25/03/2011 08:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ενοχλημένοι με τον Καμίνη οι φίλοι της Ντόρας

Τα παράπονά τους στην πρώην δήμαρχο Αθηναίων, Ντόρα Μπακογιάννη, έσπευσαν να πουν πριν από λίγες μέρες, σύμφωνα με πληροφορίες, κάποιοι δημοσιογράφοι του 9,84, όταν είδαν το νυν δήμαρχο Γιώργο Καμίνη, να τους δείχνει την πόρτα της εξόδου. Από κοντά κι όσοι ένιωσαν απειλούμενοι ή ενοχλημένοι.

Είναι γνωστό ότι αρκετοί από τους υπεράριθμους δημοσιογράφους του δημοτικού ραδιόφωνου θεωρούνταν  από την πιάτσα «δημοσιογραφικός στρατός» της Ντόρας, αφού εκείνη κατά πρώτο λόγο και ο Δημήτρης Αβραμόπουλος κατά δεύτερο, είχαν κάνει τις περισσότερες προσλήψεις.  Η ισχύς της Ντόρας στα περί του 9,84 παρατάθηκε και στη θητεία του Νικήτα Κακλαμάνη, χάρη στη συμμαχία που είχε κάνει μαζί του.

Κάποιοι λοιπόν πίστεψαν ότι η «παντοδύναμη» Ντόρα θα μπορούσε να τους προστατεύσει μεσολαβώντας στον Φώτη Κουβέλη με τον οποίο διατηρεί πολύ καλή σχέση.  Γιατί στον Φώτη Κουβέλη; Επειδή εκείνος ήταν που  πρότεινε την υποψηφιότητα Καμίνη.

Οι πληροφορίες λένε ότι ο Φώτης Κουβέλης προσπάθησε να προσεγγίσει τον δήμαρχο για το θέμα, πλην όμως οι προσπάθειες προέβησαν άκαρπες. Ίσως γι’ αυτό πριν από λίγες μέρες  διαβάσαμε κάποια περίεργα σχόλια που έλεγαν περίπου ότι «το «παλιόπαιδο» ο Καμίνης ούτε  στον Κουβέλη δεν βγαίνει στο τηλέφωνο».

Πρέπει να αναγνωρίσουμε, πάντως, ότι ο δήμαρχος μέχρι στιγμής αψηφά το πολιτικό κόστος και προχωρά. Ούτε με την Υπατία το λογάριασε, ούτε με τους υπεράριθμους δημοσιογράφους και τα διάφορα ρουσφέτια.  Επίσης είναι ο πρώτος δήμαρχος εδώ και πολλά χρόνια που δεν «υπέκυψε» στη Ντόρα. Όσο για τον Τάκη Καμπύλη, που δέχεται ομαδικά πυρά, μείωσε τις απολαβές του κι έσπευσε να παραχωρήσει στη δημοτική αστυνομία τη λιμουζίνα (!) και τη συνοδεία (!!) που του κληροδότησε ο προηγούμενος διευθυντής του 9,84.

 

Αλέξανδρος Σγουρός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 25/03/2011 08:52:34

    bravo στον Καμίνη.

  2. frixos avatar
    frixos 25/03/2011 10:23:29

    Αλλαγή νοοτροπίας από όλους σε όλους τους τομείς ΤΩΡΑ!!!!!!!!!. Δήμαρχε δε μας τρομάζουν οι εκβιαστές και οι κινδυνολόγοι. Θα κυβερνούν οι εκλεγμένοι και όχι οι εκλεκτοί.

  3. juliet avatar
    juliet 25/03/2011 11:12:43

    αν ο Καμίνης αποδείξει οτι αντέχει .....τότε όλοι θα πούμε μπράβο.
    Δήμαρχε,βγάλε στη φόρα άπλυτα τώρα που είναι αρχή,μετά θα την πάθεις ......

  4. Αίθρα avatar
    Αίθρα 25/03/2011 11:58:39

    Καλά ξεκίνησε ο Δήμαρχος. Για να δούμε...

    • koyklos.dhm avatar
      koyklos.dhm @ Αίθρα 25/03/2011 12:27:16

      Στον Καμινη εδοθει η εντολη να εξυγιανει τον Δημο Αθηναιων και τον 9,84 από την δομημενη Ντόρο-φαυλο-κρατια …

      Ελπίζω ο καινούργιος δήμαρχος Αθηναίων κ .Κάμινης τώρα να ζητήσει εξηγήσεις για τα τριακόσια πενήντα εκατομμύρια έλλειμμα (δανεικά ) του Κακλαμάνη υποτακτικού και διάδοχου της χουβαρντού Ντόρας ...

      K .KAMINH εδώ δεν πρεπει να περάσει η συγκάλυψη…

  5. Κ.Αναγνώστου avatar
    Κ.Αναγνώστου 25/03/2011 12:27:26

    Συμφωνώ με τη Juliet. Ο Καμίνης πρέπει να συνεχίσει να αντιστέκεται και να σπάσει αυγά τώρα. Αν τους αφήσει να του πάρουν τον αέρα θα είναι αργά.
    Καλή η αρχή με τον 9,84. Ο κόσμος καταλαβαίνει.

    • juliet avatar
      juliet @ Κ.Αναγνώστου 25/03/2011 15:12:54

      οσο πιο γρήγορα το κάνει τόσο το καλύτερο γι΄αυτόν,μετά θα είναι αργά για δάκρυα.......

  6. ΚΑΤΕΡΙΝΑ avatar
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ 25/03/2011 13:19:41

    παραπονιούνται γιατί η εντολή της κυρίας τους ήταν η στήριξή του εις βάρος του Κακλαμάνη.Τώρα και κοψοχέρηδες και απολυμένοι.Ετσι είναι η ζωή !!!!Ας προσέχατε.

  7. sirmar avatar
    sirmar 25/03/2011 16:55:54

    Καμίνη βγάλτα ολα στη φόρα όλα τα λαμόγια και τα τσίρακια της ντόρας καιτου νικητάκη να τα περάσης απο κοσκινο.
    Μπάβο Καμινι να δουμαι και κανένα λαμόγιο στή ψιρή

  8. A.M. avatar
    A.M. 25/03/2011 18:39:04

    Με εκπλήσσει ΕΥΧΆΡΙΣΤΑ ο Καμίνης.
    Και ΔΕΝ τον ψήφισα.
    ΑΝ συνεχίσει έτσι την επόμενη φορά θα ψηφίσω για πρώτη φορά στη ζωή μου πρόσωπο υποστηριζόμενο απ το πασοκ.
    Γιατί η δουλειά του δήμαρχου λογικά δεν θάπρεπε να κρίνεται με βάση την πολιτική του προέλευση ή υποστήριξη αλλά με το έργο που παράγει στον δήμο.
    Έχει βέβαια αρκετό χρόνο ακόμα για να μας απογοητεύσει, που το απευχόμεθα.