#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/03/2008 13:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ενός κακού μύρια έπονται

Σκούρα τα βλέπω τα πράγματα για τον πρόεδρο. Από τη μια ο Ριβάλντο, που έστρωσε την χθεσινή τεσσάρα (έχουμε …οικογενειακό πένθος σήμερα) από την άλλη ο Κλαδάς που έβαλε την ΣΔΟΕ να κυνηγά την ….ΕΠΟ, στο βάθος ο Χατζηεμμανουήλ να του ξηλώνει την …νομική υπηρεσία στον ΟΠΑΠ και παραδίπλα ο Φιλιππίδης να πετά έξω την Ιντρακόμ από Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, τον βλέπω σύντομα να ψάχνει για σκοτεινά σενάρια, όπως και ο άλλος πρόεδρος, της κυβέρνησης. Λέτε να έχει δίκαιο ο kourdistos και να του έκαναν βουντού κατά Παιανία μεριά; Μέχρι να το διαπιστώσουμε προσέξτε και τα εξής:

Ο κ. Χατζηεμμανουήλ (επικεφαλής του ΟΠΑΠ) και κολλητός του Μαξίμου βγήκε χθες στο ΒΗΜΑ του Ψυχάρη (κουμπάρου του Σωκράτη) και προανήγγειλε ότι οι σχέσεις του ΟΠΑΠ με τα πρακτορεία πρέπει να «καταλήξει σε γάμο», να χωρίσουν δηλαδή από την Ιντραλότ.

Ο Αλογοσκούφης διαμαρτυρήθηκε στο Μαξίμου ότι ο Κλαδάς βάζει την ΣΔΟΕ να ψάχνει την ΕΠΟ, δηλαδή τον ... Γκαγκάτση και το Μαξίμου του απάντησε ότι «καλά κάνει».

Λέτε τώρα που ο Κ. Καραμανλής ανακάλυψε επιτέλους ότι για όλα φταίνε οι μυστικές υπηρεσίες να θυμηθεί και κάποιες άλλες «αλήστου μνήμης» που έλεγε και ο Ζορμπάς;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. rs avatar
    rs 31/03/2008 14:43:20

    Χέρι στον Κασκαντέρ;Τα ύστερα του κόσμου!!!!
    Δεν ζεί και ο Κίτσος.

    Ένας γαύρος παιδιόθεν.
    Υ.Γ. Ρε παιδιά δεν χωνεύεται με τίποτε η τεσσάρα.

  2. Swell avatar
    Swell 31/03/2008 16:10:28

    @rs: Εδώ χωνεύσατε τον Καραμανλή, στην τεσσάρα θα κολλήσετε;

  3. rs avatar
    rs 31/03/2008 16:31:06

    Για κάντο πιό λιανά ρε swell. Τα πολύ προωθημένα δεν τα πιάνω.

  4. thanos avatar
    thanos 31/03/2008 18:52:41

    wert01gf ....ma tote o kosmos tha epanastatouse...fwnazontas..thelome ta lefta mas pisw.Einai ayto pou leme ..Mprws gremos kai pisw rema. Kapou omws diavasa pws o Kokkalhs tha kanei efesh kai tha einai +8 mprwsta...:-)))

  5. derbederis avatar
    derbederis 01/04/2008 01:53:30

    Ο μόνος που δεν έσκυψε το κεφάλι στον γραφικό "θείο" στο δύσμοιρο ελληνικό πρωτάθλημα με τους άπειρους υποταγμένους δημοσιογράφους, μικροπαραγοντίσκους και ποδοσφαιριστές, αλλά τον έφτυσε στη μούρη είναι Βραζιλιάνος. Είμαι υπερήφανος που η ομάδα μου του έδωσε αυτή την δυνατότητα.

  6. fantomas avatar
    fantomas 01/04/2008 12:57:18

    ΚΥΡΙΟΙ,
    ΑΛΛΟ ΚΟΚΑΛΗΣ, ΑΛΛΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ !!!
    ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΩΣ ΟΧΗΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ...
    ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΩΝ ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΟ !!!
    ΚΩΣΚΟΤΑΣ, ΣΑΛΙΑΡΕΛΗΣ, ΛΟΥΒΑΡΗΣ Κ.Τ.Λ.
    ΑΛΛΟ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΜΙΖΑΔΟΡΟΙ !!!

  7. fantomas avatar
    fantomas 01/04/2008 13:00:22

    ΣΕ ΤΡΙΣ ΑΓΩΝΗΣΤΙΚΕΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ !!!
    ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ (ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ) ΝΩΡΙΣ !!!
    ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ..... ΚΟΥΜΠΑΡΟ !!!

  8. rs avatar
    rs 01/04/2008 13:01:03

    Μάλλον οι λέξεις έχουν χάσει το νόημά τους. Οι υπάλληλοι (Ιωαννίδης Ριβάλντο) έχουν οι ίδιοι λερωμένη την φωλιά τους για όσο διάστημα ήταν στην υπηρεσία του.
    Να μου πείτε για τον Φ. Συρίγο να το συζητήσουμε.
    Αν και με τόσα που έχουμε δεί πλέον, με τους δημοσιογράφους δεν είσαι ποτέ σίγουρος ποιανού υπάλληλοι είναι.