25/02/2010 18:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίθεση Α. Κακλαμάνη σε υπουργό Οικονομικών

Βολές στον υπουργό Οικονομικών Γιώργο Παπακωνσταντίνου εξαπέλυσε την Πέμπτη, από την Ολομέλεια της Βουλής, ο πρώην πρόεδρος του Κοινοβουλίου Απόστολος Κακλαμάνης, δημοσιοποιώντας τη δυσαρέσκεια μερίδας των βουλευτών του ΠΑΣΟΚ.

Ο πρώην πρόεδρος τη Βουλής κατηγόρησε τον κ. Παπακωνσταντίνου ότι έπρεπε να είχε φέρει το φορολογικό νομοσχέδιο από το Νοέμβριο, καθώς τώρα θα ψηφιστεί τον Απρίλιο και τα μέτρα θα αρχίσουν να αποδίδουν πλέον απο το Φθινόπωρο. 

Μάλιστα, ο κ. Κακλαμάνης κάλεσε τον υπουργό Οικονομικών να μην κρύβεται πίσω απο τον πρωθυπουργό ο οποίος, όπως είπε, «γυρίζει σε όλο τον κόσμο και δίνει μάχες για να βγει η χώρα από την κρίση».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 25/02/2010 18:18:39

    ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Κ. ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ ΜΟΥ, Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ....[των οικιων ημων εμπιπραμμενων υμεις αδετε.....]

  2. christos milionis avatar
    christos milionis 25/02/2010 18:23:07

    A.ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ,ΣΙΟΥΦΑΣ ΠΕΤΣΑΛΝΙΚΟΣ .τρεις προεδροι της Βουλης και οι τρεις αναξιοι και αχρηστοι .Oυδεν αλλο σχολιο.

  3. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 25/02/2010 18:23:08

    «... γυρίζει σε όλο τον κόσμο και δίνει μάχες για να βγει η χώρα από την κρίση»...

    Απόστολε, ξέχασες να πάρεις τα ληγμένα σου...

  4. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 25/02/2010 18:31:36

    Ο Α. Κακλαμάνης που εκτός των άλλων είναι ένας από τους πιο φανατισμένους και αντιπαθητικούς πολιτικούς, ήταν εκ των κορυφαίων υπουργών της καταστροφικής δεκαετίας του 80. Ας μη μιλάει καλύτερα.
    Αυτοί καταχρέωσαν την χώρα και θυσίασαν 2 -3 γενιές ελλήνων.

  5. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 25/02/2010 19:23:01

    Η διπροσωπεία του ΠΑΣΟΚ σε δράση.

  6. popolaros avatar
    popolaros 25/02/2010 19:34:14

    Πέστα Απόστολε μπας και συνέλθουνε.

  7. perastikos avatar
    perastikos 25/02/2010 23:57:03

    Παπούλη ο πρωθυπουργός σου ηδονίζεται να το παιζει "διεθνης". Στό Νταβός αυτός δεν έλεγε οτι ειναι πολυ δημοφιλής τελευταία στα διάφορα ξένα ΜΜΕ? Πάει ο άνθρωπος... την ψωνίζει σιγα-σιγα... Αυτό βλέπουν μερικοί πονηροι δημοσιογράφοι που τον καλούνε για "συνεντεύξεις"... ουτε στα έξοδα δεν μπαίνουνε να έλθουνε να του πάρουνε τέτοιες... τρέχει αυτός όπου τον φωνάζουνε... και ο Κακλαμάνης θεωρεί οτι "γυρίζει σε όλο τον κόσμο και δίνει μάχες για να βγει η χώρα από την κρίση"!!! Ας μάθει πρώτα τα βασικά οικονομικά και τι σημαίνει συμπεριφορική χρηματοοικονομική, γιατι κάθε φορά που θα επιστρέφει απο τίς "μάχες" του στο εξωτερικό, θα το πληρώνουμε με την υποβαθμιση της πιστοληπτικής ικανότητας της χώρας, την αύξηση των spreads και δεν συμαζεύεται. Αυτός όμως δέν έχει ανάγκη χρηματοδότησης για κανενα λόγο ούτε δάνειο για αναχρηματοδότηση μέρους του χρέους. Τό μόνο που θέλει το παιντι ειναι η έκφραση πολιτικής στήριξης απο την ΕΕ για να δανείζεται επι ισοις όροις!

  8. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 26/02/2010 12:42:21

    Ε,αφού το είπε και ο...... Καμακλάνης,τότε τα πράγματα σοβαρεύουν.Βρέ ούστ από δώ...φαρισαίοι ,υποκριτές και χειροκροτητές του 'Τσοβόλα δώστα όλα'.