#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/10/2011 22:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκτός των πολιτικών αρχηγών ο Παπανδρέου ενημερώνει και ...εκδότες

[caption id="attachment_127931" align="alignnone" width="500" caption="Ο κ. Παπανδρέου με τον κ. Ψυχάρη σε παλαιότερο στιγμιότυπο"][/caption]

Επιβεβαιώθηκαν τελικά οι πληροφορίες που αναρτήσαμε στις 18:57. Ο Πρωθυπουργός Γ. Παπανδρέου δέχθηκε απόψε στο Μαξίμου τους κ. Σταύρο Ψυχάρη και Γιώργο Μπόμπολα.

Αύριο λένε ότι θα συναντηθεί με τον κ. Β. Βαρδινογιάννη και θα ακολουθήσουν συναντήσεις με τους κ. Κυριακού (ΑΝΤ1) και Αλαφούζο. Οι δικές μας πληροφορίες πάντως λένε ότι ο κ. Βαρδινογιάννης δήλωσε κώλυμα

Προκαλεί την περιέργεια αυτή η ξαφνική... υπερδραστηριότητα του κ. Παπανδρέου;

Μαζί με τους πολιτικούς αρχηγούς αποφάσισε να ενημερώσει και την ...διαπλοκή;

Να περιμένουμε και συναντήσεις με τραπεζίτες;

Τι να ετοιμάζει άραγε;

Κατά την ταπεινή μας γνώμη πάντως, όταν σε παρόμοιες περιστάσεις ο πρωθυπουργός συναντά εκδότες, τότε ή πάει για εκλογές, ή φοβάται ότι θα τον υπερβούν οι εξελίξεις

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 17/10/2011 19:04:56

    Πρωτα με τους "Murdoch" και μετα με τους "Rothschild" της Ελλαδος...

  2. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 17/10/2011 19:25:28

    Nαι πως οι βλαχοιππεις ειναι οι Ροτσιλντ η οι Μερντοχ της Ελλαδας,ο Ψυχαρης και ο Μπομπολας με τους μεγιστανες αυτους μοιαζουν στις μασχαλες και τους αστραγαλους.

  3. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 17/10/2011 19:27:53

    Δεν τον έχουν υπερβεί η εξελίξεις απλώς, έχει χάσει την μπάλα και το γήπεδο.

  4. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 17/10/2011 19:44:31

    Δεν είναι αφελής ο Παπανδρέου.Η πιθανή συνάντησή του με τους γνωστούς εκδότες δε γίνεται τυχαία.Και ειδικά μετά το χθεσινό κεντρικό τίτλο του ''Βήματος'',τον έχουν ζώσει τα φίδια....Πάντως,νιώθει το έδαφος να φεύγει κάτω από τα πόδια του.Αντιλαμβάνεται πως και οι σύμμαχοί του αρχίζουν και του τραβούν το χαλί...Και κάτι τελευταίο.Εκείνο που κάνει εντύπωση είναι η στάση της υπερδύναμης απέναντί του.Έχω την εντύπωση πως ακόμη και οι Αμερικανοί,σιγά-σιγά και διακριτικά,τον εγκαταλείπουν.Φυσικά,θα ρωτήσει κάποιος πως γίνεται αντιληπτό.Είχε διαρρεύσει πως θα πάει,εντός εβδομάδας,στις ΗΠΑ να συναντήσει Ομπάμα-Μπάιντεν.Αλλά από τη πλευρά των Ηνωμ.Πολιτειών,τηρείται σιγή ιχθύος...Αυτό ερμηνεύεται ως άρνηση να τον δεχθούν....Και αυτή η άρνηση φανερώνει ΠΟΛΛΑ....Είναι μερικές λεπτομέρειες που περνούν απαρατήρητες αλλά έχουν τη σημασία τους.

  5. LamprosM avatar
    LamprosM 17/10/2011 20:15:04

    Μαλλον διαπραγματευεται την εκδοση της αυτοβιογραφίας του. "Γκαπ, ένα όνομα μια φίρμα"

    • manos avatar
      manos @ LamprosM 17/10/2011 20:26:49

      Ακολουθεί τα βήματα του Γκορμπατσόφ κατά πόδας. Μόλις οριστικοποιήσει το τέλος του Ελληνισμού, θα πάει στο Αμέρικα και θα δίνει διαλέξεις: Πως να καταστρέψεις ένα λαό σε δύο χρόνια.
      Επίσης θα διαφημίζει πίτσες και χάμπουργκερ. Στα διαλείματα θα κάνει κανό καγιάκ στον Μισσισιπή και ποδήλατο στην Route 66.
      Επίσης θα μάθει να μιλάει Ελληνικά.

      • Marquis de Sade avatar
        Marquis de Sade @ manos 17/10/2011 23:22:42

        Xα χα χα !!! Ελληνικά δεν πρόκειται να μάθει ποτέ! Θα διαφημίζει προϊόντα και εταιρείες ομογενών εκεί: ταβέρνες, car sales, gyros τέτοια.

        • mind trap avatar
          mind trap @ Marquis de Sade 19/10/2011 16:11:15

          Στο Αμέρικα θα πάει για κάποια τεχνικά σεμινάρια!
          Θέλει λέει, να μάθει να επιδιορθώνει το ποδήλατο εν κινήσει...γιατί τελευταία φορά που το έκανε, έφαγε τα μούτρα του.

  6. foros avatar
    foros 17/10/2011 20:15:21

    Εντυπωσιακό!!! Οι κυβερνώντες συνήθως ενημερώνουν πρώτα τους εκδότες (τα αφεντικά τους) και μετά τους πολιτικούς αρχηγούς. Τα πράγματα είναι εξαιρετικά δύσκολα.

  7. Ραβινος avatar
    Ραβινος 17/10/2011 20:35:21

    Προσεξτε την σταση του σωματος Ψυχαρη σαν να υποβαλλει τα σεβη του ο ΓΑΠ υπο την συγκαταβατικοτητα του μεγαλου τραγουδιστη της υποθεση Οτσαλαν.Ο,τι και να κανει το παιχνιδι της πρωθυπουργομητωρ χαθηκε ! Παμε γι'αλλες πολιτειες πια οι ΗΠΑ απομακρυνονται στον οριζοντα του ΓΑΠ της παγκοσμιοποιησης και της πατριδοκαπηλειας !Καληνυκτα ΓΑΠ.

  8. Αντώνης avatar
    Αντώνης 17/10/2011 20:53:57

    Το ταξίδι του ΓΑΠ στις ΗΠΑ για μια ακόμη φορά ματαιώθηκε.
    Φαίνεται ό,τι δεν κατάφερε να κλείσει ραντεβού με τον Ομπάμα.
    Τον έχουν εγκαταλείψει οι πάντες.
    Εκτός αν φοβάται κάτι άλλο..;

  9. Αψήφιστος (ή am με κεφαλαία) avatar
    Αψήφιστος (ή am με κεφαλαία) 17/10/2011 20:56:49

    Bravo Giorgos!

    Υπόδειγμα αυτό το ατιμούλικο το παιδί..
    ...υπόδειγμα καλής συμπεριφοράς!
    Να βλέπουν οι νεώτεροι και να μαθαίνουν.

  10. ΣΩΤΗΡΗΣ avatar
    ΣΩΤΗΡΗΣ 17/10/2011 21:23:09

    ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ''''ΒΗΜΑ''' ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΟΜΠΑΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ ΤΟΥ --ΒΕΒΑΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΧΑΜΕΝΟ ΤΟΝ ΕΙΧΕ-- ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ....

  11. ORIMA avatar
    ORIMA 17/10/2011 21:27:46

    Ο ΓΑΠ συναντά τους πραγματικούς Πρωθυπουργούς της Ελλάδας. Γνωρίζει ότι είναι τελειωμένος σε ΌΛΑ τα επίπεδα και όπως λέει κι ο απλός λαός (κι εγώ εκεί συγκαταλέγομαι) πήγε να γλύψει κανένα κοκκαλάκι (για να μην πώ κανένα κ@λο) για την επόμενη μέρα πλέον. Ο Benny-τέλος δεν πήγε. Αυτός πήγε στον Παπόυλια για να λάβει την "εντολή" εγκαθίδρυσης μετά την επιτυχημένη "δουλειά" που μετά από δεκαετίες θα μ´αθουμε πόσα δισεκατομμύρια € του επέφερε "σακουλάτα". Ο Κράους ο Φίσερ κι ο Μάρξ ξανάσμοιξαν πάλι και φτιάξαμε Τράστ... Αγωνία κι από τους τοπικούς βεζύρηδες για τις δουλειές που θέλουν ένα όψει "διαμελύσαντω τα ιμάτια αυτού και επί των ιματισμόν του έβαλον κλήρον". Μετά ξέρετε όλοι τι ακολούθησε.

  12. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 17/10/2011 21:35:03

    Θυμίζει κάτι απο Τσαουσέσκου...
    άντε στην καλύτερη Γκορμπατσόφ !

  13. manos avatar
    manos 17/10/2011 21:53:57

    Αμεση αποπομπή, δημοψήφισμα για την τιμωρία 154+2 προδοτών, και επαναφορά της δημοκρατίας.
    Ολοι οι γραβατάκηδες της τρόικας να ανακηρυχθούν persona non gratta, και να απελαθούν άμεσα με.
    Ο Σαμαράς δεν πρέπει ούτε να συναινέσει ούτε να ενδώσει.
    Αδέρφια τώρα είναι η ώρα να φύγουν. Αλλιώς θα στοιχειώσουν και τα όνειρά μας.
    Εχουν γίνει σαν την λερναία ύδρα. Παραιτείται ο ένας και φυτρώνουν άλλοι πέντε.

  14. βασίλης avatar
    βασίλης 17/10/2011 22:18:42

    Τι κάνει ΝΙΑΟΥ-ΝΙΑΟΥ στα κεραμίδια?
    1.Αραγε τι οφείλουν στο κράτος οι μεγαλοκαρχαρίες και θέλουν να τα καλύψουν
    με την παροχή βοήθειας απο μέρος τους πρός τον ΓΑΠ?
    2.Μήπως θέλει να τους εκβιάσει ετσι ωστε να αλλάξουν γραμμή ετσι ωστε
    να ξαναπάρουν έργα η αλλάζοντας γρμμή τους παραχωρίσει κάποια φιλέτα
    πρίν τα πάρουν οι ξένοι και μείνουν στον άσσο?
    3.Τέλος τι να θέλει ενας πρωθυπουργός απο μεγαλοκαρχαρίες του συστήματος
    που εδω και τριάντα χρόνια στήριξαν με ολες τις δυνάμεις το φαύλο παρακράτος του ΠΑΣΟΚ?

  15. Δ.Φ. (ανιδεος) avatar
    Δ.Φ. (ανιδεος) 17/10/2011 22:47:48

    Αυτες οι συναντησεις γινονται για να κανονιστουν οι τιμες.
    Το ολο παραμυθι πως τα φιλετα θα τα παρουν οι ξενοι και τα
    περι προτεκτορατου κλπ. μαλλον ειναι ανακριβιες.
    Στην πραγματιοτητα ολα γινονται για να μπορεσει η διαπλοκη
    να παραμεινει στο παιχνιδι και να βγει οσο πιο δυνατη γινεται
    απο την κριση και με τα μεγαλητερα κερδη.

  16. zap-zap avatar
    zap-zap 17/10/2011 23:50:24

    δεν χρωστάει σε κανέναν ως γνωστόν.

  17. makis avatar
    makis 18/10/2011 02:25:48

    [Photo] O GAP τους ενημερώνει για το νέο νόμισμα της χώρας! http://shar.es/bsgDi

  18. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 18/10/2011 07:42:35

    Μια χαρά τα καταφέρνει !!!!!!!! είναι άξιος θαυμασμού και ας λέμε ότι θέλουμε .... Ποιός θα μπορούσε να τα καταφέρει καλύτερα απο τον ΓΑΠ να επιβιώνει μετά από όλη αυτη την οργή του κόσμου, έχει βάλει τον χοντρό στο γήπεδο να παίζει μπάλα, έχει τον τρόπο του να βάζει τις κότες να ψηφίζουν. Φανταστείτε τον Κώστα Καραμανλή να καλούσε να ενημερώσει και την …διαπλοκή... Και φυσικά παίρνει παράταση...... ένα μεγάλο Μπράβο του!!!!!!

  19. kostas* avatar
    kostas* 18/10/2011 10:13:16

    τους ενημερωνει ή τον ενημέρωσαν ?

  20. Lampros avatar
    Lampros 18/10/2011 10:24:49

    +10000000!

  21. crisis avatar
    crisis 18/10/2011 11:51:12

    Ο g.a.p. ειπε στο κολογλου παραμονες ευρωεκλογων του 2009 οτι δεν χρωσταω τιποτα στους διαπλεκομενους.....σε πιστεψαααααα παπαχρεου κι αλλο κι αλλο δουλεμα κανε μας.

  22. ΤΕΡΑΣ avatar
    ΤΕΡΑΣ 18/10/2011 21:34:15

    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ... ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΣΤΟ ΜΑΞΙΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΣΑΜΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΑΙ Ο ΣΟΥΓΛΙΑΣ