#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/10/2010 08:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ελλάδα, ημιθανής και καθημαγμένη



Ο κ. Γ. Παπανδρέου, ο πρωθυπουργός της φτώχειας, που οδηγεί τον Ελληνικό λαό σκόπιμα  σε οικονομική εξαθλίωση και κοινωνικό εξανδραποδισμό, με την υπαγωγή της χώρας στο ΔΝΤ, θυμήθηκε εκ νέου την τακτική των ανεκπλήρωτων υποσχέσεων , όπως ακριβώς έκανε , πριν από τις  Εθνικές εκλογές του 2009.

Επανήλθε λοιπόν δριμύτερος , προ της γενικής  κατακραυγής του λαού μας, για τις οικονομικές αποφάσεις του ίδιου και της κυβέρνησής του, που έχουν στύψει τους Έλληνες πολίτες καθώς και των ιδιαίτερα αρνητικών δημοσκοπικών αποτελεσμάτων, των προσεχών αυτοδιοικήτων εκλογών της 7ης Νοεμβρίου 2010 .

Έτσι «το έπαιξε» τιμητής του πόνου του Ελληνικού λαού από τα δυσβάστακτα οικονομικά μέτρα του μνημονίου, «απειλώντας» την ΕΚΤ και το ΔΝΤ, λέγοντας πως «θα τηρήσουμε  τις δεσμεύσεις μας, γιατί είναι θέμα επιβίωσης της χώρας , αλλά μέχρι εκεί » και από το Περιστέρι ανακοίνωσε χορήγηση έκτακτης ενίσχυσης, που θα δοθεί στα τέλη Δεκεμβρίου, με αποδέκτες 500.000 χαμηλοσυνταξιούχους .

Η εντολή όμως που έχει λάβει από τους παγκόσμιους εντολοδότες είναι να μετατρέψει την Ελλάδα σε τριτοκοσμικό μόρφωμα, όπου οι ελάχιστοι θα διαθέτουν τον πλούτο και οι πολλοί θα πένονται.

Πρόκειται περί νέου τύπου γενοκτονίας του Ελληνικού λαού, που μεθοδεύεται με την βεβαιότητα της αφέλειας και της μετριότητας που χαρακτηρίζει τον υιό και εγγονό δύο πρώην πρωθυπουργών.

Ο προαποφασισμένος υποβιβασμός της πατρίδος μας, σε χώρα ασιατικών προδιαγραφών, με μηδενική κοινωνική αγωγή θα εξελιχθεί σε πιλοτικό πείραμα και για πολλούς άλλους λαούς, από την νέα τάξη πραγμάτων.

Μία Ελλάδα ημιθανής και καθημαγμένη, δεν θα είναι σε θέση να προβάλλει εμπόδια στα υπερεθνικά σχέδια της αναδιάταξης των συνόρων στα Βαλκάνια, ούτε να αντισταθεί στις επιβουλές κακών γειτόνων να επιβάλουν τις δικές τους επεκτατικές προτεραιότητες.

Ο Γ. Παπανδρέου έχει γίνει παγκόσμια γνωστός, αφού έχει πρωτοστατήσει  , στην εφαρμογή των «προοδευτικών» και «διεθνιστικών» ιδεών της παγκόσμιας διακυβέρνησης που απαιτεί αφ’ ενός μεν την απόρριψη της ελληνικής ιστορίας και των πολιτιστικών μας αξιών, αφ’ ετέρου δε την συρρίκνωση του Εθνικού μας χώρου (επίγειου, θαλάσσιου, εναέριου) σε όφελος της διαρκούς ειρήνης στην περιοχή με βάση «την τακτοποίηση» όλων των Εθνικών μας εκκρεμοτήτων, (Σκοπιανό, Κυπριακό, Τσάμικο, Αιγαίο, Θρακικό).

Το πραγματικό διακύβευμα των χαλεπών ημερών που διάγουμε είναι πλέον προφανές :

Θα πρέπει να αντισταθούμε μαζικά , ΤΏΡΑ  ή να εκλείψουμε από τον γαιοπολιτικό χάρτη της Ευρώπης ;

Π.Αποστόλου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. bill avatar
    bill 24/10/2010 09:17:00

    Στο ερωτημα σας η απαντηση ειναι αναμφισβητητα ναι,΄ν'αντισταθουμε,ομως παραλειπεται και η τιμωρια ,η ΠΟΙΝΗ, των δωσιλογων .Σας υπενθυμιζω οτι σε παρομοιες περιπτωσεις Προδοσιας δεν αρκει η πολιτικη απαξιωση.

    • αρισταρχος avatar
      αρισταρχος @ bill 24/10/2010 13:47:47

      Και το χειρότερο από όλα είναι, πως τούτοι οι δοσίλογοι συνεχίζουν την ίδια πολιτική των προηγούμενων και μεις εκστατικοί τους παρακολουθούμε ανήμποροι να αντιδράσουμε,έστω και με την ψήφο μας...
      Και μη πείτε, πως είναι ζήτημα προσώπων, το θέμα είναι εξόχως πολιτικό, αλλαγή πολιτικής χρειάζεται και τ΄ποτα άλλο...

  2. Greco avatar
    Greco 24/10/2010 09:44:31

    το κομμα που υποτιθεται ηρθε να φερει την εθνικη αναξαρτησια εφερε το "δεν διακδικουμε τιποτα"

    σωπατε ρε ξεφτιλες,για να διεκδικουν οι αλλοι μονο εις βαρος μας!Ωραιος πατριωτισμος!

    ε λοιπον οι ελληνες θα εχουν ξυπνησει μονο οταν θα εχουν εκλεξει μια κυβερνηση η οποια αντι να τη σερνουν στο τραπεζι για μοιρασμα του αιγαιου,αυτη θα θετει ζητημα για αυτονομια ιμβρου και τενεδου

    η οποια οταν θα δημιουργουνε προβληματα οι τσαμηδες απτην αλβανια,αυτη θα επαναφερει το ζητημα της βορειου ηπειρου

    η οποια οταν οι τουρκοι ζητανε προνομια στη θρακη,αυτη θα απαιτει τα ιδια για το πατριαρχειο

    η οποια οταν οι σκοπιανοι επιμενουν σε αλυτρωτισμους και μακεδονιες,αυτη θα θετει βετο ξανα και ξανα

    η οποια οταν βλεπει οτι η τουρκια επεμβαινει συνεχως για μη λυση στην κυπρο,θα την εκθετει στα διεθνη οργανα τονιζοντας τον στρατο κατοχης

    η οποια οταν η τουρκια ανακαλυπτει "τουρκους" στα δωδεκανησα,αυτη θα θετει ζητημα εναπομειναντων ελληνοφωνων στον ποντο ή και αλλού (σμυρνη)

    η οποια οταν θα ερχεται ο τουρκος εδω περα θα τον βαζει να καταθετει στεφανι στο μνημειο του αγνωστου στρατιωτη ,οπως οι δικοι μας στον κεμαλ

    ...

    κι ομως, αυτα τα αυτονοητα στο σκακι της διπλωματιας θεωρουνται εξωφρενικα σημερα απο μεριδα των ελληνων(οι οποιοι εντασσονται κυριως στο αριστερο πολιτικο φασμα) ,οι οποιο συνηθισαν στην υποχωρητικοτητα τοσο πολυ,που εκτιμω οτι αν δεν αποβαλλουν το ραγιαδισμο τους θα μας οδηγησουν ολους μαζι στο να λεμε "ε αφου δε μπορουμε να τα αποφυγουμε,ας κατσουμε να τα απολαυσουμε!!"

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Greco 24/10/2010 13:50:25

      μπράβο, εξαιρετικός!

      και μία ένσταση για την τελευταία παράγραφο: οι πασόκοι και οι αριστερούληδες τα δέχονται όλα, ΠΛΗΝ ΕΝΟΣ: ποτέ δεν θα δεχθούν την απομείωση της υλικής τους ευμάρειας και της καλοζωίας στην οποία τους συνήθισαν τα δανεικά. Άρα, αναμείνατε οσονούπω ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΑΡΑΧΗ.

    • tartan girl avatar
      tartan girl @ Greco 24/10/2010 16:42:17

      Εύγε, Greco, εύγε!

  3. αντισταση avatar
    αντισταση 24/10/2010 09:53:51

    http://www.youtube.com/watch?v=ylL3Bq52SZo
    ΤΥΦΩΝΑΣ Σ'ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ αντισταση 24/10/2010 14:07:47

      καλά ε, μην το χάσετε, το μάνα της Κυριακής!

  4. pikras57 avatar
    pikras57 24/10/2010 11:44:32

    Φάκτορα
    αναδημοσίευσε σε παρακαλώ ένα άρθρο της σημερινής Καθημερινής με τίτλο
    "Διδάγματα από την σύγχρονη οικονομική ιστορία" του Στουρνάρνα (ΠΑΣΟΚ Σημίτης, σήμερα ΙΟΒΕ)
    Ένα καλό άρθρο, απάντηση στον Παπανδρέου για διεφθαρμένη και κατεστραμμένη χώρα και μία χαραμάδα αισιοδοξίας στην συνειδητή εθνική κατάθλιψη που μαςέχουν οδηγήσει οι Γκαιπμελίσκοι της κυβέρνησης....

  5. Spiros avatar
    Spiros 24/10/2010 13:35:56

    Η Ελλάδα στριμωγμένη στό τοίχο,αλλά ΟΧΙ παραδομένη!!

    Αδέλφια,έρχονται εκλογές,,,ΑΕΡΑ!!!!!!!

  6. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 24/10/2010 15:02:15

    Πως να αντισταθούμε με αυτά τα κόμματα που κάνουν γαργάρα το σημαντικώτερο, την διαφθορά;

    Πως να αντισταθούμε όταν τα κόμματά μας πιστεύουν ότι χωρίς ούτε μια συγκέντρωση ή διαδήλωση αλλά μόνο με μια ψήφο στις δημοτικές, θα έχουμε κάνα σοβαρό αποτέλεσμα;

    Πως να αντισταθούμε όταν τα κόμματά μας μας ζητάνε να ψηφίσουμε περιφερειάρχη τον κ. Ψωμιάδη;

    Θα πάμε άπατοι.

    Θραξ Αναρμόδιος

    • αρισταρχος avatar
      αρισταρχος @ Θραξ Αναρμόδιος 24/10/2010 15:36:54

      Όχι όλα...
      Μπορούμε να βλέπουμε με τα μάτια ανοιχτά και να μην πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό ακούγοντας τους κινδυνολόγους και τους προδότες...
      Τα γκρέμισαν, εργασιακά, ασφαλιστικό, υγεία, παιδεία, πρέπει νάμαστε τυφλοί, να μην βλέπουμε που το πάνε!
      Δηλαδή τι περισσότερο μπορούν να μας κάνουν...
      Μαύρο, πικνό ΜΑΥΡΟ, μπας και καταλάβουν...

  7. blue nile avatar
    blue nile 25/10/2010 01:34:41

    Θράκα.

    Πολλές φορές καταράστηκα όλους όσους είχαν ψηφίσει Καραμανλή τον βραχύ γιατί επανίδρυση του κράτους έταζε και τελικά απεδείχθει μια από τα ίδια.
    Όμως αναπολώ τις μέρες του τώρα που με τη σημερινή κυβέρνηση οι περισσότεροι οδηγούνται στην εξαθλίωση και τα εθνικά θέματα βρίσκουν την πιο αποτρόπαιη λύση-διάλυση.
    Αν μείνει ακόμα λίγο ο ΓΑΠ για να πηγαίνουμε Λέρο θα χρειαζόμαστε βίζα.
    Και για Αστροπαλιά ... διαβατήριο ?

  8. blue nile avatar
    blue nile 25/10/2010 01:35:46

    Η Αστροπαλιά είναι άλλο όνομα της Αστυπάλαιας.