#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/07/2012 13:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εξεταστική Επιτροπή για το Μνημόνιο, τώρα!



Έχουν περάσει τόσες μέρες από τις δηλώσεις Ρουμελιώτη οτι  το ΔΝΤ ήξερε οτι το Μνημόνιο ήταν αδιέξοδο...

Οτι ο Ντομινίκ Στρος Κάν είχε προειδοποιήσει τον ΓΑΠ οτι το επιτόκιο ήταν υψηλό και η περίοδος αποπληρωμής σύντομη..

Παρ' όλα αυτά, ένας εισαγγελέας δεν συγκινήθηκε να καλέσει τον πρώην εκπρόσωπό μας στο ΔΝΤ και νυν Αντιπρόεδρο της Πειραιώς να καταθέσει.

Κανένα κόμμα δεν πήρε την πρωτοβουλία να καταθέσει πρόταση για τη σύσταση Εξεταστικής των Πραγμάτων Επιτροπής για να διευρευνήσει την  υπόθεση.

Οι αποκαλύψεις Ρουμελιώτη εκθέτουν ανεπανόρθωτα ΓΑΠ και Παπακωνσταντίνου και ανοίγουν την πόρτα για το Ειδικό Δικαστήριο.

Ο ελληνικός λαός υποφέρει τρία χρόνια τώρα από τις καταστροφικές επιλογές του δίδυμου της συμφοράς.

Ελάχιστη υποχρέωση της Κυβέρνησης να παρουσιάσει την αλήθεια ξεκινώντας από τη σύσταση Εξεταστικής Επιτροπής.

"Εθνικό είναι ο,τι είναι αληθινό..."

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GO avatar
    GO 29/07/2012 14:02:58

    Ας το κάνουμε σημαία, ώστε να πιεστούν αυτοί που πρέπει.
    Ο δεινοπαθών λαός πρέπει να ικανοποιηθεί βλέποντας τους δημίους του να τιμωρούνται όπως τους αξίζει.

  2. Αρις avatar
    Αρις 29/07/2012 14:05:19

    Στου κουφού την πόρτα οσο θέλεις βρόντα ...... (λαϊκη παροιμια)

  3. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 29/07/2012 14:13:24

    Αμην κ´ πότε,ΓΑΠ ζούμε με Ριγέ στολή να σε δούμε

    • Εύα avatar
      Εύα @ Διηνεκης 29/07/2012 16:44:03

      Ξεχνάς τον Παπακ και με στενοχωρείς

  4. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 29/07/2012 14:17:35

    Θα γίνει εξεταστική μετά το Σεπτέμβριο. Υπομονή

    • Φελίζα avatar
      Φελίζα @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 29/07/2012 14:36:02

      Μην χάσουμε και τα μπάνια μας ....και ο ΓΑΠ τη βόλτα με το κανό του.....

      • Εύα avatar
        Εύα @ Φελίζα 29/07/2012 16:45:30

        Κόβονται τα μπάνια Φελίζα;

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Εύα 29/07/2012 23:11:57

          Όχι Εύα ...μόνο τα ιαματικά κόψανε από τους ανήμπορους συνταξιούχους και κλαίνε αυτοί από τους πόνους και οι ξενοδόχοι στην Αιδηψό από την αναδουλειά.

  5. Νικήτας avatar
    Νικήτας 29/07/2012 14:27:12

    Ακόμα έξω κυκλοφορεί ο Jeffry ή ΓΑΠ;;;

    Πότε θα γίνει η ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ εξεταστική; Ελπίζω όχι στο πολύ μακρινό μέλλον.

  6. man8os avatar
    man8os 29/07/2012 14:34:48

    Η συσταση της εξεταστικης επιτροπης ειναι περισσοτερο απο αναγκαια

  7. SABMARINE avatar
    SABMARINE 29/07/2012 16:25:22

    ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΟΛΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΕΛΑ

  8. δημης avatar
    δημης 29/07/2012 17:40:33

    ++++++==
    ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ .... ΑΣ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ...ΧΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ.... ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ...
    ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ , ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΕΣ....

  9. kostas.k avatar
    kostas.k 29/07/2012 21:15:45

    γιά αρχή να τους πάρουν και τους δύο τα διαβατήρια, με τόσες ανθελληνικές δηλώσεις που έχουν κάνει...όσο πιό γρήγορα γίνεται...πρίν κάνουν την επόμενη δήλωση (κάποιο άθλιο επικοινωνιακό ψέμμα..)...πρίν ρίξουν ευθύνες αλλού....

  10. filippos avatar
    filippos 29/07/2012 22:08:36

    se dimokratiko politevma o eisaggeleas energei autapaggelta.............alla se dimokratiko .oxi se kathestotika politevmata.......

  11. Ψυρης avatar
    Ψυρης 29/07/2012 22:09:46

    Εξεταστικη για το μνημονιο; Αυτα δεν ειναι λαϊκισμοι; Και ποιος θα το κανει; Αυτος που συνεχιζει το δευτερο μνημονιο και δεινοπαθει την χωρα, βασανιζοντας την μεχρι θανατου, αντι να την αφησει να πεθανει με την ησυχια της;

  12. victoria (true) avatar
    victoria (true) 29/07/2012 22:44:13

    Πρόεδρε, εξεταστική, αυτό και πολλά άλλα. Θέλει πολύ περισσότερες ανατροπές η κατάσταση.
    Κάποιοι πιστεύουμε τα λόγια σου και τα υποστηρίζουμε μέχρι κεραίας.
    Δεν υπάρχει πιο μεγάλο άδειασμα από το να τρέχουμε στο δρόμο που δείχνεις και να κοιτάμε πίσω και να μη βλέπουμε κανένα. Μην το κάνεις.

    Όχι άλλες εκπτώσεις. Καλύτερος από τον ΓΑΠ ή τον Τσίπρα πάντα θα είσαι, αλλά έχουμε μεγαλύτερες προσδοκίες.

  13. Ιεροφάντης avatar
    Ιεροφάντης 30/07/2012 00:00:41

    Ρε σε Φάκτορα, προχθές που τα είπαμε, με αφορμή ένα σχόλιό μου σε άλλη ανάρτηση, με καταχέριασες και μάλιστα, με τελικό σου σχόλιο, κάτι περί καβαλήματος καλαμιού και άλλα καλοκαιρινά.

    Σήμερα, αυτά που είπα για εξεταστικές και διερεύνηση της υπόθεσης, τα έχεις σε άρθρο.

    Δεν πειράζει...

    • Factorx avatar
      Factorx @ Ιεροφάντης 30/07/2012 00:21:21

      Εγώ εσένα; Μα είσαι ο αγαπημένος μου αρθρογραφος. Μου φαίνεται εκεί στα ανώγεια της υπερδεξιάς δεν έχετε χιούμορ

      • Ιεροφάντης avatar
        Ιεροφάντης @ Factorx 30/07/2012 00:30:49

        Χαχαχαχαχα, ναι, έχουμε πιάσει τις κλεισούρες, αλλά έχει ζέστη και υγρασία και δεν καταλάβαμε το χιούμορ...

        Σε φιλώ.

        Υ.Σ. Αυτό, με τη ζέστη, είναι τρελή ατάκα. Στρίβεις την κουβέντα με χειρόφρενο. Θα τη χρησιμοποιώ και εγώ, με την άδειά σου...

  14. Factorx avatar
    Factorx 30/07/2012 00:58:42

    Να πατάς και λίγο φρένο με το αριστερό για να μην σου γυρίσει εντελώς με το χιερόφρενο

    • Ιεροφάντης avatar
      Ιεροφάντης @ Factorx 30/07/2012 01:31:24

      Δάσκαλε, πέστο Χριστιανέ μου, και το έπερνα μονομεριάς συνέχεια...

      Θα κάνω εξάσκηση.