20/01/2009 02:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ελεύθερος ο Παναγόπουλος

Ελεύθερος αφέθηκε στις 1:30 ο Περικλής Παναγόπουλος, ύστερα από οκτώ ημέρες κράτησης από τους απαγωγείς του. Ο 74χρονος εφοπλιστής βρέθηκε από περιπολικό της αστυνομίας να κάθεται σε παγκάκι υπαίθριου πάρκινγκ στην περιοχή του Ασπροπύργου. Τον ρώτησαν αν είναι ο Π. Παναγόπουλος, αυτός απάντησε καταφατικά και στη συνέχεια ζήτησε να επικοινωνήσει με τη σύζυγο του και τα άλλα μέλη της οικογένειας του, όπως και έγινε. Ο δρόμος προς την απελευθέρωση άνοιξε χθες το πρωί όταν η οικογένειά του παρέδωσε στους απαγωγείς τα λύτρα (30 εκ;) σε κάποιο σημείο της Βοιωτίας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TRIALARILARO avatar
    TRIALARILARO 20/01/2009 02:16:06

    δε μορεί να γίνει αυτό.. όσοι πουλάνε τηλεπικοινωνιακό χρόνο (εταιρείς του εξωτερικού voip κλπ) εκεί έχτισαν - γιγάντωσαν το τηλεπικοινωνιακό προϊόν

    ο ανώνυμος είναι ίσως μη γνώστης των τεχνικών παραμέτρων του θέματος (και άλλων βέβαια)

  2. TRIALARILARO avatar
    TRIALARILARO 20/01/2009 02:30:59

    νομικά μπορεί
    στην πράξη δε μπορεί να γίνει

  3. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 20/01/2009 04:17:40

    "ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΥ ΜΙΑ ΑΠΑΓΩΓΗ. ΜΠΟΡΕΙΣ!"

  4. karpidis avatar
    karpidis 20/01/2009 06:11:17

    Ρε παιδιά καταρχήν θα τους πιάσουν κατά 2ον είναι δυνατόν να ζητάμε περιορισμό των ελευθεριών επειδή έπιασαν έναν εφοπλιστή...; Μαζί με την "επωνυμία" των καρτοκινητών έρχεται και η παρακολούθηση. Δε νομίζω πως αυτό το θέλουμε. Πάντως στην Ιταλία είχαν πιάσει και άτομα με καρτοκινητό...
    Α και στο Αζερμπαϊτζάν δεν είναι ανώνυμα. Την κάρτα που αγόρασαμου ζήτησαν διαβατήριο και ήταν ξεκάθαρο σε πια κυψέλη βρίσκομαι κάθε ώρα και στιγμή. Δεν μου άρεσε ιδιατερα αυτό...

  5. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 20/01/2009 07:13:08

    ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΡΕ, ΠΑΙΔΙΑ;

    ALFA, αυτόπτης μάρτυρας, Αλβανός, 20 χρόνια στην Ελλάδα, με τέσσερα παιδιά:

    "Στις 11:40΄- 11:45΄, βρισκόμουν μέσα στο αμάξι μου με μια φίλη μου, στο μέρος που βρέθηκε ο Παναγόπουλος. Ένα Audi 8, με φιμέ τζάμια, ΣΥΝΟΔΕΥΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ, ήρθε και στάθηκε δίπλα μας, κοιτάζοντας επίμονα προς το μέρος μας. Έφυγαν και ξαναγύρισαν πάλι ύστερα από λίγο. Επειδή δεν έχω χαρτιά και, πάνω απ' όλα, γιατί φοβήθηκα έτσι όπως με κοίταζαν περίεργα, ΚΑΙ με το περιπολικό από πίσω, έφυγα. Αυτοί φαινόντουσαν σαν να ψάχνουν κάτι, πηγαίνοντας πάνω κάτω.

    Μόλις είδα στην τηλεόραση το παγκάκι που άφησαν τον Παναγόπουλο, συνδίασα το γεγονός και σας πήρα τηλέφωνο. Δεν έχω πρόβλημα να καταθέσω, αλλά φοβάμαι κι όλας, γιατί ύποπτο μου φαίνεται ένα τέτοιο μαύρο Audi 8 να συνοδεύεται από περιπολικό, αν είχαν σχέση με την απελευθέρωση. Εγώ είμαι από δω, στο Χαϊδάρι μένω 20 χρόνια, και ξέρω ότι το τμήμα δεν έχει τέτοιο Audi 8, με τέτοια φιμέ τζάμια. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά δύσκολο μου φαίνεται".

    Ο Αυτιάς πήγε να τον μπερδέψει, αλλά το παλληκάρι ...μίλαγε καλύτερα ελληνικά από τον Αυτιά και είπε όσα ήθελε. Παρενέβη ένας Παναγιώτης, αστυνομικός ρεπόρτερ του Αυτιά, και είπε στον Αλβανό, -που ήταν ευγενέστατος και στην αρχή αρχή δεν κατάλαβα καν ότι ήταν ξένος-, πως τον πήρε αξιωματικός της Αστυνομίας και τον εξουσιοδότησε να του πει πως εγγυάται ο ίδιος την ασφάλειά του και το ότι δεν έχει χαρτιά, αν πάει να καταθέσει. Εκεί ο Αυτιάς έκανε ...διάλειμμα! Όταν επανήλθε, "πάπαλα" ο αυτόπτης.

    (Να σημειώσω εδώ ότι, και πάλι, ο Βλάχος το έπιασε αμέσως το θέμα και δεν άφησε τον Αυτιά να ξεστρατίσει, επιμένοντας σε σωστές ερωτήσεις. Αυτόν, τον Βλάχο, τον εμπιστεύομαι, τελικά, Από τότε που φώναξε από μακριά που είχαν τους ρεπόρτερ: "Your hands have blood, mr. Blair"!).

    ΥΓ. Πολύ θέλω να δω την συνέχεια αυτής της μαρτυρίας- ντοκουμέντο...

    ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΡΕ, ΠΑΙΔΙΑ;

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 20/01/2009 08:38:48

    Τώρα λέει ο Σόμπολος, για πρώτη φορα, μετά από τα τόσα δελτία, τόσες αναρτήσεις και τόσες τηλεοπτικές και ραδιοφωνικές ώρες, που έλεγαν άλλα: "Πήραν την γυναίκα του και αυτή ειδοποίησε την Αστυνομία. Τον είχαν στο πορτ-μπαγκάζ (!). Του έδωσαν και το όπλο του σοφέρ που είχαν πάρει (!). Έφαγε κοτόσουπα, παρ' όλω που δεν ήθελε, (: και γα_ώ τα ρεπορτάζ!), και τώρα κοιμάται".

  7. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 20/01/2009 09:25:36

    Ωραίος τρόπος αποσταθεροποίησης και οικοδόμησης χαοτισμού. Έχει και κονόμα. Την οποία μερικές ώρες μετά επιστρέφουν στους δικαιούχους, αφού κρατήσουν το παράβολο απαγωγής, δυο χαρτόσημα του ταλλήρου και το φιλοδώρημα για τη γιδόσουπα, ή εν πάσει περιπτώσει στον εργοδότη, εάν το "θύμα" δεν ήταν εξ αρχής μιλημένο.
    Ξέχασαν να μας πούνε, ότι στα χαρτονομίσματα η ΕΕ. έχει επιβάλει από καιρό μεταλλική ταινία, που ακτινοβολεί. Αλλά δεν είναι απάνθρωπο να σε κοιμίζουν χωρίς νανούρισμα;

  8. MIG-21 avatar
    MIG-21 20/01/2009 10:17:18

    Anonymous Says:
    January 20th, 2009 at 10:14 am
    Που ξέρεις νήπιε γέροντα μπορεί στην απαγωγή να βοήθησε και κανένας αστυνομικός. Εσύ περνάς με 1000 ευρώ το μήνα!!!

    μπωρει και πυροσβεστης ή αγροφυλακας ή λιμενικος ή σαλεπιτζης ή .......... κανενας δεν περναει με 1000 ευρω!!

  9. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 20/01/2009 10:21:09

    Crucial Data: το όπλο του σωφέρ που επέστρεψαν. Ταυτίζεται με κάποια δολοφονία αυτών των ημερών;

    ΥΓ. ΟΛΟΙ οι δημοσιογράφοι, ακόμα ΚΑΙ του Αλφα, αναμεταδίδουν ότι τυχαία ανακαλύφτηκε ο έτσι, και αγνοούν και αδιαφορούν για την μαρτυρία του αυτόπτη ΚΑΙ την δήλωση του προέδρου των "Α-Ρ-Δ" που είπαμε. Επειδή η προεδράρα δεν δουλέύει τυχαία στο "e- ΦΕΚ", στο τέλος θα προσχωρήσουν όλοι στην άποψή του. Το ερώτημα είναι, ΓΙΑΤΙ είπαν ψέματα στην αρχή, και ΑΝ δεν εφανιζόταν ο ωραίος Αλβανός αυτόπτης, ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΑΜΕ, ΠΟΤΕ, ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ;?;

    (: "Αγαπάει ο Θεός τον κλέφτη, αγαπάει και τον νοικοκύρη", -γιά!)

  10. Keep Talking avatar
    Keep Talking 20/01/2009 10:48:01

    ΓΙΑΤΙ ΕΦΑΓΕ ΤΗΝ ΚΟΤΟΣΟΥΠΑ Ο ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ...

    Ο διαλογος, οπως μας τον μετεφερε αποκλειστικα η Φιλιπινεζα:
    Κ. Παναγοπολου: Να σε τραταρω μια κοτοσουπα;
    Π.Παναγοπουλος: Θα την φαω, οχι για μενα.... για τους φουκαραδες του απαγωγεις που χωρις τα λυτρα ουτε μια κοτα δεν μπορουσαν να αγορασουν τοσα χρονια.

  11. εξ avatar
    εξ 20/01/2009 11:11:53

    άστα φάκτορα βάλε άλλο θέμα. Βάλε Ομπάμα. Η απαγωγή του Παναγόπουλου μου θυμίζει σενάριο Φώσκολου, πολύ σαπίλα φίλε μου.....

  12. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 11:47:09

    Εγω εβλεπα Μακη Παπαροπουλο χτες βραδυ !

    Ο Μπεννυ εγινε ρομπα με τον πατέρα του ο οποιος εκανε ανταλλαγη οικοπεδου με 5οροφη πολυκατοικια στην Ξανθη !! Βατομπενυ-Βατοβγαινει.

    Θα εχουμε συνεχεια.... το τι κολοτουμπα εκανε ο Μπενυ χτες δεν λεγεται !! ουτε ο Μελισσανιδιης ( ο Ιωαννης ) δεν τον επιανε.

    ΠΠ

  13. άσχετος avatar
    άσχετος 20/01/2009 12:11:00

    Νομοθετική ρύθμιση προκειμένου να επιβάλλεται ποινή ισόβιας κάθειρξης για τους απαγωγείς μελετά να προωθήσει, σε συνεργασία με το υπουργείο Δικαιοσύνης, ο αναπληρωτής υπουργός Δημόσιας Τάξης Χρήστος Μαρκογιαννάκης.

  14. ...σεμνά avatar
    ...σεμνά 20/01/2009 12:37:57

    @#1
    Ανώνυμε εργάζομαι σε εταιρεία που βρίσκεται πολύ κοντά τόσο στους παρόχους κινητής τηλεφωνίας όσο και στους Δημόσιους Φορείς που ρυθμίζουν τον κλάδο.
    Σκεφτόμαστε σοβαρά να τους προτείνουμε την κατάργηση των ανώνυμων καρτοκινητών.
    Κι εσύ όμως δεν θα έπρεπε να σταματήσεις να σχολιάζεις ανώνυμα;
    Δεν πιστεύω να σε εμποδίζει κάτι να κοινοποιήσεις προσωπικά σου στοιχεία;

  15. ...ταπεινά avatar
    ...ταπεινά 20/01/2009 12:51:16

    Χρησιμοποιώ κι εγώ καρτοκινητό αλλά για λόγους οικονομίας, (για πάγια κλπ.)
    βάζω μια κάρτα των 20 ευρώ τον μήνα και that's all, όσο κρατήσει.

    όμως έχει εμφανή τον αριθμό, δηλαδή μη απόκρυψη στοιχείων!!!, γιατί θέλω να ξέρω ποιος είναι όταν καλώ κάποιον.

    Για μένα βέβαια δεν υπάρχουν απόρρητα. Ανα πάσα στιγμή μπορεί να ζητήσει κάποιος λίστα "κακόβουλων" κλήσεων.

    Εγώ μόνος μου θα έδινα την συγκατάθεσή μου αν με υποπτεύονταν.

  16. ...ταπεινά avatar
    ...ταπεινά 20/01/2009 12:51:49

    διόρθωση

    θέλω να "ξέρουν"

  17. ...ταπεινά avatar
    ...ταπεινά 20/01/2009 12:59:37

    ούτε μία στο εκατομμύριο!!!μα ούτε μία!!!

  18. koumparos avatar
    koumparos 20/01/2009 13:25:37

    Λοιπόν αδέλφια, ευτυχώς που άφησαν ελεύθερο το Παναγόπουλο, γιατί είχα τόσες μέρες να πάω τουαλέτα...

  19. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 13:48:00

    Κουμπάρε ...κρητικός κι εσύ, έ; Εκεί άλλωστε είναι οι περισσότεροι! Απορώ πως σας προλαβαίνουν!

  20. sfirao kleftika avatar
    sfirao kleftika 20/01/2009 14:47:00

    Mε την τεχνολογία που έχει η ΕΛΑΣ είναι θέμα χρόνου η σύλληψη. Για σκεφτείτε λίγο , γιατί σε άλλες χώρες (με πολύ περισσότερο οργανωμένο έγκλημα )δεν γίνονται απαγωγές ? Μόνο αν ξέρουν από χημεία και νέα τεχνολογία θα γλιτώσουν οι απαγωγείς .

  21. stelios avatar
    stelios 20/01/2009 15:11:00

    Κυκλοφορει ενα ονομα Ηρακλη...απο την Κρητη
    http://manolisvardis.wordpress.com/2007/11/21/
    Διαβαστε την ιστορια και πιοος ηταν δικηγορος.

  22. ataktos avatar
    ataktos 20/01/2009 15:20:01

    Από τα σχόλια μου φαίνεται τελικά ότι το επάγγελμα του απαγωγέα είναι ποιο εύκολο από του κουκουλοφόρου τον Αθηνών …

  23. ataktos avatar
    ataktos 20/01/2009 15:30:36

    Προσωπικά πιστεύω ότι με την ευκαιρία της λεγόμενης «απαγωγής» η Κυβέρνηση και η ΕΛΑΣ έχουν ποια ξευτελιστεί
    1. γνωρίζουν για πού προωθούνται τα χρήματα – μήπως για την τρομοκρατία που μας σερβίρουν μέρα νύχτα δεν αγοράζουν όλοι υποχρεωτικά πολυτελή τζιπ …
    2. ο πλούσιος έχει άλλες δυνατότητες από έναν φτωχό όπως εδώ «μετά την παραγγελιά της συζύγου η ΕΛΑΣ διατήρησε αποστάσεις « παραβιάσεις συντάγματος
    τελικά και τρελάδικο δεν είμαστε σωστό …

  24. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 15:32:26

    @ατακτος 30
    Mπα! Το "κουκουλοφόρος" προστάδιο είναι..

  25. sfirao kleftika avatar
    sfirao kleftika 20/01/2009 15:38:53

    @31 Μην πιστεύεις ότι ακούς . Ή αστυνομία πάντα θα βρίσκει τα λεφτά.

  26. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 15:40:49

    να βρεί και "τα μυαλά" όμως!

  27. sfirao kleftika avatar
    sfirao kleftika 20/01/2009 16:09:00

    #34 Για αυτά υπάρχει ο Μr Eσσελον .

  28. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 16:39:59

    @35
    Το είδαμε κι επι τσαλικίδη.....!

  29. sfirao kleftika avatar
    sfirao kleftika 20/01/2009 17:00:32

    @36 Άλλο τι υπάρχει και άλλο αν ξέρουν οι κλουζώ μας .

  30. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 17:20:45

    ...το ίδιο λέμε.

  31. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 01:54:36

    @stelios: μπράβο, φίλε! Πολύ καλό!

    ---------

    Κανένα νέο για το όπλο του οδηγού που επέστρεψαν;;;

    Για το ότι ο αυτόπτης λέει ότι στις 11:45΄ έψαχνε η Αστυνομία, ενώ η επίσημη ώρα ανεύρεσης είναι 01:00΄;;; (Μαϊμού περιπολικό, ΓΙΑΤΙ, δηλαδή, να μην "παίζει"; Στο κρησφύγετο Παλαιοκώστα - Γεωργιάδη (: επίμονα και ύποπτα αποσιωπάται ο 50% ρόλος του αναρχικού- αντιεξουσιαστή, ή whatever, στην απαγωγή Μυλωνά), να θυμίσω ότι, ΒΡΕΘΗΚΑΝ στολές αστυνομικών και υλικό παραποίησης συμβατικών αυτοκινήτων σε περιπολικά)

  32. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 02:02:15

    Κάτι που μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση, και δεν μπορώ να το εξηγήσω, είναι ότι, τώρα, εκτός πολύ σπανίων περιπτώσεων, τα σχόλια σταματάνε μια δεδομένη στιγμή και δεν γράφονται άλλα, αργότερα. Παλιά, δεν ίσχυε αυτό. Τώρα, φαίνεται οι σχολιαστές να ασχολούνται ΜΟΝΟ με τις επίκαιρες αναρτήσεις. Γιατί, άραγε;

  33. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 04:08:00

    "Αιφνιδιαστική επίσκεψη Παπανδρέου στη ΓΑΔΑ"
    21 Ιανουαρίου 2009, 02:12

  34. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 04:29:33

    "@ Ερευνούν σοβαρά οι αρχές την πιθανή εμπλοκή αστυνομικού ή ατόμου εμπίστου σε υπηρεσίες της αστυνομίας…

    @Το πώς προκύπτει αυτό μόνον οι ίδιοι γνωρίζουν…

    @ Εμείς το μόνο που γνωρίζουμε είναι ότι το συγκεκριμένο άτομο είναι ξανθό, γυμνασμένο, καλός σκοπευτής και πολύ καλά εκπαιδευμένο…"

    ("Ζούγκλα" -και το πριν, επίσης)

    ΥΓ. "ΤΙ" ξέρουν όλοι και λένε μισόλογα, άραγε;;;

  35. anonymous avatar
    anonymous 21/01/2009 09:45:47

    Νήπιε

    Τέτοιες στιγμές, τι νόημα έχουν, οι νοητικές διεργασίες, του όποιου, εδω μέσα, σχολιαστή; Ενδέχεται να θεωρηθούν, ως "πληροφορίες" και να παραπληροφορήσουν την ουσιαστική έρευνα.
    Ετσι δεν είναι;

  36. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 14:39:06

    Ανώνυμε,

    Τι σημαίνει "νοητικές διεργασίες";

    Και από ποιον "Ενδέχεται να θεωρηθούν, ως “πληροφορίες”", ώστε "να παραπληροφορήσουν την ουσιαστική έρευνα";

    Για να σου απαντήσω, φίλε, επειδή, κατ' εμέ, είναι πολύ σοβαρή η παρέμβασή σου, θέλω να μου διευκρινήσεις αυτά, πρώτα, ώστε να είμαι σίγουρος "τι" εννοείς με αυτά, -ότι εννοούμε τα ίδια, δηλαδή.

    Εγώ είμαι ένας άνθρωπος που βλέπω τηλεόραση, διαβάζω εφημερίδες και μπλογκ και τέρμα. Δεν έχω κανενός είδους άλλη πληροφόρηση. ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΩ, όμως, τις υποθέσεις, όταν φύγουν από την επικαιρότητα. Και, γενικά, όταν θέλω να λύσω ένα πρόβλημα- ζήτημα- θέμα, που συμβαίνει ΤΩΡΑ, το ΣΥΝ-ΚΡΙΝΩ με ό,τι ίδιο έχει γίνει στο ΠΑΡΕΛΘΟΝ και βγάζω συμπέρασμα για το τι πρόκειται να συμβεί στο ΜΕΛΛΟΝ. Είναι η αρχαία (σημαίνει "παλαιά") ελληνική μέθοδος εύρεσης του κάθε φορά ζητούμενου "Λόγου". Ασχολούμαι και με την ιστορική έρευνα, οπότε έχω έφεση στα αρχεία, που με την Πληροφορική έχει γίνει παιγνιδάκι, πια.

    Πολλά είπα, όμως, και δεν ξέρω καν, αν είσαι τριγύρω ακόμα...

  37. anonymous avatar
    anonymous 21/01/2009 19:12:46

    45.

    Nήπιε χαιρετώ,

    "Νοητικές διεργασίες" είναι όλη εκείνη η σειρά των σκέψεων, ενός σχολιαστή, που μπορεί να κάνει, χωρίς όμως, να διαθέτει πρόσβαση σε πραγματικά στοιχεία ή πληροφόρηση.

    Οταν όμως τα γεγονότα, βρίσκονται στο σημείο της πραγματικής έρευνας, για κρίσιμο θέμα, με υπαρκτά δεδομένα πλέον και μαρτυρίες, η όποια σκέψη του παρατηρητή (με σύνδρομο Γουώτσον), στερούμενου, όμως, όποιων δεδομένων, μπορεί, αν διαβαστεί από τους την έρευνα μετέχοντες, να λειτουργήσει παραπλανητικά...

    Σκέψεις, να σου κάνω από μακρυά, όσα θέλεις. Ομως, τώρα τι θέλουμε: να κάνω εγώ σενάρια για να παίζουμε εδώ CLUE, ή να λυθεί το "μυστήριο"...

    Ας είμαστε διακριτικοί, μήπως και διευκολύνουμε εκείνους που πρέπει, να ψάξουν..

    Ας είμαστε ρεαλιστές....


    (σου πάει το υππο)

  38. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 19:30:59

    Δεν είπα ΤΙΠΟΤΑ που να μην είναι αλήθεια και μεταφέρω σε εισαγωγικά κείμενα άλλων. Ο ειδικός συνδιασμός τους, μάλλον, ενοχλεί την "έρευνα".

    Θα την ξανακάνουμε την συζήτηση, όταν ανακοινώσει η Αστυνομία τα αποτελέσματα. Γιατί και διακριτικοί και ρεαλιστές είμαστε. Βλάκες δεν είμαστε. Μακάρι να εξιχνιάσουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την υπόθεση. Ποιος δεν το θέλει;

  39. anonymous avatar
    anonymous 21/01/2009 19:51:13

    Σκέψεις κάνουμε, συνδυασμούς γεγονότων και στοιχείων , που αντλούμε,όμως, απο τα ΜΜΕ . Σε μιά τόσο ευαίσθητη υπόθεση, τίποτα δεν κοινοποιείται τώρα.

    Την βλακεία πολεμάμε και σκεφτόμαστε! Αναρωτιέμαι κι εγώ για το τελικό αποτέλεσμα, θα το μάθουμε άραγε ποτέ;

    Δεν αντέχω, να δω άλλο "ήρωα της νύχτας", να κατηγορείται, χωρίς τις πλάτες του ακουμπισμένες σε ψηλά τοίχη ! Για οριζόντια οργάνωση (σε τέτοιες δουλειές) δε μιλάνε, πιά οι θεωρητικοί...;

  40. KaryID avatar
    KaryID 21/01/2009 19:58:08

    @Νήπιε καλησπέρα, σε διάβασα σε άλλο ποστ αλλά στα λέω εδώ, έσκασα στα γέλια γιατί δεν έχω ακούσει τη "φυσική" αυτή φρασεολογία, εγώ σε πρότεινα για πρόεδρο της δημοκρατίας πάντως.

  41. KaryID avatar
    KaryID 21/01/2009 19:58:58

    διόρθωση: ... γιατί έχω ακούσει τη φυσική φρασεολογία (σβήσε τη λέξη δεν)

  42. ΧΡΙΣΤΙΝΑ avatar
    ΧΡΙΣΤΙΝΑ 27/04/2009 13:03:37

    κύριε Καρπίδη, εισθαι βέβαιος οτι έχωμε ελευθερίες? Εάν ναι τότε σας παρακαλώ να μας γράψετε ποιες ειναι αυτές.

  43. ΧΡΙΣΤΙΝΑ avatar
    ΧΡΙΣΤΙΝΑ 27/04/2009 13:14:44

    κάποτε η κοινωνία δεν ηθελε το φακέλωμα. Τώρα ειμαστε διπλα τριπλά κ.λπ. φακελωμένοι. Τώρα ειμαστε ολοι ομηροι σε καποιους.
    Δεν πρέπει να υπάρχουν ανωνυμα καρτοκινητά , αυτά δημιουργουν κακοβουλίες για τους κακόβουλους υποστηρικτές τους. Η ΚΑΚΟΒΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

  44. ΧΡΙΣΤΙΝΑ avatar
    ΧΡΙΣΤΙΝΑ 27/04/2009 13:16:11

    κάποτε η κοινωνία δεν ηθελε το φακέλωμα. Τώρα ειμαστε διπλα τριπλά κ.λπ. φακελωμένοι. Τώρα ειμαστε ολοι ομηροι σε καποιους.

    Δεν πρέπει να υπάρχουν ανωνυμα καρτοκινητά , αυτά δημιουργουν κακοβουλίες για τους κακόβουλους υποστηρικτές τους. Η ΚΑΚΟΒΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

  45. kris23 avatar
    kris23 21/05/2009 23:59:29

    Μη χαίρεστε μερικά ασχετα άτομα δε πρόκειτε να εφαρμοστεί η επωνυμία στα καρτοκινητά αυτός είναι ένας λόγος που θα πέσουν οι φασιστηκές κυβερνίσεις. Μη κάνετε χαρά κειτάχτε μη σας περιορίσουν και τις ομοβροντίες σας στο τέλος και τότε ίσως καταλάβεται πόσο απέχει η βλακεία απο τη λογική