10/11/2008 13:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας ο Τατούλης

Διεγράφη από την Κοινοβουλευτική Ομάδα της Νέας Δημοκρατίας ο Πέτρος Τατούλης, με επιστολή του Πρωθυπουργού προς τον Πρόεδρο της Βουλής.

Δεν θα πούμε «όπως το είπαμε», επειδή  ήταν ολοφάνερο μετά τη συνέντευξη στο Έθνος και δεν ήξερα το να κάνω, να περιμένω την αποπομπή, ή να σηκώσω το προηγούμενο post;

Άρχισαν τα όργανα λοιπόν. Ο κ. Τατούλης παραμένει στη Βουλή ως ανεξάρτητος, οπότε η κυβερνητική πλειοψηφία επανέρχεται στο οριακό 151. Επανέρχεται επίσης στο προσκήνιο η συζήτηση για πρόωρες εκλογές, κάτι που όλοι θα συμφωνήσετε πως βολεύει την κυβέρνηση μεσούσης της οικονομικής κρίσης.

Ο κ.Τατούλης θα διαγραφεί και απο το κόμμα. Προσέξτε και τη δήλωση του γραμματέα της ΝΔ Λ. Ζαγορίτη, που είπε ότι ο Τατούλης «έχει αποκοπεί από την παράταξη». Τι να σημαίνει άραγε αυτό της στιγμή που το λέει ο γίγαντας Ζαγορίτης; Ότι ο Τατούλης δεν πρόκειται να επιστρέψει όπως ο Δαϊλάκης, ή ότι μαγειρεύεται νέο κόμμα;

Στην πρώτη του δημόσια δήλωση μετά την απομάκρυνσή του από τη ΝΔ, ο κ. Τατούλης εμφανίσθηκε αποφασισμένος να συνεχίσει τον αγώνα κατά του λαϊκισμού και της διαφθοράς. Προσδοκώ, πρόσθεσε, να συνεχίσω να εκφράζω τις προσδοκίες των πολιτών, σε πείσμα όσων έχουν απομονωθεί στην εύπορη ζωή τους, όσων έχουν αποκοπεί από την κοινωνία.

Από εδώ και πέρα αρχίζουν τα δύσκολα για το κυβερνητικό κόμμα, αφού δε θα πρέπει να απουσιάζει κανείς από ονομαστικές ψηφοφορίες, διαφορετικά τα νομοσχέδια κινδυνεύουν να μην "περάσουν". Σε αντίθεση με τον κ. Κουκοδήμο, ή τον κ. Δαϊλάκη, ο κ. Τατούλης δε δεσμεύεται ότι θα στηρίζει κυβερνητικά νομοσχέδια.

Ο βουλευτής Αρκαδίας δήλωσε μερικές ώρες μετά τη διαγραφή του, πως "οι υγιείς δυνάμεις του τόπου θα ανατρέψουν τις δυνάμεις του λαϊκισμού και της διαφθοράς". Τόνισε ότι θα συνεχίσει να εκφράζει τις προσδοκίες των Ελλήνων πολιτών καθώς και ότι τώρα αρχίζει η πραγματική πολιτική.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/11/2008 13:38:49

    Περιμενω την κα Ελενα Βεντη να στειλει επιστολη στον κο ΚΚ μπας και γυρισει πισω ο κ Τατουλης.

    Ειδικα τωρα οπου η Κα Βεντη εχει επιστρεψει απο τη Σαουδικη Αραβια οταν η ιδια εσπασε τα δεσμα του χαρεμιου του σειχη και απεδρασε ηρωικα...
    Εφυγε διοτι δεν την ειχε ενημερωσει ο γαμπρος Σειχης οτι ειχε αλλες 3 γυναικες στην πατριδα !!! Η δικια μας η Ελληνιδα δεν μασησε φυσικα. Δεν ηταν να μοιραζεται το γαμπρο...

    Εχουν πολλα κοινα και πιστευω οτι ειναι η καταλληλοτερη αυτη τη στιγμη και της προτεινω να κανει το επομενο βημα για τον ατυχη Πετρο.

    ΠΠ

  2. Factorx avatar
    Factorx 10/11/2008 13:44:58

    Ποια είναι αυτή η Βέντη Πόρτα Πόρτα;

  3. Helmut avatar
    Helmut 10/11/2008 13:45:51

    Εγώ νόμιζα ότι την επιστολή προς ΚΚ θα την υπέγραφε η Έφη Θώδη...

  4. stzimas avatar
    stzimas 10/11/2008 13:46:25

    Άντε να ξυριστείς Πετράκο, που είναι το πρόσωπο σου σαν της ξεμαδημένης κατσίκας.
    Μας έπρηξες με τη ματαιοδοξία σου να γίνεις στάρ στα κανάλια του Μπόμπολα, του Λαμπράκη και του Κοντομηνά.
    Άντε άνθρωπέ μου να λύσεις τα προσωπικά σου προβλήματα σε κόμματα που σου ταιριάζουν, δεν μπορείς να ξεφύγεις από το αριστερό σου παρελθόν.
    Ο Τατούλης είναι πουλημένος και πρέπει να φύγει ΑΜΕΣΑ, να πάει στο φυσικό του χώρο το Πασόκ, του ταιριάζει γάντι.

  5. European avatar
    European 10/11/2008 13:46:37

    Σε αυτη την χωρα ποτε δεν πλητεις!

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/11/2008 13:49:29

    3. Φξ

    http://www.youtube.com/watch?v=lCsZlEFtzHY

    χαχαα εχει και το καταλληλο τιτλο !

    ΠΠ

  7. T-Rex avatar
    T-Rex 10/11/2008 13:53:27

    Θέλω εκλογές, τώρα!

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 10/11/2008 13:58:02

    Δεν έπρεπε να διαγραφεί από την κοινοβουλευτική ομάδα αλλά από το κόμμα.
    Οσο για τις εκλογές, στην Ελλάδα συνήθως δε γίνονται εκλογές από το Δεκέμβριο ως το Μάρτιο λόγω πιθανής κακοκαιρίας και προβλημάτων στα χωριά.
    Μάλλον θα χρειασθεί να περιμένετε λιγάκι ακόμη.

  9. prasina-aloga avatar
    prasina-aloga 10/11/2008 14:03:57

    Τό μόνο που χρειάζεται είναι εκλογές με λίστα. Ο Καραμανλής να διώξει τους κομπλεξικούς εκβιαστές βουλευτίσκους και άλλους πολιτικούς νάνους από τη Ν.Δ. και να πάμε σε εκλογές, που δεν πρέπει να φοβάται.
    Οι δημοσκοπήσεις υπέρ του πασόκ είναι μαιμού.

  10. Σιωπηλός avatar
    Σιωπηλός 10/11/2008 14:10:35

    Είχε γραφτεί αρκετά πιο νωρίς ότι ο Τατούλης είναι το "shooting gun" της Ντόρας. Και της έρμης δεν της βγαίνει με τίποτε, όσο και να προσπαθεί.

  11. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 10/11/2008 14:22:55

    άντε κι άλλος κύριε βουλευτά, με βολευτική σύνταξη... Θέλω να γίνω βολευτής

  12. Skoko :-) avatar
    Skoko :-) 10/11/2008 14:33:16

    Περιμένω επιπλέον εξελίξεις με τον Τατούλη...

  13. Xase avatar
    Xase 10/11/2008 14:38:12

    Θελω να δω την σταση του Τατουλη απο δω και στο εξεις. Θα συνεχισει δριμυτερος η θα αρχισει τις γαργαρες;; Και αν θα μπει σε νεο μαντρι θα κανει τα ιδια αν κατι δεν του αρεσει, η θα "κανει" υπομονη;
    Γιατι θα μπει σε νεο μαντρι, αν οχι τωρα αμεσως σιγουρα πριν τις εκλογες. Το οτι τον διεγραψαν δεν ειναι ειδηση φυσικα αφου ηταν εδω και καιρο αναμενομενο.

  14. kaskanter avatar
    kaskanter 10/11/2008 14:38:26

    Αντε τώρα να τον κάνετε και ήρωα τον μαστραπά !

  15. καραμανλης avatar
    καραμανλης 10/11/2008 14:44:32

    λατρευτε μου τατουλινο
    ευγνωμονω εσενα και τους νταβατζηδες σου που επιθυμουν να ανατρεψουν την κυβερνηση μου.
    αυτο επιθυμω και εγω...
    μονο ο γιωργακης ειναι η ικανος να διαχειρισθει την μεγαλυτερη κριση του καπιταλισμου,μετα το 29.
    αυτη η κριση θα απαξιωση, τους παντες και τα παντα..
    εγω βαριεμαι να την να απαξιωθω..

  16. mofo avatar
    mofo 10/11/2008 14:49:25

    ΣΤΟ ΣΑΙΞΠΗΡΙΚΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΤΑΤΟΥΛΗ «ΑΝΙΚΑΝΟΣ Ή ΣΥΝΕΝΟΧΟΣ;» Η ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΑΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕ: «ΣΥΝΕΝΟΧΟΣ, ΣΥΝΕΝΟΧΟΣ!!!»

    ΑΝΤΕ ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ

  17. GIANNIS avatar
    GIANNIS 10/11/2008 14:53:50

    Η ΜΟΣΑΔ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΤΟΝ "ΑΘΗΝΑΙΟ" ΚΑΙ ΕΣΒΗΣΕ ...ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ!!?

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η "ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΩΝ Blogger !!

    Σάββατο, 8 Νοέμβριος 2008
    Τι συμβαίνει με τη Μαρία Δαμανάκη;;;;


    ΟΙ “ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΙ” ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ!!

    Το πασοκ ευτυχώς διέγραψε τον Βαλλιανάτο....

    Δεν είμαστε εναντίον τον ομοφυλοφίλων...αλλά με πρόφαση την «ιδιαιτερότητα»


    δεν μπορείς να έχεις «ασυλία».

    Την οδό της «διαγραφής» θα ακολουθήσουν και «άλλοι»...





    ΕΠΙΣΗΣ Η ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΒΑΛΙΑΝΝΑΤΟΥ ΑΝΕΒΗΚΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΕΚΒΙΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ.... ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ...

    ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΙΕΙ ΕΓΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ...ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΛΕΓΕ Μ.... .

    ΤΗΝ ΑΝΤΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.....

    ΤΗΝ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....

    ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....

    ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΤΗΝ ΕΛΕΓΕ....

    ΤΙΣ ΒΙΟΥΛΕΥΤΙΝΕΣ ΤΙΣ ΕΛΕΓΕ .....


    Η ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (το έσβησα)...... ΚΑΘΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΠΑΣΟΚ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΖΕ...ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΟΝΙΚΑ ΛΕΒΙΝΣΚΙ...ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ!!


    ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΝΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑΣ Η ΠΡΟΔΟΤΡΙΑ ΤΗΝ ΕΣΚΙΖΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ..."

    "ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ. ΑΦΕΙΣΤΕ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ...ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ!"?

    ΩΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΤΗΣ ΛΕΓΑΝ ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ....ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ "Μ....

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΟΚΤΖΗΔΕΣ Η ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΠΟΥ ΔΙΚΑΣΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!!

    Η ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ "ΑΝΗΞΕΡΗ" ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ κλπ...

    ΣΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΜΑ.... ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΠΡΩΤΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Β ΑΘΗΝΑΣ...ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΞΕΛΕΓΗ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ!

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΣΤΕΛΕΧΗ ΜΕ ΚΑΡΡΙΕΡΑ ΣΤΟ...

    Η ΜΑΡΙΑ ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΗΤΑΝ Η ΑΠΑΤΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ...ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΤΡΙΓΓΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ...

    ΟΤΑΝ Η ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΦΟΥΝΤΩΣΕ Η ΣΙΑ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΕ ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΑ-ΣΙΩΝΙΣΤΡΙΑ ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ "ΕΛΕΓΞΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ"



    ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΚΑΠ-ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΠΑΣΟΚ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΙΝΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ "ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΔΕΞΙΟΥΣ" ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΥΠΟΔΙΚΟΣ...ΟΠΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ...ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ...ΑΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟΥ....ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΟΥΝ...


    ΑΡΓΑ Η ΄ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΑΣΚΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑΝ "ΜΙΖΕΣ" ΑΠΟ ΔΕΞΙΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ "ΡΙΞΟΥΝ" ΤΟΥΣ ΠΑΣΟΚΤΖΗΔΕΣ!!


    ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΟΥΠΑ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΣΟΚ-ΔΕΞΙΩΝ ΠΡΟΔΟΤΩΝ!!



    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΣΤΕΛΕΧΗ ΜΕ ΚΑΡΡΙΕΡΑ ΣΤΟ..


    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ-ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΔΑΜΑΝΑΚΗΔΕΣ....





    ΠΑΣΟΚΤΖΗΔΕΣ ΑΝΔΡΕΟ-ΠΑΠΑΝΔΡΕΙΚΟΙ ΓΕΩΡΓΟ-ΠΑΠΑΝΔΡΕΙΚΟΙ




    Το σχόλιο του Αθηναίου:

    ------------------------------

    Είναι λογικό να έχω λογοκρίνει το κείμενο. Περιείχε πολλές ακατανόμαστες φράσεις

    με τις οποίες δεν συμφωνώ και δεν ταιριάζουν στην ιστοσελίδα μου.

    Δημοσίευσα το κείμενο-καταγγελία που μου έστειλαν οι sosialistes papandreikoi,

    γιατί μου έκανε εντύπωση το θέμα.

    Φαίνεται ότι κάτι συμβαίνει με τη Μαρία Δαμανάκη στα εσωτερικά του ΠΑΣΟΚ και

    προσπαθούν να το καλύψουν!




    Αθηναίος


    Αναρτήθηκε από Athinaios στις 07:18 http://blogathinaios.blogspot.com/2008/11/blog-post_2358.html
    Ετικέτες Mαρία Δαμανάκη, Γιαννάκου, ΠΑΣΟΚ

    Αυτή είναι η προσωρινά αποθηκευμένη σελίδα της Google για την ιστοσελίδα http://blogathinaios.blogspot.com/2008/11/blog-post_2358.html. Πρόκειται για ένα στιγμιότυπο της σελίδας όπως εμφανίστηκε στις 8 Νοεμ. 2008 05:50:49 GMT. Από τότε, αυτή η σελίδα ενδέχεται να άλλαξε. Μάθετε περισσότερα

    Έκδοση μόνο κειμένουΟι ακόλουθοι όροι αναζήτησης έχουν επισημανθεί: μαρια δαμανακη
    skip to main | skip to sidebar
    0 σχόλια:

    10 Νοέμβριος 2008 2:35 μμ

    10 Νοέμβριος 2008 2:41 μμ

  18. καραμανλης avatar
    καραμανλης 10/11/2008 14:56:22

    μονο ασχετοι,ανιστορητοι,που δεν βλεπουν την θυελλα που ερχεται,επιθυμουν εξουσια.
    εγω δεν ειμαι ασχετος,τεμπελακος ειμαι.
    χαχαχα
    γιωργακη σωσε με..
    εσυ πρεπει να γραψεις ιστορια..
    να γινεις ο πρωθυπουργος του.."δυστυχως επτωχευσαμε".

  19. Παπαγεωργίου...Ε avatar
    Παπαγεωργίου...Ε 10/11/2008 15:05:17

    ΑΧαχαχαχαχα...παιδιά μου θα το ζήσω και αυτό...να δω το Γκιόργο Πρωθυπουργό..Τι και αν σταμάτησε ο Λάκης , το γέλιο θα συνεχίζεται με ΠΑΣΟΚ στην εξουσία!
    ΥΓ Δεν είμαι φυσικά νεοδημοκράτης...ο άχρειαστος χοντρομπαλλάς της Ραφήνας είναι για κλωτσιές :)

  20. alone avatar
    alone 10/11/2008 15:06:30

    Πάλι τα ίδια . Θα ασχολούνται τώρα όλα τα ΜΜΕ με την προσφιλή τους θεματολογία για σενάρια εκλογών και αντάρτες- λες και όλη αυτή η συζήτηση συνεισφέρει κάτι σε επίπεδο ουσιαστικού πολιτικού διαλογου και αντιπαράθεσης πολιτικών επιχειρημάτων.
    Δε νομίζετε ότι τα τευλευταία χρονια η θεματολογία με την εκλογολογία αφορά τουλάχιστον το 1/3 του χρόνου της δημοσιογραφίας; Από μονο του αυτό είναι ένα φαινόμενο που καταδεικνύει
    το νοσηρό του πολιτικού συστήματος.
    Εντέλει γιατί θα έχουμε πρόβλημα με τους 151 και δεν είχαμε με τους 152;
    Αφού είδαμε τόσο καιρό πως λειτουργεί η K.Ο της ΝΔ και ποίες σκοπιμότητες εξυπηρετούσαν οι δήθεν
    αντάρτες.Από την άλλη αν πρόκειται
    να γίνει κάποια σχεδιασμένη ενέργεια
    για πτώσης της κυβέρνησης δε νομίζω ότι το κρίσιμο μέγεθος θα ήταν ο +1 βουλευτής.

  21. αιμίλιος avatar
    αιμίλιος 10/11/2008 15:06:59

    Ο Βαλλιανάτος φταίει για όλα!

    Η λογική είναι απλή. Σκέφτηκε δηλαδή ο Καραμανλής: Ο Γιώργος έφαγε τον Βαλλιανάτο, άρα τόπαιξε άντρας με πυγμή. Ας φάω και γω τον Τατούλη, να μη με λένε λαπά. Απλή πολιτική λογική. (ρε μπας και είμαι μεγάλος πολιτικός αναλυτής;;;)

  22. Μακρης Κ. avatar
    Μακρης Κ. 10/11/2008 15:22:05

    5 καραμανλης Says:
    σημερα με πηρε ενας φιλος μου, με την εταιρεια του, το προσωπικο του, την Mercedes Coupe του,και ολα τα ωραια του και τα μοιραια του, και μου ειπε οτι βγαινει στους δρομους σαν πωλητης ο ιδιος (για να πουληση αυτα που δεν πωλουνται πλεον-με μεγαλη λυπη το λεω) οποτε πρωθυπουργε συστηνω να ανοιξης τις σχολες και να παραδοθουν ταχυρυθμα μαθηματα κλεψιας ,μιας και εχουμε και εκει ανταγωνισμο απο τους μεταναστες. Αυτο θα ειναι μια υψιστη πολιτικη πρωτοβουλια σου και απολυτως φιλολαικη,σκεψου το

  23. anetos avatar
    anetos 10/11/2008 15:26:07

    να θυμάστε ,τον Τατουλη θα τον θυμάστε για καμιά -δυο βδομάδες ακόμα, μετά θα πεσει στα αζήτητα εξάλλου δεν βγάζει γέλιο .γυροφέρνει την (νεο)Φιλελεύθερη συμμαχία ...

  24. KaryID avatar
    KaryID 10/11/2008 15:46:09

    @Μακρής Κ.: μας χρειαζόταν το μάθημα αυτό γιατί ζούσαμε βυθισμένοι σε εικονική ευδαιμονία

    καλό κίνητρο για περιφερειακή αγροτική ανάπτυξη,
    επιτέλους, να καλλιεργηθεί η εγκαταλελειμμένη ελληνική ύπαιθρος από πεινασμένους εσωτερικούς μετανάστες κατοίκους του Αθηναϊστάν

  25. Anonymous avatar
    Anonymous 10/11/2008 16:11:23

    ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΜΠΑΖΕΙ ΝΕΡΑ!!!!!!Ο ΤΑΤΟΥΛΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ,ΑΠΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΩΝ ΕΥΘΥΝΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ!!ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΕΙ:ΕΓΩ XTΥΠΟΥΣΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΥΤΗΡΙΑΖΑ,ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΥΘΥΝΗ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΣΥΜΠΗΛΙΔΗ!!ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΟΤΑΝ Η ΝΔ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΟΡΙΑΚΟ 151,ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ!!ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΣΤΟ,ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ!!ΑΝ ΤΟΥ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙ ΟΧΙ!!!ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΛΟΧΑΓΟΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!

  26. Μακρης Κ. avatar
    Μακρης Κ. 10/11/2008 16:27:08

    KaryID Says
    Ωφειλουν παντως καποιοι να αναγνωρισουν ότι ηταν αχαριστοι προς το πολιτικο κατεστημενο ,αποδεικνυεται και το φιλολαικο του προσωπο, θα αποκτησουμε και πωλητες που κυκλοφορουν με Τζιπ ,Πορσε, Μερσεντες, και θα πουλανε σαμαλι παστελι κωκ στους φουρνους και τσιχλες στα περιπτερα.Ποιος να φανταζοταν τετοια μεγαλεια!!!
    Ας βαλουν μυαλο μερικοι επιτελους, γιατι η κινηση Τατουλη δεν είναι τυχαια και αμελετητη. Δειχνει ότι το παιχνιδι μοιρασθηκε και η μοιρασια της εξουσιας.
    Δεν πιστευω να υπαρχουν αφελεις που πιστευουν,ότι τους ποναει τι θα γινει ο κοσμος, ουτε ότι τους κοφτει περι ιδεολογιας, ηθικοτητας και τριχες κατσαρες, στυγνο παιχνιδι εξουσιας και μοιρασια της πιττας. Απορω με τους Αριστερους ,δεν το μαθανε το παιχνιδι ακομα τουλαχιστον οι παλιοι, που εζησαν και το 68; Γεμισαν οι επιχειρησεις με διευθυντες προσωπικου,από πρωην ηγετες του Μαη, γιατι ηξεραν καλυτερα την γλωσσα του Εργατη. Αυτό μου θυμιζει ο Τατουλης… τον Συνασπισμο η Συριζα (μου διαφευγει το ονομα ,συγγνωμη αλλα αλλαζουν συνεχεια,και μπερδευομαι) τον εφεραν σε ποσοστα διαπραγματευσημα , εκτοξευσανε και τους Πρασινους (παντα η εξουσια παιζη με καβαντζες, να το θυμασθαι αυτό) και αρχιζει το παιχνιδι….

  27. τατουλης avatar
    τατουλης 10/11/2008 17:09:38

    δεν ειμαι ανταρτης,απλα νεοφιλελευθερος..
    γιαυτο μπουρδολογω,ακαταλαβιστικα...
    σαν τον γιωργακη και εγω..
    δεν εχω τα κοτσια του μανου-ανδριανοπουλου,να το παιξω ανοιχτα νεοφιλελευθερος.
    οπως ολοι οι παλιοι αριστεροι που εγιναν νεοφιλελευθεροι.

  28. t avatar
    t 10/11/2008 17:34:27

    τατούλι το τατούλι, γεμίζει το σακούλι!!!

  29. nas avatar
    nas 10/11/2008 17:51:28

    ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ Ω ΦΑΚΤΩΡ; "Ερωτηθείς ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γ.Καρατζαφέρης για τη διαγραφή του Πέτρου Τατούλη δήλωσε: «Μέσα σε ένα εικοσιτετράωρο είχαμε δύο διαγραφές από τα δύο μεγάλα κόμματα. Ο κ. Παπανδρέου διέγραψε τον κ. Βαλλιανάτο και ο κ. Καραμανλής τον κ. Τατούλη.
    » Και οι δύο είναι ευφυείς και οι δύο είναι ταλαντούχοι, με διαφορετικές ιδιαιτερότητες. Σε μία τουλάχιστον από τις δύο πλευρές, ισχύει η πιο γνωστή γαλλική παροιμία 'Cherchez la femme'».
    Εάν πιστέψουμε τον Βαλιανάτο πως είναι όπως λέει gay, τότε η γαλλική παροιμία κολάει στον Τατούλη; Πώς και γιατί; Μη λουφάρεις, θέλω εξήγηση...

  30. t avatar
    t 10/11/2008 18:04:11

    Αντίδραση ΓΑΠ
    Οσο δεν διαγράφονται τα προβλήματα θα διαγράφονται βουλευτές
    Δεν ισχύει για τον Βαλλιανάτο

  31. Kostakis Canavaro avatar
    Kostakis Canavaro 10/11/2008 18:38:17

    Τι νάκανα ρε Γιώργο, εμένα πήγε να με τριπλάρει ο Τατούλης. Εσένα σού 'τυχε ο Βαγγελάρας, είσαι και κάπως πιό ευκίνητος από μένα, του πήρες τη μπάλα πριν προλάβει να σ' αγγίσει. Αλλά δεν μετανοιώνω. Θά 'μαι ανάξιος σέντερ μπάκ άν δεν κλαδέψω και τον επόμενο. Τον βλέπω, έρχεται από πισω, σαν το Στολτίδη.

  32. nas avatar
    nas 10/11/2008 18:51:30

    @39 (και στους υπόλοιπους...): αδέρφια, ο Βαλιανάτος δεν είναι βουλευτής. Τι διάβολο παθαίνετε με τον Γιώργο και μπερδεύετε μόνιμα το σώβρακο με το στριγκ; αν ήταν βουλευτής, αν τον έκανε ο Γιώργος υφυπουργό, δικαίως να κάνατε τους συνήθεις συμψηφισμούς σας... ήμαρτον. ένας μελλοντικός πρωθυπουργός έχει 50 συμβούλους. Ε, δεν δικαιούνται να έχει μεταξύ αυτών κι ένα ομοφυλόφιλο; μεταξύ μας θα μπορούσε να έχει κάποιον πιό συμαθητικό βρε αδελφέ κι όχι αυτόν τον αγρ....στα! αλλά Γιώργος είναι αυτός. Αγάπα τον ηγέτη σου με τα ελατώματά του...

  33. thanos avatar
    thanos 10/11/2008 19:35:53

    22-GIANNIS Says:
    November 10th, 2008 at 2:53 pm

    Φιλε πανε σε κανενα Press-gr και γραψε τα παραπονα σου...πηρες στη σειρα ολα τα BLOGS γραφοντας την ιδια καραμελα...μου θυμιζεις τον βουλευτη Μανωλη στα παραθυρα των καναλιων,ελεος πια.

  34. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 10/11/2008 20:52:01

    Ο Π. Τατουλης είναι η δεύτερη φορά που διαγράφεται από τη ΝΔ, η πρώτη ήταν προσωρινή για ένα έτος, τότε η Ν Δ με τις διαγραφές είχε γυρίσει σελίδα.

    Το ερώτημα είναι αν διαγραφή, που μετά τη συνέντευξη ήταν αναμενομένη, θα επηρεάσει τη ΝΔ δίνοντας έδαφος στο ΠΑΣΟΚ να πραγματοποιήσει τα ανοίγματα που επιθυμεί στον κεντροδεξιό χώρο!

  35. t avatar
    t 10/11/2008 21:22:30

    Τατούλης tatoulis.blogspot.com
    Για ΚΚ
    Με τη σημερινή του πράξη ο πρωθυπουργός αποκαλύπτεται ως συνένοχος. Συνένοχος στη διαφθορά. Συνένοχος στην ανικανότητα. Συνένοχος στην αναποτελεσματικότητα. Με τη σημερινή του πράξη ο πρωθυπουργός πήρε θέση. Ανάμεσα στην αλήθεια και το ψέμα, διάλεξε τη διαφθορά από τη διαφάνεια. Επέλεξε το νοσηρό δρόμο της συγκάλυψης από το «όλα στο φως». Ένας πρωθυπουργός σε ομηρία και εγκλωβισμένος σε προσωπικά αδιέξοδα είναι επικίνδυνος για τη χώρα.

    Για ΓΑΠ
    Ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης δεν είναι προϊόν παρθενογένεσης, αλλά φορέας του παλιού, του αναποτελεσματικού και του διεφθαρμένου. Ο λαϊκισμός δεν έχει θέση στο μέλλον.

  36. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 10/11/2008 21:33:02

    Είναι πλέον βέβαιο ότι η διαγραφή θα επισπεύσει τις πολιτικές εξελίξεις,

  37. Xase avatar
    Xase 10/11/2008 22:49:00

    @ Nas

    Παλαιοτερα ο ΓΑΠ ετρωγε κουλουρια, μην το ξεχνας.

  38. Xase avatar
    Xase 10/11/2008 22:50:02

    Α ναι ξεχασα, δεν ειμαι δεξιος.

  39. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 11/11/2008 00:16:17

    Μην τσιμπάτε. Ο Τατούλης είναι απλά ένα μέρος τους σχεδίου μετάβασης.
    Εκμεταλλεύονται την οικονομική κρίση για να περάσουν στην μετά του ΠΑΣΟΚ – ΝΔ εποχή. Φαίνεται ότι το παιχνίδι αυτό κούρασε τα μικρά Ελληνόπουλα και ήρθε η ώρα να αλλάξουν τους κρουπιέρηδες στο πολιτικό σκηνικό.
    Πάνω στην ώρα που ο καθένας μας είναι κλεισμένος στο καβούκι του και φοβάται να διεκδικήσει τα δικαιώματά του θα έρθει το νέο πολιτικό άρμα, πίσω από το οποίο θα βρίσκονται οι ίδιοι σαράφηδες, να μας σώσει από το δράμα.

  40. Factorx avatar
    Factorx 11/11/2008 00:17:21

    @nas Ζαν ντ΄Αρκ;

  41. Factorx avatar
    Factorx 11/11/2008 00:21:13

    Επειδή πολλοί ρωτάτε αν ξέρω τι παιχνίδι παίζει ο Τατούλης, δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Αυτό που ξέρω όπως όλοι είναι οι σχέσεις του με τον Ελεύθερο Τύπο, οι παλιές του σχέσεις με τηνν Αγία Οικογένεια (μετά έγινε Καραμανλικός) και οτι οι περισσότεροι ανταρτες βουλευτές που δημιούργησαν πρόβλημα έδωσαν συνεντεύξεις σε ανθρώπους της Ντόρας.

  42. sovokai avatar
    sovokai 11/11/2008 10:38:17

    είναι αυτός που κάποτε ηταν στο ΕΚΚΕ ?

  43. sovokai avatar
    sovokai 11/11/2008 10:38:37

    μαζί με τον Κούλογλου

  44. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 12/11/2008 22:31:04

    Και τον ...μικρό Μικρούτσικο!