#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/03/2010 19:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ενοχλημένη η Ρηγίλλης από το ταξίδι της Ντόρας στην Κύπρο



Ενοχλημένη είναι η Ρηγίλλης από την κίνηση της Ντόρας Μπακογιάννη να μεταβεί αύριο στην Κύπρο, μια μόλις εβδομάδα από την επίσκεψη εκεί του προέδρου της ΝΔ, Αντώνη Σαμαρά.

Όπως έγινε γνωστό η κ. Μπακογιάννη έβαλε να την καλέσει ο πρόεδρος του ΔΗ.ΣΥ Νίκος Αναστασιάδης, με τον οποίο συνδέονται φιλικά και μοιράζονται τις ίδιες απόψεις (σχέδιο Ανάν κλπ).

Έτσι η κ. Μπακογιάννη μεταβαίνει αύριο Τρίτη στην Κύπρο, προσκεκλημένη της Οργάνωσης Νέων Επιστημόνων του ΔΗ.ΣΥ. Εκτός από τις συναντήσεις που θα έχει με την κυπριακή ηγεσία θα μιλήσει επίσης σε εκδήλωση του Δημοκρατικού Συναγερμού με θέμα: «Ευρωπαϊκοί θεσμοί και οικονομία: Τι μας αποκάλυψε η οικονομική κρίση».

Δηλαδή, ούτε αρχηγός κόμματος να ήταν

ΣΧΟΛΙΑ

  1. effie B. avatar
    effie B. 01/03/2010 20:01:33

    Σιγα την ενοχληση που νιωθει η Ρηγιλλης για την επισκεψη της Ντορας στην Κυπρο. Τελειωμενη και αυτη μαζι με ολο το προ Σαμαρα συρφετο της ΝΔ (βλ. Αρουλης, Στυλιανιδης, Αλογοσκουφης, Πακης και ων ουκ εστι αριθμος!!!).
    Να τελειωνουμε επιτελους με ολους αυτους τους γελοιους!!!! Εχει πολυ σοβαροτερες δουλειες να κανει ο Προεδρος (που κανει αλλωστε) οπως προτασεις για την οικονομια, απασχοληση, ανεργια, παιδεια, απο το να ασχολειται με LOOSERS...

    • Fotini avatar
      Fotini @ effie B. 02/03/2010 00:17:04

      @ effie B

      Εσυ χρυση μου προ Σαμαρα εποχης, τι κομμα ψηφιζες; Μηπως εισαι οψιμη fan της ΝΔς;

    • effie B. avatar
      effie B. @ effie B. 02/03/2010 00:29:19

      Γλυκεια Φωτεινουλα,
      fan της ΝΔς εποχης Βουλγαρακη, Στυλιανιδη, Παυλοπουλου, Αρουλη, (θελεις κι'αλλους, γιατι δεν τελειωνουμε ουτε αυριο) δεν υπηρξα ποτε!!!
      Fan της ΝΔς του Αντωνη Σαμαρα και τωρα και παντα!!!!!!

  2. Spm avatar
    Spm 01/03/2010 20:02:22

    Μπορεί αν θέλει -ο φίλος και συνοδοιπόρος- Αναστασιάδης, να την κρατήσει εκεί!!!
    Ειλικρινά δεν θα μας πειράξει καθόλου!

    • Fotini avatar
      Fotini @ Spm 02/03/2010 02:18:47

      effie B,

      Αλλο σε ρωτησα: τι ψηφιζες προ Σαμαρα εποχης. Μην αποφευγεις την απαντηση σαν τους πολιτικους!

  3. trochalos avatar
    trochalos 01/03/2010 20:08:08

    Τι έχεις Γιάννη,τι είχα πάντα.Η κυρία Μητσοτακομπακογιαννοκουβέλου δεν πρόκειται ποτέμ μα ποτέ να βάλει μυαλό.Καιρός να πάει στην Τσύπρον και να μείνει εκεί

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ trochalos 02/03/2010 09:18:42

      Στην Κύπρο η Ντόρα πήρε 300 ψήφους και ο Σαμαράς 1000 !
      Μάλλον θα την στείλουν πίσω πακέτο..

  4. Factorx avatar
    Factorx 01/03/2010 20:38:07

    Με συγχωρείς effie, αλλά γνωρίζεις κάτι περισσότερεο; Λες να γραφω παραμύθια;

  5. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 01/03/2010 20:50:13

    Πάει να δει τον συμπέθερο, να κανονίσουν τίποτα πανοπροίκια , σε κτηματομεσητικά ..μήπως;

  6. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 01/03/2010 20:58:01

    Η περίοδος που ακολουθεί θα είναι γεμάτη πολιτικές εξελίξεις και ανατροπές.Αύριο θα δοθεί η εκκίνηση με την ανακοίνωση των μέτρων .Οι μέρες των εκνευριστικών πασοκικων χαμόγελων λαμβάνουν τέλος.
    Από αύριο ο Αντώνης αναλαμβάνει να εκπροσωπήσει τους πολίτες της χώρας απέναντι στην πιο φασιστική και δοσίλογη κυβέρνηση που εκλέχτηκε ποτέ.
    Επιτέλους ήρθε η ώρα να κάνει αντιπολίτευση.
    Μέσα σ'αυτό το πλαίσιο θεωρώ την απουσία της κόρης του κρητικού Δράκουλα ευτύχημα και ίσως και κίνηση τακτικής γιατί για χαζή δεν την έχω.

  7. effie B. avatar
    effie B. 01/03/2010 21:04:09

    Μπορει επικοινωνιακα να πρεπει να δειξουν καποια δυσαρεσκεια για να μην αποθρασυνθουν τελειως οι loosers, αλλα στην πραγματικοτητα ειναι τελειωμενη/οι και το ξερουν. Μπορει επισης να γνωριζω και κατι περισσοτερο....
    Σε καθε περιπτωση αληθινα γεγονοτα περιγραφεις, Φακτορα. Η αναγνωση πισω απο τις λεξεις ειναι διαφορετικη...

  8. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 01/03/2010 21:14:26

    το όνομα «Νεα Κύπρος» πως σας ακούγεται;

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ «Κασσάνδρα» 01/03/2010 21:23:15

      μπορει να πείσει εκει!!!

    • klausewitz avatar
      klausewitz @ «Κασσάνδρα» 01/03/2010 23:06:40

      ...όπως η Νέα Γουινέα! Με τη διαφορά, ότι ολόκληρη η Κύπρος, έχει πολιτισμό από τα αρχαία χρόνια!

  9. mpaxalo avatar
    mpaxalo 01/03/2010 21:27:23

    Πάλι ο Παυλόπουλος στο MEGA!

    Να μιλάει για την οικονομία!

    Ελεος!

    Δεν έχει κανένα άλλο ρε παιδιά η Ν.Δ;

    Αυτή είναι η Νέα Νέα Δημοκρατία;

    • man8os avatar
      man8os @ mpaxalo 01/03/2010 21:32:02

      Καλα κανεις δεν τους εχει πει να τον μαντρωσουν?

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ mpaxalo 01/03/2010 22:58:57

      Είναι κατάντημα να εκπροσωπεί τη σημερινή ΝΔ ο Πάκης. Κρ΄θψτε τους σκελετούς και τα φαντάσματα στη ντουλάπα. Όσο για τη γεροντομπεμπέκα, τί σας απασχολεί βρε παιδιά? Εδώ ο κόσμος καίγεται, Η Ελλάδα είναι στην εντατική και... εμείς θα ασχολούμαστε με τα ταξιδάκια που της συνέστησε ο ψυχολόγος της προκειμένου να ξεχάσει τη σκληρή πραγματικότητα??

    • Bloody_Ophelia avatar
      Bloody_Ophelia @ mpaxalo 02/03/2010 08:37:24

      Όχι δυστυχώς δεν είναι μόνον αυτή. Είναι κι ο Μιχαλολιάκος, ο Μαρκόπουλος και εσχάτως όπως μαθαίνω και ο .. Μαντούβαλος που ετοιμάζεται δαφνωστεφανωμένος ( δικοαπαλλαγμένος γαρ) για δήμαρχος Πειραιά!
      λυπάμαι αλλά μεταξύ Παυλόπουλου και .. Μιχαλολιάκου ασυζητητί προτιμώ Παυλόπουλο. δηλαδή, οποία κατάντια..

    • Y. avatar
      Y. @ mpaxalo 02/03/2010 09:38:15

      Δεν τον στέλνει το κόμμα για παρέμβαση. Τον καλούν. Γνωστές οι σχέσεις του κου καθηγητή με το Μέγκα, διαχρονικά. Οι μιντιοεργολαβονταβατζήδες, πάντα εξέτρεφαν Δούρειους Ίππους.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ mpaxalo 02/03/2010 09:50:24

      τον κάλεσε και ο Πολίτης στη ΝΕΤ

    • Y. avatar
      Y. @ mpaxalo 02/03/2010 09:56:57

      .....συμπληρώνω
      Οι μιντιοεργολαβονταβατζήδες, μετά των βαπορακίων της νέας διακυβέρνησης, της πράσινης υπανάπτυξης.

  10. Καππαδόκης avatar
    Καππαδόκης 01/03/2010 21:36:36

    Δεν θα έπρεπε να είναι ενοχλημένη η Ρηγίλλης καθ΄οτι "Κώνωψ έκατσε επί κέρατος βωός".

  11. Eastrader avatar
    Eastrader 01/03/2010 21:59:28

    Παρακαλω ριξτε μια ματια εδω και πεστε μου με αυτον τι πρεπει τελικα να κανουμε?

    http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_3258.html

    Δεν πρεπει καποια στιγμη να τελειωνουμε με αυτους?

    • Y. avatar
      Y. @ Eastrader 02/03/2010 09:43:19

      Τελειωμένος είναι. Προφανώς παρέστη ως μάρτυρας, ξεπληρώνοντας κάποια υποχρέωση σε έναν από τους χρηματοδότες του.

  12. mpaxalo avatar
    mpaxalo 01/03/2010 23:01:53

    http://www.enimerwsi.com/2010/03/blog-post_7594.html

  13. Zidros avatar
    Zidros 01/03/2010 23:35:21

    Pios eipe na erthi stin Tsipron kai na mini eki?
    Prota prota ligo sevasmos epivallete, kai defteron... Na trin kanoume ti re kyrie?
    Idate kai pathate na tin 3efortothite kai thelete na mas tin fortosete emas?
    kalitera na pari ton Nikolaki ton Anastasiadi kai na pane ki dio st'anathema.

    ANAN PIA

  14. socrates avatar
    socrates 02/03/2010 07:48:51

    Να πάει στο καλό το κορίτσι, όσο μακρύτερα τόσο καλύτερα.
    Κάπου άκουσα ότι και η Παταγονία είναι πολύ ωραίο μέρος για μόνιμη κατοικία.

  15. Dimi avatar
    Dimi 02/03/2010 09:08:31

    Aυτό είναι το τρίτο και τελικό ατόπημα που την καίει γιά την οριστική διαγραφή της από τη νέα Νέα Δημοκρατία. Οι πράξεις της αποδεικνύουν ότι αγνοεί προκλητικά τον εκλεγμένο από τη βάση Πρόεδρο κ. Αντώνη Σαμαρά. Οτι ΔΕΝ πρόκειται να εργασθεί συλλογικά και εποικοδομητικά μαζί του, και ότι η ίδια επιδιώκει την –κατά την άποψή της– «ηρωϊκή» έξοδο.

    Φαίνεται, ότι η ίδια βιάζεται να ιδρύσει το δικό της «αντίπαλον δέος» –με to 40% των 5 λευκών και 2 άκυρων– θεωρόντας ότι έτσι θα μείνει και στο απυρόβλητο γιά τα οικονομικά εγκλήματα που την βαρύνουν. Ομως, μέχρις εδώ. Αρκετά ασχοληθήκαμε με την Αρχιτέκτωνα της κατάρρευσης και διάλυσης των έργων της ΝΔ. Ν’αποκοπεί άμεσα αυτό το φίλαρχο, συμπλεγματικό, ματαιόδοξο, τοξικό καρκίνωμα από τα σωθικά της νέας ΝΔ. Τα Μητσωτακαϊκα καπετανάτα ΤΕΛΟΣ!

  16. Γ.Μ.Π. avatar
    Γ.Μ.Π. 02/03/2010 10:32:42

    ΞΥΔΙ-ΞΥΔΙ

  17. ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ avatar
    ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ 02/03/2010 15:57:34

    Δηλαδή η Ντόρα έπρεπε να ζητήσει την άδεια του Μανώλη και του Μαρκόπουλου για να πάει στην Κύπρο; Εδώ ο κόσμος καίγεται κι εσείς ασχολείστε με την Ντόρα....Έλεος.

    • Dimi avatar
      Dimi @ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ 02/03/2010 19:12:31

      Είσθε (ηθελημένα?) εκτός θέματος.