23/02/2010 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εξεταστική από το 1981 ζητά η ΝΔ

Την έντονη αντίδραση της Ν.Δ. προκάλεσε η πρόταση σύστασης εξεταστικής επιτροπής για τα στατιστικά στοιχεία. «Είναι εξεταστική επιτροπή κομματικής σκοπιμότητας, που επιχειρεί να διχάσει τον ελληνικό λαό, σε μία περίοδο που απαιτείται κλίμα ενότητας και ομοψυχίας» δήλωσε ο Π. Παναγιωτόπουλος.

Το κόμμα καταθέτει πρόταση για Επιτροπή, η οποία θα διερευνήσει τη διαχείριση της οικονομίας από το 1981 έως σήμερα.

"Σε μία στιγμή, που ο Πρόεδρος της Ν.Δ. κ. Α. Σαμαράς κινείται μεταξύ Κύπρου και Βρυξελλών, για να προωθήσει κρίσιμα θέματα, που αφορούν τον Ελληνισμό στο σύνολό του, η Κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ επιλέγει την οξύτητα και την ένταση. Η εξεταστική επιτροπή για την Οικονομία, που προτείνει το ΠΑΣΟΚ, έχει σκοπό να κρύψει και όχι να αποκαλύψει την αλήθεια" πρόσθεσε ο  εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας.

Υποστήριξε ότι στην περίπτωση που ο πρωθυπουργός δεν συνταχθεί με την πρόταση της Ν.Δ. για τη σύσταση Εξεταστικής από το 1981, θα είναι βαρύτατα εκτεθειμένος και έθεσε το ερώτημα γιατί το ΠΑΣΟΚ φοβάται την έρευνα που αφορά στις δικές του κυβερνήσεις;

Τι έχουν να κρύψουν οι κυβερνήσεις του ΠΑΣΟΚ σε ό,τι αφορά τη διαχείριση των οικονομικών της χώρας; Γιατί φοβάται την αλήθεια ο σημερινός Πρωθυπουργός; Μήπως γιατί, επί των ημερών πρωθυπουργίας του κ. Σημίτη, συμμετείχε ο ίδιος στα ανώτατα κυβερνητικά όργανα και προσυπέγραφε, με την τότε υπουργική του ιδιότητα, κρίσιμες αποφάσεις για την οικονομία που ελήφθησαν επί των κυβερνήσεων του ΠΑΣΟΚ;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 23/02/2010 14:21:39

    Μα τώρα από το 81; από το 2004 άρχισαν ξαφνικά τα προβλήματα!

    Το πράσινο θράσος έχει ξεπεράσει όλα τα όρια!

  2. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 23/02/2010 14:30:42

    Στην πυρά η κακιά δεξά(κατά τον αλήστου μνήμης Μένιο).Δίκιο έχεις Κασσάνδρα.Ολα τα στραβά ψωμιά η νύφη τα φτιάχνει.Το άσπιλο,αμόλυντο,άμωμο και άγιο Πασόκ δημιουργεί και η κακιά δεξά κατστρέφει.Οποιος διαφωνεί,ας ρωτήσει και τους Χατζηλαλακοτρεμοβαγγελατοοικονομείς.Αυτοί ξέρουν!Είναι εγκυρότατοι!!!!!!!!

  3. tiramola avatar
    tiramola 23/02/2010 14:32:45

    Εγώ διακρίνω μιά φοβία...
    Δεν θα τη βγάλει καθαρή ο Καραμανλής , δεν θα την γλυτώσει τόσο εύκολα...
    Και δεν πρέπει!
    Είχα γράψει επανειλλημένα για τον ηθοποιό πρωθυπουργό.
    Τώρα που θα κληθεί στην εξεταστική θα είναι μιά ευκαιρία να τον ρωτήσει κάποιος για την ισχυρή οικονομία που "άντεξε" στην παγκόσμια οικονομική κρίση....
    Καραμανλής , Αλογοσκούφης και Κοντοπυράκης στην εξεταστική με μάρτυρα κατηγορίας τον Αλμούνια.
    Εδώ δεν υπάρχουν κατώτεροι υπάλληλοι για να ρίξουμε τις ευθύνες...

    • tiramola avatar
      tiramola @ tiramola 23/02/2010 14:57:25

      Και να συμπληρώσω.Είναι γεγονός ότι ο Παπανδρέου είναι γκόγκας.
      Θέλει σώνει και καλά να μάθει που πήγαν τα λεφτά.

    • man8os avatar
      man8os @ tiramola 23/02/2010 15:08:23

      Αν εξετειας σας τιραμολα μας φανε οι Τουρκοι, να εισαι βεβαιος οτι θα πεσουνε κεφααλια.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ tiramola 23/02/2010 15:10:53

      Τί ακριβώς θα πεί "γκόγκας" Τιραμόλα;
      Μου βάζεις δύσκολα.
      Μήπως κάτι μεταξύ "αγύριστο κεφάλι", "Βεληγκέγκας" και "στραβόξυλο";
      Πέφτω πολύ έξω;

    • μας δουλεύουν avatar
      μας δουλεύουν @ tiramola 23/02/2010 15:14:19

      Να δούμε επίσης τί θα πούν στην εξεταστική και οι Παπαντωνίου και Χριστοδουλάκης.
      Οι υπογραφές έχουν μπεί δεν σβήνονται.
      Και δεν είναι μόνο η Goldman Sachs, να είστε σίγουροι.

    • tiramola avatar
      tiramola @ tiramola 23/02/2010 15:19:01

      Γκόγκας στα αρβανίτικα σημαίνει αγύριστο κεφάλι

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ tiramola 23/02/2010 15:53:02

      Τα προηγούμενα λεφτά, ενδιαφέρεστε να μάθετε που πήγαν, tiramola?
      Ή είσαι λουσμένος (και δεν ακούς καλά...)

    • κοψοχέρης avatar
      κοψοχέρης @ tiramola 23/02/2010 16:04:35

      Τιραμόλα, πώς γίνεται άνθρωπέ μου όλα τα άσπρα να τα βλέπεις μαύρα και όλα τα μαύρα να τα βλέπεις άσπρα;
      ΑΠΟ ΑΝΤΙΥΛΗ ΕΙΣΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΣ;
      Τον πρωθυπουργό που πρεκλογικά έλεγε ότι χρειάζονταιπιό αυστηρά μέτρα για να φτιάξουμε την οικονομία ΕΣΥ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΗΘΟΠΟΙΟ.
      Τον πρωθυπουργό που προεκλογικά έλεγε ότι δεν χρειάζονται άλλα μέτρα, ότι "τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα", ότι δεν θα μειωθούν τα όρια συνταξιοδότησης, ότι δεν θα βάλει φόρους στα καύσιμα, ότι θα βελτιώσει τους όρους της απόσυρσης, ότι δεν θα αυξήσει το ΦΠΑ, ότι δεν θα παγώσει τους μισθούς, ότι θα τα πάρει από τους πλούσιους και θα τα δώσει στους φτωχούς αυτόν τον πρωθυπουργό ΕΓΩ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΖΩ ΑΔΙΣΤΑΚΤΟ, ΥΠΟΚΡΙΤΗ, ΕΜΠΟΡΟ ΕΛΠΙΔΩΝ, ΟΡΓΑΝΟ ΜΕΓΑΛΟΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ, ΜΕΓΑΛΟΜΑΝΗ, ΦΑΦΛΑΤΑ, ΑΝΕΥΘΥΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.
      Αφού είσαι περήφανος για τον πρωθυπουργό σου να τον χαίρεσαι.
      Ο υπόλοιπος λαός όμως δεν ξεχνά γι΄αυτό και θα τον στριμώξει μέχρις εσχάτων, μέχρι να σταματήσει να μας ξεζουμίζει.

    • Fotini avatar
      Fotini @ tiramola 23/02/2010 17:11:54

      @ tiramola

      Εδω την εβγαλε "καθαρη" ο ανδρεας και ο σημιτης, ο Καραμανλης δεν θα την βγαλει; Ειπαμε παρωπιδες. . .

  4. Quicky avatar
    Quicky 23/02/2010 14:48:10

    Εγώ λέω να είμαστε πλήρως αντικειμενικοί και να κάνουμε κάνουμε 3 εξεταστικές: Για τη περίοδο 1974-1980, τη περίοδο 1990-1993 και τη περίοδο 2004-2009!!!

  5. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 23/02/2010 15:02:35

    Μιλάν όλοι, μιλάν και οι τιραμόλοι.............Αραγε έχει πάτο, το βαρέλι της κομματικής τύφλωσης;;;Ακου...γκόγκας!!!!

  6. Έλεος avatar
    Έλεος 23/02/2010 15:11:37

    Ο Γιωργάκης είναι αυτό που λέμε "Φωνάζει ο κλέφτης, για να φύγει ο νοικοκύρης". Δεκαετίες ολόκληρες ο πατέρας του μοίραζε τα ευρωπαϊκά κονδύλια στους ημέτερους, τάισε, έφτιαξε κόσμο και ντουνιά, έπεσε, επακολούθησε η οικουμενική, βγήκε ο Μητσοτάκης με τα καλά και τα κακά του, αλλά τρωγόταν με το Σαμαρά κι έγινε το μπάχαλο.
    Ο Καραμανλής θα πονάει αιωνίως τους ΠΑΣΟΚατζήδες γιατί φάνηκε πολύ καλύτερος απ' ό,τι ήλπιζαν κι εύχονταν, γι' αυτό και λυσσομανούν εναντίον του.
    Δεν είναι καραγκιόζης τύπου Γιωργάκη ή Ομπάμα να βγαίνει να κάνει δημόσιες σχέσεις κι από δουλειά "δεν ξέρω, δεν απαντώ, δε βρήκα, σέλω τη μαμά μου!".
    Ο Γιωργάκης έταξε λεφτά όταν του έλεγαν ότι δεν υπάρχουν κι όταν βγήκε άρχισε να φωνάζει ότι τα φάγανε οι κακοί δεξιοί. Δυστυχώς, τα φάγανε τα ΜΜΕ κι οι διαπλεκόμενοι που ο Καραμανλής μόλις βγήκε χαρακτήρισε νταβατζήδες της διαπλοκής και δεν του το συγχώρησαν ποτέ.
    Κι ενώ κάνει απανωτές γκάφες και λουμπίνες ο Γιωργάκης κι οι δικοί του, δεν ακούγεται τίποτα, τα ΜΜΕ συνεχίζουν να βάλλουν την πρώην κυβέρνηση του Καραμανλή.
    Τα Βατοπέδια, τα αναψυκτήρια κι όλα τα άλλα τα μάθαμε, για τα εφετινά επεισόδια στο Πολυτεχνείο, για κάτι Ρόβλιες κι άλλους "αξιοκρατικούς" διορισμούς, κάνουν μόκο. Άρα τι παραμύθι μας πουλάει ο κ. Γιωργάκης;

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Έλεος 23/02/2010 15:20:50

      Καλά όλα, αλλά ο Μπάρακας τι σας έκανε; Πειράζει που αντί ξεροτήγανα και ντάκο, ως γέννημα θρέμμα από το Chicago, προτιμά ψητό χέλι από τη λίμνη Michigan;

    • Κεραυνός avatar
      Κεραυνός @ Έλεος 23/02/2010 15:43:09

      Ο καταλληλότερος που μέσα σε 5 χρόνια έφτασε το χρέος σε 300 δις ευρώ απο 175 που ήταν περίπου το 2004, σχεδόν το διπλασίασε μέσα σε 5 χρόνια είναι άμοιρος των ευθυνών του;
      O Aνδρέας Παπανδρέου το δημιούργησε αλλά άν πάρουμε σε νούμερα έστω τα φέσια του καταλληλότερου είναι 10 φορές περισσότερα.

    • κοψοχέρης avatar
      κοψοχέρης @ Έλεος 23/02/2010 18:03:20

      Κεραυνέ, δεν τα ξέρεις καλά.
      Ο Κ.Κ. παρέλαβε 190 δισ χρέος και παρέδωσε 252. Πολλαπλασίασε τα 12 δισ τοκοχρεωλύσια του Σημίτη επί 5,5 χρόνια και ξεπερνάς τα 60.
      Καταλαβαίνεις τώρα που πηγαν τα λεφτά ή παραείναι πολύπλοκο για να το καταλάβεις;

  7. GK avatar
    GK 23/02/2010 15:15:51

    ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΜΠΕΙΡΟΓΝΩΜΟΝΩΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΑ ΤΟ 1981. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΑΦΕΣ ΟΤΙ Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΣΠΑΤΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝΕΡΜΑΤΙΣΤΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΠΑΣΟΚΙΚΙΗΣ ΔΕΚΑΕΤΑΣ ΤΟΥ 1980 ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΕΩΣΕ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΕΝΟΣ ΨΕΥΔΕΠΙΓΡΑΦΟΥ ΨΕΥΤΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ.

    • Quicky avatar
      Quicky @ GK 23/02/2010 15:18:00

      Τώρα μιλάς σωστά.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ GK 23/02/2010 15:20:50

      Aυτο ειναι και ο λογος που η εξεταστικη θα πεισει μονο οσους ειναι ηδη πεισμενοι.Η δεξια εχει μεγαλες διαφορες αλλα και ενα κοινο σημειο : Ολοι απο τους χουντικους ως τους ακραιους φιλελευθερους ειναι πεπεισμενοι οτι υπευθυνος για τη χρεωση της χωρας ειναι ο Ανδρεας Παπανδρεου.Κανενα πορισμα επιτροπης ή και φυλακιση δεν θα αλλαξει αυτη την αντιληψη.
      Υπαρχει και προηγουμενο : η δικη και εκτελεση των 6.Ουτε ενας αντιβενιζελικος της εποχης δεν πεισθηκε οτι αυτοι εφταιγαν και αντιθετα η υποθεση οδηγησε στη πολιτικη συνειδητοποιηση της δεξιας που τοτε ηταν σκορποχωρι.Η πληρωμη αργησε καμμια δεκαπενταρια χρονια αλλα ηλθε με τοκο.

    • αχαβαχ avatar
      αχαβαχ @ GK 23/02/2010 16:16:09

      Ωχ, αν η πληρωμή είναι ένας Μεταξάς, να μας λείπει ψυχραιμία...

    • koula avatar
      koula @ GK 25/02/2010 07:31:17

      απο εκει ξενινουν ολα απο τον Ανδρικο που ρημαξε την Ελλαδα
      με τα χιλια δυο σκανδαλα τις γκομενες΄τα διαζυγια,τα λεφτα των ταμειων,την ολυμπιακη τον Κοσκωτα,μεχρι και βιλλα στην Μιμη πληρωσε
      ο Ελληνικος λαος και βεβαια επι των ημερων του πλακωσανε και οι μεταναστες λαθραιοι και μη και αντι οι Ελληνες να τον παρουν με τις ντοματες τον θεωρουν και μεγαλο ηγετη.

  8. αχαβαχ avatar
    αχαβαχ 23/02/2010 15:24:13

    Η εξεταστική είναι μια προσπάθεια του ΓΑΠ να στριμώξει το Σαμαρά για να πάρει θέση για την κυβέρνηση Καραμανλή. Όπως λέει σήμερα ο Λυγερός, είτε θα την υπερασπιστεί οπότε έχει τελειώσει πολιτικά, είτε με κάποιον τρόπο θα την αποκηρύξει και μάλλον θα γίνει γης μαδιάμ στο εσωτερικό του κόμματος. Πάντως με (δίκαιη ή άδικη) αντιπολίτευση στα πεπραγμένα της σημερινής κυβέρνησης με βάση τα λεγόμενα του Κοντοπυράκη, ΧΩΡΙΣ πραγματική αυτοκριτική για τα 5,5 χρόνια, ο Σαμαράς δεν θα πάει πολύ μακρύτερα από τον Έβερτ π.χ. Φαντάζομαι ότι ο Σαμαράς θα ήθελε να περάσει στη μετακαραμανλική εποχή αθόρυβα και ομαλά ανανεώνοντας προοδευτικά την ηγετική ομάδα, εξ ού και η συναίνεση που πρόσφερε στην κυβέρνηση. Μου φαίνεται από την άλλη ότι η επίκληση του 81 και του 2001 δεν έχει πολλή πειστικότητα όταν μόλις πριν πέντε μήνες τα έχεις κάνει μαντάρα. Πολύ αμφιβάλλω αν ο μισθωτός και ο άνεργος του επόμενου διαστήματος θα ρίξει το φταίξιμο στον Ανδρέα, στον Σημίτη ή στον ΓΑΠ και τον Παπακωνσταντίνου. Ελπίζω να κάνει τη διαβόητη υπέρβαση ο Σαμαράς. Γιατί αν δεν την κάνει, θα ανήκει οριστικά στη μεταπολίτευση που χρεωκόπησε. Και θα την τολμήσει άλλος αντ' αυτού.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ αχαβαχ 23/02/2010 15:28:36

      Σωστό ότι στριμώχνει τον Σαμαρά, αλλά δουλεύει και αντίστροφα. Τίθεται και για το ΠΑΣΟΚ το θέμα της τελευταίας θητείας Σημίτη.
      Μπορεί μήπως να πυροδοτήσει γενικό ξεκαθάρισμα λογαριασμών, αμφίπλευρο bing-bang; Ποιοί θέλουν ή αποδέχονται κάτι τέτοιο, ποιοί όχι, σε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ;

    • αχαβαχ avatar
      αχαβαχ @ αχαβαχ 23/02/2010 15:49:58

      Με την εικόνα που έχει πλασάρει ο ΓΑΠ, αλλά και με τις θέσεις που έχει κατά καιρούς πάρει, έχει αποστασιοποιηθεί από τον Σημίτη. Το πολιτικό κόστος από την περίοδο του εκσυγχρονισμού το έχει εν πολλοίς πληρώσει το ΠΑΣΟΚ. Μπορεί να μην ξέραμε ακριβώς την ιστορία με την Goldman Sachs, αλλά ποιος θεωρούσε ότι μπήκαμε στην ΟΝΕ με το σπαθί μας; Άλλωστε αυτό που κάνει τώρα το ΠΑΣΟΚ, το έκανε μετ' επιτάσεως ο Καραμανλής εναντίον του για καμμιά διετία. Αντίθετα, ο Σαμαράς πήρε την αρχηγία υποστηριζόμενος από την καραμανλική πτέρυγα και δεν μπορεί να αποστασιοποιηθεί απ' αυτήν. Μόλις προχθές ο Καραμανλής έγινε δεκτός με θύελλα χειροκροτημάτων από τον κόσμο της ΝΔ. Αλλά το πολιτικό κόστος από τη διακυβέρνηση Καραμανλή δε νομίζω ότι θα το γλυτώσει.

    • george avatar
      george @ αχαβαχ 23/02/2010 16:02:25

      Νομίζω ότι ο Σαμαράς πρέπει να σταθεί με όσο περισσότερο μπορεί αντικειμενική διάθεση απέναντι στη διακυβέρνηση της ΝΔ. Πρέπει αφενός μεν να υπερασπισθεί τα όσα θετικά έκανε η ΝΔ, και αντίστοιχα να στηλιτεύσει τα όσα αρνητικά. Σε αυτή την παγίδα που του στήνουν δεν μπορεί να απαντήσει με άσπρο - μαύρο, πρέπει να απαντάει κατά περίπτωση και όποτε τίθεται ερώτημα. Κυρίως δε πρέπει πρώτα να βλέπει συγκεκριμένες αποδείξεις για να κατακρίνει σε πολιτικό ή ποινικό επίπεδο κάτι. Για παράδειγμα η συγκεκριμένη κατηγορία για αλλοίωση στοιχείων από την ΝΔ, θα πρέπει να απαντηθεί ύστερα από την εξέταση των στοιχείων, χωρίς προηγούμενες προκαταλήψεις υπέρ ή κατά.

    • αχαβαχ avatar
      αχαβαχ @ αχαβαχ 23/02/2010 16:14:27

      Πραγματικά, αυτή είναι η λύση και μακροπρόθεσμα θα του δώσει πόντους. Το ερώτημα είναι πώς αυτή η αντικειμενικότητα θα προσληφθεί από τους νεοδημοκράτες και το υπόλοιπο εκλογικό σώμα. Δεν είναι και πολύ εύκολη δουλειά να είσαι αρχηγός της ΝΔ.

  9. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 23/02/2010 15:52:59

    Μερικοί- μερικοί έχουν κάτι εμμονές....Μα κάτι εμμονές!..Πραγματικά κολλήματα,όμως.Ακόμα και τέως, τους 'πονάει' ο Καραμανλής.Περαστικά τους!

  10. Northerner avatar
    Northerner 23/02/2010 15:57:33

    Μην ασχολείσαι Σπάρτακε,απλά έχασαν τον δρόμο προς το πρες και το τροκτικό.Δεν ρωτάνε τον αρχηγό τους που είναι μάστερ στο τεκνόλοτζι,να τους πει??

  11. nama avatar
    nama 23/02/2010 17:17:36

    "Σε μία στιγμή, που ο Πρόεδρος της Ν.Δ. κ. Α. Σαμαράς κινείται μεταξύ Κύπρου και Βρυξελλών, για να προωθήσει κρίσιμα θέματα"

    κρίμα που και η νεά ηγεσία της Ν.Δ. πουλάει χόρτο στους ιθαγενείς, με απίστευτου επαρχιωτισμού κλισέ...

  12. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 23/02/2010 18:34:38

    Κοψοχέρη,τι είναι αυτά που γράφεις;;;Ακόμα δεν έμαθες φαίνεται,πως 'αυτοί' τα ξέρουν όλα.Ετσι τους τά λένε οι πάτρωνές τους κι αυτά γράφουν στα blogs.Αλλο άν μετά,τραβάνε τις κωλ....χές τους,με τις πατάτες που κάνουν.Οπως το 'κυκλάμινο",που αφού 'δημιούργησε' το 12,7 %,(αντί του σωστού 8 %)πνίγηκε σε μιά κουταλιά νερό και από τη ζάλη την είδε...καπετάνιος του Τιτανικού.Είπαμε:μιλάμε γιά ακράτητο γέλιο.

  13. Greco avatar
    Greco 23/02/2010 19:27:41

    τι διαολο?
    ολοι οι αρβανιτες ειναι πασοκ

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/02/2010 20:39:47

    Εξεταστική από το 81... αυτό θα έλυνε πολλές απορίες... και το πόθεν έσχες ρήαλ εστέητ στην Β. Αμερική θα το αναλάβω εγώ...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 23/02/2010 20:41:50

      Ο Βιλγαρακις παντως εχει μαυρισμα Βραζιλιανου...

      ΠΠ

    • Fotini avatar
      Fotini @ archaeopteryx 24/02/2010 02:20:05

      @ archaeopteryx

      Αν θελεις βοηθεια για το ποθεν εσχες of real estate στην Β. Αμερικη, σου την προσφερω ολοψυχα. Υπαρχει και το FOIA εδω. . .