#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/10/2012 15:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ελληνίδες στην πορνεία στην Ιταλία



"Ιερόδουλες από την Ελλάδα άρχισαν να φθάνουν στην Ιταλία, ως ένα ακόμη αποτέλεσμα της οικονομικής κρίσης" γράφει σήμερα η εφημερίδα της Ρώμης Ιλ Μεσατζέρο.  Ένα μέρος της "Ελλάδας της λιτότητας που επιβλήθηκε από την Ευρώπη αρχίζει να εξωθείται στα πεζοδρόμια που μέχρι τώρα μονοπωλούνταν από σπείρες οι οποίες εκμεταλλεύονται Ρουμάνες, Μολδαβές και Ουκρανές πεταλούδες της νύχτας", προσθέτει η ιταλική εφημερίδα.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες της εφημερίδας πρόκειται για μεμονωμένες περιπτώσεις: Ελληνίδες ιερόδουλες φέρονται να εντοπίσθηκαν σε δρόμους που οδηγούν στην Αιώνια Πόλη, προερχόμενες από την Ηγουμενίτσα και την Πάτρα. Περισσότερες βρέθηκαν στην ευρύτερη περιοχή του Μπάρι, στην κάτω Ιταλία, το πρώτο λιμάνι στο οποίο φτάνουν τα πλοία που σαλπάρουν από την χώρα μας.

"Πρόκειται για κοπέλες που δεν μπορεί κανείς να τις ξεχωρίσει εύκολα, διότι κάθονται μακριά από τις άλλες, σαν να μην θέλουν να εισβάλλουν στον χώρο των υπόλοιπων εκδιδόμενων γυναικών, μέχρι να βρουν τον δικό τους", ανέφεραν αστυνομικές πηγές.

Προς το παρόν ο αριθμός τους είναι μικρός, αλλά δεν αποκλείεται να σημειωθεί αύξηση.  Ακόμη δεν έχει διαπιστωθεί αν πίσω από το φαινόμενο αυτό, κρύβονται άνθρωποι του οργανωμένου εγκλήματος, αν οι εν λόγω Ελληνίδες έχουν πέσει στα δίχτυα αδίστακτων κακοποιών που εκμεταλλεύονται εκατοντάδες κοπέλες από την Ρουμανία.

«Η φτώχεια έχει ασύλληπτες συνέπειες και η πείνα μπορεί σίγουρα να αλλάξει εντυπωσιακά τους ανθρώπους», σημειώνει η Ιλ Μεσατζέρο.

http://www.ilmessaggero.it

ΣΧΟΛΙΑ

  1. xp avatar
    xp 19/10/2012 15:58:52

    Βουλγαρια ερχομαστε........

  2. Γιάννης avatar
    Γιάννης 19/10/2012 18:11:39

    Καλά το γράφετε: "Ελληνίδες" σε εισαγωγικά.
    Όποια εφημερίδα κι αν ανοίξετε, στις αγγελίες γάμων θα δείτε δεκάδες οφθαλμοφανώς λευκούς γάμους ώστε οι κοπέλλες από τη Μολδαβία, την Ουκρανία, την Αλβανία κλπ, να ελληνοποιηθούν και να "σενγκενοποιηθούν", για να κάνουν στη συνέχεια "διεθνή καριέρα".
    Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν Ελληνίδες πόρνες, αλλά τα κυκλώματα ευκολότερα εκμεταλλεύονται τις φτωχές γυναίκες τής Ανατολικής Ευρώπης.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Γιάννης 19/10/2012 19:45:28

      Ενώ οι Ελληνίδες, είναι... πλούσιες και δεν τις εκμεταλλεύονται, ε;

      Μάλλον ζεις εκτός τόπου και χρόνυ φίλε μου, ή δεν ρίχνεις μια ματιά γύρω σου για να δεις πού οδηγεί η ακραία φτωχοποίηση που επέβαλαν οι τροϊκανοί κατακτητές.

  3. diman avatar
    diman 19/10/2012 18:45:10

    Τα καλά των μνημονίων. Ξεκίνησαν οι Εξαγωγές.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ diman 19/10/2012 19:42:27

      Από τον Ιανουάριο το είχα προβλέψει:

      http://www.antinews.gr/2012/01/13/142907/

      Ούτε 9 μήνες δεν πέρασαν, και οι διεστραμμένες εντολές των ευρωναζί για την πλήρη εξαθλίωση της ελληνικής κοινωνίας επιβεβαίωσαν κατά το χειρότερο τρόπο τις προβλέψεις μου...

      • ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ avatar
        ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ @ Αυριανιστής 19/10/2012 22:09:34

        Η πλήρης εξαθλίωση της κοινωνίας προήλθε απο τους μέντορες των ελληνίδων κατα την διάρκεια της μεταπολίτευσης (http://himaira.blogspot.com/2012/04/22.html). Σου λέει, η άλλη με τέτοια συμπεριφορά προσκαλείται στην προεδρία της δημοκρατίας, γιατί όχι και εγώ;
        Η πρώτη κυρία μιας χώρας δίνει πάντα το σωστό παράδειγμα.

        Όπως αντιλαμβάνεσαι αυριανιστή, οι ''ευρωναζί'' βρήκαν την πόρτα ανοικτή (όπως οι τούρκοι το 1453).

  4. Kωστας Τ avatar
    Kωστας Τ 19/10/2012 19:38:05

    Δεν το πιστεύω,ότι γράφουν οι Ιταλοί είναι στο στυλ του Ρόμνει,φασιστικό και απαξιωτικό για την Ελλάδα!!! Δεν ξέχασαν ποτέ την συντριβή τους το 1940!!! Υπ'όψη ότι εκεί τα πάντα τα ελέγχει η μαφία!!!!

    • Afroditi P. avatar
      Afroditi P. @ Kωστας Τ 19/10/2012 20:11:23

      Μήπως δεν πιστεύεις ότι κάνουμε ΚΑΙ πολλές εξαγωγές σε καλά καταρτισμένο -επιστήμονες και στελέχη - εργατικό δυναμικό ?

      Και μάλιστα, μεταναστεύουν όχι μόνο πρός χώρες της Δύσης , αλλά και στη Μέση Ανατολή?

      Είπαμε, το Μνημόνιο λειτουργεί καλά, ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΕΞΑΓΩΓΕΣ!

    • ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ avatar
      ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ @ Kωστας Τ 19/10/2012 22:48:43

      Ναι, βέβαια.... Αυτά τα γράφουν γιατί ηττήθηκαν το '40.
      Και ο Μόντι συμμαχεί με την Μέρκελ για να μας εξαφανίσει απο τον χάρτη...

  5. DebbyTant avatar
    DebbyTant 19/10/2012 21:05:09

    Οι Ρουμανες κανουν καριερα στην ισπανια. Οι Ουκρανες στις τουρκια και ελλαδα. Το φιλοτιμο τις στελνει
    μακρια απ τη πατριδα. Οι ελληνιδες γιατι να διαφερουν. Εκτος κι αν η αναγκη ειναι μεγαλη

  6. ΛΙΝΑ avatar
    ΛΙΝΑ 20/10/2012 02:16:07

    Καλά, ξεχνάτε πόσα ελληνικά διαβατήρια μοιράστηκαν τα τελευταία 3 χρόνια σε αλλοδαπούς? Ο Ιταλός δημοσιογράφος, ή κάνει τον ηλίθιο ή στ'αλήθεια είναι, γιατί είναι γνωστό στην Ιταλία εδώ και χρόνια ότι Αλβανίδες και Ρουμάνες καμπαρετζούδες με Ελληνικές ταυτότητες, παριστάνουν τις Ελληνίδες , ανεβάζοντας έτσι και το κασέ τους στους βλάκες πελάτες τους! Αλλά και πράγματι να είναι Ελληνίδες κάποιες απ'αυτές, δεν σημαίνει πως και καλά λόγω κρίσης οι Ελληνίδες το γύρισαν στην πορνεία για να βγάλουν λεφτά και επέλεξαν και την Ιταλία ως τόπο εργασίας τους!! Την περίπτωση να ήταν ήδη πόρνες εδώ και καιρό στην Ελλάδα, πιθανότατα και πρεζάκια, καθοδηγούμενες μάλιστα από κυκλώματα σωματεμπόρων, που αποφάσισαν για να βγάλουν κι άλλα λεφτά εις βάρος τους να τις στείλουν κι έξω απ'την Ελλάδα, δεν σας περνάει απ'το μυαλό? Τί δηλαδή, είναι τόσο φυσικό μια κοπέλα επειδή εμεινε άνεργη να πάρει το superfast και να πάει στο Μπάρι για να ψωνίζεται στους κωλόδρομούς του?? Για να συνέλθουμε λιγάκι λέω εγώ!! Ο Ιταλός δημοσιογράφος ξέρει ότι οι ειδήσεις "απελπισίας" από Ελλάδα πουλάνε τελευταία γιατί τρομοκρατούν και τους Ιταλούς πολίτες, εμείς γιατί όμως το τρώμε το τυράκι??