02/09/2008 19:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκτός πολιτικής ο κ.Βουλγαράκης;

Αναβρασμός υπήρχε σήμερα μεταξύ πολιτευτών και βουλευτών της ΝΔ στην Α΄ Εκλογική Περιφέρεια Αθηνών. Που χάρηκαν πολύ με τις επιθέσεις του ΠΑΣΟΚ εναντίον του κ. Γ. Βουλγαράκη και συζητούσαν όχι φυσικά για το πώς θα τον στηρίξουν. Αλλά εάν είναι νομικώς εφικτή μια προσφυγή στο Εκλογοδικείο λόγω παραβίασης του ασυμβίβαστου. Αν και είναι δύσκολο να το επιχειρήσει κάποιος, λόγω της στήριξης του Μαξίμου που απολαμβάνει ο υπουργός.

Κορυφαίος πάντως υπουργός έλεγε σήμερα σε συνομιλητές του, ότι ο κ. Βουλγαράκης δεν θα πολιτευτεί στις προσεχείς εκλογές, με δική του πρωτοβουλία. Και αυτός είναι ο λόγος που κινείται τόσο άνετα τελευταία επί παντός εδάφους. Και όχι μόνο στο Αιγαίο με το καινούργιο κρούϊζερ του.

Λέτε να κάνει παρέα στον Κυριάκο; Ίδωμεν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 02/09/2008 20:01:50

    Τον σκοπο του στην πολιτικη τον εκανε...Θα μας πει,εκλεισε ο κυκλος μου ανοιγει ενας αλλος καινουργιος!
    Ας διαβασει λιγο Ιονεσκο για να μαθει πως εξελισσονται οι κυκλοι...

  2. ant avatar
    ant 02/09/2008 20:22:10

    Εύλογη η απόφαση, έχουν να φάνε και τα εγγόνια του πλέον.

  3. Factorx avatar
    Factorx 02/09/2008 21:00:54

    Σε απάντηση της νέας δήλωσης του βουλευτή του ΠΑΣΟΚ κ. Μ. Καρχιμάκη για το θέμα της ΕΠΕ, ο ΥΕΝΑΝΠ κ. Γ. Βουλγαράκης έκανε την εξής δήλωση:
    «Αφού η προηγούμενη δήλωσή μου γελοιοποίησε τους ισχυρισμούς των 25 βουλευτών του ΠΑΣΟΚ ο κ. Καρχιμάκης επανέρχεται υποστηρίζοντας νέες φαιδρότητες. Φαίνεται ότι έχει σπουδάσει με άριστα στο πανεπιστήμιο του ψεύδους, της συκοφαντίας και της λάσπης , αλλά δεν τα καταφέρνει καθόλου καλά στην ανάγνωση κειμένων, είτε πρόκειται για το Σύνταγμα , είτε για απλά συμβολαιογραφικά κείμενα. Είναι προφανές ότι συγχέει την αλήθεια με τις «σατανικές συμπτώσεις» που κατασκευάζει στο μυαλό του.
    Καλώ τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ κ. Γιώργο Παπανδρέου να τον επαναφέρει στην πραγματικότητα γιατί η δήθεν «νέα βόμβα μεγατόνων» που εκτόξευσε εναντίον μου περιείχε μόνο λάσπη που λούζει τον κ. Καρχιμάκη και όσους επιμένουν να κάνουν αντιπολίτευση με αυτό το υλικό».

  4. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 02/09/2008 21:44:35

    Κρίμα κρίμα κρίμα... να απολέσει ο πολιτικός στίβος έναν τέτοιο ανήρ.
    Πετυχημένος, σε όποια ...Υπουργική καρέκλα και να τοποθετήθηκε: Υποκλοπές - Πακιστανοί -Ζαχοπουλιάδα κλπ
    Κρίμα κρίμα κρίμα να απολέσει η πολιτική σκηνή ένα ...Άτομο Ειδικών Δεξιοτήτων, καθώς το ήθος του είναι αδιαμφισβήτητο (κατά δήλωσή του, αν ενθυμούμαι, δεν άκουγε και δεν είχε αντιληφθεί τα υβριστικά συνθήματα της ΔΑΠ για Λαλιώτη, Παπανδρέου, Αξιωματική Αντιπολίτευση, θεσμικά στοιχεία της Δημοκρατίας μας)


    ΥΓ


    1.Μια ηλίθια απορία, αν όντως ισχύει το ασυμβίβαστο, αν λέμε, και προσφύγει κάποιος πολίτης που θεωρεί ότι έχει θιχτεί, εναντίον των αποφάσεων / συμβάσεις / Προεδρικά διατάγματα που έχει υπογράψει, ως ...ασυμβίβαστες?
    Ρωτώ γιατί οι νομικές μου γνώσεις δεν επαρκούν, ξέρει κανείς να απαντήσει τι γίνεται?
    2.Αν ισχύει το ασυμβίβαστο, αν λέμε, θα πρέπει να επιστρέψει και τις Βουλευτικές απολαβές?

  5. aionios avatar
    aionios 02/09/2008 23:56:19

    Από πότε έγινε ο Πάπιστας από την Κοζάνη με τα κινητά μεγάλος όμιλος.
    Και η Αστική ανάπτυξη αστικών ακινήτων ΑΕ όλως τυχαίως έχει τα ίδια μέλη στο Δ.Σ με την Ανθεμιον Κατασκευαστική που ανέλαβε τα ακίνητα της μονής βατοπεδίου.

  6. Helmut avatar
    Helmut 03/09/2008 11:06:30

    "Εκτός πολιτικής ο κ. Βουλγαράκης"

    Καλά αστειεύεστε; και πως θα κάνει μπίζνες η σύζυγος;

    Μου θυμίζει το αντίστοιχο "Εκτός πολιτικής ο Κυριάκος Μητσοτάκης"

    Εγώ πολύ εντός πολιτικής τον βλέπω...

    Απλά περίμενε λίγο να περάσει η μπόρα, πόνταρε -σωστά απ'ότι φαίνεται- στη μνήμη χρυσόψαρου του Νεοέλληνα, και τώρα τσούκου-τσούκου επιστρέφει στο προσκήνιο (αρθρογραφώντας αρχικά, και φαντάζομαι σε λίγο θα επιστρέψει και στα παράθυρα...)

  7. Ο Χαζος του χωριου avatar