Εξελέγησαν οι προβεβλημένοι για την Ευρωβουλή
26/05/2014 09:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εξελέγησαν οι προβεβλημένοι για την Ευρωβουλή

Τα προβεβλημένα πρόσωπα, οι γνωστοί πολιτικοί, δημοσιογράφοι, ποδοσφαιριστές κ.λπ. είναι αυτοί που μπαίνουν στο Ευρωκοινοβούλιο μετά τη χθεσινή εκλογική αναμέτρηση.

Σύμφωνα με το ΑΠΕ-ΜΠΕ :

Από τον ΣΥΡΙΖΑ, οι Μανώλης Γλέζος, Σοφία Σακοράφα, Δημήτρης Παπαδημούλης, Κωνσταντίνα Κούνεβα, Γεώργιος Κατρούγκαλος, Κων. Χρυσόγονος.

Από τη ΝΔ, οι Μανώλης Κεφαλογιάννης, Μαρία Σπυράκη, Θεόδωρος Ζαγοράκης, Ελίζα Βόζεμπεργκ, Γιώργος Κύρτσος.

Από τη Χρυσή Αυγή, οι Ελευθέριος Συναδινός, Λάμπρος Φουντούλης, Γεώργιος Επιτήδειος

Από την Ελιά, οι Νίκος Ανδρουλάκης και Εύα Καϊλή

Από το Ποτάμι, οι Γεώργιος Γραμματικάκης και Μιλτιάδης Κύρκος που δίνει μάχη πραγματικά σώμα με σώμα με τον ηθοποιό Νίκο Ορφανό

Από το ΚΚΕ, οι Κων. Παπαδάκης και Σωτήρης Ζαριανόπουλος

Από τους Ανεξάρτητους Έλληνες ο Νότης Μαριάς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Jimakos avatar
    Jimakos 26/05/2014 10:32:17

    Το αποτελεσμα των εκλογων, Δημοτικων, Περιφερειακων, Ευροεκλογων και ειδικοτερα η σταυροδοσια, ειναι αποτελεσμα του εξαιρετικα φτωχου πνευματικου επιπεδου της ελληνικης κοινωνιας.

    • Ρηνα avatar
      Ρηνα @ Jimakos 26/05/2014 10:41:08

      Ο Μαριας εχθες εχασε τελειως τη ψυχραιμια του οπου κι αν εμφανιστηκε....

  2. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 26/05/2014 11:26:57

    Μα,η Σπυράκη,ο Ζαγόρ και ο Κύρτσος;!!! Τί ψηφίζετε εκεί στην Αθήνα!...

    • Tassos avatar
      Tassos @ Κυθήριος 26/05/2014 11:48:19

      Καλά, την επόμενη φορά θα ψηφίσουμε Πολύδωρα... ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ , βαρεθήκαμε τους παλιούς.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Tassos 26/05/2014 12:52:22

        Κεφαλογιάννης,Κύρτσος,Βόζενμπεργκ,νέα πρόσωπα,όλο φρεσκάδα...

  3. Νικολάκη εφέντης avatar
    Νικολάκη εφέντης 26/05/2014 15:51:25

    Πραγματικά τραγικό το επίπεδο του νεοέλληνα... Επιλογές τραγικές σ'όλα τα κόμματα χωρίς εξαίρεση. Αν σ' αυτά προσθέσεις το γεγονός πως 10% ψήφισε εθνικοσοσιαλιστές κι άλλο 30% κομμουνιστές 25 χρόνια μετά την συντριβή του κομμουνισμού, σε πιάνει κατάθλιψη... Κατά τα άλλα θέλουμε αλλαγή και να φύγουν οι διεφθαρμένοι... Καλά, μόνο για το τέλος της μάσας τσαντιστήκαμε...

  4. dimitris avatar
    dimitris 26/05/2014 15:59:09

    Τα νέα πρόσωπα είναι ο Ζαγοράκης και η Καϊλή; Ω,ρε μάνα μου τι έχουν να πάθουν οι Ευρωπαίοι!

  5. makis avatar
    makis 26/05/2014 17:47:29

    Η σταυροδοσία για ΧΑ, ΕΛΙΑ, ΠΟΤΑΜΙ, ΚΚΕ & ΑΝ.ΕΛ στις ευρωεκλογές (30%) http://shar.es/Vemab Η σταυροδοσία για την ΝΔ στις ευρωεκλογές (30%) http://shar.es/VeaWj Η σταυροδοσία για τον ΣΥΡΙΖΑ στις ευρΩεκλογές (30%) http://shar.es/Ve14T

  6. ΠΗΛΕΑΣ avatar