22/02/2009 20:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ελικοδρόμιο ο Κορυδαλλός..

[youtube -YOO8CcgBZ8&eurl]

Νέα αεροπορική εταιρία μεταφοράς υψηλών προσώπων.

Πτήσεις εξαιρετικά ακριβείς ακόμα και υπό αντίξοες συνθήκες.

Στόχος μας η ασφαλής μετάβαση και το άνετο ταξίδι. Σύμβολό μας το γνωστό πουλί Κορυδαλλός.

Είσαι φυλακισμένος βαρυποινίτης;

Βαρέθηκες τη μοναξιά της φυλακής και τους γκρίζους τοίχους;

Κουράστηκες να προσέχεις μη σου πέσει το σαπούνι στα ντους και βγεις Εμμανουέλλα;

Η λύση έρχεται από το απίθανο ελληνικό κράτος !!!

Το ταξιδιωτικό πρακτορείο της «Air Koridallos», έρχεται στο χώρο σου!

Λύσεις για κάθε βαλάντιο!

Δυνατότητα απόδρασης και διαφυγής στη χώρα επιλογής σου με πλειάδα μέσων, από αραμπά μέχρι Κονκορντ!

Πληρωμή πάντα cash, δεχόμαστε και γραμμάτια με εγγύηση Κολομβίας

Τηλέφωνο τώρα στο 801 333 333 333, ζητήστε τον υπεύθυνο, κο Πάκη!

Γιώργος Χ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. BORDELLO avatar
    BORDELLO 22/02/2009 20:53:52

    Μέσα σε 4 ώρες το προηγούμενο post είχε 115 σχόλια.
    Αυτό τα λέει όλα.

    Ο κόσμος τα έχει πάρει με την ανικανότητα όλων των πολιτικάντηδων.

    Φτάνει πια, ξυπνάτε κοιμίσηδες προτού είναι αργά...

  2. Keep Talking avatar
    Keep Talking 22/02/2009 20:54:09

    Ειστε η γνωστη εταιρεια που προσφερει "αξεχαστες αποδρασεις";

  3. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 22/02/2009 20:57:17

    Και όχι μόνο!

    Διαθέτουμε και αξέχαστες διακοπες για εξωτικά γουστα, σε καλύβες στα βουνά της Ελλάδας, για πελάτες με λεφτά για πεταμα και όρεξη να δεθουν, να φιμωθούν και να απαχθούν...

  4. daris avatar
    daris 22/02/2009 20:58:07

    Σχεδιο εξοδου απο την κριση-Αφοι Παλαιοκωστα με την συναινεση του Αλκέτ Ριτζάι.
    Γιατι για την κριση χρειαζεται συναινεση και ισχυρη ηγετικη ομαδα.
    Αποτελεσματα θεαματικα και σε χρονο ρεκορ!!!
    Εμπιστευθητε μας για την δικη σας εξοδο απο ΤΑ αδιεξοδα!!!

  5. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 22/02/2009 20:58:18

    Φαντάζομαι ρε Φάκτορα να είναι σε καμια μεριά ο Παλαιοκώστας και ο Ρεζαι και να βλέπουν Σόμπολο, τι γέλια θα ρίχνουν...

  6. wert01gf avatar
    wert01gf 22/02/2009 21:00:42

    Τα κανάρια που ακούγονται τι ακριβώς λένε;
    Δεν μπορώ να καταλάβω, δεν ακούγονται καθαρά.

  7. daris avatar
    daris 22/02/2009 21:04:06

    Καποτε θα συζηταμε(ευχομαι απο το ιδιο μπλογκ) σεναρια και υποθεσεις για ολα αυτα...
    Μυστικες υπηρεσιες,πολιτικα κοματα,υπηρεσιακοι παραγοντες κ.λ.π ολα θα βρισκονται ανακατα με φιλοσοφιες και αποψεις γαι το τι πραγματικα συμβαινει...
    Οι ιδιοι ομως θα κανουν τη δουλεια τους ολο και καλυτερα στην πλατη μας και εις βαρος μας για να μας δωσουν τροφη για μετα και....κυκλος η ζωη φιλοι μου!!!
    Αυτοι απο πανω και εμεις τα κοροιδα μια ζωη απο κατω.
    Και δαρμενοι και μ....ες!!!

  8. thanos avatar
    thanos 22/02/2009 21:04:50

    Orestieeee μη μου πεις οτι δεν φταιει ο ΓΑΠ τωρα?...-))

  9. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 22/02/2009 21:06:27

    Εντυπωσιακό!!! ΜΠΡABO στην τύπισσα που το τράβηξε! Καλό χέρι και μάτι. Είναι παγκόσμια πρώτη η καταγραφή απόδρασης με ελικόπτερο. Την καταχάρηκα! Θα κάνει ρεκόρ στο you-tube. Έτσι κι αλλιώς, δεν έχουν γίνει πάνω από πέντε, -και πολλές λέω.

    Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ!

  10. Keep Talking avatar
    Keep Talking 22/02/2009 21:11:42

    3. Γιωργος Χ Says:
    February 22nd, 2009 at 8:57 pm
    Φιμωστε με , φιμωστε με
    Με τα φτερα, σηκωστε με !

  11. Keep Talking avatar
    Keep Talking 22/02/2009 21:14:16

    Στημενος μου κανει ο αυτοτραυματισμος, Anonymous,... Τετοια Κλουζω-ίτιδα πια σε τοσο κρισιμη στιγμη;

  12. Xase avatar
    Xase 22/02/2009 21:18:32

    Φημες οτι την αποδραση την οργανωσε ο ΓΑΠ για να ξευτιλισει τον ΚΚ χαρακτηριζονται απο τον κυριο Αντωναρο ως ανακριβεις.

  13. wert01gf avatar
    wert01gf 22/02/2009 21:22:00

    Ο Δένδιας μίλησε για «πρωτοφανή» πράξη!
    Σε ποια χώρα αναφέρεται; (!!)

  14. wert01gf avatar
    wert01gf 22/02/2009 21:22:15

    Α, εκτός αν εννοεί για τη σημερινή μέρα μόνο.

  15. daris avatar
    daris 22/02/2009 21:22:35

    Νομιζω οτι το προβλημα ειναι οτι η ηγεσια του Υπουργειου Δημοσιας Ταξης ειχε σαφης ενδειξεις οτι η αποδραση θα γινει με τρακτερ απο την Κρητη.
    Προς στιγμην με τον θορυβο του ελικοπτερου νομισαν οτι ειχαν δικιο.
    Ομως τους μπερδεψαν οι ελικες και δεν ηταν σιγουροι αν ηταν αυτο που παραστατικα περιεγραψε ο Μαρκογιαννακης στη βουλη οτι διαθετουν τα ταρκερ των αγροτων για να απειλουν αστυνομικους!!!
    Απλα μπερδευτηκαν...συμβαινει στον καθε ενα!!!

  16. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 22/02/2009 21:23:34

    Από ότι φαίνεται έγινε το "ντίαλ" μεταξύ ΕΛΑΣ-υπόσκοσμου.

    Ο Παλαιωκώστας την κάνει απο την φυλακή σε μια "στημένη" ελικοπτερική απόδραση και δίνει κάποιους άλλους...είτε τους απαγωγείς του Παναγόπουλου απο "Κρήτη μεριά" είτε τους "Σέχτες".

    Θα φανεί εν συντομία..


    Υ.Γ Μόλις έγινε η απαγωγή Παναγόπουλου ο Παλαιοκώστας είχει "κουβεντούλες" με την Αστυνομία, αλλά ο Τύπος έγραψε ότι δεν μίλησε καθόλου...

  17. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/02/2009 21:26:24

    Θα στηθούν τελικά οι αντιαεροπορικές συστοιχίες στον Κορυδαλλό ή είναι απλά φήμες του Σόμπολου;

  18. daris avatar
    daris 22/02/2009 21:28:46

    Dubai Expatriate Says:
    Ενδιαφερον σεναριο...
    Με σεναρια εξ'αλλου κυβερναται αυτη η χωρα!!!
    Ενα τετοιο σεναριο απαλλασει απο ευθυνες ανικανοτητας(???)
    Δεν προλαβα να γραψω οτι θα συζηταμε σεναρια και αρχισαμε.
    Αυτο δεν σημαινει οτι το αποκλειω (ως σεναριο).
    Η ουσια ειναι αλλου ομως.

  19. Προφήτης avatar
    Προφήτης 22/02/2009 21:30:57

    Ο χαβαλές και το κλίμα είναι απίθανο.
    Με πόνο ψυχής το σοβαρεύω.

    Αυτό που βλέπουμε είναι
    1. Η διαρκής υποβάθμιση του ανθρώπινου παράγοντα.
    2. Η διαρκής ροπή μιας κοινωνίας σε διαρκή χαλάρωση (Ο ψυχραιμία έχει δίκιο).

    Ο ανθρώπινος παράγοντας εξαχρειώθηκε, συνδυασμένα, από 30 χρόνια
    α) εκπαιδευτικών "μεταρρυθμίσεων" δηλ. αμορφωσιάς
    β) επιβολής ενός καταναλωτικού προτύπου που απαιτεί διαρκώς περισσότερα χρήματα.

    Η κοινωνία όμως για να "τρέξει" χρειάζεται στελέχωση.

    Αν στελεχώνεται από διαρκώς και πιο ηλίθιους δημιουργείται "βλακοπυραμίδα".

    Ο ανίκανος δεσμοφύλακας, ο ανίκανος διευθυντής, ο ανίκανος υπουργός ανήκουν στη ίδια ιεραρχική βλακοαλυσίδα.

    Που όμως κρίνονται και εκλέγονται από κοινό και θαμώνες realities.
    Από αυτούς που στο πρώτο χιόνι τρέχουν χωρίς αλυσίδες "να χαρούν χιονοπόλεμο" κι όταν αποκλείονται ωρύονται "που είναι το κράτος;", το οποίο όφειλε να έχει 10 εκατ. εκχιονιστικά, ένα για τον καθένα.

    Η κοινωνική παραλυσία δεν μαζεύεται, "έτσι".
    Απαιτεί ένα ποσοστό αυταρχικότητας που κανένας πολίτης δεν επιθυμεί γιατί τον "ξεβολεύει" και κανένας πολιτικός δεν τολμά πια γιατί θα αναλάβει το πολιτικό κόστος της.

    Ο Καραμανλής πληρώνει την πλειοδοσία του σε υποσχέσεις.
    Ένα σαπιοκάραβο δεν γίνεται πολυτελές γιώτ.
    Τουλάχιστον όχι χωρίς ολική αμμοβολή.

    Κατά τα λοιπά έχουμε αφορμές για γέλιο. Που ως γνωστόν θάβει εξουσίες.

    Αλλά, όποιος θέλει ας απαντήσει ειλικρινά :
    Πιστεύετε ότι μια διακυβέρνηση Γιώργου Παπανδρέου θα απέτρεπε σήμερα την δραπέτευση Παλαιοκώστα ;

  20. PATRA avatar
    PATRA 22/02/2009 21:35:33

    Οι μπάσοι αυτής της χώρας είναι 100.000 .

    Τα 70.000 είναι στο γραφείο...

    Μας μένουν λοιπόν 30.000 για να κάνουν τη δουλειά.

    Από αυτούς τα 25.000 είναι στα ΜΑΤ (δέρνουν και ψεκάζουν οτιδήποτε μαθαίνει γράμματα από Δημοτικό μέχρι Μεταπτυχιακά)

    άρα μένουν 5.000 για να κάνουν τη δουλειά.

    Από αυτούς, 4.500 είναι στη φύλαξη υψηλών προσώπων και λοιπών στοχ(κ)ων.

    και μας μένουν 500 να κάνουν τη δουλειά.

    Βγάλε έξω και 400 όργανα που εκτελούν ειδικές αποστολές στα κατά τόπους κωλάδικα

    άρα μένουν 100 να κάνουν τη δουλειά.

    Από αυτούς οι 98 είναι σε άδεια ή στο … γιατρό.

    και μας μένουν 2 για να κάνουν τη δουλειά

    Ο ένας πήγε για… χέσιμο,

    ο άλλος …αυτοπυροβολήθηκε,

    και… το πουλάκι πέταξε …

    ΥΓ. Βασίλη, προσοχή στο δρόμο...

  21. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/02/2009 21:35:37

    Απορία απλοική. Είναι τόσο δύσκολο ή ακριβό το να τοποθετηθεί ένα δίχτυ ή σύρμα επάνω από τον προαύλιο χώρο των φυλακών;
    Α, ξέχασα, αν μπεί δίχτυ πως θα απο προσγειώνονται τα ελικόπτερα στις φυλακές;

  22. daris avatar
    daris 22/02/2009 21:37:47

    Προφήτης Says:
    "Πιστεύετε ότι μια διακυβέρνηση Γιώργου Παπανδρέου θα απέτρεπε σήμερα την δραπέτευση Παλαιοκώστα;"
    Πολυ καλο το σχολιο σου που δυστηχως καταληγει σε ενα πολυ φτηνο ερωτημα.
    Να απαντησουμε:ΟΧΙ θα ηταν ηλιθιο!!!
    Να απαντησουμε:ΝΑΙ θα ηταν 2 φορες ηλιθιο!!!
    Εσυ τι απαντας?
    Και το σημαντικοτερο γιατι και ποιους ρωτας?

  23. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/02/2009 21:41:38

    "Με τόση αεροπορική κίνηση στον Κορυδαλλό, μήπως οι φυλακές θα πρέπει να περάσουν στην αρμοδιότητα της Υπηρεσίας Πολιτικής Αεροπορίας;" Το έγραψα εν είδει αστείου.
    Και όμως:
    Κάτι τέτοιο υπονόησε (στα σοβαρά όμως) και ο συνδικαλιστής των σωφρονιστικών υπαλλήλων στον ΣΚΑΙ προσπαθώντας να ρίξει αλλού τις ευθύνες.
    Μνήσθητί μου κύριε.

  24. Προφήτης avatar
    Προφήτης 22/02/2009 21:46:48

    @125 daris
    1. Εγώ είμαι ...1 φορά ηλίθιος.
    2. Ρωτάω τους συν-σχολιαστές. Πέστο άτυπη δημοσκόπηση.

    [Το "φτηνό" ερώτημα όμως καθορίζει το "δια ταύτα" της καθημερινότητάς μου. Και της δικής σου. Και όλων.]

  25. Orestios avatar
    Orestios 22/02/2009 21:49:09

    @ thanos
    Ρώτα τον. Αν έχεις πάρε-δώσε μαζί του. Μην ξεχάσεις να τον ρωτήσεις και για τα πέντε στοιχεία. Μετά να μας μεταφέρεις την αναλυτική αυτή εμπειρία.

  26. daris avatar
    daris 22/02/2009 21:52:56

    Προφήτης Says:
    Και εγω είμαι …1 φορά ηλίθιος.
    Ομως ξερεις πολυ καλα οτι ποτε δεν τιθενται τετοια θεματα ως πολιτικες ερωτησεις οπως και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα βρεθει καποιος απο το ΠΑΣΟΚ η την υπολοιπη αντιπολιτευση να πει απλα οτι με εμενα κυβερνηση δεν θα γινοταν κατι τετοιο.
    Ολα τα καθημερινα δειχνουν μια συνολικη εικονα και αυτη ειναι που κρινεται απο τους πολιτες.
    Το ερωτημα θα ηταν: "με τον ΓΑΠ θα ειχαμε τετοια εικονα στη χωρα?"
    Και απανταω πρωτος:ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ.

  27. PATRA avatar
    PATRA 22/02/2009 21:59:52

    Προφήτης Says
    Πιστεύετε ότι μια διακυβέρνηση Γιώργου Παπανδρέου θα απέτρεπε σήμερα την δραπέτευση Παλαιοκώστα ;

    Το θεμα ειναι πως η Νεα Διακυβερνηση την ΕΠΕΤΡΕΨΕ δις.
    Ο Παπανδρεου , οι Αμερικανοι, ο Σορος και οι Σεχτες ειναι οι δρακοι του γνωστου παραμυθιου.

    Το σημερινο επεισοδιο ομως ειναι κωμωδια χωρις δρακους.

  28. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 22/02/2009 22:17:38

    Εννοειται οτι θα ηταν μια απο τα ιδια.
    Αλλα γιατι αναρωτιεσαι αγαπητε προφητη,αφου η απαντηση ειναι σαφης;
    Και γιατι να ηταν αλλοιως,αφου στην ιδια δομη θα στηριζοντουσαν;Που βεβαια,αυτοι την εφτιαξαν,πρασινοι και βενετοι.
    Και το ιδιο IQ θα ειχαν στατιστικα.
    Εγω μαλιστα,οταν βλεπω τα καμαρια του πασοκ,να βγαινουν,και να προτεινουν "λυσεις",πεφτω κατω απ τα γελια.Και μονο που τους βλεπω.
    Ακομη και καποιους,που παλια,(παιδια πασοκ ψηφιζα απο το 74,συνεχεια,ως το μη χειρον κακο),τους ειχα σε καποια υποληψη,πχ την Αννα.
    Το μονο που ακουω πλεον,ειναι ο Παγκαλος,γιατι τουλαχιστον μ αυτον,γελαω,γιατι IQ ,εχει αυτος.
    Γι αυτο,μην ελπιζετε,δεν εχει πλοιον δι εσας,δεν εχει οδον...

  29. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 22/02/2009 22:25:26

    Τελικά, 7 ώρες μετα:

    ΠΟΣΟΙ απέδρασαν; 2 ή 4;;;

    ΤΙ όπλα χρησιμοποίησε το ζευγάρι στον πιλότο; χειροβομβίδα και καλάζνικωφ, ή, απλώς, μαχαίρι;;;

    Ό,τι θέλει ο κάθε ..."έγκυρος" λέει. Απαράδεκτο επίπεδο ενημέρωσης.

    Αλήθεια, η Αστυνομία γιατί δεν βγάζει δελτία τύπου ούτε τώρα ούτε με τους "τρομοκράτες"; πού είναι ο λόγιος κ. Στάθης;

  30. ianos avatar
    ianos 23/02/2009 01:24:16

    123.

    Προφήτη,μην υποτιμάς τους βλάκες.Θυμήσου το γνωστό βιβλίο του Λεμπέση “Η σημασία των βλακών στο σύγχρονο βίο”.Ο Καραμανλής πληρώνει την ανεπάρκειά του και την ανικανότητα και διαφθορά του κρατικού μηχανισμού που είναι κομματικοποιημένος.Όχι.Μια κυβέρνηση ΓΑΠ θα ήτανε μια απο τα ίδια.Γιατι άνθρωποι της ίδιας ακριβώς ποιότητας θα αντικαθιστούσαν τους σημερινούς.Το πολιτικό προσωπικο της χώρας είναι ακατάλληλο.Αυτή είναι η πραγματική τραγωδία για τη χωρα.Εμείς όμως τί κανουμε;Σχολιάζουμε στα blogs,σαν εκείνους τους δύο γέρους στην παληά καλή σειρά Μαπετ Σώου και μετά πάμε για ύπνο με ήσυχη τη συνείδηση-αν μας έχει μείνει.

    Σχόλια

    Ονομα

    Mail (Δεν θα εμφανιστεί)

    Website

    ANTI WEBLOG is proud

  31. ianos avatar
    ianos 23/02/2009 01:26:00

    123.

    Προφήτη,μην υποτιμάς τους βλάκες.Θυμήσου το γνωστό βιβλίο του Λεμπέση “Η σημασία των βλακών στο σύγχρονο βίο”.Ο Καραμανλής πληρώνει την ανεπάρκειά του και την ανικανότητα και διαφθορά του κρατικού μηχανισμού που είναι κομματικοποιημένος.Όχι.Μια κυβέρνηση ΓΑΠ θα ήτανε μια απο τα ίδια.Γιατι άνθρωποι της ίδιας ακριβώς ποιότητας θα αντικαθιστούσαν τους σημερινούς.Το πολιτικό προσωπικο της χώρας είναι ακατάλληλο.Αυτή είναι η πραγματική τραγωδία για τη χωρα.Εμείς όμως τί κανουμε;Σχολιάζουμε στα blogs,σαν εκείνους τους δύο γέρους στην παληά καλή σειρά Μαπετ Σώου και μετά πάμε για ύπνο με ήσυχη τη συνείδηση-αν μας έχει μείνει.

  32. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 23/02/2009 10:08:26

    Ιανε,μου φαινεται,οτι με "αντιγραφεις".
    Πλακα κανω βεβαια,αλλα ετσι ειναι ασφαλως.

  33. ο δείμος του πολίτη avatar
    ο δείμος του πολίτη 23/02/2009 12:10:53

    Τελικά τον Κώστα θα τον ρίξει ένας Παλαιός Κώστας

  34. Xase avatar
    Xase 23/02/2009 14:28:40

    @ 33 και @35
    Συμφωνω απολυτα. Τα ιδια θα γινοντουσαν και οσοι κανουν σημερα προπαγαντα για το κομμα τους ειναι αυτοι που μαλλον κονομησαν. Δεν βλεπουν οτι και οι Νουδιαρηδες και οι Πασοκιδες {που μας κυβερνησαν στο παρελθον) ιδιοι ειναι.

  35. GreenPoint avatar
    GreenPoint 23/02/2009 15:35:03

    Δεν εχει τι να βαλει η γρια στο καρναβαλι!!!Βοηθατε αδελφοι!!Ρομπες!!!!