#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/01/2013 09:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκτελούσαν συμβόλαιο οι δράστες της επίθεσης στα γραφεία της ΝΔ;

Χοντραίνει το παιχνίδι με την τρομοκρατία



 Η Ελλάδα ζει για μια ακόμα φορά στον αστερισμό της τρομοκρατίας. Και για μια ακόμα φορά αποδεικνύεται πόσο επικίνδυνα ανεπαρκείς στην αντιμετώπισή της είναι κράτος και κυβέρνηση.

Παράδειγμα: Χρειαζόταν άραγε πολύ μυαλό για να κατανοήσει κανείς ότι η αλυσίδα των αντιδράσεων "στην βίλα Αμαλία" (διαδηλώσεις, καταλήψεις, γκαζάκια) και τα άλλα θα οδηγούσε στα Καλάσνικοφ, ή κάποιοι θα εκμεταλλεύονταν το πλαίσιο που τους προσφέρθηκε για μια πιο σοβαρή ενέργεια; Έπρεπε να είναι κανείς Τζαιημς Μποντ για να καταλάβει ότι μετά τις ήσσονος σημασίας επιθέσεις σε κομματικά γραφεία θα ακολουθούσε μια μείζονος σημασίας σε πολιτικό στόχο; Και πρέπει άραγε να τους βρούμε έναν Κάλχα για να τους εξηγήσει ότι οι κινητοποιήσεις του αναρχοαυτόνομου χώρου χρησίμευαν πάντοτε ως προκάλυψη για την δράση των τρομοκρατών. Χρειάζονται και έναν Μέρλιν για να προφητέψει ποια θα είναι η συνέχεια; Τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια, αγαπητοί αναγνώστες. Όποιος έχει ασχοληθεί στοιχειωδώς έστω με την ιστορία και τις πρακτικές της ελληνικής τρομοκρατίας μπορεί να καταλάβει ποια θα είναι η συνέχεια.

Οι αρμόδιες αρχές, όμως, με προεξάρχουσα την κυβέρνηση εξακολουθούν να μην καταλαβαίνουν, ή να κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. Παράδειγμα ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Σ. Κεδίκογλου που περιέφερε χθες από δήλωση σε δήλωση την "έκπληξη" και τον "αιφνιδιασμό" της κυβέρνησης για την επίθεση στα γραφεία της Συγγρού. "Δεν το περίμεναν" λέει. Επειδή όμως το κράτος δεν πρέπει να αιφνιδιάζεται ποτέ και επειδή η συνέχειά του είναι αδύνατη με τέτοιους τύπους περιμένουμε κι εμείς να δούμε αν θα παραιτηθεί, ή αν θα τον παραιτήσουν, και κάποιος από εκείνους τους τύπους που αποδείχθηκαν ανίκανοι να προβλέψουν τις εξελίξεις την στιγμή που η "πιάτσα" βοούσε γι αυτές.

Πάμε παρακάτω. Μην πιστεύετε ούτε λέξη από όσα γράφονται και λέγονται. Μέχρι χθες τη νύκτα δεν είχαν βρει τίποτα για τα όπλα και την προέλευση τους. Απλώς περιορίζονται να ψάχνουν στους συνήθεις υπόπτους και πέραν τούτου ουδέν. Ένα στοιχείο όμως προβληματίζει και το επισημαίνουμε στους αναγνώστες μας. Ο τρόπος δράσης "hit and run" ("κτύπα και φύγε") και η συγκεκριμένη μέθοδος δράσης (καινούργια όπλα, κλεμμένο επιχειρησιακό όχημα  το οποίο πυρπολείται στη συνέχεια   κλπ) παραπέμπει σε έμπειρους επαγγελματίες, αλλά και ... υπηρεσίες. Και δείχνει εκτέλεση "συμβολαίου". Επαγγελματίες δηλαδή που έδρασαν για λογαριασμό τρίτου.

Όπως γράψαμε και χθες, πρόκειται περί σοβαρής ενέργειας, επειδή δείχνει σχεδιασμό και προμελέτη (επιλογή του σημείου των πυροβολισμών, κάψιμο του κλεμμένου αυτοκινήτου κλπ). Και έπειτα, θέλει και πείρα και …μπολς για να πας έξω από τα γραφεία του κυβερνητικού κόμματος και να ρίχνεις με αυτόματο στο γραφείο του πρωθυπουργού. Δεν το κάνει ο τυχόν “αναρχικός των Εξαρχείων” αυτό.

Δυστυχώς όλα όσα γράφαμε χθες φαίνεται να επιβεβαιώνονται από το σημερινό κυβερνητικό ρεπορτάζ. Όπως διαβάζουμε στον Τύπο "πολύ γρήγορα διαψεύστηκαν όσοι πίστευαν ότι η ένοπλη επίθεση στη Ν.Δ. ήταν μια τολμηρή ενέργεια που ακολουθούσε, ως φυσιολογική συνέχεια, τα γκαζάκια και τις μολότοφ των «μπαχαλάκηδων» και των «κουκουλοφόρων». Οι εκτιμήσεις στο εσωτερικό της κυβέρνησης συγκλίνουν ότι πρόκειται για ένα καλά οργανωμένο χτύπημα και μια πολύ σοβαρή κίνηση που δείχνει σχεδιασμό και προμελέτη...."

Προσέξτε τώρα και το εξής που γράφει ο συνήθως καλά πληροφορημένος  Άρης Ραβανός στο "Βήμα": "Παράλληλα έχουν αρχίσει πιο προχωρημένες συζητήσεις για ποιον εξυπηρετεί η αποσταθεροποίηση του πολιτικού συστήματος, τίνος τα συμφέροντα κινδυνεύουν να θιγούν το επόμενο διάστημα και προβάλλεται ιδιαίτερα το επιχείρημα πως το ύψος του στόχου (κτύπημα στο γραφείο του πρωθυπουργού στα γραφεία της ΝΔ) καθορίζει και το επίπεδο των δραστών..."

Το παιχνίδι χοντραίνει δηλαδή, με άλλα λόγια, και εδώ επανερχόμεθα σε όσα γράφαμε προηγουμένως για τον τρόπο δράσης "hit and run" των εκτελεστών της επίθεσης στα κεντρικά γραφεία της ΝΔ. Ένας τρόπος δράσης δηλαδή που παραπέμπει κατευθείαν σε "συμβόλαιο".

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 15/01/2013 10:22:46

    Tζαιημς Μποντ μπορει να μη χρειαζοταν αλλα οταν οι μεν Γλεζοι αυτης της χωρας ψαχνουν για νεοδημοκρατες που αυτοπυροβολουνται και οι δεξιοι για μυστηριωδεις πρακτορες που πυροβολουν για τους ......."υδρογονανθρακες" η απλη λογικη εκλειπει.
    Η απλη λογικη λεει οτι υπαρχουν οπλισμενες ομαδες ως τελευταια εφεδρεια των αναρχικων και ακροαριστερων ομαδων και καμμια εξουδετερωση τους δεν μπορει να γινει χωρις να τις συνυπολογισει.
    Αυτος που ειπε οτι θα βγαλει την κουκουλα απο τους κουκουλοφορους επρεπε να θυμαται οτι μετα το Δεκεμβρη 2008 της εξεγερσης ακολουθησε ο Γεναρης 2009 των καλασνικωφ με επιθεσεις σε αστυνομικους ,τμηματα ,υπουργεια μεχρι και βαγονια του μετρο.
    Η ακρα αριστερα ειναι συνολο που επικοινωνουν τα μερη του,ενοπλα,χαμηλης τρομοκρατιας (γκαζακια) και απλως παραβατικα.Δεν μπορεις να θιξεις το ενα χωρις να σου κηρυξει πολεμο το ολον.Και ο πολεμος αυτος δεν θα εχει μονο δακρυγονα και πετρες αλλα και καλασνικωφ.

    • ΑΝΝΑ avatar
      ΑΝΝΑ @ ψυχραιμια 15/01/2013 10:53:43

      ΣΩΣΤΟΣ!!! 1000++++++++

    • Διογένης avatar
      Διογένης @ ψυχραιμια 15/01/2013 13:20:50

      Νομίζω ότι αυτά που λέει το άρθρο βασίζονται πάρα πολύ και εντελώς στην απλή λογική. Δεν βρίσκω τίποτε παράλογο. Ακόμη και να μην ισχύουν, δεν υπάρχει τίποτε το παράλογο. Είναι μια πολύ λογική εκδοχή και είναι αυτή τη στιγμή η επικρατέστερη εκδοχή με βάση τα επιχειρήματα και τις ενδείξεις που αναφέρει το ίδιο το άρθρο, τα οποία δεν μπαίνετε στον κόπο να αποδομήσετε.

      Επίσης, και τον Δεκέμβριο του 2008 θα πρέπει να είναι τυφλός όποιος δεν έβλεπε οργανωμένο σχέδιο αποσταθεροποίησης κινούμενο από μυστικές υπηρεσίες "πορτοκαλί" τύπου. Ώρα είναι να μας πείτε τώρα, ότι οι διαφόρων ειδών πορτοκαλί επαναστάσεις στην περιφέρεια της Ευρώπης και γύρω από αυτήν ήταν αυθόρμητες και "λαϊκές". Οπωσδήποτε, υπάρχει και το στοιχείο των ακροαριστερών δράσεων, και αναμφίβολα υπάρχουν και τέτοιες, όμως εμένα αυτές οι δράσεις μου φαίνονται ότι αποτελούν το προπέτασμα καπνού, μέσα από το οποίο δρουν υπηρεσίες και οργανώσεις με "πορτοκαλί" στόχους, προσπαθώντας όμως να το κάνουν να μην φαίνεται ως ξένη επέμβαση.

      Δεν θα ξεχάσω την προκήρυξη της 17Ν το 1980 που "επιτιμούσε" ευγενικά όσους έκαψαν το Μινιόν και το Κατράντζος Σπορ ότι δεν εξυπηρετούν την επαναστατική πάλη ή πώς το έλεγαν εκείνοι τότε. Οι άνθρωποι νόμιζαν ότι είναι ξαδέρφια τους στην τρομοκρατία και τους νουθετούσαν. Άρα, δεν είχαν και σχέση μαζί τους. Και άρα, οι στοχεύσεις όσων έκαψαν τότε τα καταστήματα δεν είχαν και καμία σχέση και με την ευρύτερη αριστερά. Απλώς εκμεταλλεύονταν το γενικότερο κλίμα. Το ποια ακριβώς στόχευση είχαν το είδαμε στη συνέχεια με την επέλαση των ξένων αλυσίδων...

    • LamprosM avatar
      LamprosM @ ψυχραιμια 16/01/2013 13:39:20

      συνυπογραφω!

  2. Γεώργιος avatar
    Γεώργιος 15/01/2013 10:24:50

    Τέτοιο γεγονός σε ευρωπαικό κράτος θα ήταν πολύ δύσκολο να συμβεί. Μια υπερηψωμένη σκοπιά και ένα τηλέφωνο αρκεί για να πιαστούν οι δράστες μεσα σε πέντε λεπτά. Σε ένα βίαιο περιστατικό στο Λονδίνο πριν τρία χρόνια δεν κατάλαβα πώς έληξε αστραπιαία και από πού ξεφύτρωσαν τρέχοντας σαν κατοστάρηδες δύο αστυνομικοί και συνέλαβαν τους δράστες. Μέσα σε ένα λεπτό-όσο κάνει να ανάψει το φανάρι-όλα τελείωσαν. Εδώ;

    • klik avatar
      klik @ Γεώργιος 15/01/2013 13:03:09

      Nαι ναι, στο εξωτερικό όλα δουλευουν ρολόι...

  3. Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
    Θόδωρος XVII-VI-MMXII 15/01/2013 10:35:29

    Εμ, όσο ήταν τα spread 3,000+, οι μετοχές είχαν κάτι Δ+-5-6% από μέρα σε μέρα, πόσο χρήμα θα βγάλαν αρκετοί -εγχώριοι και μη- που ποντάριζαν "έξυπνα".. Τζάμπα χρήμα στη μπανανία!
    Τώρα που πάει να σταθεροποιηθεί η κατάσταση εν γένει, χάνεται το εύκολο μπαγιώκο. Τι να βγάλεις με Δ+-0,5% στο Χρημ/ριο..

    Οπότε κοιτάν να ξαναβάλουν μπουρλότο. Ίσα δλδ. που να μας βάλουν να τρωγόμαστε και με τον Σύριζα τζάμπα για χαζά και όχι για πολιτικές/οικονομικές θέσεις, που είναι το ζητούμενο.
    Γι΄αυτό και δεν το βλέπω για ακροαριστερό εξτρεμισμό, να δούμε και την προκήρυξη βέβαια (αν βγει..).
    Αν λέει σαχλαμάρες, ήταν οργανωμένο από αυτούς που χάνουν την "κότα με τα χρυσά αυγά" (όχι του Μιχαλολιάκου, προς Θεού!)

    Να επιτύχουμε την σταθερότητα, να σκάσουν οι πού#$$#@δες!

  4. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 15/01/2013 11:06:45

    Το έγραφα , προφητικά ,προ ημερών : οι (λεγόμενοι...) μπαχαλάκηδες πρέπει να εξουδετερωθούν πρίν προλάβουν να ξεκινήσουν συνεργασία με Αλβανούς Ουτσεκάδες ή φανατικούς μουσουλμάνους.

    Αλλα έγραφα επίσης πως με την κατάσταση στην οποία βρίσκεται σήμερα το κράτος , οι αρχές ασφαλείας και , κυρίως η Δικαιοσύνη, τα μαντάτα είναι μαύρα.

    Την προηγούμενη φορά που αντιμετωπίσαμε αντάρτικο, για να πάμε απο το χάλι του 1947 στην νίκη του 1949 χρειάστηκαν Τσακαλώτοι και Παπάγοι...

    (Οσοι θεωρούν υπερβολική την παρομοίωση , ας περιμένουν λίγο...)

  5. ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΙΛΙΟΝ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΙΛΙΟΝ 15/01/2013 11:45:49

    Πληρωμενοι δολοφονοι,ηθελαν αιμα..αλλα ευτυχως ηταν αδειο το κτιριο..ακομα και οι υπαληλοι υπερωριων ειχαν φυγει,καποιο τραβεστι εκει κοντα τρομαξε πολυ...πρεπει να τους βρουν ,να μαθουμε ποιοι ηταν,ποιανου κομματος,τι εξυπηρετουν,να φανε ισοβια.πιστευω οτι ο δενδιας θα κανει καλη δουλεια,αφου βρηκαν το αυτοκινητο θα βρουν και αυτους,και μετα να τους κρεμασουν αναποδα...

  6. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 15/01/2013 11:51:03

    Και μετά ξύπνησες! Και να τους βρούν (απίθανο) , η "Δικαιοσύνη" θα τους αφήσει ελεύθερους την άλλη μέρα!

  7. punisher avatar
    punisher 15/01/2013 11:58:19

    ειτε ειναι τρομοκρατικο χτυπημα ειτε απο αναρχοκομουνια η απο οτι αλλο θελετε τα μετρα ασφαλειας ειναι για γελια και οχι μονο στα γραφεια της νδ αλλα γενικα εδω μπουκαραν δυο φορες στο υπουργειο αμυνης και δεν ειχαμε ουτε μια παραιτηση θα σας πω μια ιστορια που μου ειπε ενας φιλος μου πριν απο καποια χρονια θα εκανε επισημη επισκεψη υπουργος αμυνης του ισραηλ στην ελλαδα και μια εβδομαδα πριν την επισκεψη του κλιμακιο της mossad πηγε να τσεκαρει τα μετρα ασφαλειας στο πενταγωνο και οι ανθρωποι εφριξαν με την χαλαροτητα των μετρων ασφαλειας και τελικα δεν εδωσαν το πρασινο φως και η συναντηση εγινε αλλου

  8. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 15/01/2013 12:11:19

    Η -ρητορική- ερώτηση έχει απάντηση: Όχι, δεν εκτελούσαν συμβόλαιο. Αν εκτελούσαν συμβόλαιο... θα το εκτελούσαν, ως καλοί επαγγελματίες. Μήνυμα ήταν...
    Μερικές από τις ομαδούλες αυτές μπορεί να είναι διαβρωμένες από ξένες υπηρεσίες. Ελληνόφω(ο)νοι, δόξα τω Θεώ, υπάρχουν για να τρών και οι κόττες...Και υπάρχει μεγάλο φάσμα. Από τις Ρεπούσες (soft version) μέχρι τους εκτελεστές.

  9. alex23 avatar
    alex23 15/01/2013 12:29:35

    τετοια χτυπηματα γινονται απο 'χρησιμους ηλιθιους' ελληνες με αριστερη ιδεολογια, γιατι αν για καποιο λογο παει στραβα η επιχειρηση και πιαστει καποιος, η διαπιστωση οτι δεν θα ηταν ελληνας θα δημιουργουσε τεραστια θεματα και θα ναρκοθετουσε το 'μηνυμα' οποιασδηποτε μελλοντικης ενεργειας..

    για να πιαστει μια τετοια ομαδα, θα πρεπει να ειναι τυχερη η αστυνομια και καποιος απο αυτους να εχει σαν 'δευτερη δουλεια' τις ληστειες και να μιλαει σε φιλους του ποινικους ή να ειχαν ανοιχτα τηλεφωνα και απο την διασταυρωση των κεραιων της κινητης στην ωρα και διαδρομη του οχηματος να βγαλουν κανενα λαβρακι..

  10. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 15/01/2013 12:40:58

    Όσο και να προσπαθεί το Antinews να πληροφορήσει-αναλύσει αντικειμενικά, σοβαρά και ψύχραιμα τα γεγονότα, ορισμένοι συνσχολιαστές, έχουν....καταλήξει ήδη στα ποθητά συμπεράσματα (οι οχτροί είναι ακροαριστεροί, αναρχικοί, άπλυτοι και λοιπά απλοϊκά) και τίποτε δεν φαίνεται ικανό να τους μετακινήσει από αυτά!!
    Έχουν γαντζωθεί στα διχαστικά κηρύγματα, αρνούμενοι να δουν το γενικό πλάνο. Εκεί. Ζουμ στο απωθημένο μας.
    Δεν ενδιαφέρονται να αναζητήσουν την αλήθεια, γιατί έχουν έτοιμο σενάριο που οφείλει να υποκαταστήσει, κάθε αλήθεια!!!!
    Οτι το διακύβευμα είναι πολύ σοβαρότερο από τους άσκοπους, επιζήμιους κομματικούς τσαμπουκάδες και τα μικροσυμφέροντα, ούτε που θέλουν να το εξετάσουν.
    Οτι εστάλη σαφές μήνυμα με συγκεκριμένο αποδέκτη και οτι αυτό δεν αφορούσε απλά το ...ξεσπίτωμα από τη Βίλα Αμαλία, δεν είναι σαφές, αφού δεν ....βολεύει.
    Μυστήριος κόσμος !!! :-)

    • pithanotita avatar
      pithanotita @ BLACKQUEEN 15/01/2013 20:33:27

      Η 17 Νοέμβρη πάντως, έκανε και "αριστοτεχνικά" χτυπήματα. Ενώ οι τρομοκράτες της νέας γενιάς, είναι γνωστό πως είχανε αναπτύξει δεσμούς με άτομα του υποκόσμου και της μαφίας. Δε αποκλείεται να υπήρξε λοιπόν συνδυασμός δυνάμεων.

  11. cp avatar
    cp 15/01/2013 12:42:38

    Απ'οτι λένε ειναι επαγγελματικο χτύπημα.
    Το αν είναι "αριστεροί" ή όχι δεν εχει νόημα.
    Σε πολλές επιχειρήσεις υπάρχει ο αφανής μέτοχος.
    Ποσο μάλλον σε μια τρομοκρατική οργάνωση που κυριαρχεί η μυστικότητα!

  12. ΝΠ avatar
    ΝΠ 15/01/2013 17:43:35

    Πολύ δύσκολο να βρεθουν οι δράστες.
    Βέβαια ..υπάρχουν και η...τύχη και τα κίνητρα.
    Ποιος ευνοείται;Ο ΣΎΡΙΖΑ; Η Ν.Δ.;
    Δε φαίνεται αυτό.
    Υψηλά συμφέροντα...ή ξένοι;Ισως.
    Απλώς, αναφέρω ότι πολλοί πιστεύουν ότι το 2008 έδρασαν σκοτεινές δυνάμεις.
    στόχος η τότε Ν.Δ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ και συνάμα η πατρίδα μας.

  13. Re, ti ginetai! avatar
    Re, ti ginetai! 15/01/2013 19:28:40

    Πες τα, ρε, Φάκτορα!

  14. !@#$%^&*() avatar
    !@#$%^&*() 15/01/2013 19:50:06

    Φαντάσου, λέω τώρα, όχι μόνο να είναι έλληνες αλλά και ειδικής εκπαίδευσης τύπου "μισθοφόροι" για πλοία ασφαλείας περί ...την σομαλία....

    Ά και μια απορία. Αφού όλες οι ...πολιτικές δυνάμεις τους ...αφόρισαν...δεν κάνετε και μια δημοσκόπηση ...να πάθετε πλάκα..?????

  15. charulisN avatar
    charulisN 15/01/2013 19:59:33

    Μήνυμα λόγω ΑΟΖ;

    • kosvag avatar
      kosvag @ charulisN 15/01/2013 20:30:46

      καλό!

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ charulisN 15/01/2013 20:56:52

      Αμ πως; Έτσι θα αφήσει η σια τέτοια "ατοπήματα";

  16. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 15/01/2013 22:47:55

    Βασικα εφθανε ο προεδρος Τρουμαν.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ψυχραιμια 16/01/2013 19:11:33

      Δεν έφθανε.

  17. Jimakos avatar
    Jimakos 16/01/2013 02:14:51

    Γιατί ποτέ δεν μαθαίνουμε με τι οικονομικούς πόρους λειτουργούσαν όσοι έχουν πιαστεί; Από 17Ν μέχρι πυρήνες της φωτιάς, μάθαμε ποτέ που έβρισκαν τα λεφτά για να κάνουν αυτά που έκαναν; Ή μήπως ερεύνησε κανένας μεγαλοδημοσιογράφος ποτε;

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Jimakos 16/01/2013 02:35:57

      Η 17Ν εκανε ληστειες τραπεζων.

  18. Κογξ Ομ Παξ avatar
    Κογξ Ομ Παξ 16/01/2013 13:30:05

    Όλες σας, οι ερωτήσεις, γύρω από την τρομοκρατία κατά την γνώμη
    μου έχουν απαντηθεί εδώ και πολλά χρόνια.
    Ξεχνάτε τις Ερυθρές ταξιαρχίες στην Ιταλία, την διάβρωση τους
    από ξένες μυστικές υπηρεσίες, την απαγωγή και δολοφονία του
    Άλντο Μόρο.
    Γνωρίζουν και οι πέτρες ότι αυτό συνέβη
    γιατί ο Μόρο κατηγορήθηκε για προσπάθεια ιστορικού συμβιβασμού με
    το Κομμουνιστικό Κόμμα του Enrico Berlinguer,τον οποίο
    βεβαίως οι φίλοι και οι σύμμαχοι μας την εποχή
    εκείνη, δεν ήθελαν με τίποτα να συμμετέχει σε μία
    κυβέρνηση συνεργασίας.
    Όσο για την 17Ν πιστεύετε αλήθεια ότι αν ήθελαν οι μυστικές
    υπηρεσίες των ΗΠΑ, δεν θα εξαρθρωνόταν από την πρώτη
    ημέρα;
    Απλά ήταν οι χρήσιμοι ηλίθιοι όπως περιγράφει παραπάνω
    εύστοχα ένας φίλος.

  19. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 17/01/2013 12:20:07

    ''.........το ύψος του στόχου ................καθορίζει και το επίπεδο των δραστών…”

    Δυστυχώς αυτή είναι η απάντηση !!!!!!!!!!!.

    Ρωτήστε και τον Καραμανλή αυτός ξέρει.................

    Όσο για το hit and run σ' αυτό ειδικός είναι ο Βύρωνας αυτός πρωτοχρησιμοποίησε αυτόν τον όρο............

  20. popaia avatar
    popaia 17/01/2013 14:36:58

    Μεγάλη τους τιμή πάντως να αποκαλούνται τρομοκράτες αυτά τα τσόλια.
    Ε όχι, υπήρξαν και μυθικοί τρομοκράτες όπως οι Μπάαντερ-Μάϊνχοφ, ακόμα κι η δική μας 17Ν. Δε γίνεται να βάλω ίσια κι όμοια αυτά τα συχάματα, τα δουλικά του Σόρος και των νταβάδων, μόνο και μόνο επειδή τους έδωσαν Καλάσνικωφ. Και μπαζούκας θα τους δώσουν για να ψαρώσουν τον κόσμο.
    Και τί να μου πουν οι προκηρύξεις τους; Πάλι τη "Δεξιά" και το "φασισμό" πολεμάνε, μάλλον για την ΑΟΖ τα ξαμολύσανε.