#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/03/2009 16:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ελλάδα, σήμερα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Naruto avatar
    Naruto 20/03/2009 16:18:35

    Μηπως μιας και ολοι οι "κακοι" εχουν οπλα να αποκτήσουν και οι "καλοι" οπλα και μετα να παιχτει στο ποιος ειναι πιο τρελος μιας και η δικαιοσυνη φαινεται να εχει παει εκει που εχει παει και η αξιοκρατια?

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/03/2009 16:28:49

    Κουράστηκα να λέω το απλό: ότι η οπλοχρησία δηλαδή απαγορεύεται στην Ελλάδα μόνο στους νομοταγείς. Οι κακοποιοί έχουν όπλα αφού ούτως ή άλλως είναι παράνομοι ή κάνουν παρανομίες. Στην απαγόρευση του όπλου θα κολλήσουν; Άρα; Μήπως έφθασε η ώρα να επανεξεταστεί η οπλοκατοχή και η οπλοχρησία;
    Θά ήθελα να ξέρω. Ας βοηθήσει κάποιος. Στην Κρήτη που πάρα πολλά σπίτια διαθέτουν όπλα, η εγκληματικότητα τύπου διαρρήξεων, ληστειών κλπ. είναι στα ίδια επίπεδα με την υπόλοιπη Ελλάδα; Δεν αναφέρομαι βέβαια στα εγγενή χαρακτηριστικά αδικήματα που γίνονται παραδοσιακά στο νησί πχ ζωοκλοπή, βεντέτες κλπ.

  3. donaE avatar
    donaE 20/03/2009 16:35:42

    @ 2
    Γιατι σε τρελλαινει που λεει και ο Καββαδιας.

  4. (Α)θανάσης avatar
    (Α)θανάσης 20/03/2009 17:01:30

    Στην Κρήτη που πάρα πολλά σπίτια έχουν όπλα, κλαίνε και τους περισσότερους νεκρούς από αυτά...

    Η το έχεις κλειδαμπαρωμένο το ρημάδι οπότε στο ξαφνικό ΔΕΝ προλαβαίνεις να το ξεθάψεις, ή το έχεις κάπου πρόχειρα και το βρίσκει το παιδάκι σου, και μετά διάλεξε:
    - ξαπλώνει το αδερφάκι,
    - ξαπλώνει τη μαμά,
    - ξαπλώνεται το ίδιο...

    Αυτά τα γεμίζ'ο διάλος που έλεγε κι ο Χατζηχρήστος...
    Είναι να μην μπουκάρει η συμμορία Αλβανών σπίτι σου, άμα μπουκάρει, άστα...

  5. donaE avatar
    donaE 20/03/2009 17:13:27

    Οποιος ειχε σπιτι του οπλα,για καποιο λογο,καταλαβαινει και ποσο επικινδυνα ειναι.Εξ αλλου πρεπει να ξερεις να το χρησιμοποιεις,πραγμα καθολου διαδεδομενο.Ασε που μπορει να το χρησιμοποιησουν και αλλοι εναντιον σου,προτου προλαβεις.

  6. tony avatar
    tony 20/03/2009 17:23:40

    Τά όπλα για κάθε πρόβλημα που λύνουν δημιουργούν εκατό.
    Εαν υπήρχε μια σοβαρή δημοκρατία,θα υπήρχε μια σοβαρή οικονομία,που θα δημιουργούσε και μια σοβαρή αστυνομία.
    Τότε κανείς δεν θα χρειάζονταν όπλο.Το όπλο είναι ένα πανίσχυρο εργαλείο με τρομερές παρενέργειες.
    Πρέπει να το έχουν στα χέρια τους μόνο ειδικοί.
    Φαντάζεστε έναν μεθυσμένο μέ ένα πολυβόλο στο χέρι?
    Εάν δεν υπήρχαν οι παρενέργειες δεν θα είχαν απαγορευτεί ποτέ.

  7. Ego avatar
    Ego 20/03/2009 17:41:56

    Έχω μπροστά μου τις στατιστικές επετηρίδες της ΕΛΑΣ και μεταφέρω:

    Διακεκριμένη κλοπή και συγκεκριμένα διάρρηξη. Τετελεσμένα αδικήματα (οι απόπειρες είναι αμελητέες):

    2007 2006 2005
    ΓΑΔΑ 178 286 247
    ΓΑΔΘ - 10 -
    ΓΑΔ Ανατ Μακ Θρα 13 15 8
    ΓΑΔ Κεντρ Μακ 7 17 7
    ΓΑΔ Δυτ Μακ 1 1 -
    ΓΑΔ Θεσαλ 9 10 5
    ΓΑΔ Ηπειρ 10 1 2
    ΓΑΔ Ιονιου 8 5 8
    ΓΑΔ Δυτ Ελλ 2 2 2
    ΓΑΔ Στ Ελλ 13 18 19
    ΓΑΔ Βορ Αιγ - 1 2
    ΓΑΔ Πελλοπ 2 5 4
    ΓΑΔ Νοτ Αιγ 6 2 1
    ΓΑΔ Κρητης 17 11 15

    Η Κρήτη έχει έναν από τους υψηλότερους δείκτες κλοπών με διάρρηξη.

    Αυτό που περιγράφηκε όμως παραπάνω είναι ληστεία και βιασμός.

    Ληστείες:
    2007 2006 2005
    ΓΑΔΑ 2133 2061 2013
    ΓΑΔΘ 360 228 165
    ΓΑΔ Ανατ Μακ Θρα 25 17 18
    ΓΑΔ Κεντρ Μακ 39 27 12
    ΓΑΔ Δυτ Μακ 3 3 4
    ΓΑΔ Θεσαλ 32 25 17
    ΓΑΔ Ηπειρ 15 16 9
    ΓΑΔ Ιονιου 10 8 11
    ΓΑΔ Δυτ Ελλ 79 46 31
    ΓΑΔ Στ Ελλ 40 46 35
    ΓΑΔ Βορ Αιγ 3 3 5
    ΓΑΔ Πελλοπ 36 60 18
    ΓΑΔ Νοτ Αιγ 13 12 7
    ΓΑΔ Κρητης 57 46 38

    Ξανά η Κρήτη από στις υψηλότερες θέσεις τετελεσμένων ληστειών. Πού είναι λοιπόν η αποτρεπτική ικανότητα της "λαικής" οπλοφορίας?
    Θα μου πεις βέβαια πως αυτό θα φανεί από τις απόπειρες. Τα στατιστικά όμως δείχνουν πως και εδώ είναι αμελητέες. Το 2005 5 απόπειρες ληστειών στην Κρήτη, το 2006 8 και το 2007 6.

  8. Ego avatar
    Ego 20/03/2009 17:44:58

    Καθόμουν και έφτιαχνα τους καταλόγους για να φαίνονται καλα αλλά χάλασαν στη δημοσίευση.
    Η πρώτη στήλη είναι για την Γενική Αστυνομική Διεύθυνση, η δεύτερη για το 2007, η τρίτη για το 2006 και η τέταρτη για το 2005.

  9. ataktos avatar
    ataktos 20/03/2009 17:58:57

    ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ
    ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Α΄ ΑΘΗΝΑΣ
    ΕΡΩΤΗΣΗ
    Προς τον κ. Υπουργό Εσωτερικών
    Θέμα: Προβλήματα εγκατάστασης των Ρομά στην Ελλάδα
    http://www.syn.gr/gr/keimeno.php?id=13995
    Υπάρχουν περίπου 100.000 Ρομά που ζουν στην Ελλάδα σε 70 καταυλισμούς στις παρυφές των πόλεων. «Οι συνθήκες διαβίωσής τους είναι άθλιες», όπως επισημαίνεται από την «Ελληνική Ομάδα για τα Δικαιώματα των Μειονοτήτων και το Ελληνικό Παρατηρητήριο των Συμφωνιών του Ελσίνκι», και «οι χαρακτηριστικότερες περιπτώσεις είναι στον Βοτανικό, τον Ασπρόπυργο, τον Ριγανόκαμπο Πάτρας, τη Χαλάστρα Θεσσαλονίκης, τα Νταμάρια της Λαμίας και στην Αττική Οδό στο Κορωπί». «Σχεδόν όλοι ζουν υπό την απειλή έξωσης χωρίς προοπτική μετεγκατάστασης, όπως απαιτούν το Σύνταγμα και οι διεθνείς συνθήκες». Οι περισσότεροι «διωγμοί» άλλωστε είναι παράνομοι, αφού πραγματοποιούνται χωρίς πρωτόκολλα διοικητικής αποβολής ή δικαστική απόφαση. Για το καθεστώς αυτό η Ελλάδα έχει ήδη καταδικαστεί δύο φορές από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή Κοινωνικών Δικαιωμάτων.
    Στον καταυλισμό της Αττικής Οδού, που έχει δημιουργηθεί εδώ και τέσσερα χρόνια, ζουν Ρομά ελληνικής αλλά και αλβανικής υπηκοότητας. Ο συγκεκριμένος καταυλισμός έχει τραβήξει τα φώτα της δημοσιότητας, λόγω της “οπτικής όχλησης” που προκαλεί στους διερχόμενους από την Αττική Οδό.
    Είναι γνωστά τα γεγονότα της μετεγκατάστασης των Ρομά του Βοτανικού, για τα οποία κατατέθηκε η από 21-5-08 ερώτηση των βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ Φ. Κουβέλη, Μ. Παπαγιαννάκη, Γ. Δραγασάκη & Γ. Ψαριανού.
    Υπάρχει τεράστιο χάσμα ανάμεσα στην υιοθέτηση πολιτικών και θετικών μέτρων και την ουσιαστική εφαρμογή τους. Έτσι οι Τσιγγάνοι συνεχίζουν να είναι θύματα αρνητικών διακρίσεων και κοινωνικού αποκλεισμού. Το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Δικαιωμάτων του Ανθρώπου εγκαλεί γι’ αυτό το θέμα την Ελλάδα για παράβαση των Άρθρων της Σύμβασης: 3 (απαγόρευση εξευτελιστικής μεταχείρισης), 8 (σεβασμός της κατοικίας) & 14 (απαγόρευση διακρίσεων).

    Η χώρα μας έχει εκτεθεί διεθνώς με σειρά καταδικών από διεθνή δικαιοδοτικά όργανα και βρίσκεται στην κορυφή των αρνητικά αξιολογούμενων κρατών, όσον αφορά τα θέματα Ρομά. Τα τελευταία χρόνια η Ελλάδα έχει σημειώσει αρνητικό ρεκόρ, συγκεντρώνοντας έξι καταδίκες για παραβιάσεις δικαιωμάτων Ρομά: τέσσερις από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, μία από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή Κοινωνικών Δικαιωμάτων και μια από την Επιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων του ΟΗΕ.
    Πρόσφατα η Εθνική Επιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου με το Συνήγορο του Πολίτη δημοσιοποίησαν έκθεση όπου διαπιστώνεται ότι μετά την ολοκλήρωση δύο προγραμμάτων για τη στέγαση των Ρομά (1996-2001 και 2002-2008) καταγράφονται πενιχρά αποτελέσματα (κατασκευάστηκαν μόλις 230 κατοικίες συνολικά και τοποθετήθηκαν μόλις 557 λυόμενα), ουσιαστικά δεν υφίσταται ολοκληρωμένο θεσμικό και κανονιστικό πλαίσιο που να διασφαλίζει αποτελεσματικά τη συμμετοχή των Τσιγγάνων στην κοινωνική ζωή.
    Ερωτάται ο κ. Υπουργός.
    1. Ποια συγκεκριμένα μέτρα έχουν ληφθεί σε συνέχεια των καταδικών από διεθνή δικαστήρια και δικαιοδοτικά όργανα και των προτάσεων της Εθνικής Επιτροπής για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου για τη συμμόρφωση της χώρας και τη μετεγκατάσταση των Ρομά με εξασφάλιση αξιοπρεπών συνθηκών διαβίωσης;
    2. Σε ποιες περιοχές της χώρας παραμένουν ακόμα καταυλισμοί που δεν πληρούν τις συνθήκες αυτές και για την καθεμία ποια συγκεκριμένα προγράμματα και με ποιες συγκεκριμένες προθεσμίες υλοποίησης έχουν δρομολογηθεί;
    3. Υπάρχει, και αν ναι να κατατεθεί, συγκεκριμένη επακριβής καταγραφή των 6000 ακινήτων που αποκτήθηκαν με τα στεγαστικά δάνεια που εκταμιεύθηκαν και του ποσού που καταβλήθηκε από το κράτος στις τράπεζες για την αποπληρωμή των ληξιπρόθεσμων δόσεων των δανείων που δεν μπόρεσαν να καταβάλουν οι δικαιούχοι Ρομά;
    Αθήνα 17 -3-2009
    Ο ερωτών βουλευτής
    Περικλής Κοροβέσης

  10. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 20/03/2009 18:00:15

    Αει σιχτιρ!


    Τι να πουμε βρε παιδια,και με τι καρδια...

    Ελλας η χωρα των ονειρων...

  11. Παπαγεωργίου Ε avatar
    Παπαγεωργίου Ε 20/03/2009 19:20:11

    Η Αυτοάμυνα, ως μέσο αυτοπροστασίας και όχι ως εξόντωσης του επιτιθέμενου,νομίζω, πως είναι σώφρων κίνηση στην περίπτωση που δεν υπάρχει άλλη πηγή βοηθείας, Αστυνομία π.χ. Υπάρχει κάποιος που έχει αντίρρηση? Αν ναι, έχει να προτείνει κάτι άλλο? :)

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/03/2009 19:29:17

    Δυστυχώς πλησιάζει με γοργά βήματα η εποχή των vigilante. Σε λίγο θα ζούμε κάτω από συνθήκες Mad Max και ο σώζων εαυτόν σωθήτω. Και δεν θα υπάρχει κανένας Έλληνας Τσαρλς Μπρόνσον να μας σώσει. Η πατροπαράδοτη φιλοξενία μας και το Ελληνικό αίσθημα του φιλότιμου και της συμπαράστασης στον κάθε κατατρεγμένο μας έφαγε και μας εξέμεσε...
    Λέτε αν είμασταν εμείς στη θέση των αλλοδαπών καοκοποιών, να μας λυπόντουσαν ή θα μας αποτελείωναν μια ώρα γρηγορότερα;
    Ρητορική η ερώτηση. Γνωστή η απάντηση.

  13. Κανείς avatar
    Κανείς 20/03/2009 20:19:44

    Ας το επαναλαβω:
    Καλως ηλθατε στην πολυπολιτισμικη σας κολαση. Δεν ειναι θεμα οπλων, ειναι θεμα οτι ολοκληρη κοινωνια μετατρεπεται σε ζουγκλα διοτι ετσι βολευει τους παγκοσμιοκρατες και τους νεοδοσιλογους, με ή ανευ κουκουλων.
    Κυριως, η εμπεδωση της παρανομιας και της αποδοχης της απο ολους θα ξεσαλωσει σε καποια στιγμη ΚΑΙ τους αλλοδαπους. Και εν τω μεταξυ τα εκ Τουρκιας συνορα θα "μπαζουν" 100.000 περιπου λαθραιους, συντριπτικα μουσουλμανους.

    Τα ξαναλεμε σε 20-30 χρονια. Αιωνια η μνημα της Ελλαδας.

  14. Κανείς avatar
    Κανείς 20/03/2009 20:21:24

    Διορθωνω,

    100.000 περιπου λαθραιους ανα ετος

    μετα ή ανευ κουκουλων

  15. aris53m avatar
    aris53m 20/03/2009 21:33:13

    Πολύ φοβάμαι δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα. Και όσο δυσχεραίνουν τα οικονομικά μας θα δούμε κι άλλα πολλά. Όταν δεν έχεις να χάσεις τίποτα, σε συνδυασμό με το πόσο απαίδευτοι είμαστε σαν λαός, + το γεγονός ότι δεν θα υπάρξει τιμωρία, βαδίζουμε ολοταχώς προς διάλυση. (Διάλυση = Επανίδρυση άραγε?)

  16. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 20/03/2009 21:44:59

    Τι πα να πει οχι εξοντωση;
    Δηλαδη να του πουμε,παρακαλω περαστε;

  17. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 20/03/2009 21:49:58

    Καποτε,ο Κανταφις,εφτιαχνε σπιτια,και τα εδινε στους μαο μαο υπηκους του,για να μενουν.
    Το αποτελεσμα ηταν να μενουν σε σκηνες απ εξω απο τα σπιτια.
    Τ α ιδια γινονται και με τους περισσοτερους απο τους γυφτους.Δε γουσταρουν να αλλαξουν.Θελουν να γυρνανε εδω κι εκει.Οσοι θελανε,εγκατασταθηκαν καπου και εγκλιματιστηκαν.Οι αλλοι,δεν το θελουν.
    Αρα τι το κουραζουμε;

  18. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 20/03/2009 21:57:39

    Ο ΞΕΝΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΟ Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΦΤΩΧΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ,ΕΝΩ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΤΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΑΙΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Μ'ΑΥΤΟΥΣ.
    ΣΤΟ ΜΠΡΟΝΞ(Ν.Υ.)ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕΡΑ-ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

  19. Τέλος στους παράνομους μετανάστες που μας πνίγουνε! avatar
    Τέλος στους παράνομους μετανάστες που μας πνίγουνε! 21/03/2009 13:16:12

    1. Είμαστε η πλειοψηφία του ελληνικού λαού. Είμαστε όλοι. Ανεξαρτήτως
    κόμματος. Προδομένοι αλλά ακόμα ζωντανοί και μάχιμοι.
    2. Διεκδικούμε το αυτονόητο και αναφαίρετο δικαίωμα για μια ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ
    ΖΩΗ και ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ. Από το τέλος του πολέμου και μετά οι
    παππούδες μας, οι γονείς μας και τώρα εμείς παλέψανε και παλεύουμε για
    να χτίσουμε, να καλυτερέψουμε τη ζωή μας , να πάμε σαν λαός και σαν
    χώρα ένα βήμα πιο μπροστά.
    3. Δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν Πολιτικό , σε κανέναν Αλήτη, σε
    κανέναν που επιβουλεύεται την χώρα μας, να καταστρέψει ότι με τόσο
    κόπο, αγώνα, στέρηση, πάθος και αγάπη χτίσαμε και συνεχίζουμε να
    παλεύουμε να χτίσουμε .
    4. Η Ελλάδα είναι το ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ και κανείς δεν έχει δικαίωμα να
    εγκατασταθεί σ' αυτό, να το καταστρέψει, να το προσβάλλει , να το
    βιάζει , να το υποβαθμίζει χωρίς την άδεια μας , χωρίς να μας
    ρωτήσει, υπό οποιοδήποτε καθεστώς, του παρόντος ή του μέλλοντος.
    5. Όχι στους νέους δωσίλογους, μαυραγορίτες ,προδότες, χαφιέδες της
    «παγκοσμιοποίησης» και των πολυεθνικών που στήνουν παιχνίδια για τα
    όποια συμφέροντα τους
    Καμιά πολιτική δύναμη, συμπολιτευόμενη, αντιπολιτευόμενη ή περιθωριακή
    δεν δικαιούται να επιβάλει ερήμην μας και ενάντια στη θέληση μας τον
    εποικισμό της χώρας από στίφη ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ . Ποια σκοπιμότητα
    εξυπηρετείται από αυτή την τεράστια είσοδο μεταναστών?.
    Είναι σε θέση αυτή η χώρα να συντηρήσει τις καινούριες στρατιές
    ανέργων που θα βγουν στην αγορά και ταυτόχρονα και όλους αυτούς τους
    μετανάστες?
    Γιατί μερίδα της ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ συντάσσεται με διάφορες οργανώσεις και
    ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ?
    Γιατί Κυβέρνηση και Αντιπολίτευση δεν παίρνουν ξεκάθαρες θέσεις για
    το Μεταναστευτικό θέμα και μάλιστα ΓΙΑ ΤΟΥς ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ?
    Πως πιστεύετε ότι οι ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ θα ενσωματωθούν στην ελληνική
    κοινωνία όταν δεν την σέβονται και την προσβάλλουν και εγκληματούν
    συστηματικά? Τους ρωτήσατε αν θέλουν; Εμάς μας ρωτήσατε αν θέλουμε ;;;
    Οι ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ;;;;;;;;
    ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ
    ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΕΙ???? όλους τους ασιάτες και όχι μόνο που μοιράζουν
    ναρκωτικά , και όλους τους αλκοολικούς από τις ανατολικές χώρες?
    Έχουμε δικούς μας δεν θέλουμε εισαγόμενους!!!!!!
    Και ποιους να ενσωματώσουμε? ΓΕΩΡΓΙΑΝΟΥΣ? ΡΩΣΟΥΣ? ΡΟΥΜΑΝΟΥΣ?
    ΠΟΛΩΝΟΥΣ; ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ? ΑΛΒΑΝΟΥΣ? ΑΦΓΑΝΟΥΣ? ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ?
    ΜΠΑΓΚΛΑΝΤΕΣΙΑΝΟΥΣ? ΣΟΜΑΛΟΥΣ?
    6. Ένας στόχος ένας σκοπός. Τέλος στην εθνοκτόνο συνωμοσία. Η αντοχή
    και η ανοχή μας εξαντλήθηκε. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΟΙ ΤΩΝ
    ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ .
    Η Ελλάδα στους Έλληνες.
    7. Δουλειά στους Έλληνες Εργάτες. Όχι στην αντικατάσταση τους από
    φθηνούς και πειθήνιους αλλοδαπούς χωρίς εργατική συνείδηση και ιστορία
    διεκδικήσεων
    8. Όχι στον αφανισμό της ελληνικής βιοτεχνίας απ' την μαφιόζικη
    διακίνηση κινέζικων προϊόντων και του αγροτικού κόσμου απ' τα εμπορικά
    καρτέλ, με τις ασύδοτες εισαγωγές αφορολόγητων και κακής ποιότητας
    προϊόντων, που παράγονται φτηνά με τη στυγνή εκμετάλλευση μαύρης
    τριτοκοσμικής εργασίας.
    9. Θέλουμε να κυκλοφορούμε (εμείς και τα παιδιά μας) με ασφάλεια στους
    δρόμους μας, τα πάρκα μας και τις πλατείες μας. Να απελαθούν μια για
    πάντα όλα τα εγκληματικά στοιχεία που έχουν κατακλύσει τη χώρα από
    κάθε γωνιά του πλανήτη.
    10. Όχι στην πολυπολιτισμική μετάλλαξη και την εξαφάνιση του
    ελληνισμού. Ένα έθνος - μια πατρίδα. Πολυπολιτισμός σημαίνει τέλος σε
    κάθε πολιτισμό. Ανοίγει τις πύλες στην κόλαση των αλληλο-υποβλεπόμενων
    φυλετικών γκέτο που καταλαβαίνουν μόνο τον εαυτό τους. Σε
    ομαδοποιημένα φυλετικά συμφέροντα και σε διαρκή πόλεμο όλων εναντίον
    όλων.
    11. Για τον μετριασμό και την καταστολή αναπόφευκτων φυλετικών
    συγκρούσεων, αθόρυβα προετοιμάζονται σώματα πραιτοριανών, επανδρωμένα
    με αλλοδαπούς (βλέπε «Καθημερινή» 16 - 01 - 09).
    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_100046_16/01/2009_299564
    Σύντομα οι εργαζόμενοι, η νεολαία και οι συνταξιούχοι θα βρεθούν,
    στους όποιους διεκδικητικούς τους αγώνες, αντιμέτωποι με
    αποκτηνωμένους Μισθοφόρους, χωρίς τις αναστολές κοινών ιστορικών και
    πολιτιστικών βιωμάτων με τον ελληνικό λαό, ικανούς για συμπεριφορές
    ανάλογες ξένων δυνάμεων Κατοχής.
    12. Φτάνει πια. Δεν θέλουμε τη δική μας πατρίδα ξέφραγο αμπέλι. Πρώτο
    μέτρο η δραστική αποτροπή εισόδου νέων λαθρομεταναστών, αντί να την
    ενθαρρύνουν οι Αρχές με την μαζική νομιμοποίηση των παρανόμων. Να
    εγκαθίστανται, με έξοδα του ελληνικού κράτους και υπό την κάλυψη καλά
    ενορχηστρωμένης ανθελληνικής προπαγάνδας, επιδοτούμενης απ' το κράτος
    και τα ευρωπαϊκά ταμεία κατά του υποτιθέμενου «ρατσισμού» και της
    «ξενοφοβίας».
    13. Απαιτούμε θεσμοθέτηση συγκεκριμένης μεταναστευτικής πολιτικής μετά
    από δημόσια και διαφανή εθνική συζήτηση, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ
    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ . ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ? ΠΟΣΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ? Μετανάστες μόνο αν και
    εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις εργασίας, με την σύμφωνη γνώμη των
    συνδικάτων, με νόμιμες διακρατικές συμβάσεις, με εξασφαλισμένη
    κατοικία, μισθούς, παροχές, και ασφάλιση στα ίδια επίπεδα με τους
    ντόπιους .
    14. Όχι λαθρομετανάστες δούλους, για να υπάρχει εφεδρικός στρατός
    μαύρης εργασίας και να χρησιμοποιείται για την συμπίεση των αμοιβών
    και την άλωση των κοινωνικών και εργασιακών κεκτημένων των Ελλήνων
    εργαζομένων. Και εδώ βέβαια να επισημάνουμε την ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΟΛΩΝ
    ΤΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ. Που είναι όλοι ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΚΑΙ
    ΕΡΓΑΤΟΠΑΤΕΡΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ
    ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ
    ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΡΓΑΤΩΝ? ΑΦΑΝΤΟΙ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ , ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΑΛΗΤΕΣ, ΞΕΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ ΕΝ
    ΔΥΝΑΜΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ!!
    ΕΛΛΗΝΑ ποιος από εμάς παίρνει ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΜΙΣΘΟ? ποιος από εμάς
    δουλεύει 8ωρο? Ποιος πληρώνεται τις υπερωρίες του?
    15. Κατά την συντηρητική εκτίμηση του ΟΗΕ οι μετανάστες στη χώρα μας
    το 2015 θα είναι πάνω από 4,2 εκατομμύρια. Ένας τόσο μεγάλος αριθμός
    αλλοδαπών, που υπερβαίνει σημαντικά τον ενεργό πληθυσμό των Ελλήνων,
    είναι αδύνατο να τον ενσωματώσει η ελληνική κοινωνία. Άρα μπορούμε να
    μιλάμε μόνο για πολιτισμικές ετερότητες, για διαφορετικά έθνη και
    σημαίες με τα οποία καλούμαστε να μοιραστούμε την εθνική μας
    επικράτεια! Οι ξένοι εφόσον, σε μερικά χρόνια, αποκτήσουν πολιτικά
    δικαιώματα, όπως είναι επόμενο, δεν θα ανεχθούν οποιαδήποτε «προνόμια»
    των Ελλήνων. Το τελευταίο διακύβευμα σ' αυτή την διαδρομή θα είναι το
    ίδιο το όνομα της χώρας, που ως πολυπολιτισμικό πλέον μόρφωμα δεν θα
    υπάρχει κανένας λόγος να φέρει το όνομα «Ελλάδα».
    16. ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ. Μην μένουμε αδρανείς , μην ανεχόμαστε παθητικά την
    σημερινή κατάσταση, ενώ οι διοικούντες και τα ξένα κέντρα που τους
    πατρονάρουν εργάζονται δραστήρια , συστηματικά και μεθοδευμένα για την
    εξαφάνιση του ελληνικού έθνους, σε λίγα χρόνια θα καταντήσουμε
    απόβλητοι και πρόσφυγες. Και οι λαθρομετανάστες κύριοι της χώρας μας.
    17. ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ. Δώστε τη μάχη μαζί μας, ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ
    ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΙΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ!
    18. ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ την εφαρμογή των νόμων της ελληνικής Πολιτείας, απ' την
    ίδια την Πολιτεία, που τους καταπατά ασύστολα. Να φύγουν τώρα όσοι
    μπήκαν και εγκαταστάθηκαν παράνομα στη χώρα.
    19. ΑΓΩΝΙΣΤΕΙΤΕ μαζί μας, κατά των φερέφωνων της παγκόσμιας
    αμερικανοποίησης, που στο όνομα μιας δήθεν προοδευτικότητας στηρίζουν
    όλους τους εθνικισμούς γειτόνων με επεκτατικές βλέψεις σε βάρος της
    χώρας μας και λυσσομανούν κατά της πατρίδας που τους γέννησε και του
    λαού που τους θρέφει.
    20. ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ αν θέλουμε ή όχι ν' αυτοκτονήσουμε ως έθνος. Ν'
    αποφασίσει ο ελληνικός λαός .
    -ΕΛΛΗΝΕΣ εμείς που ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ για" ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ" και
    ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ να στέλνουμε τα παιδιά μας σε Ιδιωτικά σχολεία, γιατί
    στα δημόσια το 80% στις τάξεις είναι αλλοδαπά παιδάκια με τις όποιες
    γλωσσικές και πολιτισμικές διαφορές και ΞΕΒΡΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ για τα
    Φροντιστήρια τους.
    -ΕΛΛΗΝΕΣ εμείς που ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ για" ΔΩΡΕΑΝ ΥΓΕΙΑ" και ΞΕΠΟΥΛΙΟΜΑΣΤΕ
    για να σωθούμε στα Ιδιωτικά Νοσοκομεία και που με τους ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ
    ΦΟΡΟΥΣ ΝΟΣΗΛΕΥΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ οι μετανάστες νόμιμοι, παράνομοι. (ποια
    αλλοδαπή καθαρίζει το σπίτι η φυλάει μεγάλους ανθρώπους και δηλώνει
    το μισθό της και φορολογείται?????).130.000 μέχρι σήμερα οι Βούλγαροι
    και Ρουμάνοι που συνταξιοδοτούνται από το ΙΚΑ με 1 χρόνο δουλειάς
    στην Χώρα μας χωρίς καμία συνεισφορά στον ασφαλιστικό φορέα και οι
    δικοί μας συνταξιούχοι, τα Γεροντάκια, πεινάνε και περιμένουν στο
    κρύο από τις 4 τα χαράματα για μια εξέταση στο ΙΚΑ και που τους
    δέρνουν τα ΜΑΤ όταν διαμαρτύρονται για τις συντάξεις Πείνας-ΕΙΝΑΙ
    ΝΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ.
    -ΕΛΛΗΝΕΣ εμείς που ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ για να προστατεύει την
    ΖΩΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ, την ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΜΑς, τα ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, τους ΝΟΜΟΥΣ της
    Χώρας και που γίναμε θεατές στα επεισόδια του Δεκεμβρίου να παρατηρεί
    αμέτοχη την καταστροφή και το πλιάτσικο από τους αλήτες και τους
    μετανάστες που καμία σχέση δεν είχαν με την δικαιολογημένη οργή των
    παιδιών χωρίς μέλλον και να ΠΥΡΟΒΟΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ένα ΑΘΩΟ
    ΠΑΙΔΙ. Την ΑΝΙΚΑΝΗ ΗΓΕΣΙΑ της αστυνομίας που επιτρέπει να ανθίζει
    τρόμος στην πόλη και την Χώρα . Τον κο Παυλόπουλο να λέει ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ
    ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ και τον κο Παπανδρεου να λέει ότι πρέπει να
    ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ. ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΩΡΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ
    ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ??????????
    -ΕΛΛΗΝΕΣ εμείς που πληρώνουμε ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ για να συγκροτεί ο
    ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΩΝ ΑΣΙΑΤΩΝ, 15μελες όργανο με 7 επιτροπές που θα
    συνεδριάζουν 49 επιλεγμένοι αλλοδαποί και ημεδαποί πολίτες για την
    καταγραφή των προβλημάτων των μεταναστών. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΩΡΕ
    ΚΑΝΕΙΣ???
    ΕΛΛΗΝΕΣ που πληρώνουμε ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ για τις πλατείες και τις
    Παιδικές χαρές που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ γιατί έχουν
    καταληφθεί από Λαθρομετανάστες που δεν έχουν περάσει ΚΑΝΕΝΑΝ ΙΑΤΡΙΚΟ
    ΕΛΕΓΧΟ γεμάτοι Ασθένειες (ΒΟΥΒΩΝΙΚΗ ΠΑΝΩΛΗ, ΤΥΦΟΣ, ΛΕΠΤΟΣΠΕΙΡΩΣΗ -
    ΕΚΘΕΣΗ ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ 09/2009 ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ) ΚΑΙ
    ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ.
    -ΕΛΛΗΝΕΣ εμείς που ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ για να έχουμε τους ΦΥΛΑΚΕΣ ΣΤΑ
    ΣΥΝΟΡΑ και τους ΛΙΜΕΝΙΚΟΥΣ να προστατεύουν τα ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ και
    να ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ στον κάθε ένα να τα παραβιάζει και έχουμε 400 νέους
    λαθρομετανάστες κάθε ημέρα.
    -ΕΛΛΗΝΕΣ εμείς που ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ τα ατελείωτα σκάνδαλα. Το θράσος , την
    αναίδεια, την κοροϊδία και την ξετσιπωσιά των 300 στη Βουλή που
    εναλλάσσονται μεταξύ τους καθώς και των Δημάρχων, Νομαρχών και όλων
    των παρατρεχάμενων !!!!! και που ΕΜΕΙΣ παλεύουμε ΜΕΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ την
    σκληρή καθημερινότητα μας με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ
    -ΕΛΛΗΝΕΣ εμείς που ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ σε όλους τους ανίκανους που μας
    κυβερνάνε δεκαετίες τώρα ,να ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΝ εμάς και τα παιδιά μας σε
    μια ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΟΝΕΙΡΑ, ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ.
    -ΕΛΛΗΝΕΣ εμείς που ψηφίζουμε όλους αυτούς για να ΠΛΟΥΤΙΖΟΥΝ , ΕΙΣ
    ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ!!!!!! ΕΛΛΗΝΕΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΥΠΗΡΕΤΕΣ
    ΤΟΥ ΛΑΟΥ" ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ
    ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΙΚΟ ΤΩΡΑ
    ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΥ. ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΑΣ ΝΑ
    ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΜΑΣ , ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΟΥΣ.
    ΝΑ ΑΠΟΜΟΝΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΗΡΥΞΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ
    ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΧΕΥΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ,που θέλουν να
    ΕΚΜΗΔΕΝΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ, να ΦΙΜΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΜΑΣ, να ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΟΥΝ
    ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΜΑΣ, να ΑΦΑΝΙΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ, να
    ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.

    Οι ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ
    Email: agiospanteleimonas@gmail.com
    τηλ. 6930 304 442

  20. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/03/2009 15:44:59

    Στ`άρματα στ`άρματα εμπρός στον αγώνα...
    Να διώξουμε με τσάρτερ (όπως ήρθαν) τους Τσετσένους. Και άντε καλά τους κακοποιούς. Αλλά όλους τους ξένους; Και ποιός θα δουλεύει στα χωράφια μετά; Ο Μπούτας; Ο Τσίπρας;

  21. 16.03.2009 ΑΛΒΑΝΟΙ ΠΟΛΙΟΡΚΟΥΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ avatar
    16.03.2009 ΑΛΒΑΝΟΙ ΠΟΛΙΟΡΚΟΥΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ 22/03/2009 12:25:46

    10:39 am
    Αυτή τη στιγμή ομάδα περίπου δεκαπέντε Αλβανών έχει συγκεντρωθεί στην είσοδο πολυκατοικίας της οδού Πιπίνου στον Άγ. Παντελεήμoνα όπου βρίζουν και απειλούν νεαρή Ελληνίδα κάτοικο, η οποία συμμετέχει στις κινητοποιήσεις των κατοίκων κατά της κατάληψης της πλατείας από λαθρομετανάστες, κυρίως Αφγανούς. Ειδοποιήθηκε η αστυνομία και υποτίθεται ότι θα στείλει περιπολικό, αλλά ακόμα δεν έφτασε ούτε φαίνεται ότι θα φτάσει ποτέ. Σημειωτέων ότι αστυνομικό τμήμα υπάρχει σε απόσταση 150-200 μέτρων απ’ τον τόπο των επεισοδίων. Μόνο η δημοτική αστυνομία ήλθε αμέσως όταν ειδοποιήθηκε.

    Για ότι νεότερο θα υπάρξει ενημέρωση.

    11:49 am
    Η πολιορκία τελικά λύθηκε. Αιτία για τα επεισόδια ήταν η διαμαρτυρία της νεαρής Ελληνίδας στο Δήμο και στην αστυνομία για την μετατροπή της άλλοτε φιλικής στους κατοίκους πλατείας σε τριπλό ουρητήριο αργόσχολων αλλοδαπών. Στην πλευρά προς την Πιπίνου ουρητήριο Αλβανών, στο κέντρο Αφγανών και στην πλευρά Αγορακρίτου ουρητήριο Πολωνών! Το αίτημα της κατοίκου και των περιοίκων προς το Δήμο είναι να τοποθετήσει, αν μη τι άλλο, τουλάχιστον χημικές τουαλέτες στην πλατεία. Όταν ο Νικηταράς ο δεντροφάγος στέλνει στην οδό Βερανζέρου τις καθαρίστριες του Δήμου (που τις πληρώνουν οι δημότες) να καθαρίζουν πολυκατοικία στην οποία κοιμούνται …με βάρδιες, περίπου 600 Σομαλοί, κάτι οφείλει να κάνει και για την περιοχή Αγ.. Παντελεήμoνα, όπου η υποβάθμιση της ζωής των Ελλήνων δεν έχει πιάσει πάτο αλλά απόπατο.
    http://patari.org/forum/viewtopic.php?p=1124

  22. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/03/2009 15:30:52

    @23 Αφού κατέφθασε η δημοτική αστυνομία μην ανησυχείς. Θα τους κόψει κλήση για παράνομη στάθμευση... των σκηνών τους.
    Και αυτοί μετά θα τρέξουν στις ΔΟΥ να πληρώσουν το πρόστιμο για να είναι εντάξει με τις φορολογικές τους ενημερότητες.
    Θα ξυπνήσουμε απότομα αλλά πότε θά`ναι;