06/05/2010 19:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκτός κοινοβουλευτικής ομάδας οι τρεις του ΠΑΣΟΚ

Εκτός ΚΟ του ΠΑΣΟΚ Σακοράφα Δημαρά και Οικονόμου.

Ο κ. Παπανδρέου ζήτησε τηλεφωνικώς από τους Σ. Σακοράφα και Β. Οικονόμου να εγκαταλείψουν τις έδρες τους. το ίδιο θα ζητήσει και από τον Δημαρά μόλις του βγεί στο τηλέφωνο.

Η Σ. Σακοράφα απάντησε πως δεν προτίθεται να εγκαταλείψει την έδρα της

Ο Β. Οικονόμου δεν απάντησε

Ψάχνουν τον Γιάννη Δημαρά

Στη μάχη υπάρχουν και απώλειες  δήλωσε ο Πρωθυπουργός προαναγγέλοντας και τη διαγραφή των τριών στελεχών του

Το νομοσχέδιο για τα νέα μέτρα δεν είναι ένα απλό νομοσχέδιο, αλλά το πιο σημαντικό, όπως έχει τονίσει ο Πρωθυπουργός, δήλωσε στον τηλεοπτικό σταθμό Alpha ο υπουργός Οικονομικών Γιώργος Παπακωνσταντίνου.

Δεν νοούνται διαφοροποιήσεις σε τόσο σημαντικό ζήτημα, υπογράμμισε ο υπουργός και πρόσθεσε πως δεν γίνεται τρεις άνθρωποι να έχουν το αποκλειστικό δικαίωμα στη διαμαρτυρία

ΣΧΟΛΙΑ

  1. denkserotipota avatar
    denkserotipota 06/05/2010 19:03:10

    παν αυτοί...
    να δούμε τους επόμενους.

  2. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 06/05/2010 19:03:26

    To ανακοίνωσε ήδη ο Πρόεδρος της Βουλής.
    Αντε και στης Κόρης.

  3. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 06/05/2010 19:06:07

    Πόσο γελοίοι οι υπόλοιποι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ πόσο γελοίοι?
    Μικροί αρλεκίνοι.....υποταγμένοι στον γαπ ...

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ ΠΑΝΑΓΟΣ 06/05/2010 19:06:57

      εντελώς.

  4. O Chazos tou choriou avatar
    O Chazos tou choriou 06/05/2010 19:06:39

    To kori...tis paei ganti !!!

  5. Δημήτρης Μαγκούτης avatar
    Δημήτρης Μαγκούτης 06/05/2010 19:06:44

    Το γονίδιο είναι εδώ.
    Μπράβο Γιώργο.

  6. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 19:08:18

    Ξεφορτώθηκε την Σακοράφα και τους δεσμούς με την Παλαιστίνη.

  7. Greco avatar
    Greco 06/05/2010 19:08:50

    κλασικοι σοσιαλαλβανοι του παλαιου πασοκ--εξαιρω τον δημαρα--
    δε θα μας λειψουν καθολου

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ Greco 06/05/2010 19:14:01

      Ωωω, βλέπω και ολίγον ρατσισμό από το «Έλληνας γίνεσαι» ΠΑΣΟΚ. Όλα καλά εκεί στους εθελοντές;

      • Greco avatar
        Greco @ Γιάννης Σ. 06/05/2010 20:01:52

        ηρεμησε ρε αρβανιτη

      • Γιάννης Σ. avatar
        Γιάννης Σ. @ Γιάννης Σ. 06/05/2010 20:18:52

        Καλώς τα ορφανά του Φαλμεράιερ.

  8. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 06/05/2010 19:09:39

    Δημοκρατικότατα τους διέγραψε βλέπω...
    Ουτε πειθαρχικό ουτε τίποτα, λες και δεν είναι εκλεγμένοι εκπρόσωποι του λαού, αλλά μαυροι που μαζεύουν μπαμπάκι στην Αλαμπάμα του προηγούμενου αιώνα...

  9. Αντώνης avatar
    Αντώνης 06/05/2010 19:11:30

    Σαμαρά που είσαι οέο. Ο άνθρωπος (ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ) είναι killer , έχει ούμπαλα. Με γειά σου !!!!!!!!

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Αντώνης 06/05/2010 19:14:36

      Μπαααα. Καλλίτερο το βασανιστήριο της σταγόνας που ετοιμάζει ο Αντώνης στην Κόρη.

  10. sovokai avatar
    sovokai 06/05/2010 19:12:40

    από το Πασοκ τους εθεσε εκτος και οχι από την Βουλη. Δεν ξέρω μόνο αν αυτοί που τους ψηφισαν συμφωνουν και μαζί τους. Λές να τους εκαναν γκάλοπ?

  11. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 06/05/2010 19:13:25

    Διεγράφησαν από την κοινοβουλευτική ομάδα...μόνο; Άρα δεν ψήφισαν Όχι γιά να γλιτώσουν την οριστική διαγραφή. Ακόμα κι εκεί το προσωπικό τους συμφέρον πρόταξαν οι τρεις του ΠΑΣΟΚ

  12. theagpar avatar
    theagpar 06/05/2010 19:13:58

    Χουντα ειναι θα περασει....

  13. sovokai avatar
    sovokai 06/05/2010 19:14:05

    λες να πάνε στο Σαμαρα " Δημαρα Δημαρα πήγαινε στο Σαμαρά "

  14. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 06/05/2010 19:15:18

    Δεν τους ψήφισε ο Παπανδρέου, αλλά ο κόσμος. Να μην εγκαταλείψουν τίποτα.

  15. Greco avatar
    Greco 06/05/2010 19:15:20

    διεγραφη η ντορα

  16. denkserotipota avatar
    denkserotipota 06/05/2010 19:15:23

    Πάει και η ντορούλα.

  17. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 06/05/2010 19:16:56

    Μπράβο Αντώνη. Την διέγραψες την Κοράκλα!

  18. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 06/05/2010 19:29:19

    Εγραψα σημερα στις 15:06 στο θεμα ΘΡΙΛΕΡ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ: Ο ΓΑΠ θα παει στους 151,θα εχει μερικες δηθεν διαφωνιες για να το παιξει το ΠΑΣΟΚ και λιγο φιλολαικο και ολα μελι-γαλα.Δικαιωθηκα πανηγυρικα.
    Κυριοι Οικονομου ,Δημαρα, κυρια Σακοραφα:Οποιος θεωρει αυτα τα μετρα αδικα και αντιλαικα δεν δηλωνει απλα παρων αλλα πεταει ενα ΟΧΙ και μετα παραιτηται.

  19. LELOUS avatar
    LELOUS 06/05/2010 19:37:43

    Πάμε για εκλογές παιδιά. Θα βγει ο Σαμαράς και θα γλιτώσουμε το ΔΝΤ. Η Ελλάδα θα αξιοποιησει τα ακίνητα της. Μια εποχή ραγδαίας ανάπτυξης αρχίζει...

  20. fitsulas avatar
    fitsulas 06/05/2010 19:45:57

    Μπράβο στον Δημαρά, πάντα ήταν μάγκας. Απ' αυτούς που αναβάθμιζαν ποιοτικά το ΠΑΣΟΚ όταν η ΝΔ πνιγόταν στους Πάκηδες. Το τέλος του Δημαρά είναι το τέλος του ΠΑΣΟΚ.

    • Δημήτρης Μαγκούτης avatar
      Δημήτρης Μαγκούτης @ fitsulas 06/05/2010 20:00:54

      Ξαναέφυγε από το ΠΑΣΟΚ με τον Τσοβόλα και δεν ήρθε το τέλος.
      Γιατί τώρα;

  21. LELOUS avatar
    LELOUS 06/05/2010 19:47:08

    Μπράβο Αντώνη! Και πολύ την άφησες...

  22. O Chazos tou choriou avatar
    O Chazos tou choriou 06/05/2010 19:52:26

    Vlepo ton G.A.P na kanei relance me Anna Verouli !

    Tetoios einai...

    Geia sou Sakorafara ! Anthropos epipedou Gynaikara Prosopikotita DEN borousse na prodossei ton lao pou tin psifisse !

    Eno alloi....

  23. γιωργος avatar
    γιωργος 06/05/2010 19:59:30

    ΜΠΡΑΒΟ Κ ΣΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΕΛΛΗΝΕΣ
    οσο για τον γιωργακη ας παει πρωτα να υπηρετησει στον στρατο οπως καναμε κ κανουν ολοι οι ελληνες,ας ρωτησει τον αντιπροεδρο του τι εγινε στα Ιμια,τι εγινε με τον Οτσαλαν κ μετα να διαγραφει Αυτους που τιμησε ο ελληνικος λαος με την ψηφο του...(αληθεια την επικηρυξη που ειχαν οι τουρκοι για τον οτσαλαν την πηρα η προσεφεραν αφιλοκερδως τις υπηρεσιες τους στους γειτονες?)

  24. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 06/05/2010 21:16:57

    Άξιοι σεβασμού!