02/05/2009 08:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εμπρός για το Ευρωπαϊκό

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2009 09:56:17

    Καλημερα και καλο μηνα σε ολους/ες.

    ΕΙμαι Γαυρος, να συγχαρω τον Παναθηναικο για τη χτεσινη του νικη, την οποια αξιζε εστω και με 1 καλαθι.

    Την Κυριακη ολοι μαζι του να φερουμε αλλο ενα Ευρωπαικο στην Ελλαδα.


    ΠΠ

  2. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 02/05/2009 10:02:53

    Καλημέρα ΠΠ,
    Είμαι βάζελος και θέλω να συγχαρώ τον Ολυμπιακό, γιατί έχει γίνει πάλι η ομάδα που αξίζει να βλέπουμε.

  3. αντί avatar
    αντί 02/05/2009 10:53:02

    Ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, όπως και το Μπαρτσελόνα - ΤΣΣΚΑ, αλλά ο ΣΚΑΙ ήταν απαράδεκτος!

    Οι σχολιαστές και οι ρεπόρτερ ήταν γαύροι και δεν μπορούσαν να φερθούν επαγγελματικά.
    Και το χειρότερο με το που σφυρίζεται η λήξη έβαλε διαφημίσεις για 10 τουλάχιστον!!
    Επιστρέφουν μετά τις διαφημίσεις σε ένα άδειο γήπεδο, σχολιάζοντας για 1-2 λεπτά άσχετα πράγματα και μετά ξαναέβαλαν διαφημίσεις για άλλα 10 λεπτά!!

  4. ariel avatar
    ariel 02/05/2009 10:54:39

    Καλημέρα και καλό μήνα. Είμαι βαζέλα και καμαρώνω την ομάδα μου. Στο μπάσκετ όχι στο ποδόσφαιρο, αυτό είναι λυπημένη ιστορία. Ελπίζω να έχει καλή επιτυχία αύριο, να φέρουμε την κούπα και πάντα τέτοια. Μπράβο και στον Ολυμπιακό, γιατί χαιρόμαστε να έχουμε δυνατούς αντιπάλους. Ευχαριστούμε για τις ευχές από τους γαύρους, αυτή η συμπεριφορά τους τιμά.

  5. ariel avatar
    ariel 02/05/2009 10:57:07

    @4
    Αντι δεν είναι πρώτη φορά η συμπεριφορά του Σκαϊ. Εχει γίνει και σε άλλους αγώνες. Συχώρεσέ τους όμως, πικραμένοι άνθρωποι ήταν, ο δε σταθμός, φαντάζεσαι τι μάζεψε από διαφημίσεις? Αρκέσου στη χαρά της νίκης.

  6. fantomas avatar
    fantomas 02/05/2009 11:01:48

    ελπιζω ο Factorx να γραψει κατι και μετα τον τελικο ποδοσφαιρου!!!!

  7. sixtir avatar
    sixtir 02/05/2009 11:14:10

    ευτυχώς που υπάρχει τρόπος μέσω μπάσκετ να εκτονώνονται οι βάζελοι ,γιατί στο τέλος θα γίνουν ψυχάκηδες.
    Ρωτάω τώρα εσας τους αδέκαστους και αντκειμενικούς βαζελους το ίδιο μάτσ, με την ίδια απόδοση ,εαν γινόνταν στην Ελλάδα με Ελληνες διαιτητές πόσους πόντους υπέρ του βάζελου θα τελείωνε ?εγω πιστεύω τουλάχιστον 10 πόντους ,
    Αυτά για να μαθαίνουμε και να βλέπουμε και κάτι και ενώ οι πραγματικές διαφορές είναι στις λεπτομέρειες να αντιλαμβανόμαστε πως στην Ελλάδα κάποιο αλλάζουν τα πραγματικά δεδομένα
    Ισως κάποιος να πεί ρε φίλε και για το τόπι τι λές? αντί απάντησης ρωτάω πιστεύετε οτι στο τόπι υπάρχει άλλη ομάδα στο επίπεδο του γαύρου ? όπως υπάρχει στο μπάσκετ αντίστοιχα ο γαύρος στο επίπεδο του βάζελου? αν ναί τότε ισχύουν τα ίδια ,άν όχι ας ανεβούν επίπεδο και οι άλλοι και μιλάμε

    ΑΥΤΆ.ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΑΔΑ ΚΥΡΙΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ,ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ Κ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΤΥ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΞΕΝΗ ΟΜΑΔΑ Ο ΓΑΥΡΟΣ.

  8. F avatar
    F 02/05/2009 12:00:18

    Τὸ πνευματικῶς ἀνάπηρο παιδάκι τοῦ φαρμακοτρίφτη ἄλλα γράφει ὅμως στὴν "πράσινη"...

  9. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 02/05/2009 12:37:59

    Ευτυχώς, υπάρχει ένα άθλημα στο οποίο νιώθω πραγματικά μεγάλος σαν ομάδα.
    Μπορώ να έχω την «μεγαλοψυχία» να συγχαρώ ειλικρινά, μέσα από την καρδιά μου, τον Ολυμπιακό. Και σε καμία περίπτωση δεν το λέω αυτό για να μειώσω ύπουλα την εμφάνιση του αντιπάλου, λέω αυτό που σκέφτομαι. Μου κόπηκε το συκώτι, ειδικά προς το τέλος. Όταν τελείωσε και σφύριξε η λήξη, αυτομάτως έκανα το σταυρό μου με ανακούφιση (χωρίς πλάκα). Ακόμη και αν κέρδιζε ο Ολυμπιακός θα ήταν δικαιότατο γιατί ο τρόπος που είχε κολλήσει πάνω στο σκόρ σαν βεντούζα και ένιωθα κάθε τρεις και λίγο το έδαφος να τρίζει, έδειξε πολλά.

    (Στο ποδόσφαιρο άστο. Είμαστε να μας κλαινε ενυδρεία και ιχθυοκαλλιέργειες.)

  10. Σπύρος avatar
    Σπύρος 02/05/2009 12:59:04

    Για να αντιστρέψω το ρητό:H Aξία τού Νικητή δίνει Αξία στον Ηττημένο.
    Επιτέλους δύο ομάδες που τιμησαν το άθλημα και οπου επίσης τά χουλιγκάνια έκαναν μόκο ..
    Παρότι γαύρος εύχομαι νίκη τού ΠΑΟ στον τελικό.

  11. Κ.Μ. avatar
    Κ.Μ. 02/05/2009 14:58:04

    Πανηγύρισε η "Πράσινη" των Γιαννακόπουλων, όταν ο Ολυμπιακός έχασε στο UEFA. Είχε τίτλο "Φτου,σας. Δε βρέχει. Σας φτύνουν", όταν ο Παναθηναϊκός αποκλείστηκε από τον Πανσερραϊκό. Σήμερα, έχει τίτλο "Σκασμός πελάτες". Το αβυσαλέο κόμπλεξ δεν κρύβεται. Τι κρίμα να έχει αυτούς ιδιοκτήτες μια τόσο μεγάλη ομάδα. Οι άνθρωποι είναι τόσο κοντοί!

  12. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 02/05/2009 15:02:57

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΣΦΠ.
    Η ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΩΝ.
    ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ.ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΑΨΟΓΟΙ.
    ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΟΥΠΕΡ,ΟΥΤΩΣ η ΑΛΛΩΣ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.
    ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΑΡΑΦΩΝΙΑ Ο ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΙΖΕΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ.
    ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΓΕΜΑΤΕΣ ΤΣΕΠΕΣ(ΔΙΚΑΙΩΣ)ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΣΤΗ ΛΙΘΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ..

  13. Σπύρος avatar
    Σπύρος 02/05/2009 15:11:55

    O Παπαλουκάς θύμισε τούς Αλβέρτη-Οικονόμου οταν πανηγύριζαν στον τελικό με Μπανταλόνα.
    Τέτοιες δηλώσεις Ολυμπιακοφροσύνης δέν χρειάζονται και δέν σημαίνουν απολύτως τίποτα.

  14. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2009 15:35:49

    Προσωπικα μου ερεσε η δηλωση τοπυ Παπαλουκα διοτι..

    Ηταν ΕΝΤΙΜΗ.

    Σεβομαι τις εντιμες αποψεις ειδικα απο αθλητες με προσωπικοτητα και οχι τις πιστας.

    ΠΠ

  15. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 02/05/2009 15:51:48

    Άραγε η δήλωση ήταν αποτέλεσμα εντιμότητας, συμπλέγματος ή δημοσίων σχέσεων;

  16. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2009 16:05:11

    Εντιμη. Αυτο πιστευει αυτο λεει. Δε χαιδευει αυτια για Δ Σχεσεις.

    Απλα.

    ΠΠ

  17. αντί avatar
    αντί 02/05/2009 16:14:48

    Έντιμη ή όχι η δήλωση, το γεγονός είναι ότι φανατίζει!

    Υπάρχει η καλώς εννοούμενη καζούρα που γίνεται μεταξύ φίλων που είναι Παναθηναϊκοί και Ολυμπιακοί και υπάρχει και ο φανατισμός και το μίσος.

    Έχω εντυπωσιαστεί με τους φιλάθλους του Ολυμπιακού που λένε ότι θα υποστηρίξουν τον Παναθηναϊκό στον τελικό! Δείχνει επίπεδο και ανωτερώτητα και ομολογώ ότι σε περίπτωση που νικούσε ο Ολυμπιακός δεν θα μπορούσα να τον υποστηρίξω.

    Μακάρι να ξεπεράσω και εγώ το δικό μου πάθος και μακάρι να ήταν και οι υπόλοιποι φίλαθλοι σαν τους φίλους του Ολυμπιακού που σχολίασαν παραπάνω.

  18. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 02/05/2009 16:17:25

    Μου αρέσει η σιγουριά σου.
    Και εάν είναι έτσι, ουδέν μεμπτόν.
    Το ερώτημα είναι τι τον έκανε να εκτιμάει και να προτιμάει περισσότερο την ΤΣΣΚΑ από τον ΠΑΟ;
    Τι πιστεύεις;

  19. zapata avatar
    zapata 02/05/2009 16:39:08

    5 xronia epaixe ekei, ki egw to idio tha ekana. (o zapata einai panathas)

  20. tiramola avatar
    tiramola 02/05/2009 19:22:41

    Φόρτσα ΠΑΝΑΘΑ για το 5ο Ευρωπαικό!!!!!!!
    Χάρηκα για την ομάδα μου , μπράβο και στον Ολυμπιακό που έχει γίνει και αυτός πολύ δυνατός!
    Διαφορετικά τα μεγέθη αλλά...
    ΜΠΑΣΚΕΤ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ , η μέρα με την νύχτα...

  21. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 02/05/2009 21:46:16

    @ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ
    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Ο ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΕΝΤΙΜΟΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ.
    ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΠΑΟ ,ΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ,ΜΕ ΟΠΟΙΑ ΦΑΝΕΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΙΞΕ,ΗΤΑΝ ΜΟΝΙΜΑ ΧΑΜΕΝΟΣ.
    ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ..

  22. Saloniciano avatar
    Saloniciano 02/05/2009 21:52:48

    Εγώ πάντως είμαι με την ΤΣΣΚΑ!

    Είναι ο τρόπος μου να ανταποδώσω την κρυάδα, την αδιαφορία και την αντιπάθεια που εισπράττω διαρκώς ως Θεσσαλονικιός από τους περισσότερους Αθηναίους.

  23. ariel avatar
    ariel 03/05/2009 00:55:39

    @25 Φίλε Σαλονικιέ
    κάνεις λάθος. Εμείς την Θεσσαλονίκη την αγαπάμε. Εσείς μάλλον ζηλεύετε την Αθήνα. Το πρώτο έτος του Πανεπιστημίου, το έκανα στην Θεσσαλλονίκη και μετεγράφηκα εδώ λόγω καταγωγής μου από την Αθήνα στο δεύτερο έτος. Δεν φαντάζεσαι τι άκουγα από συμφοιτητές. Το παρατσούκλι μου ήταν "η βρωμοΑθηναία". Εγώ πάντως την πόλη σου την λατρεύω. Πήγα πριν λίγους μήνες και έμεινα για αρκετό καιρό και δεν την χόρταινα. Μην ρίχνεις σε εμάς λοιπόν το δικό σας κόμπλεξ, έχεις άδικο.

  24. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 03/05/2009 01:08:16

    Makari na yparxei analogos andagonismos sto podosfairo,alla simera kai ...moni na epaize i AEK pali tha echane.

    Afto ex'allou einai pou kanei kako ston Olympiako stin Evropi.I elleipsi andagonismou entos synoron...

  25. αντί avatar
    αντί 03/05/2009 01:28:31

    @27

    Κακό στον Ολυμπιακό για την Ευρώπη κάνει και η παράγκα που τόσα χρόνια κυριαρχεί και ενώ η ομάδα του είναι το ίδιο άθλια με του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ, οι φίλαθλοί του παραμυθιάζονται ότι παίζουν μπάλα και χάνουν τα αυγά και τα καλάθια εκτός συνόρων.

  26. Saloniciano avatar
    Saloniciano 03/05/2009 01:37:06

    @26

    Θα μου επιτρέψεις να έχω άλλη άποψη για το πόσο αγαπάτε τη Θεσσαλονίκη οι Αθηναίοι. Όχι όλοι, οι περισσότεροι.

    Όσο για το αν ζηλεύουμε ή αν έχουμε κόμπλεξ, εσύ αυτό κατάλαβες;

    Έχεις συνειδητοποιήσει ότι το κύμα ευφορίας που σας τρέλλανε εκεί κάτω από το 97 ως το 04 με τους Ολυμπιακούς, εμάς εδώ ούτε που μας άγγιξε;

    έχεις συνειδητοποιήσει ότι όσο στην Αθήνα άνοιγε το ένα εστιατόριο με 100 ευρώ το κεφάλι μετά το άλλο, στη Θεσσαλονίκη έκλεινε η μία βιομηχανία μετά την άλλη; 20.000 άνεργοι μόνο τα τελευταία 5 χρόνια! Φαντάζεσαι να είχατε 100.000 ανέργους σε 5 χρόνια στην Αθήνα τι θα είχε γίνει;

    Δεν είναι θέμα κόμπλεξ.

    Δεν με νοιάζει αν η Αθήνα είναι καλύτερη από τη Θεσσαλονίκη, ας είναι.

    Αυτό που με πειράζει είναι που η Αθήνα γίνεται καλύτερη ΣΕ ΒΑΡΟΣ της Θεσσαλονίκης και όλης της υπόλοιπης Ελλάδας. Μη νομίζεις ότι μόνο η Θεσσαλονίκη γκρινιάζει. Και η Κρήτη γκρινιάζει, και η Κέρκυρα...

    Και σαν να μη φτάνει που πατάτε πάνω μας για να αναπτυχθείτε, και που μας βρίζετε από πάνω, θέλετε να υποστηρίζουμε και τις ομάδες σας (άλλες μαύρες τρύπες δημοσίου χρήματος κι αυτές) όταν παίζετε στο εξωτερικό.

    Ε λοιπόν όχι, Ρωσσία και πάλι Ρωσσία.

  27. ariel avatar
    ariel 03/05/2009 11:31:08

    @29
    Εχεις αρκετό δίκηο, όχι όμως σε όλα. Αλλο γκρινιάζουν και αλλού άλλο μισούν. Εδώ βγαίνει ο ανεκδιήγητος νομάρχης σας, με σύνθημα πόλεμος Βορείων - Νοτίων. Ασφαλώς πρέπει να ενισχυθεί όχι μόνο η Θεσαλονίκη αλλά όλη η επαρχία. Βέβαια στην Αθήνα είναι μαζεμένη η μισή Ελλάδα. Και εμείς που δεν έχουμε ρίζες αλλού, δεν μπορούμε να φύγουμε. Μακάρι να γινόταν αποκέντρωση να ανασάνουμε κι'εμείς λίγο. Οσο για τις "ομάδες" μας στο εξωτερικό, υποτίθεται πως στηρίζετε Ελλάδα και όχι ομάδα. Αν δεν θέλετε δικαίωμά σας. Οσο για το Ρωσία και πάλι Ρωσία, λυπάμαι που το λές. Εσύ χάνεις όχι ο ΠΑΟ













    χετε δικές σας και μάλιστα πολύ καλές.Κατά πάντα τα λοιπά φίλοι και όχι εχθροί.

  28. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 03/05/2009 20:54:03

    ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΕΝΑ ΕΝΑ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΞΕΦΥΤΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ ΤΟΥ ΚΟΜΠΛΕΞ.
    ΠΡΩΤΑ Ο ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ,ΜΕΤΑ Ο ΜΠΟΥΡΟΥΣΑΚΟΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΑ ΔΕΚΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΟΥ ΚΙ ΗΘΕΛΕ ΟΠΩΣ ΔΗΛΩΣΕ ΝΑ ΠΛΑΚΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΠΑΔΟ ΣΤΟ ΞΥΛΟ.
    ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΤΟΥ ΕΣΤΡΙΨΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΗ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟ.
    ΗΣΥΧΑ ΜΠΟΥΡΟΥΣΑΚΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΚΚΙΝΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ..