του φταει, οι δεξιοι τραμπουκοι , οι αριστεροι τραμπουκοι,
      και μεσα ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ημαρτον τι ανεξαντλητο ειδος ειναι αυτοι.
      συνταξιουχοι πασοκοι Αλλιεντ θαναι.
      Μηπως δεν ειναι ΚΑΠΗ μηπως τους μαζεψαν απο ιδρυματα πασχοντες απο ανοια.

  8. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 02/06/2011 21:30:11

    Φαντασθείτε σε ποίο σημείο έχει φθάση η Δημοκρατία μας όταν τέτοιοι τύποι έπιαναν και πιάνουν στο στόμα τους τον Καραμανλή και τον Σαμαρά.

  9. Nick avatar
    Nick 02/06/2011 21:33:26

    Πόσο δίκιο είχες Γέροντα Παΐσιε... :)

  10. manos avatar
    manos 02/06/2011 21:35:15

    Το κεφάλι του πεταλωτή χρειάζεται κατεψυγμένο κοτόπουλο ΒΟΚΤΑΣ.
    Με το ταψάκι μαζί.

  11. Tem avatar
    Tem 02/06/2011 21:35:45

    factorx: τσ τσ τσ......

  12. geopan avatar
    geopan 02/06/2011 21:40:56

    Απορία:αυτά τα γεροντάκια και οι γριούλες που τον ακούνε και τον χειροκροτάνε, δεν τους έκοψαν τη σύνταξη;ή δεν τους νοιάζει πλέον;ή πάσχουν από αλτσχάιμερ;

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ geopan 02/06/2011 21:46:24

      Μοίρασε τσάμπα βιάγκρα και βούλωσε τα στόματα.

  13. dacord avatar
    dacord 02/06/2011 21:42:30

    Καλα τωρα! Σιγα μην κανατε την μουρη κρεας στο τουρκακι!!
    Δεν καταλαβαινει αυτο το μπουλντογκ απο τετοια..

    Κατι πιο ..δραστικο,υπαρχει??
    Εκει σε θελω.. Σιγα τωρα με ενα γιαουρτακι κατι εγινε..

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ dacord 03/06/2011 09:16:03

      Τουρκάκι? Λόγω καταγωγής από Ροδόπη? Ρε συ Ντακόρ, μήπως θέλεις κατά βάθος να δημιουργήσεις με τέτοιες αντεθνικές θέσεις, συμπαθούντες τον Σρεκ? Ήμαρτον Υπερέλληνα!

      • dacord avatar
        dacord @ ΙΩΝΑΣ 03/06/2011 09:46:39

        Οχι αδελφε ,πως σου περασε τετοιο πραγμα απο το μυαλο??
        Πως λεμε "καραχισαρ" η καπως ετσι, τουρκαλα??Αυτη που ηταν για νομαρχης απο το γαπα??
        Και αυτο το μουργο τουρκακι ειναι...

        Σε τουρκικα μερη την βρισκει. Εδω υπαλληλος απλα ειναι και πληρωνεται απλα ,τοσο απλα.. Τουρκακι ειναι ακου που σου λεω..

        Να παρε :

        h**p://fonirodopis.gr/press/?p=24076

        • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
          ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ dacord 03/06/2011 19:08:54

          ΦΙΛΕ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ
          ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙΣ

  14. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 02/06/2011 21:47:07

    εγω παντως εχω μεινει απο την ειδηση! κανει κομματικες συγκεντρωσεις το πασοκ?
    και αντε κανεις συγκεντρωση ρε ασυδοτε, στο ΚΑΠΗ? ρε σε αυτον που τους εχεις κοψει το ψωμι ?
    οταν λεω οτι οι ανθρωποι εχουν χασει καθε επαφη με την πραγματικοτητα εσεις με λετε φασιστα και δεξιο ΅:Ρ

    • Balafara Hunter avatar
      Balafara Hunter @ LEWNIDAS 02/06/2011 21:52:53

      Για να είσαι σίγουρος, κάνεις ομιλίες με ακροατήριο που έχει χειρότερο χρόνο από σένα στο κατοστάρι.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ LEWNIDAS 02/06/2011 22:13:59

      Το χειρότερο δεν είναι αυτό...

      Το χειρότερο είναι ότι βρέθηκαν καμια κατοσταριά ηλικιωμένοι να τον χειροκροτήσουν κιόλας...

      Τι να πρωτοθαυμάσεις...;

      Το θράσος του Τζανετάκου (all right reserved by Γιάννης Φαίλτωρ), ή την άγνοια των γερόντων...!

      • Basilio Emm... avatar
        Basilio Emm... @ ierofantis 03/06/2011 07:13:28

        Η ευτυχία του Αλτσχάιμερ...

  15. Κρης avatar
    Κρης 02/06/2011 21:53:27

    Πεταλωτής.... χειμερινές διακοπές και διαφημιση .....στην Προύσα

    h**p://fonirodopis.gr/press/?p=24076

    σε ενα EΛΛΗΝΙΚΟ Χιονοδρομικο να παει, δεν μπορουσε ......

  16. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 02/06/2011 21:54:43

    παντως τωρα εχει συνδεση το σκαϊ και εχει πολυ κοσμο απεξω

  17. Aggelos avatar
    Aggelos 02/06/2011 21:54:59

    εδω ούτε ο Χατζηδακης που του ανοιξαν το κεφαλι δεν μιλησε ετσι για εγκαθετους τραμπουκους κλπ οπως ο Μπουλης..

    οι πασοκοι εχουν απιστευτο θρασσος,,απλα για γιαουρτια..

  18. zap-zap avatar
    zap-zap 02/06/2011 21:55:03

    κι έλεγα πότε θα ακούσουμε για τον ΣΥΡΙΖΑ!

  19. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 02/06/2011 21:55:11

    Κουίζ:
    -Ποιός τον χ...ζει τον πεταλωτή?
    -Το άλογο που πεταλώνει

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Γιάννης Φαίλτωρ 02/06/2011 21:59:03

      χα χα χα!

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Γιάννης Φαίλτωρ 02/06/2011 22:16:08

      Αναβασμένος είσαι σήμερα...

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ ierofantis 02/06/2011 22:16:30

        Ανεβασμένος, εννοώ

  20. Κρης avatar
    Κρης 02/06/2011 21:56:24

    στον Σκαι παντως εδειξαν και 2-3 λειζερ που τον ''βαραγαν''
    ενω μιλουσε στο βήμα.

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Κρης 03/06/2011 02:44:39

      Ναι, έτσι θα δυσκολευτεί να πετάξει κάτι ευστοχο...

  21. geopan avatar
    geopan 02/06/2011 21:59:04

    Τα έχει παίξει παιδιά!!Συνεχίζει να μιλάει!!

    • manos avatar
      manos @ geopan 02/06/2011 22:01:04

      Περιμένει και τους υπόλοιπους διαδηλωτές να φέρουν αγγούρια.
      Ετσι θα φτιάξει τζατζίκι απόψε.

    • Balafara Hunter avatar
      Balafara Hunter @ geopan 02/06/2011 22:02:49

      Πάμε για ολονυκτία και σήμερα. Θέλει να βγει κι από μπροστά όπως μπήκε.

      Μετά τα χθεσινοβραδινά καΐκια, φοβάμαι ότι σήμερα θα δούμε SuperPuma σε ταράτσα.

  22. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 02/06/2011 22:00:39

    Oι ελεεινοί έχουν κόψει 30% από τους μικροεισοδηματίες μισθωτούς και συνταξιούχους και κόβουν με τα νέα μέτρα τουλάχιστον 10% ακόμα.
    Λένε στους νέους πως άν βρούν δουλειά θα πληρώνονται όσο και οι μετανάστες που παιρνουν το επίδομα του ΟΑΕΔ και θέλουν και εκδηλώσεις αβροφροσύνης.
    Κατρακυλάνε στον γκρεμό και νομίζουν ότι είναι όρθιοι.
    Τα περιθώρια στενεύουν επικίνδυνα και η διέξοδος γίνεται ατραπός.

  23. Aggelos avatar
    Aggelos 02/06/2011 22:02:56

    μια απορια,,πουπηγαν οι κουκουλοφοροι και οι τρομοκρατες επαναστατες?
    με τοση εξεγερση,,πού πηγαν?

    δεν υπαρχει λόγος επαναστασης?

    • Ήρεμος avatar
      Ήρεμος @ Aggelos 02/06/2011 22:27:02

      Μόλις η εξουσία νιώσει ότι κινδυνεύει πραγματικά, θα εμφανιστούν. Είναι βέβαιο. Οι "χρήσιμοι ηλίθιοι", που έλεγε και μια ψυχή.

  24. captain avatar
    captain 02/06/2011 22:07:54

    Ο άνδρας δεν πάει καλά. Πουλάει τσαμπουκά στο συγκεντρωμένο πλήθος μέσω της τηλεοπτικής σύνδεσης, με αποτέλεσμα όσοι το είδαν από την τηλεόραση να τρέξουν. Δηλαδή τί πίστευε ότι θα συμβεί;
    Το θράσος και η βλακεία είναι ανίκητα!
    ΥΓ. φάκτορα δε μου έγραψες τίποτα για τον Άκη σήμερα και τη δικιά του ξεδιάντροπη παρουσία.

    • factorx avatar
      factorx @ captain 02/06/2011 22:13:59

      http://www.antinews.gr/2011/06/02/104225/

  25. Κώστας avatar
    Κώστας 02/06/2011 22:10:37

    Δεν είπε κανείς στον ανεπάγγελτο Ζαχαρομπουμπούκο ότι όποιος την νύκτα περπατεί πετρες και σκατά πατεί.

    • manos avatar
      manos @ Κώστας 02/06/2011 22:12:23

      Και γιαούρτια ενίοτε.

  26. geopan avatar
    geopan 02/06/2011 22:12:07

    Έφυγε από την πίσω πόρτα!!χαχαχαχα!!!!Και έλεγε ότι θα φύγει από μπροστά!!!ρε τον σύριζα Αργυρούπολης!!!

  27. kiki avatar
    kiki 02/06/2011 22:12:20

    Και εφυγε και απο την πισω πορτα, αποκλεισαν και τον δρομο για να φυγει γρηγορα το αυτοκινητο .
    Ε ρε ηρωικο γιου........

  28. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 02/06/2011 22:14:48

    Το ακροατήριο στο ΚΑΠΗ, γνωρίζει ότι πέθανε ο Ανδρέας Παπανδρέου;

  29. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 22:15:23

    Προστατευόμενο το είδος. Επιδοτείται η διατροφή του μάλιστα.

  30. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 22:19:46

    Στην Κερατέα ο Πάγκαλος είδε Συριζαίους να του πετούν γιαούρτια, κι ο Πεταλωτής στο ΚΑΠΗ. Φαίνεται το ΠΑΣΟΚ όταν ακούει ΣΥΡΙΖΑ καταλαβαίνει στρούγκα.

  31. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 02/06/2011 22:20:29

    Τι πίσω πόρτα! Το πλαινό κήπο της με τα λουλούδια εννοείτε.
    Πεταλώτης : " Εγώ θα φύγω από μπροστά!" Χεχεχεχεχε.

  32. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 02/06/2011 22:25:08

    Τώρα σοβαρά. Έχει αρχίσει η κατάσταση να ξεφεύγει ή είναι ιδέα μου;

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ H pena tis orghs 02/06/2011 22:27:54

      Ακόμα είναι νωρίς...

      Σπασμωδικές κινήσεις ενός ετερόκλητου πλήθους.

      Η μορφοποίηση σε δυναμικό παλλαϊκό ρεύμα, απαιτεί χρόνο, ζυμώσεις και όσο και αν ακούγεται παράξενο, ηγεσία.

      Επώνυμη ηγεσία.

      • KillTheKing avatar
        KillTheKing @ ierofantis 03/06/2011 00:28:20

        ελπιζω να μην εννοεις οτι αυτη η ηγεσια θα ειναι ο σαμαρας? θα το θελα. αλλα το βρισκω πολυυυυυυυυ δυσκολο
        TheKing

        • ierofantis avatar
          ierofantis @ KillTheKing 03/06/2011 23:51:53

          Επειδή εννοώ ότι θα είναι και θα ήθελα να είναι ο Σαμαράς αυτός που θα ενσαρκώσει τη νέα ηγεσία του τόπου, πραγμα που είναι μεν δύσκολο, αλλά επειδή και εσύ θα το ήθελες, μάλλον συμφωνούμε και οι δύο ότι ο Σαμαράς ειναι η επώνυμη ηγεσία για την οποία μίλησα παραπάνω...

  33. an.vorinos avatar
    an.vorinos 02/06/2011 22:28:16

    @captain και το Πασοκ επισης ανικητο . wait

    • captain avatar
      captain @ an.vorinos 03/06/2011 01:32:09

      Το πασοκ θα χει την τυχη του ιταλικου σοσιαλιστικου κομματος.

  34. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 02/06/2011 22:30:29

    Πραγματικά που πάει όλο αυτό;; Χάσαμε και τον Ζορρό από τη Μακεδονία...

  35. Ernestoche avatar
    Ernestoche 02/06/2011 22:31:11

    Εντυπωσιακό! Εκεί βέβαια δεν κινδυνεύει απο γιαούρτι, αλλά και δίνει το στίγμα της γιουσούφοπολιτικής. Να περιμένουμε και κανέναν τούρκο για διακοπές στα 3-5 Πηγάδια ή στην Πάρο;

  36. Εnzo avatar
    Εnzo 02/06/2011 22:31:16

    μα που θα ζησουν ολοι αυτοι οταν θα ειναι ανευ χαρτοφυλακιου?
    στην Αλασκα?

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Εnzo 02/06/2011 22:39:13

      Τους έχει προταθεί να αναλάβουν σύμβουλοι στην κυβέρνηση της Μπούρκινα Φάσο, τέως Άνω Βόλτα.
      Άλλωστε, ο ΓΑΠ το είχε πει στον φίλο του, τον Σταύρο Θεοδωράκη: Θέλει να δουλέψει σε γκέτο μαύρων.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ΒΙΣ 02/06/2011 22:41:29

        Βέβαια, επειδή δεν φταίει σε τίποτα η έρμη η Μπούρκινα Φάσο να καταστραφεί εντελώς, έστειλα μέιλ στον Πρόεδρο της χώρας και τον προειδοποίησα για το μοιραίο λάθος να νομίζει ότι ο ΓΑΠ είναι Global Thinker.
        Του θύμισα την τραγική παρεξήγηση με τον ab-normal εγκέφαλο στον "Φρανκεστάιν Τζούνιορ". Ευελπιστώ ότι κατάλαβε ο άνθρωπος.

        • Εnzo avatar
          Εnzo @ ΒΙΣ 02/06/2011 22:59:09

          μουαχαχαχαχαααααααααα

        • Αίθρα avatar
          Αίθρα @ ΒΙΣ 02/06/2011 23:46:15

          :) :) :) :)

        • Προφήτης avatar
          Προφήτης @ ΒΙΣ 03/06/2011 02:13:40

          +++++

  37. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 22:33:26

    Έτσι για να το δούμε ως τέχνη..
    Γιαούρτι εναντίον τούρτας - Θανάσης Βέγγος
    h__p://www.youtube.com/watch?v=L37nbUXt_OU

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 22:35:48

      Ολοφάνερο ότι και ο Φώτης Μεταξόπουλος ήταν του ΣΥΡΙΖΑ.

  38. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/06/2011 22:34:44

    Θυμάστε τη διαφήμιση, προ 2-3 ετών, που σάρκαζε "για όλα φταίει ο ΟΤΕ";

    Ε, τώρα "για όλα φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ".

    (@ Η πένα της οργής
    Ναι, έχει αρχίσει να ξεφεύγει η κατάσταση. Θυμάσαι τα Montagsdemonstrationen στη Λειψία, κατά τις τελευταίες μέρες του ανατολικογερμανικού καθεστώτος;)

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Αυριανιστής 02/06/2011 22:43:13

      Είναι επιθετικοί πάντως οι τύποι.

      Ξέρουν ότι δεν τους γουστάρουμε και παρόλα αυτά ορμάνε με το κεφάλι.
      Αυτό είναι πρακτική μαφιοζων.

      Είναι εξαιρετικά επικίνδυνοι και θα ματόκυλήσουν τον κόσμο πριν τους γκρεμίσουμε.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Αυριανιστής 02/06/2011 22:45:52

      Έχουν εντολή από τους συμβούλους να μην κάνουν πίσω, να αντεπιτίθενται.

      Αμετανόητοι.

      Πλησιάζει ο καιρός τους όμως ...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ αλλενάκι 02/06/2011 22:48:31

        ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΤΟΧΗΣ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥΣ.

        ΑΠΕΧΘΕΙΣ, ΕΠΑΧΘΕΙΣ, ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟΙ.

        ΑΧΘΗ ΑΡΟΥΡΗΣ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΣ.

        ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ.

        ΖΟΜΠΙ ΤΟΥ ΓΟΛΟΝΤΟΜΟΡ.

        ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΛΟΙΜΟ ΚΑΙ ΛΙΜΟ.

        • tpe avatar
          tpe @ αλλενάκι 03/06/2011 06:30:15

          Αυτοί τη δουλειά τους κάνουν. Οι δικοί μας όμως; Τα ελικόπτερα πάντως είναι γεμάτα καύσιμα... Κι η μεγάλη νύχτα πλησιάζει. Πιστεύω πως το "μεσοπρόθεσμο" δεν θα περάσει από τον ίδιο τον κόσμο... 50000 άνθρωποι έξω από τη Βουλή το βράδυ της ψηφοφορίας. Να δω μετά πως θα φύγουν οι προδότες.

  39. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 02/06/2011 22:37:43

    Κατά ασφαλείς πληροφορίες (έχω θεία που πάσχει από αλτσχάιμερ και συχνάζει στο συγκεκριμένο ΚΑΠΗ και περιμένει να πέσει η κυβέρνηση Ράλλη και να αναλάβει ο Ανδρέας) ο Πεταλωτής όντως πήγε να βγει από την μπροστινή πόρτα, αλλά είχε φρακάρει και μέχρι να φωνάξουν τον αλουμινά, δεν μπορούσε να περιμένει και είπε να βγει από πίσω.
    Διαφωνώ με τα γιαούρτια στον συγκεκριμένο, πάντως. Δεν του πηγαίνουν καθόλου. Το χοιρινό τρώγεται ωραία με δαμάσκηνα και κόκκινο πιπέρι.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ ΒΙΣ 02/06/2011 22:59:27

      Χοιρινό με δαμάσκηνα είναι χειμωνιάτικο φαγητό.
      Ενώ μια δροσερή γιαουρτλού με πάπρικα....

  40. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 02/06/2011 22:42:44

    Σρεκ!

  41. Sofie avatar
    Sofie 02/06/2011 22:46:10

    ....
    Γάμος χωρίς κλάμα και κηδεία χωρίς γέλιο δεν γίνεται.
    Ε και μιας και μας έχουν βγάλει το επικήδειο με το μνημόσυνο .... ας γελάσουμε και λιγάκι :P

  42. GEODETIS avatar
    GEODETIS 02/06/2011 23:04:02

    αυτό ήταν κύριοι και κυρίες ¨alea jacta est¨ το θηρίο που λέγετε λαός μύρισε τον φόβο τους ... τα ψέματα τέλος ... απόψε σε μια προσπάθεια να μετρήσουν την αντοχή του κόσμου, η camorra του πολιτικού συστήματος που ακούει στο όνομα ΠΑΣΟΚ προκάλεσε με περίσσιο θράσος, εκείνους που πληρώνουν με τον ιδρώτα τους, την πολυτελή ζωή και περιουσιών αυτής της camorras αλλά και των αυλικών τρωκτικών τους ... οι εξελίξεις επιταχύνονται πλέων με γεωμετρική πρόοδο ... ελπίζω όταν θα δούν οι Έλληνες τα βίντεο και ακούσουν του τι έλεγε, να δείξουν εγκράτεια και προσήλωσή στην έννοια της νομιμότητας και να μην παρεκτραπούν σε αυτοδικία ... ο αλιτήριος αυτός καλά θα κάνει να ανάψει και κάνα κεράκι διότι μέσα στην αίθουσα είχε καμιά εικοσαριά ασπρομάλληδες (εκ τον οποίων ο πρώτος σε όλα τα πλάνα είχε το χέρι του σηκωμένο και του φώναζε) και έλεγε ότι έλεγε, ενώ έξω ήταν πάνω απο 800 άτομα που δεν άκουσαν πως τους χαρακτήρισε ... διότι αν άκουγαν η μια διμοιρία των ΜΑΤ ούτε γιούχου δεν πρόφταιναν να φωνάξουν ...

  43. Basilis avatar
    Basilis 02/06/2011 23:09:47

    1.000.000 την Κυριακή στο Σύνταγμα από όλη την Αττική, και τις γύρω περιοχές. Πάρτε τις οικογένειές σας και κατεβείτε στο δρόμο. Ψωμί, Παιδεία, Ελευθερία, Δημοκρατία ! Και 100.000 στο Λευκό Πύργο από όλη τη Μακεδονία !

  44. Aris avatar
    Aris 02/06/2011 23:11:50

    Εκείνος που θα φύγει πρώτος από ταράτσα θα γράψει ιστορία!

  45. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 02/06/2011 23:19:16

    Bαρυς αχος ακουεται , πολλα γιαουρτια πεφτουν..

  46. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 02/06/2011 23:26:41

    Αυτό που γίνεται τώρα είναι απλώς το τρέϊλερ του έργου που θα δούμε να παίζεται τις επόμενες εβδομάδες.Μία πρόγευση δηλαδή!
    Μόλις καταλάβει ο πολύς ο κόσμος (και μαζί κι αυτοί του ΚΑΠΗ που ως πάσχοντες από Αλτσχάϊμερ χειροκροτούσαν...αυτόν που τους κόβει τις συντάξεις...)τι πρόκειται να συμβεί στη χώρα μας,τότε αυτά που βλέπουμε τώρα θα μοιάζουν με αθώα χτυπήματα στην πλάτη.
    Ερχεται τσουνάμι οργής!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Δον Κιχώτης 02/06/2011 23:32:03

      Λέγεται ότι από δω και πέρα, οι δημόσιες εμφανίσεις κυβερνητικών στελεχών θα γίνονται μόνο σε ιδρύματα χρονίως πασχόντων.
      Το επόμενο διάγγελμά του ο ΓΑΠ θα το εκφωνήσει όχι από το Καστελλόριζο, αλλά από τη Λέρο. Συγκεκριμένα, μέσα από το ψυχιατρείο.

  47. Εnzo avatar
    Εnzo 02/06/2011 23:33:07

    ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ ΝΔ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΟΥΣΕ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ Η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ!!

    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑ
    ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

  48. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 02/06/2011 23:43:38

    h++p://www.eglimatikotita.gr/2011/06/neo-video.html
    Το νέο χτύπημα Παγκάλου το είδατε;
    Δεν μας λέει όμως γιατί πήγε με λεφτά του δημοσίου + δύο συνοδούς (ή τρεις) + δύο διανυκτερεύσεις σε πολυτελές ξενοδοχείο στο Παρίσι σε ιδιωτική εκδήλωση του φίλου του, της γνωστής αριστεράντζας, Κώστα Γαβρά.

  49. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 03/06/2011 00:09:31

    Αναρωτιέμαι τι θα γίνει ΑΝ έρθει ποτέ εκείνη η μέρα που τα ΜΑΤ (τα οποία όπως ξέρετε παίρνουν γύρω στα 700 ευρώ για να προστατεύουν τα κάθε είδους λαμόγια και θρασίμια) αρνηθούν να παράσχουν τις υπηρεσίες τους.Λέω ΑΝ…

  50. AB avatar
    AB 03/06/2011 00:14:46

    Παιδιά θυμάστε τι είχε πει το GAP «αν δεν κάνουμε αυτά για τα οποία μας ψήφισε ο λαός θα μας πάρει με τις πέτρες» απ’ ότι φαίνεται ήρθε ο καιρός να εκπληρωθεί αυτή και η μοναδική άλλωστε σωστή πρόβλεψη του πανήβλακα, ο αγώνας του τώρα δικαιώνεται.
    Κάποιος έγραψε παραπάνω ότι έχει αρχίσει η κατάσταση να ξεφεύγει, μα είναι δυνατόν η αγανάκτηση και η οργή κάποια στιγμή να μην εκτονωθούν, όπου υπάρχει δράση υπάρχει και αντίδραση, είναι έννοιες συνυφασμένες. Εχουν αρχίσει οι προσεισμικές δονήσεις και παρακολουθώντας χθες-σήμερα τα μέσα αποβλάκωσης οι πάντες και ιδίως οι κυβερνόντες κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν τίποτα από το τσουνάμι που μάλλον δεν θα αργήσει πολύ να έρθει.

  51. Aris avatar
    Aris 03/06/2011 00:27:34

    Αλήθεια... Στην "πράσινη" Γ.Γ. Ενημέρωσης & Επικοινωνίας, εξακολουθούν κάποιοι υπάλληλοι να τον αποκαλούν "γατόνι"; Βέβαια, έτσι τον αποκαλούσαν, πριν ξεκινήσει τις περικοπές στους μισθούς τους ο ΓΑΠ...

  52. knight rider avatar
    knight rider 03/06/2011 00:42:28

    Πάντως με τόσους "συριζαίους" που βλέπουν ότι τους την πέφτουν οι πασοκοσκυλαίοι, μπορεί ο ΣΥΡΙΖΑ θα πάρει και 70% άμα γίνουνε εκλογές.
    Α ρε ακόμα πόσο μπατίνι τους χρειάζεται!

  53. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 03/06/2011 00:51:27

    Και αν σας πω για "τεχνικό σύμβουλο" της υπουργού (έτσι συστήνεται) που προσπαθεί τώρα να τελειώσει ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ, και αυτή η υπουργός δεν είναι τυχαία, αλλά μεγαλο-υπουργός και ευρωπαϊστρια και μεγαλο-εκσυγχρονίστρια, τι θα πείτε;
    Ενδιαφέρον να μαθαίναμε και τον μισθό του "τεχνικού συμβούλου" (κομματόσκυλο, εννοείται) και πόσα λεφτά παίρνει.
    Το πολύ βαθύ ΠΑΣΟΚ δεν έχει τέλος.
    Και μετά ακούμε τον κάθε Πάγκαλο να μας ξεφτιλίζει διεθνώς, για να συγκαλύψει τα όσα αυτός και το κράτος που υπηρετεί τόσες δεκαετίες δεν έπραξε....

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΒΙΣ 03/06/2011 01:05:42

      Ε, τώρα κι εσύ! Μα, η ιδιότητά του το λέει καθαρά: ΤΕΧΝΙΚΟΣ σύμβουλος. Δεν είναι ανάγκη να έχεις τελειώσει λύκειο. Και σε σχολή μαθητείας του ΟΑΕΔ, μια χαρά "τεχνικός" γίνεσαι!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΒΙΣ 03/06/2011 01:06:32

      Βάζουμε στοίχημα επίσης ότι αυτός θα περάσει αέρα-πατέρα την "αξιολόγηση απολύσεων" του ΑΣΕΠ;

  54. midas avatar
    midas 03/06/2011 01:19:28

    Στο Πασοκ το ψέμα το έχουν κάνει επιστήμη (ή προσπαθούν).Από την μπροστινή πόρτα είπε ότι θα φύγει.......από την πίσω έφυγε ..........

  55. Γιώργος avatar
    Γιώργος 03/06/2011 01:50:53

    Πάντως παιδιά στο βίντεο είδα ότι απ'έξω ήταν και ο πρώην δήμαρχος του ΠΑΣΟΚ και ένας υποψήφιος δήμαρχος της ΝΔ που διαμαρτυρόντουσαν για τις προσαγωγές. Άρα πού τον είδε τον ΣΥΡΙΖΑ ο Πεταλωτής; Μάλλον κι αυτός στο ΚΑΠΗ πήγε επειδή είχε μα*****ση στον εγκέφαλο για να τον κρατήσουν κι όχι για να μιλήσει και λόγω της φασαρίας τον έστειλαν αλλού τελικά.

  56. Μαθηματικός avatar
    Μαθηματικός 03/06/2011 01:51:59

    Μόνο στα ΚΑΠΗ μπορείς να βρεις πλέον οπαδούς των κομμάτων.
    Ου γαρ έρχεται μόνον...!!!

  57. vasileios avatar
    vasileios 03/06/2011 06:44:17

    Οι πέτρες ήταν ένα χαλικάκι και τα γιαούρτια και τα αυγά ήταν μια μπανανόφλουδα. Ημουν εκεί από την αρχή. Ας σταματήσουν οι δημοσιοκάφροι τα ψέματα. Ελεος.

  58. aa avatar
    aa 03/06/2011 09:24:38

    Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς οτι ο Πεταλ@της μοιάζει του ΣΡΕΚ!
    http://www.wallcoo.net/movie/Shrek_2/html/image7.html

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ aa 03/06/2011 22:00:26

      Ο κανονικός είναι πιό αστείος ή ο εκπρόσωπος του ΓΑΠ?Πάντως στο χρώμα ταιριάζουν,φαιοπράσινοι και οι δύο......

  59. Γιάννης Π. avatar
    Γιάννης Π. 06/06/2011 14:12:58

    ΚΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟΙ ΑΚΟΜΑ ΤΡΩΝΕ, ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

    Στον «αέρα» η επέκταση του τραμ στον Πειραιά
    ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟ – ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΤΣΙΛΙΑΔΟΡΟ
    Στα δικαστήρια προσέφυγε η μειοδότρια εταιρεία, για την απόφαση της ΤΡΑΜ Α.Ε. να αναθέσει το έργο στον 4ο κατά σειρά μειοδότη, που είναι η κοινοπραξία ΤΕΡΝΑ- ΑΚΤΩΡ!!!
    Στις 9 Ιουνίου εκδικάζεται και επί της ουσίας η προσφυγή της ΘΕΜΕΛΗ Α.Ε, εταιρείας που η Επιτροπή Διαγωνισμού έχει αναδείξει ως πρώτο μειοδότη.
    Το έργο είχε δημοπρατηθεί από το 2009, με προϋπολογισμό ύψους 92 εκατομμυρίων ευρώ αλλά δεν έχει ακόμα καν οδηγηθεί σε ανάθεση. Ο λόγος είναι η επιλογή της διοίκησης της ΤΡΑΜ Α.Ε, να αναθέσει το έργο στον 4ο κατά σειρά μειοδότη, την κοινοπραξία ΤΕΡΝΑ- ΑΚΤΩΡ, κάτι που θα κοστίσει 4,5 εκατομμύρια ευρώ παραπάνω.
    Αυτά προς το παρόν. Γιατί ξέρουμε κι άλλα και θα επανέλθουμε!!!