09/11/2011 17:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εμπλοκή με τον Πετσάλνικο

Το θρίλερ συνεχίζεται. Μετά την απόρριψη του Κακλαμάνη από στελέχη του ΠΑΣΟΚ, άλλα στελέχη απορρίπτουν τώρα τον Πετσάλνικο. Γι αυτό αναβλήθηκε για μια ώρα η συνάντηση Παπούλια - Παπανδρέου. Ο Παπανδρέου πάει τώρα να τους πείσει.

Αν δεν πεισθούν για τον Πετσάλνικο, επανέρχεται η λύση Κακλαμάνη. Εκτός αν οι παπανδρεϊκοί υποχωρήσουν και παραδώσουν την εξουσία στον Βενιζέλο.

Yπουργοί, βουλευτές και στελέχη εκπλιπαρούν σχεδόν τον Παπανδρεόυ να μην προχωρήσει σε αυτή την επιλογή, θεωρώντας ότι θα τον εκθέσει ανεπανόρθωτα τον ίδιο το ΠΑΣΟΚ και την  χώρα στο εξωτερικό, ενώ εκτιμούν ότι θα δικαιωθεί ο Αντώνης Σαμαράς για τη στάση που κράτησε. Ταυτόχρονα εκτιμούν ότι δεν πρόκειται να σταθεί μια τέτοια κυβέρνηση, ούτε να φέρει σε πέρας το δύσκολο έργο, που έχει μπροστά του.

Η θέση της ΝΔ, που δικαιώνεται για την στάση της, σταθερή: "Βρείτε τα να τελειώνουμε".

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δημητρης avatar
    Δημητρης 09/11/2011 17:30:37

    Δεν την αφήνει η μαμά του;

  2. Πετρος avatar
    Πετρος 09/11/2011 17:34:04

    ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ΜΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ
    ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ
    ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΣΤΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΠΑΣΟΚΕΜΟΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΑΛΛΟΥ

    ΥΣ
    ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ

  3. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 09/11/2011 17:34:11

    Πολύ πατάτα τελικά το σήριαλ. Α ρε ΓΑΠ, για τίποτα δεν είσαι

  4. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 09/11/2011 17:35:33

    τι θα πει βρειτε τα να τελειωνουμε? δηλ.η νου δου δεχεται για πρωθυπουργο τον βενιζελο? ή οποιον βαλει το πασοκ? σοβαροτης μηδεν

  5. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 09/11/2011 17:37:36

    Πολύ γέλιο !!!
    Πολύ κλάμα στους νταβατζίδες !
    Ε ρε και πάμε σε εκλογές πριν το 2012...

  6. Mara avatar
    Mara 09/11/2011 17:37:53

    ANTΩΝΗ ΣΤΕΙΛΕ... ΤΟΥΣ
    ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

    (Η συμμορία ψάχνει λύση... που θα την κρατήσει στην εξουσία, για καιρό... Δεν θα ξεμπλέξουμε εύκολα...)

  7. Πρέσβης avatar
    Πρέσβης 09/11/2011 17:38:15

    Δεν ξέρω αν είναι για γέλια ή για κλάματα, προφανώς οι κύριοι του ΠΑΣΟΚ δεν μπορούν να συμφωνήσουν σε κανένα πρόσωπο...αλλιώς δεν εξηγούνται όλα αυτά τα καραγκιοζιλίκια

  8. axis avatar
    axis 09/11/2011 17:38:39

    Αν τελικά μπει ο Πετσάλνικος θα γελάσει ο κάθε πικραμένος...

  9. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 09/11/2011 17:39:49

    Ούτε στο Dumb & Dumber τέτοια φάση...

  10. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 09/11/2011 17:39:55

    Θα έχουμε ενα πρώην που λάτρευω το κανό και ενα νυν που κανει σκι...
    Ταλεντάρες !
    Φιλιά στο παλαιό πασοκ αχαχαχαχ

  11. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 09/11/2011 17:40:31

    Ο Πετσάλνικος είναι ο εισηγητής για τον κεφαλικό φόρο αν δεν κάνω λάθος.
    Και ο Σαμαράς θα τον στηρίξει...
    Τα θερμά μου συγχαρητήρια στους συμβούλους του κου Σαμαρά.

    • gloup avatar
      gloup @ Θοδωρής 09/11/2011 18:11:39

      Λάθος κάνεις βρε παιδί μου, σε όλα.

      πρόεδρος της Βουλής είναι, δεν είναι εισηγητής ,

      ο Σαμαράς περιμένει το πασόκ να ξεσκαρτάρει τα του οίκου του και όσο το πασόκ καθυστερεί τόσο ξεσκεπάζεται τι σοϊ κόμμα είναι, νομίζεις ότι δεν έχουν καμία συνέπεια όσα γίνονται αυτον τον καιρό;

      τι δουλειά έχουν οι σύμβουλοι του Σαμαρά με το πασόκ που βρίσκεται ενώπιον της νομοτελειακής και ιστορικής του διάλυσης;

      ξυπνάτε λίγο βρε παιδιά... το πασόκ δεν δίνει πλέον δανεικά και αγύριστα.

  12. sintonistis avatar
    sintonistis 09/11/2011 17:41:00

    λογω ελλειψης ενδιαφερομενου, κανω την καρδια μου πετρα , και παραμενω πρωθυπουργος της χωρας..............................................

    • sintonistis avatar
      sintonistis @ sintonistis 09/11/2011 19:09:33

      ερχεται πιο κοντα το σεναριο αυτο

      • sintonistis avatar
        sintonistis @ sintonistis 09/11/2011 19:11:04

        να παραμεινει ο Παπανδρεου πρωθυπουργος!!!!!!!!!!!!!!!

  13. NONOS avatar
    NONOS 09/11/2011 17:46:27

    Γινεται χαμος στο ΠΑΣΟΚ σφαζονται οι λεβεντες........α ρε αχρηστοι παντα το κομμα πανω απ την πατριδα ηταν.........τι να περιμενει πλεον ο λαός οταν για την επιλογη ενος προσωρινου προσωπου εκανε ο ΓΑΠ

  14. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 09/11/2011 17:48:13

    Ρε μήπως το πάνε λάου - λάου για να μην φύγει ο ΓΑΠ;

  15. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 09/11/2011 17:49:11

    Τελικά έτσι όπως εξελίσσονται τα πράματα, αυτή η ιστορία της συγκυβέρνησης θα κάνει περισσότερο κακό στο πασοκ παρά σε μας. Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι το δημοψήφισμα ήταν μπλόφα του ΓΑΠ για να φέρει τον Σαμαρά σε δύσκολη θέση, του έχει γυρίσει μπούμεραγκ.

  16. Γιώργος msn avatar
    Γιώργος msn 09/11/2011 17:51:32

    Ντροπή ρε γαμώτο!
    Αν δεν μπορείτε μην παραμυθιάζετε τον κόσμο, μείνετε στη κυβέρνηση με τη ψήφο εμπιστοσύνης που πήρατε και όταν έρθει η ώρα θα σας ρίξουν οι πολίτες "με το κλασικό μαύρισμα" στην κάλπη.
    Αφού έτσι και αλλιώς εκεί πάει το πράγμα.
    -Δημοψήφισμα δεν έγινε
    -Εκλογές μέσα στο 2011 αποφεύχθηκαν οριστικά
    -Ψήφο εμπιστοσύνης πήρατε

    Ε... ας τελειώνει και το άλλο παραμυθάκι, έτσι και αλλιώς σε 20 περίπου μήνες νομοτελειακά πάμε σε κάλπες.
    Ούτε στα σήριαλ του Φώσκολου τέτοιο γαϊτανάκι...

  17. Orestios avatar
    Orestios 09/11/2011 17:51:39

    Πετσαλνικος??????????????/

    αχαχαχαχαχαχαχαχα
    Σπίτσλες

  18. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 09/11/2011 17:54:04

    ΘΛΙΒΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΚΡΑΤΟΥΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ; ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙ;ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΥΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΧΙ ΤΙ ΚΟΜΜΑ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΑΥΡΟ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΟΚΑΘΕ ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ.

  19. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 09/11/2011 17:55:28

    Παμε ένα στοιχηματάκι, ότι ο ΓΑΠ δεν θα φύγει ούτε σήμερα; Δεν τον βλέπω τον κατσικωμένο.

  20. man8os avatar
    man8os 09/11/2011 18:03:40

    Πρεπει και ο Σαμαρας να κανει διαγγελμα στο εθνος. Αμεσσα να μην μεινει αναπαντητος ο ΓΑΠ.

  21. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/11/2011 18:05:34

    Απίστευτο γέλιο... βλέπετε τι θα χάσουμε όταν ξεφορτωθούμε το ΠΑΣΟΚ;

  22. W avatar
    W 09/11/2011 18:26:00

    Αντώνη μην παίρνεις μέρος σε αυτό το καραγκιοζηλίκι.

    Πες όχι στον Πετσάλνικο.

    Για τον Θεό.

  23. "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
    "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 09/11/2011 18:38:24

    Αυτά τα συγκινησιακά και τα πατριωτικά, να μας τα πει στην απολογία του προκειμένου να μετριαστεί η ποινή του!
    Μέσα σε δύο χρόνια διέλυσε τη χώρα και τώρα δε βρίσκεται κανένας να κυβερνήσει αυτό το μπάχαλο!

  24. Y. avatar
    Y. 09/11/2011 19:22:16

    ...Ώρα 7.20μμ (Τετάρτης): πρωθυπουργός της χώρας, ακόμα ο ΓΑΠ

  25. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 09/11/2011 19:23:12

    Παράταση πασοκικής ζωής για να εξαφανίσουν τα ίχνη του εγκλήματος.
    Το έγκλημά τους όμως δεν παραγράφεται γιατί είναι πολύ βαρύ.
    ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΞΑΣΤΕΡΙΑ , ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΛΕΒΑΡΙΣΕΙ....

    • φωνη avatar
      φωνη @ Απλή σκέψη 09/11/2011 19:26:54

      Πότε θα φλεβαρίσει ????!!!!! :)