#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/04/2011 20:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίθεση κατά Λοβέρδου με δύο τραυματίες



Σοβαρά επεισόδια που είχαν ως αποτέλεσμα να υποστούν διάσειση, κατά την πρώτη εκτίμηση του ΕΚΑΒ, ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Αγίων Αναργύρων Πολύδωρος Πελέκας και ο σύμβουλος του υπουργού Υγείας Ανδρέα Λοβέρδου, Δημήτρης Κωνσταντόπουλος, σημειώθηκαν λίγο μετά τις επτά το απόγευμα κατά την άφιξη του κ. Λοβέρδου στο 1ο ΚΑΠΗ των Αγίων Αναργύρων, μαζί με τους υφυπουργούς Υγείας Μιχάλη Τιμοσίδη και Χρήστο Αηδόνη, για να παραβρεθούν σε προγραμματισμένη κομματική εκδήλωση του ΠΑΣΟΚ.

Την ώρα της άφιξης, σύμφωνα με τα τοπικά στελέχη του κυβερνώντος κόμματος, ομάδα δεκαπέντε ατόμων, οι οποίοι, κατά τους ίδιους, ανήκουν στο ΣΥΡΙΖΑ και την ΑΝΤΑΡΣΥΑ, επιτέθηκαν στον υπουργό Υγείας και στους συνεργάτες του. Πετώντας αυγά συνεπλάκησαν με την ασφάλεια του κ. Λοβέρδου και τους παρισταμένους και χειροδίκησαν με αποτέλεσμα να ζαλιστεί ο συνεργάτης του υπουργού Δημήτρης Κωνσταντόπουλος.

Αμέσως ο υφυπουργός Υγείας Μιχάλης Τιμοσίδης, γιατρός στο επάγγελμα, έσπευσε να του δώσει τις πρώτες βοήθειες ενώ εκλήθη το ΕΚΑΒ και αστυνομική δύναμη η οποία παρενέβη και απεκατέστησε την τάξη.

Η εκδήλωση ξεκίνησε λίγο αργότερα και στο σύντομο χαιρετισμό του ο κ. Λοβέρδος τόνισε ο Γιώργος Παπανδρέου και οι υπουργοί της κυβέρνησής του δεν τρομοκρατούνται και κανείς δεν θα μας εμποδίσει να κάνουμε το καθήκον μας. Αμέσως μετά ο υπουργός Υγείας αποχώρησε για να επισκεφθεί τους δύο τραυματίες στο νοσοκομείο Γιώργος Γεννηματά στο οποίο διακομίσθηκαν.

Η εκδήλωση συνεχίστηκε με την παρουσία των κ.κ. Τιμοσίδη και Αηδόνη.

Κυβέρνηση κατά ΣΥΡΙΖΑ

Δριμύτατη επίθεση κατά του ΣΥΡΙΖΑ και του Αλέξη Τσίπρα προσωπικά εξαπέλυσε το ΠΑΣΟΚ με αφορμή την επίθεση κατά του Ανδρέα Λοβέρδου. Σε ανακοίνωσή του «δείχνει» τον υποψήφιο δήμαρχο του ΣΥΡΙΖΑ Π.Τερζόγλου και άλλα στελέχη του.

«Ο κ. Τσίπρας και ο Συνασπισμός του οποίου ηγείται, είναι συνυπεύθυνοι σε αυτήν την πολιτική χυδαιότητα που εκφράζεται ακόμη και με πρωτόγνωρη βία και θα παραμένουν έκθετοι, έως ότου καταδικάσουν απερίφραστα αυτές τις πρακτικές που δεν συνάδουν σε καμία περίπτωση με αυτές ενός δημοκρατικού κόμματος.

» Ο κ. Τσίπρας οφείλει πλέον να αντιληφθεί ότι, πρακτικές που υπέστη η δημοκρατική παράταξη και η αριστερά στο παρελθόν, δεν οδηγούν παρά στην βία, την ανομία, πλήττουν την δημοκρατία, το δημόσιο συμφέρον και τα δημοκρατικά δικαιώματα κάθε πολίτη.»

Στην ανακοίνωση αναφέρεται επίσης: «Με νοοτροπία τραμπούκων, και μετερχόμενοι πρακτικές αντισυγκεντρώσεων της δεκαετίας του 1960, αυτοί οι δήθεν δημοκράτες, δήθεν προοδευτικοί και δήθεν αριστεροί, με προκλήσεις απίστευτες και με χρήση βίας, που οδήγησε ακόμη και σε τραυματισμούς συνανθρώπων μας, επιχείρησαν να παραστήσουν τους δήθεν 'αγανακτισμένους πολίτες'.

» Μόνο που τώρα οι μάσκες έπεσαν. Οι δήθεν 'γνωστοί-άγνωστοι' έχουν ονοματεπώνυμο και πολιτική ταυτότητα. Οι δήθεν αγανακτισμένοι πολίτες, είναι στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ και είχαν επικεφαλής τον υποψήφιο δήμαρχο του ΣΥΡΙΖΑ στο δήμο Αγ. Αναργύρων, Π.Τερζόγλου.»

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ax-bax avatar
    ax-bax 14/04/2011 21:03:13

    από τα γιαούρτια περάσαμε στα αυγά; Σκληραίνει το κράξιμο.....

  2. Orestios avatar
    Orestios 14/04/2011 21:05:44

    Αυτά συμβαίνουν όταν ο Λοβέρδος δίνει μάχες.

    • Παναγος avatar
      Παναγος @ Orestios 14/04/2011 21:10:10

      Νικηθηκε στη ..μαχη. Οι απωλειες ελαχιστες. Δεν θα υποχωρησουμε ποτε θα δηλωσει ειμαι σιγουρος .. Θα συνεχισουμε το πολεμο..

      Ας ειναι κι αυτο ,για ..αρχη καλο ειναι.
      Λυπηθηκα αλλα για .."δικους μου λογους" ,με εννοειτε αγαπητοι??

  3. zio avatar
    zio 14/04/2011 21:06:29

    για πότε πρόλαβα να βγεί στο μέγκα όμως. σιγά μη χάσει.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/04/2011 21:09:52

    Τραυματιστηκαν τα 2 αυγα. Τσιροτα γρηγορα..

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/04/2011 21:26:24

      lol

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/04/2011 21:10:45

    Λοβερδε... το ειδες το " Απ τα Κοκκαλα Βγαλμενα " ???
    ετσι για μια εξτρα ενημερωση απο αυτες των Συμβουλων !!! .........

    ΠΠ

  6. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 14/04/2011 21:17:14

    Εν τω μεταξύ τα γλυφτρώνια του Mega, Δεν είχαν τίποτα να πουν για την αγανάκτηση του κόσμου που έχει σαλτάρει απο όλα αυτά...

  7. Orestios avatar
    Orestios 14/04/2011 21:28:42

    Θυμάστε την δολοφονική απόπειρα κατά του Αλαβάνου με τα γιαούρτια?
    Τα αυγά έγιναν δολοφονικά αντικείμενα????????????????
    Από τότε που οι σοσιαλιστές δίνουν μάχη για την Ελλάδα?
    αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    Σαν δεν ντρέπονται.

  8. Θετταλός avatar
    Θετταλός 14/04/2011 21:30:45

    Τα αυγά και τα γιαούρτια γράφουν τη δική τους ιστορία...

    • Παναγος avatar
      Παναγος @ Θετταλός 14/04/2011 21:35:54

      Γιατι τα καημενα τα γιαουρτια? Γιατι τα καημενα τα αυγα?

      Δεν λεω η βενζινη ειναι πιο ακριβη αλλα να.. ξερω κατι απο την αγρια φυση μηπως θαταν καλλιτερα ,να σωσουμε και την ελληνικη οικονομια??

  9. Orestios avatar
    Orestios 14/04/2011 21:35:09

    Mετά το "γιαούρτι mod" ακολουθεί το "αυγό mod".
    Στην συνέχεια θα παιχτεί το "κυνηγητό mod", to "καταχέριασμα mod", το "πού σε πονεί και πού σε σφάζει mod" με ultimate golden version το "κρεμάλα mod"

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ Orestios 15/04/2011 00:06:28

      Ορέστιε!
      Επειδή με πονά με την υγρασία το πόδι, από ένα παλιό σπάσιμο, δεν περνάμε κατ' ευθείαν στο "κρεμάλα mod";
      Το πολύ-πολύ να τους σηκώσουμε ψηλά να βλέπουν όλοι!!!

  10. Κάποιος avatar
    Κάποιος 14/04/2011 21:36:49

    Φαίνεται ότι ο κόσμος παρά τις απάνθρωπες καταδίκες Μαντέλη και Ψωμιάδη δεν είναι ακόμα ικανοποιημένος.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κάποιος 14/04/2011 22:37:02

      +1000

  11. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 14/04/2011 21:43:50

    Μην ακούω για ανταρσύα και παπάρες!
    Έλεος, πολλές φορές έχω πει ότι ο Λοβέρδος είναι νεοφιλελεύθερος χασάπης, αλλά και αυτοί υπονομεύουν συστηματικά τον κοινωνικό ιστό της χώρας...
    Κηφήνες είναι και αυτοί!
    Αν κάποιοι πρέπει να αντιδρούν είναι οι άνεργοι, που επί υπουργείας Λοβέρδου αυξήθηκαν δραματικά, και όχι μόνο.
    Και οι μεν και ο δε, κακές υπηρεσίες προσέφεραν στην Ελλάδα.
    Αυτοί ακροαριστεροί, εκείνος ακροδεξιός
    Ο καθένας τους επιθυμεί τη διάλυση του κοινωνικού ιστού από διαφορετικό μετερίζι.
    Από τον σύριζα, μόνο τον εργατολόγο Μητρόπουλο παραδέχομαι, οι υπόλοιποι δεν έχουν να πουν κάτι ουσιαστικό.

    • kiki avatar
      kiki @ Γιώργος Μεσσηνία 15/04/2011 07:51:01

      @ Μεσσηνιε,
      Ο Μητροπουλος ΠΑΣΟΚ ηταν μεχρι προσφατως ποιος σου ειπε οτι ειναι Συριζα.
      Δεν σας περναει ομως απο το κεφαλι οτι για ποιο λογο στοχοποιητε ο Συριζα απο αυτα τα ανθρωποειδη ,Λοβερδο Παγκαλο, τι επεται απο αυτην την στοχοποιηση.
      Ολοι οσοι αντιδρουν ειναι συριζα, τοτε επρεπε ναχει πανω απο 10% , κατι θελουν αυτα τα φασιστικα ζομπι, κατι φοβουνται και δεν φταινε μονο οι Συριζαιοι , αλλωστε κατα Μπεη , Κασιματη, Μαρια, πρεπει να αντισταθουμε στην καταλυση του Συνταγματος , βασει του τελευταιου αρθρου και ειναι ολοι πασοκ αυτοι, και επισης κατα Γιανναρα δεν ειναι κακο να πετας γιαουρτια , τα αυγα καλυτερα γιατι βρωμανε κιολας.

      • Γιώργος Μεσσηνία avatar
        Γιώργος Μεσσηνία @ kiki 15/04/2011 08:05:15

        Εννοώ, πως:
        "ε, όχι και ο ανταρσύα φορέας λαϊκών αγώνων" (...)
        Με ενοχλεί η κάθε είδους καπήλευση γενικά, αυτό ήθελα να πω
        -Για τον Μητρόπουλο, απλά πιστεύω πως άρθρωσε τεκμηριωμένο σκεπτικό κατά του μνημονίου μακριά από ιαχές και μπουρλότα.
        Το ξέρω που ανήκει, τον είχα καθηγητή, απλά από όσο γνωρίζω είναι φευγάτος από το μνημονιακό πασοκ, και στις καλλικρατικές εκλογές είχε τη στληριξη του Σύριζα.
        Καλημέρα

  12. Θετταλός avatar
    Θετταλός 14/04/2011 21:45:17

    Υπάρχει και το παπούτσι mod.
    Αλήθεια που βρίσκεται ο πρώτος διδάξας (τον γιατρό εννοώ που πέταξε πρώτος παπούτσι στην εξουσία;;;)

    • Orestios avatar
      Orestios @ Θετταλός 14/04/2011 21:52:00

      Και το "ΤΣΟ & ΛΟ mod". Για δυνατές συγκινήσεις και έντονες στιγμές.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Θετταλός 14/04/2011 22:39:12

      Μιλάς για την οργάνωση "Al Bundy" που ανέλαβε την ευθύνη;
      Ο αρχηγός της διώκεται με τον νόμο περί τεντ(υποδ)ισμού.

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 14/04/2011 21:54:54

    Και φαντάσου να μην είχε ικανοποιηθεί το περί δικαίου αίσθημα με τον Μαντέλη τι θα γινόταν...

    • juliet avatar
      juliet @ archaeopteryx 14/04/2011 22:28:51

      έχουνε κάτι κοινό με τον Μαντέλη,τη ίδια καταγωγή απο Κεφαλλονιά.

  14. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 14/04/2011 21:55:40

    Τραυματίστηκαν??
    Γρήγορα στα εφημερεύοντα και να περιμένουν στην ουρά!

    • Orestios avatar
      Orestios @ εναςάσχετος 14/04/2011 21:58:03

      Κρατάει ο Λοβέρδος 37 κλίνες στο Αλεξάνδρα, που μάλλον ΚΑΙ αυτό έκλεισε, για τους αερόσακους του.

    • Orestios avatar
      Orestios @ εναςάσχετος 14/04/2011 21:58:26

      Κλίνες υπάρχουν?????????????????????

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ εναςάσχετος 14/04/2011 22:22:08

      Σωστός!

  15. Μisha avatar
    Μisha 14/04/2011 22:13:22

    Eρχεται και το κάψιμο του Ιούδα...
    Αν νομίζουν πως θα γλυτώσουν είναι βαθιά νυχτωμένοι...

  16. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 14/04/2011 22:25:29

    h**p://www.ygeianet.gr/index.php
    h**p://www.ygeianet.gr/box/cal/22203.pdf

    και το κρυφαιο!!!

    h**p://www.youtube.com/watch?v=t7G8mAAZs64

  17. firiki2010.wordpress.com avatar
    firiki2010.wordpress.com 14/04/2011 22:26:37

    Να δώσουμε και κανένα παράσημο μήοως στους ΣΥΡΙΖΑίους; Να τους βαφτίσουμε λαϊκούς αγωνιστές; Να τους φωνάξουμε μήπως και να μας σώσουν;

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ @ firiki2010.wordpress.com 14/04/2011 22:34:02

      Συριζα δεν ειμαι, ΝΔ ειμαι, αλλα δεν σου φαινεται περιεργο οτι ολα σε αυτους τα φορτωνει το ΠΑΣΟΚ; Αυτο κατι μου θυμιζει ιστορικα και πολιτικα, μηπως κατι προεταιμαζουν;;;

      • sawas avatar
        sawas @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 14/04/2011 22:59:57

        Την ίδια απορία έχω και εγώ....για όλα φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ η οι οπαδοί του.
        Από πότε ξεκίνησε αυτή η στοχοποιηση? από το επεισόδιο με τον Παναγοπουλο η πιο παλιά?

      • firiki2010.wordpress.com avatar
        firiki2010.wordpress.com @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 14/04/2011 23:03:46

        Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι που κατά βάση δικαιολογεί αυτές τις εκδηλώσεις και σε αυτές συμμετέχουν στελέχη του με το ονοματεπώνυμο τους. Η ΝΔ σταθερά καταδικάζει αυτές τις πρακτικές και το ίδιο έκανε και σήμερα ο Μιχελάκης.
        Κατά την άποψη μου αυτές οι πρακτικές κατά οιουδήποτε και αν στρέφονται από οπουδήποτε και αν προέρχονται θα έπρεπε από όλους μας να καταδικάζονται. Κάποιοι επιχαίρουν. Είναι κι αυτή μια άποψη (ιδιόμορφη) περί Δημοκρατίας.

        • sawas avatar
          sawas @ firiki2010.wordpress.com 14/04/2011 23:23:51

          "Exceptional circumstances require exceptional measures"

          αυτό με την Δημοκρατία πρέπει να το αναδιατυπώσουμε/επαναπροσδιορίσουμε. Καλό είναι να το λέμε αλλά όχι μόνο για να το πιστεύουμε. Εκτός και αν ζούμε στην δίκη μας εικονική πραγματικότητα όπου αυτό που έχουμε θεωρείτε η πεμπτουσία του δημοκρατικού πολιτεύματος. Αν ήταν όντως έτσι δεν θα είχαμε κανένα παράπονο από την λειτουργία του και από την συμμετοχή μας σε αυτή. Μάλλον δεν είναι!!!

          Το παραπάνω απόφθεγμα νομίζω πως αποδίδει την παρούσα συγκυρία. Αν αύριο τα αυγά γίνουν πέτρες (όπως είπε ο ΓΑΠ) αυτό θα είναι μέσα στα πλαίσια του Exceptional !!!!

          • firiki2010.wordpress.com avatar
            firiki2010.wordpress.com @ sawas 14/04/2011 23:33:04

            Τα αυγά και οι πέτρες στις Δημοκρατίες δεν είναι τρόπος επίλυσης πολιτικών διαφορών. Υπάρχουν αποτελεσματικότεροι μέθοδοι.

          • Orestios avatar
            Orestios @ firiki2010.wordpress.com 14/04/2011 23:47:09

            Κάνεις λάθος αν νομίζεις πως με το καθεστώς αυτό έχεις Δημοκρατία.

          • firiki2010.wordpress.com avatar
            firiki2010.wordpress.com @ Orestios 15/04/2011 00:13:14

            Το ίδιο προσπαθεί να μου εξηγήσει και η Παπαρήγα.

          • Orestios avatar
            Orestios @ Orestios 15/04/2011 00:24:56

            Από την Παπαρήγα περιμένεις εξήγηση?
            Πολύ μασημένη τροφή ζητάς φίλε μου

          • Επώνυμος avatar
            Επώνυμος @ Orestios 15/04/2011 07:04:16

            Φιρίκι, δεν έχεις καταλάβει ότι έχουμε πόλεμο με τους εχθρούς της χώρας και του έθνους. Δεν είναι δυνατόν να καταδικάσεις αυτές τις λαϊκές αντιδράσεις. Απλώς δεν είναι. Οι άνθρωποι αυτοί ενεργούν εχθρικά για τη χώρα μέσα από συνθήκες κατοχής. Όσο έχουμε ακόμη δημοκρατία, πρέπει να υπάρξει κάθε δυνατή μορφή νόμιμης αντίδρασης και διαμαρτυρίας.

          • kiki avatar
            kiki @ Orestios 15/04/2011 07:57:30

            Ακριβως δεν εχουμε δημοκρατια , κοινοβουλευτικη χουντα εχουμε και πρεπει να αντισταθουμε, και τα αυγα και γιαουρτια ειναι πολιτισμενες αντιδρασεις , φιλικες.
            Σας εχω ξαναγραψει οτι παντα υπαρχει ο φοβος με τους φασιστες της κυβερνητικης παραταξης , για την αριστερα ετοιμαζεται κουβερτα και Φολεγανδρο.
            Η εξαθλιωση η ανεργεια και η φτωχια δεν περνουν ετσι ευκολα σε δημοκρατιες , γιαυτο και η δικτατοριες του ΔΝΤ , θελουν και τα αντιστοιχα καθεστωτα.

          • corfiot avatar
            corfiot @ sawas 15/04/2011 07:31:15

            ΣΩΣΤΑ !!!!!!!!!!!

        • zackii avatar
          zackii @ firiki2010.wordpress.com 15/04/2011 06:55:08

          Αν είχαν καταλάβει τη χώρα σου ξένες δυνάμεις και έκανες οποιαδήποτε ενέργεια εναντίον τους ,όταν θα την χαρακτήριζαν τρομοκρατική αυτό θα σε πτοούσε? Και μη μου πεις ότι εδώ έχουμε δημοκρατία γιατί από χθες μου πονάει το δόντι μου και δεν μπορώ ούτε να γελάσω...

    • Misha avatar
      Misha @ firiki2010.wordpress.com 15/04/2011 11:21:05

      firiki

      Θέλει η Ντόρα (και ο Μάνος, ο Ανδριανόπουλος, ο Παγκακος και ο Καρατζαφύρερ...) να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει...

  18. juliet avatar
    juliet 14/04/2011 22:27:23

    απαράδεκτοι,πονά για σας,κλαίει για σας,και σεις τι κάνετε απολίτιστοι.....τ΄αυγά ήτανε μελάτα;

  19. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 14/04/2011 22:30:23

    h**p://www.youtube.com/watch?v=Jh8hD-JO7v4&feature=related
    και αυτο!!!!
    για να μην ξεχνιωμαστε

  20. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 14/04/2011 22:37:19

    h**p://www.youtube.com/watch?v=vb3WiQ809bM&feature=r

    ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ !!!!!

  21. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 14/04/2011 22:38:59

    Ακης και ξερο ψωμιιιιιι

    h!!!!p://www.youtube.com/watch?v=8ahVghkW5WI

  22. juliet avatar
    juliet 14/04/2011 22:39:09

    στο Παίδων Πεντέλης σήμερα ούτε φακέλους να βάλουν τις εξετάσεις δεν είχανε,στα χέρια χύμα στο κύμα..
    Στο Γενηματά,στο Φλεμιγκ δεν έχουνε αντιδραστήρια .Στο ΙΚΑ στέλνουν τους ανθρώπους να κάνουν γενικές ούρων ,τις πληρώνουν και τους δίνουν 6Ε περίπου μετά ,βάζουν από τη τσέπη τους.Τον άκουγα σήμερα να λέει οτι λένε ψέματα,όλοι ....είπαμε να λέμε ψέματα ...αλλά ο Ανδρέας έπαψε να ξεχωρίζει την αλήθεια απο το ψέμα.

  23. Αλέξης avatar
    Αλέξης 14/04/2011 22:43:05

    Από ποια συνιστώσα;

  24. gynner avatar
    gynner 14/04/2011 22:43:30

    Αυτοί όπου σταθούν και όπου βρεθούν δηλώνουν οτι έχουμε πόλεμο.Δέν δικαιούται λοιπόν να διαμαρτύρεται κανείς για τυχόν μάχες η παράπλευρες απώλειες, που λένε και οι σύμμαχοι.Ο Συριζα πάντως πρέπει να έχει φτάσει στο 76%,παντού οπαδούς έχει.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ @ gynner 14/04/2011 22:55:17

      ελα ντε!!! μονο 76%; !!!!
      κατι μυριζει εδω αδελφια

    • firiki2010.wordpress.com avatar
      firiki2010.wordpress.com @ gynner 14/04/2011 23:09:59

      Δεν χρειάζεται να έχεις 76%. Oύτε καν 2,6% ! Λίγο θράσος και η βεβαιότητα της ατιμωρησίας. Θα έπρεπε βέβαια να χαίρομαι διότι σήμερα οι ΠΑΣΟΚοι λούζονται τις πρακτικές που υπέθαλψαν κάθε φορά που ήταν στην αντιπολίτευση, αλλά είναι αυτό το γ...μένο το DNA.....

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ @ firiki2010.wordpress.com 14/04/2011 23:20:15

        Πολυ ΣΚΑΙ βλεπεις και Προτοσαλτε
        Οταν πεταξαν αυγα στον Αλογοσκουφη στο Λονδινο
        στα καναλια πανηγυριζαν. Η παροιμια λεει πως σαν γυρισει ο τροχος θα....κτλ κτλ

        • firiki2010.wordpress.com avatar
          firiki2010.wordpress.com @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 14/04/2011 23:41:49

          Μάλλον δεν κατάλαβα το σχόλιο σου. Επειδή πανηγύριζαν τα κανάλια για τα αυγά στον Αλογοσκούφη, πρέπει να πανηγυρίζω για τα αυγά στο Λοβέρδο; Και στις δύο περιπτώσεις τα αυγά τα έριξαν ανθρωποι με τις ίδιες (πρασινοκόκκινες) νοοτροπίες. Τις νοοτροπίες που μας έφεραν μέχρι εδώ.

          • Orestios avatar
            Orestios @ firiki2010.wordpress.com 14/04/2011 23:47:51

            Όσο θεριεύει η ανεργία, θα δείς κι άλλα

  25. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 14/04/2011 22:53:48

    Μαλλον ξεχνατε ευκολα!!!

    ΓΣΕΕ Παναγόπουλος: Φερετζές η κρίση--Δευτέρα 16 Μαρτίου 2009


    και για λεπτομεριες εδω!!!

    h**p://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=26322

  26. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/04/2011 23:07:17

    Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι «βάρβαροι» όπως οι κατεψυγμένοι Ισλανδοί, ή οι ορεσίβιοι Ελβετοί ερωτώνται επί παντός επιστητού, και διενεργούν δημοψηφίσματα κάθε λίγο και λιγάκι, ενώ εμείς, με τα σπίτια μας κυριολεκτικά να καίγονται, περιμένουμε από τον Παπανδρέου ή τον Παπακωνσταντίνου απλά να μας ανακοινώσουν-εξαγγείλουν τα επόμενα ανάλγητα μέτρα, που θα σφίξουν ακόμη περισσότερο τη θηλιά γύρω από τον λαιμό μας. Χωρίς καν να ερωτηθούμε. Χωρίς να εγκρίνουμε. Ούτε καν δια βοής.
    Μα γιατί τόση αναλγησία; Γιατί τόσο μίσος; Τι τους κάναμε; Τη μάνα τους σφάξαμε;

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Strange Attractor 14/04/2011 23:20:21

      Αχάριστε!
      Δημόσια διαβούλευση, you know?
      Συμμετοχική δημοκρατία;;;
      Αααα!
      Θα σε πω εγκάθετο!
      Ξέρεις πόσοι "ανεξάρτητοι" στελέχωσαν τις κρατικές υπηρεσίες με την ηλεκτρονική αποστολή βιογραφικών;;;
      Πιπέρι, φτου κακά στη γλώσσα σου.
      Εκσυγχρονίσου επιτέλους...
      Η κυβερνησάρα αυτή όπου βρεθεί και σταθεί πολίτης του κάνει σχεδόν ...ανάκριση, για να μάθει την άποψή του, δεν το ήξερες;
      Δεν είδες τι έγινε με την κατάργηση/συγχώνευση σχολικών μονάδων;
      Μπάφιασαν οι γονείς και η σχολική κοινότητα σύσσωμη από τις διαβουλευτικές διαδικασίες, και είπαν:
      -Χαλάλι, κλείστε τα!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 15/04/2011 01:29:34

      Μα δεν ψηφίζεις στο dancing with the stars κάθε εβδομάδα?????????????????????
      Τί αχαριστία είναι αυτή?????????

      S.A. ένα από τα χαρακτηριστικά των τριτοκοσμικών λαών είναι πως περιμένουν από τις πολυεθνικές να τους σώσουν........ και περιμένουν........και περιμένουν.......

    • kiki avatar
      kiki @ Strange Attractor 15/04/2011 07:15:22

      @ Strange,
      Μηπως γιατι δεν τις σφαξαμε, και αν οχι τοσο βαρβαρο να τους απαγορευσουμε την εισοδο στην χωρα σαν περσονα νον γκρατα.
      αν τις ειχαμε ξαποστειλει δεν θα παιρναν και τα σκατοπαιδα τους μαζι, κατι θα ειχαμε γλυτωσει.
      Το Οιδιποδειο του καθε μπαμια πληρωνουμε.

  27. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 14/04/2011 23:13:02

    Οσο μπορούν και στοχοποιούν (π.χ Σύριζα κλπ) είναι καλά!Τα πραγματικά προβλήματά τους θ'αρχίσουν όταν αδυνατούν να ταυτοποιήσουν τους δράστες.Οταν δηλαδή γίνουν τόσοι πολλοί και τόσο αγανακτισμένοι που δεν θα προλαβαίνουν να δουν από πού και από ποιους τους έρχονται...
    Και τότε αγαπητέ κ.Λοβέρδο δεν θα μιλάμε όπως καταλαβαίνεις μόνον για αυγά και ροχάλες...

  28. hellasatt avatar
    hellasatt 14/04/2011 23:18:41

    Επιτέλους πρέπει να καταλάβουμε ότι η βία δεν λύνει τα προβλήματα. Άλλο η διαμαρτυρία... Δεν μπορώ όμως να μη θυμίσω ότι 'όλα εδώ πληρώνονται' . Όταν είχε γίνει η επίθεση στο Χατζηδάκη κάποιοι χασκογελούσαν για τι το έπαθε ένας κακός δεξιός. Αλλά να που έχει ο καιρός γυρίσματα...

  29. JOHN avatar
    JOHN 14/04/2011 23:30:19

    Εσπειραν καταιγιδες και για την ωρα πεφτουν στα μαλακα με γιαουρτια και αυγα.Οταν θα ελθουν και οι πραγματικες καταιγιδες να δουμε τι θα κανουν και που θα κρυφτουν!Οσο για ηθικη μας χορταινουν καθε μερα και ειναι τοσο αδιστακτοι που καποια στιγμη προτου καταποντιστουν δεν θα διστασουν να βαψουν τα χερια τους και με αιμα.

  30. Orestios avatar
    Orestios 14/04/2011 23:30:21

    Αν δείτε το βιντεάκι θα δείτε τον Λοβέρδο με ζελέ αυγού στα μαλλιά να κυλά νωχελικά στο αγχωμένο μισό σακάκι του και έναν νεαρό, ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑ, να βρίσκεται σε "ΤΣΟ & ΛΟ mod".

    Πόσο πήγε η ανεργία εξαιρετικά επιτυχημένε Λοβέρδο μου??????????????

    • tzager avatar
      tzager @ Orestios 15/04/2011 00:15:56

      Δηλαδή όσο ανεβαίνει και η ανεργία πρέπει να πέφτει το ξύλο της αρκούδας στους δρόμους..???

      Είναι λογική αυτή..??

      Δεν έβλεπα τέτοιες ευαισθησίες και συνδικαλιστικό οίστρο όταν κυβενούσαν οι Φάνη και ο Αρχοντας ο Αβραμό....

      Σε λίγο 8α πάρετε και τις κόκκινες μπαντιέρες και 8α βγείτε στους δρόμους ρε Che Guevara Orestie...!!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ tzager 15/04/2011 01:32:35

        Ε, όχι όμως Τσέ.
        Μουλάς Ορέστιος.
        χο χο χο

  31. Orestios avatar
    Orestios 15/04/2011 01:21:20

    Πολύ φοβάμαι πως ο μονόδρομος του μνημονίου οδηγεί το Ελληνικό Έθνος στον μονόδρομο της επιλογής του "κρεμάλα mod", που θα λειτουργήσει καθαρτικά.

  32. Orestios avatar
    Orestios 15/04/2011 01:26:32

    Τον είδες τον νεαρό πώς κινήθηκε προς τον Λοβέρδο?
    Ήθελε να τον ευχαριστήσει για την εξαιρετικά επιτυχημένη πολιτική, που οδηγεί κι άλλα παιδιά της ηλικίας του στην ανεργία, και την οποία ο Λοβέρδος αγωνίστηκε για να γίνει πράξη.

    Είδες τί δυνατές συγκινήσεις προσφέρει το "ΤΣΟ & ΛΟ mod"?

  33. Orestios avatar
    Orestios 15/04/2011 01:33:30

    Πλησιάζει η ώρα

  34. η Dimi avatar
    η Dimi 15/04/2011 01:44:46

    «Θα παραιτηθώ εάν δεν δοθούν τα λεφτά μέχρι το Πάσχα».
    ~Ζοοmnews.gr 29 March 2011 by admin - Κοινωνία ώρα MEGA

    «Θα παραιτηθώ το Μάρτιο αν δεν επιτευχθούν οι στόχοι που έχω θέσει».
    ~ΤΟ ΒΗΜΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 28/12/2010, 09:47

    «Αν μέχρι το τέλος Μαρτίου δεν έχω διπλογραφικό σύστημα για τα έσοδα και τις δαπάνες των νοσοκομείων, μηχανοργάνωση για τις αποθήκες και τα λογιστήρια των νοσοκομείων σε 3-4 κόμβους στο σύστημα υγείας, και αν δεν έχω λογιστική καταγραφή από έγκυρους διεθνείς οίκους του έχειν των νοσοκομείων, αυτό συγκροτεί για μένα υπαρξιακό θέμα. Κι όταν τα λέω αυτά, σημαίνει πως συνδέομαι με συγκεκριμένα πράγματα. Δεν σημαίνει πως τα είπα και πήγα για ύπνο». ~Ζοοmnews.gr - 06 October 2010 by gk

    Ο συμπαθής υπουργός «δεν υπάρχει σάλιο» θα τηρήσει τις υποσχέσεις του;

  35. Έκτωρ avatar
    Έκτωρ 15/04/2011 01:51:56

    Αυτοί που προχώρησαν σε συνταγματική εκτροπή για να καταστρέψουν
    τη χώρα δε μπορούν να μιλάν για "πολιτική χυδαιότητα".
    Στις χούντες τα γιαούρτια και οι πέτρες είναι υποχρέωση των πολιτών.

  36. Ηλίας Πιερίδης avatar
    Ηλίας Πιερίδης 15/04/2011 07:24:15

    Είναι δυνατόν να επικροτείται η βία, ασχέτως από ποιόν και σε ποιόν εφαρμόζεται, δηλαδή αυτό θεωρείται υγιής αντίδραση και αποδεκτή συμπεριφορά, η ένδειξη φασιστικής αντίληψης?

  37. kiki avatar
    kiki 15/04/2011 07:26:17

    Σαφως και ειναι υποχρεωση των πολιτων να αντισταθουν,
    στην χουντα κανεις δεν κατηγορησε κανεναν γιατι αντιστεκοταν ,
    τωρα στην κοινοβουλευτικη παρωδια που εχουμε οι χεστες και φοβισμενοι ,αντι να συμμαζευτουν κατηγορουν οποιον βρουν μπροστα τους, και στοχοποιουν τον Συριζα , γιατι αυτον φοβουνται πιο πολυ, γιατι ειναι μαχητικοι.Αν ερθει ο λαος ολος και στραφει εναντιον τους μαζικα τι θα κανουν θα ξεκουμπιστουν επιτελους η παλι θα τους φταιει ο Συριζα το 3% .
    Σας εχω πει αυτο το φασιστικο ζομπι που ζει με το αιμα του κοσμακη ο Λοβερδος ειμαι σιγουρη οτι θα ζητησει να τεθουν εκτος νομου η αριστερα ολη.

    • Ηλίας Πιερίδης avatar
      Ηλίας Πιερίδης @ kiki 15/04/2011 07:43:24

      Δεν γνωρίζω την ηλικία σας αγαπητή kiki, αλλά αν νομίζετε ότι το πολίτευμα μας τώρα η, η διακυβέρνηση (καλή η κακή) είναι χούντα, τότε η είστε πολύ μικρή ηλικιακά (που σημαίνει δεν γνωρίσατε τη χουντα) η βρισκόσασταν στο "Παρίσι" εκείνο τον καιρό.
      Καλό είναι πριν εκστομίζουμε εκφράσεις του στυλ "φασιστικό ζόμπι" να αξιολογούμε μήπως αυτό που εκφέρουμε ακούγετε φασιστικό.
      Ευχαριστώ
      υ.γ δεν είμαι όυτε Λομβερδικός ούτε ....ουτε...ουτε...είμαι...κανονικός άνθρωπος

      • kiki avatar
        kiki @ Ηλίας Πιερίδης 15/04/2011 08:15:56

        @ Ηλια Πιεριδη,
        την γνωρισα στα 15 μου χρονια , και το ιδιο πρωι μετα απο συντομες τηλεωνικες συννενοησεις του πατερα μου και του αδελφου μου με αλλους , αναγκαστηκαν να εγκαταλειψουν το σπιτι , και να κρυφτουν αφηνοντας με μονη με την μητερα μου με απαγορευση κυκλοφοριας, και με εντολη αν ερθουν οι ασφαλιτες , οτι δεν ξερουμε που ειναι.Ο πατερας μου προεδρος των οδοντογιατρων και ο αδελφος μου στην ΕΔΗν, οχι αριστεροι, ο αντιστοιχος προεδρος των γιατρων συνεληφθη ΕΡΕ, κρατηθηκε για μια βδομαδα, και ετσι εκανα την γνωριμια μου με την χουντα.
        Μετα δεν εφυγα στο Παρισι, εδω την εβγαλα με ενα μικρο διαστημα παραμονης στο εξωτερικο, ευτυχως γιατι καποιος βλακας πασοκος επωνυμος σημερα και διαφανης , συνεληφθη και ειχε καταλογο με ονοματα και το δικο μου, ευτυχως ελειπα.
        και μονο οτι εχουν συλλαβει κατα την διαρκεια της χουντας ολους μου τους φιλους και κρατηθηκαν στο ΕΑΤ-ΕΣΑ , φτανει και δεν καθησα ησυχη. και αλλα που δεν σας α[ασχολουν γενικως.
        Οχι δεν ειμουνα στο Παρισι και γιαυτο κυνηγαω και αυτους που ηταν διοτι εκ του ασφαλους καναν κριτικη, και ξερω πολλους που μετα φανηκαν και εσκασαν μυτη, και ποιους απο αυτους που συλλαβαν και υπογραψαν και δωσανε για να βγουν εξω.
        Και επιμενω εχουμε συνταγματικη εκτροπη , χουντα κοινοβουλευτικη,
        δεν φορανε στολη ,δεκτον αλλα παντα ειναι η στολη που κανει την χουντα και το Μπααθ δεν φοραει ολο στολη, οσο για το προαναφερθεν ζομπι το ξερω πολλα χρονια και δεν θα εκφραστω αλλο γιαυτο γιατι μπορω να γραφω για την περιπτωση του ωρες.

        • Ηλίας Πιερίδης avatar
          Ηλίας Πιερίδης @ kiki 15/04/2011 14:11:59

          Ε... μα τότε θα λαμβάνετε και σύνταξη αντιστασιακού.....

          • kiki avatar
            kiki @ Ηλίας Πιερίδης 15/04/2011 15:55:12

            Οχι οτι καναμε και ειμαστε πολλοι το καναμε γιαυτην την ρηαμαδα την πατριδα, ποτε δεν σκεφτηκαμε να εξαργυρωσουμε το οτιδηποτε.
            αντιθετως κ.Πιεριδη, κυνηγηθηκαμε γιατι δεν υποκυψαμε εις τας υποδειξεις.
            Και κατι για συμπληρωμα γιαυτο και τους αντιπαθω βαθυτατα γιατι ξεφτελισαν οτι ηταν ιερο για μας, η πατριδα μας, η γλωσσα μας και τα εθιμα μας, μας καταντησαν μοιρακια και δουλους οι πουλημενοι .

      • Γιώργος Μεσσηνία avatar
        Γιώργος Μεσσηνία @ Ηλίας Πιερίδης 15/04/2011 08:24:11

        Κύριε Πιερίδη, δυστυχώς βιώνουμε μια light Χούντα που το γεγονός πως είναι αφανής την κάνει ακόμα πιο επικίνδυνη και δηλητηριώδη.
        Η τυπική δημοκρατία, αποτελεί μεν εχέγγυο για την κατοχύρωση των δημοκρατικών ελευθεριών, αλλά αυτές επί της ουσίας δεν υφίστανται.
        Είναι ντροπή για τη μεταπολιτευτική δημοκρατία, να έχει περιοριστεί στο τυπικό σκέλος με μονόχνωτη προσήλωση και μάλιστα να οδηγεί -εκ του αποτελέσματος- σε λάθος συμπεράσματα τις γενιές που δεν έζησαν χούντα, στις οποίες ανήκω και εγώ.
        Σε επίπεδο κοινωνικών συνθηκών, βάσει δεικτών εκείνη τη περίοδο όλα ήταν καλύτερα!
        Απασχόληση, εσωτερική ασφάλεια, ανάπτυξη κλπ... κλπ...
        Και όμως, ποτέ δεν θα ασπαστώ αντίστοιχα πολιτεύματα και κανείς -υγιώς σκεπτόμενος- πολίτης δεν επιθυμεί την χούντα.
        Η κριτική εντοπίζεται στην φαρισαϊκή κατασκευή της κατ' επίφαση δημοκρατίας, που βιώνουμε.
        Άλλωστε και ο κ. Ζουγανέλης, μίλησε για την εκμετάλλευση από πλευράς ορισμένων της γενιάς του πολυτεχνείου, δε νομίζω πως αναπολεί το χουντικό καθεστώς!
        Πάντως η ανθρώπινη ύπαρξη έχει υποβιβαστεί, και δυστυχώς η νεο-φιλελεύθερη αντίληψη που συνυφαίνεται με την υπάρχουσα πολιτειακή δομή, συνιστά εξαιρετικά ανησυχητική συνθήκη.
        Καλημέρα

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ Γιώργος Μεσσηνία 15/04/2011 09:32:41

          H μονη αιτιολογια για την οποια μπορεις να πεις οτι υπαρχει εκτροπη ειναι οτι προεκλογικα η κυβερνηση δεν ειπε την αληθεια.
          Μερικως ομως αυτο διορθωθηκε με τις αυτοδιοικητικες εκλογες.
          Ο Παπανδρεου ρητα ειπε οτι αν καταψηφισουν τους υποψηφιους του θα φυγει και πηρε 8 στις 13 περιφερειες και τους δυο μεγαλους δημους.Αρα δεν μπορειτε να μιλατε για χουντα.
          Ως προς τη στοχοποιηση του ΣΥΡΙΖΑ γινεται γιατι εν μερει ειναι αληθης.Αυτοι δημιουργουσαν επεισοδια και με την προηγουμενη κυβερνηση και τωρα.Τα περι μνημονιου ειναι προφασεις.Οταν οι συριζοδασκαλοι συνοδευαν τα παιδια των σχολειων να πετανε πετρες στα αστυνομικα τμηματα το 2008 δεν υπηρχε κανενα μνημονιο.

      • Misha avatar
        Misha @ Ηλίας Πιερίδης 15/04/2011 11:23:51

        Xoυντάρα του κερατά είναι...
        Με φερετζέ κυνοβολευτισμού και δειμοκρατίας , σαν αυτή που κάνει τους «ανθρωπιστικούς πολέμους»

        • Ηλίας Πιερίδης avatar
          Ηλίας Πιερίδης @ Misha 15/04/2011 14:17:15

          Αγαπητέ δεν υπερασπίζομαι κανέναν, έτσι είναι αν έτσι νομίζετε, απλά στην περίπτωση της χούντας δεν θα είχε καμιά σημασία το τι νομίζετε....απλά η δημοκρατία δεν χτίζεται με νόμους αλλά κατ εξοχήν με το ήθος των πολιτών της

          Ευχαριστώ

          • skymate avatar
            skymate @ Ηλίας Πιερίδης 15/04/2011 21:50:04

            απλά στην περίπτωση της χούντας δεν θα είχε καμιά σημασία το τι νομίζετε….
            ==
            Ο κυργιος ..εζησε την εποχη της επαναστασης η απλα μιλαει ..

  38. anonymous avatar
    anonymous 15/04/2011 09:24:05

    Το μεταμόντερνο αλλά παλιο σύνθημα "Κάτω η Χούντα του Πασοκ" ίναι πια επίκαιρο. Α δεν είδαμε και τους τραυματίες γιατι στους καιρούς που ζούμε..............

  39. Miltex avatar
    Miltex 15/04/2011 09:58:09

    Εκεί μας κατάντησαν:
    Αν και πολλοί δεν θα το έκαναν (να ρίξουν αυγά και γιαούρτια αλλά και ξύλο), η πλειοψηφία ΔΕΝ αποδοκιμάζει τέτοιες πρακτικές προς όλους όσους ψήφισαν το Μνημόνιο.
    Ισα-ίσα αρκετοί επικροτούν κιόλας με εκφράσεις του τύπου (αναφέρομαι γενικά και όχι ειδικά στον Λοβέρδο) "καλά του έκαναν του χαραμοφάη, του ανεπάγγελτου, που το μόνον προσόν του είναι η συγγένεια με κάποιον πρώην πολιτικό, που παίρνει 7-8.000 τον μήνα και μιλάει για την εξαθλίωση" και άλλα που δεν γράφονται.
    Κύριοι που ψηφίσατε το Μνημόνιο αρχίστε τις περικοπές από εσάς: Παραιτηθείτε - ΟΛΟΙ - από όλες τις απολαβές σας στην Βουλή (χρηματικές και σε είδος) για όσο χρόνο ισχύει το Μνημόνιο και μετά ελάτε να συζητήσουμε σοβαρά.
    Γιατί αν κάποιος παίρνει - όπως εσείς - 7-8.000 ευρώ τον μήνα + 2-4.000 σε είδος (τηλέφωνα, αυτοκίνητα κτλ) και του κόψεις το 20% στην αμοιβή ΜΟΝΟΝ (=1.500 ευρώ), ε, μπορεί να ζήσει άνετα και με 5,5-6.500 τον μήνα (+ 2-4.000 τα πρόσθετα σε είδος). Ετσι δεν είναι;

  40. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 15/04/2011 09:59:46

    Η μόνη λύση για να βρει ο τόπος αυτός τα πατήματα του είναι η κοινωνική απομόνωση της αριστεράς. Απομονώστε τους! Ένα καλό μήνυμα είναι να βγουν οι ελληνικές σημαίες στα μπαλκόνια σε 6 μέρες...

  41. kakofonix avatar
    kakofonix 15/04/2011 10:27:07

    Στο ΠΑΣΟΚ ψάχνουν εναγωνίως το Δεκέμβρη τους, που θα τους δώσει το άλλοθι να εμφανιστούν ως σωτήρες του έθνους ενάντια στην αναρχία.

    Δεν είναι τυχαίο ότι το νεοφιλελεύθερο πουλέν ήταν πλήρως ενήμερο για τις επικείμενες αντιδράσεις. Ένας σώφρων άνθρωπος θα είχε αναβάλει την εκδήλωση ή θα την υποβάθμιζε στέλνοντας δευετεροκλασάτο στέλεχος.

  42. JOHN avatar
    JOHN 15/04/2011 11:52:43

    @ Misha. Εγω θα την ελεγα οικονομικη χουντα με κοινοβουλετρικο μανδυα,κομενο και ραμενο απο τη πελατιακη¨δημοκρατια μας¨.Η ιδια γευση αλλα διαφορετικοι στοχοι απο αυτη των συνταγματαρχων.Και η τακτικη τους δεν ειναι η ιδια.Με τη βια τοτε πιο με το¨γαντι¨σημερα,ετσι για να κραταμε και τα προσχηματα!

  43. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 15/04/2011 14:09:44

    Φίλοι, καταρχήν αφήστε ήσυχη την "αριστερά" εν γένει, ως αριστερά. Τα μεταλλαγμένα σταλινο-μάο-μάο μορφώματα "αριστεράς" νεοελληνικού τύπου που διαθέτουμε, αντιπροσωπεύουν την αριστερά όσο η Ντόλλυ αντιπροσώπευε τα φυσικά πρόβατα.
    Out of order καφρίλα μεσανατολικού τύπου υπάρχει σε όλες τις πολιτικές οικογένειες - και στις καλύτερες. Καλύτερα να είμαστε συγκεκριμένοι: Επειδή οι μαο-σταλινικές "συνιστώσες" του Σύριζα δεν έχουν ανεπτυγμένο εγκεφαλικό τρόπο δραστηριότητας, και επειδή η Αλέκα αγαπά το Κανελλί με βούλες, αυτό δεν σημαίνει ότι όλο αυτό το πράμα είναι "η αριστερά" και πάει τέλειωσε.
    Ν' αρχίσω να ψάχνω ανάλογες περιπτώσεις στα "δεξιά"; Θα "σκοτωθούμε", και δεν το θέλω!
    Διάκρισις χρειάζεται. Δηλαδή ικανότητα της συνείδησης "να διακρίνουμε το καλό από το κακό" (Άγιος Δημήτριος του Ροστόφ).

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Ο Θείος 15/04/2011 23:35:26

      Σωστοοοοοοοοοος....

  44. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 15/04/2011 14:12:07

    Διατί να το κρύψω άλλωστε; Θέλω να είμαι ειλικρινής:
    Αντιπαθώ τους εξτρεμιστές και αναμμένα κεφάλια (πάσης φύσεως), και προσπαθώ.

  45. Enzo avatar
    Enzo 15/04/2011 14:35:06

    η κατασταση ειναι σαν το ανεκδοτο που οι αλλοι ολο ¨ριχνανε" και τις "ετρωγε" ο κακομοιρης που φωναζε συνεχεια " ρε παιδια να ριξω και εγω καμια!". ε λοιπον κυρ κλοουν θα φας και εσυ καμια δεν θα ριχνεις μονο, μην φωναζεις.

  46. kalesanos Ant avatar
    kalesanos Ant 15/04/2011 16:01:58

    Αν αυτοι που πεταξαν αυγα σε αυτους ειναι του ΣΥΡΙΖΑ τοτε ειμαστε ολοι συριζαιοι.