#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/05/2011 10:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ενθουσιώδης υποδοχή του Μητσοτάκη στο Συνέδριο της Ντόρας




Πάντως ο στόχος του ΓΑΠ με τη σύγκληση των πολιτικών  Αρχηγών πέτυχε! Κατάφερε να εξασφαλίσει συναίνεση με έναν υπουργό του, τον Ανδρέα Λοβέρδο. Δεν είναι και λίγο πράγμα ένα «συντροφικό μαχαίρωμα» λιγότερο.

Η Ντόρα Μπακογιάννη στην ομιλία της στην έναρξη του Ιδρυτικού Συνεδρίου της Δημοκρατικής Συμμαχίας, μεταξύ άλλων τόνισε: «Σήμερα εδώ στο ΟΑΚΑ γεννιέται και επίσημα η Δημοκρατική Συμμαχία. Μια σημαδιακή μέρα για την Ελλάδα. Μέρα που μπήκε οριστικά τέλος στο κομματικό σύστημα της μεταπολίτευσης. Μέρα που επιβεβαιώθηκε, δυστυχώς, ότι οι πολιτικές ηγεσίες των δύο τέως μεγάλων κομμάτων αποδείχθηκαν κατώτερες των περιστάσεων, άβουλες και ανίκανες συνάμα, να ανταποκριθούν στο κάλεσμα της ιστορίας».

Ευτυχώς που ανταποκρίθηκες εσύ πεφωτισμένη Ντόρα, αν και οι πολίτες πλανημένοι νομίζουν ότι πας να συναντήσεις την ιστορία ακάλεστη.

Αλλά το καλύτερο ήταν άλλο: «Είμαστε εδώ για να μιλήσουμε για τον πατριωτισμό της δικής μας εποχής».

Δίκιο έχει. Η πολιτική καριέρα κάθε μέλους της οικογενείας κρατάει 130 χρόνια. Η Ντόρα έχει μόνο 22…

Το επιτελείο της βρήκε και μονάδα μέτρησης της κριτικής προς την Πρόεδρο: όταν κάποιος ψελλίζει κάτι λίγο διαφορετικό, η «κομματική γραμμή» λέει: καλά εσύ ξεπέρασες και το Antinews…



Μετά το νιόπαντρο ζευγάρι που αποθεώθηκε από τους Αγανακτισμένους στο Σύνταγμα, σειρά είχαν οι Freeday ποδηλάτες, οι οποίοι το βράδυ της Παρασκευής διέσχισαν τη Σταδίου κατά τη διάρκεια της καθιερωμένης τους βόλτας. Όταν οι χιλιάδες ποδηλάτες πέρασαν κάτω από την πλατεία Συντάγματος, «συναντήθηκαν» με τους Αγανακτισμένους. Όλοι μαζί άρχισαν να ζητωκραυγάζουν, ενώ οι Αγανακτισμένοι χειροκροτούσαν με ενθουσιασμό του ποδηλάτες.

Μην ξεθαρρέψει ο Γιώργος και πάει βόλτα από ο Σύνταγμα. Δεν μπορούμε να του εγγυηθούμε την αποθέωση, αν και πράγματι είναι δεινός ποδηλάτης. Υπάρχει περίπτωση κάποιοι να θυμηθούν την άλλη του ιδιότητα.

Ενώ ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης πήγε στο συνέδριο της Ντόρας και αποθεώθηκε. Συγγενείς, φίλοι και κουμπάροι, τον παρότρυναν να ασχοληθεί πιο ενεργά με το κόμμα. Πληροφορίες λένε ότι θα το ήθελε πολύ, αλλά τα καθήκοντα του Επιτίμου δεν του αφήνουν πολύ ελεύθερο χρόνο, για να ασχοληθεί με τα χόμπι του.

Στα Καλάβρυτα θα βρεθεί την Κυριακή ο Πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου, συνοδεύοντας τον Καναδό ομόλογό του Στίβεν Χάρπερ, Η αποστολή των επισήμων αναμένεται να φθάσει στα Καλάβρυτα στις 10 το πρωί της Κυριακής με ελικόπτερο, ενώ η πρώτη τους επίσκεψη θα είναι στο Μοναστήρι της Αγίας Λαύρας.



Ελικόπτερο, στο πλαίσιο εξοικονόμησης πόρων ή πρόβα τζενεράλε για τη μεγάλη φυγή;

Κάνει και δημόσιες σχέσεις, τον βλέπω αραχτό στη λίμνη του Οντάριο τον Πρωθυπουργό μας. Κι επειδή έχει εξασφαλισμένο μέλλον, δεν βιάζεται. Στοχεύει σε εκλογές το 2013. Τις οποίες ευελπιστεί να ξανακερδίσει με το εξής πανούργο σχέδιο:  έως τότε οι μισοί να έχουμε …αποδημήσει από την πείνα, από τους λοιπούς που θα έχουν πρόσβαση σε  τρόφιμα, η πλειοψηφία δεν θα είναι ΠΑΣΟΚ;

Αλλά το μεγάλο σουξέ είναι οι αναλυτές που βλέπουν ψήγματα συναίνεσης στις δηλώσεις του Σαμαρά: και η προπαγάνδα στην Ελλάδα περνάει τεράστια κρίση

Μ.Ο.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Y. avatar
    Y. 28/05/2011 10:14:19

    Τελευταία τη βρίσκω με τα ελικόπτερα
    Φάκτορα βρες και μία με τις τελευταιές ώρες (κυριολεκτικά), από την αποχώρηση των αμερικάνων στο Βιετνάμ, στη ταράτσα της πρεσβείας
    Πούλιτζερ φωτογραφίας!

    • Κρης avatar
      Κρης @ Y. 28/05/2011 10:43:39

      h**p://is.gd/ldboKf

  2. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 28/05/2011 10:21:36

    Αυτό με το ελικόπρετο είν' όλα τα λεφτα ΜΟ

  3. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 28/05/2011 10:31:28

    "«Σήμερα εδώ στο ΟΑΚΑ γεννιέται και επίσημα η Δημοκρατική Συμμαχία. Μια σημαδιακή μέρα για την Ελλάδα. Μέρα που μπήκε οριστικά τέλος στο κομματικό σύστημα της μεταπολίτευσης...".

    Χαχαχαχα! Καλόοοοο!

    Επίσης να προσθέσω ότι μόλις χθές άκουσα τον Χίτλερ να λέει πόσο προσπάθησε να διασώσει Εβραιους και Τσιγγάνους απο τα κρεματόρια.

    Και τον Εφιάλτη να λεει ότι το έκανε γιατί οι Πέρσες ήταν φίλοι μας, απλά να περασουν ήθελαν.

    Και φυσικά τον Νενέκο (ο Βερέμης και η Ρεpussy είναι μετεμψυχωσεις του) να δηλώνει ότι "μα, αφού -μερικοί όπως οι κρατικοδίαιτοί μας τώρα- ζούμε καλά.

    Άϊ Χυτήρ πια...

  4. thanasis avatar
    thanasis 28/05/2011 10:33:46

    ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΜΙΣΩ ΑΠΑΙΣΙΑ ΜΠΛΕ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΕΙΠΕ Ο
    ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ

  5. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/05/2011 10:51:55

    +++ ΜΟ! ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ Ο ΚΑΠΤΑΙΝ ΜΑΡΚ, Ο ΡΟΥΝΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΄΄ΑΦΑΙΜΑΞΗ΄΄ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ; ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ...

  6. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 28/05/2011 10:58:08

    Αυτό δεν είναι συνέδριο κόμματος.
    Αυτό είναι πανελλήνιο συνέδριο Βρυκολάκων(πολιτικών).

  7. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 28/05/2011 11:18:04

    ΛΙΓΗ ΤΣΙΠΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ;;;
    ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΗΜΗ "ΝΤΟΜΠΡΩΝ" ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΑΡ' ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ.
    Η "ΝΤΟΜΠΡΟΣΥΝΗ" ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΔ ΑΛΛΑ Ο ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΣΠΟΡ.
    ΕΞΑΝΤΛΗΣΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ!!!

    • Elda avatar
      Elda @ ΜΑΝΙΑ 28/05/2011 12:21:50

      Στο Θεό που πιστεύετε ,υπάρχει άλλος πολιτικός στην Ελλάδα που να είναι τόσο ντόμπρος όσο ο Μητσοτάκης; Γι αυτό και τον βρίζουν οι πάντες .Όλοι φοβούνται τι θα πει άμα ανοίξει το στόμα του.Οι ατάκες του είναι φοβερές .Ακόμα γελάω με αυτό που είπε προεκλογικά για τον Κωστάκη , ό,τι δεν τον είχε άξιο να του δώσει ούτε υπουργείο στην κυβέρνησή του , σαν να σας έλεγε εσείς θέλετε να τον κάνετε και πρωθυπουργό; Μετά από τόσα χρόνια και μετά από δύο τετραετίες ανίκανο τον ανεβάζετε , ανάξιο τον κατεβάζετε... και εναποθέτετε τις ελπίδες σας που ;
      Ο Μητσοτάκης είναι ο τελευταίος Έλληνας πολιτικός της παράταξης της νέας δημοκρατίας , και ο τελευταίος της Ελλάδος με ιδεολογικές διαφορές δεξιών και αριστερών.Με το που τον ρίξατε κατεβάσατε και τα ρολά.Το μαγαζί έκλεισε .
      Τώρα στην Ελλάδα κουμάντο κάνει η νέα τάξη πραγμάτων και όλα βαίνουν καλώς και όπως τα έχουν σχεδιάσει.Τα φιλαράκια έχουν μεγάλη πέραση τελευταίως...
      Και πέστε την αλήθεια , η συγκέντρωση στο Σύνταγμα ήταν από 2 μέχρι 92 χρονών για να μην πάει ο Μητσοτάκης ;

      • ΜΑΝΙΑ avatar
        ΜΑΝΙΑ @ Elda 28/05/2011 14:05:21

        ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΗΝ ΝΤΟΜΠΡΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΑΠΟΡΩ.....
        ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΛΟΣ ΕΝΟΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ!
        Ή ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙΣ ΚΑΛΑ... Ή ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ... Ή ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ Η ΔΗΣΥ ΘΑ ΔΥΣΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΠΑΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΝΙΚΗΤΗ...
        ΠΑΝΤΩΣ ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... ΟΥΤΕ ΝΤΟΜΠΡΟΣΥΝΗ.... ΟΥΤΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!!!!

        • Elda avatar
          Elda @ ΜΑΝΙΑ 28/05/2011 15:52:55

          Την αλήθεια την βλέπει κανείς όταν δεν φορά παρωπίδες και δεν είναι φανατικός κυρίως.
          Δεν διάβασες το μήνυμα μου ή δεν το κατάλαβες.
          Πρώτα - πρώτα δεν είμαι υποστηρικτής του Μητσοτάκη ούτε της πάλαι ποτέ νέας δημοκρατίας.Μια παλιά φίλη του περιοδικού Αντί είμαι που τυχαία έπεσα πάνω του.
          Στο όνομα της αλήθειας και του δικαίου δεν μπορείτε να ομιλείτε για αξιοπρέπεια και ντομπροσύνη τουλάχιστον όχι εσείς.Όταν δεν έχετε συνειδητοποιήσει ποιοί είστε , ποιός είναι ο Μητσοτάκης , ποιό κόμμα είναι το ΔΗΣΥ , από που προέρχεται και με ποιούς στελεχώνεται , τότε μιλάμε για πολιτική ρυπαρότητα.Τον τίτλο του ο Μητσοτάκης τον κατάκτησε με το σπαθί του και με τους αγώνες του , και το να γίνεται δεκτός από άλλα κόμματα με ενθουσιασμό τιμά και τον ίδιο και το κόμμα του , παρ' όλο που του έχετε φερθεί ελεεινά .

          • MANIA avatar
            MANIA @ Elda 28/05/2011 19:50:51

            ΤΟΝ "ΤΙΤΛΟ" ΤΟΥ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ!) ΤΟΝ ΟΦΕΙΛΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΔΩΣΑΜΕ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΙΣΩ!
            ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ "ΕΠΙΤΙΜΟΣ" (ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ!) ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΠΟΙΗΘΕΙ.
            ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ΕΝΟΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ!
            ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ!!!!
            ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΦΕΡΘΕΙ ΕΛΕΕΙΝΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ... ΕΠΕΙΔΗ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΝΙΑ... ΔΕΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΚΑΝ... ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ!

          • Elda avatar
            Elda @ MANIA 28/05/2011 20:38:40

            Θα με κάνεις να χάσω το χιούμορ μου ...
            Κάθε ένας μπορεί να στηρίζει κάθε τι που θεωρεί ότι είναι θετικό και να επικροτεί πράξεις άλλων πολιτικών που τις νομίζει εποικοδομητικές.Αυτό είναι πολιτικός πολιτισμός.Κανένας δεν κατέχει την απόλυτη αλήθεια.Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές.
            Στο θέμα μας ο Μητσοτάκης δανείζει το όνομά του και την ιστορία του (επιτυχίες της ν.δ. ) σε ένα κόμμα που έχει ξηλώσει κάθε τι που έχει σχέση με αυτόν και με την πάλαι ποτέ νέα δημοκρατία .Θέλετε και το χρησιμοποιείτε ,διαφορετικά θα είσασταν χωρίς ιστορία ,απλά το κόμμα της πολιτικής άνοιξης .Αποποιηθείτε το όνομά του και δείξτε ποιοί πραγματικά είστε .
            Τέλος πάντων σας συμφέρει,χάρη σας κάνει και λίγος σεβασμός δεν βλάπτει .Έτσι κι αλλιώς στην ηλικία που είναι δεν απειλεί κανέναν.
            Μπορεί να λέτε ό,τι μυαλά υπάρχουν , όμως το μαγαζί έκλεισε ..

          • MANIA avatar
            MANIA @ Elda 28/05/2011 20:54:42

            ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΙΔΡΥΤΙΚΟ ΤΗΣ ΝΔ ΤΟΥ ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΥ Κ. ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΕ ΑΛΛΟΥ....

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/05/2011 11:35:40

    θεώ να τα μαζευει με το διχτυ.. οπςω οι καλογεροι παλια....
    να ειναι μεσα σαν τα ψαρια !!! ο πιλοτος να μην τραβαει επανω με τη μια το διχτυ φυσικα... ετσι κρεμασμενοι οπως ειναι και αιωρουνται, να τους παει μια βολτα απο
    - τον κηπο με τ αγγουρια
    - την αυλη με τα ποποδαχτυλα
    - το χωραφι με τα γαιδουραγκαθα
    - μια βούτα σε δεξαμενη με οινοπνευμα
    - μια δευτερη βουτα σε δεξαμενη με αλατι
    ειναι μακρια ο Αμαζονιος να τους περασει και απο κορκοδειλους... αλλα οκ
    και τελος να τους ποποχτυπησει πανω στο βραχο των Ιμιων για κανα μισαωρο...
    και εφοσον περασει στον Τουρκικο εναεριο χωρο στο καπακι... να τους παραδωσει εκει .... πεταγμα απο ψηλα!!

    Το δε φαποδιαστημοπλοιο ειδη εχει μπει σε τροχια Γης....!

    ΠΠ

  9. Aris. A avatar
    Aris. A 28/05/2011 11:45:31

    Μ.Ο

    Αυτό δεν είναι συνέδριο είναι καθυστερημένο πάρτυ γενεθλίων της Ντορίτας με προσκεκλημένους τα βαπτιστήρια.

    Μέχρι την Βασιλομήτωρ αποθέωσαν.

  10. spiros avatar
    spiros 28/05/2011 11:47:44

    1.Οι μεγάλοι σχολιαστέεεες δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιά γλώσσα μιλάνε για να κάνω μετάφραση ......
    2. Έχω μια απορία : γιατί λείπει από την εικόνα της οικογένειας ο ΓΑΠ ο νεώτερος; Μήπως υποθάλπτεις την συγκυβέρνηση;
    3. Η Εθνική ομοψηχία επετεύχθη Σύσωμη η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ αναλαμβάνουν την σωτηρία της Ελλάδας τύπου χούντας;

  11. TopGunZ avatar
    TopGunZ 28/05/2011 12:32:06

    Εγώ ένα σημείο μόνο αμφισβητώ, αυτό με τον δεινό ποδηλάτη ΓΑΠ. Την αλυσίδα την ξεχνάμε?

  12. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 28/05/2011 12:49:20

    ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΕΞΟΙΚΕΙΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ (ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΙΣΕΙ)ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΑΣΗΚΩΤΟ,ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΒΑ .

  13. Apatsi avatar
    Apatsi 28/05/2011 13:30:33

    Προς την αγαπητή Elda
    Αν σκεφτούμε μόνο το γεγονός ότι έχασε - ξεφτιλίστηκε από έναν μισοπεθαμένο Ανδρέα (γυάλινα κλουβιά, δύο 5λεπτες ομιλίες, κλπ) αυτό και μόνο σημαίνει κάτι. Και δεν ξεχνώ δυό πολύ σημαντικά πραγματάκια:
    1) Είναι κάτοχος βραβείου Ιπεκτσί. Για τους γνωρίζοντες, .......
    2) Είναι γνωστή η λατρεία του για παλιά μας αντικείμενα, τα οποία ανήκουν σε μουσεία και όχι σε ιδιωτικές συλλογές.
    ¨οσο για τους χειρισμούς σε άλλα Εθνικά Θέματα, αστα να πάνε στο διάολο. Ακόμα να τα ξεχάσουμε (εμείς και οι άλλοι) κι ας πέρασαν τόσα χρόνια. Άλλωστε αυτός στην ουσία εγκαινίασε τη γραμμή ΓΑΠ σε όλον τον περίγυρό μας.
    Όσο για την κορούλα του, η εικόνα της να προσπαθεί να πεί με παλμό κάτι το οποίο δεν πιστεύει, δεν νοιώθει, ήταν φανερό σε κάθε άτομο του καφενείου. Έπεσε γέλιο εκεί που μίλησε για τους κακούς της μεταπολίτευσης. Ζούσε φαίνεται σε κάποια γυάλα τόσα χρόνια και η επικοινωνία με τον έξω κόσμο ήταν ανέφικτη. Καιρός να προσγειωθεί, και ή να ζητήσει επανασύνδεση με τον χώρο που δεν μπόρεσε να αλώσει εκ των έσω ή να παρατήσει την πολιτική για ανθρώπους που έχουν μνήμη.

    • Elda avatar
      Elda @ Apatsi 28/05/2011 16:38:36

      Για να χρησιμοποιήσω τα λόγια σου η νέα δημοκρατία έχασε - ξεφτιλίστηκε και δεν τον έλεγαν Αντρέα. Γνωστά και χιλιοειπωμένα όλα τα άλλα .Έχεις δίκιο στο ότ,ι ο ΓΑΠ πολιτικά τον δικαίωσε.

  14. κακα avatar
    κακα 28/05/2011 15:16:40

    Ο δήμαρχος Π.Φαλήρου Διονύσης Χατζηδάκης, συνόδεψε τον ΄δράκουλα΄ στα εγκαίνια του μαγαζιού της κόρης του… Μόνιμος υποκόμος της αγίας οικογένειας ο Χατζηδάκης. Μια ζωή γλείψιμο.
    Ωραία στελέχη έχει η Ν.Δ στην γραμματεία αυτοδιοίκησης. Να τα χαίρεσαι Αντώνη…

  15. κακα avatar
    κακα 28/05/2011 15:38:00

    Στη Δημοκρατική Συμμαχία προσχώρησε ο δήμαρχος Παλαιού Φαλήρου Διονύσης Χατζηδάκης αποχωρώντας από τη ΝΔ.

    Μιλώντας στο ιδρυτικό συνέδριο του κόμματος, ο κ. Χατζηδάκης, ο οποίος ήταν μέλος της γραμματείας αυτοδιοίκησης της ΝΔ, τόνισε πως η Δημοκρατική Συμμαχία τον εμπνέει γιατί ζητά συνεννόηση.

    «Πιστεύω στην Ντόρα», σημείωσε χαρακτηριστικά ο δήμαρχος Παλαιού Φαλήρου χρησιμοποιώντας τα θερμότερα λόγια για την πρόεδρο του κόμματος.

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ κακα 28/05/2011 23:54:11

      Μεγάλη ἀπώλεια. Κλαίω.

  16. BLUE BLACK avatar
    BLUE BLACK 29/05/2011 01:44:24

    Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΡΧΗΓΟΣ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΧΘΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ.ΟΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ.ΠΗΡΕ ΤΟ ΧΡΙΣΜΑ ΣΤΗΡΙΞΕ ΑΝΟΙΚΤΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ.ΤΩΡΑ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΧΡΙΣΜΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΨΗΦΟΥΣ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ.ΑΚΟΥΣ ΜΑΝΩΛΗ?ΤΩΡΑ ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ GALLOP?

  17. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 29/05/2011 02:59:20

    Ωραίος!

  18. Penny Kondea avatar
    Penny Kondea 29/05/2011 16:07:34

    Penny Kondea Τα έλεγε ο Τρύφωνας αλλά ποιός τον άκουγε?? Όσο για τον κύριο Χατζηδάκη, ένα έχω να πω: Αν είχε ο γάϊδαρος ντροπή, θα εφόραγε βρακί!!!!
    πριν από μία ώρα περίπου ·