21/09/2010 14:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκτός ΝΔ ο Σκυλακάκης

Από το Γραφείου Τύπου της Νέας Δημοκρατίας εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

«Με απόφαση του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας κ. Αντώνη Σαμαρά τίθεται εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας του Κόμματος ο Ευρωβουλευτής κ. Θεόδωρος Σκυλακάκης.

Παράλληλα, ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, με έγγραφό του προς τον Πρόεδρο της Επιτροπής Δεοντολογίας του Κόμματος κ. Γιάννη Τραγάκη, παρέπεμψε στην Επιτροπή τον κ. Θεόδωρο Σκυλακάκη, με το ερώτημα της οριστικής διαγραφής από μέλος της Νέας Δημοκρατίας, γιατί με τις δηλώσεις του επέλεξε να θέσει τον εαυτό του εκτός Κόμματος».

Δείτε τις δηλώσεις εδώ: http://www.antinews.gr/?p=62605

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nationalist rightist avatar
    nationalist rightist 21/09/2010 14:18:52

    Επιτελους παει κι αυτη η μαριονετα

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 21/09/2010 14:22:00

    Σιγά μην παραδώσει την έδρα του. Είναι γλυκός ο μισθός. Α ρε Καραμανλή με τις επιλογές σου...!!

  3. ΝΙΚΕ avatar
    ΝΙΚΕ 21/09/2010 14:25:01

    Προς ολους οσοι απαιτειται γρηγορα μετρα και εκκαθαρισεις απο τον Αντωνη Σαμαρα..Με την αποφαση να μην στηριξει το μνημονιο τους εθεσε ολου προ τετελεσμενου.Τους εκθετει ανεπανορθωτα.Συσστρατευτειτε ολοι τωρα εναντιον αυτων.Αποκαλυπτονται καθημερινα οσοι παρασιτικα ζουσαν στη ΝΔ..κυριοι ειστε υπερ μιας εθνικης κεντροδεξιας ή θελετε ενα πολυπολιτισμικο μοντελο?θελετε μια κοινωνια και μια χωρα κυριαρχη ή θελετε να ειμαστε υποδουλοι μια ζωη?θελετε συγχρονο φιλελευθερο ρυθμιστικο κρατος ή νεοφιλελευθερο ξεφραγο αμπελι?Θελετε ενα κρατος καταναλωτων ή σκεπτομενων πολιτων?Ολοι θα εκτεθουν.Το νεοφιλελευθερο λομπι ολοι αυτοι που ποτε δεν αγγιξαν την συνειδηση του μεσου νεοδημοκρατη ολοι αυτοι τους οποιους ποτε δεν αισθανθηκαμε κομματι απο μας ξεγυμνωνονται.Στηριζουμε ολοι αυτη την προσπαθεια και παμε για τη μεγαλη αντροπη οποτε και αν ερθει..Ιδεολογικη καθαροτητα σημαινει στερεες βασεις.Ομοιογενεια στο κομμα σημαινει συμπορευση για τη νικη.

  4. nationalist rightist avatar
    nationalist rightist 21/09/2010 14:26:29

    Σωστος!!!

  5. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 21/09/2010 14:29:32

    Αντώνη προχώρα. Ξεβρώμισε το κομμα!

  6. sauraki avatar
    sauraki 21/09/2010 14:37:04

    πολύ σωστός!

  7. nick avatar
    nick 21/09/2010 14:51:05

    έγραψες...

  8. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 21/09/2010 15:52:01

    Καλά αυτός δεν είχε φύγει από μόνος του; Δεν τους καταλαβαίνω αυτούς τους πολιτικούς. Αφού θέλεις να κάνεις καριέρα στο πλευρό κάποιου ή κάποιας για την ακρίβεια. Τί το ζαλίζεις; Βλέπεις! Η καρδιά σου το μυαλό σου είναι ταυτόσημα με τον Μητσοτάκη που παρακαλούσε τον ΓΑΠ για το μνημόνιο. Τί δουλειά έχεις με τους Έλληνες; Βάλε παντελόνια (που ξανά έγιναν της μόδας) και δήλωσε πως εγώ είμαι με τους διεθνιστές. Τί να πω...

  9. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/09/2010 16:18:55

    Στον αγύριστο, εναλλακτικά στα τσακίδια

    ΓΑΒ ΓΑΒ

  10. sic et non avatar
    sic et non 21/09/2010 16:48:21

    Απαίτηση της Ντόρας στον Καραμανλή, ήταν ο συγκεκριμένος

  11. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 21/09/2010 17:15:08

    Αρα, την έδρα του την χάρισε ο Καραμανλής.
    Ε, τώρα να την επιστρέψει πίσω!

  12. Aris. A avatar
    Aris. A 21/09/2010 17:21:44

    Πόσο προβλέψιμη είναι ποιά αυτοί οι Μητσοτάκηδες.

    Τέτοια ένδεια ιδεών για το πως να προκαλέσουν φθορά στον Σαμαρά και την ΝΔ.

    Με τέτοιους συμβούλους κατάντησε η Ντόρα από σίγουρη αρχηγός να κάνει τον περιφερειάρχη Χανίων.

    Ετσι μπράβο να ξεσκεπάζονται ένας ένας οι θύλακες του Μητσοτακισμού για να διορθωθεί με καθυστέρηση 32 ετών το μεγαλύτερο λάθος της παράταξης που τους πήρε πίσω αναξιόπιστους και καθημαγμένους πολιτικά.

    Θεόδωρε θα έχετε ευκαρία μαζί με την Θεοδώρα μακριά από την ΝΔ να κάνετε κόμμα και να μετρήσετε επιτέλους την δυναμή σας από τον λαό.

    Καλό ταξίδι ο επόμενος παρακαλώ.

  13. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 21/09/2010 17:48:04

    Επιτέλους, άλλος ένας «δούρειος ίππος» της ατυχήσασας κόρης και προσεχώς ίσως και αρχηγού κόμματος, αλλά προς το παρόν ιδρύτριας και μαέστρου forum πολιτικού (ντορικού) προβληματισμού, προκάλεσε τη διαγραφή του.
    Καίτοι ήταν «γνωστότατος», ευτύχησε να γίνει μέχρι και ευρωβουλευτής ελέω Καραμανλή, ο οποίος παρότι ήξερε πως από το 2000 ο πιστός «σκυλακάκης» στη Ντόρα, του έστελνε φιλάκια Τύπου Ιούδα από τους Ταύρους του Μάνου, εν τούτοις τον «συγχώρεσε» και μάλλον «πιεζόμενος» αρκετά, τον αποκατέστησε με εκλόγιμη θέση στο ευρωψηφοδέλτιο!
    Ο Αντώνης, μέχρι τώρα έχει δείξει ιώβεια υπομονή με τα κατάλοιπα ή άλλως πως «δούρειους ίππους» της αθλίας οικογένειας στο κόμμα, γιατί είναι ο μόνος που πασχίζει για την πραγματική ενότητα!
    Έχει όμως εξ αρχής δηλώσει ξεκάθαρα, πως το σφουγγάρι του δεν σβήνει με τίποτα, τη λέξη «υπονόμευση»! Απέδειξε δε περίτρανα πως ο «ρεβανσισμός» ως λέξη του είναι εντελώς άγνωστη, αφού έχει ήδη αξιοποιήσει και πολλά στελέχη που δεν τον στήριξαν καθόλου και φανερά, στη μάχη του για την αρχηγία.
    Τα «πιστά σκυλιά» λοιπόν σε εντολές αφεντικών και αφεντικίνων, που έχουν στόχο την αποδυνάμωση της ΝΔ και τη διατήρηση του σημερινού φαύλου καθεστώτος που κυβερνά τη χώρα, καλό θα είναι να πάνε στο «κονάκι» τους από τώρα!
    Η αναγέννηση ή μάλλον η επανίδρυση της ΝΔ, έχει ήδη ξεκινήσει από πέρυσι το Νοέμβριο και επισφραγίστηκε στα τέλη του περασμένου Ιουνίου.
    Το κόμμα έχει πια άξιο αρχηγό, που παλεύει για την εθνική αξιοπρέπεια του ελληνικού λαού, χωρίς να επιδιώκει να γίνει αρεστός στους επίδοξους ξένους δυνάστες του!
    Το ρεσιτάλ του το έδωσε μόλις προχθές, τώρα αν δεν άντεξε την καθολική αποδοχή του από τον κόσμο ο σύγχρονος «ψευτοθόδωρος», καλά έκανε και μας άδειασε τη γωνιά. Τα ψέματα τελειώσανε!

  14. κοφτερή λεπίδα avatar
    κοφτερή λεπίδα 21/09/2010 19:05:25

    Καλά θα κάνει ο κύριος Τραγάκης που διαγράφει συνεχεία να μαζέψει τον διευθυντή του πολιτικού του γραφείου κ. Σταματάτο που κατεβαίνει με το ΠΑΣΟΚ στον Δήμο Νίκαιας-Ρέντη....Που ακούστηκε, ο πρόεδρος της επιτροπής δεοντολογίας της Νέας Δημοκρατίας να στηρίζει το ΠΑΣΟΚ!!!! Ίσως στη Νέα Δημοκρατία διαγράφουν επιλεκτικά....

  15. Drifty avatar
    Drifty 21/09/2010 20:01:29

    Τελικά ο Αντώνης κάνει πράξη ότι λέει. Μπράβο του. Ο Σκυλάκης θα έχει και τη μαγκιά να παραιτηθεί, ή η μαγκιά του περιορίζεται μόνο στις συνεντεύξεις ???