#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/09/2010 15:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίθεση και κατά του προέδρου του ΕΒΕΑ στη Θεσσαλονίκη



Επίθεση με γροθιές δέχθηκε στη Θεσσαλονίκη ο πρόεδρος του ΕΒΕΑ Κωνσταντίνος Μίχαλος. Το περιστατικό συνέβη έξω από το ξενοδοχείο «Μακεδονία Παλάς», όπου κατέληξε η πορεία των ιδιοκτητών βυτιοφόρων-φορτηγών. Αγνωστοι αποσπάστηκα από το μπλοκ των διαδηλωτών και επιτέθηκαν στον κ. Μίχαλο, ο οποίος έμπαινε στο ξενοδοχείο. Δεν έχει γίνει ακόμα γνωστή η κατάσταση της υγείας του. Ο Κωνσταντίνος Μίχαλος μετέβαινε στο ξενοδοχείο, προκειμένου να συμμετάσχει στη Γενική Συνέλευση της Κεντρικής Ένωσης Επιμελητηρίων, όπου θα γινόταν και η ομιλία του υπουργού Ανάπτυξης Μιχάλη Χρυσοχοΐδη. Στο σημείο επικράτησε ένταση και η αστυνομία, προκειμένου να απομακρύνει τους συγκεντρωμένους, έκανε χρήση κροτίδων κρότου-λάμψης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kapoios avatar
    kapoios 11/09/2010 15:25:45

    Εδω πληρωνονται ολα.

  2. Misha avatar
    Misha 11/09/2010 15:32:00

    Kαλοφάγωτες και σ ανώτερα!

    Ασφαλώς «καταδικάζουμε τη βία από οπουδήποτε και αν προέρχεται», αλλά εδω προκειται για ξεκάθαρη περίπτωση αυτοάμυνας.

    • neotera avatar
      neotera @ Misha 11/09/2010 15:41:36

      "Συμπάθιά μου" κι εμένα είναι ! ))

    • Γιωργης avatar
      Γιωργης @ Misha 11/09/2010 17:20:57

      χιχιχι

    • michal avatar
      michal @ Misha 11/09/2010 20:19:32

      Oi idies dikaiologies kai gia thn Marfin, ta mikroastika an8rwpakia pou den aphrghsan.

  3. Σπύρος avatar
    Σπύρος 11/09/2010 15:35:45

    Κάτσε γιατί θα βγεί ο γνωστός ΄΄αρθογράφος''φίλος Ντόρας πού όλα τά ανάγει σέ επιθέσεις ''αντεξουσιαστών'' και θά σέ περιλάβει γιά τρομοκράτη...χεχέ.

  4. Νικόλαος Μ. avatar
    Νικόλαος Μ. 11/09/2010 15:37:38

    Έτσι, μια φορά να την πληρώσουν και αυτοί που τους αξίζει. Όχι να πληρώνουν ανέκαθεν άσχετοι.

  5. karamanlikos avatar
    karamanlikos 11/09/2010 16:21:23

    Μετά τους νεκρούς της marfin και τη δράση της Σέχτας, όσες φωνές ζητούν αλλαγή του μνημονίου και είναι αντίθετοι στην δοσίλογη κυβερνητική πολιτική ΠΡΕΠΕΙ να τρομοκρατηθούν, να προειδοποιηθούν και να σωπάσουν!

    Δυστυχώς ο καραμανλισμός περιείχε τόση δημοκρατία όση δεν μπορούσε να ανεχτεί το πασοκικό ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ...
    Κε Μίχαλε έπρεπε να είχατε δράσει νωρίτερα...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ karamanlikos 11/09/2010 20:16:17

      Αν θεωρείς "φωνή αντίστασης" τον Μίχαλο, τότε I rest my case.

      Πολύ όψιμα ανακάλυψε τη δοσιλογική πολιτική του μνημονίου και τα ολέθρια αποτελέσματά της.

  6. Aris. A avatar
    Aris. A 11/09/2010 16:26:53

    Η πρόταση Καρατζαφέρη για την υπερνομαρχία.
    Καλά κρασιά Γιώργο.

  7. Tassos avatar
    Tassos 11/09/2010 16:35:43

    Αγριο κράξιμο στον Παπακωνσταντίνου το πρωί στα Λαδάδικα. Πήγε να πιει καφέ με κάτι γραββατάκηδες και έφαγε γιουχάϊσμα και αναγκάστηκε να φύγει δρομέως. Ημουν αυτόπτης μάρτυρας. Και μιλάμε για κόσμο της μέσης εισοδηματικά τάξης όχι τίποτε αναρχικούς.

    • Γιωργης avatar
      Γιωργης @ Tassos 11/09/2010 17:27:22

      θελουμε λεπτομερειεεεεεεεες

    • Tassos avatar
      Tassos @ Tassos 11/09/2010 18:16:40

      Ξαφνικά ακούσαμε οχλαλοή και βλέπω Παπ. και κάτι γραββατάκηδες να πηγαίνουν από Ζύθο προς Τσιμισκή με γρήγορο βάδην και από πίσω καμμιά 5-6 να τους φωνάζουν "φτου σας ρε ξεφτίλες" και ένα μακρόσυρτο "ουυυυ" από τον (πολύ) κόσμο που έπινε καφέ.

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 11/09/2010 16:39:36

    "Οι συντεχνίες αποδεικνύεται ότι αποτελούν, όχι μόνο το μεγάλο αγκάθι αλλά δρουν και ως κακοποιά στοιχεία. Τέτοιες προσπάθειες δεν θα σωπάσουν τις μεταρρυθμιστικές μας προσπάθειες", ανέφερε χαρακτηριστικά ο πρόεδρος του ΕΒΕΑ, (Με γουρλωμένα τα μάτια από τις μπουνιές).

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Strange Attractor 11/09/2010 21:43:09

      Γλώσσα... αιμάττουσα, τ' αληθή λέγει!

  9. Τιτίκα avatar
    Τιτίκα 11/09/2010 16:42:24

    Ψεύτες,κλέφτες,διεφθαρμένοι,υποκριτές,ανίκανοι,ηλίθιοι κ.λ.π αλλά οι ηλίθιοι πολιτικοί και οι βλάκες ψηφοφόροι είναι γεννημένοι ο ένας για τον άλλον όπως έγραψε και ο Χ.Κ.

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 11/09/2010 16:44:15

    Οι τοπικές και οι κλαδικές του ΠΑΣΟΚ λέγεται πως αγόρασαν όλα τα γιαούρτια εδώ και ημέρες. Μου το επιβεβαίωσε ο μπακάλης μου. Με αποτέλεσμα να μη βρίσκουν γιαουρτάκι οι παπούδες. Γιατί άραγε; Τι φοβούνται;

  11. karamanlikos avatar
    karamanlikos 11/09/2010 16:51:01

    Προσθέτω ότι επίθεση δέχτηκε και ο πρόεδρος της Συνομοσπονδίας Ελληνικού Εμπορίου Βασίλης Κορκίδης.
    Ο κος Κορκίδης είναι άθρωπος του Σαμαρά, πάρα πολύ σοβαρή παρούσία στα ΜΜΕ με πολλά και ισχυρά επιχειρήματα σε κάθε συζήτηση. Ισχυρή, ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΗ προσωπικότητα... Τυχαίο; Δε νομίζω!

    ΥΓ. Αναρωτιέμαι πώς θα γλυτώσουμε ένα ακόμα κάψιμο της χώρας όταν θα έρθει η ώρα του Σαμαρά (...που είναι πολύ κοντά!). Κάτι πρέπει να σχεδιάσουν οι άνθρωποί του Αντώνη, για ν' αντιμετωπίσουν το παρακράτος...

    • ΠΗΛΕΑΣ avatar
      ΠΗΛΕΑΣ @ karamanlikos 11/09/2010 18:23:54

      Και, δυστυχώς, είναι ακόμα στις εσωκομματικές ισορροπίες. Τώρα, που μια καθαρή φωνή θα συνάρπαζε και μόνο γιατί ήταν καθαρή.

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 11/09/2010 16:51:11

    Ρεπορτάζ αυτόπτου μάρτυρα όπως μου το διηγήθηκε: Ο Μίχαλος έπεσε στο έδαφος αλλά δεν είχε σοβαρά τραύματα. Μόνο γουρλωμένα μάτια. Στο στόχαστρο των νταλικιέριδων βρέθηκε κι ο πρόεδρος της ΕΣΕΕ Βασίλης Κορκίδης, ο οποίος την έκανε, κρυβόμενος σε παρακείμενο θάμνο. Η Μπλάκγουοτ... ε συγγνώμη, η ΕΛΑΣ έδρασε αστραπιαία, με χειροβομβίδες!!!! κρότου-λάμψης.

    • Misha avatar
      Misha @ Strange Attractor 11/09/2010 18:05:26

      Φαντάζομαι πως το περισατικό θα εξελίχθηκε κάπως έτσι

      h**p://www.youtube.com/watch?v=PfXBH9PVRUg

      Δείτε το τρεχαλητό, έχει πολύ πλάκα

  13. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 11/09/2010 17:10:44

    Εγω ξέρω ότι οι Μνημονιάκιδες δεν άρπαξαν ούτε μισή ροχάλα...

  14. enterprize avatar
    enterprize 11/09/2010 17:24:00

    αυτος ειναι απο τους πιο πιθανους 3 στοχους για καθαρισμα απο επαναστατικες οργανωσεις,
    στο αμεσο μελλον συμφωνα με την ταπεινη μου γνωμη..

    • michal avatar
      michal @ enterprize 11/09/2010 20:15:19

      E meta thn Marfin, ton Gkiolia 8a ginei h epanastash me ton Mixalo.

      • strek avatar
        strek @ michal 11/09/2010 21:16:53

        ola apo kapou xamila ksekinane..

  15. athamas avatar
    athamas 11/09/2010 19:21:48

    Γιατί νομίζετε πως ο ΓΑΠ προωθεί με ταχύτατους ρυθμούς την ηλεκτρονική διακυβέρνηση;

    Επειδή ΚΑΝΕΝΑΣ απ τους κυβερνώντες δεν θα τολμάει να βγεί απ το καβούκι του!
    Και θα κυβερνάνε μέσω... laptop :lol:
    Έξω θα πέφτει στην καλύτερη γιούχα και γιαουρτοντοματοπόλεμος.

  16. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 11/09/2010 19:23:30

    Εγώ για το εν λόγω περιστατικό εκφράζομαι πλήρως από την κορυφαία δήλωση της σ. Αλέκας, σαν σήμερα εννιά χρόνια πριν (ο νοών νοείτο):

    "Εμείς ούτε γελάμε, ούτε κλαίμε."

  17. anonymos avatar
    anonymos 11/09/2010 20:25:05

    Αμα προκαλείς τον λαό τόσο προκλητικά για τόσα χρόναι τι περιμένεις. Θα 'ηταν ψέματα αμα έλεγα ότι λυπήθηκα

  18. ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ avatar
    ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ 11/09/2010 21:16:34

    Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΟΥ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ.

    • michal avatar
      michal @ ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ 11/09/2010 21:50:15

      Neodhmokraths eisai?

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ michal 11/09/2010 21:54:15

        Γιατι ανελληνιστε; οι νδ εχουν λερα; Μαθε εεληνικα πατριδοκαπηλε και μετα κρινεις και κατακρινεις

      • michal avatar
        michal @ michal 11/09/2010 21:55:58

        Epeidh eisai vlakas o teleutaios. Apantw ston apo panw pws an einai neodhmokraths eixe kapote arxhgo GIO DWSILOGOU ton Rallh, opote as afhsei ta kolpakia ths oikogeneiakhs eu8unhs giati erxontai me toko. Katalabes STOKE?

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ michal 11/09/2010 21:58:08

        σε ξένο αχυρώνα μαλώνετε...

      • michal avatar
        michal @ michal 11/09/2010 21:58:28

        Stoke, den mporei na eimai patridokaphlos kai anellhnistos tautoxrona. Pera apo stokos den ksereis kai ta leksilogika ths ellhnikhs, ellhnismene xwris na ksereis ellhnika.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ michal 11/09/2010 23:57:13

        Ρε μπούφο των μπούφων "michal", εδώ έχουμε πρωθυπουργό δοσίλογο τώρα, και θυμάσαι τον γιο του δοσίλογου?

        Άει πιο κει...

      • michal avatar
        michal @ michal 11/09/2010 23:58:51

        A8anash mhn proballeis tis aneparkeies sou se allous.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ michal 12/09/2010 00:08:04

        Ιιιιιιιιι! Με τάπωσες τώρα!

        Πάρε τον mitsosms, το παπαδοπαίδι, τον tiramola και τ'άλλα παιδάκια και πείτε αυτά που λέτε εδώ μέσα έξω, στα καφενεία και το δρόμο...

        Όχι παπούτσι, στο ΚΑΤ θα βρεθείτε δημοκράταροί μου εσείς! Καμάρια μου... Σύντομα θα τα πούμε όμως, έξω στους δρόμους. Φροντίστε να μην είστε εκεί.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ michal 12/09/2010 00:10:43

        (Α)θανάση, νομίζουν ότι θα τους προστατεύσουν οι Τον-Τον Μακούτ του πράσινου καθεστώτος. Αλλά η λαϊκή οργή θα είναι τέτοια, που θα κάθονται και θα κοιτάνε απαθείς όπως κοιτούσαν τα ΜΑΤ τους μπαχαλάκηδες των Δεκεμβριανών.

      • michal avatar
        michal @ michal 12/09/2010 00:13:52

        E peito re paidia oti psaxneste gia ena neo EAM kata tou astikou kratous. Na kseroume oti milame gia eisodistes aristerous, h ametanohtous mauroskoufhdes.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ michal 12/09/2010 00:26:35

        Δεν παίρνεις ένα ρολό χαρτί υγείας να τρέξεις πίσω από το γκαπ λέω γω?

        Θα νοιώσεις καλύτερα...

      • michal avatar
        michal @ michal 12/09/2010 00:30:00

        Eipame tis prakseis, tis aneparkeies sou kai tis akrateies sou mhn tis proballeis panw se allous.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ michal 12/09/2010 00:56:57

        Δεν το κάνω, μείνε ήσυχος...

    • Τζώννη Μπη Γκουντ avatar
      Τζώννη Μπη Γκουντ @ ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ 11/09/2010 22:24:16

      Ακόμα και έτσι να είναι, τί σχέση έχει; τι πάθατε και εφαρμόζετε το Χιτλερικό σκεπτικό της συλλογικής ευθύνης;

      Τα παιδιά και τα εγγόνια του Μίχαλου (αγέννητα) είναι καταδικασμένα στον αιώνα τον άπαντα δηλαδή; Πριν γεννηθούν; Ρε μας αφήνετε ήσυχους μ' αυτή τη χούντα πια. Θα φτάσουμε στο 3000 και θα μιλάνε τα αριστερά απολιθώματα για τη χούντα. Επιτέλους πια.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Τζώννη Μπη Γκουντ 11/09/2010 22:32:52

        Καμία "συλλογική ευθύνη". Απλώς, ο βίος και η πολιτεία αυτού του "κυρίου" τα τελευταία χρόνια ως και το αμέσως προηγούμενο διάστημα, έχει αποδείξει τις σαφείς επιρροές που δέχτηκε από τον μπαμπάκα του.

      • michal avatar
        michal @ Τζώννη Μπη Γκουντ 11/09/2010 22:34:03

        Ta idia elegan kai gia ton Rallh oi aristeroi.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Τζώννη Μπη Γκουντ 11/09/2010 23:41:15

        @ michal
        Ανελληνιστε σεβασου την χωρα που σε γεννησε..γραψε ελληνικα και σταματα να κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.
        Εχεις τρικυμια στο κρανιο και στην ψυχη...κανε παρεα στην Μερκελ..τα παρι βλακειας και στοκου σε χαρακτηριζουν γραικυλε

      • Τζώννη Μπη Γκουντ avatar
        Τζώννη Μπη Γκουντ @ Τζώννη Μπη Γκουντ 11/09/2010 23:55:09

        Αυριανιστή, αν το πρόβλημα είναι ο βίος και η πολιτεία του ιδίου, σχολιάστε αυτήν. Οτιδήποτε εικάζεται αορίστως ότι έκανε ενδεχομένως ο πατέρας του, είναι λογική ναζιστικής κοπής, δηλαδή πεντάκις χειρότερη από την επάρατη ελληνική χούντα. Το κατάλαβες;

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Τζώννη Μπη Γκουντ 11/09/2010 23:59:50

        @ Τζώννυ Μπη Γκουντ

        Το βίο και την πολιτεία του την έχουμε σχολιάσει πολλές φορές στο παρελθόν. Απλώς τώρα κάποιος θύμισε και τις επιρροές που τη διαμόρφωσαν.

      • michal avatar
        michal @ Τζώννη Μπη Γκουντ 12/09/2010 00:00:02

        Stoke ma8e ti shmainei prwta patridokaphlos kai pws den mporeis na eisai anellhnistos kai patridokaphlos tautoxrona kai meta mila. Gege?

      • michal avatar
        michal @ Τζώννη Μπη Γκουντ 12/09/2010 00:01:52

        E tote osoi koptontai gia thn xounta na arxisoun apo ton kurio 8eodwro Damiano kai thn kuria Xrusa Salavrakou ws suzugo uiou upourgou ths xountas.

  19. perastikos avatar
    perastikos 12/09/2010 00:05:42

    άλλοι έπρεπε να φάνε το ξύλο και οχι ο Μίχαλος. αλλα τέτοιοι που ειμαστε αυτά μας αξίζουν. Κατι ξερει ο ΓΑΠ και ι ο Παπακωνσταντίνου που μας εχουν γραμμένους!

  20. κοτζαμανης avatar
    κοτζαμανης 12/09/2010 17:48:15

    Α_θανασης. Το Α το στερητικο (βλεπε στερημενο)