#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/05/2008 18:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εμείς παίρνουμε τα βουνά


[youtube Xev0G9ZACpA] 



«100 Α4 ΜΜ  +  50  ΧΔ4 + 20  Α5@ > + 150 Α5 περνάει, μην αφήσεις». Τι σημαίνουν αυτά τα παράξενα; Πρόκειται μήπως για κάποιον τύπο υπολογισμού κερδών από δομημένα ομόλογα; Για μια μαθηματική συνάρτηση που θα μας αποκαλύψει κάποιον κρυμμένο θησαυρό για να μην πεθάνουμε από την πείνα;  Δεν είναι παρά σημειώσεις για μια από τις ειδικές διαδρομές του 55ου Rally Acropolis που θα διαβάζει σε λίγες ημέρες ο συνοδηγός στον οδηγό του πληρώματος του http://www.antinews.gr/ και σημαίνει:  «100 μέτρα για αριστερή στροφή  τετάρτης ταχύτητας και μείνε στο εσωτερικό της στροφής και 50 μέτρα για δεξιά στροφή τέταρτης ταχύτητας που δεν φαίνεται επειδή είναι «κρυμμένη» και 20 μέτρα για αριστερή στροφή πέμπτης που είναι διαρκείας και κλείνει στο τέλος και  150 μέτρα για αριστερή στροφή πέμπτης, που «περνάει» , δηλαδή μπορείς να την περάσεις με πέμπτη και μην αφήσεις το γκάζι γιατί θα είσαι κότα». Αυτά περίπου θα συμβαίνουν από την επόμενη Παρασκευή 30 Μαΐου ως την Κυριακή 1 Ιουνίου στο cockpit του Mitsubishi Evo 9, με το οποίο θα πάρουν μέρος στο 55ο Rally Acropolis δυο από τους factorx: o Πάνος Ζήσης με συνοδηγό του έναν από άλλο που γέρασε, αλλά μυαλό δεν έβαλε. Μέχρι τότε δείτε στο DVD το εσωτερικό ενός άλλου αγωνιστικού με τον «θεό» Juha Kankunen στο τιμόνι. Για να πάρετε μια ιδέα από το κλίμα και γιατί αυτό το άθλημα μας αρέσει. Επειδή πρέπει να τα κάνεις όλα στο όριο. Και ή «το έχεις», ή «δεν το έχεις». Μετριότητες δεν χωρούν. Δεν θα πάμε βέβαια σαν τον Γιούχα, αλλά θα προσπαθήσουμε να ξεπεράσουμε τα δικά μας όρια, για μια ακόμα φορά. Αυτός άλλωστε δεν είναι ο στόχος σε όλα; Ευχαριστούμε την PUMA HELLAS που πίστεψε στον Πάνο και τον υποστηρίζει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. syntaksiouxos avatar
    syntaksiouxos 25/05/2008 18:38:05

    «100 Α4 ΜΜ + 50 ΧΔ4 + 20 Α5@ > + 150 Α5 περνάει, μην αφήσεις».

    Δεν τη διάβασες όπως ακούγεται, με τη μετάφραση μπερδεύεται ο κόσμος, νομίζει ότι συζητάτε πολλά.
    Πες το όπως ακούγεται:
    "Εκατό, τέταρτη αριστερή μούρη μέσα και πενήντα χάνεται σε τέταρτη δεξιά και είκοσι πέμπτη αριστερή διαρκείας στο τέλος κλείνει, και εκατόν πενήντα πέμπτη αριστερή περνάει, πάτα μήν αφήνεις"

  2. Lancia avatar
    Lancia 25/05/2008 18:49:07

    Θα μπορούσες να ανεβάσεις και το άλλο φοβερό βίντεο την ανάβαση του Μπλόμκβιστ με το Peugeot Rally 205 αν δεν κανω λάθος που οι πίσω ρόδα έγλειφε τον γκρεμό.

  3. Factorx avatar
    Factorx 25/05/2008 18:52:24

    1.@syntaksiouxos : Σωστός. εχουμε πείρα βλέπω
    2.στον ανώνυμο. Όπως έλεγε και ο Αινσταιν δυο πράγματα δεν έχουν ορια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία

  4. Factorx avatar
    Factorx 25/05/2008 18:56:55

    @Lancia, μήπως ενοείς τον Βατάνεν στο Pikes Peak; http://www.youtube.com/watch?v=MSrDD3tcibU

  5. syntaksiouxos avatar
    syntaksiouxos 25/05/2008 19:32:12

    Trofeo Cinquecento, Starlet A5, Yaris Cup, Corolla A6, και σήμερα σκοποβολή και ...ποδήλατο (mountain bike, αγώνες open). Να είστε καλά, καλό δρόμο.

  6. Lancia avatar
    Lancia 25/05/2008 19:52:04

    Σωστά λές Factor τον Αρη Βατανεν εννοουσα μ αρεσουν οι παρατηρησεις διορθωνομαι χιχιχι!!!

  7. Vass avatar
    Vass 25/05/2008 20:36:58

    Σύντροφοι, τελικά ο ραλλόπληκτοι είναι πολλοί για να φιλοξενούνται σε ένα τέτοιο blog. Πάνο, καλό αγώνα και ελπίζουμε να σε δούμε από κοντά στο SP. Πάντως αναμένεται πολύς κόσμος (συνταξιούχοι, Νήπιοι, κλπ.) Κοίταξε να έχεις κάτι να κερνάς τους αναγνώστες σου!

  8. Factorx avatar
    Factorx 25/05/2008 20:43:38

    @Vass: τι εννοείς δηλαδή "σε ένα τέτοιο blog";
    Επειδή προβλέπω να έρχεται κόσμο στο Τατόι, λέμε να βρούμε κάποιο φτηνό catering για κεράσματα. Αν προλάβουμε. Κια άμα πάμε καλά το έχουμε κάνει τάμα: ΡΟΜΕΟ.΄
    Ούτως ή άλλως σκεφτόμαστε να οργανώσουμε ένα παρτάκι το καλοκαίρι για να γνωρισθούμε όλοι μας. Πλάκα δεν θα έχει;

  9. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 25/05/2008 21:43:51

    Κι εμείς εκεί θα είμαστε, με την σκέψη μας και τις ευχές μας για μια καλή θέση, την καλύτερη άν γίνεται.

  10. fantomas avatar
    fantomas 25/05/2008 22:01:52

    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΣΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ...
    ΔΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ !!!http://www.youtube.com/v/RGu45s1_QPU"

  11. na ta afisete afta avatar
    na ta afisete afta 25/05/2008 23:55:04

    re ante parte kana kinito ke kante mas figoura apovlakomeni mou fenete isaste

  12. Deltona avatar
    Deltona 26/05/2008 06:45:17

    Έκοψαν την διαδρομή του Λουτρακίου φέτος και μας τραβάνε στην μεγάλη διαδρομή στα Μπίσια...(μου ζητάς να πω για...αγώνες αλλά θα το κάνω κάποια στιγμή.)

  13. YiannisM avatar
    YiannisM 26/05/2008 07:41:01

    Καλή επιτυχία και flat out..

  14. Vass avatar
    Vass 26/05/2008 22:10:57

    Το Antinews για εμένα είναι πεδίο ενημέρωσης και ανάγνωσης θεμάτων πολιτικής. Που να ήξερα ότι ο διαχειριστής του είχε φάει πέτρα στο κεφάλι από αγωνιστικό σε φουρκέτα.

  15. Factorx avatar
    Factorx 26/05/2008 22:50:25

    Τι μαθαίνει κανείς περιδιαβαίνοντας στο διαδίκτυο...